Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Jago_ Creative Commons License 2009.02.28 0 0 3816

Talaltam egy videot, bar ez nem az amit eredetileg kerestem, de ez is egy ilyen:

http://www.youtube.com/watch?v=mPjH-P9L9e8

Előzmény: Jago_ (3815)
Jago_ Creative Commons License 2009.02.28 0 0 3815

En is ezt hittem, amig utana nem neztem egy ilyen tevemusor utan, hogy hogy is van ez. Feltetelezem, neked is van valamilyen muszaki iranyu vegzettseged, szoval biztosan rogton le fog esni neked is, hogy mukodik, ha elolvasod. Nem agysebeszet, csak az embernek bazira nem jutna eloszor az eszebe, hogy igy is lehet...

http://www.copradar.com/preview/chapt7/rddspec.html

 

Kerestem a videot is a holland tv-musorrol, de nem talalom per pill - ha meglesz belinkelem...

Előzmény: Törölt nick (3809)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.28 0 0 3814
Fogalmam sincs mit mennyiért mérnek, életemben nem fizettem büntetést, balesetem sem volt.
Előzmény: sonyesz1 (3811)
atiTDI Creative Commons License 2009.02.28 0 0 3813
A zindex megint hozza a formáját.:)
Talán most sikerül linkelni: La57 kommentek
Előzmény: atiTDI (3812)
atiTDI Creative Commons License 2009.02.28 0 0 3812
Létezik radardetektor-detektor, hiába csak vevőeszköz be lehet mérni, de nem kérdezd miért, nem értek hozzá. Itthon hál istennek lézeres mérőhöz képest kevés radaros traffi van, a fixen telepítetteknél meg előírás, hogy ki kell táblázni.
Itthon volt precendens arra is, hogy a blokkolóval felszerelt autóst megállították mert akadályozta a mérést, de ki nem tépték a cuccot csak lefényképezték és feljelentették. Jogállamban élünk, és a blokkolód magántulajdon, nem állhat neki a rendőr rongálni.:)
Az embernek jött egy 10ezres csekk, amit megfellebbezett, és a bíróság végül ejtette az ügyet. Ha érdekel a sztori, itt olvashatsz bővebben: <a href="http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9003321" target="_blank">detektoros fórum</a>
Itt vannak az ember hozzászólásai a témában: detektoros fórum

Ja és hogy mire is jó ez az egész? A 300k-s büntik ellen, ha netalán vagyok olyan felelőtlen, hogy átesek egy vasúti sínen 65el a megengedett 30 helyett..:DDD
Előzmény: Törölt nick (3809)
sonyesz1 Creative Commons License 2009.02.28 0 0 3811
Hazai leírások szerint nálunk ez jelenleg nem törvénysértő, de ahogy Jago topictars is írta, hallottam, hogy külföldön komolyan büntetnek érte. Nem 200-al szeretnék száguldozni, csak a kintfelejtett sebességkorlátozás mögé bújó, lehetetlen helyeken mérő szerveket kikerülni. Sajnos a mi kis hazánkban sok helyen lehet ilyennel találkozni. Én személy szerinjt autópályán 140-el szoktam közlekedni, nem is tudom mi a fenének van a többi szám a műszerfalon, mikor nem is lehet kihasználni (persze ez nem vonatkozik Németországra) Valamint a minimális birság is 30e, amellett hogy 71,5e a minimálbér. Ozapft.is nálatok hogyan alakulnak a tarifák?
Előzmény: Törölt nick (3807)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.28 0 0 3810
Traffi ellen ugye semmit nem ér, lézert meg ugyebár a szerv üzemelteti, aki ha meglátja a 4 db mínuszt a képernyôn, a nyomodba ered, és levágja a faszodat. Komolyan, mire jó ez?
Előzmény: atiTDI (3808)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.28 0 0 3809
A detektor az egy passzív vevôeszköz, nem találják meg mûszerrel. A blokkolót viszont azonnal, annak a kitépése is teljesen jogos.
Előzmény: Jago_ (3803)
atiTDI Creative Commons License 2009.02.28 0 0 3808
Jól mondod, rádióhullámokat tilos szórni, de itthon hál istennek lézert blokkolni lézerdiódával még nem törvénysértő.:)
Előzmény: Törölt nick (3807)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.28 0 0 3807
egy ismerosomnek van.amilyen mostanaban a rendorseg szerintem mar az elso vagy a masodik trafi utan megterul...

Azt is kérdezd meg tôlük, hogy nézett ki a pénzügyi mérleg, miután lebuktak vele.

hivatalosan garazsajtonyito ugyhogy a rendor nem tud mit csinalni.

Gondolom ezt a hülyeséget valamelyik lézerblokkoló-árus/felhasználó mesélte neked :)
Minden, RF jeleket kibocsátó készülék csakis és kizárólag azon a frekvencián adhat, amire a típusengedélye szól. Megnézed az E60asod kulcsát, rá lesz írva a hátlapjára a freki, nem lehet csak úgy jeleket küldözgetni a nagyvilágba, vagy zavaróállomást üzemeltetni.
Előzmény: grbv (3801)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.28 0 0 3806
Emiatt elgondolkodtam a lézerblokkoló bezserelésében, használatában.

A mérôjelek zavarása kurva rossz ötlet, észreveszik, és keményen megbaszhatnak érte.
Előzmény: sonyesz1 (3799)
Dice&Clay Creative Commons License 2009.02.28 0 0 3805

Sziasztok.

 

Volna egy kérdésem,hátha találkozott valaki ilyennel már,nekem az autó olyat csinál hogy (E60 530d) mikor padló gázt nyomok neki akkor húz rendesen,de van egy fordulat ahól elgyengül aztán újra húz tovább ugyan olyan intenzitással!Én nem tudom hogy ez így jó-e nem volt még ilyen autóm és nem is mentem még másik ilyen autóval,ezért gondoltam megkérdezlek titeket,hátha van rá valami magyarázat?!Lehet a légmennyiség mérő rossz,bár hibát nem jelez diagnosztikán.

 

Üdv. Zoli.

sonyesz1 Creative Commons License 2009.02.28 0 0 3804
Azt hallottam, hogy van ország ahol tiltott, de az autóból való kitépés egy kicsit erős (elméletileg ez magántulajdon - rongálás). A másik dolog, hogy jónéhány lézerblokkoló parkolóradar is egyben (1 jeladó és 4 érzékelő általában), vagyis az nem lehet illegáli s, hogy parkolássegítőt használjon a tulaj.
Előzmény: Jago_ (3803)
Jago_ Creative Commons License 2009.02.28 0 0 3803

Hollandiaban/Belgiumban nem hogy a hasznalata, de a birtoklasa is tiltott. Nagyon sok rendorauto radardetektor-detektorral van felszerelve, es annyi eleg, ha csak elmennek melletted, mar vilagos, hogy mit hasznalsz az autoban ha eppen be van kapcsolva.

Hollandiaban meg egy tv-musor is van errol, hogy ilyen autokkal vadasznak, es ha talalnak valakit barbar modon szo szerint kitepik az autobol a cuccot - meg persze jon a buntetes... Naluk ez "csak" 250 euro, plussz a detektor elkobzasa.

Belgiumban az autod elkobzasa, 3 honap jogsi bevonas.

Nemetorszagban 4 pont, 75 euro birsag. Szoval inkabb vezess esszel.

Előzmény: sonyesz1 (3799)
sonyesz1 Creative Commons License 2009.02.28 0 0 3802
Tulajdonképpen lézerblokkolóra gondoltam, csak ettől a megfúrástól tartok. Meg valahol el kell vezetni a drótokat, valamint a műszerfalhoz kell valami visszajelző, meg egy kapcsoló (vagy valami gomb), mert amikor visszalassulsz ki kell kapcsolni, hogy ne legyen olyan gyanús. Azt hiszem hogy van ami 4s-ig, meg van ami 8 s képes blokkolni. Ezek szerint jók a tapasztalatok. Van az ismeretségi körötökben olyan akinek e60-ban van?
Előzmény: grbv (3801)
grbv Creative Commons License 2009.02.28 0 0 3801

egy ismerosomnek van.amilyen mostanaban a rendorseg szerintem mar az elso vagy a masodik trafi utan megterul...

ha veszel csak is komolyat vegyel.kb 100-120ezer de megeri ha sokat mesz.hivatalosan garazsajtonyito ugyhogy a rendor nem tud mit csinalni.neha neha becsipog feleslegesen de annyi meg belefer.egyaltalan nem idegesito meg zavaro,nem allandoan csinalja...

Előzmény: sonyesz1 (3799)
Bazsa 525d Creative Commons License 2009.02.28 0 0 3800

A lézed ill. radar detektorhoz semmit nem kell fúrni, olyan mint egy utólagos GPS. Tapadókoronggal ki tudod tenni a szélvédőre. (ugyan úgy szivargyújtóról megy)  Ez érzékenységtől függően csipogással jelez, ha érzékel valamit (sajnos sok a téves risztás, pl: kapunyitók, benzinkutak... is megzavarják)

A lézer blokkolókat tényleg előre kell kifúrni az autó elejére. ilyenkor a rád irányított lézert blokkolja és a rend őre ---- jelzést lát a sebességed helyett. Elvileg.

Előzmény: sonyesz1 (3799)
sonyesz1 Creative Commons License 2009.02.28 0 0 3799

Sziasztok!

 

Nemrégiben egy drága fotót kellett kifizetnem. Emiatt elgondolkodtam a lézerblokkoló bezserelésében, használatában. Van-e olyan fórumozó társunk akinek vannak tapasztalatai vele. (egyik ismerős szerelő azt mondta, hogy meg kell hozzá furni az első lököst, hogy az érzékelőt ki lehessen tenni az orrára - na ez az amitől én rettegek). Jelenleg azt hiszem, hogy itthon legális (de mi a helyzet külföldön?).

bmw 5 Creative Commons License 2009.02.28 0 0 3798
Sziasztok!!

Azért "küldtem egy pontot,mert azt hittem,hogy a rendszerrel van hiba!? Elképzelhető,hogy nem a BMW-k hibája a legnagyobb probléma manapság.. Mi lesz ebben az országban ill mi lesz a Mi kis országunkkal Gyerekek"??

Üdv
Előzmény: Bazsa 525d (3797)
Bazsa 525d Creative Commons License 2009.02.28 0 0 3797

Aki vissza akar olvasni, hogy mi volt az elmúlt 3 napon, elég ha ezt az egyet elolvassa :-)))

Azért megnyugtató, hogy napok óta nincs problémás BMW !!!! :-)

Bazsa 525d Creative Commons License 2009.02.27 0 0 3796
:-)
bmw 5 Creative Commons License 2009.02.26 0 0 3795
.
pedrolo Creative Commons License 2009.02.25 0 0 3794
Sziasztok!

Még mindig E61-hez keresek HKL modult....Esetleg ha vkinek lenne elfekvőben, akkor hálás lennék.
Előre is köszi
geisz Creative Commons License 2009.02.25 0 0 3793
Nem eladni szeretném az autóm, egyszerűen zavarja a szép érzékemet a repedt csonk miatti korom, egyébként nem sűrün mosatom a motort, mert azért nem onnan szeretnék enni minden nap. :-) Meg ez a vas is a seggem alatt van már két éve, az off autóimon is olyan 100000km-ént került rá sor, durván másfél évente. Szóval néha muszály, csak parázom ezektől a mutatványoktól. Annál is inkább, mikor ezt vettem rögtön egy belső tisztitás alkalmával beáztattak vmi satelit egységet...
Vojnó Creative Commons License 2009.02.25 0 0 3792
sajna a régi félig off-nál is problémás mosni a benzineseket, de ott a korából és ezzel szorosan kapcsolódó állapotából fakadóan jönnek a problémák.
Amúgy annyi elektronika van már egy mai motortérben, hogy ész nélkül tényleg már mosni sem szabad :o)

Amúgy meg amit Rumcice írt ahhoz kiegészítésként:
Mindenféle állapota a motortérnek árulkodik azokról elsősorban, akik "belenyúlkálnak" és persze a tulajról.
De én sem szívesen dolgozom olyan motortérben ahol "örök" emléket szerezhetek a kosz miatt. :o) Tipikusan a kormos motorolaj "festékanyaga" kivalló. :oD
Előzmény: cdl1 (3791)
cdl1 Creative Commons License 2009.02.24 0 0 3791
Sok évi tapasztalatom az, hogy mosható a motortér.
Gőzborotvával is.
Persze ésszell kell mosni.
Az on motorok nem érzékenyek erre.
Az off mercik sokkal érzékenyebbek a beázásra.Ott takaritani kellett utána a gyertyapipa helyét azonnal.
Természetesen ez csak az Én véleményem.Kéretik fentartással kezelni.
Amúgy igen, a Magisznál dolgozom.(nem szoktam ezt reklámozni, hobbiból járok ide a fórumra, nem dolgozni:)
Előzmény: Gugu_m (3785)
Rumcice Creative Commons License 2009.02.24 0 0 3790

Egyetértek, túl sok ott az elektronika, ráadásul egy jó poros motor bizonyíték a hibátlan előéletre, ellenben egy frissen mosott motor mindig gyanús, hogy frissen van összedobálva eladásra. Az orrán-száján olajban úszó motor persze megint más tészta.

 

Amúgy minden általam ismert mosóban ki van akasztva egy tábla, hogy motormosás csak ügyfél saját felelősségére.

Előzmény: Gugu_m (3785)
ps3peter Creative Commons License 2009.02.24 0 0 3789
Te a Magisznál dolgozol? Vagy ez egy független szerviz?
Előzmény: cdl1 (3780)
Bazsa 525d Creative Commons License 2009.02.24 0 0 3788

De gőzborotvával csinálták!

De ott minden autóval ezt szokták és nem kevés autó fordul meg náluk. Szerintem nem csinálnék, ha gond lenne belőle.

 

A motorterem tiszta volt, de szinte rutinból mosták le. Sőt a számlán is szerepel (motormosás 480 pénz :-))))

 

ja és most látom, hogy a 21ezerpárszáz fölött van egy tétel: 7.700 pízért veszélyes hulladék kezelése. Ezzel összesen 29.párszáz volt.

Előzmény: Törölt nick (3787)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.24 0 0 3787
Gondolom, vmivel ezután a hab után le is mossák

Gondolom, nem gôzborotvával 2 centirôl :)
Ha rosszul csinálják, tényleg gond lehet belôle.
Előzmény: Gugu_m (3785)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!