Keresés

Részletes keresés

darálthús Creative Commons License 2013.05.07 0 0 50841

Köszönöm az együttérzéseket, tudtam, hogy megértetek. :-)

 

Csak asszonypajtásnak mertem elmesélni reggel. Mosolygott, de nem mondta ki, amit gondolt. Pl. amit RCTiv leírt. :-))

Catman Creative Commons License 2013.05.07 0 0 50840

200nm a terulet, a zsakon levo leiras alapjan erre ajanlott mennyiseget szortam ki. Ahol kapott a fu, ott szep sotetzold, es no rendesen (heti ket nyiras kell), ahol nem kapott, ott kb. a szezon eleji allapotok vannak (vilagoszold/sargas, alig no). Fotot esetleg este tudok csinalni, ha kell.

Előzmény: apci500 (50834)
RCTiv Creative Commons License 2013.05.07 0 0 50839

fűbuzi-e vagy? :)))))

Előzmény: darálthús (50832)
Szipolykaa Creative Commons License 2013.05.07 0 0 50838

> Ez gáz? :-)

 

Szerintem a mi koreinkben teljesen normalis :-o

De azert baratoknak, munkatarsaknak, hazastarsnak stb. inkabb ne beszelj rola :-D

Előzmény: darálthús (50832)
darálthús Creative Commons License 2013.05.07 0 0 50837

Vettem egy 25 kg-os zsákkal, ugyanezt használtam tavaly és előtte is. Az anyagot teljesen zárt, száraz, szobahőmérséklettől nem nagyon eltérő helyen tárolom, tehát ez sem befolyásolhatja a minőséget. Mégis hamarabb kimerült, mint korábban.

Az előző hozzászólásomban leírtak miatt lehet ez az eltérés. Tavaly nem kaptam egyből a 30 fokot, mikor még ritkásabb volt.

Előzmény: amatőr2 (50831)
wolf4ever Creative Commons License 2013.05.07 0 0 50836

A linkeden lévők közül a 4. van nekem a Swissinno nevű. Nagyon hatékony, másnapra esetleg harmadnapra meg is van a dög vele. Nagyon egyszerű a telepítése is: eltávolítod a kitúrt földet majd 1 ásónyomra találsz legtöbb esetben min. 2db elvezető járatot, azoknak az elejébe beletolod a párban vett csapdáidat, majd a túrás tetejére pl. egy osb lapot teszel aminek a szélét körbe töltöd földdel, h a fény és a huzat ne jusson a járatba. Így ő azt hiszi, h beomlott a járata ezért rendes kis állat révén megy is izibe kitakarítani azt, és ekkor fogja meg a csapda a kis görényt.  Max. 2 naponta érdemes ellenőrizni a zsákmányt ! Az igazi baj, h ha ki is fogod egy másik bajtársa visszatér idővel, aki átveszi a járatrendszerét és kezdődik minden előről, ezért fontos a vakondháló. Esetleg érdemes ebből a csapdából horganyzottat vásárolni, mert az nem rozsdásodik olyan hamar. Kapható volt anno a baumaX-ban ugyanilyen áron és ott lehetett választani melyiketet szeretnéd pár100 Ft volt a különbség.

Előzmény: durkonorbi (50822)
-Tsunami- Creative Commons License 2013.05.07 0 0 50835

erősen

Előzmény: -Tsunami- (50833)
apci500 Creative Commons License 2013.05.07 0 0 50834

Aki ennyi info után válaszol annak ne higgy! Mennyit szórtál? Mennyit akarsz kilocsolni? Fotó. Mekkora a terület? Leginkább látni kellene, hogy milyen, meg hogy mennyire nő ott ahol sokat kapott és mennyire ahol keveset.

Előzmény: Catman (50823)
-Tsunami- Creative Commons License 2013.05.07 0 0 50833

Crop itthon 5 hét, és erősem merül.:-)

Tegnap ment a 2. adag.

 

Előzmény: kovacsl1976 (50824)
darálthús Creative Commons License 2013.05.07 0 0 50832

Ahogy  a múlt héten írtam, ezt tapasztaltam én is. Szerintem simán előfordulhat azért, mert a lazítás után nagyon ritka volt a fű, utána meg jött a 30 fok és nem védte semmi a burkolt szemcséket, amelyek lebomlási sebssége, elsősorban hőmérséklet függvénye.

Nem szaroztam, 4 hét után, vasárnap rátoltam a következő adagot. Utána jól belocsoltam, most meg kapja az esőt, meleg sincs, úgyhogy ilyen szempontból is jó volt az időzítés. Már kellően sűrű a fű, biztos tovább kitart.

 

Viszont elkezdtem parázni a gombáktól, a langyos, záporos idők miatt. Olyan szinten, hogy éjszaka rémálomból ébredtem. Azt álmodtam, hogy reggelre már csak foltokban maradt a fűből. Nagy részén teljesen kisárgult, elszáradt foltok voltak. Az a 20 %, ami megmaradt, úgy nézett ki, mint ahogy szellőztetés után szokott. Azt viszont a szomszéd (valójában nem létező) csirkéi csipegették, amik a kutyával együtt szöktek át a kertünkbe. Gyakorlatilag teljes megsemmisülés....

Reggel örömmel konstatáltam, hogy egyelőre minden rendben van.

Ez gáz? :-)

Előzmény: kovacsl1976 (50824)
amatőr2 Creative Commons License 2013.05.07 0 0 50831

Hasonló a tapasztalatom, nem tudom ez mitől lehet, hogy előbb kimerül. Már ebbe sincs benne aminek benne kellene lenni? :(

Én kétszer szórtam már idén ugynilyent, de mintha a végét járná az ereje...

Előzmény: kovacsl1976 (50824)
amatőr2 Creative Commons License 2013.05.07 0 0 50830

köszi várok szerintem.

Előzmény: kz4 (50802)
amatőr2 Creative Commons License 2013.05.07 0 0 50829

Én tavaly fél évet gyomirtóztam, áprilistól szeptemberig cirka 3 hetente totálissal... Tiszta tarack volt minden és csak-csak előbújt mindig. 

Te tudod mennyire gyomos, én lehet, hogy rászánnám ezt az évet és augusztusban- szeptemberben vetném újra, de vannak itt szakik! :)

Előzmény: j4ck (50812)
Szipolykaa Creative Commons License 2013.05.07 0 0 50828

...es ezeket hajlandok lennetek leasni a jarataba? Nalam itt bukik a dolog.

Előzmény: durkonorbi (50822)
Szipolykaa Creative Commons License 2013.05.07 0 0 50827

Tavaly nekem is nagyon hamar kimerultek a tobbhonapos mutragyak is.

Most nyolchonaposat vettem, de meg tart a starter ereje, addig nem szorom ki.

Előzmény: kovacsl1976 (50824)
mandarin79 Creative Commons License 2013.05.07 0 0 50826

A másodikat próbálom 2 hete, 3db-ot sikertelenül.

 

Előzmény: durkonorbi (50822)
Régivagyok Creative Commons License 2013.05.07 0 0 50825

Üdv. ha valaki tudna segíteni megköszönném, sürgős lenne.

 

 

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9001655

kovacsl1976 Creative Commons License 2013.05.07 0 0 50824

3,5 hét után úgy érzem, hogy elfogyott a 2-3 hónapos Scotts high N ereje. Másnál tapasztalatok? Lehet hogy hétvégén vagy a jövő héten adom neki a következőt.

Catman Creative Commons License 2013.05.07 0 0 50823

Sziasztok, kb. 2-3 hete szortam ki nem burkolt mutragyat. Kezzel szortam, es hat elegge foltosra sikerult. :) Elhataroztam, hogy legkozelebb vizben feloldom, es kilocsolom. Szerintetek varjak meg, vagy mehet a heten a kovetkezo adag?

durkonorbi Creative Commons License 2013.05.07 0 0 50822

Ez az élve (vagy éppen nem élve...) fogós dolog érdekelne engem is, apu kérdezte van-e valami bevált a csodaszeren kivül... ezeket nézte, ismer/használt belőle valaki sikeresen?

 

http://www.olcso.hu/arak/vakond%20csapda

rfamp Creative Commons License 2013.05.07 0 0 50821

:-)) Ezt én is megettem...Én is keresgéltem mindenféle szivatógombot a gépen, sőt kerestem a csomagban az önjáró kioldókarját is, meg az önindító gombot is mire rájöttem hogy ezek   opciók, csak ezek is benne vanak a gépkönyvben mert univ. a leírás. Innentől viszont akár lehetett volna egy "csináld magad ahogy tudod (gépészek előnyben..) " tanfolyam is, a gép összeszerelésétől az elindításáig. Tehát a gépkönyvet a hátam mögé dobtam mert szinte használhatatlan volt, és maradt a logika + örültem neki hogy a gyerekekkel egy időben sokat LEGO - ztam..:-)   Ezek után némi szemrevételezéssel kiderítettem hogy a mi gépünk biza nem lehet önjárós, mert se áttétel a kerekeknél..stb. Az első indítás nálam úgy zajlott hogy kb 10 percig nézegettem elölről hátúljól jobról balról a motort, hol a bánatban van a szivató (ami egyébként a leírásban lévő egyik ábrán ábrázolva vagyon...) Aztán meguntam és elkezdtem rángatni a behúzózsinórt ...ééééés semmi! Már fájt a vállam mikor próbából behúztam azt a piros kart a tolókeret alatt, na erre rögtön beröffent egy húzásra. Ettől úgy megijedtem hogy elengedtem a kart...erre leállt ami nem volt nagy baj lévén hogy nem is volt benne akkor még olaj mint az később kiderült. De végre meglett a titok nyitja, a "Bűvös Piros Kar".  Az a kar egyébként amolyan "villanykapcsoló módra" működik, azaz ha behúzom és berántom a gépet akkor megy amíg behúzva tartom a kart. Ha a elengedem a kart, leáll. A kettő között nincs átmenet, fordulatot nem szabályoz, állandó fordulaton jár a gép. De a leírás szerint is így kell működjön (legalább ez az egy stimmel..) , úgyhogy megnyugodtam. Lehet most ezen sokan mosolyognak de nekem kb. 20 éve volt egy használtan vásárolt benzines gépem ami már akkor is kb. 10 éves kontrukció lehetett, azon volt szivató, benzincsap, fordulatszám szabályzó meg még a bánat tudja mi nem. Nem hogy "EasyStart System". A kisebbik fiam egyébként óvatosan megkérdezte hogy "apa nem lehet hogy be kell tolni mint a szomszéd bácsi kocsiját....? Mondtam neki, ha a következő rántásra se indul akkor már csak az a lehetőség maradt, úgyhogy kipróbáljuk..:-)) De vegül beindult.

Előzmény: Szipolykaa (50808)
kz4 Creative Commons License 2013.05.07 0 0 50820

gazok jönnek, gazok mennek.

de a talajelőkészítés legyen jó, mert azt utólag már nehéz korrigálni.

tehát a várakozásnak azért (is) van értelme, mert addig is alakul, tömörödik a föld. és ki lehet javítani.

Előzmény: j4ck (50812)
apci500 Creative Commons License 2013.05.07 0 0 50819

Bizonyára síkvidéki vagy.

Előzmény: Törölt nick (50813)
kz4 Creative Commons License 2013.05.07 0 0 50818

oké, igazad van, hogy gagyi módszer, de működik.

egyébként van kompresszor is, csak akkora, hogy nem érdemes odacibálni.

 

nálam olyan a geometria, hogy egyszerre ürülnek le a fejek, egyszerre prüszköl mind a kettő, amik egy körön vannak.

az a kis víz ami a csőben marad, az még nem okozott gondot.

nálam.

 

Előzmény: -Tsunami- (50817)
-Tsunami- Creative Commons License 2013.05.07 0 0 50817

Tüdővel, pet palackkal, kézi hajtányos pumpával.????

:-))))))

Az első  magasabban lévő fejig ürül a kör, utána pumpálhatjátok.

Nem fogja a rendszerből tovább nyomni kifelé a vizet.

Sima gravis leeresztéshez meg a szivattyú felé kell lejtenie végig a rendszernek.

20/1/2"-3/4" könyökök amik ridegebb műanygból vannak, szépen repednek ha benne marad a víz.

Még a kpe csövet is gyönyörűen repesztette a fagy a vízdugónál.

Szoptam is vele, mert az egyik fej közelében repedt a kpe gerinc és a fejnél kezdett megjelenni a szivárgás.

Teljesen úgy nézett ki, mint ha áteresztett volna a mágnesszelep.

 

Előzmény: kz4 (50811)
Infomaker Creative Commons License 2013.05.07 0 0 50816
nem a kupac alatt kell csapdazni hanem arrebb fel meterrel legalabb ahol tiszta a jarat.

vagy probald ki a cseh csodaszert amit mar vagy tizen rendeltek, sz_attila szerint tuti, a tobbiek nem tom teszteltek e mar?
nalam meg van, emailezz tudok postazni.
Előzmény: mandarin79 (50815)
mandarin79 Creative Commons License 2013.05.06 0 0 50815

Sziasztok!

 

Tud valaki abban segíteni, hogy miként lehet megfogni a vakondot?

Ugyanolyan élvefogó készüléket rendeltem, mint amit a vakondstop.hu-n hírdetnek.

3db-ot vettem, 2 hete próbálkozom, szépen kibontom a friss kupac alatt a járatot, hogy a cső éppen beleférjen, de vagy mellette ás el a rohadék, vagy tele túrja földel.

 

Működnek ezek,valami csali is kell bele, hogy belemenjen, vagy csak ez is kidobott pénz?

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.05.06 0 0 50814

Jól gondolod ... célszerű az újabb locsolás-gyomírtózás-várakozás menet.

Ha, 3-4 cm-nél mélyebben lesz a föld átmozgatva, akkor főleg.

 

Pláne, ha hozott idegen föld is kerül meg a terepre esetleg...

Előzmény: j4ck (50812)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.06 0 0 50813

Kinyitom a végzáró dugót és leengedem a vizet ...

 

http://img.index.hu/imgfrm/5/9/9/0/BIG_0011175990.jpg

Előzmény: apci500 (50810)
j4ck Creative Commons License 2013.05.06 0 0 50812

sziasztok!

 

most hétvégén jönnének hozzám terepet rendezni (szintre hozni) füvesítéshez

egy pár hete már legyomírtóztam a területet, a legtöbb helyen szépen ki is sárgult minden, de van, ahol már megint gyomosabb

jól gondolom, hogy ha most megint megpiszkálják, megforgatják a talajt, akkor újabb gyomok kibújására lehet számítani?

 

tehát menjen tovább is az öntözőrendszer, majd újra gyomírtózzak és csak utána vessük el a füvet? csak ez akkor azt jelenti, hogy csak júni elejére lenne meg

 

vagy inkább most a talajmunkák után már vessük is el a füvet inkább?

 

köszi

J

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!