Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.05.20 0 0 10718

Nyersen ? Kutya kaja lesz belölle ?
Tenyésztök egy listája.
http://www.japanfurjtenyesztokklubja.freeiz.com/profi.html

Előzmény: nascara (10717)
nascara Creative Commons License 2014.05.20 0 0 10717

Engem konyhakész fürj érdekelne, budapesti átvételi lehetőséggel. Sajnos nem tudunk nagyon utazgatni, kocsink nincs, és mert félő, hogy a melegedő időjárástól megromlana... Láttam hirdetéseket, de nem vagyok biztos a dolgomban. A legfontosabb, hogy egészséges madaracskák legyenek jó helyről, mert nyers fogyasztásra szánnám őket (nem magamnak). Ennek megfelelően az emberi fogyasztásra alkalmas belsőség, nyak, fej kb. minden érdekel. Tudnátok valakit ajánlani?

Biovadász Creative Commons License 2014.05.20 0 0 10716

Keltetés témához:

 

Korábbi keltetésnél igyekeztem minden a nagy könyvben leírtnak megfelelni, tojás kiválogatás, tárolási hőmérséklet, keltető hőmérséklet és páratartalom folyamatos ellenőrzése, stb. 75% kelés, megfelelő.

 

Legutóbb kicsit lazábbra vettem. A tojók között az ajánlott kornál jóval idősebbek is voltak. A nagykönyv azt írja, hogy a 200 napnál öregebb tojóknál 50%-ra csökken a termékeny tojások száma. Nálam a tojók fele 400 napnál is idősebb volt. Tárolást "elbohóckodtam", 22 fokon tároltam a szobában, nem hegyére állítva. Páratartalmat a keltetés alatt nem is néztem, csak úgy "érzésre"töltögettem bele a vizet. Szellőztetés/hűtés a sok melóm miatt kissé össze-vissza, gondoltam mindegy, lesz ami lesz. Kelés: 81%.

 

Úgy érzem legközelebb se fogom túlaggódni a dolgot.

fürj999 Creative Commons License 2014.05.20 0 0 10715

Szia

 

Ne adjál nekik gyógyszeres tápot ! A fürjnek egy sajátossága, hogy nem kapja el a kokciodozis ill. a szalmonellát sem. Mivel a szervezete termeli az ellenanyagot, ha adsz neki ilyen gyógyszert akkor a kis testében felhalmozódik és elpusztul. Sajnos ez 3-4 hetes korban szokott bekövetkezni, mire felhalmozódik benne. 

Előzmény: nemfruska (10698)
fürj999 Creative Commons License 2014.05.20 0 0 10714

Szia

Nem akarom kétségbe vonni az állatorvos tudását, de törjél fel egy pár napja már a keltetőben lévő tojást és meglátod a szaporodást. (minden nap egy másikat) De igen lehet látni egy világosabb foltot. Csak nem annyira feltünő mint a tyúk tojásnál. Törj fel többet egy kis tálba és nagyitóval vizsgáld át. Sajnos nem találom, most azt a képet amelyiken minden nap le van fényképezve a szik hogyan növexik. De este megpróbálom megkeresni. és felteszem, de a keltetős fórumon is biztos van kép.

Előzmény: imihb (10710)
Kisfürj Creative Commons License 2014.05.20 0 0 10713

Szia Nemfruska!

Hogy van a fürjecskéd? Remélem jobban. :)

Kisfürj Creative Commons License 2014.05.20 0 0 10712

Szia!

Biztos jól fogják érezni magukat ekkora helyen. Ez már EU szabványos népsűrűség. :)

Nálunk kb. 3,5-4 dekát esznek fejenként egy nap. Szóval a 30 fürjre a napi egy kiló kaja reálisnak tűnik.

Hajrá, építsd meg mielőbb azt a voliert!

Előzmény: Törölt nick (10708)
imihb Creative Commons License 2014.05.20 0 0 10711

Várjuk az élménybeszámolót! :)

Másik,hogy mennyi ideig érdemes hűtőben tárolni.

Kisérlet képpen tavaly előtt bepakoltunk 35 darab fürj tojást a hűtőbe a sajátokból természetesen.Több mint 1 hónapig voltak bent a hűtőben,majd kivettem,megutaztattam Monorra,onnan Zamárdiba,és azzal a lendülettel be a gépbe őket.

30 szép kis fürj kelt a hűtős tojásokból,meglepő módon.

Előzmény: efraim77 (10691)
imihb Creative Commons License 2014.05.20 0 0 10710

Szia!

Azt én tudom,hogy nem a jégzsinór jelenti  termékenységet :)

Viszont elég sokan,köztük sok állatorvos is megerősitett abban,hogy mikor a tojást feltöröd,akkor az a szem amit látsz benne,a jégzsinór maradványa,ahogyan elszakad.

Különösebben nem lényeges a dolog,mert,anno pár éve törögettem őket,de "szemet" sehol nem láttam,mégis az ugyan abból a csapatból származó tojások nagyon jól keltek.

Ebből kifolyólag én nem keresek "szemet" a tojásban.

Előzmény: fürj999 (10693)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.19 0 0 10709

Ja, Én majd ha eljön az ideje, a fertöszéplaki fürj tenyésztötöl gondoltam a vásárlást 

egy tanulmányi kirándulás formában :)

Csak még nem beszéltem vele mert nem akartam lerohanni ennyivel elöre. :)

Törölt nick Creative Commons License 2014.05.19 0 0 10708

Azon hogy sok elfér kis helyen én azt értem hogy más szárnyashoz viszonyitva.
Például 30 db csirkének azért már kell hely rendesen. Amit épitgetek volier, az most 2x1,5 lesz 1,30 magassággal. Ehhez tartozik egy 0,7x1,5 ös ódú. Ebbe 25-30 db fürjet gondoltam. Ez kb 2x akkora mint amit egyes helyen láttam. A táp fogyasztásuk pedig talán tölük már csak a galambok meg verebek esznek kevesebbet. Volt ahol azt irták a 30 fürj napi kb 0,8 dkg táp. Ha napi 1 kilót számitok, az havi 30 kg. Gyanitom valamivel több ettöl, meg sose volt madaram,de ez akkor is kevésnek tünik, szintén más állathoz képest.
És igen, pontosan azért nyúzlak itt titeket,hogy mondjatok el minnél többet a fürjekröl, mert szeretnék jó gazda lenni. Ha a kutyóm meg cicóm szeret engem talán a madarak is viszonoznak egy picit belölle :)
Az az alvás póz tetszik. Kb igy szoktam én is aludni :)

Kisfürj Creative Commons License 2014.05.19 0 0 10707

Szia!

Igen, teljesen normális náluk, ha az oldalukra dőlve, kinyújtott lábbal fekszenek. Ilyenkor, ha még a szemüket is becsukják, úgy néznek ki, mint ha szegények már leadták volna a rendszámot. Az enyémek is szeretnek így pihenni, főleg ha odasüt a nap. Az elégedett japán fürj így pihizik. :)

Nagyon remélem, hogy Nálad is erről van szó. Ha megéri a holnapot, akkor már kezdhetsz reménykedni.

Őszinte nagyrabecsülésem az állatokhoz való viszonyodért!

Előzmény: nemfruska (10705)
Kisfürj Creative Commons License 2014.05.19 0 0 10706

"jó lenne néha elmenni valaki máshoz,megnézni a fürjeit, hogy ö mit hogyan csinál, tapasztalatot cserélni"

 

Ez szerintem is jó ötlet. Mi is elmentünk több helyre megnézni, hogy tartják a fürjeket, mik az igényeik - nehogy később jöjjön a kellemetlen meglepetés.

Az hogy keveset eszik - relatív. Egy ketrecben tízen vannak nálunk (az eladó által ajánlott 25 db helyett). Azért esznek ők rendesen, és hát ennek megfelelően a végtermék sem kevés. Az alatt mit értesz, hogy sok elfér kis helyen? Persze, össze lehet zsúfolni őket, láttam ilyet is, de nekem az az elrettentő példa. Ha sokan vannak kis helyre berakva, annak előbb vagy utóbb, de meg lesz a böjtje. Betegség, csipkedés, kannibalizmus, elhullás stb.

Gondold át, milyen lehetőségeid vannak és mit szeretnél pontosan. Mi az a határ, ami még belefér Nálad a gondozásukba, mennyi időt és energiát tudsz rájuk szánni. Ne felejtsd el azt sem, hogy náluk nincs szabadnap, vagy ünnepnap - ugyanúgy el kell látni őket.

Az egy dolog, hogy ha megunod őket, vagy valami balul sül el, akkor legfeljebb levágod őket. De nem hiszem hogy szívesen néznéd, ha a Te hibádból, vagy tudatlanságod miatt agonizálnának vagy szenvednének.

Nagyszerű kis állatok, meghálálják a gondoskodást. Ezért nem lebeszélni szeretnélek a tartásukról, csak mérd fel a lehető legpontosabban, hogy mit várhatsz el tőlük reálisan és mit nem. Hogy később se legyen az örömből üröm. :)

Előzmény: Törölt nick (10704)
nemfruska Creative Commons License 2014.05.19 0 0 10705

Szia!

 

  Még egy kicsit visszajöttem. Elaludt a fürjecském a betegszobán. Előtte evett, ivott, de az oldalára

dőlve alszik. Ez normális? /Bárki válaszolhat, megköszönöm!/ Nem találtam erre utalást a neten.

 

  Megrögzött egészségvédő vagyok, egyúttal nagyon szívesen segítek bárkinek, aki kéri és akinek

problémája van.

  Ha gondolod, Neked is szívesen segítek, de nem akarok tolakodó lenni. Nagyon sok természetes

gyógymódot ismerek és használok szűkebb és tágabb családomban.

 

  Szóval, ha érdekel, jelezd és megadom az elérhetőségemet.

Előzmény: Törölt nick (10704)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.19 0 0 10704

Hát kiváncsi leszek mennyi idö lesz a rekord nálam az élet tartamukat illetöen.
A szabad életük és a fogságuk közt kell lenni valami más külömbségnek is a mozgási szabadságukon kivül. Vagy talán pont azért élnek rövidebb ideig mert nem repülhetnek szabadon, nem mozognak eleget ? Akkor olyanok mint én. Internet és játék függö vagyok. Immár 10 éve az internet és játék a legföbb szórakozásom.
Persze néha csinálok mást is,de 99%-ban csak az internet van nekem.
Részben ezért akarok állatot tartani, hogy valami mással foglaljam el magam,ne csak a net és játék :) A fürj tökéletes nekem. Keveset eszik,kicsik, sok elfér kis helyen, szaporák és még segitenek is rajtam. (Túlsúly,érelmeszesedés, epe,máj,sziv,.... talán már csak egy alkatrészem van ami még rendesen müködik,de azt most nem irom le)
Itt györben bizonyos idönként szokott lenni kisállat vásár. Van aki azt mondja, általában van 1-2 galamb és ennyi. Erröl meg az jutott eszembe milyen jó lenne néha elmenni valaki máshoz,megnézni a fürjeit, hogy ö mit hogyan csinál, tapasztalatot cserélni, ötletet lopni,csak úgy trécselni egyett :)

Kisfürj Creative Commons License 2014.05.19 0 0 10703

Szia Japipapi!

Köszönöm a segítséget. Az egyik ketrecbe raktam kb. Fél vödör mosott homokot és hozzá kb egy liternyi

macskaalmot (valami zeolit féle, nem kezelt semmivel) meg egy pár marék aprô mosott sódert. Ez a tesztketrec, tíz fürjecskével.  Kíváncsi vagyok hogy válik be.

nemfruska Creative Commons License 2014.05.19 0 0 10702

Szia!

 

  A fürjtojást nem lehet túl adagolni. Addig eszed, ameddig akarod. Nincs mellékhatása.

 

Különösebben nincs kedvencem a fürjek között. Akik meghaltak, egy nappal korábban lettek

  hozva. Az elhullás okát csak találgatom. Egyik az lehet talán, hogy ahonnan hoztam, rettenetesen

zsúfoltan voltak, nálam pedig "luxus körülmények" közé kerültek, két ketrecbe, fürdővel, szárított

  fű alommal. Ami most betegszobán van, evett, ivott és most   az oldalára dőlve alszik. Ha megéri

a reggelt, talán megnyertük a csatát.

 

Más: úgy tudom a fürj csak szabadon él akár 8-9 évig; fogságban nem. Hiába haszon állatok, a

  haszonra egyelőre nem gondolunk. Még várni kell a tojásokra is és arra is, hogy a keltetésből

legyenek apróságok. Amúgy sem tudok levágni állatot. Ha oda kerül a sor, inkább megkérek valakit.

 

  A legnagyobb kihívás, hogy megtanuljuk a szakszerű tartást és tényleg profi módon csináljuk.

Mert csak így érdemes.

 

  Üdv.: nemfruska

Előzmény: Törölt nick (10700)
Kisfürj Creative Commons License 2014.05.19 0 0 10701

Szorítok hogy sikerüljön! 

Előzmény: nemfruska (10698)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.19 0 0 10700

Hát, nemfruska. Csak gratulálni tudok az emberségedhez.Én nem tudom hogyan fogok majd megbirkózni ezzel. Szeretem az állatokat. És mondogatom is magamnak, ezek haszon állatok, azért tartják öket megegyük. Én biztos vagyok abban nekem is lesz majd olyan amelyik esetleg kedvencebb a többinél, és alapból is, ha eljön az ideje hogy lekéne vágni öket, hát nem tudom mi lesz. Az vigasztal azt olvastam akár 8 évig is élnek. De még az 5 év is szép lenne tölük. Hogy meddig tojnak azt nem tudom,de majd ha másnem megkérek valakit vágja le öket :) De arra is gondoltam, tartok külön, kis kedvenceket, amik addig élnek mig birják.
Annak örülök,hogy valóban olyan a fürj tojás amilyennek leirják. Igazából én szeretem a nyers tojást csak eddig tyúk tojás volt,de mindig rám szóltak,hogy nem szabad nyersen meginni. Úgyhogy nekem nem fog problémát okozni, max az ha túl adagolom :) Sehol nem irták mi van ha valaki túl sokáig fogyasztja :)
Én ugy gondoltam napi, mondjuk 5 db nyers tojás,de nem csak kis ideig hanem ameddig vannak fürjeim :)

Köszönöm leirtad ezeket.

nemfruska Creative Commons License 2014.05.19 0 0 10699

Köszönjük szépen. Nagyon kedves vagy.

Előzmény: efraim77 (10697)
nemfruska Creative Commons License 2014.05.19 0 0 10698

Természetesen 170-190 darabot akartam írni...

 

Tegnap meghalt három kis 3 hetes fürjem. Kettőt reggel hoztam be kihűlve, megmeredve, a harmadik pedig egyértelműen agonizált már. Ő is elment.

Ma reggel elég korán újra találtam egyet fekve, meredt lábakkal, hűvös testtel. Betettem egy vattával kibélelt dobozkába, hogy legalább puha, meleg helyen haljon meg, ha már nincs tovább.

Egy idő után láttam, hogy mocorog, nyitogatja a szemét, majd újra mély álomba /kóma/ esik. Nosza, kivettem és elkezdtem masszírozni a mellkasát, a tarkóját, a lábacskáit. Szerencsére sikerült itatgatni

kiskanálból. Nem sokkal később eszegetett is. Tartottam neki egy kiselőadást, hogy nem szabad meghalnia már csak azért sem, mert kimentettem az erősek és erőszakosak közül. Szóval beszéltem a fejével többször is. Áttettem egy másik dobozba; vizet, tápot tettem be neki a füves alomra. Fel-felkelt, majd elborult, de

újra próbálkozott, Olyan volt, mint aki részeg. Megint itatgatni kezdtem, majd magától hosszasan eszegetett. Mindez több órája tart. Nemrég kétszer kivittem a napos fűre és szépen sétálgatott. Nem esett el, sőt, még hátrafelé is tett egy-két lépést. Láthatóan élvezte a napsütést.

Nem adom fel, inkább felkelek hozzá éjjel is itatgatni és simogatni. Ha ezt megmentem, igazán boldog leszek. Nagyon régen egy teljesen reménytelen betegségből mentettem meg az 5 /!!!/ dekás beteg, újszülött uszkár kölykömet, akiről az orvos lemondott, Talán ez is sikerül.

efraim77 Creative Commons License 2014.05.19 0 0 10697

nagyon nagyon nagyon  jó:) jó egészséget neki:)

Előzmény: nemfruska (10696)
nemfruska Creative Commons License 2014.05.19 0 0 10696

Szia!

 

  A férjem /67/ hetek óta csinálja a fürjtojás kúrát. Reggel 6-kor lemegy és felszippant 5 db-ot nyersen. ( 8 körül reggelizünk. Kb. 22 éve cukorbeteg /nem inzulinos/, de a cukor értéke drasztikusan lecsökkent. Annyira, mintha már nem is lenne cukorbeteg /4,6, 5,2, stb./ Most kb. 17-19 darabnál tart, de még nem akarja abbahagyni.

Előzmény: Törölt nick (10695)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.19 0 0 10695

Köszönöm a válaszokat.
Ti már próbáltátok ezt a fürj tojás kúrát ? Olyan hihetetlennek tünik hogy mi mindenre jó a fürj tojás. Rámférne némi karbantartás :) Koleszterin, ejnyhe cukor, érelmeszesedés, meg még sorolhatnám. Pont azokra a bajokra ajánlják amik nekem vannak. :)

fürj999 Creative Commons License 2014.05.19 0 0 10694

Szia

Attól függ, hány fokon ? 4-5 fokot még egy-két napot kibír. Nem kell hűtőbe tenni, elég, ha hűvös párás helyiségbe van Pl. kamra 12-16 c fok az ideális 7-8 napos tojásnál idősebbet nem szoktak betenni a gépbe. De akár 2 hetes is jól kelhet.

Előzmény: efraim77 (10692)
fürj999 Creative Commons License 2014.05.19 0 0 10693

Szia 

Nem a jégzsinór az ami a termékenységet jelenti, hanem az un. "szem". Ez egy világosabb pont. Amikor feltörjük a tojást és kiöntjük pl. egy kis tálba Hamarosan felülre kerül egy 1,5 mm-es világos pont A "Csíra", ami a kotlós alatt ill. a gépben hamar osztódásnak indul. A jégzsinór feladata a szik "sárgája" középen tartása.

Előzmény: imihb (10688)
efraim77 Creative Commons License 2014.05.19 0 0 10692

mége egy kérdés: a keltetésre szánt tojásokat mennyi napig lehet a hűtöben tárolni?

Előzmény: efraim77 (10691)
efraim77 Creative Commons License 2014.05.19 0 0 10691

köszi akkor megpróbálom a keltetést:) majd beszámolok itt róla:)

Előzmény: imihb (10690)
imihb Creative Commons License 2014.05.19 0 0 10690

Szia!

Próba szerencse is,de én anno is és most is keltetek a 10 hetesektől elég jó arányban,ráadásnak nem is a kisméretűekből,tehát ivarérettek a tieid is már.

Több helyen olvastam,hogy majd csak 6 hónapos koruk után válnak ivaréretté a kakasok.Lehet ebben is valami,valószínű a full kifejlődést akkorára érik el,de hamarabb is nyugodtan mehet a keltetés.

Előzmény: efraim77 (10689)
efraim77 Creative Commons License 2014.05.19 0 0 10689

szia,

köszia  választ.

a szerencsére a 6 tojó/ kakas csak átlag. a 3 ketrecemből az egyikben van olyan hogy 7 kakas van 23 tojóra...itt elég jó az arány nyilván akkor ebből veszek tojást keltetésre.

Kérdés az hogy honnét tudnám meg hogy a kakasok ivarérettek e már? Tojóznak rendesen, és kb 10 hetesek. Van erre valami hogy meg lehet állapítani? vagy próba szerencse ?

Előzmény: imihb (10688)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!