Keresés

Részletes keresés

dalmata13 Creative Commons License 2013.03.27 0 0 4046

hideg van:-((

Előzmény: tristen (4045)
tristen Creative Commons License 2013.03.27 0 0 4045

Sziasztok!

 

Na mizu? Ki hogy van? :)

 

KITARTÁS!

dalmata13 Creative Commons License 2013.03.24 0 0 4044

az én esetemnél a fekvés mindig megnyugvást jelentett.Gyakran akkor fájt a legjobban mikor a belek telítődtek ,ebéd után 2-3 órával

Előzmény: golgemáj (4042)
zekkkk Creative Commons License 2013.03.24 0 0 4043

igen, jól mondod:)

Előzmény: golgemáj (4042)
golgemáj Creative Commons License 2013.03.24 0 0 4042

Egy kezdődő sérv illetve egy belső sérv, ami nem mutat dudort, arra is igaz és érvényes hogy fekvő helyzetben fájdalmatlan vagyis csökken a fájdalom, míg álló helyzetben a gravitáció miatt fáj valamint munka közben is erőlködés stb. ?

dalmata13 Creative Commons License 2013.03.20 0 0 4041

a műtétet nem bántam meg,a műtét kellett

Előzmény: való79 (4038)
dalmata13 Creative Commons License 2013.03.20 0 0 4040

megszüntek a fájdalmak amik a műtét elött olyan erősek voltak,hogy járni se tudtam már.A sportolás leszükült a futásra hegymászásra kocogásra.Bizonyos mozdulatokra bizony érzékeny a mütött terület.A legkisebb fájdalomra már leállok.Azért nem adom fel, időről időre beprőbálkozom de többnyire mindig előjönnek a fájások .Ami aztán pár nap múlva megszünik.

Előzmény: való79 (4038)
tristen Creative Commons License 2013.03.19 0 0 4039

Sziasztok!

 

Mindenkinek kitartást kívánok! Akár a lottó ötös eléréshez is! Hiszen lehet ez is egy életcél! :D

 

üdv.

való79 Creative Commons License 2013.03.19 0 0 4038

És azóta? Megbántad a műtétet? Illetve tudsz edzeni?

Előzmény: dalmata13 (4037)
dalmata13 Creative Commons License 2013.03.19 0 0 4037

hasonló helyzetben voltam én is .Tervbe vettem ,hogy megizmosítom az ágyékomat,Ment is a felülés meg lábemelgetés rendesen.Aztán vagy ettől vagy azért mert egy kerekesszékest leemeltem a villamosról,beleállt a fájás.Dudor nemigen volt,nekem is azt mondták ha nagyon fáj menjek vissza.Az operáció után valami olyasmit mondott a sebész,hogy megműtött pedig nem is volt sérvem.Dehamár kinyitott....Egy tény operáció elött már nagyon fájt,de voltak időszakok amikor nem fájt sőt dudor se volt.

Előzmény: való79 (4036)
való79 Creative Commons License 2013.03.19 0 0 4036

Hello,

 

Ma voltam a sebésznél (előzményeket lsd. 4010). Nem magán rendelésen voltam, úgyhogy cca. 10 perc lehetett az egész vizsgálat.

Aztmondta, hogy a sérvkapu kialakult (kitapintotta), de nincs dudorodás. Ő nem javasolja ebben a stádiumban a műtétet. Vigyázzak rá, ne nagyon emelgessek súlyokat... köszi.

Szóval nem nagyon vagyok előrébb, kicsit pihentetem most a súlyzós edzéseket, aztán meglátjuk.

Azt olvatam mindenhol, hogy ha kialakult a sérvkapu akkor a mielőbbi műtét segít a legjobban.

Egy magán rendelésre azért elmegyek még a közeljövőben, én is ezt a miniplasztikát néztem ki.

 

Való

Előzmény: való79 (4010)
tristen Creative Commons License 2013.03.18 0 0 4035

Szia!

 

Remélem tud majd valaki segíteni. Én egy vidéki kórházban voltam, nem magán beteg.

 

Sok sikert és kitartás! :)

Előzmény: fidorrr (4034)
fidorrr Creative Commons License 2013.03.17 0 0 4034

Sziasztok!

 

Engem is elért a végzetem, lágyéksérvem lett!

Keresem a lehetőséget, hogy hol milyen beavatkozást….

Az lenne a kérdésem, hogy volt a valaki mostanában a Dr. Csiky László keze alatt a
Istenhegyi Magánklinikán.

Olvasgatva a fórumot, már többen és sok jót írtak róla, ezért gondoltam rá!

Illetve megnéztem, a honlapját, de ott csak az eszközök árai vannak feltüntetve! Viszont érdekelne, hogy kb. milyen összegre számítsak nála. 

 

kuff Creative Commons License 2013.03.17 0 0 4033

Felreertesz, nem siettetek semmit, csak informálódom. :)

Előzmény: dalmata13 (4032)
dalmata13 Creative Commons License 2013.03.17 0 0 4032

hidd el semmit nem vesztesz ha vársz még 2 hetet a termálfürdővel meg a kerékpározással.A lényeg a fokozatos terhelés és ha valami gyanúsat érzel azonnal leállni vele.Műtét után közvetlenül én is úgy voltam vele,hogy nem nagy ügy ,majd befekszek legfeljebb mégegyszer.Aztán ahogy telik az idő lankad a bátorság.Én kb 2 hónapig kíméltem magam,és most se nagyon legénykedek ha nem muszáj.

Előzmény: kuff (4030)
tristen Creative Commons License 2013.03.16 0 0 4031

Szia!

 

Légy üdvözölve a fedélzeten.

 

Nos, sajnos egyik kérdésedre sem tudom a választ!

 

De gondolom a többiek többet tudnak nálam.

 

üdv és kitartás! :)

Előzmény: kuff (4030)
kuff Creative Commons License 2013.03.16 0 0 4030

Sziasztok,

 

2 hete mutottek, normal vágással, jobboldali lágyéksérv. Mostanra kb nem érzek semmit, szépen gyógyul. Arra keresnék választ,hogy fürdőbe (termálvíz) mikor lehet menni először, illetve kerékpározni?

 

köszi! :)

 

DEU36 Creative Commons License 2013.03.15 0 0 4029

Az előző jobb volt, ezt összecsaptam, de azért köszi :)

 

Ma vagyok egy hetes, de be voltam fosva, pedig ilyenkor már kész voltam, csak aludtam még.

Hétfőn megyek varratszedésre, bár csak a köldökömet varrták, a másik kettő csak le lett ragasztva, olyan kicsi seb. Ma még nem jól aludtam, fájt és próbáltam nem bevenni fájdalomcsillapítót. Sikerült, cserébe nem aludtam. Volt aki itt írta, hogy 4 nap után már biciglizett, hát én ezt még nem tudnám bevállalni, csak ha muszáj lenne.

Minden frissnek mielőbbi forradást kívánok,

üdv.

Előzmény: tristen (4027)
kod1111 Creative Commons License 2013.03.15 0 0 4028

Köszönöm a biztató szavakat.

tristen Creative Commons License 2013.03.14 0 0 4027

:) Jó kis írás! :)

Előzmény: DEU36 (4021)
DEU36 Creative Commons License 2013.03.14 0 0 4026
Nekem sose tünt el teljesen. Most a 2. műtèt után viszont alig èrezni.
Előzmény: kod1111 (4022)
tristen Creative Commons License 2013.03.14 0 0 4025

Sziasztok!

 

Minden frissen műtött lábadozónak mielőbb gyógyulást és a műtét előtt állóknak pedig egy adag bátorságot kívánok!

 

üdv és kitartás! :)

tristen Creative Commons License 2013.03.14 0 0 4024

Szia!

 

Csak az előttem szólót tudom megerősíteni. Igen, el fog tűnni.

 

Kitartás! :)

Előzmény: kod1111 (4022)
dalmata13 Creative Commons License 2013.03.14 0 0 4023

Napról napra vékonyodni fog kb 2 hónap mig eltünik

Előzmény: kod1111 (4022)
kod1111 Creative Commons License 2013.03.14 0 0 4022

Üdvözlet, mindnekinek!

Műtét után vagyok, február  végén műtöttek, már kiszedték a varratokat is, úgy néz ki minden rendben van, de vágás teljes hosszában 6-7mm kidudorodás van, mintha ott egy darab cső lenne. Ez normális jelenség, ez később el fog tűnni onnét, ezt rögtön a műtét után éreztem és azóta is meg van.

DEU36 Creative Commons License 2013.03.14 0 0 4021

Hi,

 

szerintem altatás, ha más nem zárja ki, pl eü probléma.

 

Csak bátorításnak mégegyszer leírom, hátha most nem tűnik el.

 

Tehát 10.38-kor elvittek a műtő fele, ott bedugdosták a kanült vagy mi, ekg tappancsok felragasztása, átfekvés másik ágyra és betoltak a műtőbe.

Rákötöttek a gépre, és legszebb álmokat kívánt egy kb 20ml-es fecskendővel a kezében a srác. Ez kb 5mp alatt kiütött, kész. Ekkor olyan 10.50 lehetett.

A műtét 11.03-11.35 ig tartott, én az ébredezőbe mikor már képbe voltam megkérdeztem mennyi az idő, 12.10-t mondott a csaj. Kicsit még ott voltam és 12.45-re fönt voltam osztályon.

 

Egyedül sétáltam utánna, minden ment, lépcső, öltözködés, fogmosás csap fölé hajolással..... ég és föld a nyitott és a laparoszkóp között. A nyitott műtétnél kb 3 hét után voltam így, mint ezzel most.

Volt egy pali, akit előttem műtöttek, semmi fájdalma nem volt utánna aszondja, akart hazamenni. Nekem se a bemeneti helyek fájnak, hanem a jobboldalam, ahol matattak, az húz-nyom-fáj.

Kaptam homokzsákocskát, jégtömlőt minden nap 2x.

És tényleg csak fél centis vágás. Köldökön megy be a kamera és nekem nem jobbra-balra vágtak 1-1 kis lyukat, hanem a köldököm alatt csináltak vágást a két szerszámnak 5 centire egymáastól.

Kozmetikailag lehet jobb, de nagyon pici seb.

 

Szóval énis féltem, mostis, de utólag nem egy olyan nagy dolog.

 

Ja és a műtéti technikát sajnos sokszor az orvos nem szakmai alapokon ajánlja fel, hanem pénzügyi alapokra helyezve beszél le a laparoszkoposról. Csak te ezt nem tudod.

Sajnos ilyenek, de én most megtapasztaltam, csak a laparoszkop, bakker 2013-at írunk, 1969-ben volt a (kamu)holdraszállás, marha fejlett a technika, el a szikével. :)

Előzmény: való79 (4017)
való79 Creative Commons License 2013.03.13 0 0 4020

Hát igen mindenkinél más ez az állapot.

Én biztos vagyok benne, ha nem sportolnék, évekig semmi nem jönne elő. Minden nap egy cca. 15kg-os fás kosrat cipelek be a házba és ez sem probléma most sem, meg elég sokat köhögök mivel tavaszi allergiám van, de ez sem zavar "sérvügyileg".

Ha viszont edzek, utána visszaesek, de. cca. 2 héten belül tünetmentes leszek, aztán elkap a hév, megint edzek... egyre intenzívebben és akkor megint érzem.

Amikor kijön 1-2 nap múlva nem tudok azon az oldalaom aludni, de aztán amikor visszahúzódik már megint nem zavar.

Ma beszéltem az egyik rokonommal, cca. 50 évvel ezelőtt műtötték lágyéksérvvel 17 éves korában... és azóta nem volt problémája vele, bár nem sportolt intenzíven, illetve szellemi munkát végez. Nem ezzel a laparoszkópos modern eljárással műtötték gondolhatjátok, és mégis jó! Egyébként még most is műtenek "hagyományos módon". Lehet ez lenne jó nekem is. Sokan panaszkodnak, hogy érzik a "helyét", meg bekeményszik, nem akarja befogadni a szervezet, stb...

Nemtudom mi lehet a jó, jövőhéten elmegyek két dokihoz, kíváncsi vagyok mit mondanak.

 

Való

Előzmény: tristen (4019)
tristen Creative Commons License 2013.03.13 0 0 4019

Szia!

 

Nem mindenkit altatnak. De azt hiszem ez kórház, intézmény illetve orvos és beteg függő is.

 

Nem egy olyan nagydolog ez, csak elsőre tűnik ilyen félelmetesnek. Annyi azonban bizonyos, hogy ez a kis „betegség” igen kellemetlen tud lenni. Nekem, amikor volt, műtét előtt, egy kis csomag cipelésekor is húzódott az oldalam, fájt is, olyan érzés volt, mintha valamit húznának bennem, szóval egy kis szemét dolog ez. Amilyen kicsinek tűnik, mármint egy foltozás a hasfalon és kész, de a való életben nagyon sok kellemetlenséget tud okozni.

 

Na mindegy, ez van, és az is igaz, hogy a Hölgyeknél ez másabb valamivel. Nálunk, férfiaknál ugyebár a herék miatt, a herezacskóba is le tud vándorolni a „belső tartalom”, amiből heresérv is kialakulhat. Szóval nem is tudom, nem annyira egészséges lágyéksérvből heresérvvé „fejlődött” sérvvel szaladgálni…..

 

Na és akkor itt van a műtét utáni állapot. Valakinél problémamentes, valakinél évekig elhúzódó belső húzás érzése áll fenn a műtét helyén, megmagyarázhatatlan okokból,

 

Egy szó, mint száz! Kitartás!

Előzmény: való79 (4017)
tristen Creative Commons License 2013.03.13 0 0 4018

Szia!

 

Ha máskor hosszabb lélegzetvételnyi hozzászólásra készülsz, írd meg előbb Microsoft word irodai alkalmazásban és másold át. Én is így jártam egyszer, a gutaütés kerülgetett, de erősebb voltam elmémben, és a gutaütés inkább elkerült.

 

hali :)

Előzmény: DEU36 (4016)
való79 Creative Commons License 2013.03.13 0 0 4017

Köszi szépen a "bíztatást" mindenkinek, elmegyek dokihoz, vagyis többhöz is sztm.

A műtétet altatással, vagy gerinc érzéstelenítéssel csinálták nektek? Én inkább altattanám magam, ha lehet választani...

Megírom majd a fejleményeket... :(

 

Üdv.:

Való

 

Előzmény: DEU36 (4016)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!