Keresés

Részletes keresés

mmormota Creative Commons License 2006.11.20 0 0 25582
Kénytelen vagyok belátni, hogy te semmiből se értesz semmit, és ezen én nem tudok változtatni. Ennyi.
Előzmény: Gézoo (25575)
pint Creative Commons License 2006.11.20 0 0 25581
most mondja valaki, hogy nem lehet kétszer ugyanabba a folyóba lépni!
Előzmény: Törölt nick (25579)
pint Creative Commons License 2006.11.20 0 0 25580
ezt az ábrát jelölöm az év avantgarde képe díjra! a kép címe "virtuális butaság" lehetne.
Előzmény: Gézoo (25575)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.20 0 0 25579
Beszéljünk végre már a lényegről, és adjuk meg a kegyelemdöfést végre a spec. rel.-nek. Hosszúra nyúlt már ez a meddő vita, ideje pontot tenni a végére.

A paradoxon régóta ismert, bogár-szegecs paradoxonnak hívják. Van egy lyuk, az alján ül egy bogár. Van egy szegecs, ami beleillik a lyukba, a hossza akkora, hogy teljesen a lyukba tolva a bogár még éppen elfér a lyuk alján. Közeledjen a szegecs relativisztikus sebességgel a lyuk felé, majd csússzon be a lyukba. A szegecsen ülő megfigyelő a lyuk mélységét kisebbnek látja, így a szegecs agyonnyomja a bogarat. A bogár viszont a szegecs hosszát látja kisebbnek, így semmi baja sem lesz. Az egyik megfigyelő szerint elpusztul a bogár, a másik szerint élve marad. Ez nonszensz. Az egyik megfigyelő szerint a szegecs alja ütközik a lyuk aljába, a másik megfigyelő szerint a szegecs feje ütközik bele a lyuk tetejébe. Hát ez van a spec. rel. szerint...
Gézoo Creative Commons License 2006.11.20 0 0 25578

Szia!

 

  Szép rajz a fény aberrációjára!  Ügyivagy!

Előzmény: TEODOR (25501)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.20 0 0 25577
Ki lehet mutatni a Föld mozgását a háttérhez képest. Erről kitűnő képeket is lehet találni a neten. A COBE műhold végzett ilyen méréseket, és kb. 600 km/sec sebességet mért. Erről már írtam is ebben a fórumban, csak hát sajnos a sok zagyvaság között elveszett, senki sem volt, aki érdemben folytatta volna a vitát erről. Pedig érdekes, hogy ez a sebesség tulajdonképpen micsoda. Az is érdekes, hogy a Világegyetem tágulásából adódó sebességet ilyen módon nem lehet kimérni. Úgyhogy a téma megérne egy valódi vitát, de hát kevés esély van rá.
Előzmény: TEODOR (25541)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.20 0 0 25576
Lehet, hogy a nukleonok rezgés lassulására vannak kísérleti tapasztalatok, de ezek nem bizonyítják, hogy a lassulást a relatív mozgás okozza.

A többit, amit írtál nem értem. Hogyan lehet a mozgást lokálisan vizsgálni???? Ez eléggé hasbaakasztós érvelésnek tűnik.
Előzmény: cíprian (25441)
Gézoo Creative Commons License 2006.11.20 0 0 25575

A kedvenc Jedí kardos csövecskéiddel...

 

   Amikor az előtő ábrát becsatoltam az volt a célom, hogy felhívjam a figyelmed arra,

hogy mennyire önkényesen választottad ki a magyarázatnál azt az egyetlen fotont

amelyikre igaz a csövecske elv..

 

   Ezzel szemben itt egy másik ábra.  A bal oldalán négy különféle irányban és sebességgel mozgó rendszer csövecskéstől.. Miközben a külső megfigyelő

azt látja, hogy mindből a fotonok ugyanabba az irányban egymással

államndó távolságon,  párhuzamos tengelyen haladnak..

 

  És lőn csoda!  A lyukas szobán mindegyik foton átmegy,  a szoba szempontjából

szintén állandó távolságú párhuzamos tengelyeken..

 

    Tehát a csövecskék virtuális butaságához kell ragaszkodnunk ???

Szerinted igen ??

Előzmény: mmormota (25503)
Gézoo Creative Commons License 2006.11.20 0 0 25574

Szia!

 

  d.

 

 Ha jól emlékszem, ezzel az ábrával egyet értettél:

Kék csövecskén át elindul a foton.. miközben

a külső megfigyelő szerint a piros úton halad a foton.

  Ha a v sebesség 0,5 c akkor az ábra szerint kint és bent is a mért c ugyanannyi.

 

Ha viszont a csövecske nem merőleges ahaladási irányra:

 Akkor T ugyanúgy 0,8 szorosra lassultnak látszik kintről, de a csövecske hossza nagyobb mint amit a fénynek meg kellene tennie..

   Így 1,2 c-re adódik ugyanazon sebességnél a c...  vagyis irányfüggő..

Előzmény: mmormota (25503)
Astrojan Creative Commons License 2006.11.20 0 0 25573

Nem tesz eleget. A GPS műholdak évtizedek óta keringenek a pályájukon, hogy lehetne összemérni egy félnapos körözéssel egy homlokegyenest eltérő pályán.

 

A GPS órát le kell hozni és megnézni van e különbség az ugyanúgy megerőszakolt földi órához képest. Nem lesz különbség.

 

Egyébként az az érzésem elírtad a nevet és talán Allais -t akarál írni Alley helyett, annak legalább volna értelme. (Jól van csak vicceltem). Ez a mérés ugyanis helyből dönti a relativitáselméletet.

 

És a Kelly-t igen, neked köszönhetjük Dubois.

 

Előzmény: Dubois (25521)
Dubois Creative Commons License 2006.11.19 0 0 25572

"1. Az általad leírt kísérlethez hasonlót csináltak a 70-es években. Tudod, amikor egy repülőgép ment keletre, egy pedig nyugatra. Erről a kísérletről Gergő73 tudna mesélni. Ugyanis bebizonyosodott, hogy meghamísították az eredményeket. Az értékelhető méréshez két nagyságrenddel pontosabb órákra lett volna szükség. Mivel ilyen pontosságú órák a 70-es években nem voltak, így teljesen nyilvánvaló, hogy az általad felvázolt kísérlet eredménye is hamisítvány."

 

A nagy leleplező. :)))

Még a Kelly cikket is én találtam meg és tettem be ide. :))

 

Természetesen nem volt hamisítás, de az órák valóban nem voltak annyira pontosak, mint amit az az eredmény sugall, amit a Hafele-Keating mérésről szoktak idézni.

Ugyanakkor szó sincs arról, hogy két nagyságrenddel pontosabb órák kellettek volna. A pontosságuk megfelelt, a stabilitásukkal volt probléma.

A stabilitási problémák ellenére, még a Kelly által közölt adatok alapján is, az órák kimutatták az időeltérést a födi órákhoz képest és igen vaskosan kimutatták a keleti és nyugati repülési irányok közti különbséget.

 

 

"52.8-4.7=47.1"

Légyszíves végezd el mégegyszer a kivonást, mert az én számológépem szerint ez nem ennyi."

 

Gratulálok! Még ki is vastagítod leleplezésedet.:)

A rel. elm vulgárcáfolóinak tényleg a sajtóhibák leleplezése szokott lenni a maximális teljesítménye.

Az ábrán jól láthatóan ott van, hogy 5.7 a levonandó érték, amit 4.7-nek elírtam.

Egy fontos csúcsra érkeztél, mégegyszer gratulálok.:))

 

"Ahhoz, hogy hogy ilyen diagramot lehessen rajzolni, a repülőgépnek minden kör után landolni kellett volna a földön, annak érdekében, hogy minden kör után össze tudják hasonlítani a repülőgép óráját a földi órával. De szerinted a repülőgép nem szállt le időnként, csak körözgetett. Vagyis nem létezhettek olyan adatok, amelyekből valóban meg lehetett volna rajzolni az általad bemutatott diagramot. Ez a diadram tehát nyilvánvaló hamisítvány"

 

Szó sincs leszállásáról, a kísérlet alatt laserrel továbbították az óraállást a földre. Ennek részletei Alley cikkében vannak leírva.

 

De amit a cikk nélkül is meg lehet érteni (persze nem biztos, hogy neked) az az, hogy a leszállás után a földi órával is össze lehetett hasonlítani a reptetett órát, ez is látható a diagramon, a repülés adat összeszedett sietés 47 nsec volt. Ennyit jósol a relativitáselmélet a repülőgép által megtett utazásra.

 

 

 

Előzmény: magnum56 (25530)
TEODOR Creative Commons License 2006.11.19 0 0 25571
Nem tételezek fel ilyesmit .


"Az a legfurcsább a hozzászólásaidban, hogy mindig azt feltételezed, mindenki más teljesen hülye, senki se gondol semmire, ha te észreveszel valamit, az másnak biztosan teljesen érthetetlen. Ehhez szoktál, ennyire buta emberekkel vagy körülvéve, vagy mi ennek az oka?"


Részben a környezet teszi részben az Einsteini modell .
Ami persze jó eredményeket add csak a levezetése néző pontja nem egyezik az enyémmel.

Ez nem a saját hülyeségemből ered , a modell szép kerek belülről cáfolhatatlan de vajon fedi-e a valóságot ?
Előzmény: mmormota (25567)
TEODOR Creative Commons License 2006.11.19 0 0 25570
Mindenki sajátmagában felépit egy modellt az elérhető információkból.
Az lenne a legfurcsább ha mindenki azonos következtetéseket vonna le.

Egyik városból a másikba több ut is vezet és több falta járművel közelithető meg , az érkezés tényét nem befolyásolja csak az idejét.

A köztes történések száma végtelen lehet .

Igy van ez a fényel is ha észlelem akkor elkellett indulnia ,de vajon azt látom-e ami elindult?
Az esetek többségében nem azt látjuk , mert vagy mi mozgunk vagy a fény forrása , csupán az észlelésből nem eldönthető kimozog.
Az észlelő mozgása nem befolyásolja a fény sebességét az mindig őrzi a forrása mozgásállapotát és ahoz képest mindig "c"-vel terjed minden nem árnyékolt irányba.
Az észlelő sebessége viszont befolyássalbir az észlelés lefolyására, csak enyitt kellene meg érteni .
Vagyis ha én mint észlelő mérek valamit aminek a forrása hozzám képest mozog az én mozgásom miatt változik a mérés eredménye.
Előzmény: mmormota (25567)
mmormota Creative Commons License 2006.11.19 0 0 25569

Valóban, ha eléggé kiterjeszted az összeesküvés elméletet, az alkalmassá válik bármely rögeszme igazolására.

:-)

Előzmény: magnum56 (25568)
magnum56 Creative Commons License 2006.11.19 0 0 25568

"Mikor pedig leszálltak, kiderült hogy jól hamisítottak?"

 

Igen. Mint azt már többször leírtam, az órák pontossága nem is volt alkalmas a mérés végrehajtására.

 

A tökéletesen pontos eredmény csakis hamisítás lehet.

Előzmény: mmormota (25566)
mmormota Creative Commons License 2006.11.19 0 0 25567

Megpróbáltam az energia átvitel oldaláról közeliteni a valósághoz sokaknak bizonyára ez nem tetszik és érthetetlen .

 

Az a legfurcsább a hozzászólásaidban, hogy mindig azt feltételezed, mindenki más teljesen hülye, senki se gondol semmire, ha te észreveszel valamit, az másnak biztosan teljesen érthetetlen. Ehhez szoktál, ennyire buta emberekkel vagy körülvéve, vagy mi ennek az oka?

 

A valóságban alig tudsz még valamit, és még kevesebbet értesz. Tele vagy zavaros elképzelésekkel. Ahelyett, hogy megpróbálnád megérteni rendesen ezeket a kérdéseket, azt feltételezed, hogy azért zavarosak, mert csupa hülye ember hülyeségeket talált ki, és ezeket senki se vette észre, ami azért van, mert rajtad kívúl senki se gondolkodott még véletlenül se semmin, aműgy meg hiába is tennék, mert úgyis tök hülyék.

 

Ez a hozzáállásod eléggé lelassít a tanulásban. De hát a te dolgod.

Előzmény: TEODOR (25563)
mmormota Creative Commons License 2006.11.19 0 0 25566

Mikor pedig leszálltak, kiderült hogy jól hamisítottak?

 

Megy a gép körbe-korbe. Folyamatosan leadja az óra állását. Vegyük pl. mindig azt az adást, mikor a kör ugyanazon pontján, ugyanazon sebességgel megy. Kézenfekvő feltételezés, hogy ezeknek az adásoknak a futási ideje megegyezik.

 

De, mint már említettem, a kísérleteket nem arra tervezik, hogy bárki megértse őket. Nem ez a cél. Hanem az, hogy gondolkodni képes és hajlandó, kellően intelligens emberek által kidolgozott modelleket ellenőrizzenek velük. Falszifikálják vagy megerősítsék őket.

Előzmény: magnum56 (25564)
TEODOR Creative Commons License 2006.11.19 0 0 25565
:-)))
Előzmény: magnum56 (25564)
magnum56 Creative Commons License 2006.11.19 0 0 25564

"És persze figyelembe vették a rádiójelek késését frekiváltozását ami a repülő mozgásából adódott :-)))"

 

Hát persze, hogy figyelembe vették a rádiójelek késését. Pontosan úgy vették figyelembe, hogy az előre kiszámított eltérés kijöjjön.

 

Ezt hívják hamisításnak.

Előzmény: TEODOR (25559)
TEODOR Creative Commons License 2006.11.19 0 0 25563
A sajá fény sebessége mindig "c" -nek mérhető , de a fény energia átvitelnek felelmeg .
Tehát a fény mint mozgási energia , azt mondják nincs tömege a fotonoknak akkor hogy vihet át energiát ?
Az energia átvitel a periódikus változások gerjesztő hatásában rejlik .
A fény mint tudjuk EM sugárzás , tehát az energia a tér periódikus változásai álltal továbitódik .
A térben ez a változás terjed "c"-vel , az egyébb sebesség különbség ami a forráshoz képest van ,( most mindegy hogy a forrás mozog-e vagy a megfigyelő ), adja az energia
átvitelben mérhető különbségeket .
Szóval a hatás mindig a forrástól távolodik "c" sebességgel , annak a sebességétől függetlenül.

Megpróbáltam az energia átvitel oldaláról közeliteni a valósághoz sokaknak bizonyára ez nem tetszik és érthetetlen .
Előzmény: mmormota (25562)
mmormota Creative Commons License 2006.11.19 0 0 25562

Nem csak a forrás rendszerében mérhető c-nek a fény sebessége. Minden rendszerben c-nek mérhető, akár mozog a forrás akár nem.

 

Valami miatt mindig összekevered a sebességet a frekvenciával.

 

 

A valóságban mint irtam csak a forrás rendszerében halad "c"-vel a fény hiszen csak ebben a rendszerben változatlanok a tulajdonságai .

 

Megint ugyanaz a hiba. Igaz, hogy a forráshoz képest mozgó rendszerben más les a frény frekvenciája, más lesz a fotonok energiája is.

De nem lesz más a fény sebessége.

 

Előzmény: TEODOR (25561)
TEODOR Creative Commons License 2006.11.19 0 0 25561

Te nem érted hogy a forrás rendszerében mérhető csak "c"-nek a fénysebessége .

Ettől eltérő mozgásállapotú észlelő már nem ugyan azt a fényt látja , a saját mozgásából fakadó sebesség transzformáció a frekvencia változásban nyilvánul meg .

A különböző kapuzásos hullám frontos rendszerbeli mérések persze minden rendszerben a hatás terjedésére "c" az eredmény de nem azért mert a más rendszerből származó fény sebességet vált hanem azért mert a megfigyelő rendszerében az idő torzul a megfigyelő saját sebessége miatt .

Szóval egyidelyűség akkor létezik ha különböző rendszerekben a forrás beli frekvenciája mérhető a fénynek ezekben a rendszerekben minden fizikai jelenség hasonlóan játszódik le .

Ez az egyidelyűség nem az ugyanakkort jelenti.

 

A fény energiája a frekvenciától függ , az észlelés megfelel energia átadásnak hiszen a fény mint energia megszűnik (elnyelődik) az észleléskor , az át vett energia mértéke függ az észlelő saját mozgásától vagyis , a fénnyel szemben haladva nagyobb energiát (frekit) mér a forrástól távolodva pedig kevesebbet .

Tehát ha a fény hatásait tárgyaljuk nem vezett valós eredményre ha csak a sebességéről tárgyalunk .

A valóságban mint irtam csak a forrás rendszerében halad "c"-vel a fény hiszen csak ebben a rendszerben változatlanok a tulajdonságai .

A megfigyelő nem rendelkezik információval a forrást elhagyó fény frekvenciájáról .

A csillagászok dobálóznak a vörös eltolódással szerintük minden távolodik körülöttünk (vörös eltolódás), astrojani szerint viszont a fény gyorsul a gravitáció hatására .

A természetben minden hatás élettartama véges , most mindegy hogy hány miliárd év és a fény miért lenne kivétel a fénynél az öregedés (energia vesztés ) a frekvencia változásban nyilvánulhat meg.

Előzmény: mmormota (25558)
mmormota Creative Commons License 2006.11.19 0 0 25560

Természetesen.

 

Előzmény: TEODOR (25559)
TEODOR Creative Commons License 2006.11.19 0 0 25559

"Ravaszak voltak, mint a prérikutya. Rádióztakmenet közben... :-)))"

 

És persze figyelembe vették a rádiójelek késését frekiváltozását ami a repülő mozgásából adódott :-)))

Előzmény: mmormota (25555)
mmormota Creative Commons License 2006.11.19 0 0 25558

Te állítottál egy hülyeséget, teljesen alaptalanul. Neked kellett volna valamivel alátámasztani.

 

Pl. a Doppler mértéke.

Előzmény: TEODOR (25554)
iszugyi Creative Commons License 2006.11.19 0 0 25557
Hogy a zavaros Mmormota ne tünjön annak, leszállok a prondról. Más lehetöség nincs.
Előzmény: mmormota (25552)
TEODOR Creative Commons License 2006.11.19 0 0 25556
Én iszugyi a gerjesztést a változásra értem tehát ha a gravitáció befolyásolja a teret , a térben mozgó töltések testek mozgását akkor ennek forditva is igaznak kell lenni.
Előzmény: iszugyi (25553)
mmormota Creative Commons License 2006.11.19 0 0 25555

Ahhoz, hogy hogy ilyen diagramot lehessen rajzolni, a repülőgépnek minden kör után landolni kellett volna a földön

 

Ravaszak voltak, mint a prérikutya. Rádióztakmenet közben... :-)))

 

Előzmény: magnum56 (25530)
TEODOR Creative Commons License 2006.11.19 0 0 25554
Cáfold meg!!!
Előzmény: mmormota (25550)
iszugyi Creative Commons License 2006.11.19 0 0 25553
A "gerjesztés mentes térrel" vagy "gerjesztett térrel" szemben gátlásaim vannak.

Hogy gravitációs mezö a tér-idöben jelen van, az szerintem nem "gerjeszti a teret", és a "tér gerjesztése" nem hat a gravitációra sem.

A "gerjesztés" kifejezést én kimondottan anyagi részecskék jelenléténél használom.

Előzmény: TEODOR (25549)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!