Keresés

Részletes keresés

pó_apó Creative Commons License 2017.02.16 0 0 390

Köszi!

Privátba írj: jöhetnek a hibák... Amúgy elfogyott, aki kapta, megkapta:-)

Előzmény: encián (385)
pó_apó Creative Commons License 2017.02.16 0 0 389

Mindhárom...he-he.

Ha benne lenne az örmény, lelő az azer. Ha benne lenne az azer, keresztbe lenyel az örmény. Ha benne lenne a grúz, minek adna mások népszerűsítésére pénzt az örmény. Egyelőre itt tartunk: még megy egy levél a grúzoknak...

Amúgy mindháromnak megvan a baja a Viktorral: az azeri a baltással átverte és most rajta röhög, az örmény pont a baltás miatt pipa rá, a grúz meg azért, mert a Putyin seggéből kandikál ki. Ez utóbbi két helyen nagyjából így magyarázták, amikor ott voltam. 

Előzmény: W.L. (388)
W.L. Creative Commons License 2017.02.15 0 0 388

En meg mindig azt mondom, jobb lenne egyutt mindharom! :-)

Legalabb is ha nem az ormenyek vagy az azeriek szponzoralnak a konyvet. ;-)

Előzmény: pó_apó (381)
W.L. Creative Commons License 2017.02.15 0 0 387

Jo utat es ne felejts el irni rola!

Miota a Wizz beinditotta gruziai jaratat, Azerbajdzsanba alig megy valaki, de remelhetoleg a konnyebben es olcsobban beszerezheto vizummal ez valtozni fog.

Előzmény: laca_dvtk (386)
laca_dvtk Creative Commons License 2017.02.15 0 0 386

köszi szépen, átgondolom.

Előzmény: W.L. (384)
encián Creative Commons License 2017.02.13 0 0 385

Stipi-stopi egy példányt természetesen dedikálva, ahogy szoktuk.

Lektorálást vállalok teljesen ingyér', mert ahogy írod: "hát szórom én a pénzt, mint bolond a lisztet?" (Az etűdök 2-be sajnos elég sok hiba benne maradt - ez baráti észrevétel, nem macera. Amúgy élveztem ezt a könyvet is.) Ajánlatom komoly.

Előzmény: pó_apó (381)
W.L. Creative Commons License 2017.02.12 0 0 384

Ja, es hogy aprilis elejen? Siman be lehet meg havazva szerintem. Akkor inkabb Lahic. Vagy maradtok Baku korul.

Előzmény: laca_dvtk (382)
W.L. Creative Commons License 2017.02.12 0 0 383

Xinalig 1 napon belul oda-vissza szerintem kizart.

A tobbi hegyi uticel is igen feszitett lenne 1 napban.

Tehat vagy toltsetek a 3. napot is Baku kornyeken, vagy csak 1 napot szanjatok ra, es akkor 2 napban menjetek el a hegyekbe. Bar Xinalig igy sem tudom, osszejonne-e berles nelkul.

Lahic valszleg konnyebben. De en ezt preferalnam, engem Baku es kornyeke nem nyugozott le.

Előzmény: laca_dvtk (382)
laca_dvtk Creative Commons License 2017.02.12 0 0 382

Április elején tervezek egy 3 napos villámlátogatást Bakuba. Ha és elvileg 2 nap alatt meg lehet nézni a várost illetve a környéket, akkor Te mit ajánlanál egy egynapos kirándulásra? Xinalig-ba el lehet jutni és vissza napon belül? Egyáltalán április elején fel lehet menni oda?

Köszi szépen előre is!

Előzmény: W.L. (379)
pó_apó Creative Commons License 2017.02.12 0 0 381

:-)

Egyelőre Grúzia és Örményország van készülőben...

Előzmény: encián (380)
encián Creative Commons License 2017.02.12 0 0 380

Hajrá, újabb írásos szösszenetekre vágyom, onnan is lesz miről...:-)

Előzmény: pó_apó (376)
W.L. Creative Commons License 2017.02.12 0 0 379

Baku es kornyeke, majd Lahicon at Seki szerintem kenyelmesen belefer, es jo kombinacioja a tortenelmi latnivaloknak es hegyi tajaknak. Esetleg hozzaveheto Ganca is.

Utobbiak helyett esetleg alternativa lehet Quba es Xinalig.

Bakuban es Sekiben van jo szallas, de Lahicban es Xinaligban ottjartamkor inkabb a hazaknal kiadott szobak voltak jellemzok.

Az orszag belso, hegyes reszei sokkal szebbek a sivar tengerpartnal, igy Bakura es kornyekere en 1 hetbol max 2 napot szannek.

Előzmény: Nyúltelep Pohárszék (378)
Nyúltelep Pohárszék Creative Commons License 2017.02.12 0 1 378
Sziasztok,

Nagyon régóta szemezek Azerbajdzsánnal (Grúzia, Örményország megvolt), de a vízummacera eddig visszatartott. Viszont, most ahogy olvasom, beköszönt az aranykor ;). Úgy érzem, lassan akkor ideje lenne indulni.

Tapasztalattal bíró utazókat kérdezek, 1 hét kényelmesen mire elég (inkább ezt választanám, mint az eddig kalkulált standard bakui hosszú hétvégét) ? (Baku, Yanar dag, Gobustan, hegyek, Ganca, Gabala (Seki) ...?) Mennyire könnyű belföldön utazni? Van egy bizonyos útvonal, amit érdemes lenne követni ? (nem riadnék vissza az Azerbaijan Airlines kipróbálásától sem) Mit ajánlanátok? Várost néznénk, könnyű túra is beleférne (nagyon szeretünk, de nem teljesítményhajszolás lenne a lényeg), illetve "vidéken" is inkább kényelmes szállást keresnénk a "kalandos" helyett.

Ez megoldható Azerbajdzsánban szerintetek? Mire érdemes nagyon odafigyelni?

Minden választ előre is nagyon köszönök!
W.L. Creative Commons License 2017.01.06 0 0 377

Ugye a fo kerdes, hogy mit kernek csatolni hozza.

Szallasfoglalast? Repjegyet?

Ha egyiket sem, akkor ez az e-visa sima ugy.

 

Mivel csak 10-tol lep eletbe, egyelore nem tudtam letesztelni az oldalan.

Előzmény: pó_apó (376)
pó_apó Creative Commons License 2017.01.05 0 0 376

Na, valami. Ki kell próbálni, milyen a gyakorlatban.

Előzmény: ersekildiko (373)
ersekildiko Creative Commons License 2017.01.04 0 0 375

Csak 10 napos a repülőjegyünk (azt már rég megvettük), az csak Grúziára lesz elegendő :) Talán 18-ban belefér Azerbajdzsán is!

Előzmény: W.L. (374)
W.L. Creative Commons License 2017.01.04 0 0 374

Ti mentek iden?

Előzmény: ersekildiko (373)
ersekildiko Creative Commons License 2017.01.04 0 1 373
hukse1 Creative Commons License 2016.08.29 0 0 372

sziasztok!

egy hete tértünk haza egy háromhetes batumi-baku kerékpártúráról, amely során átkerekeztünk grúzián és azerbajdzsánon. az útról napi szinten vezetett blog és sok fénykép (néhány nap múlva egy kb. egy órás összevágott videóanyag is) megtekinthető: https://www.facebook.com/transzkaukazus oldalon.

ha kérdésetek van, azt ott tegyétek fel, amennyiben tudok válaszolok!

Horváth Z Creative Commons License 2016.08.13 0 1 371

Itt vagyunk Jerevánban, csak pár napot, alakul a blogunk: http://kaukazus2016.blogspot.am/ 

Jerevánban és környékén jártunk, valamint részt vettünk egy egynapos Tatev-túrán.

W.L. Creative Commons License 2016.08.12 0 0 370

Erdekes, hogy mennyire nem "csucsos" a taj, tipikus ormeny/anatoliai fennsiknak tunik a kepeken.

Ezzel egyutt felkerul a listamra, ha ujra area jarok majd. :-)

Előzmény: Hozol90 (368)
Kenny___ Creative Commons License 2016.08.11 0 0 369

Lajk

Előzmény: Hozol90 (368)
Hozol90 Creative Commons License 2016.08.11 0 2 368

http://indafoto.hu/hozol90/alap_album

 

Remélem így megtekinthető lesz:) 

Kenny___ Creative Commons License 2016.08.11 0 0 367

FGotokat akarunk!!

Előzmény: W.L. (366)
W.L. Creative Commons License 2016.08.10 0 0 366

Esetleg 1-2 fotot feltehetnel a to kornyekerol es a csucsrol.

Előzmény: Hozol90 (365)
Hozol90 Creative Commons License 2016.08.10 0 1 365

Nos akkor nézzük :). 

 

Jerevánból az 519-es Marsrutkával mentem fel Byurakanba (250 dram volt ha jól emlékszem oda). Viszont aki így utazik ne szálljon le Byurakanban hanem menjen tovább kb 1 km-t a Marsrutkával ugyanis ott a végállomása. 

Itt felfelé indulván találtam egy taxit, mely felvitt a tóig 3200-ra. A felfelé út így 10.000 dram volt. Mint utólag kiderült itt picit átvágott a taxis, ugyanis a fenti hotel tulaja azt mondta, hogy 7.000 dramért visznek le Byurakanba. 

A tónál két lehetőség van. Vagy sátrazik az ember, amit eredetileg én is terveztem, vagy fent található egy Hotel, mely egy éjszakra 9.000 Ft. A szállás olyan amilyen, hideg víz, műholdas tv, penészes falak, koszos ágynemű és persze nuku fűtés:D Így én ott inkább hálózsákban aludtam fent (éjjel brutál nagy vihar volt villámlással, széllel és felhőszakadással), így utólag személy szerint jó döntésnek éreztem, hogy mégis megszálltam. Gyakran járnak fel Örmények/Oroszok kempingezni a tóhoz és persze fürdeni:D

Minden embert hívnak oda magukhoz, hogy megkínálják őket (nekem dinnyét, és whiskeyt kínáltak).

Az időjárás, mint minden magashegységben rendkívül gyorsan változik. Reggel 7-kor indultam neki a déli csúcsnak (3885 m) és 9 re értem fel teljesen felhőmentes időben. Tervben volt a nyugati csúcs (3995 m) megmászása is, de sajnos itt elkezdtek gyülekezni a viharfelhők és mivel elég kitett a déli csúcs, így úgy döntöttem, hogy elindulok lefelé. Lefelé kb 1 óra volt az út. 

Két nagyobb hófolt keresztezte az utat, melyen muszáj átkelni (szerencsére elég kásás volt), illetve a csúcson reggel még biztos, hogy repkedtek a mínuszok (friss hó volt a csúcsközeli köveken, míg a nap el nem kezdte olvasztani őket).

Lefelé gyalog indultam ez a cuccaimmal. Itt kiemelten felhívom mindenki figyelmét a kutyákra! A juh/szarvasmarha tenyésztő kis birtokokat védik elég elszántan. Elég para mikor beáll mögéd egy lépésnyi távolságra és eszeveszetten ugat. Végül egy jó 50 méterig kísért egy lépésnyi távolságra. Szerencsére egy 10-15 km-es séta után életem második stop jelére elvitt egy öreg Barkasz egészen Jerevánig :). Nagyjából ennyi lenne. Ha bármi egyéb kérdés van szívesen válaszolok:D 

Előzmény: W.L. (364)
W.L. Creative Commons License 2016.08.09 0 0 364

Az Aragatsrol irhatnal, kulonosen ha meg is masztad!

A tobbirol mar sokan irtunk, de errol meg nem.

Előzmény: Hozol90 (363)
Hozol90 Creative Commons License 2016.08.09 0 0 363

Sziasztok!

 

Köszönöm a sok segítséget!

Sajnos Augusztus 2-án véget ért a Grúz-Örmény túrám, de nagy élmény volt.

Rendkívül sokat tapasztaltam és főleg pozitívat. 

Az örmények nagyon segítőkészek, rengeteg látnivalóval (Nekem sajnos meg kellett elégednem az ország északi felével időhiány miatt).

Árakba is csak jókat tudok írni. Szóval aki teheti, mindenképp látogasson el Örményországba.

Garantálom, hogy kellemeset fog csalódni. 

Személy szerint én Jerevánba, Khor Virapban, Garniban a bazaltoszlopoknál, Geghardban és az Aragatson jártam. 

Ha esetleg bárki szeretne kérdezni, infót kérni, szívesen állok a rendelkezésére :) 

W.L. Creative Commons License 2016.08.02 0 0 362

Egyebkent pont Azerbajdzsan az az orszag a regioban, ahol videken sokan egyaltalan nem tudnak oroszul.

Persze azert mindig akad valaki, aki tud. A bakui es a videki elet kozt oriasi a kulonbseg, bar mint azt korabban irtam mar, a fovaros "csillogasa" is joreszt csak egy kirakat, pl a repterrol a kozpontba vezeto ut menten uj koboritassak fedtek le a regi panehazak a foutrol lathato elejet, es az "ovaros" jo resze is csak hasonlo burkolat moge rejtett rondasag.

De szerintem ebbe sz orszagba sem a fovarosert erdemes utazni (noha Jerevannal az is erdekesebb) hanem a roppant valtozatos tajakert es az itt meg gyakran restauralstlanul omladozo tortenelmi emlekekert.

A macerasabb vizumugyintezestol es a dragabb bakui szallastol eltekintve semmivel nem nagyobb falat Azerbajdzsanban utazni, mint 2 szomszedjaban.

Előzmény: ersekildiko (361)
ersekildiko Creative Commons License 2016.08.01 0 0 361

Érdekes ez az orosz tudás. Közel 30 éve egyáltalán nem beszéltem oroszul és két nap után teljesen visszajöttek a szavak. Persze a választékosság hagyott némi kívánni valót :D. De még egy érdekes adalék:  a 7 azeri ismerősünk egymás között is oroszul beszélt. Először teljesen meghatódtam, mert azt hittem rám való tekintettel..., de kiderült számukra ez a természetes, mert bár mindannyian Bakuban élnek, mindegyiküknek vannak orosz gyökereik. 

 

Az olajjal kapcsolatban ugyanazt mondták, mint Te: az olaj üzletből a lakosság igen kis százaléka részesül, akik tényleg viszonylag jól keresnek, de ennek jelentős részét "elviszi" a drágaság, a többség viszont továbbra is nyomorog. A teljes kereskedelmet, ipart és a szolgáltató szektort 2 klán tartja kézben, a haszon nagy részét lefölözve az egyéb résztvevők csak morzsákhoz jutnak.

 

Az utazással kapcsolatban: egyelőre nagy falatnak érzem, de nem adjuk fel :D 

Előzmény: W.L. (358)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!