Keresés

Részletes keresés

H_G Creative Commons License 2007.10.24 0 0 104
Előzmény: prokariota (101)
em zé Creative Commons License 2007.10.24 0 0 103

A különleges igényeket is kielégítő készülék a HAUSER BM-800  820   830 -as,mert saját magad állíthatod be a sütési programot .Van diabetipus liszt programjuk is.
Üsd be a Googleba és tanulmányozd. Mi cukorbeteg számára sütünk benne kiváló kenyeret.Ajánlom.

Előzmény: csiatt (97)
em zé Creative Commons License 2007.10.24 0 0 102
A HAUSER BM- 820 adagolókanala 5 és 15 ml-es
Előzmény: Zsolti2003 (96)
prokariota Creative Commons License 2007.10.20 0 0 101
A krumplis kenyérre lenne valakinek egy bevált recepje? Én 1/2 kg BL 55-ös lisztből szeretnék egy adagot kisütni, gyenge pirítással..Ha vkinek lenne átadni való receptje, szívesen elfogadnám..
prokariota Creative Commons License 2007.10.19 0 0 99
tev3d3s#77
Sziasztok! Már korábban benéztem hozzátok, és lkáttam, hogy milyen lelkesedéssel csináljátok a "minden napi kenyerünket", és én is vettem a TESCO-ból egy BMO7-es kenyér sütő gépet, kevesebb, mint 10 EFt-ért, amivel az első sütés után igen meg vagyok elégedve!
Igazad van, a receptekben kevés a só, áés 1/2 kg liszthez legalább 1,5-2 kkanál só kell, tehát legalább 10 g. A recept rétes lisztet ír, én finom lisztet tettem helyett, BL-55-öt, az előirt száraz élesztőt is megvettem, de vettem friss élesztőt is, és ezzel csináltam az első kenyeremet: 1/4-ed része elég egy sütéshez, kb fél kg liszthez. Ezt könnyen le lehet szelni az 5 cm hosszúságú csomagolt élesztőből: Tollal bejelöltem 2,5 cm-t, és éles késsel a papirral együtt ketté vágtam, tehát negyedeltem, a maradékot vissza tettem a hűtőbe. Cukorból elég a kávés kanálnyi mennyiség /4 g/, olajból egy evő kanállal tettem bele /15 ml/. Elősször szendvics kenyeret sütöttem, pirítás nélkül, az alap recepttel, legközelebb az alap receptet csinálom, de gyenge pirítással. A dagasztó kar bele ragadt a kenyérbe, kihűlés után gyorsan kivettem, hogy nehogy elvesszen! További jó sütögetést!
Előzmény: t3v3d3s (77)
Zsolti2003 Creative Commons License 2007.10.13 0 0 98
A Hauser BM-820-as majd nem olyan, mint a BM-830-as. Nem ér annyit az árkülönbség. Mindkettőben van lehetőség egyéni programozásra.
Előzmény: csiatt (97)
csiatt Creative Commons License 2007.10.13 0 0 97

Sziasztok!

 

A barátnőm szeretne venni egy készüléket (lisztérzékeny). Eddig ezek a típusok jöttek szóba:

-Moulinex ow3000

-Moulinex ow5000

-Hauser BM-830

-Hauser BM-805

ajánlott/nem ajánlott ezek közül valamelyik?

 

Esetleg jobb ajánlata van-e valakinek?

 

Melyik az a paraméter amit érdemes nézni, és melyik a teljesen mindegy (Watt, keverőlapát szám, program, kg...)

Zsolti2003 Creative Commons License 2007.10.13 0 0 96
A Hauser BM-820-as géphez mellékelt adagoló kanál milyen ürtartalmú???
Zsolti2003 Creative Commons License 2007.10.10 0 0 95

SEVERIN BM 3982A tipusú jó állapotban levő egy karos kenyérsütőgéptestet jelképes összegért átadom. (Fém burkolatú.) Az üst is használható elvileg. Egyszer a tengelyt kivettem. Bevonat kopások találhatók rajta. Új üsttel kifogástalanül működne.

Nagyobb teljesítményűt vásároltam, kétkarosat....

Zsolti2003 Creative Commons License 2007.10.09 0 0 94

Hauser BM-820 a tipusa. Sajnos, elírtam...

Előzmény: Zsolti2003 (93)
Zsolti2003 Creative Commons License 2007.10.09 0 0 93

A Hauser BM-800-as kenyérsütőgép üstjének nincs külön foggantyúja, csak a keskenyebbik oldalán szélesebb a füle. A használati útmutató utal foggantyúra. Ezek szerint pontatlan a leírás. Vagy nem mellékeltek hozzá?

Hogy lehet megelőzni a tengely beragadást?

aliszultan Creative Commons License 2007.04.02 0 0 92
Baross utca 127.
Orczy Alkatrész áruház
Előzmény: waters (89)
kateka Creative Commons License 2007.03.28 0 0 91

Szeretném megosztani veletek egy nagy örömömet!. Elromlott LG kenyérsütőgépem, pontosabban  az üst lapátja beszorult. Persze ilyen nem lehet kapni. A férjem megjavította, ki kellett cserélni a csapágyat - /ez szorult be/- és kicserélte a szimeringet is!Holnap kenyeret sütök!!!!

 

t3v3d3s Creative Commons License 2007.03.22 0 0 90
minden ide írogatónak: olvassátok el a 77. hozzászólást. a saját érdeketekben :))
waters Creative Commons License 2007.03.22 0 0 89

Sziasztok!

 

Van egy (TR-7492) Trion kenyérsütő gépem.

Pár hónapja kidobtam véletlen a keverőlapátját.

Valahol az Orczy tér körül mondtak egy boltot,ahol kapnék...

Tudtok pontos címet?

 

Köszi

Törölt nick Creative Commons License 2007.03.22 0 0 88

Jól elbambultam, nekem egyik japán olyan mint a másik:))) Fujitsu=Funai.

Ez a gép még az egyik első, nálunk kapható tipus volt a 90-es években, akkor rettentően drágán. És a végén alig tudták használni a rossz receptek, kicsi üst (mindig kifutott a tészta), és a kiérleletlen tengelymegoldás miatt.

Előzmény: Törölt nick (85)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.21 0 0 87

http://www.gportal.hu/portal/emargit/

 

na, most sikerült-e a linket idetenni?

Törölt nick Creative Commons License 2007.03.21 0 0 86

Szerintem bárhol lehet ilyet kapni, nekem eddig mindkét gépem ugyanezt tudta, és nagyjából így nézett ki.

Azt, hogy a drága gépek mit tudnak, azt persze én nem tudom. De nézz el emargit oldalára    , ott elég részletesen tárgyalja az itthon kapható gépeket.

Előzmény: kikiri23 (81)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.21 0 0 85

Amikor legutóbb gépet vettem, volt a boltban egy nem túl drága (10 körül) Bomann. Azt azért nem választottam, mert négyzetalapú, magas kenyeret sütött. Tehát nem henger, hanem négyzetalapú hasáb.

 

az anyukám első gépe egy Fujitsu volt, annak henger alakú volt az üstje, de sajnos csak fél kilós kenyeret sütött, ráadásul alul, a tengelynél olyan rossz volt a megoldás, hogy kifolyt a tészta. Már kiselejtezte, vett másikat.

Előzmény: PollyPocket (82)
stefiadri Creative Commons License 2007.03.21 0 0 84
Hááááát....szerintem olyan nincsen, de hátha a többiek tudnak segíteni.
Előzmény: PollyPocket (82)
sugica Creative Commons License 2007.03.20 0 0 83
Sziasztok!

Még új vagyok. Segítséget szeretnék kérni. Egy Hausmeister HM1000-es kenyérsütőnk van már 1 éve. Majdnem mindennap használjuk. Sajnos tönkre ment a sütőforma és szeretnénk újat venni. Hívtam szervízeket, de nem tudtak segíteni. Tud esetleg vki vmilyen címet, vagy megoldást? Köszi előre is.
PollyPocket Creative Commons License 2007.02.18 0 0 82
Sziasztok,
olyan kenyérsütő gépet keresek, ami henger alakú kenyeret süt, vagy legalábi olyan méretűt, formájút, mint a boltban kapható szeletelt kenyerek. A mostani gépemmel semmi bajom, nagyon szeretem, de ez olyan nagy kenyereket csinál nekem, és én inkább akár el is cserélném olyan henger alakú sütőre - ha valaki épp ezt akarná. De az is tökéletes lenne, ha tudnátok tippeket adni, hogy hol kaphatok olyat, ami hengeralakút süt...
köszii
kikiri23 Creative Commons License 2007.01.12 0 0 81
kikiri23 Creative Commons License 2007.01.12 0 0 80
O lenne az
kikiri23 Creative Commons License 2007.01.12 0 0 79
Sziasztok. Egy keresem lenne hozzatok. Van egy kenyersutom, amit nagyon-nagyon-nagyon szeretek. Anyukamat szeretnem meglepni egy hasonloval. En kulfoldon elek, igy ugyanolyat nem tudok neki venni, mivel magyarorszagon szeretnem neki megvenni az aram miatt. Szeretnek leheto legjobban hasonlot venni. Megprobalok egy kepet feltolteni rola, remelem sikerul. Egy lapatja van, nem tul nagy, a sutoedeny benne fekvo, programjai: alapkenyer (3 ora), gyors kenyer (1 ora), francia kenyer (3ora 50 perc), edes (kb 3 ora), tesztagyuras (1 ora 20 perc), csak sutes. Haromfele kenyerszin, 13 ora elore beallithatosag. Markaja toatmaster TBR20H. Ha valakinek hasonlo a gepe, legyszi irjatok meg mi a neve es hol vettetek!
Mici Maci Creative Commons License 2007.01.11 0 0 78
Sziasztok!

Szerintem jó márkák a következők lehetnek (bár nekem csak a Severin-nel van tapasztalatom, mert nekünk az van, hogy lekopogjam már sztem az ezredik kenyéren is túlvagyunk, de még nem volt gond...):
- Severin
- Alpina
- meg van valami amcsi márka, csak annak most megint nem jut eszembe a neve (asszem valami K... betűs a neve)

Üdv:
Mici Maci
t3v3d3s Creative Commons License 2007.01.05 0 0 77
fél kiló fehér liszthez legalább 1,5 teáskanál só. ez szerintem az alsó küszöb, de én csak ennyit szoktam.

És ismét szeretném felhívni mindenki figyelmét, hogy ezt a topikot a gépi és sütős kenyérsütők nemigen látogatják, mert ez valamivel régebben született és több hozzászólást tartalmaz:

Mindennapi kenyerünk topik
Előzmény: Yesterday (76)
Yesterday Creative Commons License 2007.01.05 0 0 76

 Megsütöttem az első kenyeret Micmac leírását követve.Egész pofás kis kenyér lett, nagyon büszke vagyok magamra, mert a használati utasítást saját fejemmel találtam ki a leírás után, miközben egy térképet nem tudok leolvasni.A kenyér szép téglalap alakú, simán kifordult a formából, van benne egy kis tej is  és két fajtalisztből készült, ahogy Micmac ajánlotta. Egy kérdés: itt a használatiban a só mililterben van megadva, ami hülyeség, mennyi kell egy átlagkenyérbe?

 Most leülök és megeszem egy nagy tányér tejfeles káposztás paszuj levest, friss, házi kenyérrel.

p.t.r Creative Commons License 2007.01.04 0 0 74

Ez az a szimering. Külső átmérője ~18.5mm

 

Előzmény: p.t.r (72)
Kőbi Creative Commons License 2007.01.04 0 0 73

Sziasztok Fórumozók!

 

Egy fontos kérdésem lenne, remélem tudtok segíteni. A nővéremnek van egy kenyérsütő-gépe, csak sajnos az utolsó kenyér nem sikerült neki és mérgében kidobta a "selejtes" kenyérrel együtt a "dagasztóhorgot". A gép típusa Euro Gold. Nem tudjátok, hol lehet hozzá alkatrészeket kapni??

 

Előre is köszi Kati

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!