Keresés

Részletes keresés

Landsmann_ Creative Commons License 2014.04.17 0 0 4571

Egy takonykór után nekem is szokott fájni. Annyi tüszkölés, orrfújás és köhögés után rendesen igénybe van véve a hasfal. Én már nem aggódok rajta hogy fáj. Teljesen természetesnek veszem ilyenkor. Szépen elmúlik a nátha után az is.

Előzmény: star61 (4570)
star61 Creative Commons License 2014.04.17 0 0 4570

Két hónapja műtöttek, eddig szinte semmi fájdalmat sem éreztem (négy nappal a műtét után már motoroztam), most viszont egy megfázásos köhögős nap után megfájdult a műtét helye. Legalább tudom, hogy hol a háló. :-)

Előzmény: Landsmann_ (4566)
star61 Creative Commons License 2014.04.17 0 0 4569

Én meg a fülemet tudom mozgatni... :-))

Előzmény: Landsmann_ (4567)
Maros274 Creative Commons License 2014.04.17 0 0 4568
Hát azérz megnézetem az orvosommal. De köszönöm a vàlasz :)
Landsmann_ Creative Commons License 2014.04.16 0 0 4567

Érdekes eza  golyómozgatás. :) Ott nincsenek izmok. A hidegtől és a melegtől maguktól mozognak némileg.

Előzmény: vismajor1 (4564)
Landsmann_ Creative Commons License 2014.04.16 0 0 4566

Nem valószínű hogy kifakadt. De óvatosan a kondizással. A megerőltetést én még hét és fél évvel a műtét után is érzem 1-2 hétig. Szóval úgy néz ki, ez már csak így marad. A durva az, hogy az enyhe fájdalom nem is akkor jelentkezik mikor megerőltetem magam, hanem majd másnap. Aztán az eltart 1-2 hétig az erőltetés mértékétől függően, azt szépen elmúlik. Szerintem nálad is hasonló a helyzet.

Előzmény: Maros274 (4565)
Maros274 Creative Commons License 2014.04.16 0 0 4565
Helló. 6 hete műtöttek lágyék sérvre elkezdtem kicsit kondizni és most szúr a dudor helye hogy az mitöl lehet? lehet kifakadt?
vismajor1 Creative Commons License 2014.04.15 0 0 4564

hát eddig tzudtam mozgatni a golyokat,most meg a bal nem mozog(megdoglott:)))

 

 

tegnap egy barátomtnak meséltem,hogy mi van velem,mire megkérdezte:te tudod mozgatni???:)) hát erre mit is mondhatnék,tehát eddig tudtam:)

borotválni nehogy leborotváld,mert begyulladhat és ha begyulladt akkor az az napi mutétnek lottek,

hát vannak bajok de már fel tudok kelni majdnem megy a hason fekvés is,,,

és autovezetés is sima ugy,22nap után,,de hogy hogyna fogok dolgozni 14 nap mulva létrára fel s le,,hát azt nem tudom:( 

persze miért nem lettem cukrász:)))

 

golgemáj Creative Commons License 2014.04.15 0 0 4563

Ezt hogy érted hogy nem tudod mozgatni a tojásodat ? Mármint akaratlagosan valami izommal vagy hogyan ? Mikor említettétek már többször, hogy műtét után szoros alsógatya viselete ajánlott több számmal kisebb is, akkor melyik fazonra gondoltok, fecske vagy milyen ? És valóban nem szabad leborotválni a területet a szőrtüszők gyulladása miatt, vagy helye válogatja, hogy van ahol nekem kell és van ahol közvetlenül műtét előtt a személyzet borotválja le ?

tristen Creative Commons License 2014.04.14 0 0 4562

Szia!

 

Szerintem minden rendben van.

 

Inkább azt érezheted, hogy a hálót kezdi beszőni a tested szövetszálai, és ezért van az az érzésed.

 

A házaséletről ne beszéljünk, nálam ez gigászi időbe tellett, szóval inkább nem is írnék erről :)))

 

KITARTÁS!

Előzmény: vismajor1 (4560)
Ambilane Creative Commons License 2014.04.13 0 0 4561

Szia!

 

3 nap után házasélet, az csak valami vicc kategória, mindenhol minimum 1 hetet ajánlanak ahol anno én csak kérdeztem.

Bár nem értek hozzá, de a 17 nap után nekem az kicsit már soknak tűnik úgy emlékszem átlag 1 hét alatt elmúlt a többieknek, de kijavítanak ha nem, biztos nincs semmi baj, de én ránézetnék a helyedbe a dokival, max. megnyugtat, hogy ne aggódj semmiért.

 

Előzmény: vismajor1 (4560)
vismajor1 Creative Commons License 2014.04.11 0 0 4560

Udv mindenkinek:)

elsosorban urak segitségét kérném:)))

bal oldali mutét után 17 napja nem tudom mozgatni a bal oldali már nem kék tojást:)

a jobb rendben lenne de a bal nem mozog s roppant érzékeny(mondhatni az érintés már már fájdalmas de legalábbis tobb mint kellemetlen)

mások emlitették,hogy 3nap után házaséletet éltek,hát,,ezt cáfolnom kellett,,

kérdés ez normális vagy rohanjak el egy ultrahangra mert valamit elkaszaboltak?:)

3napja olyan erzésem van mintha a hálo  mozogna  15x15 cm es ugyhogy nem kicsi..sétálás kozben jott egyszer csak az érzés és ez sem tul kellemes:)  tehát hipochonder vagyok vagy huzzak el egy ultrahangra mert a hálot nem varrták oda s egy vezetéket pedig elvágtak?:))))

koszi

dalmata13 Creative Commons License 2014.04.10 0 0 4559

3 éve műtöttek, jó 10-12 centis vágásom volt. egyszer raktam is be képet róla. Kiváncsiságból most megnéztem és.......nem találom a vágást,még nyoma sincs...semmi.Már negyedszer nézem nagyítós tükörrel...100% -osan eltünt.Már csak papírral tudnám igazolni,hogy műtétem volt...

Előzmény: datapop (4554)
Lizarazu78 Creative Commons License 2014.04.06 0 0 4558

Nagyon koszonom Tamas! Nekem 2.5 cm volt, azt nem tudom nagy, vagy kicsi:-)! De megnyugtattal, valahol a fejemben volt, hogy nehogy kiujuljon, mert tul hamar kezdtem el kocogni. Nagyon koszonom megegyszer a valaszt!

Előzmény: TamásD (4557)
TamásD Creative Commons License 2014.04.06 0 0 4557

Hónapok. A dudor lehet a szövetek odémásodása, kis bevérzés, stb. ezek hamarabb visszahúzódnak. Ha valakinek nagy sérve volt, annál a sérvtömlő egészét nem mindig lehet kiirtani, tehát a tapintható dudor megmaradhat, de persze a hasüreg felé le van zárva, nem közlekedik, tehát nincs sérve, de sokszor nem lesz olyan lapos, mint a másik oldal.

Előzmény: Lizarazu78 (4556)
Lizarazu78 Creative Commons License 2014.04.04 0 0 4556

Sziasztok,nektek a duzzanat a varrat körül és lágyéksárv helyén a műtét után mennyivel húzódott vissza teljesen? ez hetek, hónapok? Mert nekem úganúgy ott van egy dudor a vágásnál, mintha sérvem lenne, pedig nincs:-) Köszönöm!!!

Bombyna Creative Commons License 2014.04.04 0 0 4555

Nekem van 30 éve tudom :D Úgy volt ha lesz idő rá megműtik azt is.Nem volt, lehet hogy szerencsére?

Neked nem laparoszkóppal csinálták?Alig látszik a 3 luk.Nagyon klassz lett.

Előzmény: vismajor1 (4553)
datapop Creative Commons License 2014.04.04 0 0 4554
Én épp azzal dicsekedtem mindenkinek, h milyen szép a varrat. Mint egy kis karcolás. Nem úgy mint a túloldalon ahol egy régi heg tátong.
Előzmény: vismajor1 (4553)
vismajor1 Creative Commons License 2014.04.03 0 0 4553

ha már igy eggyutt vagyunk koldok sérve van valakinek?:)mert nekem talált a doki a multkor, most szedték ki a  varratokat a lágyéksérvembol,nektek sem valami szép a varrás? avgy csak én avgyok hiperérzékeny a z egyenes vonalakkal??.)

 

Bombyna Creative Commons License 2014.04.03 0 0 4552

Jó lehet de az enyém azért poén, mert egy fekvő macskára hasonlít.:DDD

Előzmény: Lizarazu78 (4551)
Lizarazu78 Creative Commons License 2014.04.03 0 0 4551

nagyon köszi Tamás!! Én tegnap elmentem egy másik ultrahangra, az a gép látta a hálót elvileg, sérvkaput a doktornő nem állapított meg, de mondta, mivel ödémás a terület, ezért nehezen tájékozódik. Most volt 16 napos a műtét,maga a seb környéke duzzadt, de fájdalmatlan. Remélem nem újult ki, illetve a háló sem mozdult el...Kocogáson kívül semmit nem csinálok, nem emelek, stb.. data, megkeresem az enyémet, de semmit nem fogsz látni rajta, ez nekünk magas szerintem:-)

Előzmény: TamásD (4549)
Bombyna Creative Commons License 2014.04.03 0 0 4550

Muti a képet én még nem találtam meg az enyémet de keresem.

Előzmény: Lizarazu78 (4544)
TamásD Creative Commons License 2014.04.02 0 0 4549

Azt, hogy nedvesség hatására a háló anyagának egy része felszívódik, eltűnik, stb. Igazából a sérvműtétnél csak a háló pórusai kellenek nekünk (magyarán, egy nagyon drága semmit veszünk), mert a háló pórusaiba belekúszik a kötőszövet és egy erős kötőszövetes lemez alakul ki. Közben a háló kisebb-nagyobb része (a hálók többféle szálból állnak) eltűnik, de addigra ez a kötőszövetes átalakulás már végbemegy. A háló egy idegen anyag, ami szöveti reakciót válthat ki, tehát annál jobb a háló, minél nagyobb része szívódik fel.

 

TamásD

Előzmény: datapop (4547)
Lizarazu78 Creative Commons License 2014.04.02 0 0 4548

nekem azt mondta az orvos, aki műtőtt, hogy lassan felszívodó hálót tett be, ami kvázi megerősíti a hasfal gyenge részét, ahol a sérv volt és hosszú hónapok alatt szívodik fel. De gondolom több fajta háló létezik, gondolom ez a sérv típusától, nagyságától függ, meg a páciens korától életvitelétől, stb, hogy milyen háló mellett dönt az orvos. vannak olyan hálók is, melyek nem szívodnak fel. Ezt nyugodtan kérdezd meg az orvosodtól, hogy milyet rakott be, vagy esetleg a műtéti zárójelentésen is rajta van, meg a módszer, amivel műtőtt.

Előzmény: datapop (4547)
datapop Creative Commons License 2014.04.02 0 0 4547
Mit értetek azalatt, hogy felszívódik? Beágyazódik a helyére?
Előzmény: TamásD (4546)
TamásD Creative Commons License 2014.04.02 0 0 4546

Amit írsz, az kb. jónak tűnik. Ezekre nincsenek általános szabályok; valaki írta, hogy a test jelzi. Én is azt szoktam mondani, amíg nem kellemetlen, olyan nagy bajt nem lehet csinálni.

(Egy hét után a háló már letapad annyira, hogy átlagos mozgással nem válik le. Később meg jórészt úgyis felszívódik. Ha tényleg nem erőltetve már egy-két hét után kiújul a sérv, akkor jó eséllyel a sebész rontott el valamit).

 

TamásD

Előzmény: Lizarazu78 (4538)
datapop Creative Commons License 2014.04.02 0 0 4545
16.nap most várok a varratszedésre. Halo halo ... Nem ismerek senkit a váróba.
Lizarazu78 Creative Commons License 2014.04.01 0 0 4544

jaja, en is felrakom az enyem!

Előzmény: Bombyna (4543)
Bombyna Creative Commons License 2014.04.01 0 0 4543

Az enyémen látszik mutassak képet?

Előzmény: Lizarazu78 (4542)
Lizarazu78 Creative Commons License 2014.04.01 0 0 4542

nekem azt mondta, hogy ultrahangal nem is látszik a háló..mármint nem nekem, egyáltalán...szerinted?

Előzmény: Bombyna (4541)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!