Keresés

Részletes keresés

kyla Creative Commons License 2005.09.17 0 0 35

Bocs, a liszt 15 helyett 25 Ft, adj hozzá egy tizest!

Szerintem, ha a boltihoz hasonló kenyeret sütsz, fehér liszttel, vízzel, magvak nélül, akkor az max. 100 Ft.

kyla Creative Commons License 2005.09.17 0 0 34

petike23!

 Az én gépem 600 W teljesítményű. A program, amit használok 3 órás. Tehát egy kilós kenyér áramdíja kb.:49 Ft. A többi hozzávaló 1 kg fehérkenyérre vonatkoztatva:

Liszt:15 Ft

Tej: 40 Ft (vízzel ennek töredéke, és többségében vizet használok, csak most mindent felfele kerekítek)

Magvak, sikér, olaj, só, cukor: max.: 30 Ft

Összesen tehát: 134 Ft.

Ennél lényegesen olcsóbb, ha vizet használsz (kb. 100 Ft) Főleg, ha magvakat sem teszel!!

Teljes kiőrlésűnél csak a liszt kerül többe!

És nem eszed meg drágán az "E"-ket, mert mindig tudod, hogy VALÓBAN mit tartalmaz a kenyered!

Előzmény: petike23 (28)
agnikacul Creative Commons License 2005.09.09 0 0 33
Szia !
Maximálisan egyetértek azzal amit írtál, sőt még ha valamivel drágább lenne?! akkor is ottvan még, hogy egészségesebb az otthoni és legalább tudom, hogy mi van benne, arról már nem is beszélve, hogy még másnap is ehető és finom nem pedig egy morzsa-hegy. Jaj, azt meg majdnem kifelejtettem milyen isteni érzés hétvégén a jó kenyérillatra ébredni ! Hát süssünk eztán is , ha olcsobb ,ha nem! Üdvözlettel !
Előzmény: Törölt nick (31)
agnikacul Creative Commons License 2005.09.09 0 0 32
Szia !
Igazán nem késtél el az élesztő beírásával, mert késő este jutottam hozzá.Holnap azzal sütök , remélem okés lesz, majd írok az eredményről.Szép hétvégét ! Éva
Előzmény: bejuma (24)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.09 0 0 31
Van egy ennél hosszabb lélegzetű topik itt.. Kb 2 éve be lett linkelve egy fogyasztásmérő képe. Egy 2lapátos gép 1 kg-os kenyere lett megmérve. Nem volt 1 kWh. De számoljunk azzal. 70 dkg liszt kell az 1 kg-os kenyérhez. Azt 42 Ft-ba számolom. Víz jelentéktelen. Só szintén. Cukor szintén. Ezen jelentéktelen tételekkel felkerekítem a liszt árát 45 Ft-ra. Élesztő 20 Ft. Szumma 90 Ft. Ha ehhez az árhoz képest azt mondod, hogy ennél van olcsóbb kenyér, azt nem vagyok hajlandó megenni. Mert az nem kenyér.
Előzmény: petike23 (28)
bejuma Creative Commons License 2005.09.09 0 0 30
1 lapátos és Nethaus, de szeretem.
De ha a 2 lapátossal nagyobbat lehet sütni, akkor lehet, hogy veszek, mert a legfiatalabb gyerekem ha rászabadul a friss kenyérre, akkor másnak már alig jut...
Ezzel a kész kenyér ~110 dkg. Azzal a recepttel, amit leírtam.
Előzmény: Margit2 (26)
kreativtucsok Creative Commons License 2005.09.09 0 0 29
Energiaktg:

valaki mar korabbi tenyleg kiszamolta, valami minimalis 20 ft lehetett tavaly

de : az enyem 800w-os, ami ugye azt jelentene, hogy ha fullon menne 1 ora hosszaig, akkor fogyasztana el 800W-ot (<1kW)

szamolj csak!

s vedd figyelembe, hogy a munkaidejebol, kb. 1 ora a sutes, a tobbi idoben kever, kavar, melegit, varakozik

egy meroeszkozzel kellene az energiafelhasznalast kimerni
Előzmény: petike23 (28)
petike23 Creative Commons License 2005.09.09 0 0 28

"Hidd el, hogy olcsóbb az otthoni kenyér."

 

nagyon szivesen elhiszem, ha leírod, hogy mennyibe kerülnek a hozzávalók, és mennyi energia szüks.

(számolj csak 26.80 Ft /kWó -val..)

Előzmény: Törölt nick (17)
Margit2 Creative Commons License 2005.09.09 0 0 27

Sziasztok!

Bocs ! Az előbb  Cinkitől szerettem volna megkérdezni, hogy hány lapátos gépet vett....

 

Előzmény: cinki (23)
Margit2 Creative Commons License 2005.09.09 0 0 26

Szia Bejuma!

 

1 lapátos, vagy 2 a kenyérsütőgéped?

 

Előzmény: bejuma (24)
Margit2 Creative Commons License 2005.09.09 0 0 25

Szia Kreativtucsok!

 

Légy üdvözölve a klubban!  :-)

 

Előzmény: kreativtucsok (22)
bejuma Creative Commons License 2005.09.09 0 0 24
Sikerült a kovász? Bocs, hogy a kapkodásban kimaradt az élesztő....
Előzmény: agnikacul (20)
cinki Creative Commons License 2005.09.09 0 0 23

sziasztok!

vettünk kenyérsütőgépet: Hausmeister HM1000

szeretném megkérdezni: van valakinek ilyen, mi a véleménye róla?

szeretnék hozzá recepteket. nagyon örülnék ha válaszolnátok.

 

kreativtucsok Creative Commons License 2005.09.09 0 0 22
nemcsak Neki, :-)

nekem is clatronic volt
s vsz. az lesz a kovetkezo is
Előzmény: Margit2 (19)
Margit2 Creative Commons License 2005.09.08 0 0 21

Szia Aqnikacul!

 

Én általában 1 kg-os kenyeret sütök a géppel, és mindennap.  Azonban mostanában a fórumomban Garamica átalakította E.Margit rusztikus kenyerét, amit Ő sütőben sütött ,  gépi sütésre, igaz ez csak 80 dkg-os lesz.  De a fiaim úgyis mindig a friss kenyeret akarják enni, így legtöbbször 2-szer is sütök naponta kenyeret...

Különben nekem ez az első gépem, így csak ezzel kapcsolatban van tapasztalatom, de egyre jobban kiismerem, és megszeretem!

Sok sikert a sütögetéshez!  Szia!

 

Előzmény: agnikacul (20)
agnikacul Creative Commons License 2005.09.08 0 0 20
Szia Margit !
Maximálisan egyetértek, annál is inkább, mert én a Te receptjeidet olvasva és a feltett képeket nézegetve határoztam el, hogy belevágok az otthoni kenyérsütésbe. Olyan jó ez a kis masina, de nekem olyan nagy a családom, hogy kevés ,amit ezzel egyszerre sütni, vagy dagasztatni tudok. Ill. hétközben és iskola időben elég, de hétvégeken mikor megjön mindenki, nem . Most azt gondoltam ki, hogy ha sikerül beruháznom egy erős motorral bíró és dagasztani is tudó konyhagépre, akkor azzal elvégeztethetném a munka nehezét és a sütőben szépen kisütném a kenyeret stb.-t. Ezt a hosszú felvezetést csak azért írtam le ,mert pont egy Clatronic gépet nézegettem 1000 W-os motorral és 5l-es tállal, rozsdamentes, 2,5 kg -os tésztát bír dögönyözni. Van ez ügyben tapasztalatod, vagy te mindig az alapreceptek adagjait sütöd ? ?? A másik lehetőség egy nagyobb 2karos kenyérsütő lenne. No ez még a jövő zenéje lesz, addig gyakrabban és ezzel dolgozom.Szia.
Előzmény: Margit2 (19)
Margit2 Creative Commons License 2005.09.07 0 0 19

Sziasztok!

 

Aqnikacul!  Mi Clatronicosok tartsunk össze!  Fülig.Di.St.James -nek is az van már! :-)

Előzmény: agnikacul (18)
agnikacul Creative Commons License 2005.09.07 0 0 18
Sziasztok !
Margit2 tönkölybúzás gépi kenyerét sütöttem, biztosan jó volt , mert a gyerekek seperc alatt eltüntették uzsira. Még le is fotóztam , no ezzel akadt némi gond ,mert rosszul állítottam be a fényképező masinát, nem használható a kép.Van ilyen , meg különben is , jó ha egy nap egy féle dolog sikerül, ez ma a kenyér volt. Most tényleg megyek és készítek kovászt, mert du. -án akartam de aztán csak elmaradt valamiért. Igaz, így most élesztőt is teszek bele. Aki még süt annak jó munkát , aki már nem annak jó éjszakát kívánok. Üdv.Éva Apropó ! Készített már valaki komlós kovászt ?
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.07 0 0 17
Hidd el, hogy olcsóbb az otthoni kenyér.
Előzmény: petike23 (7)
bejuma Creative Commons License 2005.09.07 0 0 16
DFDEDEDEDE!!
Kifelejtettem!!!! 1/12 budafoki élesztő...
Előzmény: magnum13 (15)
magnum13 Creative Commons License 2005.09.07 0 0 15
szia! eleszto nem kell bele?
Előzmény: bejuma (13)
agnikacul Creative Commons License 2005.09.07 0 0 14
Köszi! már megyek is kavarok egyet, most lesz kész a mai kenyér ha jó és sikerül lefotóznom megpróbálom képileg felkínálni ( az illat ígéretes, de elektronikusan nem továbbitható- sajna) Szia!
Előzmény: bejuma (13)
bejuma Creative Commons License 2005.09.07 0 0 13
Ne hagyd ki a kovászt. Attól lesz igazi kenyérízű. Semmi nehézség nincs benne: egy margarinos pohárba beleteszem a cukrot, a lisztet, a vizet, egy villával kicsit összeállítom, kiemelem és teszem a befőttesüvegbe. Nincs fél perc az egész..
Kovász nélkül lehet, hogy csalódni fogsz.
Előzmény: agnikacul (12)
agnikacul Creative Commons License 2005.09.07 0 0 12
Szia Bejuma !
ÁÁhá, így már értem ! Ma sütök először friss élesztővel gépi kenyeret.Eddig a porral mindig okés volt, remélem így még finomabb lesz. De kovász készítéshez "gyűjtöm" az erőm és a bátorságom.A csuda tudja miért de nekem a kovászos kenyérsütés olyan misztikusnak tűnik. Talán mert a nagymama finom kenyere amit mindig kovásszal készített, már olyan régen volt. Jó munkát és sütögetést neked és mindenkinek aki a konyhájában alkot! Üdv. Éva
Előzmény: agnikacul (9)
bejuma Creative Commons License 2005.09.06 0 0 11
Biztosan nem olcsóbb, különösen az akciós tescós félbarnánál, mert van olyan, hogy az 69 FT. Itthon 110-120 Ft-ból jön ki. De tudom, hogy miből van és friss.
Előzmény: petike23 (7)
bejuma Creative Commons License 2005.09.06 0 0 10
A téglatest alakú élesztőt hosszában félbe kell vágni, keresztben háromba. Így 6 kisebb téglát kaptál, ennek a fele a 12-ed.
Nem nagyon szoktam szárítottal csinálni, nem olyan jó. Szárítottból minimum a felét beleteszem.
Előzmény: agnikacul (9)
agnikacul Creative Commons License 2005.09.05 0 0 9
Szia !
Szeretnék én is kovászos kenyeret készíteni,mert hát mégis csak az volna az igazi, de kérlek áruld el, hogy miként lehet kimérni 1/12 budafokit pontosan ??? Kiírtam a receptedet,de itt elakadtam a kovász készítésében. Lehet , hogy banális a kérdés de a kocka élesztőtővel ez nem gond, de hogy csinálod a porral ?
Előzmény: bejuma (6)
agnikacul Creative Commons License 2005.09.05 0 0 8
Sziasztok !
Most tévedtem ide először és sem a "fórumozásban" sem a kenyérsütésben sem vagyok profinak mondható , de már van kb. "két hetes" tapasztalatom.Igaz ez idő alatt mindennap használtam a gépet. Nekem egy Clatronic 2450- es kenyérsütőm van . Nagyon olcsón sikerült hozzájutnom (az eBay-n 8 EU-róért) egyszerű könnyen kezelhető , kb. kilós kenyeret tud sütni, 11 progis masina eddig jól végzi a dolgát.
Úgy kezdtem,hogy próba - szerencse alapon megpróbálkozom a sütéssel, mert már nagyon elegem volt a minősithetetlen rossz kenyerekből, amik néha a vásárlás után sem vághatók fel tiszteségesen, a másnap reggelről már nem is beszélve. Az első sütés elött végigböngésztem egy másik topicot "mindennapi kenyerünk"-et. Hihetetlen sok infót sikererül összeszednem, és nekiláttam. Az első, hát az sok mindenre hasonlított csak kenyérkére nem, de azóta hál'Isten megy a dolog ,csak még ezidáig a kisült kenyerek nem éltek meg soha 1 óránál többet. Népes családom kitűnő közönség és jó a fogyasztásuk is. ( négy tinédzser gyermekem van) Isteni dolog reggel kenyérillatra ébredni ! Most kovász szeretnék készíteni, mert eddig csak szárított élesztővel sütöttem. Mindenkinek jó munkát, sütést kívánok !
petike23 Creative Commons License 2005.09.05 0 0 7

"Kiszámoltam, és egy kenyér még olcsóbb is, mint a boltban (hiszen a pék is megfizetteti a saját áramköltségét az árban). "

 

No-no. A pékségekben nem elektromos kemencével dolgoznak, hanem gázfűtésűvel, valamint nagykeráron veszik a hozzávalókat.

Szerintem az otthoni kenyér többre jön ki árban.

Előzmény: Mici Maci (-)
bejuma Creative Commons License 2005.09.04 0 0 6
Én meg csak most tévedtem ide. 2 éve vettem a gépet, először nem voltam tőle elragadtatva. Fél évig tartott, amíg kikisérleteztem ezt a receptet, most már igazi finom kenyérízű kenyeret sütünk. Másnap is jó, harmadnap pedig melegszendvicset lehet belőle készíteni.
A recept:
1 adag kovász:
10dkg kenyérliszt (BL 80 a jelzése) 1/12 budafoki sütőélesztő (a sárga csomagolású) 2 dkg cukor ~1/2 dl víz
Összekeverem, nem baj ha nem éll össze jól, majd kelés közben, az sem baj, ha lisztes még, jó kemény legyen. Én befőttesüvegben tartom, 7,2 dl-esben.
Legalább 12 órát állni hagyjuk, de 3-4 napig jó.

A kenyér:
~2dkg só, ~2 dkg cukor, 1 evőkanál étolaj, 1 teáskanál 20%-os ecet, 3,5 dl víz, 60 dkg kenyérliszt, 1/6 élesztő, 1 adag kovász.

Normál programon szoktam sütni.

Persze lehet bele magokat tenni, lehet teljes kiőrlésű, rozs, vagy bármilyen lisztből, de a BL 55-ös normál lisztből nem lesz sima.

Amikor felkészítem a kenyeret azonnal kovászt is készítek, így állandóan van kész kovász.

Használom a gépet kelt tészták dagasztására (fánk, bukta, rongyos kifli,stb), pizza tésztához, volt olyan is, hogy a pogácsát ezzel a géppel gyúrattam össze, csk így egy kissé puha lett a tészta.
Előzmény: stefiadri (5)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!