Keresés

Részletes keresés

TamásD Creative Commons License 2014.04.02 0 0 4549

Azt, hogy nedvesség hatására a háló anyagának egy része felszívódik, eltűnik, stb. Igazából a sérvműtétnél csak a háló pórusai kellenek nekünk (magyarán, egy nagyon drága semmit veszünk), mert a háló pórusaiba belekúszik a kötőszövet és egy erős kötőszövetes lemez alakul ki. Közben a háló kisebb-nagyobb része (a hálók többféle szálból állnak) eltűnik, de addigra ez a kötőszövetes átalakulás már végbemegy. A háló egy idegen anyag, ami szöveti reakciót válthat ki, tehát annál jobb a háló, minél nagyobb része szívódik fel.

 

TamásD

Előzmény: datapop (4547)
Lizarazu78 Creative Commons License 2014.04.02 0 0 4548

nekem azt mondta az orvos, aki műtőtt, hogy lassan felszívodó hálót tett be, ami kvázi megerősíti a hasfal gyenge részét, ahol a sérv volt és hosszú hónapok alatt szívodik fel. De gondolom több fajta háló létezik, gondolom ez a sérv típusától, nagyságától függ, meg a páciens korától életvitelétől, stb, hogy milyen háló mellett dönt az orvos. vannak olyan hálók is, melyek nem szívodnak fel. Ezt nyugodtan kérdezd meg az orvosodtól, hogy milyet rakott be, vagy esetleg a műtéti zárójelentésen is rajta van, meg a módszer, amivel műtőtt.

Előzmény: datapop (4547)
datapop Creative Commons License 2014.04.02 0 0 4547
Mit értetek azalatt, hogy felszívódik? Beágyazódik a helyére?
Előzmény: TamásD (4546)
TamásD Creative Commons License 2014.04.02 0 0 4546

Amit írsz, az kb. jónak tűnik. Ezekre nincsenek általános szabályok; valaki írta, hogy a test jelzi. Én is azt szoktam mondani, amíg nem kellemetlen, olyan nagy bajt nem lehet csinálni.

(Egy hét után a háló már letapad annyira, hogy átlagos mozgással nem válik le. Később meg jórészt úgyis felszívódik. Ha tényleg nem erőltetve már egy-két hét után kiújul a sérv, akkor jó eséllyel a sebész rontott el valamit).

 

TamásD

Előzmény: Lizarazu78 (4538)
datapop Creative Commons License 2014.04.02 0 0 4545
16.nap most várok a varratszedésre. Halo halo ... Nem ismerek senkit a váróba.
Lizarazu78 Creative Commons License 2014.04.01 0 0 4544

jaja, en is felrakom az enyem!

Előzmény: Bombyna (4543)
Bombyna Creative Commons License 2014.04.01 0 0 4543

Az enyémen látszik mutassak képet?

Előzmény: Lizarazu78 (4542)
Lizarazu78 Creative Commons License 2014.04.01 0 0 4542

nekem azt mondta, hogy ultrahangal nem is látszik a háló..mármint nem nekem, egyáltalán...szerinted?

Előzmény: Bombyna (4541)
Bombyna Creative Commons License 2014.04.01 0 0 4541

Azért ez poén hogy nem tudják mit látnak pontosan nem?Mire jó akkor az ultrahang?Az én hálóm fekvő macskára hasonlított a képen

Előzmény: Lizarazu78 (4540)
Lizarazu78 Creative Commons License 2014.04.01 0 0 4540

na eök érdekes, amit írsz, én ma voltam hasi ultrahangon egyébként (menedzser szűrés miatt) és azt mondta a radiologus, hogy lát egy 7 mm átmérőjü valamit, nem meri állítani, hogy sérvkapu lenne, pár hét múlva meg kell nézni újra. Közben eszembe jutott, hogyy a doki, aki műtött azt mondta, hogy a háló fogja hegesíteni a hasizmot (felszívodó háló), így azt gondolom, az a 7mm lyuk amit látnak,vagy cérna, vagy a hegesedés hiánya még nálam...remélem.-)

Előzmény: Bombyna (4539)
Bombyna Creative Commons License 2014.04.01 0 0 4539

A műtét után mikor pár nappal vissza kellett mennem ellenőrzésre akkor marhára fájt mikor megfogták a műtét helyét.Kérdezte a dr hogy ez ennyire fáj e mert hogy már nem kéne.Mondtam hogy igen.Gyorsan leküldött  ultrahangra ott aki csinálta mondta hogy lát valamit de nem tudja mit kell nézni lehívta a drt.Na megnézte és van róla képem is.Gyűrött volt a háló.Ok szerinte majd pár nap múlva kisimul.De volt valami lé is alatta amiről nem tudta hogy vér vagy víz.Varratszedésen azt mondta pár nap múlva hogy vér volt.Szerintem valakivel megbeszélte.Az a lényeg, hogy azóta se volt 100%-os a dolog és mindig volt egy kis kidudorodás, ami azóta egyre nagyobb.Ez már 3.5 éve volt.Hát így.

Előzmény: vismajor1 (4529)
Lizarazu78 Creative Commons License 2014.04.01 0 0 4538

TamásD, szerinted 7 nap után a séta, illetve 10 nap után a könnyed kocogás kockázatos a felszívódos hálóval történt lágyéksérv műtét esetén? Nagyon érdekelne a meglátásod! Illetve a műtét után 4 héttel elkezdhtő a normális terhelése a testnek? Persze nem 100 hasprésre gondolok, hanem fokozatos visszaállásra, modjuk a 6.-ik hétre...Köszönöm!!

 

Előzmény: TamásD (4533)
Lizarazu78 Creative Commons License 2014.04.01 0 0 4537

Tristen, miért?  A doki mondta, hogy 8-10 nap után, ha úgy érzem, kocogás mehet, hasizom gyakorlatok és 10 kg feletti emelés tilos 4 hétig. A kocogásnál végig fogtam a lágyékot, semmi erőltétőt nem éreztem benne. Most sem fáj, ma van pont két hete, hogy operáltak, szinte nem is érzem a műtétet, annyi, hogy érzékeltelen a terület, illetve picit be van ödémásodva, de ez kb 5-6 hét, mire felszívódik normálisan. Szóval szerintem a legjobb jelző a test, ha valami nem esik jól neki, nem szabad csinálni, de ha nem megerőltető, akkor mehet, normális kereteken belül. Szerintem:-)

Előzmény: tristen (4531)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.01 0 0 4536
Sziasztok! Négy hete volt a lágyéksérv műtétem. Egész jól vagyok. Három napja elkezdett fájni a derekam ugyanazon az oldalon. Szerintetek van valami köze a műtéthez?
Ambilane Creative Commons License 2014.04.01 0 0 4535

Szia!

 

A sérvet az ultrahang biztosan kimutatja, ha ott nem találtak semmit szerintem bízhatsz benne, hogy nem sérv miatt van a fájdalom, de minden esetre biztos nem ártana ha hanyagolnád a sportot egy kis ideig amíg regenerálódnak az izmaid.

A testépítők nagy része átesik a sérv miatti műtéten, ezt neked kell eldönteni vállalod-e, hogy jó eséllyel nem úszod meg idővel :-) 

Előzmény: m.robert91 (4525)
vismajor1 Creative Commons License 2014.04.01 0 0 4534

tegnap gyalogoltam 4km et.kicsit oreguras kicsit aprolépéses stilusban (a kirakatokban láttam,hogy gornyedek,ezt azonnal kompenzáltam és négykézláb mentem tovább)

  :))

kicsit huzodott kicsit fájt de nem volt vészes, azota oolyan vagyok mint az indián torzsfonok, fáj ha a mellékhelységbe megyek,,férfitársaim,7 nap után nektek is fájdalmas volt a  kis dolog?

 

TamásD Creative Commons License 2014.03.31 0 0 4533

Nem kell az ágyat nyomnia. A műtét másnapjától felkelhet-járkálhat, óvatosan végezheti a mindennapos teendőit. Annyi a kikötés, hogy jelentősebb izommunkát ne végezzen, tehát ne cipeljen, ne emeljen, ne rántsa meg, illetve pl. ha felül, felkel az ágyból támassza meg magát, ne hasizomból húzza fel.

Egy-két hónapig fizikai kímélet, utána fokozatos terheléssel visszatérhet a korábbi munkájához. Erőemelő azért ne akarjon lenni utána.

 

TamásD

Előzmény: Csilla4712 (4532)
Csilla4712 Creative Commons License 2014.03.31 0 0 4532

Sziasztok! :)

 

A barátomat műtik jövő héten szerdán lágyéksérvvel. Azt hallottam akár már aznap hazajöhetne a kórházból. A kérdésem az lenne, mennyire kell ágyban lennie a műtét utáni napokban? Már régóta meg van beszélve a barátainkkal egy találkozó a műtét utáni hétvégére, nem velünk egy településen élnek, ezért utaznunk kellene. Ez mennyire kockázatos? Ott tudna pihenni és nyilván nem kellene megerőltetnie magát, de vajon érdemes elindulnunk? Nem szeretnénk kihagyni, mivel tényleg nagyon régóta nem tudjuk összeegyeztetni a találkozót (mindenkinek nehéz szabadságot kivenni).

 

Előre is köszönöm a válaszokat!

 

Csilla

 

tristen Creative Commons License 2014.03.31 0 0 4531

Szia!

 

Merész vagy! :)

Előzmény: Lizarazu78 (4528)
tristen Creative Commons License 2014.03.30 0 0 4530

Kitartás :)

vismajor1 Creative Commons License 2014.03.29 0 0 4529

bakker neked ott cseszték el???meséld el kérlek érdekel,

apropo annyi az uj info,hogy ma reggel félálomban éreztem,hogy megfeszitem a hasizmokat mindkét oldalon erosen,majd mivel erre felébredtem  ellazitottam magam de ekkor már éreztem,hogy gáz van elkezdett ott lent pulzálni valami amirol az elso fél orában azt hittem belso vérzés lesz és azt érzem ahogy a vér áramlik,,

most délutánra kiderult szerencsére csak félig volt igazam ,mert megkaptam a husvéti tojásomat szép lila  de  a jobb oldal ahol nem mutottek az szép ember szinu,viszont még mindig érzem a pulzálást,s ha nem olvastam volna itt hogy a szines tojás normális már a korházba szaladtam volna,

 

ellenben a pulzálás pont olyan utemben érezheto mint a szivdobbanás,.kicsit aggasz.

 

Ui: ha nem irok tobbet akkor belso vérzés volt:)

Lizarazu78 Creative Commons License 2014.03.29 0 0 4528

Sziasztok, 11 naposan voltam ma kocogni, 5 km:-) picit ereztem, hogy huzodik, mikor megalltam, de ennyi:-) kitartas, jobbulast Mindenkinek!

tristen Creative Commons License 2014.03.29 0 0 4527

Minden lábadozónak és újonnan érkezettnek KITARTÁS! :)

tristen Creative Commons License 2014.03.29 0 0 4526

Szia!

 

A kalapot az ük ük ük ük ük  rokonomtól örököltem, ez a története, :)))))))))))))))))

 

 

Előzmény: Bombyna (4520)
m.robert91 Creative Commons License 2014.03.29 0 0 4525
na voltam kprhazba.. megtapogattak ketszer. azt mondtak ez nem serv. ultrahangse volt. izomhuzodas szerintuk. fajdalomcsilapitott kaptam.
nem lehet h kicsi serv es inkabb nem akartak megmuteni?
datapop Creative Commons License 2014.03.29 0 0 4524
Pi..ába! Megírom azt elszáll az üzi. Szóval anyi h a bátyámnak is a gyúrástól jött ki.
Előzmény: m.robert91 (4523)
m.robert91 Creative Commons License 2014.03.29 0 0 4523
azon gondolkozzom kihivoma mentot hihetetlen fajdalmaim vannak mibdket oldalon h mozogni probalok
m.robert91 Creative Commons License 2014.03.29 0 0 4522
dtiasztok! 22 eves vagyok 1,5 eves koromban.volt lagyekservem.sose ereztem ebbol adodo problemakat..
6 ev kondizom 190.cm 90 kg vsgyok altalaban nagysulyokal.edzek 140 kg fekenyomas guggola is hasonlo. ma egy labbal akartam.labtolozni amikor iszonyu fajdalmat ereztem a combom belsejenel es lagyek reszen. nemtudtam felalni 1 oraig. hazahoztak lepgetni tudok de ifaj ha kohogok leakarok fekudni vagy ulni ilyesmi. lehet most mind2 oldalon kijott es hereserv is van? reggeleig varok aztan megprobalok bemennia dokihoz ellegge felek.:(
Bombyna Creative Commons License 2014.03.28 0 0 4521

Nekem ott rontották el a műtétet.Neked ezek szerint szerencséd volt.

Előzmény: vismajor1 (4518)
Bombyna Creative Commons License 2014.03.28 0 0 4520

Nem tudtam, hogy ilyen öreg vagy:D a kalapra nincs válasz?

Előzmény: tristen (4517)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!