Keresés

Részletes keresés

Bombyna Creative Commons License 2014.04.01 0 0 4541

Azért ez poén hogy nem tudják mit látnak pontosan nem?Mire jó akkor az ultrahang?Az én hálóm fekvő macskára hasonlított a képen

Előzmény: Lizarazu78 (4540)
Lizarazu78 Creative Commons License 2014.04.01 0 0 4540

na eök érdekes, amit írsz, én ma voltam hasi ultrahangon egyébként (menedzser szűrés miatt) és azt mondta a radiologus, hogy lát egy 7 mm átmérőjü valamit, nem meri állítani, hogy sérvkapu lenne, pár hét múlva meg kell nézni újra. Közben eszembe jutott, hogyy a doki, aki műtött azt mondta, hogy a háló fogja hegesíteni a hasizmot (felszívodó háló), így azt gondolom, az a 7mm lyuk amit látnak,vagy cérna, vagy a hegesedés hiánya még nálam...remélem.-)

Előzmény: Bombyna (4539)
Bombyna Creative Commons License 2014.04.01 0 0 4539

A műtét után mikor pár nappal vissza kellett mennem ellenőrzésre akkor marhára fájt mikor megfogták a műtét helyét.Kérdezte a dr hogy ez ennyire fáj e mert hogy már nem kéne.Mondtam hogy igen.Gyorsan leküldött  ultrahangra ott aki csinálta mondta hogy lát valamit de nem tudja mit kell nézni lehívta a drt.Na megnézte és van róla képem is.Gyűrött volt a háló.Ok szerinte majd pár nap múlva kisimul.De volt valami lé is alatta amiről nem tudta hogy vér vagy víz.Varratszedésen azt mondta pár nap múlva hogy vér volt.Szerintem valakivel megbeszélte.Az a lényeg, hogy azóta se volt 100%-os a dolog és mindig volt egy kis kidudorodás, ami azóta egyre nagyobb.Ez már 3.5 éve volt.Hát így.

Előzmény: vismajor1 (4529)
Lizarazu78 Creative Commons License 2014.04.01 0 0 4538

TamásD, szerinted 7 nap után a séta, illetve 10 nap után a könnyed kocogás kockázatos a felszívódos hálóval történt lágyéksérv műtét esetén? Nagyon érdekelne a meglátásod! Illetve a műtét után 4 héttel elkezdhtő a normális terhelése a testnek? Persze nem 100 hasprésre gondolok, hanem fokozatos visszaállásra, modjuk a 6.-ik hétre...Köszönöm!!

 

Előzmény: TamásD (4533)
Lizarazu78 Creative Commons License 2014.04.01 0 0 4537

Tristen, miért?  A doki mondta, hogy 8-10 nap után, ha úgy érzem, kocogás mehet, hasizom gyakorlatok és 10 kg feletti emelés tilos 4 hétig. A kocogásnál végig fogtam a lágyékot, semmi erőltétőt nem éreztem benne. Most sem fáj, ma van pont két hete, hogy operáltak, szinte nem is érzem a műtétet, annyi, hogy érzékeltelen a terület, illetve picit be van ödémásodva, de ez kb 5-6 hét, mire felszívódik normálisan. Szóval szerintem a legjobb jelző a test, ha valami nem esik jól neki, nem szabad csinálni, de ha nem megerőltető, akkor mehet, normális kereteken belül. Szerintem:-)

Előzmény: tristen (4531)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.01 0 0 4536
Sziasztok! Négy hete volt a lágyéksérv műtétem. Egész jól vagyok. Három napja elkezdett fájni a derekam ugyanazon az oldalon. Szerintetek van valami köze a műtéthez?
Ambilane Creative Commons License 2014.04.01 0 0 4535

Szia!

 

A sérvet az ultrahang biztosan kimutatja, ha ott nem találtak semmit szerintem bízhatsz benne, hogy nem sérv miatt van a fájdalom, de minden esetre biztos nem ártana ha hanyagolnád a sportot egy kis ideig amíg regenerálódnak az izmaid.

A testépítők nagy része átesik a sérv miatti műtéten, ezt neked kell eldönteni vállalod-e, hogy jó eséllyel nem úszod meg idővel :-) 

Előzmény: m.robert91 (4525)
vismajor1 Creative Commons License 2014.04.01 0 0 4534

tegnap gyalogoltam 4km et.kicsit oreguras kicsit aprolépéses stilusban (a kirakatokban láttam,hogy gornyedek,ezt azonnal kompenzáltam és négykézláb mentem tovább)

  :))

kicsit huzodott kicsit fájt de nem volt vészes, azota oolyan vagyok mint az indián torzsfonok, fáj ha a mellékhelységbe megyek,,férfitársaim,7 nap után nektek is fájdalmas volt a  kis dolog?

 

TamásD Creative Commons License 2014.03.31 0 0 4533

Nem kell az ágyat nyomnia. A műtét másnapjától felkelhet-járkálhat, óvatosan végezheti a mindennapos teendőit. Annyi a kikötés, hogy jelentősebb izommunkát ne végezzen, tehát ne cipeljen, ne emeljen, ne rántsa meg, illetve pl. ha felül, felkel az ágyból támassza meg magát, ne hasizomból húzza fel.

Egy-két hónapig fizikai kímélet, utána fokozatos terheléssel visszatérhet a korábbi munkájához. Erőemelő azért ne akarjon lenni utána.

 

TamásD

Előzmény: Csilla4712 (4532)
Csilla4712 Creative Commons License 2014.03.31 0 0 4532

Sziasztok! :)

 

A barátomat műtik jövő héten szerdán lágyéksérvvel. Azt hallottam akár már aznap hazajöhetne a kórházból. A kérdésem az lenne, mennyire kell ágyban lennie a műtét utáni napokban? Már régóta meg van beszélve a barátainkkal egy találkozó a műtét utáni hétvégére, nem velünk egy településen élnek, ezért utaznunk kellene. Ez mennyire kockázatos? Ott tudna pihenni és nyilván nem kellene megerőltetnie magát, de vajon érdemes elindulnunk? Nem szeretnénk kihagyni, mivel tényleg nagyon régóta nem tudjuk összeegyeztetni a találkozót (mindenkinek nehéz szabadságot kivenni).

 

Előre is köszönöm a válaszokat!

 

Csilla

 

tristen Creative Commons License 2014.03.31 0 0 4531

Szia!

 

Merész vagy! :)

Előzmény: Lizarazu78 (4528)
tristen Creative Commons License 2014.03.30 0 0 4530

Kitartás :)

vismajor1 Creative Commons License 2014.03.29 0 0 4529

bakker neked ott cseszték el???meséld el kérlek érdekel,

apropo annyi az uj info,hogy ma reggel félálomban éreztem,hogy megfeszitem a hasizmokat mindkét oldalon erosen,majd mivel erre felébredtem  ellazitottam magam de ekkor már éreztem,hogy gáz van elkezdett ott lent pulzálni valami amirol az elso fél orában azt hittem belso vérzés lesz és azt érzem ahogy a vér áramlik,,

most délutánra kiderult szerencsére csak félig volt igazam ,mert megkaptam a husvéti tojásomat szép lila  de  a jobb oldal ahol nem mutottek az szép ember szinu,viszont még mindig érzem a pulzálást,s ha nem olvastam volna itt hogy a szines tojás normális már a korházba szaladtam volna,

 

ellenben a pulzálás pont olyan utemben érezheto mint a szivdobbanás,.kicsit aggasz.

 

Ui: ha nem irok tobbet akkor belso vérzés volt:)

Lizarazu78 Creative Commons License 2014.03.29 0 0 4528

Sziasztok, 11 naposan voltam ma kocogni, 5 km:-) picit ereztem, hogy huzodik, mikor megalltam, de ennyi:-) kitartas, jobbulast Mindenkinek!

tristen Creative Commons License 2014.03.29 0 0 4527

Minden lábadozónak és újonnan érkezettnek KITARTÁS! :)

tristen Creative Commons License 2014.03.29 0 0 4526

Szia!

 

A kalapot az ük ük ük ük ük  rokonomtól örököltem, ez a története, :)))))))))))))))))

 

 

Előzmény: Bombyna (4520)
m.robert91 Creative Commons License 2014.03.29 0 0 4525
na voltam kprhazba.. megtapogattak ketszer. azt mondtak ez nem serv. ultrahangse volt. izomhuzodas szerintuk. fajdalomcsilapitott kaptam.
nem lehet h kicsi serv es inkabb nem akartak megmuteni?
datapop Creative Commons License 2014.03.29 0 0 4524
Pi..ába! Megírom azt elszáll az üzi. Szóval anyi h a bátyámnak is a gyúrástól jött ki.
Előzmény: m.robert91 (4523)
m.robert91 Creative Commons License 2014.03.29 0 0 4523
azon gondolkozzom kihivoma mentot hihetetlen fajdalmaim vannak mibdket oldalon h mozogni probalok
m.robert91 Creative Commons License 2014.03.29 0 0 4522
dtiasztok! 22 eves vagyok 1,5 eves koromban.volt lagyekservem.sose ereztem ebbol adodo problemakat..
6 ev kondizom 190.cm 90 kg vsgyok altalaban nagysulyokal.edzek 140 kg fekenyomas guggola is hasonlo. ma egy labbal akartam.labtolozni amikor iszonyu fajdalmat ereztem a combom belsejenel es lagyek reszen. nemtudtam felalni 1 oraig. hazahoztak lepgetni tudok de ifaj ha kohogok leakarok fekudni vagy ulni ilyesmi. lehet most mind2 oldalon kijott es hereserv is van? reggeleig varok aztan megprobalok bemennia dokihoz ellegge felek.:(
Bombyna Creative Commons License 2014.03.28 0 0 4521

Nekem ott rontották el a műtétet.Neked ezek szerint szerencséd volt.

Előzmény: vismajor1 (4518)
Bombyna Creative Commons License 2014.03.28 0 0 4520

Nem tudtam, hogy ilyen öreg vagy:D a kalapra nincs válasz?

Előzmény: tristen (4517)
gurabli Creative Commons License 2014.03.28 0 0 4519

Jó és hasznos összefoglaló!

Mi derült ki még a műtét közben, ha nem titok?

 

A véralvadásgátló injekcióról: két komoly térdműtét miatt kb. 80 darabot adtam be az elmúlt évben magamnak:(, illetve szülés után a feleségemnek még 10 darabot, így majdnem ott vagyok a 100 beadottnál, ami nem kevés:)

 

Ez mind Clexane volt, de elvileg mind egyforma. Az előttem leírtakkal ellentétben 90 fokban kell szúrni, a köldöktől kb 3-4 centire egyik illetve másik oldalra, felváltva. Össze kell fogni a bőrt és végig tartani, amíg szúrsz és tolod be a cuccot. A levegő miatt nem kell aggódni, ez nem vénás injekció. Amikor leveszed a tűről a védőkupakot, akkor felfelé tartod és kicsit megkocogtatod a fecskendőt, addig, amíg a benne lévő levegő fel nem megy a tűvel ellenkező oldalra (de ez nem lényeges különben, csak ha megnyugtat). Kinyomni nem szabad és nem is kell belőle semmit. Alkohollal vagy pl. Octanisepttel lefújod a helyet, ahová beadni készülsz, egy vattával kicsit letörlöd, de nem dörgölöd, mert akkor szúrni fog a tű, majd mehet a határozott szúrás (ha lassan szúrod akkor jobban fáj), benyom az ÖSSZES cucc, ami a fecskendőben van, a végén a levegőtől olyan furcsa hangot ad majd, ez teljesen normális, tű kihúz, kicsit szétnyomkod óvatosan a vattával és kész.

Van amelyiket meg sem érezni, van amelyik egész szépen tud csípni, de aki ezt nem bírja ki, hááát... A pszichés része lehet rossz, nekem is az volt. Fontos, hogy a teljes tartalmat be kell adni, mivel csak úgy éri el a kellő hatást!

Előzmény: vismajor1 (4518)
vismajor1 Creative Commons License 2014.03.28 0 0 4518

mivel mindenki érintett gondoltam leirom,:sok helyen nem vették komolyan a sérvemet(volt németországban egy sebész aki huzodást mondott es adott fájdalmocsillapitot vészhelyzetbol elmentem hazafelé...,magyarban meg egy kecskeméti doki azt mondta ez tul kicsi nem muti meg)

Budaorson egy kis  sztk szeru helyen voltam teljesen elképeszto volt:))  megvizsgált a  doki talált még egy koldok sérvet is,(ekkor mondtam,hogy hozzám ne nyuljon mert már lehet halott  vagyok:)))

ha ennyi bajom van:)

 

adott 2héttel késobbi idopontot,

vizsgálatok vérvétel stb

elég szigoru az egy napos sebészet menete.

hétfon dumcsi az altatoorvossal, kedden irány a korház budaorson,

kezdésnek egy xanax:)) éhgyomorra kell menni, elozo este vérrogképzodésgátlot beadni meg az antibiotikumot is(amire mint kideruil allergiás vagyok:)

 mutét ami  mindenki mumusa:

kanult bekotik (nálam a csuklo vénájába) infuzio,fájd. csillapito koktél

leborotváltak(lágyéksérv) otthon senki ne borotválja le magát mert ha begyulladnak a szörtuszök,akkor annyi a mutétnek aznap..

irány a muto(itt még megprobáltam megvesztegetnia  mutos pasit,hogy vigyen máshová,mondjuk haza:))

mutoben  altato koktél,majd filmszakadás....

....korteremben tértem magamhoz bo 1.5ora mulva mert mint kiderult volt más dolguk is a 2cm es sérven kivul a háloval:)

tok szupi minden..

majd késob novérke azt mondja:

kelj fel és járj,,,

na ez nem volt mosolyfakaszto:))

de ki lehet birni

 tea keksz a szokásos menu majd toalett:)

ha van pisi irány misi:) tehát elengednek, kb 5orát voltam bent

kihasználva a fájdalomcsillapitok véremben lévo koncentrácioját még a panzioban is felszaladtam a  20lépcson,, onnantol az 1. és 2.nap elég kellemetlen de ezt embere válogatja,

ami nagyon fontos, 2.-3 számmal kissebb alsonaci kell és nem boxer, én még gyártottam egy golyotartot(csak pasiknak:))

mert sokan panaszkodtak  ilyen irányu gondokra,

kedden mutottek most péntek reggel van  egész jol vagyok a  sétát csak annyira emlegetem amig kellemes,mert  volt más is nem csak a lágyéksérv:)

osszegezve

az univerzumban nem találhato akkora zabszem ami kompatibilis lett volna az ánuszommal,xanax ide vagy oda.

de tul vagyok rajta és nem a mutét volt a legrosszabb mivel aludtam ezerrel,

 hely neve europ-med kft. 0623 445480

a doki  dr. Brenda Zsolt.

laza nyugodt preciz doki,nem lekezelo nem nagyképu szoval bátran ajánlom ha jo dokira vágysz.teljesen TB támogatott volt, a kecskeméti korházban talán jul.ban adtak volna idopontot,vagy szept, ez nem mindegy

.mivel vidéki vagyok Kecskeméti lakhelyemmel

béreltem egy panziot a mutotol 1.2km rem az elso 48 orára

ez számomra a Herczog panzio volt, családias légkor normális szobák,kedves segitékész tulajdonosok,s szupergyors internet,s mivel kicsit tovább maradtam meglepo volt számomra a pozitiv és kedves hozzáállás.kulon koszonet érte.

 

Ez nem reklám akar lenni de elso korben majdnem a 6keruleti helyre mentem amirol a neten nagyon sok rosszat olvasni. azonnala dtak idopontot de pár perces netes olvasás után lemodtam

.nem ismerem oket igy nem alkotok véleményt,hogy az a sok rossz igaz vagy lejárato kampány része .

csupán az informáciohiány miatt irtam le a tapasztalataimat..hátha neked segit.

ez a hely véletlen volt de nem bántam meg a (fonokasszonyom googlizta a neten),

2 ágyas szobák vannak mellettem volt egy srác hasi sérvvel a koldoke folott kb 10 cm vel, na o hozzám képest ezerszer jobban volt.. kapott hálot,de nem vágtak el neki izmot mert nem kellett,,ellenben velunk:)  (ezt a hasi sérvesek kedvéért:))

bocs ha hosszu lett de amikor én kerestem jo lett volna egy hasonlo leirás:)

mindenkinek gyogyulást és sok sok jot kivánok, a magam privát receptje tartalmaz még pásztortáskafu teát (ÁLLITOLAG IZOMREGENERÁLO HATÁSU),és  mert horribilis lett az ára aszkorbinsavat 10grammos kiszerelésben(ez 10.000mg "C" vitamin kb 200ft,) JA A Z ESTI SZURIKAT MEG AZ ANITBIOTIKUMOT NEM EMLEGETEM:) A SZURI VAN AKIT CSIP VAN AKI NEM KÉPES BEADNI MAGÁNAK,ENGEM NAGYON ZAVART A FECSKENDOKBEN LÉVO LEVEGO ezt orvosolva csak a 90% át adom be magamnak, vagy légtelenitem(de elolretoltott teljesen kész fecskendo esetén zavar ez a dolog)

udv bihari péter, kecskemét:)

06205142233

a hitelesség kedvéért:)

 

tristen Creative Commons License 2014.03.27 0 0 4517

igen, én :)))))))))))))

 

 

Előzmény: Bombyna (4516)
Bombyna Creative Commons License 2014.03.27 0 0 4516

Te vagy a képen?Honnan van az a kalap?

Előzmény: tristen (4511)
Bombyna Creative Commons License 2014.03.27 0 0 4515

Kösz majd átrágom.

Előzmény: samo1 (4501)
Lizarazu78 Creative Commons License 2014.03.26 0 0 4514

de a lenyeg, hogy tul vagyunk a nehezen, amugy igazad van:-).. es ugy tunik, sportolsz te eleget:-).. illetve ami fontos meg, toljatok sok C vitamint most, meg egyetek feherje dus kajakat, az segit a sejtek regeneraciojaban, meg az izmok felepuleseben!

Előzmény: datapop (4513)
datapop Creative Commons License 2014.03.26 0 0 4513
És persze kivétel mindíg akad. Merhogy én 33 vagyok 170 magas és 70kg, ezt tartom kb. 12éve. Sport soha. Reggelente 300-400kikót pakolok "A" ból "B" be, onnan "C" be, majd a helyére. 2hetente kb 2,5tonnát megmozgatok így mire felépülnek a kályhák.
Előzmény: Lizarazu78 (4512)
Lizarazu78 Creative Commons License 2014.03.26 0 0 4512

sziasztok! 8-ik napon vagyok tul, reggel 3km setaval inditottam. nagyon minimalis a fajdalom, en pl egyszer sem szedtem fajdalomcsillapitot. Szerintem nagyban fugg az egesz, hogy ki milyen fizikai allapotba ment be a mutobe, ertem itt a sulyt, edzettseget, fizikai allapotot. en 36 eves vagyk, 188 cm, 76 kg es heti negyet sportolok, 3.5 eve. mult het kedden mutottek, hetfon meg edzettem..szoval szerintem ez is fontos, aztan nyilvan a doki a masik fele, hogy mutott meg, illetve a mutet utan fejben, nem szabad a betegsegtudatot erezni. Szerintem nem jo otlet sokat fekudni, persze eroltetni sem kell, de minimalis fajdalmat viselni kell tudni, a szervezetnek alkalmazkodni kell a helyzethez. Szoval kitartas bajtarsak,naprol napra jobb lesz, allitolag a 10-ik nap a vizvalaszto sok szempontbol.

Előzmény: vismajor1 (4507)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!