Keresés

Részletes keresés

körte- Creative Commons License 2016.07.20 0 0 85873

a klíma nem szimpatikus.

napelemmel kombinálva az elektromos?

 

Előzmény: Törölt nick (85871)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.20 0 0 85872

Ráadásul klímához kérhetsz H tarifás órát, azzal télen féláron van villanyt.

Előzmény: Törölt nick (85871)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.20 0 0 85871

A hatásfoka valóban 100%, ettől még drága, mert drága a villany.
Hőszivattyúé jobb, de az drága mulatság.
Ha már elektromos fűtés akkor split klíma + fűtőszőnyeg / infrapanel a nagyon hideg napokra, meg tartalékba.

Előzmény: nixon70 (85870)
nixon70 Creative Commons License 2016.07.20 0 0 85870

Szvsz vtk, pufferrrel, alacsony hőfokú padló, illetve radiátoros kombó.

De van aki szerint az  elektromos kazán 100%-os teljesítményű.

Előzmény: körte- (85867)
nixon70 Creative Commons License 2016.07.20 0 0 85869
Előzmény: nagykunsági (85859)
nixon70 Creative Commons License 2016.07.20 0 0 85868

Kisláng, nagyláng.

Igen, azzal lehet.

Ha nem tartja a lángot, nézd meg, éri-e a gyújtóláng a termoelemet(esetleg csiszold meg csiszpapírral, ha kormos.)

A gyújtóláng, ha kicsi, a csövet kocogtasd meg csavarhúzóval, ha eléri és más baja nincs, meg kell tartani a gyújtólángot.

Ha nem, hívj hozzáértő szerelőt.

Előzmény: mrkiki (85864)
körte- Creative Commons License 2016.07.20 0 0 85867

Sziasztok!

 

új építésű házba a fűtésen gondolkodunk..

eddig a vegyes tüzelés vagy hőszivattyú volt az alternatíva, most az elektromos kazánt ajánlották..

 

Tapasztalatok esetleg?? a ház hőigénye 7KW.

 

Köszönöm!

nixon70 Creative Commons License 2016.07.20 0 0 85866

Más a kása nála joe, csak èrdeklődik. ;-)))))

Előzmény: joevagyok68 (85862)
nedolaci Creative Commons License 2016.07.20 0 0 85865

Mivel írod,hogy befeszül,szorul a gomb(tán a burkolatba)próbáld meg erőteljesen koppanásig lökdösni!

Amíg nem marad kiugrott állapotában is égve a gyújtóláng,addíg nem érdemes tovább lépni!

Előzmény: mrkiki (85864)
mrkiki Creative Commons License 2016.07.20 0 0 85864

Sziasztok!

 

Van COINTRA Godesia EP10-es vízmelegítőm és sehogy sem tudom begyújtani. Persze használati sehol, a neten sem találtam csak spanyolt, azt meg nagyon töröm. Odáig eljutok, hogy kinyitom a gázcsapot, áttekerem a villámra, benyomom a gombot, gyufával meggyújtom és ahogy a képen is látszik ég az őrláng. Itt kellene gondolom várni pár másodpercet (talán percet) és ha jól gondolom utána kiengedem a gombot, átcsavarom valamelyik láng ikon felé, megnyitom a meleg vizet és jön a meleg. Nem jól gondolom?

 

Na most maga gomb kicsit szorul, ha benyomom, szóval tartani sem kell. Már ment így 20 percet is, utána ha kihúzom a gombot, hogy el tudjam tekerni valamelyik láng ikon felé, akkor azonnal elalszik a láng. (Benyomott gomb mellett nem lehet eltekerni a gombot.) Valami user error baja van, esetleg egy sima ráolvasás elég, vagy hívjak szakembert?

 

Miért van két láng ikon? Az alsó csavaró gomb mire való, azzal lehetne vízhőfokot állítani?

 

Köszi a válaszokat! :)

 

 

joevagyok68 Creative Commons License 2016.07.20 0 0 85863

Meleg vizet gondolom nem kell csináljon...(van indirekt(bojler), meg napkoli)

Tehát a kombik kilőve !

Előzmény: nagykunsági (85859)
joevagyok68 Creative Commons License 2016.07.20 0 0 85862

Mi van ?

Felment a fa ára ?

Vagy favágás helyett  inkább motoroznál ?

:-)

Előzmény: nagykunsági (85859)
nixon70 Creative Commons License 2016.07.20 0 0 85861

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9182044

 

Itt is olvasgass vissza pár oldalt, vannak felhasználók is, a modulációs készségére figyeljetek oda (pld 1:10)

Előzmény: nagykunsági (85859)
Kapocska Creative Commons License 2016.07.20 0 0 85860
Előzmény: nagykunsági (85859)
nagykunsági Creative Commons License 2016.07.20 0 0 85859

Kondenzációs gázkazánt keresek.

 

Milyen típust érdemes venni? Mire kell odafigyelni?

 

 

Mitogolf Creative Commons License 2016.07.20 0 0 85858

Elado 200 literes 1 hocserelos indirekt gyári , szigetelt tartály. Elektromos futoszal is van benne. Ár 40 eft. Érd.: 06203527189

 

Kapocska Creative Commons License 2016.07.18 0 0 85857

Az első bekezdésre igen.

„Elviekben ez egy lehetséges megoldás?”

Igen,lényegében ugyan az mint amit írtam.

 

„a hőtermelő felől jövő meleg víz hogyan megy csak az egyik körbe”

 

A hidrováltó egy hidraulikailag elhanyagolható ellenállású szerkezet

ezért a szekunder oldalán lévő hidraulikus körökre (nyomás ,szívás)

nincs hatással.

A fűtőkörök önálló szivattyúval rendelkeznek melyek a fogyasztó felé

biztosítják az áramlást(hőmennyiséget).

Előnye,hogy átmeneti időszakban védi a hő termelőket a harmatpont alatti üzemtől,

a kazánok (kandalló)szivattyúinak munkapontjai nem vándorolnak,pontosabb szabályozás

valósítható meg,a fogyasztók eltérő hőmérsékleten,tömegáramon üzemelhetnek egymás zavarása nélkül.

Nem tartalmaz olyan aktív elemet ami naponta 40-50-szer  működik (motoros sz.)

 Kazánvédő szelep?

Előzmény: krisztian34 (85855)
Lmr Creative Commons License 2016.07.18 0 0 85856

Sziasztok,

 

17 kerületben egy termotéka 35 és egy quadriga 160hoz nyári karbantartáshoz kit javasoltok?

 

Köszi

 

Lmr

krisztian34 Creative Commons License 2016.07.18 0 0 85855

A kazánüzemnél a radiátoros körbe építendő zónaszelep az egy motoros szelep, amit a termosztát vezérel?

 

Laikusként nekem az a megoldás jár a fejembe, hogy a padló és a radiátor előremenő részébe kellene 1-1 motoros szelepet beépíteni, amit a termosztátok vezérelnek és ezzel gyakorlatilag meg lehetne oldani, hogy egyik vagy másik vagy mindkét körben menjen a víz. A jelenlegi csövezésnél szerintem nem férne el a motoros szelep, de gondolom lehet úgy átalakítani a csövezést, hogy ez odaférjen. Elviekben ez egy lehetséges megoldás?

 

A hidraulikus váltót mástól is hallottam, illetve próbáltam utánaolvasni a működésnek. Ha jól értettem ennek az a lényeg, hogy a hőtermelő csak a váltóig forgatja a vizet, onnantól a fűtési kör szivattyúja viszi tovább a keringetést. Ami nem tiszta nekem a működésben, hogy a hőtermelő felől jövő melegvíz hogyan megy csak az egyik körbe (pl. csak radiátor termosztát kapcsol) és hogyan nem folyik át a másik körbe, ahol nem kell keringenie. Miért lehet jobb, hogy ha egy ilyen vezérlést hidraulikus váltóval oldunk meg?

 

Köszi!

 

Krisztián

Előzmény: Kapocska (85854)
Kapocska Creative Commons License 2016.07.18 0 0 85854

ja és a kazánüzemhez a radiátor körbe kéne egy zónaszelep ami akkor nyitna

ha kér a rad.termosztát.A padló szelepe(keverő) a magas hőmérsékletre lezárna,szerintem.

Nyilván a jelenlegi reteszelést át kéne alakítani.

Előzmény: Kapocska (85853)
Kapocska Creative Commons License 2016.07.18 0 0 85853

Üdv!

A végleges megoldás a kandalló visszatérő hőfokára az lenne ,ha a kandalló körében lenne  egy úgynevezett

kazánvédő szelep ami a hideg ágban a szivattyú szívóágán keresztül szabályozná

a visszatérő hőmérsékletét.

A kazán előremenő kettéválása után,ha betennél 1-1db visszacsapót és ezek

alá bedolgozna a kandalló szivattyúja egy 3utu szelepen keresztül akkor

lehetne egymáshoz reteszelni a padlót és a radiátort kandalló üzemben.

A hidrováltós megoldás az egy másik,pénzesebb dolog.

(Itt négy kör van amit egy hidrováltó tud szétválasztani + reteszelések.)

Előzmény: krisztian34 (85852)
krisztian34 Creative Commons License 2016.07.17 0 0 85852

Sziasztok,

 

Szeretném optimalizálni fűtési rendszerem vezérlését a szezon előtt, ehhez kérném a segítségeteket, hogy milyen megoldások állhatnak rendelkezésemre. A rendszer az alábbi elemekből épül fel.

 

Hőtermelő

  • gázkazán
  • vízteres kandalló

Szivattyúk és vezérlő termosztátok

  • gázkazán beépített szivattyúja + emeleti radiátor termosztát
  • külső szivattyú + fsz padló termosztát
  • kandalló szivattyú + kandalló vízhőfok termosztát

A feltöltött képen látjátok, hogy hogyan néz ki konkrétan a rendszer.

 

http://indafoto.hu/krisztian34/image/24305254-08c1517e/user

 

A jelenlegi felállásban az a gond, hogy bár a padló és radiátor köre párhuzamosan van kötve, mehetne független cirkuláció, de nincs kizárása az épp nem használatos körnek. Emiatt bármelyik termosztát kapcsol, gyakorlatilag mindkét körben megy a melegvíz. Ami még pluszba jó lenne, hogy ha a kandalló fűtésnél manuálisan tudnám szabályozni, hogy melyik körbe menjen a víz. Ennek az az oka, hogy sok esetben a megfelelő kandallóba visszatérő vízhőmérséklet eléréséhez olyan volumenű tüzelést kell csinálni, ami a nappali komforthőjének már túl sok. Optimálisabb lenne, ha nem csak az egész rendszer vízmennyiségét lehetne fűteni a kandallóval, hanem ezt én manuálisan szabályozhatnám.

 

A vezérlés most így működik.

 

Ha emeleti radiátor kapcsol => Gázkazán beépített szivattyúja kapcsol

Ha fsz padló termosztát kapcsol => Gázkazán beépített + fsz padló külső szivattyúja kapcsol (ha emeleti termosztát párhuzamosan kapcso, ugyanez az állapot)

Ha kandalló termosztát kapcsol => Gázkazán hőtermelés leáll + minden szivattyú kapcsol

 

Ebben kérném a segítésgeteket, hogy mi lehet esetemben a legjobb megoldás, hogy a két kör egymástól függetlenül tudjon üzemelni.

 

Köszi!

 

Krisztián

stevemegane Creative Commons License 2016.07.17 0 0 85851

Köszönöm a segítséget.

Előzmény: Peter atyuska (85850)
Peter atyuska Creative Commons License 2016.07.17 0 0 85850

Termosztát leírásának 9. pontja írja le a feliratok funkcióit. A "kazán" doksíja a funkciókat szintén le kéne írnia. Így kisakkozható.

 

Termosztát:

L - fázis

N - nulla ezek a saját tápjának csatlakozása

NO - COM egy sima relé kimenet ami akkor zár rövidre ha fűtési parancs érkezik

A többi zóna szelepek vezérlésére alkalmas kivezetések.

 

"kazán":

ezt passzolom nem lenne baj tudni a típusszámát, de a manuálban benne kell lenni hogy a fűtés vezérlést hova kell kötni, illetve a hűtés vezérlést. A hűtéshez külön termosztát kéne vagy a Q8 cal is megoldható de akkor mechanikus átkapcsoló kell mert csak egy kimenete van és az vagy bekapcsol vagy nem.

Előzmény: stevemegane (85845)
iminimin Creative Commons License 2016.07.17 0 0 85849

Bárhová állíthatom a csapot nem változik. Egyébként mikor ugymond lezár ,akkor a szelepnél jön a viz és cicereg  ,ahol az a himba begyomja a szelepet.Tehát nem a normál irányba spiccel a viz, hanem a tartály teteje felé.

 

Előzmény: cucu (85844)
stevemegane Creative Commons License 2016.07.17 0 0 85848

Csak azok vannak, amit írtam.

Előzmény: Törölt nick (85847)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.17 0 0 85847

nc kimenet van?

Előzmény: stevemegane (85845)
belert Creative Commons License 2016.07.16 0 0 85846

Ilyen csap van a cső végén, mint a második képen. Ezek szerint lehet, hogy azzal kellene kezdeni valamit. Én alapból abból indultam ki, hogy valami a csőben válhatott le, vagy halmozódhatott fel.

Előzmény: Motoros-68 (85837)
stevemegane Creative Commons License 2016.07.16 0 0 85845

Sziasztok!

 

Tudtok abban segíteni, hogy a Computherm Q8 RF szobatermosztátot hogyan kell bekötni a Panasonic Aquarea T Cap hőszivattyú beltéri egységébe, hogy fűtésre és hűtésre is alkalmas legyen?

A termoszát központi egységén L, N, NO, COM kapcsok vannak.

A hőszivattyú paneljén L, N, Heat és Cool kapcsok.

 

Azért vettem ezt a típusú termosztátot, mert korábban valaki azt ajánlotta, hogy jó a hőszivattyúhoz hűtésre fűtésre egyaránt. Sajnos már nem tudom ki adta a tanácsot.

 

Köszönöm a segítséget.

cucu Creative Commons License 2016.07.16 0 0 85844

Állítsd máshová!

Előzmény: iminimin (85843)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!