Keresés

Részletes keresés

Kavics1976 Creative Commons License 2007.02.05 0 0 275123

Rájöttem, hogy azért (is) csodálatos dolog FRADIDRUKKERként élni, mert az ember minden szinten (nb1, nb2...) megtalálja azokat a parasztokat, akiket kellőképpen lehet úúúúútálni! :)

 

HAJRÁ FRADI!

 

Kcsita Creative Commons License 2007.02.05 0 0 275122
A mentése nem volt semmi! Ha így folytatja, akkor nagy karrierje lesz.. és az csak nekünk lesz jó, ugyanis, akkor kapunk lóvét.... :).

Előzmény: sergiototta (275109)
dirty Sanchez Creative Commons License 2007.02.05 0 0 275120
Mekkora mentése volt.
Előzmény: sergiototta (275109)
takacsi Creative Commons License 2007.02.05 0 0 275119
A hülye fideszesek (akik semmit nem segítettek, de feltehetően akartak, de a maguk módján mindig késve) vérig sértődtek és megdöbbentek VG jövetelén (mint mi is megdöbbentünk).
Tettek intézményes kísérletet a segítés terén, VG elutasította, megint megsértődtek (a hülyék), aztán azóta sebeiket vakargatják és sok-sok kezdeményezésre sem jött vissza tőlük semmiféle szándék, javaslat.
Aztán majd ismét megdöbbennek, mire végre magához szólítja őket az Úristen....
Előzmény: elefantkillah (275101)
dirty Sanchez Creative Commons License 2007.02.05 0 0 275118
.))
Előzmény: CSAKAKRISTON (275069)
dirty Sanchez Creative Commons License 2007.02.05 0 0 275117

Nekem az már a sokadik volt.))

Akkor szinte minden hazai meccsere mentünk.

Előzmény: DINO (275067)
elefantkillah Creative Commons License 2007.02.05 0 0 275116
az mszp közeli alatt azt értem, hogy befolyásos mszp vezetők a tulajok. ha ők be akarnak szállni, akkor beszállnak. lehet hogy tévedek.

alapvetően hülyeségnek tartom azt, hogy a politikai nevelés miatt kellene félni, az az 5-10 ezer ember alapvetően nem oszt nem szoroz. ennek hányad része esik bele ebbe a korosztályba? édeskevés. nézd meg hgoy tele vannak a diszkók meg a partik hétvégente, ahol azért nem nehéz drogot szerezni, és nem egy vagy két szétcsúszott embert látsz, mégse beszélhetünk tömeges szdsz támogatottságról a fiatalok körében, pedig ők vállalják fel egyedül a legalizációs dolgot.

egyébként továbbra is tartom hogy egy párt se törődik vele igazán, hgoy a szurkolótáborok elvileg melyik politikai táborba tartoznak. amilyen gyorsan változik a közhangulat egyik-másik irányba, ez kurvára mindegy.
Előzmény: Törölt nick (275108)
Fatboy Slim Creative Commons License 2007.02.05 0 0 275115

Én is azzal értek egyet, hogy az objektumot ne adják el a seggünk alól mert az a vég... De befektető meg szponzor, ezek a fogalmak az álom egyenlőre. Ezt mindenkinek tudomásul kell vennie

 

Mindenkinek derűs estét

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (275098)
elefantkillah Creative Commons License 2007.02.05 0 0 275114
szerintem ez alapvetően egy rossz hozzáállás akkor. mi az hogy nem kifizetődő ?felemelni a szavát valakinek egy olyan machináció ellen, amely az ország lakosságának egy részét bántja? vagy legalább nyilvánosságra hozni? akkor viszont ne ugasson senki arról hogy nekem akar jót. eddig se hittem el mondjuk.

Előzmény: Törölt nick (275106)
dirty Sanchez Creative Commons License 2007.02.05 0 0 275113

Igy van. Ha lenne felesleges 1 milliárdom és én azt a Fradiba akarnám befektetni, nem tudom, hogy akadájozná meg az állam...Röhej.

Előzmény: elefantkillah (275065)
takacsi Creative Commons License 2007.02.05 0 0 275112
Bizony és nem ez volt az egyetlen kapcsolatfelvétel, kapcsolat ill. próbálkozás a Fidesz vezetőivel...
Előzmény: Törölt nick (275106)
elefantkillah Creative Commons License 2007.02.05 0 0 275111
ezek homályos utalások voltak amiből le lehetett vonni következtetéseket. csak nem tudom hogy van e értelme.

Előzmény: Voltunk Vagyunk Leszünk (275102)
Voltunk Vagyunk Leszünk Creative Commons License 2007.02.05 0 0 275110
A vasas is alapít egyet, a bundás nevével...
Előzmény: bode1899 (275092)
sergiototta Creative Commons License 2007.02.05 0 0 275109
sergiototta Creative Commons License 2007.02.05 0 0 275107
Hajrá Fradi !
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.05 0 0 275106
Amennyien utálnak minket, sok szempontból nem vagyunk kifizetődők.
Személyesen szívesen mesélek az egyik fidesz-vezetővel történt megbeszélésről amin ott voltam.
Előzmény: elefantkillah (275101)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.05 0 0 275105
Meg kell nézni az nb1 nézőszámait. És ennyi.

Volt néhány forduló, mikor majdnem annyian voltak a teljes első osztály meccsein, mint nálunk egy meccsen. Nincs miről beszélni.

Nehéz ezekre az adatokra több százmilliót kiadnia egy nagy cégnek.

Igény volna a focira, az látszik egy-egy sikernél a felbuzdulásnál.

De siker egy kevesebbszer van.

Egyébként az a 96os BVSC elleni meccs, dög melegben kora délután volt, mégis 40-45 ezren voltunk.

 

Én nem hiszek abban, hogy felemelkedhet a magyar foci belátható(!!) időn belül.

1986 óta, nagyon sokszor túl sokszor eljátszotta a hitelét.

Tény, állami támogatás akár pénz, akár egyéb formában nincs és nem is lesz, míg ezek vannak hatalmon. Állam nélkül pedig nem fog sikerülni !

Tény, hogy az utánpótlásra nincs pénz, néhány akadémia nem old meg semmit.

Tény, hogy a foci, egy lassú megtérülésű befektetés. Egy játékosba 10-15 évet kell beleölni.

Azaz, ha mától minden rendben lenne, akkor 15 év múlva már lenne is jobb focink, addig csak kozmetikázni lehet a borzalmat.

Ebből következően az európai közép mezőnyhöz való felzárkózást, amit te elvárnál hogy legyenek nézők, nos egyhamar nem érjük el.

 

Előzmény: giornalista (275096)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.05 0 0 275104
Ez valóban nagy élmény lehetett neki.
Előzmény: giornalista (275100)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.05 0 0 275103
Ez jó kérdés.
Mindenesetre a Gansperger az egyik igazgatója, szóval megvan minden kormányhoz minden ember.
Előzmény: elefantkillah (275099)
Voltunk Vagyunk Leszünk Creative Commons License 2007.02.05 0 0 275102
a zwack, meg a konzorcium megalakulásnak napján kiesett 280 millió forint ugye nem volt konkrétum???
Előzmény: elefantkillah (275101)
elefantkillah Creative Commons License 2007.02.05 0 0 275101
ez legalább valami konkrétum. de akkormeg azt nem értem, hogy az ellentétes politikai oldal ezeket miért nem használja ki?

Előzmény: Törölt nick (275094)
giornalista Creative Commons License 2007.02.05 0 0 275100

Köszi, az öreg(em) fantáziája ezek szerint itt sem pihent :)

 

Még egy pici adalék... bár lehet nem a legjobbaknak magyarázom, hogy miért is jó Fradistának lenni. De mivel ugyanabba a gimnáziumba jártam, ahová Alber Flórián, a 125 éves évforduló alkalmával két hetes háborút követően én, meg egy osztálytársam készíthettünk az évkönyvben megjelenő interjút a Flórival. Már nekem is óriási élményt jelentett az a másfél-kétórás beszélgetés, mert rengeteg mindent tudunk meg többek között róla is, meg az iskolánk múltjáról.

 

De az igazi öröm akkor ért, amikor vissza kellett menni a Flórihoz, hogy meghívjam a 125 éves ünnepélyre, és végül faterral mentem. Szegényt még az életbne nem láttam annyira megilletődöttnek és csodálónak, amikor az Albert kezet fogott vele...

 

Neki nyilván sokkal több futballélménye van vele kapcsolatban, mint nekem.

Előzmény: Törölt nick (275097)
elefantkillah Creative Commons License 2007.02.05 0 0 275099
a wallis az nem egy alapvetően mszp közeli cég?
magyarul mszp érdekeltség?
Előzmény: Törölt nick (275094)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.05 0 0 275098
Mert vannak dolgok amire nem lehet válaszolni, honnét a fenéből tudnám, azon kívül, hogy biztos vagyok benne, hogy lesz Ferencváros, hogy milyen formában és lehetőségek közt.

Nem vagyok jós. (Ha az lennék, már rég milliárdos lennék, és megvettem volna a Fradit.)

1/ De azt tudom, hogy ez egy szükséges folyamat, az igények és lehetőség szintjére áll be a magyar foci.

2/ Tudom azt is, hogy nem Te, Én, vagy valaki más egyszerű szurkoló tehet arról, hogy szeretett klubunk itt tart anyagilag. Sőt, ELSŐSORBAN nem is az mlsz, vagy más ellenséges összeesküvés eredménye ez, hanem egy hosszú évekig tartó totálisan felelőtlen gazdálkodás eredménye a jelenlegi helyzet. Nem lehetett büntetlenül ezt megtenni.

Közgazdász vagyok, tömegével veszek részt olyan cégek felszámolásában, melyek így jártak.

Mindenért fizetni kell.

Már nem nyúl alánk az állam, hogy kisegítsen.

3/ Tudom, hogy két lehetőség van: Vagy küszködve rogyadozva, de valahogy kihúzzuk és megmenekülünk, lásd Muszbek elképzelés, vagy bedobjuk a törülközött és vásárlunk jogot és indulunk tiszta lappal.

Számomra ez utóbbi elképzelhetetlen, inkább az előbbi, annak minden borzalmával és lassú gyógyulásával.

 

Én ennyit tudok, azon kívül amit írtam neked a 27090esben.

Nem azért, mert meg akarom kerülni a választ, hanem mert nem tudok többet.

A kérdésedre nincs ember ki ma biztos tudással válaszolna.

Csak a Jóisten, és mint tudjuk zöld az isten, tehát nincs félnivalónk…..

 

Üdv: Dénes

Előzmény: Fatboy Slim (275093)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.05 0 0 275097
Nem volt telt ház, csak 45.000-en voltunk.
Előzmény: giornalista (275096)
giornalista Creative Commons License 2007.02.05 0 0 275096

Én ebből picit kiragadnám a Fradit. Magyarországon gyakorlatilag csak ennek a klubnak van szurkolótábora. Picit megszólítva érzem magam 19 évemmel a fiatalok körében, ezért pár szóban hadd térjek ki arra, hogy miért járok ki a Fradi pályára. Egyrészt azért, mert szegény nagypapám meghalt. A családnak legalább 30-35 éve minden évben 2 bérlete volt, egyik a fateré, a másik nagypapámé. Amikor ő elment, én következtem a családban, mint meccsre járó.

 

Személy szerint abba a táborba tartozok, akinek tökmindegy, hogy hol játszik a csapat, de ott, ahol éppen szerepel, hozza ki magából a maximumot... valahogy ennyi.

 

A szurkolótáborra visszatérve. Az NB2-es nézőszámokat mellékesen érinteném, ugyanis nyilvánvaló, hogy ez egy abszurd helyzet, az Összefogás, a három E-betű nagyon sokakat mozgatott meg a nyár végén, ősz elején. Nem másodlagos az is, hogy otthon nyer a csapat, szóval viszonylag biztonságos kimenni egy meccsre, úgy értve, hogy gyakorlatilag garantált a sikerélmény hazatéréskor.

 

Amire viszont rámutattam már egyszer, az a pár évvel ezelőtt megkezdett tavaszi szereplés. Az, amikor itthon először győztünk 2-0-ra a ZTE ellen, majd 4-0-ra Kispesten, és jött az Újpest - telt házzal. Két meccs, két nagyszerű eredmény, gólgazdag foci elég volt ahhoz, hogy szinte megtöltse az Üllői utat. Győztünk is 2-0-ra, Túlio cseréjénél pedig együtt röhögött az egész stadion.

 

Ezért nem gondolom, hogy a Fradira senki se lenne kíváncsi. Nálunk kieséstől fenyegetett időkben (tavaly ősz) vannak annyaian a lelátón, mint más budapesti csapatoknál a bajnoki cím közelében. Ráadásul, bár nem szeretjük őket, nézőszám-ügyileg vidéken sem állunk annyira rosszul. A ZTE is megmozgatta anno a szurkolóit, a diósgyőriek is vevők a jó focira, a Láki meccseire is kimegy 6-7000 ember, ha jól megy nekik.

 

Az írásod azon állításával, hogy a magyar focira nincs szurkolói kereslet, a fentiek felsorolása után talán világos, nem értek egyet. Arra, ami most itthon megy, valóban nagyon kevesen kíváncsiak. De ha legalább az európai középszinthez fel tudnánk zárkózni, pörgős, jó rangadóink, kultúrált talajú és nézőterű pályáink lennének, úgy hiszem, a magyarok is hamar visszatérnének a lelátókra.

 

Nekem csak apum mesélte, de etőtl még lehet igaz is, hogy 1996-ban (?) a BVSC ellen teltházas "bajnok döntőnk" volt a Népstadionban. Nem volt az olyan régen, csupán 10 éve...! Még semmi sincs veszve a magyar fociban, de az is biztos, hogy minden egyes elvesztegetett nappal közelebb kerülünk a Teljes Magyar Futball-apátiához.

Előzmény: Törölt nick (275091)
bode1899 Creative Commons License 2007.02.05 0 0 275095
Ma kaptam e-mailt, hogy postázzák a tagsági kártyámat. Kiváncsi leszek az új tagtoborzó akcióra.
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.05 0 0 275094
A Wallis egyik középvezetője személyesen mondta (ott voltam) hogy komoly nyomás érkezik a baloldalról amióta nyilvános lett, hogy beszállnának hozzánk.

Ha akarod összehozlak vele, néha előfordul itt a topikban.
Előzmény: elefantkillah (275062)
Fatboy Slim Creative Commons License 2007.02.05 0 0 275093

Sokszor nem a kérdésre válaszolsz, de a mondandóddal egyet érek.

Lesz ferencváros, csak hogy hogy és milyen formában? Milyen néven?

Előzmény: Törölt nick (275091)
bode1899 Creative Commons License 2007.02.05 0 0 275092
Off
A Honvéd is futballakadémiát alakít, ma jelentették be. Válllatan a VG-akadémia konkuranciája akarnak lenni.
Velünk nem számolnak.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!