Keresés

Részletes keresés

saválló Creative Commons License 2019.08.11 0 0 118834
Előzmény: Jóskabp (118833)
Jóskabp Creative Commons License 2019.08.11 0 0 118833

Van valakinek infója arról, hogy Hurghadában a Sinbad Beach Hotel a felújítás után már megnyitott-e újra?

traveller. Creative Commons License 2019.08.02 0 0 118832

Nem kell pénz.Elég az arany Mahara Club kártya.

Előzmény: sóhegy049 (118831)
sóhegy049 Creative Commons License 2019.08.01 0 0 118831

Üdvözletem!

 

Visszalapoztam, de egy kicsit hosszú... :-)

 

Hurghada Grand Hotel ahová mennénk, az Ali Baba idén nem jött össze.

A kérdés csak annyi, hogy mennyire "rugalmas" a "jó szoba"? (cash in the passport)

Medencéhez és a főépülethez közeli jó lenne, ha sikerülne. Esetleg, aki számokat is

tudna, azt szívesen fogadnám és előre is köszönöm, ha leüti nekem azt a pár karaktert. ;-)

 

SH

Vén Halász Creative Commons License 2019.07.15 0 0 118830

Én négy egyiptomi facebook csoportot ismerek, mindegyik nagyon jó, hasznos és jól pörög. Én is elég aktív vagyok ott. 

Előzmény: VBné (118829)
VBné Creative Commons License 2019.07.15 0 0 118829

Ezek zártkörű csopik,de nem tudom ide varázsolni.A facén jön nekem de szerintem aki már látta,és nagyobb tudója a netnek,az át tudja adni az infót.Bután most leírom az egyik pl.szivecske elöl majd egyiptom,és szivecske utána.

Előzmény: papamaci1980 (118826)
saválló Creative Commons License 2019.07.15 0 0 118828

Feltételem f@szbuk csoportra gondolt.

Előzmény: papamaci1980 (118826)
Havasijozsef13 Creative Commons License 2019.07.15 0 0 118827

Sziasztok!

5 ev utan  aug vegen ujra sikerul kijutnunk Egyiptomba🙃

Tropitel Sahl Hasheesh a valsztas es abban kernem a segitseget, aki mar volt itt, hogy nem szeretnenk felesleges köröket futni a recepcion es hogy melyek azok a szobak( akar szobaszammal)

amik kozel vannak a medencehez  es nem főepulet!

vagy foldszinti vagy legfelso emeleti a kilatas miatt🤪

 

hátha valaki....

elore is köszönöm!

papamaci1980 Creative Commons License 2019.07.15 0 0 118826
Előzmény: VBné (118825)
VBné Creative Commons License 2019.07.15 0 0 118825

Van 2 db egyipotomi csoport ott pörög az oldal.

Előzmény: papamaci1980 (118824)
papamaci1980 Creative Commons License 2019.07.15 0 0 118824

Sziasztok!

Elég nagy a csend itt a fórumon, de azért megkérdezem, hogy jön-e még valaki 07.17-én, a Grand Hotelbe, debreceni indulással?

flyegypt Creative Commons License 2019.07.11 -1 0 118823
AlmaT Creative Commons License 2019.07.09 0 0 118822

Sziasztok!

 

Erről a szállodáról tud bárki bármit? 

Marina beach resort (Marsa alam, nem marina port ghalib). 25.236613,34.795405

 

Az interneten, a youtubeon nem találok semmit.

Google earth alapján egy mólóról közelíthető meg a korallzátony. Úgy tűnik van zátony.

 

Nincsenek nagy igényeink, de szép élővilág kell. Ez lesz az első sznorija a lányomnak  (5 éves).

 

Ha bárki bármit tud erről az írjon pár sort.

 

Köszönöm,

 

Tamás

Buba1 Creative Commons License 2019.07.04 0 2 118821

Köszönjük a részletes beszámolót, jó lenne ha ide is többen írnának utazás után tapasztalatokat, nem csak előtte tájékozódnának..

Előzmény: andi.x (118817)
saválló Creative Commons License 2019.07.03 0 0 118820

Ez egy nagyon jó, részletes összefoglaló volt.:)

 

A felnőttbarát kategória ami a legjobban megfogott, nem csak Europában ( természetesen itthon is ) vannak hasonlóak hanem ott is, ez jó.

Előzmény: andi.x (118817)
andi.x Creative Commons License 2019.07.03 0 1 118819

Természetesen elfogadom a véleményed, és a posztot nem is vitaindítónak szántam. Annyit azért megjegyeznék, hogy a  Palace port Ghalib kanyarban sincs a Makadi Spa-hoz képest, hidd el tudom, tavaly ott voltunk.

Tényleg mindenki maga dönti el, hogy hová és mennyiért megy, nyilván egyén, igény  és pénztárca függő a dolog. Úgy vélem, Egyiptomban mindenki meg tudja találni a neki való hotelt, legyen az Sharmon, Hurghadán, vagy a Marsa Alamban.

 

Andi

 

Előzmény: flyegypt (118818)
flyegypt Creative Commons License 2019.07.03 -2 1 118818

Köszönjük kommented. Tényleg szubjektív ( mi más lenne?!) ,de nagyon részletes.

Mi az ami miatt mi nem mentünk még oda?

A legelső az ára.

Mi első sorban a meleg tengerért ( ami novemberben és januárban is nekünk - mint mindennap 1000-1500 métert úszóknak- tökéletes ill a napsütésért megyünk.

A nap SSH más szállodáiban is ugyanúgy süt s a tengert sem "fűtik jobban" januárban.

Tudom SSH-et írtam , nem Hurghadát,de nekünk az a kedvenc - mondjuk minek fizetni +25USD-t a tengerért és a napsütésért.

Ami szervizt illeti pl-ul a Palace Port Ghalib-ban 644EUR/2fő árért szinte megkaptuk ugyanezt kivéve az általad "ingyenes"-nek leírt minibárt.Az dehogy ingyenes!Megfizeted az árban!

Mondjuk mi nem iszunk alkoholt így ez eleve kiesik és én még nem éltem meg olyan AI ellátást,ami adott pl-ul alkoholmentes sört ( ami egyébként legutóbb 4.75 EGP volt /33cl doboz.

Emiatt mi a Na'ama Bay-t részesítjük előnyben.

Hosszú lassan mélyülő homokos part - némi korallal- de szinte minden alkalommal ( ez nálunk mindig 2 hét ) találkozunk teknőssel. Legutóbb április 16-án úsztam eggyel,amelyik nem akart alámerülni. Jó 20 perc után én hagytam ott!

LCD tv van, magárókl feltöltödő minibár nincs, de 700 m a Carrefour,ahol minden ,de tényleg minden hihetetlenül mérsékelt áron van.

Arany Mahara Club-osként meg oda megyünk enni ahova szeretnénk.

Mondjuk frissen facsart narancslé reggelire csak 3 EUR-ért van.

Makadi Bay még arról híres,h mindentől távol van így pl a patika árak min.6x mondjuk az El Ezaby gyógyszertárakhoz képest.

 

Most pl-ul az ETI árak az általunk látogatott hotelhez képest 3x-ak úgy,h Makadi SPA novemberi árakat veszünk figyelembe.

 

Számunkra mondjuk megfizethetetlen,h egy dobozban a hotelben hagyhatjuk személyes dolgainkat a legközelebbi utunkig.

 

Szóval én inkább megveszem azt,ami nekem kell  , m a magas kategóriájú hotelek áraiban nem kapom meg amit én szeretek.

 

Inkább elmegyünk évente 4x két hétre mint gy hétre a Makadi SPA-ba.

 

Persze a luxus azért jó érzés különösen ha elérhető árban adják...

Előzmény: andi.x (118817)
andi.x Creative Commons License 2019.07.03 0 2 118817

Makadi Spa

2019.06.25-07.02

 

 

Az utat még decemberben, előfoglalással foglaltuk, az egyik legkedvezőbb áron, illetve ez volt az első keddi járat, ami Fly Egypt-el ment. Eddig rengeteg középkategóriás szállodában jártunk, de most szerettünk volna kipróbálni valami jobbat, így esett a választás a Makadi Spa-ra. Kicsit rendhagyó beszámoló lesz, annál az egyszerű oknál fogva, hogy magáról a szállodáról már sok-sok leírás van, amit nem szeretnék ismételni.

FlyEgypt járattal mentünk, az indulás reggel 9:00-re volt tervezve. Szerencsére semmi nem szólt közbe, ezért minimális késéssel el is indultunk rendben. A fedélzeti ellátás, akár csak januárban egy sajtos kifli, kis üdítő, süti volt. Vizet adtak, de a kávé és a tea fizetős. Aki ettől többet szeretne, az készüljön szendviccsel, üdítővel.

A régi terminál elé érkeztünk, de átvittek az új terminálba. Itt nem volt ETI-s emberke, aki drágábban adja a vízumot, legalábbis én nem láttam. Sok bank ablak van, mindenki oda állt sorba, ami viszonylag gyorsan haladt, tehát nem kellett sokat várni. A csomagjainkat gyorsan megkaptuk, indultunk is netkártyát venni. A Vodafone-nál és az Orange pultnál sokan voltak, míg az Etisalat-nál senki sem állt, így ott vettem kártyát. Először azt mondta, hogy 20 dollár 20 GB, de mondtam, hogy nekem nem kell annyi, bőven elég a 10 GB is. Azt mondta, olyan nincs. Oké, nem probléma, mondtam neki, akkor inkább átmegyek a Vodafone-hoz. Na, erre mindjárt lett 10GB-s kártya, 8 dollárt fizettem érte, ott előttem törte ki, és tette be, ami kb. 20 perc múlva működött is. Nem tudom mennyi volt rajta valójában, de amíg ott voltunk végig kitartott kettőnknek.

A Makadi Spa-ban nincsenek előre leosztott szobák, mint egyes Red Sea szállodákban, de mivel volt szerencsém több szobát is megnézni, úgy gondolom, minden szoba nagyon szép. Természetesen vannak nagyobb, jobb helyen lévő szobák is, sőt, van olyan is, aminek bált lehetne rendezni a teraszán, a belső kialakítás mindenhol egyforma. Nekem nagyon tetszett az egész hotel visszafogott eleganciája, ami a szobákat is jellemzi. Ami hátrány volt, hogy a szobában (több szobában is tesztelve) nem nagyon működött a net, illetve, hol volt, hol nem volt. (Etisalat, Orange)

Akkor nézzük pontokba szedve, hogy miért érdemes többet fizetni egy szállodáért, avagy miért érte meg a Makadi Spa. Amit leírok a saját szubjektív véleményem, lehet vele egyet érteni, és lehet nem egyet érteni, hiszen van, aki sátorban is ellakna, csak ott legyen a vörös, és van, aki azért szeretne kapni is a pénzéért valamit.

szoba:

  • minden szoba felszerelt vízforralóval, kávé tea bekészítés minden nap, ami fogy pótolják, a tusfürdőt, sampont…stb, szintén
  • nagy képernyős LCD tv, külön sarokülővel
  • minibár ingyenes, bekészítés és pótlás napi szinten, literes cola, fanta, sprite, 1,5 l víz
  • fürdőköpeny, papucs bekészítve
  • a design visszafogottan elegáns, harmonikus

 

 

személyzet:

  • mindenki kedves, mindenki mosolyog, mindenki előzékeny-itt meg kell említenem, hogy kicsit tartottam attól, hogy mivel ez egy drágább szálloda, tartják majd a markukat, de nagyon kellemesen csalódtam, mert soha nem érzékeltem, hogy bárki várná a baksist. Viszont, ha kaptak, akkor annak nagyon örültek
  • itt tényleg folyamatosan járnak a medencék és a part körült, kihozzák a kért innivalót-soha nem fordult elő az egy hét alatt, hogy ne azt kaptuk volna, amit és ahogy kértük
  • törlik a napszemüveged, frissítőkendőt osztogatnak
  • a ruhájuk makulátlanul tiszta, a fehér ing ropogósra vasalva

ellátás:

  • gyakorlatilag a komplexum egész területén (Grand Makadi, Makadi Palace, Sunwing) lehet enni, inni. Kizárt, hogy valaki végig tudna mindent próbálni egy hét alatt, még akkor is, ha semmi mást nem csinálna, csak étkezne. 😊Mivel mi már voltunk kétszer, ezért nem is mentünk máshová, csak a SPA szolgáltatásait, és éttermeit vettük igénybe, kivéve a bárokat (Jó érzés volt pl. egy hosszú sznori után a Sunwing előtt az ottani bárban rögtön inni, és nem kellett visszakutyagolni még egy csomót)
  • az ételek nem csak finomak, hanem a tálalásuk is nagyon íncsiklandozó, minden gyönyörűen van szervírozva
  • rengeteg a halétel, köztük szushi is van, állandóan.
  • a gyümölcsválaszték fenomenális, minden van, a csokiszökőkút már csak hab a tortán
  • semmi nincs összetúrva, ha valaki később megy, akkor is részese a gusztusos tálalásnak
  • reggelinél frissen facsart narancslé van, korlátlan mennyiségben
  • minden étkezésnél jellemző, hogy amint elfogy az innivaló, azonnal jönnek, hozzák, kérdezik mit kérsz
  • az ételek nem csak szépek, rendkívül finomak is (itt nem láttunk összemalackodott asztalokat, otthagyott ételeket)

vendégkör:

  • mivel felnőtt szállodáról beszélünk, itt alap, hogy nincsenek gyerekek
  • az összetételét illetően leginkább németek, jellemzően középkorú és idősebb párok, de azért voltak fiatalok is
  • nincs hangoskodás, nincs éjszakai truváj, csendes, békés, hangulatos, kulturált

part:

A Makadi öböl még mindig csodaszép, viszont aki homokos, pancsolós partra vágyik, ne ide jöjjön.

Itt a legfontosabb szempont a gyönyörű élővilág, ami most sem okozott csalódást. Rengeteg felé elmentünk, a víz olyan meleg volt, hogy szinte alig adott felfrissülést. Láttunk tűzhalat, ráját, murénát és a szokásos halacskákat. A korallfal még mindig szép, a Grand mólótól talán balra érdemesebb menni. A teki találkozó most nem jött össze, de sebaj, nem csüggedtünk egy percig sem. Egyetlen negatívum volt, talán a víz melegsége miatt, hogy utolsó előtti nap belefutottunk a medúzákba. De nem ám egy-kettő vagy pár darabba, hanem egy nagyon hosszú szakaszon olyan volt, mint egy elcseszett videojáték, csak jöttek és jöttek, mintha soha véget nem érnének. Nem csípett meg, de rossz érzés volt, ahogy hozzáért az ember testéhez, és nem lehetett látni mikor van vége. Átúsztuk a szakaszt, de kis idő után jött a következő adag. Szerencsére ezt csak egyszer tapasztaltuk, a többi napokon szép tiszta volt a víz.

negatívum:

Nagyon kevés olyan dolog van, amit negatívumként tudnék felhozni.

Persze itt is van olyan fuga, ami nem szépen van megcsinálni, itt is láttam olyan falszakaszt, ami kissé már megkopott, és a nem régen felújított Infinity medence alja nagy darabokban válik fel. Ez mindenképp negatív, mert vagy rossz anyagból dolgoztak, vagy silány munkát végeztek, de ennek nem így kellene kinéznie, főleg felújítás után.

hazaút:

Gyilkos, hajnali indulás. Tudom, olcsó charter, meg minden, de tényleg azt kéne így reptetni, aki kitalálta. Mindenképp jobb, hogy a hazaút esik így, nem pedig az odaút, és legalább otthon szenved az ember, nem a nyaralás első napján, de ez akkor sem oké. Éjjel 0.30-kor indul a busz a szálloda elől, a gép hajnali 4:00-kor száll fel. Az ellenőrzés átlagos volt, minket nem rámoltak szét, de volt, akit igen. A kaja a repülőn ugyan az, ami oda felé volt, én nem ettem, mert végig aludtam az utat.

Összességében:

A Makadi SPA egy nagyon színvonalas, elegáns szálloda, ami megmutatkozik az árában is. Mind az ellátás, mind a kiszolgálás hozta azt, amit mi elvártunk, a színvonal magasan jobb, mint egy középkategóriás szállodában. Nyilván vannak olyan dolgok az általam felsoroltakban, amelyek valakinek nem fontosak, nem mérvadóak, ezért nem is fizetnének érte ennyit.

 Azoknak, akik éjszakai életre, bazározásra, nyüzsgésre pezsgésre vágynak semmiképp nem ajánlom.

Azoknak, akik pihenni, kikapcsolódni vágynak, tökéletes, mert itt tényleg nincs hangoskodás, nincs animáció, nincs gyerekzsivaj. Nekünk nagyon bejött a szálloda, a környezet, meg minden, és az egyik legjobb nyaralásunkat töltöttük el a Makadi SPA-ban.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

csavarboltos Creative Commons License 2019.07.01 0 0 118816

Köszönöm

Előzmény: wongkok (118815)
wongkok Creative Commons License 2019.06.30 0 0 118815
Viberen beszéltem "Gáborral". 2 fakultatív programot is intéztem nála 2 hete...
Ha azonnal nem is válaszolt mindig, de 1-2 órán belül mindig.
Előzmény: csavarboltos (118814)
csavarboltos Creative Commons License 2019.06.29 0 0 118814

Akkor Te szerencsés vagy.

Előzmény: Marsa19 (118813)
Marsa19 Creative Commons License 2019.06.28 0 0 118813
Szia, ezt meg kell hogy cáfoljam, nálam ha felnerült bármilyen kérdés egy programmal kapcsolatban, messengeren mindig kaptam rá választ.
Előzmény: csavarboltos (118812)
csavarboltos Creative Commons License 2019.06.28 0 0 118812

Többen ajánlottátok a Mazintourt . Nos, nekem nem volt velük szerencsém. Eddig hat alkalommal írtam nekik, de  egyre sem kaptam választ. Csak jelzem ,hogy óvatosan.

VBné Creative Commons License 2019.06.24 0 0 118811

Köszi szépen,megnézem.

Előzmény: Vén Halász (118810)
Vén Halász Creative Commons License 2019.06.23 0 0 118810

Ha Makadi Bay megfelelő hely akkor ajánlom a Sunrise Royal-t, ott lassan mélyülő homokos a partja, a szálloda kitűnő és a mellette lévő Fort Arabesque partján meg lehet sznorizni, ott van élővilág is. Mi már kétszer voltunk a Surrise-ban. Onnan lehet menni több fakultatív programra is.  

 

Előzmény: VBné (118807)
andi.x Creative Commons License 2019.06.23 0 0 118809

A Grand Makadi nagyon messze van a luxus kategóriától. Sőt, a komplexum leggyengébb láncszeme, már, ha lehet ilyet mondani. Viszont tényleg egy kis mesebeli világ, a partjáról ne is beszéljünk. Szerintem úgy összességében klassz hely, persze, ha a hibáktól eltekintek, legalábbis én imádtam, kétszer is voltam ott. Most a SPA-ba megyünk vissza, de még erre sem gondolok luxus kategóriaként, bár nyilván magasabb színvonalat képvisel, mint a Grand.

 

Ettől függetlenül ha az összes többit, amit leírtam neked a Grand Makadihoz hasonlítjuk, azokba se várjál sokkal többet, a szolgáltatások, a kiszolgálás, az étkezés kb. tekintetében. Bár, mint tudjuk, ezek a dolgok akár egy héten belül is változhatnak Egyiptomban :) Én azt mondom, célszerű az árából kiindulni, és ár-érték arányban nézni, hogy hol, mit várunk el. (és most tekintsünk el a túlárazott, túlajnározott hotelektől, amelyek messze nem érik meg az árukat)

 

Andi

Előzmény: VBné (118807)
saválló Creative Commons License 2019.06.22 0 0 118808

Valamikor, ujonnan, biztosan luxushotelnak szamitott fekvese miatt foleg, de a vamikori feny mara mar jocskan kopott.

Az ido nem tesz jot a szinvonalnak, minden kopik hasznalodik a szemelyzet fasul.

 

Bevett szokas arrafele idonkent atnevezni a szallodat, igy uj nevvel "tiszta"lappal indulhat neki a jovonek.

Aki kepben van azt egy vevvaltozassal nem lehet meglepni.

Előzmény: VBné (118807)
VBné Creative Commons License 2019.06.21 0 0 118807

A Grand Makadit luxusnak mondják,de messze nem volt az,kivéve az élővilágot.

Előzmény: andi.x (118806)
andi.x Creative Commons License 2019.06.20 0 0 118806

Mondjuk azért ezek nem a luxus hotelek, ha esetleg még az is számít. Nem tudom a Makadin melyik hotelben voltatok, ott tényleg kevés hotelnek van homokos partja. Ezek közül a Sunny Days-ben, a Long beach-en és a Pharao Azur-ban voltunk, ha tudok, szívesen segítek, bár én Makadi Fun vagyok :) 

Andi

Előzmény: VBné (118801)
saválló Creative Commons License 2019.06.20 0 0 118805

Írd be a bal oldali keresőbe ..Siva Grand Beach..., és lesznek leírások, vélemények a hotelről.

Előzmény: HavAnna61 (118802)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!