Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 1999.12.13 0 0 252
S még mondhatnánk tovább:
Old Brown Shoe
Piggies
It Won't Be Long
No Reply
Not A Second Time
Only A Northern Song
I've Got A Feeling
You Never Give Me You Money
I'm So Tired
és így tovább...
Előzmény: Csülök (251)
Csülök Creative Commons License 1999.12.13 0 0 251
Nem szeretem a 'leg' kérdéseket, ezért ne is tekintsétek annak, csak eszembe jutott pár dal amit eddig senki nem említett...

Strawberry Fields Forewer,
Oh, Darling!,
Twist and Shout,
If I Fell,
Rock And Roll Music,
While My Guitar Gently Weeps,
Get Back,
Taxman,
Here Come The Sun,
She Loves You (yeah, yeah yeah...)

Törölt nick Creative Commons License 1999.12.13 0 0 250
Írtam Neked, remélem, megkapod...
Előzmény: Kiss Márton (247)
Lunatic Creative Commons License 1999.12.11 0 0 249
Üdv Mindenkinek!!!

Már régóta tervezem a hozzászólást a topikhoz..merhogy ez egy örök téma..:-))

Nekem a piros és a kék album volt meghatározó...
ezzel ismerkedtem, utána meg már az összes megszerzése volt a cél (az ominózus 1 cd-n).

Ennek segítségével megnyertem egy "kitudtöbbbitliszdalszöveget" című versenyt egy kiránduláson..:-))) nagyon büszke voltam magamra...

Nemtom, hogy volt-e már ilyen jellegű szavazás a topikban, de ha ki kéne emelni a top7 dalt..melyiket választanád?

Nálam
1, Hey Jude
2, Long and Winding Road
3, Till there was You
4, Yesterday
5, Let it Be
6, Across the Universe
7, Dont let me down


Lunatic

Lunatic Creative Commons License 1999.12.11 0 0 248
Üdv Mindenkinek!!!

Már régóta tervezem a hozzászólást a topikhoz..merhogy ez egy örök téma..:-))

Nekem a piros és a kék album volt meghatározó...
ezzel ismerkedtem, utána meg már az összes megszerzése volt a cél (az ominózus 1 cd-n).

Ennek segítségével megnyertem egy "kitudtöbbbitliszdalszöveget" című versenyt egy kiránduláson..:-))) nagyon büszke voltam magamra...

Nemtom, hogy volt-e már ilyen jellegű szavazás a topikban, de ha ki kéne emelni a top5 dalt..melyiket választanád?

Nálam
1, Hey Jude
2, Long and Winding Road
3, Till there was You

Kiss Márton Creative Commons License 1999.12.11 0 0 247
Sziasztok

bocs, hogy ide irkalom a szemelyesebb jellegu dolgot, de sajnos mailben nem tudok kapcsolatba lepni Szabolccsal ugy latszik... Szoval Szabolcs, ha olvasod ezt es latsz valami eselyt arra, hogy megis valahogy lemasoljuk a filmet es valamilyen modon kapcsolatba lepnel velem, nagyon halas lennek. Allat lenne karacsonyra megszerezeni...
Koszi
Kiss Marton

Előzmény: Törölt nick (242)
Törölt nick Creative Commons License 1999.12.11 0 0 246
Én csak öt éves voltam akkor, de megrázott, mert - persze a szüleim révén - már szerettem a Beatlest akkor is (persze nem ismertem annyira még). Emlékszem arra is, hogy sokat mutatták a TV-ben a Central Park-környéki embertömeget, akik 1-2 napon belül összegyűltek emlékezni.
Előzmény: old shatterhand (245)
old shatterhand Creative Commons License 1999.12.10 0 0 245
Nem tudom, ki hogy van vele, de én ma is emlékszem arra a napra.
Gimibe jártam, reggel a rádióban még nem hallottam a hírt, de a suli kapuban találkoztam két Beatles rajongó lánnyal. Fekete szalagot viseltek a kabátjukon és könnyes volt a szemük.
Amikor elmondták, hogy miért, köpni-nyelni nem tudtam.
Délután, mikor hazamentem, betettem a magnóba az akkor még vadiúj Double Fantasy-t, meg a többit és órákig csak futkosott a hátamon a hideg.
Mint ahogy most is ...
Csülök Creative Commons License 1999.12.09 0 0 244
Hát igen...
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
Előzmény: thesaint (243)
thesaint Creative Commons License 1999.12.08 0 0 243
nagyon szomorú nap ez a mai, 1980.december 8-a óta.
"And we all shine on".
Törölt nick Creative Commons License 1999.12.08 0 0 242
Szia, nekem megvan videón, viszont meglehetősen gyatra minőségben, és nem tudom, hogy átélne még egy másolást...
Előzmény: Kiss Márton (241)
Kiss Márton Creative Commons License 1999.12.07 0 0 241
Sziasztok

Evek ota keresem a Let it be c. filmet, ha valakinek megvan esetleg es hajlando lenne nekem lemasolni, nagyon halas lennek... Tudtok segiteni? Mondanom se kell gondolom, hogy nem ingyen kerem termeszetesen... :)

Törölt nick Creative Commons License 1999.12.06 0 0 240
Akkor mielőtt elsüllyednénk, kihirdetem a végeredményt.
A szavazatok összeszámlálásakor csak a sorlemezeket vettem figyelembe, azaz nem kapott pontot a Yellow Submarine 99, az Anthology és a Past Masters.
Vagyis a topic albumlistája:
1-2. Abbey Road
Sgt. Pepper 21-21 pont
3. Rubber Soul 12
4. Revolver 10
5. White Album 8
6. Magical Mystery Tour 6
7. Let It Be 4
8. A Hard Days Night 3
9-10.Beatles For Sale
Help 2
11. With The Beatles 1
thesaint Creative Commons License 1999.12.03 0 0 239
Szia Old Shatterhand !

Igencsak egyezik az ízlésünk, ezek nagyon jó lemezek....

old shatterhand Creative Commons License 1999.12.03 0 0 238
1. Rubber Soul
2. Sgt. Pepper
3. Magical Mistery Tour
4. Abbey Road
5. A Hard Day's Night
Előzmény: Törölt nick (237)
Törölt nick Creative Commons License 1999.12.02 0 0 237
Tulajdonképpen mindegyik nagyon jó!
Szavazzatok még néhányan az albumokra, aztán összesítünk. Minden 1. hely 5 pontot ér, minden 2. 4-et, és így tovább. Utána kihirdetjük az abszolút toplistát.
Előzmény: thesaint (236)
thesaint Creative Commons License 1999.12.01 0 0 236
szerintem is jó a White album, bár néhány dolog igazán lemaradhatott volna, pl a Revolution No 9, és a Revolution kislemez változata is sokkal jobb lett volna, mint az ami felkerült erre a lemezre.

Kedvencek

Abbey Road
Sgt.Peppper
Revolver
Rubber Soul
A Hard Day's Night

ezen kívül nagyon jó a With the Beatles, a Help ! és a Magical Mystery Tour is.

Törölt nick Creative Commons License 1999.11.30 0 0 235
Ezzel nem is vitatkozom, nekem mégse a szívem csücske.
Előzmény: bonsay (234)
bonsay Creative Commons License 1999.11.30 0 0 234
Szabolcs:

Pedig szerintem a White Albumnak volt talán a legnagyobb hatása a rockzene fejlődésére (na meg a Sgt. Peppers-nek), pl.:
-Helter Skelter: tipikus avantgarde dal,
-Birthday, Revolution: első hard rock szerzemények közül valóak,
-Ob-la-di Ob-la-da: a pop őse.

bonsay

Előzmény: Törölt nick (233)
Törölt nick Creative Commons License 1999.11.30 0 0 233
Érdekes, ketten is írtátok a Fehér Albumot, én nem szoktam túl sűrűn hallgatni. Nem tudom, mi ennek az oka. Szeretem, csak éppen keveset hallgatom, és nem is tartozik a kedvenc Beatles-albumaim közé.
Előzmény: Törölt nick (232)
Törölt nick Creative Commons License 1999.11.30 0 0 232
Na jó...

1. Rubber Soul
2. White Album
3. Revolver
4. Sgt.Pepper
5. (megosztott) Magical Mystery Tour és Past Masters

Szabolcs:

Az első 4 album nem álsztereó, álsztereóban csak néhány kislemezük szól, pl. a She Loves You, Love Me Do és későbbről (bár ez csak LP-n) az Only a Northern Song. Szóval az első 4 album igazi sztereó, bár ez a sztereó a P.P.Me-nél és a W.T.Beatles-nél tényleg nevetséges, de mégis érdekesebb, hogy ha akarod, külön koncentrálhatsz az énekszólamra vagy a kíséretre. Annak idején a magyar zenekarok ezt 1 az 1ben leutánozták korai lemezeiken (pl. Illés). Még mókás instrumentális felvételeket is lehet így 'csinálni'.
A Hard day's night és a For Sale már 'rendes' sztereó, az ének középen van és a hangszerek elosztva. Sohasem értettem, miért monósították ezt a 2-t is, mert nemigen különbözik a hangzásuk a Help-től.

Egyébként az Anthologyhoz kiadott Free as a Bird c. maxin az I saw her... egy stúdióverziója szintén sztereó.

Stonesról: már 1964-ben is dolgoztak sztereóban, pl. a Cloud, a 2120 Michigan Avenue, a What a Shame, a Heart of Stone is sztereó. Teljes album az Aftermathtól kezdve jelent meg sztereóban (1966).

Előzmény: Törölt nick (231)
Törölt nick Creative Commons License 1999.11.29 0 0 231
Én úgy tudom, hogy 1965-ig talán nem is volt sztereó nagylemez (ha jól tudom). Sztereó kislemezt pedig egész a hatvanas évek végéig nem nagyon érte meg kiadni. A Rolling Stones-nak 1965-ig csupán egy albuma volt (The Rolling Stones, 1964), az LP-n is és CD-n is mono. Azonkívül a korai Stones-albumok terén a CD-ken elég nagy összevisszaság van, tulajdonképpen az amerikai albumok jelentek meg CD-n, a britek nem, csak a Satanic-től kezdve.
Ízlés kérdése, de nekem tetszik az első négy Beatles-album monoban. Valahogy mintha élethűbb, tisztább lenne, mint a nagylemezeken sztereósított változatok. De azt is elfogadom, ha te nem így gondolod.
Előzmény: Törölt nick (230)
Törölt nick Creative Commons License 1999.11.29 0 0 230
Szabolcs, akkor a Rolling Stones miért nem monóban adta ki a korai albumait CD-n? Mert bárminemű változtatás nélkül ugyanúgy jelentek meg, mint az eredeti LP-k. És ez a jó szerintem.
Előzmény: Törölt nick (229)
Törölt nick Creative Commons License 1999.11.29 0 0 229
Nem értek egyet, mert így azok a hallgatók, akik kinnen ismerték meg a számokat, nem úgy hallhatják őket, ahogy annak idején elkészítették.
Ezen kívül előfordult (I should have known better), hogy nem az eredeti, angol LP-változatot használták a CD-hez (az eredeti elején egy picit elcsuklik a szájharmonika, ez a CD-n nincs, mert az amerikai kiadást használták).

És szerintem egész egyszerűen ócskán szól mind a 4 monó Beatles CD.

Előzmény: Törölt nick (228)
Törölt nick Creative Commons License 1999.11.29 0 0 228
Számokból top5-öt nem tudok csinálni, albumokból nehezen (albumnak a sorlemez minősüljön? azaz hagyjuk ki az Anthology-t és az új Yellw Sub-ot? OK!):
1. Abbey Road
2. Revolver
3. Sgt. Pepper
4. Magical Mystery Tour
5. With The Beatles
Ha az előző kitételnek nem felelnék meg, akkor:
4. Yellow Submarine 1999
5. Anthology 2/2
Magnum, szerintem jó, hogy az első négy album monóban jelent meg CD-n. Így jobban közelít az eredeti hangzáshoz (feeling-hez). Az első két album vinylen amúgy is inkább álsztereó: az éneksávot egyszerűen kitették az egyik sávra, a zenei alapot a másikra.
Törölt nick Creative Commons License 1999.11.28 0 0 227
A korábban említett, Rózsavölgyiben vinilen kapható sorlemezek kapcsán jutott eszembe, hátha valaki még nem tudná:

A Beatles 1962-1966 válogatás CD-n a következő számok sztereók, ellentétben a sorlemezek CD-s kiadásaival:

A hard day's night
Can't buy me love
All my loving
And I love her
Eight days a week

Ez a válogatás CD-n csak 1993-ban jelent meg. Talán azt tükrözi, hogy belátták: elhibázott dolog volt monóban kiadni az első 4 nagylemezt CD-n. (Én pont ezért nem őriztem meg a Beatles-vinileim nagy részét.)

(Egyébként Pop Classic-kiadásban kapható egy magyar (szimpla) Beatles 62-66 CD, amelyen szerepelnek ezek a számok is, megéri megvenni, ui. (csúnya dolog! :) ) nem fizetett a magyar kiadó semmiféle jogdíjat a lemez kiadásáért, így az igazi Beatles-CDkhez képest nevetséges áron kapható, én pl. 990-ért vettem 1 éve.)

A 'könyvről':
Olvasgatom-olvasgatom és úgy érzem, kevesebb az olyan kritika, amely 'túl szubjektív'. A legtöbbet teljesen jogosnak érzem. És valahogy az egész könyv nagyon 'bennfentes', mintha ott lett volna és a tagoktól érdeklődött volna a dolgokról. Ez nagyon jó dolog egy zenekritikai könyvnél. A Stones esetében Cristopher Sandford 'Jagger' c. műve hasonló ebből a szempontból.
Meg sok dolog megvilágosodott, pl. a korábban értelmetlennek tűnő felgyorsított 'konferálás' a Let it Be előtt.

Kapsel Creative Commons License 1999.11.28 0 0 226
bonsay: jó ötlet az album TOP5 is, íme az enyém:

1. Sgt.Pepper
2. Abbey Road
3. White ALbum
4. Help
5. Hard Day's Night

Előzmény: bonsay (225)
bonsay Creative Commons License 1999.11.28 0 0 225
Hali mindenkinek!
Az en top 5-om a kovetkezo:

1. Across the universe
2. Let It Be
3. A day in the life
4. Love me do
5. Yesterday

Albumok:

1. Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band
2. Let It Be
3. Abbey Road
4. Beatles for sale
5. White Album (The Beatles)

hello-goodbye, bonsay

Előzmény: Kapsel (224)
Kapsel Creative Commons License 1999.11.27 0 0 224
Ha már bonsay megemlítette, hogy az ACROSS THE UNIVERSE az egyik legnagyobb Beatles kedvence,
mi lenne ha mindenki leírná melyik a TOP 5 Beatles dala. Íme az én listám:

1.I AM THE WALRUS
2.TICKET TO RIDE
3.PENNY LANE
4.SOMETHING
5.LET IT BE

Szándékosan írtam csak 5-t, hogy nehéz legyen választanotok, és ezáltal tényleg a számotokra legfontosabb dalok kerüljenek ide. Biztos vagyok benne, hogy nagy eltérések lesznek a listáink között, ami további vitárkra, hozzászólásokra ad lehetőséget.
Ne hagyjuk, hogy ez a topic elsüllyedjen.

Kapsel Creative Commons License 1999.11.27 0 0 223
A könyvvel kapcsolatban, a szerzőnek igazat kell adnom abban, hogy az Antológiát jobban megpakolhatták volna kiadatlan számokkal. Példáúl az a bizonyos CARNIVAL OF LIGHT nagyon érdekelt volna, nem értem, hogy George (persze ha ez úgy igaz, ahogy a szerző állítja) miért ellenezte ennek kiadását. SZVSZ a Beatles hírnevén biztos nem ejtett volna semmiféle csorbát, mi pedig új anyaggal ismerkedhettünk volna meg.

Más: a www.wallofsound.com-on megszavaztatták az odalátógatokat az évszázad 100 legjobb albumáról.
A végleges listában (amely több mint 400 ezer szavazatból állt össze) a Beatles albumok így szerepeltek:

1. Sgt.Pepper's.....
3. Abbey Road
14. Revolver
20. Let it Be

A tagok szólólemezei közül csak John van jelen a listán az IMAGINE-nel, az 57. helyen.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!