Keresés

Részletes keresés

tristen Creative Commons License 2013.12.26 0 0 4368

 

:)

Előzmény: dalmata13 (4366)
slicchabib Creative Commons License 2013.12.25 0 0 4367

Köszi szepen a segitseget.Kicsit megnyugodtam, majd jövöheten megyek vissza kontrollra megint es akkor kider0l hogy mi a helyzet.Mindenkinek Boldog  Karit! :)

dalmata13 Creative Commons License 2013.12.25 0 0 4366

boldog, békés ,karácsonyi ünnepeket kivánok:-)

Landsmann_ Creative Commons License 2013.12.25 0 0 4365

Nem kéne összefüggésnek lennie a két dolognak. Elmondok még valamit. MÉg a műtét előtt történt: (nálam, kicsit elhúzódott a műtét, mert egyéb más egészségügyi problémám is volt és vizsgálgattak) Szerelőhöz vittem az autót. Onnan a munkahelyem nagyjából bő 1 km-re van. Gyalog tettem meg ezt a távolságot. Mire a melóhelyre értem, a két lábam úgy elfáradt, mintha hegyet másztam volna. Lihegtem, mint akit a veszett kutya megzavart. Én annak tudtam be, hoyg a sérvek (nekem mindkét oldalon volt) azokat az ütőereket is nyomták, ami a lábak vérellátását végzik. Magyarán a comb ütőeret. Így érthető volt a lábak fáradása, és nyilván erre volt kihatással az is, hogy kapkodtam a levegőt. Műtét után ez a lábfáradás megszünt, de előtte már fokozatosan jelentkezett a műtétig.

MIvel már túl vagy a műtéten, így nem hinném, hogy hasonló lenne a problémád.

Előzmény: slicchabib (4363)
tristen Creative Commons License 2013.12.25 0 0 4364

MINDEN KEDVES SORSTÁRSAMNAK BOLDOG KARÁCSONYT KÍVÁNOK! :)

 

slicchabib Creative Commons License 2013.12.25 0 0 4363

Köszi szépen az infókat.Azt akkor még meg tudod mondani hogy ez a nehez legzes is normális-e?

Landsmann_ Creative Commons License 2013.12.25 0 0 4362

Teljesen normális amiket írsz. Aggodalomra semmi ok. Az érzéketlenség örökre megmarad, bár egy pici javulás majd még lesz. Olyan érzésed is lesz, mintha azon a rtészen áram rázna egy pillanatra. Ilyen érzésen mindenki átesett, gondolom az idegszálak ahogy növekednek és összeérnek. Nekem körülbelül 2-3 hétig tartott. Volt amikor egy nap 2-3 alkalommal is éreztem, míg máskor napokig sem. Gyenge és rövid idejű érzések, de váratlanul jönnek. Nem lehet egész nap a gép előtt ülni. Én is tapasztalatból tudom, hogy amikor már égő érzést éreztem, akkor fél, egy órára lefeküdtam. Utána néhány óráig ,megint bírtam ücsörögni. Sok pihenés kell, de ez nem azt jelenti, hogy egész nap az ágyban kell dögleni. Sokat kell mozogni is.

Előzmény: slicchabib (4361)
slicchabib Creative Commons License 2013.12.24 0 0 4361

Sziasztok sorstársak!

 

6 nappal ezelőtt nekem is megvolt a műtétem (bal oldali, Lichtenstein op. szövet hálóval), pontosan múlthét szerdán.Azt még hozzáteszem, hogy én nem

Magyarországon élek már egy ideje, hanem Ausztriában, ahol az emberek nem nagyon panaszkodnak az orvosnak, mindegyik olyan, hogy fát is

vághatsz a hátán, akkor se fog siránkozni.Teljesen mások mint mi magyarok. Na de folytatom...

Műtét után mikor felébredtem nem volt olyan vészes, hatott meg rendesen a fájdalomcsillapító, plusz még az altatás hatása alatt is voltam picit.

Este már fel kellett kelnem, mert a kis kacsába valahogy nem ment a dolog.Egy török sráccal voltam egy kórteremben, ő is követte a példámat.

Persze mindketten csak nővéri segitséggel tudtunk felkelni illetve lefeküdni.

Csütörtökön (másnap) a szobatársam már ki akart menni cigizni, amin nagyon meglepődtem mert én alig tudtam a wc-ig kimenni, neki valahogy

sokkal jobban ment a felkelés és járás is, mondtam is neki sokszor, hogy ő biztos valami terminátor mert nagyon durván tolta. :D 

Na mind1, pénteken már én is járkáltam le-fel az emeleteken, próbáltam magamat szoktatni a dologhoz, de persze még mindig csak lassan ment,

kiegyenesedni nem is bírtam.Jött a szombat, vizit után 1 órával már szélnek is eresztettek azzal, hogy hétfőn mehetek majd vissza kontrollra.

Volt ám itthon is szenvedés, főleg a kaja miatt, mert itthon ugye nem kórházi koszt van.Nehezen bírtam megállni hogy ne annyit egyek mint előtte

(konkrétan eszek akkor is ha nem kéne :D).Nem vagyok egy túlsúlyos alkat inkább olyan normál testalkattal rendelkezem. (186cm, 85 kg)

Na a lényeg, hogy inkább csak a haspuffadás jelentette a problémát itthon, mindig feszült a hasam, állni, üllni nem is tudtam rendesen.

Mikor sétáltam vagy csak felmentem az emeletre olyan szinten ziháltam, mintha egy maratont futottam volna le.Itt megkérdezném, hogy ez normális?

Annak tudható be, hogy görnyedve jártam, vagy valami rosszabb dolgot jelent?

Folytatva tovább, eljött a hétfő.Visszamentem a kórházba, dokinő azt mondta, hogy nagyon szép a sebem és hogy kiszedik a fémkapcsokat meg a maradék 

cérnát is ami maradt.Egyáltalán nem fájt.Ott viszont meglepődtem, hogy a kb. 12-13 cm-es sebemet (mert ekkora vágást ejtettek rajtam :S ) néhány vékony 

sebtapasszal keresztbe letapasztották (kb. teljesen látszik a sebem) és azt mondták, hogy zuhanyozhatok vele.Eddig csak ilyen vízálló nagy sebtapasz 

volt rajta, csak azzal fürödhettem, most meg már annyira szép, hogy már a kis minitapaszokkal is lehet.Furcsa de tegnap megvolt igy az első zuhi és 

semmi rosszat nem tapasztaltam. Ma viszont (a 7. napon) elkezdtem nagyon durván érezni a hálót.Megtapogattam először hogy milyen és akkor vettem észre,

hogy teljesen érzéketlen ott a terület, vagyis ott kikaszáltak pár ideget, igaz, hogy a doki mondta műtét előtt de akkor is nagyon furcsa. Ez teljesen normális, 

hogy csak most kezdem el érezni a hálót és ilyen intenzíven?Nem fáj, csak eléggé sz@r érzés, hogy ott van valami a bőröm alatt.

Ma ideültem a géphez, először a műtét után és érzem, hogy sokáig nem fogok tudni itt ülni.Ez amúgy árt a gyógyulásnak vagy valaminek ha huzamosabb

ideig ülök egy helyben?Mivel szeretek a gép előtt gubbasztani így ezt muszáj megkérdeznem.

Kicsit megnyúlt a mondandóm,bocsi érte. :D

Előre is köszi a segítséget.Kitartás azoknak akik műtét elétt állnak és azoknak is akik már túl vannak rajta! ;)

Szevasztok!

tristen Creative Commons License 2013.12.18 0 0 4360

Kedves Mónika!

 

Köszönöm szépen a jókívánságokat, és én is hasonló jókat kívánok Neked!

 

KITARTÁS!

Előzmény: Morvainé Mónika (4359)
Morvainé Mónika Creative Commons License 2013.12.17 0 0 4359

Tristen!Köszönöm a biztatást!

Kellemes karácsonyi ünnepeket kívánok Neked!

Előzmény: tristen (4356)
tristen Creative Commons License 2013.12.16 0 0 4358

Szia!

 

 

Pihenj sokat, el fog múlni napokon belül..

 

Mi is voltunk így ...

 

Nagy tanácsokat nem lehet adni ilyen helyzetekben, csak a pihengetés, ..

 

3 nap még nem sok, ..

 

KITARTÁS!

 

 

 

Előzmény: Norbert Nagy (4357)
Norbert Nagy Creative Commons License 2013.12.15 0 0 4357
Sziasztok!

3 napja volt bal oldali lágyéksérv műtéten, és észre vettem hogy a bal oldali herezacskóm keményre dagadt és kieresedett, kicsit meglilult. Az a helyzet hogy az első napot itthon oldal fekve pihentem mert a korhàzban elaludtam teljesen a derekam olyan szinten hogy jobban fájt mint maga a heg. Mostmár tudok hanyadt fekve is aludni + fel is polcoltam a heréimet és feszes boxert hordok. Kicsit étzékeny a zacskó de csak ha űlök ill. állok. A varratszedés 23-án lesz.

Kicsit félek hogy lesz e vele valmi. Önök szerint forduljak orvoshoz vele minél hamarabb vagy várjak még vele? Vagy esetleg valmi ötlet az àllapotomat illetően?

Válaszukat előre is köszönöm!

Tisztelettel: Nagy Norbert 20/f
tristen Creative Commons License 2013.12.10 0 0 4356

Szia Mónika!

 

Azt gondolom, hogy a problémád nem egyedi.

 

Mi mindannyian túlestünk az ilyen és ehhez hasonló fájdalmakon, és a lehető legtöbb, amit tehetsz nem más, mint a türelem……

 

Három hét még nem a világ, szerintem Te egy picit érzékenyebb alkat vagy, ezért tűnhet hosszabbnak a gyógyulásod.

 

Az idő gyógyít, és ez itt és most valóban igaz..

 

Jobbulást!

 

Előzmény: Morvainé Mónika (4355)
Morvainé Mónika Creative Commons License 2013.12.09 0 0 4355

Szisztok!Három hete műtötték laparoszkópos eljárással a jobb oldali lágyéksérvemet.még most is elég fájdalmas a jobb oldali bemenet alatti rész és egy kicsit duzzadt is.az orvosom szerint ez belefér ha nincs lázam és hőemelkedésem.most is ahogya gép előtt ülök,nagyon fáj olyan érzés mintha nyomna belülről valami ez szerintetek is belefér az időbe?Meddig lesz ez így?Cataflamot szeredek hogy csökkensem a fájdalmat.Valaki tudna tanácsot adni,mit tegyek vagy mit ne tegyek?Nagyon idegesít,de lehet hogy csak én vagyok türelmetlen.Előre is köszi a válaszokat.

tristen Creative Commons License 2013.12.07 0 0 4354

KITARTÁS! :-)

 

 

lac1 Creative Commons License 2013.12.05 0 0 4353

Boldog és fájdalommentes Ünnepeket és Jövőt mindenkinek.

Egyet azért megtanultam, én, aki örök egészséges voltam, azt, hogy mindenki mondja, hogy így vagy úgy együttérez a betegekkel, meg sajnálja, meg segít nekik, de amíg valaki át nem éli azt, soha nem tudja, hogy miről beszél. Ebbe beletartozik a műtét előtti félelem, az vesse rám az első követ, aki azt hazudja, hogy nem félt egy cseppet sem.

És én most megtapasztaltam a körterembeli más jellegű sorstársaim révén, hogy mindenki vigyázzon magára, és milyen szerencsésnek is érezhetem magam, hogy ennyivel megúsztam.

Előzmény: Ambilane (4349)
Teextinna Creative Commons License 2013.12.05 0 0 4352

Sziasztok!:) Boldog Mikulást mindenkinek!:)

tristen Creative Commons License 2013.12.05 0 0 4351

Én is csatlakozom a Mikuláshoz, ..

 

A frissen műtöttek ilyen nevetést ne csináljanak, mert elég fájdalmas, .. :)

 

 

KITARTÁS! :)

 

 

 

Előzmény: Ambilane (4349)
csipkebogyo Creative Commons License 2013.12.05 0 0 4350

Sajnos normális. Nekem kb. 7cm a vágás de az első 1,5 hét olyan volt amit Te is átélsz. Ülni alig tudtam, menni csak lassan és a kiegyenesedés is gond volt, és az oldal, vese irányába sugárzott ki a fájdalom. Az utóbbi még 6 héttel később is előfordult. Most a műtét utáni 11. héten is előfordul hogy fáj ha túl sokat eszek vagy olyan tevékenységet végzek ami hasűri nyomást okoz, vagy ha a derékszíj nyomja. Szóval lehet, hogy a sebészeknek rutin műtét, de szenvedő félként semmiképpen sem az.

Előzmény: zsiro23 (4346)
Ambilane Creative Commons License 2013.12.05 0 0 4349

Köszi mindenkinek a válaszokat, Boldog Mikulást minden Sorstársnak! :-)

Előzmény: lac1 (4342)
tristen Creative Commons License 2013.12.04 0 0 4348

Szia!

 

Teljesen normális, valóban napról napra jobb lesz..

 

Sokadszor írjuk ide le, hihetetlen ugyan, de tényleg napról napra jobb lesz..

 

Pihengess sokat, ha van kedved fejtsél keresztrejtvényt, vagy olvasgass Agatha Christie krimiket, :)

 

KITARTÁS!

Előzmény: zsiro23 (4346)
Landsmann_ Creative Commons License 2013.12.04 0 0 4347

Nekem is hasonló volt. Napról napra enged, bár nekem egy hét után már nem nagyon fájt. Én 9is lassan tudtam kiegyenesedni.

Előzmény: zsiro23 (4346)
zsiro23 Creative Commons License 2013.12.03 0 0 4346
sziasztok! Nekem 6 napja volt bal oldali hagyományos hálós lágyéksérv műtétem! A vágás 15 cm-es! Ha felkelek az ágyból rettentően fáj viszont a hátamon fekszek akkor meg szinte semmi fájdalom! Kiegyenesedni nem is tudok, kisugárzik az oldalamra is a fájdalom.... Normális, hogy közel egy hét után is ennyire fáj még? Gyulladás nincs, a seb látszólag szépen gyógyul! válaszokat köszönöm szépen! Üdv.
Jobbulást mindenkinek....
tristen Creative Commons License 2013.12.01 0 0 4345

Sziasztok!

 

Kiemelkedően szép napot Nektek!

 

Most mást nem tudok írni, amúgy is utálom a ködös időt, így inkább bekapok egy kis szilvóriumot, :)))))))))))))))

 

KITARTÁS!

 

Akik lábadoznak vagy betegeskednek, nekik extra gyors gyógyulást kívánok!

Peci Creative Commons License 2013.12.01 0 0 4344

Sziasztok!

 

Köszönöm szépen az alapos és kimerítő választ, és iránymutatást tiburon51-nek!

Erre a gyulladásos dologra nem gondoltam. Még elképzelhetőnek is tartom a dolot, bár az efféle katéteres kaland még a mostanit megelőző, első és akkor még nem hálós műtétnél tapasztaltam meg. Már ennek a felhelyezése is egy fél estés kaland... Ez nálam 13 éve volt.

Most, a 3 évvel ezelőtti hálóbeültetés műtétet követően éppen csak, de megúsztam. :-)

Viszont kutatva a netes marketing és butaságok között valahol olvastam, hogy pl. van pár olyan baciféle is amely képes oda húzódni. (Akár kezeletlen mezei hapcibaci is lehet...) Ha ez igaz, akkor ez is érdekes lehet...

Az utóbbi pár hónapban erre még reális esélyem is lehet...


Annyival finomodott az öndiagnózisom, hogy egyértelműen a háló belső-alsó részét érzem érzékenyebbnek külső tapintással. (A korábbi szaggató érzés az egészre volt jellemző.) Ülés közben meg mintha nyomna is egy kicsit belül... Fura. 

 

Hétfőn azért óvatosságból urológusnál kezdem a napot. Megnyugtatóbb kizárni a rémségeket. Csak remélem, hogy nem akar nagyon megkínozni... 

 

Viszont az továbbra is nagy kérdés, hogy tényleg okozhat-e a háló, illetve az esetleges hálótérségi összenövések okozhatnak-e efféle vérzéseket? Furcsállom, hogy elkezdtem ezt érezni... Más egyéb tünetet nem találok magamon.

 

- Azért ha valakinek lenne még efféle hálós utóéletbeni tapasztalata, vagy infója, örömmel venném...

 

Köszönöm és üdv!

 

Péci

 

 

 

 

Előzmény: tiburon51 (4343)
tiburon51 Creative Commons License 2013.11.30 0 0 4343

Szervusztok kedves lágyéksérves társak!

 

Régen szóltam hozzá a fórumon, pedig nap-mint-nap benézek ide....A sérveim (mindkét oldalon) hála Istennek jól viselkednek, jól összeforrtak, nincs panaszom, túrázom, emelek, úszok, biciklizek. Amiért billentyűt ragadtam, az az, hogy többetek panaszkodik sérvműtét után különböző urulógiai jellegű panaszokra (elszíneződött, nota bene véres ejaculatum, gyakoribb nappali/éjjeli vizelés, csípő, fájdalmas érzés pisilés alatt stb.)

 

Nos ez férfiaknál akár a krónikus (ritkábban heveny, akut) prosztatagyulladás tünete is lehet!!!Nagyon kell vigyázni vele, kellemetlen, nagyon nehezen kezelhető, akár évekig elhúzódó betegség! Rutin urulógiai vizsgálat nem is mutatja ki, a "TB" urulógusok zöme elhessenti a beteget egy kezelendő hólyaghuruttal, oszt mehet dolgára...pedig férfiaknál ezek a tünetek MINDIG bonyolult terápiás esetet jelentenek (ez orvosi meghatározás)!

 

Ezzel a témával egy másik Index fórum foglalkozik...Ami miatt meg kellett szólalnom, az az, hogy jómagam bekaptam ezt a betegséget, mégpedig igazoltan a második műtétem alatt alkalmazott húgycsőkatéter révén. A leggondosabb higiénés viszonyok mellett is a katéter okozhat a húgycsőben mikrosérüléseket, a bélcsatornában közönséges bacik (E.coli,E.cloacae,E.faecalis) felhatolhatnak a prosztatáig, ott megtapadnak, elszaporodnak. Másrész a műtét utáni korlátozott tisztálkodási lehetőség is kockázatot jelent(het). A baktériumok - ritkábban gombák - a prosztatában antibiotikumokkal nagyon nehezen kiirthatóan krónikus vagy heveny gyulladást okozhatnak - mindazon tünetekkel, amit egyes fórumozó társak itt jeleztek.

 

Pechem volt, a sérv helyett ezt kaptam cserébe, sajnos jól kitanulhattam a dolgot.Aki meg kíván nyugodni a fertőzés felől, ne elégedjen meg rutin urulógiai vizsgálattal, kérjen prosztatmasszázs utáni váladékvizsgálatot és vizeletenyésztést, ejakulátum tenyésztést, transzrektális ultrahangot és PMN elasztáz vizsgálatot.Ha ezek negatívak, nyugodt lehet, ha netán pozitív, akkor viszont CÉLZOTT kezelés kezdődhet IDEJÉBEN !

 

No ennyit a sérvekről...:), mindenkinek jobbulást,jó egészséget kívánok, boldog adventi készülődést!

Előzmény: Peci (4341)
lac1 Creative Commons License 2013.11.30 0 0 4342

Szia,

 

azt nem mondom, vagyis írom, hogy természetes, mert nem értek hozzá, de nekem is volt ilyen. Sőt mint leírtam, néha még ott is érzetem, hogy "van valami", mert azt nem mondanám hogy fáj, ahol elvileg semmi nem történt. Mostanra, (aug 22-óta) viszont teljesen eltűnt, viszont én tényleg nagyon vigyázok magamra, elkerülök mindent, amit veszélyesnek gondolok, de néha azért történik valami, hirtelen emelnem kell vagy ilyen.

De amúgy semmi bajom, egyre jobban leszek, na, nem mintha az elején olyan nagyon roszul lettem volna, az elsőp egy-két hetet leszámítva.

Én mostanában fekvőtámasszal és haspréssel (kevéssel) edzem magam, ennyi elég is.

Kitartás, gyógyulj meg mielőbb.

Előzmény: Ambilane (4334)
Peci Creative Commons License 2013.11.30 0 0 4341

Sziasztok kedves régi és új sorstársak!

 

Régen jártam erre mert hát lassan 3 éve volt az én sérvműtétem és azóta nem volt semmi panaszom. Szépen lassan így elszoktam innen, éltem az életem és gondoltam ez már így is lesz mindig...

 

De nem egészen...

Anno úgy 3 éve kaptam egy szép műanyag hálót a bal sérvem helyére. Átéltem én is mindazt amit a többség műtét után, majd "összeszoktunk" (a háló és én) és teljesen jól voltunk. Egyészen mostanáig...

Újabban eléggé furcsa dolgokat kezdek produkálni. Vagyis kezdünk, a hálócskámmal...

 

Az aggasztó jelek pár hete kezdődtek talán amikor is - hogy is mondjam na - a huncutság utáni produktum kezdett sötébb lenni. Mintha... Ma már ez nem mintha és nem is sötétebb hanem némi vér egyértelműen. :-( 
Ugyanakkor közben, hááátőőő, a vége közben eleinte amolyan fura égető érzés volt, de ahogy vége lett ott minden belső mozgásnak, úgy ennek is. Ma pedig olyan érzés mintha a hálóm körül szaggatnék valamit, kb. mint mikor a konyhában egy puhább, lazább husit elszakítunk... Persze nem annyira határozott az érzet, de olyasmi... 

Arra gyanakszom, hogy esetleg talán sikerült nagyon benőnöm valahogy ezt a hálót. 

A legutóbbi ilyen érzés után viszont már újra érzem a hálóm... 

 

Hétfőn elmegyek egy urológushoz, kizárandó mindaz a rémség amivel a net ijesztget. (Semmiféle rémséges dolognak a tüneteit nem tapasztalom, a helyzet mindössze annyi amit fentebb írtam.)

Annyi adalék még azért lehet, hogy rémesen sokat ülök. Vagy íróasztalnál, vagy autóban. Állni, sétálni jól esik... Számomra ez is a "valamiféle rossz összenövés" elméletét erősíti, de ez azért nem biztos. 

 

A kérdés az hogy volt-e valakinek valamiféle hasonló "élménye" a hálóval? Épp apai örömök előtt ez az egész nem okoz derültséget és megnyugvást...

 

 

Köszi, Péci

 

 

 

 

 

gela89 Creative Commons License 2013.11.28 0 0 4340

nem, nem vagyok.

Előzmény: Landsmann_ (4339)
Landsmann_ Creative Commons License 2013.11.28 0 0 4339

Nem vagy vérzékeny?

Előzmény: gela89 (4338)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!