Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.05.13 0 0 10615

Megtaláltam ami nekem tetszene. Ilyesmit épitenék, csak kicsit más méretekben, de lényegében igy nézne ki. Kérdésem az lenne a fürjek is használnák az ilyen létrát, feljárót ? Szeretném a véleményeket kérni. Amit elöre is köszönök.

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.05.13 0 0 10614

Hát pont az a baj nem tudom mit akarok :) Csak tervezgetek.
A kifutónak miért kell 3 oldalról zártnak lennie ? Én azt hittem az a jobb ha szabadabban érezhetik maguk. A kifutó alját nyitottnak terveztem. Azért hogy ha odább rakom új helyre,szabadon kapirgálhassanak, ehessék a füvet. Vagyis nem tudom,egyáltalában megeszik e a sima füvet. Vagyis nem pontosan sima fü van nálunk, inkább olyan fü ami csak ugy magától nöl, és haragszok rá,mert haszontalan, és mindig nyirni kell :)
Az ólat mozgathatóra szeretném,de elég stabill legyen ha be kell mennem elbirja az én pehely 120 kg-mat :)
Én azt hittem csak a kakasok verekednek. Ez a csör reszelös dolog számomra már bele gondolni is horrorisztikus :) Jó tudom, egyszer majd lekell vágni öket. De akkor is. Ez a levágás dolog az egy késöbbi probléma lesz majd. Azt hiszem majd valakit megkell kérnem mert én,talán nem férfias de nem tudom képes lennék-e rá :)
Amugy olvastam egy helyen a verekedésre olyan javaslatot, hogy egy napra, egy teljesen zárt sötét dobozba kell rakni. Ez megtöri a verekedös hangulatot és egy idöre elhagyja.
A ck lapot az ól aljazatának gondoltad ?

Előzmény: fürj999 (10613)
fürj999 Creative Commons License 2014.05.13 0 0 10613

Szia

Te már leírtad mit akarsz, sok beleszólásunk nem lehet. A kifutó 3 oldalról legyen zárt és a teteje akkora legyen, hogy az eső nagyon ne essen be. Az alját, ha lehet ne csináld fából, ha lehet akkor beton, vagy un. "ck" lap ez egy cement kötésű forgácslap, a víznek eléggé ellenálló és sima és könnyű takarítani. Ha nem keltetsz nem kell kakas. összeszoktatni szinte lehetetlen. Ha viszont nagyon muszáj akkor 1-2 napot szánjál rá, hogy mellettük legyél. Ha verekedés, csipkedés lép fel akkor vízzel le kell permetezned őket, a sérültet ellátni. A nagyon agresszíveket el kell távolítani, vagy a felső csőrük hegyét levágni, lereszelni kb, 1-1,5mm-t, de többet ne, mert vérzik és nehezen áll el.

Előzmény: Törölt nick (10611)
fürj999 Creative Commons License 2014.05.13 0 0 10612

Szia

nem jó,mert leesik róla. A googleban keress rá, de van másik fajta is nem csak pattintós gyürü. ha fiatal korában jelölöd akkor fix is lehet, de 6,5 mm-es től ne legyen nagyobb

 

Előzmény: Kisfürj (10610)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.13 0 0 10611

Sziasztok.
Elhatároztam,hogy szeretnék én is fürjeket tartani. Elsö sorban saját célra. Késöbbiekben ha nagyon megy a dolog esetleg eladásra is. A tojásukért és a húsukért is egyaránt. meg az miatt is mert szeretem az állatokat.
Már hetek óta nézelödök a neten, próbálok ötleket gyüjteni a helyük végett.
Arra törekszek lehetöleg elsöre jól épitsem meg. Láttam a neten sok féle ketrecet meg voilert is. Azt már most tudom, rácsos padozaton nem akarom tartani öket,se valami össze zsúfolt kis helyen. Az udvaron van sok füves hely. Van garázs is a ház alatt és van külön kocsi beálló is. Azzal vagyok dilemmába, hova rakjam öket. És egyátalában mekkora legyen az ól és mekkroa a kifutójuk. Valami olyasmiben gondolkodok,hogy mobil, mozgatható legyen az ól és külön a kifutójuk. De valahogy ugy hogy ha rossz idö van védve legyenek, mint az esö mint a kánukula ellen. Télen pedig valami védett helyre tudjam rakni öket. Viszont azzal is bajom van, valahogy nekem is bekell tudnom menni oda, tojásokat összeszedni,etetni, itatni,takaritani.

Olyan ólon gondolkodom, ami fedett de 3 oldalon rácsos. Készitenék valami zsalu szerü oldalakat is. Vagyis dupla falú lenne. Egy zárt ól, aminek a külsö falát ha kinyitom, még ott marad a rácsos oldala. Ezt raknám az ehhez méretekben passzoló kifutó mellé és valami zsilip szerü oldal falat kinyitva szabaddá válik az út nekik a kifutóba. Úgy terveztem ha sikeres lesz a nevelésem,hogy akár 2-300 db is elférjen.
Viszont azzal gondom van, mi lesz velük ha például amig dolgozok a gyárban, és közben elkezd szakadni az esö. Azt olvastam valahol hogy nem biztos eszükbe jut védett helyre menni. Terveztem olyant is, hogy azt olvastam 1 kakas mellé 4 tojót javasolnak. Ha én hagyom öket összekeveredni abbol nem lesz gond ? Vagy jobb ha külön családként elvannak különitve ? Ha nem veszem ki a tojást tölük, tényleg nem kotlik rá a tojó ? A kakas nem bántja az esetlegesen kikelt kiscsibéket ?
A tervezett tartási helyük méretei, az ól 1,60 hosszú 1,30 magas,1.30 széles lenne, a kifutójuk ugyanilyen magas és széles de 2,40 hosszú. Az ól padozatához milyen fa anyagot javasoltok ? Én préselt fa bútor oldal falakból gondoltam de nem tudom jó e.
Elöre is köszi a választ.

Kisfürj Creative Commons License 2014.05.13 0 0 10610

Sziasztok! 

Pattintós jelölőgyűrűt keresgélek, de csak 8mm-est találtam.  Ez a méret jó lehet kifejlett  fürjekre?

fürj999 Creative Commons License 2014.05.12 0 0 10609

Szia

Az etetőre (baromfi etető) kétoldalt, mint a háztető kb 35-40 fokba farost lemezt kell rakni amelyikbe kb 35 mm-es lyukak vannak belefúrva (obiba lyukfúró) a lyukak közt kb 3 cm távolság legyen. Így csak a fejük fér bele és sokkal kevesebbet szórnak ki,mit a sima etetőből. Nagyobb madárral pl törpetyukkal, galambbal össze lehet rakni, de biztosítani kell külön etetőt. A régi csapattal nagyon nehéz lesz összeszoktatni a madarakat. Olyankor krll összerakni őket, ha valaki mindig ott van velük és amikor verekednek, vizzel le kell őket spriccelni. és akkor tollászkodnak kicsit elfelejtik egymást, de akkor is lesz verekedés. Ha csak egy-két agresszív van akkor azokat kell kicsit külön tenni, de az a jó, ha rácson át látják egymást és közel vannak egymáshoz.

Jelölő gyürűvel (6,5mm-es) lehet az idősebb madarat jelölni. A fiatalabbat 6,5 mm-es zárt madár gyürűvel kell jelölni

Előzmény: Gyulus1997 (10604)
tompac Creative Commons License 2014.05.12 0 0 10608

Valaki tud tojásfelvásárlót? Előre is köszönöm a segírséget.

Gyulus1997 Creative Commons License 2014.05.12 0 0 10607

Sziasztok én is vennék napos fürjeket! Ercsi, Százhalombatta, Adony, Pusztaszabolcs -on lehetségesek az átvételek! Ha valakinek van eladója írjon nekem! Köszönöm ! Szép Napot Mindenkinek!! :) 

jazmin:) Creative Commons License 2014.05.12 0 0 10606

Naposfürjet vennék 30 db.-ot Szfv-Bicske-Budaőrs vonzáskörzetében. Ajánlatokat priviben várok, címem nyilvános. Köszi :)

efraim77 Creative Commons License 2014.05.12 0 0 10605

én is arra gondoltam hogy teszek még rá ilyen felnyitható furatokkal ellátott fedelet...úgy nem tudja a lyukban úgy rázni a fejét hogy dobáljon...

Előzmény: Gyulus1997 (10604)
Gyulus1997 Creative Commons License 2014.05.12 0 0 10604

En is ott lattam TGyorgyen :) 

Sziasztok koszonom a valaszokat! :) a pazarolas ellen esetleg lehet olyan etetot venni aminek a tetejen racs van es csak a feje fer bele hogy tudjon enni! Mai nap megjoztek a furjtojastartoim ! Nagyon jol neznek ki :) egy kerdesem lenne , hogy a furjeket milyen madarakkal lehet meg osszerakkni .?? Pl: torpe tyuk ?  Valamint mivel lehet megjelolni oket? Hamarosan jonnek uj furjek es osszeszoktatom oket de a regi csapatomat megjelolnem a biztonsag kedveert!! Szep napot mindenkinek! :)

efraim77 Creative Commons License 2014.05.12 0 0 10603

nekem a régebbi fajta kerek fejbedugós itató..(igen etetőként használom:))  jött be..abba bedugja a fejét és hiába rázza a csőrét nem repülnek egy táp darabkák...ebbeől nekem eddig egy szemet sem pazaroltak..a  lényeg hogy a lehető leg kisebbek legyenek a kerek lyukak, illetve nem árt ha magasabb a pereme...mert van egy olyanom aminek alacsonyabb a pereme és abba bele kapirgálnak azt nem is használom...

egyik új kletrecemre csináltam vájút amit a nagyiparihoz hasonlóan a kivülről rácsra akasztottam fel...(ezt láttam TGyörgyén)  aztán a rácson lyukakon kidugták a fejüket így ettek...nos 10 percig használhatták...akármennyire is kelett kihajolni akkor így ahogy ráztk a fejüket egy két táp darabot eldobáltak...rövid élető volt a külső vájú egyenlőre.,..maradt a régi fajta kerek fejbedugós etető..:) (de abból is a magasabb a több kb 10-12 lyukú)

Előzmény: nemfruska (10599)
nemfruska Creative Commons License 2014.05.11 0 0 10602

Két hete voltam Kínában és a sokféle herkentyű mellett megkóstoltam a füstölt

fürjtojást is. Eléggé sós volt / nem tudom mitől, mert hájastól vettük./

Ott nagyon egyszerűen csinálják. Az eladó egy kis kemencéből szedegette ki a

fahamu közül. Az íze tökéletes füstöltként hatott.

nemfruska Creative Commons License 2014.05.11 0 0 10601

Gyulus!

 

  A másik kérdésedre: voltam egy fürjesnél háztűznézőben és az egyik fürj éppen ült a tojáson. Ez állítólag elég ritka, de előfordul.Ősi ösztön.

Előzmény: Gyulus1997 (10596)
nemfruska Creative Commons License 2014.05.11 0 0 10600

Szia!

 

  Kicsit hosszú, de talán minden keltetéssel kapcsolatos kérdésre választ kapsz:

 

http://www.furjklub.hu/japanfurj/144-japanfurj-keltetese.html

Előzmény: kersa48 (10593)
nemfruska Creative Commons License 2014.05.11 0 0 10599

Ma tűnt fel. hogy úgy pazarolnak a fürjecskéim, mint a Csekonicsok. Nagy mennyiségű táp volt a ketrec alján. Mit lehet ez ellen tenni? Ti hogyan, menyit etettek?

nemfruska Creative Commons License 2014.05.11 0 0 10598

Szia Gyulus!

 

  Igen. Szeretik a főtt tyúktojást, bátram adhatsz nekik. Én lereszeltem és befalták hamar. Ma görögdinnyét kaptak, de csak a lábukat áztatták benne... Talán ettek is valamennyit. Nem tudom, mert ketrectisztítás volt és volt abban minden. Most sárga-répát kaptak szintén reszelve.

Előzmény: Gyulus1997 (10596)
kersa48 Creative Commons License 2014.05.11 0 0 10597

Köszönöm, igen, akkor jól csináltam eddig!

Előzmény: imihb (10594)
Gyulus1997 Creative Commons License 2014.05.10 0 0 10596

sziasztok erdeklodnek, hogy volt e itt valakinek olyan furj tojoja amelyik megult a tojasokon? Valamint tyuk fott tojast lehet nekik adni? Koszonom elore is a valaszokat! 

Kisfürj Creative Commons License 2014.05.10 0 0 10595

Sziasztok! 

Jó pár embert megkedveltem a fórumon mialatt a hozzászólásokat olvasgattam. Sajnos sokan régóta nem írnak már. Tud valaki például Tás-táskáról vagy Walesifarmerról valamit? 

Japipapi Téged is szívesen olvaslak, no meg fürj999-et is, de mostanában Ti is elég csendesek vagytok. 

Remélem hamarosan írtok ide újra! :)

imihb Creative Commons License 2014.05.10 0 0 10594

Szia!

Olyan tojásokat(fürj,tyúk,stb),amelyet automata forgatóba helyezel forgatásra,azt hegyes végével lefelé és állítva teszed bele a fordítóba.

Ha viszont nincs automata forgatód akkor egyértelműen csak fektetve tudod elhelyezni a tojásokat,és akkor reggel este fél fordulat jobbra,utána fél fordulat balra.Vagy ahogyan én szoktam csinálni ilyen esetben,hogy a rövid tengelye mentén átfordítom a tojást.

Remélem jól értettem a kérdésedet.

Üdv.:

Imi

Előzmény: kersa48 (10593)
kersa48 Creative Commons License 2014.05.10 0 0 10593

Üdv!

Most olvastam át az egyik ezzel kapcsolatos írást és azt írja, hogy a keltetővel kis végével lefelé kell elhelyezni a tojást. És akkor, hogyan milyen irányba kell forgatni?

Gyulus1997 Creative Commons License 2014.05.10 0 0 10592

Szia koszi jol van a laba de meg picit santa de eszik iszik szoval nagy baj nemlehet :) !!! A forgacs nekem bevalt eddig ha meg valami miatt elhullas van ugyis valtoztatni fogok de ketlem hogy baj lenne ! Tudtok olyan torpe fele tyukot ajanlani ami a furjtojast kikelti? Koszonom elore is! Szep Napot mindenkinek!!! 

Kisfürj Creative Commons License 2014.05.09 0 0 10591

Szia!

Örülök hogy javul a lába! A betadin tényleg nagyon jó szer.

Ami a forgácsot illeti: Te tudod.  Írd be a keresőbe és olvasd át mit írnak a többiek. Pár percet megér.

Az minden esetre tény hogy bár nagyon aranyos kis jószágok de nem IQ bajnokok.

Előzmény: Gyulus1997 (10590)
Gyulus1997 Creative Commons License 2014.05.09 0 0 10590

Na a Betadinos oldat jo hatassal van a labara! Mar egy nap kezeles utan is sokkal jobban jar ! Sott az ivovizukbe jolovitot teszek ami nagyon jo hatassal van rajuk! En ketlem hogy a forgacstol bajuk lesz mert nem dilisek hogy megegyek de akkor sem lesz bajuk! Jovohonapban jonnek a naposcsibek nekem arrol kellenenek tanacsok es bocsi az ekezetek miatt csak telefonrol konnyebb igy irnom! Szep Napot mindenkinek!! 

Kisfürj Creative Commons License 2014.05.09 0 0 10589

Igen, én is itt olvastam ezt a tulajdonságát.

Zöldet és gyümölcsöt most nem kapnak. Meglátjuk mi lesz.

Előzmény: Biovadász (10588)
Biovadász Creative Commons License 2014.05.09 0 0 10588

A linken amit adtam, az almaecet jótékony hatásaiként említik, hogy szárítja a székletet így csökken az ammóniatermelés.

Előzmény: Kisfürj (10585)
efraim77 Creative Commons License 2014.05.09 0 0 10587

tekintettel arra hogy az asszony is issza naponta:D:D próbáld ki...

Előzmény: Kisfürj (10585)
efraim77 Creative Commons License 2014.05.09 0 0 10586

mondjuk szerintem simán lehet hogy egy-kettő ettől hasmenése..nem amind csak egykettő ha kis időre elmarad kiderül..de a zöld az biztos okoz hasmenést némelyiknél

Előzmény: Kisfürj (10585)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!