Keresés

Részletes keresés

fackalak Creative Commons License 2014.01.08 0 0 4383

Megtudom erősíteni golgemáj, amit írtál: amíg nincs dudor, nincs (műthető) sérv, noha az ultrahang kimutatta (és ugye van a mindennapos klasszikus fájdalom).

UH vizsgálatnál is ezt mondták illetve Csiky dr. is ezt mondta látatlanban.

Előzmény: golgemáj (4382)
golgemáj Creative Commons License 2014.01.07 0 0 4382

Sajnos a dokik, azt tartják, hogy míg nincs dudor, addig nincs sérv.Legalábbis én vagy 4 különbözőnél megnézettem magamat és mind ezt mondja, Csiky doktor úr is azt mondja, hogy valoszinüsithető belül mogyorónyi nagyságú, úgynevezett sport sérvet, még nem kell műteni.Tapintható sérv hiányában sajnos bajos ez a dolog, hiába a mindennapos fájdalom, amit tűrni kell. Az SZTK-sok meg pláne nem, sőt szerintük az ultrahang által kimutathatót se, ha valakinek olyan szerencséje van, hogy legalább az kimutatja, mint fackalaknak.

Előzmény: Ambilane (4379)
Delwen1 Creative Commons License 2014.01.07 0 0 4381

Szia!

Nekem a jövő héten lesz két éve a műtétnek.

Nekem az időjárást nagyon ritkán szokta megérezni a seb, viszont arra tudok gondolni, hogy nem lehet, hogy az ünnepek alatt felszedtél 1-2 kilót? Mert ha ez velem megesik, mondjuk karácsonykor vagy nyaralás alatt, akkor bizony húzódik és fájdogál, amíg erőt nem veszek magamon, és leadom a pluszt.

De aztán lehet, hogy télleg csak az időt érezted, és már el is múlt.

Jobbulást!

Előzmény: insane666 (4377)
fackalak Creative Commons License 2014.01.07 0 0 4380

Köszönöm válaszod:-)

 

Igen, sejtem, hogy sokáig nem lehet ezt halogatni:-)...nagy kérdés lesz majd, hogy magán klinika (a 2 népszerű közül valamelyik) vagy állami intézmény Bp.-en (középút lenne jó, de ilyenről itt nem írt egy fórumozó sem). Pl. állami intézmény dicséretet nem sokat láttam itt.

Előzmény: Ambilane (4379)
Ambilane Creative Commons License 2014.01.07 0 0 4379

Szia!

 

 

Nem vagyok orvos, de ezek a tipikus sérv jellemzői, jobb oldali lágyéksérv.

7 mm széles a "nyilásod" ezen keresztül türemkedik ki a bél, majd húzódik vissza.

A fájdalom is tipikusnak mondható ez esetben.

Ezt sajnos csak úgy mint itt nálunk sorstársaknál műtéttel lehet orvosolni. :-(((

 

Nem értem miért ne kéne ezzel foglalkozni, ez nem javul meg magától, csak nagyobb lesz a "nyilás" és nő a kizáródás veszélye!

Nem érdemes túl sokáig, évekig halogatni, túl kell esni a műtéten, ez a kegyetlen igazság.

Én mindenképen a hálóbeültetést javasolnám Neked, annak 1% a kiújulási esélye.

 

A laparoszkópos vagy a miniplasztikás megoldásról is sok jót tudsz itt olvasni, szerintem ha van rá lehetrőséged magán klinikán végeztesd el valamelyik beavatkozást.

 

Ha további kérdésed van ne habozz, ha tudunk segítünk. :-)

 

 

 

(Hogy fulladna meg ez a nyamvadt fórum felület, hogy többször kell beírnom mire hajlandó végre el is küldeni az írásomat... )

Előzmény: fackalak (4378)
fackalak Creative Commons License 2014.01.07 0 0 4378

Sziasztok!

 

Tegnapi ultrahangos vizsgálat alapján kezdődő lágyéksérvem van.  A diagnózis egész pontosan: a jobb ingvinalis régióban 7 mm körüli sérvkapu, melybe időnként a hasprés fokozásával cseplesz boltosul elő, spontán reponálódik. Vélemény: a jobb ingvinalis régióban kezdődő sérv. Klinikum függvényében klinikum javasolt.

Tapasztalt, harcedzett topiktárasktól kérdezem, ez mit jelenthet?

A vizsgálatnál azt mondták ezzel még nem kell foglalkozni, semmilyen külső jele nincs sérvnek, egyedül annyi, hogy én belülről néha szúró/nyillaló fájdalmat érzek (különösen hosszabb állás után, de néha fekvő pozícióban is).

Tulajdonképpen hányféleképpen műthető ez a fajta sérv? Klasszikus vágós/metszős, laparoszkópos, hagyományos hálós, miniplasztikás?

insane666 Creative Commons License 2014.01.05 0 0 4377

Sziasztok.

Majdnem napra pontosan 3 éve volt egy jobboldali lágyéksérv-műtétem. Olyan hagyományos hasfelmetszős.

Néhány napja kicsit nyomódik, és alig észrevehetően fájdogál (Mint időjárásváltozáskor általában, de máskor nem tart több napig).

"Veteránoktól" kérdem,  nálatok is van ilyen jelenség a szupermeleg tél miatt, vagy készülhetek egy újabb műtétre? :)

 

Másik kérdés, létezik OEP-es laparoszkópos sérvműtét?

tristen Creative Commons License 2014.01.02 0 0 4376

 

:)

 

Minden kedves sorstársamnak politikamentes, anyagiakban és minden földi jóban igen gazdag új évet kívánok, nemtől, kortól, politikai hovatartozástól függetlenül! :))))))))))

Teextinna Creative Commons License 2014.01.01 0 0 4375

dalmata13 Creative Commons License 2014.01.01 0 0 4374

tiburon51 Creative Commons License 2013.12.30 0 0 4373

Nekem a baloldali műtét után bő két hónappal vették észre (valójában én vettem észre, a sebészdoki csak igazolta), hogy a jobboldalon is kijött...kb. két újabb hónap elmúltával pedig diagnosztizálták, hogy a baloldalon is "maradt még egy kis sérv" :-((. Ezen idők alatt volt hasi UH, volt tapizás is negatív eredménnyel...szóval sajnos minden megtörténhet. Ez nem riogatás, csak hát akinek hajlama van, anatómiailag rizikósabb eset - annál előfordulhat. Alapos kivizsgálás igazolhatja, vagy elvetheti a gyanút.

 

Jobbulást, kiújulás mentességet, Boldog Új Évet minden kedves fórumtársamnak!

Előzmény: fidorrr (4370)
tristen Creative Commons License 2013.12.30 0 0 4372

 

B.U.É.K. 2014 :-)

Landsmann_ Creative Commons License 2013.12.30 0 0 4371

Attól, hogy áprilisban minden rendben volt bal oldalon, nem jelenti azt, hoigy most is. Az scak az akkori állapot volt. Valamikor elkezdődik a sérv kibújása. Lehetséges, hogy április után kezdődött. Én észre sem vettem mikor bújt ki, pedig mindkét oldalon volt. Nem fájt, csak a dudorokat láttam, amik egyre inkább nőttek.

Előzmény: fidorrr (4370)
fidorrr Creative Commons License 2013.12.30 0 0 4370

Sziasztok, sorstársak!

 

Kellemes ünnepeket mindenkinek, és Boldog újévet, és jobbulást kívánok,

a nemrég műtötteknek!

 

Az a kérdés vetődött fel bennem, hogy szerintetek mi az esélye, hogy áprilisban műtöttek, jobboldali lágyéksérvvel, és most mintha azt venném észre, hogy a baloldalon is kezd kialakulni, minden előzmény nélkül??

Akkor azt mondta, mind az orvos, és a hasi ultrahangot végző hölgy, hogy a baloldalon minden rendben van!  

Járt e valaki hasonlóan??

tristen Creative Commons License 2013.12.27 0 0 4369

Szia!

 

Gyógyulj meg mielőbb!

 

KITARTÁS! :)

Előzmény: slicchabib (4367)
tristen Creative Commons License 2013.12.26 0 0 4368

 

:)

Előzmény: dalmata13 (4366)
slicchabib Creative Commons License 2013.12.25 0 0 4367

Köszi szepen a segitseget.Kicsit megnyugodtam, majd jövöheten megyek vissza kontrollra megint es akkor kider0l hogy mi a helyzet.Mindenkinek Boldog  Karit! :)

dalmata13 Creative Commons License 2013.12.25 0 0 4366

boldog, békés ,karácsonyi ünnepeket kivánok:-)

Landsmann_ Creative Commons License 2013.12.25 0 0 4365

Nem kéne összefüggésnek lennie a két dolognak. Elmondok még valamit. MÉg a műtét előtt történt: (nálam, kicsit elhúzódott a műtét, mert egyéb más egészségügyi problémám is volt és vizsgálgattak) Szerelőhöz vittem az autót. Onnan a munkahelyem nagyjából bő 1 km-re van. Gyalog tettem meg ezt a távolságot. Mire a melóhelyre értem, a két lábam úgy elfáradt, mintha hegyet másztam volna. Lihegtem, mint akit a veszett kutya megzavart. Én annak tudtam be, hoyg a sérvek (nekem mindkét oldalon volt) azokat az ütőereket is nyomták, ami a lábak vérellátását végzik. Magyarán a comb ütőeret. Így érthető volt a lábak fáradása, és nyilván erre volt kihatással az is, hogy kapkodtam a levegőt. Műtét után ez a lábfáradás megszünt, de előtte már fokozatosan jelentkezett a műtétig.

MIvel már túl vagy a műtéten, így nem hinném, hogy hasonló lenne a problémád.

Előzmény: slicchabib (4363)
tristen Creative Commons License 2013.12.25 0 0 4364

MINDEN KEDVES SORSTÁRSAMNAK BOLDOG KARÁCSONYT KÍVÁNOK! :)

 

slicchabib Creative Commons License 2013.12.25 0 0 4363

Köszi szépen az infókat.Azt akkor még meg tudod mondani hogy ez a nehez legzes is normális-e?

Landsmann_ Creative Commons License 2013.12.25 0 0 4362

Teljesen normális amiket írsz. Aggodalomra semmi ok. Az érzéketlenség örökre megmarad, bár egy pici javulás majd még lesz. Olyan érzésed is lesz, mintha azon a rtészen áram rázna egy pillanatra. Ilyen érzésen mindenki átesett, gondolom az idegszálak ahogy növekednek és összeérnek. Nekem körülbelül 2-3 hétig tartott. Volt amikor egy nap 2-3 alkalommal is éreztem, míg máskor napokig sem. Gyenge és rövid idejű érzések, de váratlanul jönnek. Nem lehet egész nap a gép előtt ülni. Én is tapasztalatból tudom, hogy amikor már égő érzést éreztem, akkor fél, egy órára lefeküdtam. Utána néhány óráig ,megint bírtam ücsörögni. Sok pihenés kell, de ez nem azt jelenti, hogy egész nap az ágyban kell dögleni. Sokat kell mozogni is.

Előzmény: slicchabib (4361)
slicchabib Creative Commons License 2013.12.24 0 0 4361

Sziasztok sorstársak!

 

6 nappal ezelőtt nekem is megvolt a műtétem (bal oldali, Lichtenstein op. szövet hálóval), pontosan múlthét szerdán.Azt még hozzáteszem, hogy én nem

Magyarországon élek már egy ideje, hanem Ausztriában, ahol az emberek nem nagyon panaszkodnak az orvosnak, mindegyik olyan, hogy fát is

vághatsz a hátán, akkor se fog siránkozni.Teljesen mások mint mi magyarok. Na de folytatom...

Műtét után mikor felébredtem nem volt olyan vészes, hatott meg rendesen a fájdalomcsillapító, plusz még az altatás hatása alatt is voltam picit.

Este már fel kellett kelnem, mert a kis kacsába valahogy nem ment a dolog.Egy török sráccal voltam egy kórteremben, ő is követte a példámat.

Persze mindketten csak nővéri segitséggel tudtunk felkelni illetve lefeküdni.

Csütörtökön (másnap) a szobatársam már ki akart menni cigizni, amin nagyon meglepődtem mert én alig tudtam a wc-ig kimenni, neki valahogy

sokkal jobban ment a felkelés és járás is, mondtam is neki sokszor, hogy ő biztos valami terminátor mert nagyon durván tolta. :D 

Na mind1, pénteken már én is járkáltam le-fel az emeleteken, próbáltam magamat szoktatni a dologhoz, de persze még mindig csak lassan ment,

kiegyenesedni nem is bírtam.Jött a szombat, vizit után 1 órával már szélnek is eresztettek azzal, hogy hétfőn mehetek majd vissza kontrollra.

Volt ám itthon is szenvedés, főleg a kaja miatt, mert itthon ugye nem kórházi koszt van.Nehezen bírtam megállni hogy ne annyit egyek mint előtte

(konkrétan eszek akkor is ha nem kéne :D).Nem vagyok egy túlsúlyos alkat inkább olyan normál testalkattal rendelkezem. (186cm, 85 kg)

Na a lényeg, hogy inkább csak a haspuffadás jelentette a problémát itthon, mindig feszült a hasam, állni, üllni nem is tudtam rendesen.

Mikor sétáltam vagy csak felmentem az emeletre olyan szinten ziháltam, mintha egy maratont futottam volna le.Itt megkérdezném, hogy ez normális?

Annak tudható be, hogy görnyedve jártam, vagy valami rosszabb dolgot jelent?

Folytatva tovább, eljött a hétfő.Visszamentem a kórházba, dokinő azt mondta, hogy nagyon szép a sebem és hogy kiszedik a fémkapcsokat meg a maradék 

cérnát is ami maradt.Egyáltalán nem fájt.Ott viszont meglepődtem, hogy a kb. 12-13 cm-es sebemet (mert ekkora vágást ejtettek rajtam :S ) néhány vékony 

sebtapasszal keresztbe letapasztották (kb. teljesen látszik a sebem) és azt mondták, hogy zuhanyozhatok vele.Eddig csak ilyen vízálló nagy sebtapasz 

volt rajta, csak azzal fürödhettem, most meg már annyira szép, hogy már a kis minitapaszokkal is lehet.Furcsa de tegnap megvolt igy az első zuhi és 

semmi rosszat nem tapasztaltam. Ma viszont (a 7. napon) elkezdtem nagyon durván érezni a hálót.Megtapogattam először hogy milyen és akkor vettem észre,

hogy teljesen érzéketlen ott a terület, vagyis ott kikaszáltak pár ideget, igaz, hogy a doki mondta műtét előtt de akkor is nagyon furcsa. Ez teljesen normális, 

hogy csak most kezdem el érezni a hálót és ilyen intenzíven?Nem fáj, csak eléggé sz@r érzés, hogy ott van valami a bőröm alatt.

Ma ideültem a géphez, először a műtét után és érzem, hogy sokáig nem fogok tudni itt ülni.Ez amúgy árt a gyógyulásnak vagy valaminek ha huzamosabb

ideig ülök egy helyben?Mivel szeretek a gép előtt gubbasztani így ezt muszáj megkérdeznem.

Kicsit megnyúlt a mondandóm,bocsi érte. :D

Előre is köszi a segítséget.Kitartás azoknak akik műtét elétt állnak és azoknak is akik már túl vannak rajta! ;)

Szevasztok!

tristen Creative Commons License 2013.12.18 0 0 4360

Kedves Mónika!

 

Köszönöm szépen a jókívánságokat, és én is hasonló jókat kívánok Neked!

 

KITARTÁS!

Előzmény: Morvainé Mónika (4359)
Morvainé Mónika Creative Commons License 2013.12.17 0 0 4359

Tristen!Köszönöm a biztatást!

Kellemes karácsonyi ünnepeket kívánok Neked!

Előzmény: tristen (4356)
tristen Creative Commons License 2013.12.16 0 0 4358

Szia!

 

 

Pihenj sokat, el fog múlni napokon belül..

 

Mi is voltunk így ...

 

Nagy tanácsokat nem lehet adni ilyen helyzetekben, csak a pihengetés, ..

 

3 nap még nem sok, ..

 

KITARTÁS!

 

 

 

Előzmény: Norbert Nagy (4357)
Norbert Nagy Creative Commons License 2013.12.15 0 0 4357
Sziasztok!

3 napja volt bal oldali lágyéksérv műtéten, és észre vettem hogy a bal oldali herezacskóm keményre dagadt és kieresedett, kicsit meglilult. Az a helyzet hogy az első napot itthon oldal fekve pihentem mert a korhàzban elaludtam teljesen a derekam olyan szinten hogy jobban fájt mint maga a heg. Mostmár tudok hanyadt fekve is aludni + fel is polcoltam a heréimet és feszes boxert hordok. Kicsit étzékeny a zacskó de csak ha űlök ill. állok. A varratszedés 23-án lesz.

Kicsit félek hogy lesz e vele valmi. Önök szerint forduljak orvoshoz vele minél hamarabb vagy várjak még vele? Vagy esetleg valmi ötlet az àllapotomat illetően?

Válaszukat előre is köszönöm!

Tisztelettel: Nagy Norbert 20/f
tristen Creative Commons License 2013.12.10 0 0 4356

Szia Mónika!

 

Azt gondolom, hogy a problémád nem egyedi.

 

Mi mindannyian túlestünk az ilyen és ehhez hasonló fájdalmakon, és a lehető legtöbb, amit tehetsz nem más, mint a türelem……

 

Három hét még nem a világ, szerintem Te egy picit érzékenyebb alkat vagy, ezért tűnhet hosszabbnak a gyógyulásod.

 

Az idő gyógyít, és ez itt és most valóban igaz..

 

Jobbulást!

 

Előzmény: Morvainé Mónika (4355)
Morvainé Mónika Creative Commons License 2013.12.09 0 0 4355

Szisztok!Három hete műtötték laparoszkópos eljárással a jobb oldali lágyéksérvemet.még most is elég fájdalmas a jobb oldali bemenet alatti rész és egy kicsit duzzadt is.az orvosom szerint ez belefér ha nincs lázam és hőemelkedésem.most is ahogya gép előtt ülök,nagyon fáj olyan érzés mintha nyomna belülről valami ez szerintetek is belefér az időbe?Meddig lesz ez így?Cataflamot szeredek hogy csökkensem a fájdalmat.Valaki tudna tanácsot adni,mit tegyek vagy mit ne tegyek?Nagyon idegesít,de lehet hogy csak én vagyok türelmetlen.Előre is köszi a válaszokat.

tristen Creative Commons License 2013.12.07 0 0 4354

KITARTÁS! :-)

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!