Keresés

Részletes keresés

CB Tornádó Laci Creative Commons License 2009.08.05 0 0 47

Új készülékverzió: KG-UVD1P

 

Már kapható a KG-UVD1P, ami kiegészült pár hasznos dologgal.

 

Újítások:

- Megjelent a 30. menüpont, ennek segítségével a vett adásban megkereshetjük a CTCSS vagy DCS kódokat.
- A billentyűzet segítségével adás közben DTMF kódokat küldhetünk, amivel pl. kapuállomásokat vezérelhetünk.
- Két VFO -s módban az aktív VFO nem ugrik át a másik sorra, mégha onnan is jött akár a vett jel, az aktív VFO és így az adásunk ott marad, ahová állítottuk.
- Az alap tartozékok mellé ezentúl headset és autóstöltő adapter is jár ajándékba.

- Javasolt letölteni a

legújabb verziós (v1.05) memóriakezelő szoftvert.

 

- A készülék ára csökkent, (márahol persze)

cbradio.extra.hu ár: 25 000 Ft.

 

Az új verziós készüléket így különböztesd meg a régitől:

- Dobozon a típus felirat, legyen "P" betű

- Készülék hátlapján a matrica, legyen "P" betű

- Készülék kijelző jobb felső sarokban a típusjel után legyen "P" betű

 

 

 

 

Z-M-an Creative Commons License 2009.07.27 0 0 46
No, azért csak írjunk ki valami dátumot! :) Sokan várják már...
Pl. 20-i hosszú hétvége? Vagy az utána következő (de ott meg szombat munkanap)...

"Zavarásilag" a hosszú hétvége ígérkezik a legjobbnak (kevés darus). Húú, de ezt lehet, hogy a PMR fórumon kéne folytatnunk, nem itt. Ha meg ráadásul a papagáj is működne a kilencesen, szép távokat lehetne átbeszélni... :)))
Előzmény: robika1001 (42)
Csontember Creative Commons License 2009.07.27 0 0 45

Oké, így már minden világos.

Nagyon köszönöm.

Előzmény: robika1001 (44)
robika1001 Creative Commons License 2009.07.27 0 0 44
Csontember

Öntsünk Tiszta vizet a pohárba . Vedd le az akut és nézd meg rádió papírját a hátlapon a puxing 888 felirat mögött milyen jelölés van ? ha van D akkor Dés .

ehhez csak a D-s program jó a régebbikhez meg a régebbi pogik C B A .

ezeket a puxing gyári Honlapjáról leszedheted .

http://www.pxdz.com/english/down.asp

A Kézből Programozás pedig minden rádióra vonatkozik ! attól hogy nincs benn self mód tökéletesen programozható kézből .

Self mód egyedül csak arra volt jó hogy a nevet beírjuk egy frekinél .

nagyon sokan csak belekeveredtek a tapasztalataim szerint .

üdv Robi
Előzmény: Csontember (43)
Csontember Creative Commons License 2009.07.27 0 0 43

Nagyon köszönöm a segítségedet, így már sikerült, és ezekszerint nekem csak a sima Px 888 van mer tudom kézből programozni.

Akkor viszont feltennék egy újabb kérdést, a Px 888 D programozó szoftver jó hozzá?

Mégegyszer köszi.

Előzmény: robika1001 (40)
robika1001 Creative Commons License 2009.07.26 0 0 42
Hali Te Betyár :)

De gondolkodom de augusztusban valamikor , meg hát tuti jó idő kén ,meg hétvége meg meg meg meg :)

Valamit Kitalálunk ;)
habár már szinte minden hétvégén papagájol meg dzséikszel valaki :D


Előzmény: CB Tornádó Laci (41)
CB Tornádó Laci Creative Commons License 2009.07.26 0 0 41
Ááá szia Robi!
Nem -é gondolkodtok valami DX nap félében mostanság?
Üdv: Laci
Előzmény: robika1001 (40)
robika1001 Creative Commons License 2009.07.26 0 0 40
Csontember

üdv Ha D verziós Puxingod van akkor már nincs SELF mód .
tehát csak pc röl tudod direkt programozni a memóriát külön rx tx.

vfo módba állítsd be a vevő frekit majd állítsd be az eltolást plusz minusz . majd állítsd be az eltolás mértékét .

ehhez segítséget esetleg itt találsz www.pmrradio.hu letöltések weierwei v1000 magyar használati ugyan az mint a puxi .



v1000 használati segédlet
üdv Robi
Előzmény: Csontember (39)
Csontember Creative Commons License 2009.07.23 0 0 39

Segitség, aki tud segítsen!

Elöre is köszi.

Puxing-888 kisérletezem. Lehet, hogy én vagyok a béna de nem tudom a felmenő és a lejövő frekiket külön beirni. Miért??

Köszönöm!

toga Creative Commons License 2009.07.22 0 0 38
Köszönöm!
CB Tornádó Laci Creative Commons License 2009.07.22 0 0 37
Gyakorlatilag a PX-777 kielégítő nektek. UHF sávos, PMR csatikon használva problémamentesen megy. Habár tízszer akkora a kimenőteljesítménye mint egy PMR rádiónak, tehát nem PMR rádió, de a kutyát nem érdekli a gyakorlatban, nyugodtan rádiózhattok vele, mint sokan mások.
Előzmény: toga (35)
CB Tornádó Laci Creative Commons License 2009.07.22 0 0 36
Minden további nélkül viheti. Itt kissé buckás dél balatoni tájon a világos - mezőszentgyörgy 8Km -t viszi udvarból, kézből, túloldalon ugyanez.
Előzmény: toga (34)
toga Creative Commons License 2009.07.22 0 0 35

Hogy az érdeklődésem konkrét legyen, a barátaimmal motorral kerékpárversenyek biztosítását is végezzük, sokszor előfordul, hogy a mezőny széthúzódása miatt a két végpont gyakorlatilag rádiócsendben halad. Jelenleg különböző, nem berhelt PMR-ekkel dolgozunk. Ehelyett keresünk megbízhatóbb megoldást, természetesen nem ipari URH megoldásokra gondolunk.

Ehhez a feladathoz melyik címbeli típust ajánlanátok?

Kösz, toga

toga Creative Commons License 2009.07.22 0 0 34

Köszönöm!

A gyári antennával kézből kézbe a 10 km-t akkor viheti ugye?

CB Tornádó Laci Creative Commons License 2009.07.22 0 0 33
Kis kétsávos kézirádióhoz való mágnestalpassal autóbol autóba 15-20 km, persze nagyjából sima terepen. Ha dombra mész több, ha városba be kevesebb.
Üdv: Laci
Előzmény: toga (32)
toga Creative Commons License 2009.07.22 0 0 32

Azoktól kérdezem akik már használták mobil-mobil kapcsolatban, de Tornádó Laci véleményére is kíváncsi vagyok, (láttam a világosi videón a stabillal 30 km kapcsolatot), hogy "földszinten" mobilról mobilra nem városban mekkora távot tud átbeszélni még érthetően.

(a Wouxun kg ugd-re gondolok)

Kösz, toga

Tomcatfly Creative Commons License 2009.07.21 0 0 31

Sajnos eladó lett eddigi kedvenc rádióm a Wouxun KG-UVD1 rádióm, mivel a motoromban használt intercomhoz nem tudom kompatibilitási problémák miatt csatlakoztatni és ez lett volna a fő csapásirányom.

 

Felraktam az előbb az adok-veszekbe is.

Tamás (06 30 919 28 69)

szbeni7 Creative Commons License 2009.07.11 0 0 30
De sajnos én értettem félre :)

Az az új KG-UVD1 típusa és nem lehet frissíteni, a progival, (nem is tudom miért gondoltam ) :(

Na mind1 bocs akit felcsigáztam.
Előzmény: szbeni7 (29)
szbeni7 Creative Commons License 2009.07.11 0 0 29
De nekem nem működik.

Bővebb <a href="http://www.chinatwowayradio.net/viewthread.php?tid=85&extra=page%3D1" target="_blank">info</a>

Remélem nem én értettem félre :)
Előzmény: szbeni7 (28)
szbeni7 Creative Commons License 2009.07.11 0 0 28
Sziasztok!

Azoknak van egy jó hírem akiknek van KG-UVD1 és egy programozó kábel.
A mostani 1.05 szofttal a készülék verziója KG-UVD1P-re frissül, amiben egy-két új funkció is helyet kapott, és ha jól olvastam kisebb hibákat is javítottak.

Itt a :progi
és a manualja



BENI
CB Tornádó Laci Creative Commons License 2009.07.10 0 0 26
Hű megy ám az újítás ezerrel :) Én is hallottam már cifrákat, de keresztsávos átjátszást még nem. Nem is rémlik, hogy a magyarnyelvűjében ilyet említenék.. Nem baj, lesz abba még elektromos konzervnyitó meg víz alatti plazmahegesztő is :D
Előzmény: qmatch (25)
qmatch Creative Commons License 2009.07.10 0 0 25
nahát: ezekben - akárcsak az én weierwei-emben - van egy nagyon egyszerű kis FM vevő, kábé mint azokban az 500forintos kisrádiókban. És a vevő kimenete eccerűen rá van keverve a hangszórót meghajtó kis végfokra, és kész...
Az 1 sávos említett rádióm is tudja a dual-watch-ot, meg a repeater módot is....
csak éppen a beállítható két freki ugyanabban a sávban van - hiszen csak 2m a cucc.
Na , mármost a kétsávos voxun menuje a manual-ja szerint megszólalásig olyan, mint a weierwei-é: pl. szó sincs két VFO-ról, meg főleg keresztátjátszásról....csak repeater üzemmódról, ami , ugye nem ugyanaz.
A voxun-nál egyszerűen arról lehet szó - a manual szerint -, hogy a felmenő/lejövő nem egyszerűen két külön frekin, de két külön sávban is lehet.
Sokan rákattantak, hogy az új voxun kétVFO-s, sőt, keresztátjátszást is tud....meg ilyen zöldségek....

hamarosan lesz környékemen ilyen voxun, nagyon kíváncsi vagyok rá....
Előzmény: CB Tornádó Laci (4)
CB Tornádó Laci Creative Commons License 2009.07.10 0 0 24
Idiótizmus ellen nincs orvosság, bár a jelenség a fővárostól való távolodással arányosan csökkenthető. A balatoni 100Km már elég jó filter hálisten :))
Előzmény: Törölt nick (23)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.10 0 0 23
Majd jön a taposgálás, játszadozás. Utánna 50W lesz a feljutási küszöb!  :))
Előzmény: CB Tornádó Laci (22)
CB Tornádó Laci Creative Commons License 2009.07.10 0 0 22
Tökéletesen igazatok van. Az én utóbbi pár éves tapasztalatom is azt tamásztja alá, hogy mindenki azt árul meg úgy ahogy akar, és kizárólag bizony csak a vevő dönt. A vevő pedig az ÁR és a többi vevő tapasztalatai alapján dönt. Nekem nincs fényes csillivilli üzletem, én ahhoz túl kis pont vagyok. Mégis idejár a rádiósok apraja nagyja, mert azok ismerősei is ide járnak és egyszerűen engem javasoltak. A jó hír mindig is többet ért bármilyen csillogó üzletnél, fényes reklámoknál és több mázsa pecsétes papírnál.

Más: Ma (pénteken) tesztüzem a pilisi PMR átjátszón! Fölmegy a madár a 17 - 19 órás időközben az 500m magasan lévő fészkébe. A PMR 3-as csatornán 103.5Hz CTCSS kód küldése mellett lehet följutni. Próbáljátok ki minél többen!
szbeni7 Creative Commons License 2009.07.09 0 0 21
Úgy ahogy mondod, bárhol bármit megvehetsz, és el is adhatsz.

Főleg olyan helyen nem kötelező megvenni ahol inkorrekt módon csak a Nettó árak vannak feltüntetve, és még a fórumot is teleszemetelik, moderátor ilyenkor hol van???

Előzmény: bcslaci (18)
Terjedés Creative Commons License 2009.07.09 0 0 20
... ezzel csak azt mondom, hogy mindenki azt árul amit akar és ahogy tudja. Főleg manapság. Úgyis a vevő dönt.
Előzmény: Terjedés (19)
Terjedés Creative Commons License 2009.07.09 0 0 19
Snikkers meg Mars szeletet sem lehetne papírdobozról árulni az aluljáróban "kettőt egy százasért", mégis virágzik a bolt...
Előzmény: bcslaci (18)
bcslaci Creative Commons License 2009.07.09 0 0 18
Magánszemélyként azt veszek meg külföldön és hozok haza (vagy hozatom haza) amit csak akarok, nem?

Ha meguntam, nem erre gondoltam, érdekmúlt, (akár másnap) annak adom el akinek akarom, nem?
Előzmény: HG4I (17)
HG4I Creative Commons License 2009.07.09 0 0 17

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!