Keresés

Részletes keresés

n.tomika Creative Commons License 2015.08.16 0 0 114669

Szia!

köszi a választ.

Hát elsődleges cél tunézia volt, de a történtek miatt, át foglaltunk egy török útra. Ami nagyon hamar véget ért. Már rég megfogadtam, hogy ha tehetem nem megyek csak 11naposra, és most kénytelenek voltunk 7naposra menni, és abból jött le az utazás így nem sok időnk volt! Így most munkába vissza zökkenve gondolkodunk rajta, hogy októberben mikor újra lenne időnk menjünk még valahova! és újra szóba jött török is és egyiptom is!

Egyébként az hogy korán sötétedik az mit jelenet?

Előzmény: andi.x (114667)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.16 0 0 114668

Andi.x!

Köszi a választ. Én vacsi utáni sétára gondoltam, akkor már nincs olyan elviselhetetlen meleg,viszont nem is látni olyan jól. Tavaly a Royal Makaditól jobbra a Jaz Makadiig elsétáltunk, de bal felé a Grand felé nem voltunk. Nem is gondoltam, hogy az egész ennyi km. Szeretném nagyon az  öblöt, amíg hotelek vannak végigsétálni és megnézni.

Előzmény: andi.x (114666)
andi.x Creative Commons License 2015.08.16 0 0 114667

N. Tomika!

 

 

Mégis szemezel Egyiptommal?

Nem Tunézia vagy Törökország volt a terv?

 

Amúgy jó idő van október végén, csak nagyon hamar sötétedik. A fak-ok egész évben mennek, a szállodák normálisan üzemelnek, ne izgulj :) 

 

A.

Előzmény: n.tomika (114665)
andi.x Creative Commons License 2015.08.16 0 0 114666

Atucika!

 

Kb. 4,5-5 km. Ami önmagában nem sok, de 40 fokban izzasztó lesz :)

 

A.

Előzmény: Törölt nick (114663)
n.tomika Creative Commons License 2015.08.16 0 0 114665

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy október végén milyen idő van Egyiptom,Hurghada, Makadi öböl részeken? Továbbá akkor gondolom már nincs az a nagy nyüzsgés mint fő szezonban?De attól a fakultatív programok ugyanúgy mennek?És a szállodák is teljes kapacitással/mindennel működnek?Akinek van tapasztalata megírná nekem? előre is köszönöm!

n.tomika Creative Commons License 2015.08.16 0 0 114664

Sziasztok!

 

Még Cápával is lehet találkozni!??????

Előzmény: camel1237 (114657)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.16 0 0 114663

Sziasztok!

Megtudja valaki mondani, hogy a Grand Makaditól a Harmony Makadiig kb. hány kilóméter az út a kiépített sétálón? Köszönöm.

Lilike9 Creative Commons License 2015.08.15 0 1 114662

Köszönöm szépen a segítséget, ennek is utána nézek.

Előzmény: Liliom.Hrg (114659)
Lilike9 Creative Commons License 2015.08.15 0 0 114661

Nagyon szépen köszönöm!

Tavasszal szeretnénk menni, ez lesz az első Egyiptomi utunk így minden képen visszaolvasok az elejéig.

Előzmény: Fata Morgana1 (114658)
Liliom.Hrg Creative Commons License 2015.08.15 0 0 114660

Sastojci

 

Nincs gond a közbiztonsággal.

Javaslom ne a médiában tájékozódj, erről, hanem itt a fórumon, vagy a közösségi oldalon.

 

 

Előzmény: sastojci1 (114637)
Liliom.Hrg Creative Commons License 2015.08.15 0 0 114659

Lilike9

 

A sunris royal makadit esetleg néztétek, nagyon szeretik a családosok.

Előzmény: Lilike9 (114638)
Fata Morgana1 Creative Commons License 2015.08.15 0 0 114658

Szia, Lilike9!

 

A Titanic Palace is szóba jöhet, mi hasonló korú, szintén három gyerekkel voltunk

ott, medencekapcsolatos (swim up) családi szobában, nekünk nagyon tetszett.

 

Írtam róla egy elég hosszú, részletes beszámolót (hsz 109959,...60,...61), előnyök-hátrányok stb..., ha van időd, türelmed, olvasd el, hátha...

 

ÜDV

FM1

 

Előzmény: Lilike9 (114638)
camel1237 Creative Commons License 2015.08.14 0 0 114657

Pár éve még Madinat komlexumnak hívták az egészet, hét szállodával és egy kis bevásárló központtal, ebből a Club Makadi az egyik közvetlen tengerparti hotel. A Stellánál én nem jártam a tengerben, nem engedtek fel a mólóra. Kathy8 fórumtársunk viszont írt róla, ott akár még cápával is lehet találkozni. Beleolvastam a beszámolóidba, hát nem akármilyen, és a fotóid is nagyon szépek.

Előzmény: balazsh (114655)
balazsh Creative Commons License 2015.08.14 0 0 114656

 Hm.... te hogyan szoktál általában nyaralni? Regeltől estig menni, hajtani este pedig a fáradtságtól összeomlani?

 

Mondjuk pl: így:

http://www.thasos.hu/index.php/elmenybeszamolo/egyeb-elmenybeszamolok/544-balazsh-kreta-2013

http://www.thasos.hu/index.php/elmenybeszamolo/egyeb-elmenybeszamolok/353-off-kefalonia-2010

Előzmény: saválló (114653)
balazsh Creative Commons License 2015.08.14 0 0 114655

A szállodaneveknek nem semmi kavalkádja van itt. :)

 

A TripAdvisor ezt írja: Ezen a néven is ismert:Sol y Mar Club Makadi Hotel Hurghada; Sol y Mar Hurghada; Sol y Mar Hotel Makadi; Hurghada Makadi Resort; Sol y Mar Makadi

De gondolom a szállodaláncok adják-veszik a hoteleket, és változtatják a neveket.

 

Mindenesetre februárban is néztem a véleményeket, és még nemrégen is nézegettem. Úgy gondolom jól választottunk. És szerencsénk is volt az árral, most 1,4-szeres áron kapnánk meg ugyan ezt.....

 

 

Szóval azt mondod hogy oda menjünk, ahova a lenti képen az van írva, hogy Makadi Spa? Úgy látom az után van még a Grand Makadi mólója.

Én pont a Stella Makadi előtti résszel szemeztem....

Előzmény: camel1237 (114652)
saválló Creative Commons License 2015.08.14 0 0 114654

Így igaz, ezért nem megyek én kevesebbre mint min. 12 nap, így van idő mindenre, "punnyadni", pihenni, kikapcsolódni, és ha arra van igény akkor  kirándulni is (feltéve ha jönnek értünk).

Előzmény: zsuzso100 (114651)
saválló Creative Commons License 2015.08.14 0 0 114653

"A vezetés nekem nem lenne gond. Megszoktam"

 

Én sokat vezetek éves szinten, megszokni nem lehet, én útálom.:-(

 

"2006 óta minden évben volt 2 hét Görögország autóval."

 

Én is voltam többször is "görögben" autóval, el nem tudom képzelni így utólag hogyan tehettem ilyet?:)

 

"Ma még nem tudom milyen a láblógatós nyaralás, de most lehet, hogy megtudom. Mindenesetre nem tudom elképzelni az egész nap a parton heverészést."

 

Hm....te hogyan szoktál általában nyaralni? Regeltől estig menni, hajtani este pedig a fáradtságtól összeomlani?

 

A "láblógatós" nyaralás nem feltétlenül azt jelenti hogy érkezéstől indulásig a szállodában szükséges punnyadni az embernek.

 

A lényeg (nekem legalábbis) a pihenésen van, nem a mindennnapmegyekvalahováéssosempihenekazegésznyaralásalatt.

 

Kirándulni el lehet menni ide-oda, attól még pihenés a "láblógatós" nyaralás.

 

 

 

 

Előzmény: balazsh (114650)
camel1237 Creative Commons License 2015.08.14 0 0 114652

Most olvastam vissza, hogy a valamikori Club Makadiba mentek. Onnan kb. 2 km séta a Grand mólója, és visszafele a Fort Arabesquig a leges- legszebb a tenger. Egyszer legalább vállaljátok be ezt az utat, oda séta, vissza úszás, megéri. Írj majd légyszíves a hotelről, mi 5 éve nyaraltunk ott, szép emlék, kíváncsi vagyok, hogy mi változott még a nevén kívül.

Előzmény: balazsh (114650)
zsuzso100 Creative Commons License 2015.08.14 0 0 114651

Mindegyiknek megvan a szépsége, az arany középút az igazi, pihenés és kirándulás is.

Előzmény: saválló (114649)
balazsh Creative Commons License 2015.08.14 0 0 114650

A vezetés nekem nem lenne gond. Megszoktam.

2006 óta minden évben volt 2 hét Görögország autóval. A leghosszabb több mint 5000 km-es út volt Krétán. Ott a 2 hét alatt 2000 km-t mentünk a szigeten.

De idén a kicsi Zakynthos szigeten is beletekeredett az autóba 700 km.

 

Ma még nem tudom milyen a láblógatós nyaralás, de most lehet, hogy megtudom. Mindenesetre nem tudom elképzelni az egész nap a parton heverészést. Max. úgy, hogy folyton a vízben vagyok arcomon a maszk, számban a légzőcső és lebegek. De akkor meg sz....rá fog égni a hátam. :)

Holnap ilyenkor már a reptér felé tartunk...

 

 

Előzmény: saválló (114649)
saválló Creative Commons License 2015.08.14 0 1 114649

"Egyre jobban a nem felé hajlok, viszont 1 hétig a parton ülés sem fog menni."

 

Az idén a tavalyi Al Nabila- beli "megcsömörlés" után idén  "aktív" nyaralást választottunk Európában, szép volt nem panaszkodhatok, de nekem ez nem volt igazi láblógatós nyaralás.

Akárhová is akartunk menni mindig autóba kellett ülni, és vezetni kellett, mindig, kivétel nem volt,.:(

 

Aztán belegondoltam a korábbi "láblógatós" egyiptomi nyaralásokba, no azt lehet pihenésnek nevezni ha az embernek nem kell sehová sem mennie, nem kell vezetnie sehová sem, és főleg nincs gondja semmire sem mert A.I.-s ellátáson van.

 

Most nem megyek bele az A.I. minőségébe, de a lényeg a "semmire sincs gondom" csak pihenni....feltéve ha engedik.

 

Jövőre nem lesz "aktív" nyaralás, visszatérünk a "láblógatós" pihenős nyaraláshoz.

Előzmény: balazsh (114646)
zsuzso100 Creative Commons License 2015.08.13 0 0 114648

A Kairó 35 lesz több is, a Luxor 43 szintén, az kb Hurghada. :-) 

Viszont a rövid, könnyű programok is jók, úgy is biztosan szuper nyaralás lesz. 

Előzmény: balazsh (114646)
zsuzso100 Creative Commons License 2015.08.13 0 0 114647

Jaj, ez a tea hasonlat nagyon jó volt! :-D Amúgy tényleg ne riasszon vissza a meleg, mert így is élvezhető, csak fárasztóbb. Viszont ha egyszer majd szeretnétek visszamenni, akkor legalább lesz miért. :-) 

Előzmény: camel1237 (114644)
balazsh Creative Commons License 2015.08.13 0 0 114646

saválló, zsuzso100, habiba, camel1234 !

 

Köszönöm a véleményeket!

 

A döntés természetesen a miénk, majd meglátjuk.

Egyre jobban a nem felé hajlok, viszont 1 hétig a parton ülés sem fog menni.

Ezen kívül egy jeep szafarit és egy hajós programot (Dolphin House) terveztünk még. Valamit egyszer elmenni Hurghadába.

A Kairó hűvösebbet úgy értettem, hogy oda az időjárás előrejelzés "csak" 35 Cfokot prognosztizál, míg Luxorba 43-at.....

Valami beszámolót is összehozok majd, (bár még a július eleji Zakynthos sem készült el).

 

 

Lilike9 Creative Commons License 2015.08.13 0 0 114645

Köszönöm szépen, utána nézek!

Előzmény: moer (114642)
camel1237 Creative Commons License 2015.08.13 0 0 114644

Először is szeretnék nagyon jó utat kívánni, hiszen hamarosan indultok, de azért még van egy kis időtök az indulásig. A meleg ne riasszon el sehonnan, kibírható ha egészségesek vagytok. Luxorban ilyenkor annyira van meleg, hogy a hideg ital amivel elindulsz a busztól az éppen adott látnivalóhoz, visszafele egy forró teára fog emlékeztetni, tea nélkül. Ettől függetlenül Kairó sem sokkal hűvösebb ilyenkor. Ha csak az egyik útra van lehetőségetek, akkor azt ne az időjárás alapján döntsétek el. Ha terveztek még Egyiptomba utat, akkor dönthet egy sorsolás is akár, ha nem, akkor inkább még tanácskozzátok meg, mi a fontos, egy igazi piramis, vagy a sokkal gazdagabb látnivalóval Luxor. Ebben csak ti dönthettek az igényeiteknek megfelelően, itt ebben senki nem tud nektek megfelelő jó tanácsot adni. Azért majd tájékoztass minket itt a fórumon egy kis beszámolóval, sokat segíthetsz az új utazóknak, és a régiek is szívesen olvassák az új információkat.

Előzmény: balazsh (114639)
habiba Creative Commons License 2015.08.13 0 0 114643

Nem lebeszélni akarunk róla, de ha akarod megfogadod amit itt írtunk páran....

Szerintem a legjobb időszak egy Luxorhoz ,egy április, és október, november....

Mi Kairóban februárban voltunk egy péntektől-keddig tartó hosszú hétvégén,és hidd el az sem volt elég. Egy nap mire elég ? Egy rohanás, igaz szervezet úttal mentünk , de szétváltak útjaink a csoporttól és ismerős volt a guide.... Sokkal több mindent láttunk....

 Illetve ha eddig nem voltál Egyiptomba, akkor most ebben a melegben én azt javasolom gyönyörködj a tengerben.....

Előzmény: balazsh (114639)
moer Creative Commons License 2015.08.13 0 0 114642

Kedves Lilike9.

A Shedwan Golden Beach Resort-ot tudnám ajánlani mivel gyerkőccel mennétek. A hotel all inclusive, mellette van a testvér szállodája az félpanziós Shedwan Garden (csúzda park gyerekeknek) egyben van, a Goldenből a parton át lehet menni használni. Mi nagyon jól éreztük magunkat, ráadásul a város infrastruktúrája kiváló. Kilépsz a hotelből és minden kéznél, gyalog minden közel. Igazi gyerekbarát és nagyon szép, mivel óriási terület nem érzel zsúfoltságot és nem kell várnod semmire, helyet keresned. Mi nagyon jól éreztük magunkat itt a gyerekkel.

Előzmény: Lilike9 (114638)
zsuzso100 Creative Commons License 2015.08.13 0 1 114641

Hűvösebb...ez jóóó! :))) Hidd el, a 40 fok az sehogy se hűvös, főleg ha homok és kő vesz körül, bár Kairóban a múzeumban nincs kánikula, Luxorban viszont végig szabadban vagy, ezt csak Ti dönthetitek el, tegnap ahogy néztem, a telefonom Hurghadára 48 fok hőérzetet írt a 44 fok mellé...

Előzmény: balazsh (114639)
saválló Creative Commons License 2015.08.12 0 1 114640

"Mennyire bírjuk? Ki tudja? Azt mondják azért az a  meleg nem ugyan az, mint az itthoni."

 

A meleg nem ugyanaz valóban, de pl. az  51 fok az ott is 51 fok a napon, és ha szellő sem fúj meg lehet főni a hőségben.

Tavaly a sofőrünkis,  és az idegenvezető arab illető is panaszkodott a nagy hőségre, ők is izzadtak, de nagyon.

 

Én sem bírtam már a végén a rettentő hőséget pedig nem először csináltam végig Luxort.

 

"azért az a  meleg nem ugyan az, mint az itthoni."

 

Valóban nem, sokkal rosszabb.

Előzmény: balazsh (114639)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!