Keresés

Részletes keresés

gurabli Creative Commons License 2014.03.28 0 0 4519

Jó és hasznos összefoglaló!

Mi derült ki még a műtét közben, ha nem titok?

 

A véralvadásgátló injekcióról: két komoly térdműtét miatt kb. 80 darabot adtam be az elmúlt évben magamnak:(, illetve szülés után a feleségemnek még 10 darabot, így majdnem ott vagyok a 100 beadottnál, ami nem kevés:)

 

Ez mind Clexane volt, de elvileg mind egyforma. Az előttem leírtakkal ellentétben 90 fokban kell szúrni, a köldöktől kb 3-4 centire egyik illetve másik oldalra, felváltva. Össze kell fogni a bőrt és végig tartani, amíg szúrsz és tolod be a cuccot. A levegő miatt nem kell aggódni, ez nem vénás injekció. Amikor leveszed a tűről a védőkupakot, akkor felfelé tartod és kicsit megkocogtatod a fecskendőt, addig, amíg a benne lévő levegő fel nem megy a tűvel ellenkező oldalra (de ez nem lényeges különben, csak ha megnyugtat). Kinyomni nem szabad és nem is kell belőle semmit. Alkohollal vagy pl. Octanisepttel lefújod a helyet, ahová beadni készülsz, egy vattával kicsit letörlöd, de nem dörgölöd, mert akkor szúrni fog a tű, majd mehet a határozott szúrás (ha lassan szúrod akkor jobban fáj), benyom az ÖSSZES cucc, ami a fecskendőben van, a végén a levegőtől olyan furcsa hangot ad majd, ez teljesen normális, tű kihúz, kicsit szétnyomkod óvatosan a vattával és kész.

Van amelyiket meg sem érezni, van amelyik egész szépen tud csípni, de aki ezt nem bírja ki, hááát... A pszichés része lehet rossz, nekem is az volt. Fontos, hogy a teljes tartalmat be kell adni, mivel csak úgy éri el a kellő hatást!

Előzmény: vismajor1 (4518)
vismajor1 Creative Commons License 2014.03.28 0 0 4518

mivel mindenki érintett gondoltam leirom,:sok helyen nem vették komolyan a sérvemet(volt németországban egy sebész aki huzodást mondott es adott fájdalmocsillapitot vészhelyzetbol elmentem hazafelé...,magyarban meg egy kecskeméti doki azt mondta ez tul kicsi nem muti meg)

Budaorson egy kis  sztk szeru helyen voltam teljesen elképeszto volt:))  megvizsgált a  doki talált még egy koldok sérvet is,(ekkor mondtam,hogy hozzám ne nyuljon mert már lehet halott  vagyok:)))

ha ennyi bajom van:)

 

adott 2héttel késobbi idopontot,

vizsgálatok vérvétel stb

elég szigoru az egy napos sebészet menete.

hétfon dumcsi az altatoorvossal, kedden irány a korház budaorson,

kezdésnek egy xanax:)) éhgyomorra kell menni, elozo este vérrogképzodésgátlot beadni meg az antibiotikumot is(amire mint kideruil allergiás vagyok:)

 mutét ami  mindenki mumusa:

kanult bekotik (nálam a csuklo vénájába) infuzio,fájd. csillapito koktél

leborotváltak(lágyéksérv) otthon senki ne borotválja le magát mert ha begyulladnak a szörtuszök,akkor annyi a mutétnek aznap..

irány a muto(itt még megprobáltam megvesztegetnia  mutos pasit,hogy vigyen máshová,mondjuk haza:))

mutoben  altato koktél,majd filmszakadás....

....korteremben tértem magamhoz bo 1.5ora mulva mert mint kiderult volt más dolguk is a 2cm es sérven kivul a háloval:)

tok szupi minden..

majd késob novérke azt mondja:

kelj fel és járj,,,

na ez nem volt mosolyfakaszto:))

de ki lehet birni

 tea keksz a szokásos menu majd toalett:)

ha van pisi irány misi:) tehát elengednek, kb 5orát voltam bent

kihasználva a fájdalomcsillapitok véremben lévo koncentrácioját még a panzioban is felszaladtam a  20lépcson,, onnantol az 1. és 2.nap elég kellemetlen de ezt embere válogatja,

ami nagyon fontos, 2.-3 számmal kissebb alsonaci kell és nem boxer, én még gyártottam egy golyotartot(csak pasiknak:))

mert sokan panaszkodtak  ilyen irányu gondokra,

kedden mutottek most péntek reggel van  egész jol vagyok a  sétát csak annyira emlegetem amig kellemes,mert  volt más is nem csak a lágyéksérv:)

osszegezve

az univerzumban nem találhato akkora zabszem ami kompatibilis lett volna az ánuszommal,xanax ide vagy oda.

de tul vagyok rajta és nem a mutét volt a legrosszabb mivel aludtam ezerrel,

 hely neve europ-med kft. 0623 445480

a doki  dr. Brenda Zsolt.

laza nyugodt preciz doki,nem lekezelo nem nagyképu szoval bátran ajánlom ha jo dokira vágysz.teljesen TB támogatott volt, a kecskeméti korházban talán jul.ban adtak volna idopontot,vagy szept, ez nem mindegy

.mivel vidéki vagyok Kecskeméti lakhelyemmel

béreltem egy panziot a mutotol 1.2km rem az elso 48 orára

ez számomra a Herczog panzio volt, családias légkor normális szobák,kedves segitékész tulajdonosok,s szupergyors internet,s mivel kicsit tovább maradtam meglepo volt számomra a pozitiv és kedves hozzáállás.kulon koszonet érte.

 

Ez nem reklám akar lenni de elso korben majdnem a 6keruleti helyre mentem amirol a neten nagyon sok rosszat olvasni. azonnala dtak idopontot de pár perces netes olvasás után lemodtam

.nem ismerem oket igy nem alkotok véleményt,hogy az a sok rossz igaz vagy lejárato kampány része .

csupán az informáciohiány miatt irtam le a tapasztalataimat..hátha neked segit.

ez a hely véletlen volt de nem bántam meg a (fonokasszonyom googlizta a neten),

2 ágyas szobák vannak mellettem volt egy srác hasi sérvvel a koldoke folott kb 10 cm vel, na o hozzám képest ezerszer jobban volt.. kapott hálot,de nem vágtak el neki izmot mert nem kellett,,ellenben velunk:)  (ezt a hasi sérvesek kedvéért:))

bocs ha hosszu lett de amikor én kerestem jo lett volna egy hasonlo leirás:)

mindenkinek gyogyulást és sok sok jot kivánok, a magam privát receptje tartalmaz még pásztortáskafu teát (ÁLLITOLAG IZOMREGENERÁLO HATÁSU),és  mert horribilis lett az ára aszkorbinsavat 10grammos kiszerelésben(ez 10.000mg "C" vitamin kb 200ft,) JA A Z ESTI SZURIKAT MEG AZ ANITBIOTIKUMOT NEM EMLEGETEM:) A SZURI VAN AKIT CSIP VAN AKI NEM KÉPES BEADNI MAGÁNAK,ENGEM NAGYON ZAVART A FECSKENDOKBEN LÉVO LEVEGO ezt orvosolva csak a 90% át adom be magamnak, vagy légtelenitem(de elolretoltott teljesen kész fecskendo esetén zavar ez a dolog)

udv bihari péter, kecskemét:)

06205142233

a hitelesség kedvéért:)

 

tristen Creative Commons License 2014.03.27 0 0 4517

igen, én :)))))))))))))

 

 

Előzmény: Bombyna (4516)
Bombyna Creative Commons License 2014.03.27 0 0 4516

Te vagy a képen?Honnan van az a kalap?

Előzmény: tristen (4511)
Bombyna Creative Commons License 2014.03.27 0 0 4515

Kösz majd átrágom.

Előzmény: samo1 (4501)
Lizarazu78 Creative Commons License 2014.03.26 0 0 4514

de a lenyeg, hogy tul vagyunk a nehezen, amugy igazad van:-).. es ugy tunik, sportolsz te eleget:-).. illetve ami fontos meg, toljatok sok C vitamint most, meg egyetek feherje dus kajakat, az segit a sejtek regeneraciojaban, meg az izmok felepuleseben!

Előzmény: datapop (4513)
datapop Creative Commons License 2014.03.26 0 0 4513
És persze kivétel mindíg akad. Merhogy én 33 vagyok 170 magas és 70kg, ezt tartom kb. 12éve. Sport soha. Reggelente 300-400kikót pakolok "A" ból "B" be, onnan "C" be, majd a helyére. 2hetente kb 2,5tonnát megmozgatok így mire felépülnek a kályhák.
Előzmény: Lizarazu78 (4512)
Lizarazu78 Creative Commons License 2014.03.26 0 0 4512

sziasztok! 8-ik napon vagyok tul, reggel 3km setaval inditottam. nagyon minimalis a fajdalom, en pl egyszer sem szedtem fajdalomcsillapitot. Szerintem nagyban fugg az egesz, hogy ki milyen fizikai allapotba ment be a mutobe, ertem itt a sulyt, edzettseget, fizikai allapotot. en 36 eves vagyk, 188 cm, 76 kg es heti negyet sportolok, 3.5 eve. mult het kedden mutottek, hetfon meg edzettem..szoval szerintem ez is fontos, aztan nyilvan a doki a masik fele, hogy mutott meg, illetve a mutet utan fejben, nem szabad a betegsegtudatot erezni. Szerintem nem jo otlet sokat fekudni, persze eroltetni sem kell, de minimalis fajdalmat viselni kell tudni, a szervezetnek alkalmazkodni kell a helyzethez. Szoval kitartas bajtarsak,naprol napra jobb lesz, allitolag a 10-ik nap a vizvalaszto sok szempontbol.

Előzmény: vismajor1 (4507)
tristen Creative Commons License 2014.03.26 0 0 4511

 

mosolyt fakasztottál, ... :)

Előzmény: datapop (4510)
datapop Creative Commons License 2014.03.26 0 0 4510
Ja kis felvilágosítás mert nekem nem mondtak a kórházba sokat róla. A FRAGMIN szurit ha lehet köldök köré kell beadni, először felfele tartva a tűt kinyomod a levegőt az injekcióból, majd a cuccot kb 20fokos szögben (nem párhuzamosan és nemis 90fokban a hasbadöfni) tövig a tűt, majd nyomd bele a cuccot. Áháhá ugye már csíp! Ááhháhá.
Előzmény: datapop (4508)
tristen Creative Commons License 2014.03.26 0 0 4509

Szia!

 

Gyógyulj meg mielőbb, gyors felépülést kívánok!

 

A többiek bizonyára kimerítő választ fognak adni Neked.

 

Gyógyulásra fel! :))))))

 

Kitartás!

Előzmény: vismajor1 (4507)
datapop Creative Commons License 2014.03.26 0 0 4508
Nekem azt mondta a doki h mindent szabad csak mértékkel, és sétálni sétálni sétálni. Én 3-4 napig cataflámoztam aztán elhagytam. Most a 9. Napon vannak még fájdalmaim. 1óra séta vagy fentlét után pihiznem kell mert ... Nade látod van itt kolléga aki fájdalommentes és vígan kocsikázik.
Előzmény: vismajor1 (4507)
vismajor1 Creative Commons License 2014.03.26 0 0 4507

sziasztok.tegna mutottek ma reggel frissen uden,,háát,nem leányálom de a reggel a tegnaphoz képest fantasztikus:) milyen surun kell felkelnii setálni?hálom van de halat nem fogok vele:) kinek mi a tapasztalata,mit s mennyit kell ill szbad mozogni? a felkelés es a seta az gázos:) de cataflan a barátom:)

 

tristen Creative Commons License 2014.03.25 0 0 4506

Sziasztok!

 

Erőt, egészséget, bort, búzát, békességet! :)))))))))))))))))))))))))

 

 

Kitartás!

datapop Creative Commons License 2014.03.25 0 0 4505
Engem is hagyományosan vágtak. Most napi 4óra séta.. De közbe pihi kell mert akkor jó. Estére lefáradok és a gyerek fürdetésében már nem bírok részt venni.
Előzmény: Lizarazu78 (4504)
Lizarazu78 Creative Commons License 2014.03.25 0 0 4504

Vannak meg fajdalmaid? Erdekes, plane, h laparoszkopiaval mutottek, engem hagyomanyosan.

Előzmény: datapop (4503)
datapop Creative Commons License 2014.03.25 0 0 4503
Örülhetsz, h már dolgozol... Nekem még 3 hét mire visszatérhetek. beldekikalyha.hu
Előzmény: Lizarazu78 (4502)
Lizarazu78 Creative Commons License 2014.03.25 0 0 4502

Sziasztok,abban kérnék szépen tanácsot, hogy ti mikor kezdetetek el finoman sportolni a műtét után? gondolok itt kocogásra, bringára, úszásra, illetve mikor volt, amikor visszatértetek a normál edzésekhez? Engem pont egy hete műtöttek, hálós megoldással, egyoldali sérvel. A seb nagyon szépne gyógyul, a fájdalmak minimálisak, már dolgozom (irodai munka), illetve vezetek, szóval  sporton kívül élem az életem...Köszönöm!

samo1 Creative Commons License 2014.03.23 0 0 4501

Halihó!

 

Nekem a második műtétet az Uzsokiban csinálta dr DEDE Kristóf.Egy napos műtét,reggel be délután ki.Próbáld meg elérni,ha kell megkeresem a telefonszámát.Ha tényleg sérv,magától nem gyógyul,csak a második műtét segíthet.A sérv kötő viselése nem kellemes,van olyan ami gatyaszerű,van ami egy fémváz,lényege mind a kettőnek,hogya sérvkapura kell tenni a nyomó párnát. a Fémet méretre csinálják,a másik standard.

üdv samo

Előzmény: Bombyna (4500)
Bombyna Creative Commons License 2014.03.22 0 0 4500

Vissza kéne de aki műtött az kiment külföldre.Nem tudom hova menjek megnézetni nincs egy jó dr.Még egy műtétet nem akarnék pedig gyanus hogy az lesz a vége.Milyen volt a sérvkötő?Hogy működik az?Nem halál azzal mászkálni mindig?

Előzmény: samo1 (4499)
samo1 Creative Commons License 2014.03.22 0 0 4499

Helló!

Vissza kell menni.Nekem az első műtét után,igaz az nyitott volt,kiújult.Két évig használtam a sérvkötőt(fémből készült merev volt)majd 2011-ben csinálták a laparoszkópiát.Azóta oké.Emelek, ugrálok,mégsem fáj nem dudorodik.Szerencsés vagyok?

üdv samo

Előzmény: Bombyna (4497)
Lizarazu78 Creative Commons License 2014.03.22 0 0 4498

Sziasztok, Zekkkk...szóval mikor betoltak a műtőbe, előtte kaptam xanaxot, aztán bent a műtőben infúzión pedig még valami nyugtatót, így egész higgadt tudtam maradni:-) A helyi érzéstelenítőt a hasamba kaptam, amiből kb az elsőt éreztem és el is kezdődőtt a műtét. Majd egy két perc múlva jeleztem, hogy tompán érzem a fájdalmat,erre jó éjt kívántak és onnantól kezdve nem nagyon emlékszem semmire. Az érzés kb olyan, mintha aludnál, de nagyon felszinesen, nagyjából tudod, hogy mi a szitu körülötted, de nem érzel semmit. Szóval éber vagy de mégsem. A műtét ideje kb 40 perc volt. Kedden műtöttek reggel, ami továbbra is furi, hogy nekem nem nagyon vannak fájdalmak, igazából szinte egész nap fent vagyok. Azt nem mondom, hogy nem fáj, de teljesen viselhető a dolog. Én jövő héten végén, kvázi 10 nappal a műtét után, reggelente tervezek 2-3 km sétát, és műtét után 3 három kocogni szeretnék, a 4-ik héten meg elkezdeni a sportot, óvatosan. Én műtét előtt heti 4 alkalommal sportoltam, valószinűleg a fizikai állapotom is lehetővé teszi a gyors, vagy gyorsabb regenerációt, bár lehet, hogy semmi köze nincsen hozzá. Tegnap már az ülés is jobb volt, ma vagyok 4.-ik napos, remélem már napról napra könnyebb lesz innen. A műtét után derült ki, hogy anatómiailag úgy helyezkedett el a sérv, hogy soha nem tudott volna kizáródni, így inkább csak szépészeti jellege volt, de biztosan időval nagyobb lett volna. Szóval nem dráma és komolyan, nálam jobban szerintem senki nem parázott a műtéttől, de így utólag jobb volt ezt a terhet letenni. Jobbulást mindenkinek!

Előzmény: zekkkk (4494)
Bombyna Creative Commons License 2014.03.21 0 0 4497

Jó de nekem már több éve volt a műtét.

Előzmény: samo1 (4496)
samo1 Creative Commons License 2014.03.21 0 0 4496

Laparoszkópia után nekem is kidudorodott,felszúrták,megpróbálták leszívni a terimet(sebváladék),de nem volt benne semmi.A felszúrás után két nappal megszünt a dudor.Azóta minden rendben.Egyszerre csinálták meg mind a kétoldalt. 

Előzmény: Bombyna (4489)
Landsmann_ Creative Commons License 2014.03.21 0 0 4495

jaja, hát a kakkantás az egy fogas dolog. Én is nem tudom hányszor kiültem a budira, mire egyszer sikerült. Mert ugy enyomni nem nagyon tud és mer az ember. Így aztán várni kell türelemmel. Aztán a sokadik kiülés utáni visszabandukolás után megfogadtam, legközelebb akkor megyek, ha már szorongatni kell. :) Már-már a hashajtó gondolatával barátkoztam, mert 5 nap után jött el az ihlet. Az első 1-2 napban még semmi aggodalom nem volt, hiszen a műtétt előtt rendesen kiűrítésre került a gyomor a koplaltatással. De azért a harmadik nap után kezdtem aggódni.

Az ülés valóban szinte rosszabb mint az állás, járkálás, bár az utóbbit sem kell túlzásba vinni. Én azt csináltam, mikor már éreztem az égő érzést, akkor szépen lefeküdtem fél, egy órára. Utána megint tudtam talpon lenni, vagy ülni. Napról napra nőtt az az időszak, amit talpon vagy ülve el tudtam tölteni. Én sokat is feküdtem, más betegségből kifolyólag gyakrabban éreztem magam rosszabbul, illetve álmosnak, így aztán sokat is aludtam. Míg húztam a lóbőrt, addig sem éreztem, hogy nem vagyok jól. :)

Előzmény: Lizarazu78 (4492)
zekkkk Creative Commons License 2014.03.21 0 0 4494

Műtét alatt a bódítás infúzióban ment? Helyi érzéstelenítést injekcióban kaptál valamit, vagy nem emlékszel? Mennyi ideig tartott a műtét?

Előzmény: Lizarazu78 (4484)
datapop Creative Commons License 2014.03.20 0 0 4493
Műtét utáni harmadik napon anyit mondhatok javultam, 2óránként kb 4percet sétálhatok fájdalom nélkül, utána brutális a fájdalom. Fekve jó, hason, háton, oldalt. Ülés van h megy van h nem.
Előzmény: Lizarazu78 (4492)
Lizarazu78 Creative Commons License 2014.03.20 0 0 4492

nagyon erdekes a dolog, mert ma ugy ebredtem ( ket napos a mutet), hogy minimalis a fajdalom. lehet, hogy visszaesek, bar remelem nem...de nekem a legnagyobb meglepetes, arra szamitottam, hogy az agybol nem tudok felkelni par napig, ma egesz nap setalgatok a lakasban. Nekem tovabbra is az ules ami a legrosszabb, a szekelesrol nem is beszelve.

Előzmény: Landsmann_ (4491)
Landsmann_ Creative Commons License 2014.03.20 0 0 4491

Kevés lesz az a két hét. Még biciklizés is nehézkes ennyi idő után. Én 1 hónap után mertem bringára ülni. Egyszer próbáltam meg 2 hét után, de a döccenőknél úgy éreztem, kést vágtak belém. Inkább hanyagoltam a drótszamarat még egy ideig.

Előzmény: Lizarazu78 (4490)
Lizarazu78 Creative Commons License 2014.03.19 0 0 4490

tök erdekes, de ugy tunik mindenkire maskeppen hatnak a dolgok..arra leszek kivancsi, mikor lesz az a pillanat, mikor mar el tudok kezdeni kocogni..ket hetet adtam magamnak kb...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!