Keresés

Részletes keresés

natenedu Creative Commons License 2011.03.30 0 0 588

Szivesen.

 

(a heti műtrágyázás nem lesz jó, mert ennyi idő alatt nem látod az előző hatását, akármennyire is azt írják a dobozra, hogy nem lehet túladagolni, én nem kockáztatnék. Szerintem az alant lévő képeken lévők is "megégtek", mert más módon nehéz lenne ennyire tönkretenni a Leylandit, szerencsére "igénytelen" fajta.)

 

 

Előzmény: Nina13 (586)
ZsuR Creative Commons License 2011.03.30 0 0 587

Ugy nez ki, ezek bizony kiszaradtak, tonkrementek... az itt-ott barna az uleteskos is erre utalt.

Előzmény: HegyenVolgyon (579)
Nina13 Creative Commons License 2011.03.30 0 0 586

Arra gondoltam,hogy csepegtető csővel kinyomatom alájuk 200 literbe bekeverem egy hordóba aztán buvárszivattyút rákötöm a vezetékre,mert 80 db-ot nincs kedvem végig kannázni.Aztán havonta megismétlem,amíg nem kezdenek javulni,lombot meg hetente egyszer megpermetezem,mert tényleg nagyon sárga némelyik!Ja megnéztem ecettel a havernál a földet ahol gyönyörűen nőnek és tényleg nem pezseg fel a föld max egy egész minimálisat.

Köszönöm a segítséget!!

Előzmény: natenedu (584)
juliokin Creative Commons License 2011.03.30 0 0 585

Sziasztok!

 

Ha "fás" résznél vágok le (ahol barna színű már a szárrész) oldalágat, akkor ott már nem lesz növekedés?

A kérdés arra irányul, hogy ha sövénynyíró géppel szépen végigmegyek a soron, nem figyelve, hogy hol kezdődik a barna rész

az ágakon, akkor attól még zöld sövény marad vagy ritkás és barna lesz azokon a részeken?

 

üdv.

natenedu Creative Commons License 2011.03.30 0 0 584

Azt nem tudom milyen gyakran lehet, mert valóban nem közlik, valószínűleg azért mert nem lehet túladagolni. Azt tudom, hogy én milyen gyakran szoktam. Áprilisban, júniusban megy alá mérettől függően egy/két evőkanál 5 liter vízben feloldva. Lombtrágyaként csak akkor, ha sárgul(na). Tavasszal kap még komposzt-szerves trágya mixet és hosszúhatású tápot is. Ahol fű van mellette, ott csökkentett adagolás kell, mert a szétterülő gyökérzet miatt bőven kap a fűtrágyűból is (ami lagalább 3-4 trágyázás évente)

Előzmény: Nina13 (583)
Nina13 Creative Commons License 2011.03.29 0 0 583

Még annyit árulj el légyszi,milyen sűrün lehet permetezni vele a lombot,mert az nincs ráírva!Ma már egyszer lepermeteztem vele.

Előzmény: natenedu (574)
natenedu Creative Commons License 2011.03.27 0 0 582

Állj!

 

Ugye amikor arról írtok, hogy trágyát kevertek az ültetéshez, akkor ugye vigyáztok rá, hogy a gyökérrel közvetlenül ne érintkezzen?

HegyenVolgyon Creative Commons License 2011.03.27 0 0 581

Bocsánat, ez nem jött össze, talán most.

 

 

 

 

 

Előzmény: HegyenVolgyon (580)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2011.03.27 0 0 580
Előzmény: HegyenVolgyon (579)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2011.03.27 0 0 579

Tisztelt Leylandii barátok, szép estét kívánok!

 

 

Adódott egy olyan gondom, hogy az ősszel elültetett 16 db. akkor még zömében szép zöld(itt-ott kis sárga beütéssel) növényem tavaszra csúnyán bebarnult, szinte csak a talajmenti ágacskáik maradtak zöldek, valamint növénye válogatja, de az ágaik nem csekély hányada el is száradt.

Nagyjából úgy néz ki, hogy a legalsó, talajmentiek zöldek maradtak, aztán egy csomó barna, törős, száraz majd a legfölsők és a csúcshajtás élnek, de nem zöldek.

Az ültetést nem vittem túlzásba, homokos talajba lettek ültetve, hosszúhatású örökzöld műtrágyát kevertem az ültetőföldhöz, de semmi egyéb talajjavítást nem alkalmaztam. Az idő nedves volt, de télig jónéhányszor megöntötem őket, télen már nem.

 

Mi lehet az oka ennek és mit tehetek az érdekükben?

SammyJR Creative Commons License 2011.03.27 0 0 578

Üdv!

 

Szerintem nincs különbség ültetésileg egy homokos föld illetve egy normál földes ültetés között!

Ugyan úgy kell, mint ahogy alant már leírták tőzeg/marhatrágya 2:1-es keverékével, elötte jól belocsolva, ültetni!

 

 

Előzmény: Hooliboy (576)
Hooliboy Creative Commons License 2011.03.27 0 0 577

Még nem ültettem el várom a véleményt!

Előzmény: Hooliboy (576)
Hooliboy Creative Commons License 2011.03.27 0 0 576

Ma délután ültetném el a laylandikat homokos talajba.

Kérdésem rakjak alájuk sertéstrágyat vagy virágföldet?

Nina13 Creative Commons License 2011.03.26 0 0 575

Köszönöm a gyors választ,már rendeltem is belőlle!Gondolom akkor permetezővel nyomassam ki a lombjára,ha levéltrágyát írtál!

Előzmény: natenedu (574)
natenedu Creative Commons License 2011.03.26 0 0 574

Igen meszes.

 

Ebből szórj alá és csinálj belőle levéltrágyát is (rajta van a zacskón hogyan kell): http://www.kert-kertito.hu/Kertepites/substral/slides/substral_nvarazs_savanyu.php

 

Keress novobalt tőzeget, ez litván fenyőerdőből savanyú kémhatású. Keverd komposzttal, ha kávézol zaccot gyűjtsd össze az is mehet bele. Ezzel etesd folyamatosan ne csak kampányszerűen.

 

Nem látszik, de gondolom sokat vannak napon, ha nagyobbak lesznek árnyékolnak maguknak, szépülnek majd. Egyébként ahhoz képest, hogy most lett vége a télnek aggodalomra nincs okod, nagyjából így néznek ki mindehol. Az ismerősödnek valszeg védettebb helyen vannak, ha megőrízték üdezőldségüket.

Előzmény: Nina13 (573)
Nina13 Creative Commons License 2011.03.26 0 0 573

Mai kép,bocsi csak telefon volt nálam!Az ecetre felhabzott a föld,akkor ezek szerint meszes a talaj!

Nina13 Creative Commons License 2011.03.25 0 0 572

Na még egy!

Előzmény: natenedu (566)
Nina13 Creative Commons License 2011.03.25 0 0 571

Ezek őszi képek,most csúnyábbak,egyébként az udvarba sok örökzöld van azok gyönyörűen fejlődnek!

Előzmény: natenedu (566)
Nina13 Creative Commons License 2011.03.25 0 0 570

Előzmény: natenedu (566)
Nina13 Creative Commons License 2011.03.25 0 0 569

Szentendrén vettem tenyésztőtől 100 db-ot,20 került egy pajtimhoz azok gyönyörűek,nálam a telek egyik részén siralmasak,némelyik részén aránylag elmennek,de messze nem olyanok mint a cimbimnél!Ja substral osmocote műtrágyát szórtam alájuk,bár szerintem keveset!Majd csinálok képeket!

Előzmény: natenedu (567)
Nina13 Creative Commons License 2011.03.25 0 0 568

Köszi!Gondolom akkor az érett tehén trágya nem segítene,mert azt tudok szerezni dögivel!Az ecetet megpróbálom reggel!

Előzmény: natenedu (566)
natenedu Creative Commons License 2011.03.25 0 0 567

Ja és pár éve terít az egyik gazdaság szemeteket a hiperekbe. Annak a fajtája is ilyen besárgulós száradós rondaság. Annak nem tudom kit lehet tenni (valszeg semmit :(

natenedu Creative Commons License 2011.03.25 0 0 566

Vashiány miatt sötétbarnulna.

Inkább meszes* lesz a talajod, savanyíts. Komposzt, kávézacc, tőzeg (4 alatti PH-val -pl. Novobalt), fenyőműtrágya (a narancszacskós scotts gyártmány).

 

*ecetet cseppents a földre, ha sistereg meszes.

Előzmény: Nina13 (565)
Nina13 Creative Commons License 2011.03.25 0 0 565

Nagyon sárgulnal a leylandik,mit tudtok javasolni mi lehet az oka?Tavaly sem voltak szép zöldek,sárgás beütésük volt,és néhány hajtás vége mintha száradna el?Azt javasolták vashiány ellen permetezzem,meg lombtrágyával,jó ötlet ez?

kod1111 Creative Commons License 2011.03.19 0 0 564

Egy ilyenen kevésbé látna át a szomszéd.(5 éves)

Előzmény: baldone (562)
SammyJR Creative Commons License 2011.03.19 0 0 563

Például a leylandit! :-D

Előzmény: baldone (562)
baldone Creative Commons License 2011.03.15 0 0 562

Sziasztok!

 

Milyen sövényt ajánlotok arra, hogy a szomszédok bámészkodását valamint enyhén szólva igénytelen udvar képét eltakarjam! Valami örökzöld sövény kellene ami nagyon jól takar és gyorsan nő!

Köszönöm a segítséget!

 

Üdv:

Sanya

 

Nina13 Creative Commons License 2011.02.19 0 0 561

Gyümölcsös ládákat kibéleltem újsággal,abba tettem fenyőfélékhez való földet,aztán pár cm vastagon megszórtam homokkal,hogy ne száradjon ki gyorsan és ebbe dugdoztam a hajtásokat!Ok majd tavasszal leszedem a lombot róluk aztán jelentem mi a szitu!

Előzmény: rvmftr (560)
rvmftr Creative Commons License 2011.02.18 0 0 560

Szevasz!

 

Köszi a választ, kiváncsi vagyok fog-e sikerülni. Ha eszedben lesz, írd már meg nekem légyszíves mit mutatnak tavasszal a növénykéid.

Nem vagyok még benne biztos, hogy akarok Én ezzel szenvedni, de szerintem ha minden harmadik növény megmarad az nem olyan rossz arány.

Milyen talajba dugdostad őket egyébként?

 

Üdv: Rvmftr

Előzmény: Nina13 (559)
Nina13 Creative Commons License 2011.02.16 0 0 559

Hali!

Én amatőr vagyok,vettem pár éve 40 db-ot aztán kellet még kb ennyi,de azt már csak 10-20 centiseket vettem mert marha drága volt az előző eresztés!Aztán tavaly tavasszal gondoltam egyett,mert azért még kéne jócskán,és megpróbálkoztam a dugványozással!Nem olyan egyszerű mint gondoltam!Árnyékos helyen állítotam kis fólia sátrat és abba dugványoztam a cimborám fáiról szedett hajtásokat.Egész nyáron lelkesen permetezgettem őket vízzel és őszre kezdtek is gumósodni a hajtások,aztán télre sajna nem tudtam megoldani a teleltetést és egy ismerős tanácsára elvittem a ház egy védett részére,ott vastagon betakartam őket lombbal.Vmelyik nap néztem őket még zöldek a dugványok,hát kiváncsi leszek mire jutok velük,de legalább megpróbáltam!Ja amikor dugványoztam mindet bele mártottam gyökereztető porba,amit félfás dugványokhoz ajánlanak kb 350-et dugványoztam,ebből kb 100 elsárgult már tavaly!Tavasszal már okosabb leszek,de nem fűzök nagy remény hozzájuk!

Előzmény: rvmftr (558)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!