Keresés

Részletes keresés

Boarhunter Creative Commons License 2009.04.29 0 0 360
Szia!
Nincs különösebb trükkje.
Előfőzöm, először egy hagymás, ecetes lében kb. fél órát forralom utána leöblítem és átkerül egy sóval, szemesborsal, babérlevéllel ízesített főzővízbe, ebben abálom időm, kedvem szerint másfél-két órát. Eközben elkészítek egy pörköltalapot amibe füstölt bőrke, sonkaszéle és hasonló dolgok kerülnek a hűtő mélyéről, ha csülkös pacalról van szó, akkor a hentesnél gondosan "karikára" fűrészeltetett füstölt csülök is. A pacalt kiszedem az abáló léből és vele azonos méretű csíkokra vágott nyers bőrkével együtt megy a pörköltalapra, egy kis szárított vargányával egyetemben. Aztán addig főzöm, amíg a bőrke szinte eltűnik, eddigre a többi cucc megpuhul. Majorannával, fehérborsal ízesítem. Kívánság szerint a vége felé mehet bele friss erdei gomba illetve velő is.
a pacalpörkölt szerintem tipikusan az az étel, ahol bátran lehet bele pakolni mindenfélét, mert jó az a pacal, nagyon jó, de egy kicsit jellegtelen, nem árt mellé ném kisegítő személyzett.
Nekem mindig gyűlik a hűtőben bőrke, sonka zsírossa meg ilyenek, na, ezek aztán ilyenkor megadják a füstös ízt.
Ki fogom próbálni babbal is, biztos fantasztikusan besűríti.
Előzmény: Mooni (359)
Mooni Creative Commons License 2009.04.28 0 0 359

Szia!

Leírhatnád a recepted, oda vagyok ezért a fíínomságért! Néhanapján szoktam főzni, de hátha van valami + a Tiédben. Már a fagyasztóban van saját pucolású (a zuram szenvedett vele ;) 3db kecske-birka pacal + 1 manga csülök. Csak jeles alkalomra várok.  

Előzmény: Boarhunter (358)
Boarhunter Creative Commons License 2009.04.21 0 0 358
Semmire sincs időm...
De májusban lesz egy fórumtalink a stüsziekkell, oda be van igérve a Csülköspacal c. költemény.
Előzmény: dszysssz (357)
dszysssz Creative Commons License 2009.04.21 0 0 357
Mer' a fővadász is jóideje sztrájkol: sem nem tűzrőlpattan, sem nem pacalrajong. :)))
Előzmény: Boarhunter (355)
VBL Creative Commons License 2009.04.20 0 0 356
Épp gyűjtök pacalkonzervre ...
Előzmény: Boarhunter (355)
Boarhunter Creative Commons License 2009.04.20 0 0 355
Mi ez a kihaltság?
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.01 0 0 354
sziasztok, Budapesten hol lehet enni jó velős pacalt (érdekelnek még: pacal, vesevelő, ill. szalontüdő, vadas)? köszönöm előre is!
Red Eagle Creative Commons License 2008.06.18 0 0 353
Cabernet Sauvignon a király !
Előzmény: Red Eagle (352)
Red Eagle Creative Commons License 2008.06.18 0 0 352

Üdv. !

 

Láttam a fotókat, nagyon tetszetősek. Közben azon gondolkodtam, gyakrabban kellene pacalt ennem, mert finom.

Hányan fogyasztottátok ? A bor itt is szürkebarát volt ? Szerintem ehhez vörös megy.

 

Előzmény: zsandár (351)
zsandár Creative Commons License 2008.06.18 0 0 351
Sziasztok.Ontopik hsz.+képek a tűzrőlpattantban
cod44 Creative Commons License 2008.06.18 0 0 350
  Természetesen lehet borjútüdőt kapni
szysssz Creative Commons License 2008.06.12 0 0 349

ÍME: Göngyölt pacal




Az ünnep alkalmából pacal lakomákat rendeztem.
Első nap: firenzei pacal.
Másnap: göngyölt pacal.
A tavasz első kucsmagombája (cseh) még épp csak kidugta a fejét az avar alól.
Az eredmény 60 szem apróka gomba önmagában egy embernek sem elég, de van megoldás.
Kis hagymán, olajon, fűszerekkel, pirospaprikával zsírjára pároltam a gombát.
A 4 tenyérnyi tisztított, előfőzött pacalt kis fehérborssal meghintettem. Majd a gombaragut ráhelyezve felgöngyöltem, alul fogpiszkálóval megtűztem. Kizsírozott tűzálló edénybe helyeztem, ráöntöttem 1 pohár tejfölbe belekevert apróra vágott snidlinget. A tetejét reszelt sajttal meghintettem. A forró sütőben fél óráig sütöttem.
A zsenge kucsmagomba íze valamint a fűszerek nem emlékeztettek ugyan a megszokott pacal pörkűtre, de igencsak ízharmóniába kerültek egymással.
Ínyencek nagyon tudom ajánlani.

Előzmény: szysssz (340)
Dydand Creative Commons License 2008.06.12 0 0 348
Jaj, ez valami fantasztikus Boar kolléga...;)
Előzmény: Boarhunter (343)
erebe1 Creative Commons License 2008.06.12 0 0 347
Ez valami gyönyörű. Gondolom finom is :-)
Egyszer majd kérünk valamit magától! :-)

Voldi
Boarhunter Creative Commons License 2008.06.09 0 0 346
Na ja, szívemet-lelkemet belefőztem(bár a zasszony szerint kár volt, mert a szívem egy kicsit rágós, a lelkemtől meg olyan sötét színe lett az egésznek :-))) )
Előzmény: stefiadri (345)
stefiadri Creative Commons License 2008.06.09 0 0 345

Ezt így délidőben éhesen kár volt megnéznem!

Durván jól néz ki!

Előzmény: Boarhunter (343)
kissgazsi1 Creative Commons License 2008.06.08 0 0 344

Én is szeretem a pacalt, de még jobban a savanyú tüdőt vagy pajslit. Viszont sajnos szinte sehol nem lehet évek óta kapni még sertéstüdőt sem, hogy a borjútüdőről ne is beszéljünk.

Lehet egyáltalán még hentesnél borjútüdőt kapni? ?

 

A pájslit én a köv.képpen csinálom.

 

A jól megmosott tüdőt forrásban lévő vízben addig főzöm amíg a nyers szinét elveszti, majd jól megmosom megint és néhány darabra vágom. Ezt felteszem főni egy fazék vízben sóval, egész borssal, babérlevéllel (lehet beletenni néhány sárga- és fehérrépát egészben és egy fej hagymát is) majd lassú tűzön puhára főzöm (ez kb 2 óra). Amint kihűlt a tüdőt kisújjnyi csíkokra vagy kockákra vágom (persze a nagyobb légcsövek nélkül). 2 kanál zsírral és 2 kanál liszttel barna rántást csinálok (1 kávéskanál cukrot a zsírban karamellizálok, mielőtt a lisztet beletenném). Ha a rántás már jó barna egy kevés pirospaprikát is vetek bele, de ezt már nem e láng felett, mert különben megég. A rántást zsírral kell csinálni. MAGYAR EMBER ZSÍRRAL FŐZ!!! A rántást a tüdő kihült főzőlevével engedjük fel, hogy mártásszerű legyen (ha a főzőlé még nem hült ki, a rántást előbb egy kevés hideg vizzel keverjük simára, hogy meg ne csomósodjon). Ebbe visszatesszük a tüdőcsíkokat és ecettel ízesítjük és még kb 30 percig forraljuk lassú tűzön (a liszt  nyers íze sem fog a hosszabb főzés után már kiérződni). A legvégén egy decit tejfölt öntünk bele hőkiegyenlítéssel (a tejfölt előbb egy kevés forró mártással kikeverjük és utána szitán csorgatjuk a mártásba, így nem lesz csomós).

Egy kevés zsírban finomra vágott hagymát pirítok, majd kevés pirospaprikát is adok hozzá és egy deci vizet majd lefödve egy ideig együtt párolom. A pájslit ezzel a szafftal és citrommal valamint zsemlegombóccal tálaljuk.

Boarhunter Creative Commons License 2008.06.08 0 0 343
Nem bírtam magammal...
Egy kis pacal, egy kis bőrke, egy kis mangalica szalonna, egy kis szárított vargánya és trombitagomba, meg egy egész délután...
cod44 Creative Commons License 2008.05.22 0 0 342
 A mi családunkban csak a férfiak szeretik de Ők nagyon.  Én 600-ert veszem.
VBL Creative Commons License 2008.05.02 0 0 341

Nem akarok senkit konzerves pacal evésre buzdítani, de találtam EGYETLEN olyan pacalpörkölt konzervet a piacon, mely a jó vétel kategóriába sorolható. A Szegedi Paprika ZRt. 400 g -os ("Házias ízek" sorozatú) konzervje ilyen, 500 valahány forintért. Ha valakinek gyorsan, konyhai munka nélkül pacalpörköltre támad kedve, megéri. Főleg ha azt vesszük a felével is jól lehet lakni (javasolt mellé káposztával töltött cseresznyepaprika és friss puha kenyér) szóval valójában két étkezésre elég.

Semmilyen minőségi fogyatékosságot nem fedeztem fel benne, bár az illata elég markáns ... az íze viszont kiváló.

 

Ma ez volt az ebédem a nevezett savanyúsággal. Szentségtörő módon Hubertust ittam rá, mert csak az volt otthon. Vizet pedig tilos. :-)))

szysssz Creative Commons License 2008.04.26 0 0 340
A http//kozosgomba.blogspot.com lapon húsvét tájékán írtam egy gombás pacaltekercs című ételt. Nagyon finom volt. Itt ugyan kucsmagombával készült, de más gomba sem ronthatja el.
cod44 Creative Commons License 2008.04.26 0 0 339
A 64-es hozzaszollonak  üzenem hogy rossz helyen kereste nalam mindig kapható. cod44
cod44 Creative Commons License 2008.04.26 0 0 338
Rossz helyen kerested  nálam mindig van. cod44
Előzmény: stefiadri (64)
cod44 Creative Commons License 2008.04.26 0 0 337
Valamelyik lapon olvastam, hogy meg vannak kis  vágohidak  Ha valaki tud ilyet szoljon nekem is Jonehány jobban mukődik mint a nagyok. Én is pacalban utazom. F.S.
cod44 Creative Commons License 2008.04.26 0 0 336
Pacalrajongók    Figyelem!!!   Folyamatosan   kapható pacal  csak rendelni kell.   És még olcsó is.  cod44
Kidd 58 Creative Commons License 2007.11.20 0 0 335

Kösz az információt Josgaw!

Sajnos nekem csak explorerem van, így nem tudom megnézni, a két említett receptet. :(

Hacsak nem leszel olyan kedves, hogy elküldöd nekem mailon őket.

laszlo.kovics@gmail.com

előre is köszönöm!

Előzmény: Josqaw (334)
Josqaw Creative Commons License 2007.11.19 0 0 334
Üdv!

A honlap Mozilla FireFox-ra van optimalizálva.Hiába szerkesztettem html. kódokkal, csak így jön be rendesen (explorert nem szereti)
Üdv:josqaw
Előzmény: Kidd 58 (333)
Kidd 58 Creative Commons License 2007.11.19 0 0 333

Nézem a honlapod, de eggyetlen receptet sem találok. Biztos velem van a baj, segíts, hol keressem!

Kösz!

Előzmény: Josqaw (332)
Josqaw Creative Commons License 2007.11.09 0 0 332
Üdv Kidd 58 !

Ajánlom a honlapom, ezen sok recept található.A leírtakra a következő receptek hasonlítanak: pacal vajmártásban; tejszínes kapros pacal.
Jó főzőcskézést kívánok!
Üdv: josqaw
www.josqaw.hu
josqaw@josqaw.hu
Előzmény: Kidd 58 (331)
Kidd 58 Creative Commons License 2007.11.09 0 0 331

Üdv minden pacal rajongónak!

kb. 25 évvel ezelőtt munkatársam bíztatására kóstoltam meg elöször a pacalt  egy pilisvörösvári kifőzdében. Azóta is imádom pörköltnek is. Azért hangsúlyozom ki, hogy pörköltnek is, mert az első találkozásom e fenséges étellel nem pörkölt volt, hanem valami tejszínes főzelék paprika nélkül, és valami isteni fonom. Éveken keresztül csak azt ettem, sőtt a családommal is megszerettettem, pörköltként nem is ismertem. Sajnos néhány év mulva bezárt az üzlet (öreg volt már a tulajdonos néni) és soha többé nem ehettem olyat. Ezután szoktam rá a pörkölt változatára, amit azóta szintén nagyon szeretek. Utólag már bánom, hogy annak idején nem próbáltam tőlle megszerezni a receptet. Végig olvasztam a topikot, és nagyon sok finom receptet amit találtam a neten, de a leírások alapján egyik sem illik ahoz az izhez amit még mindíg a számban érzek.

Megkérek minden kedves kilináris társamat, ha esetleg ő is evett az említett pacalcsodából, és ismeri az elkészítésének titkát ossza meg velem azt!

Addig is azért rendszeresen bezabálok a feleségem által készített pacalpörköltből friss puha kenyérrel.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!