Keresés

Részletes keresés

efraim77 Creative Commons License 2014.07.07 0 0 11237

várj de nem írtam le mindent de most már itt az ideje...nos: a tojások nagy része eltűnt a japi meg már nem ült csak a magasban volt folyamatosan...én is arra gondoltam először amit írtál...de....kiköltöztettem a japit és egy hét után kitakarítottam a kis helységet elmozdítottam az egyetlen fatáblát ami a fal mellett volt a falhoz rögzítve...(nem volt neki célja csak oda raktam de rögíztettem nehogy eldöljön később kellett másra ez a  falap) ...mögötte olyan kicsi hézag volt hogy maximum egy egér fért volna be még az sem sem gondoltam volna elsőre.....egy kotló semmiképpen még egy fürj sem...nos...elvettem a falapot gondolván felhasználom...hopp mögötte egy csomó tojáshéj törmelékek meg az alj szénából is több szál mintha kis egérfészek készülgetett volna a gyors étterem mellé...:D...

ne ekkor hökkentem meg hogy szegény kotlónak nem volt elég jó a helye...nyugodt hely volt de még nem biztonságos ezek szerint....

 

Előzmény: japipapi (11235)
nemfruska Creative Commons License 2014.07.07 0 0 11236

Képzeljétek el, mi történt! Tegnap reggel észrevettem, hogy az egyik tojó álldogál a homokfürdős tálon és bóbiskol. Jöttek-mentek körülötte, meg is lökték, de ő csak állt  becsukott szemmel. Nem mozdult. Eszembe jutott, hátha rosszul van. Kivettem és ösztönös mozdulattal a lábainál fogva lógattam. Erre szabályosan elkezdett hányni, vagyis jött belőle a híg gyomor tartalom. Elég jócskán. Megtapogattam a begyét, puha, laza volt. Visszatettem a helyére és úgy láttam, teljesen

rendbe jött. Eszik, tesz-vesz a ketrecben. Remélem sikerült meggyógyítanom.

japipapi Creative Commons License 2014.07.07 0 0 11235

Szinte biztosra veszem, nem hordta el senki, a kis japi is eltöri, (a japi tojás stabilitása vetekszik a gyöngyös tojással), amelyik eltört a japi kotlós takarított, megette. Sajnálom. :-(

Előzmény: efraim77 (11233)
japipapi Creative Commons License 2014.07.07 0 0 11234

Szia!

A  fürjtojások roppant érzékeny, fala vékony, kis koccanásnál már többsége eltörik. Kézi forgatásnál is törik, bármennyire vigyázunk, akkor gondolt el, egy tyúk mennyire tud vigyázni? 

Kedved nem szeretném elvenni, de reménytelen vállalkozás, tapasztalatom szerint ez nem járható út.

 

Előzmény: Eraanyu35 (11232)
efraim77 Creative Commons License 2014.07.07 0 0 11233

szerintem nyugodtan próbáld ki. én próbálkoztam pár hónapja egy japán kótlóval sajnos nem, jött össze mert úgyan becsületesen üllt de valami elhorda tőle a tojásokat....nem vettem észre hogy volt egy kis rés a helysigéne  szomszéd felé két tégla között na ott bemennt valami de csak a tojást vitte el tőle...

de szerintem megcsinálja.

Előzmény: Eraanyu35 (11232)
Eraanyu35 Creative Commons License 2014.07.07 0 0 11232
sziasztok!
uj vagyok ezen a forumon.
egy kozepes meretu kotlom elulni latszik, azt szeretnem kerdezni toletek hogy merjek ala furjtojast rakni? vagy osszetori a tojasokat?
csak mert egy ismerosom tudna hozni furjtojast es arra gondoltunk felesben koltetnenk.
ja es idegen kakas kellene mellejuk ugye?
efraim77 Creative Commons License 2014.07.05 0 0 11231

ez így is van:) egyet beszélnek ők:):D

Egyébként kb 4 éve ennek a kamarának nagy hatalma van....ő az etalon.

Előzmény: nemfruska (11229)
japipapi Creative Commons License 2014.07.05 0 0 11230

Sok szerencsét.

Előzmény: nemfruska (11229)
nemfruska Creative Commons License 2014.07.04 0 0 11229

Szólhatok?!

 

  Ma váltottam ki az Agrárkamaránál az őstermelői igazolványt a fürjhöz. Nehogy már valaki belém kössön, ha el akarok adni 10 db. tojást...

  Az igazolvány ingyenes, de 2000 ezret kellett fizetni a kötelező kamarai tagság miatt. Az igazolvány érvényes 2016. december 31-ig.

  Még adószámot kell váltanom és nyugtatömböt kell vennem.

A falugazdász azt mondta, hogy évi 600 ezer forintig adómentes a jövedelem és ha ezen belül maradok, még bevallást sem kell adnom.

  Remélem ő csak tudja...

Előzmény: japipapi (11216)
efraim77 Creative Commons License 2014.07.04 0 0 11228

én azért nem látok itt vitát:) és még szerintem a  témához kapcsolódik:)

 

Nekem a konklúzió, hogy nem vagyunk egyformák:) .... ha eddigi vállalkozásaim során nem fogadtam volna el az erre jogosult első hivatalos szerv álláspontját és mentem volna hatóságról hatóságra...nem vittem volna semmire, elvesztem volna a részletekben:)..de ez én vagyok nem vagyunk egyformák:)

Szerintem őstermelői és gazdálkodói ügyben a falugazdász és általa a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara a mérvadó. Halandóként el kell fogadnom az álláspontját:)

Egyébként szerintem az őstermelő kategória (tekintettel az emelhető összeghatűárra is) is egy ugyanolyan mezőgazdasági vállalkozási formának tekinthető mint a többi csak kicsi szinten sok engedmény és kedvezmény van benne...ennyi én úgy érzem mintha bekevernénk azzal hogy Juli néni tojást árul (régen őstermelői nélkül tehette)

Előzmény: japipapi (11227)
japipapi Creative Commons License 2014.07.04 0 0 11227

Igazatok van, itt nem kell valóban jogszabályokat értelmezni. Azzal zárom részemről ezt a őstermelői polémiát, hogy sajnos itt is sok a joghézag, hiányos, pontatlan és félre értelmezhető törvényi megközelítés. Az eredeti szándékom szerint is, azt szerettem volna  mindenki nagyon körültekintően tájékozódjon az adott lehetőségnél, sajnálom, hogy akaratlanul is vitát gerjesztettem. Az ember hajlamos követni -még ha nem törvényes álláspont-, a számára éppen kedvezőnek tűnő, "hivatalos", kiadott papírokat. 

Pistám! Persze, tudom a gazdasági fürj elnevezés nem hivatalos, az japán fürj a lajstromban, de úgy tűnik, az átnevezés kezd elfogadottnak lenni, mindenki tudja mit takar.

Mindenkitől elnézést kérek, igyekezni fogok az off tartalmú írások legalább csökkentésére.

 

efraim77 Creative Commons License 2014.07.04 0 0 11226

megnéztem a  navn-ál 8 milió.

efraim77 Creative Commons License 2014.07.04 0 0 11225

ja egyébként őstermelőként nem csak az alap 600E szintig lehet menni...ha jól tudom 6 vagy -8 milió éves (nem emlékszem msot pontosan) bevételig el mehetsz több lépcsőben persze az már nem adómentes..

A legalacsonyabb kategória az csak annyi hogy még bevallást sem kell készítened és adómentes.

ezt oylan könyvelő barátomtól tudok aki gazdálkodik mint őstermelő 50 ha földön.

fürj999 Creative Commons License 2014.07.04 0 0 11224

Szia

Had kezdjem azzal, hogy ezek a fürjek, nem gazdasági, hanem "japán fürjek" Olyan fürj nincs, hogy "gazdasági"ez azt jelenti, hogy vadászható, tehát őrtermelői elég hozzá. De biztos, hogy aki belevág érdeklődjön a helyi adóhivatalnál és kérjen papírt róla, hogy hová is sorolják. Ekkora db számnál, már érdemes mindennek elé nézni (nem utólag). Persze, lehet egyszeri, vagy folyamatos keltetésről is beszélni,mert ha folyamatos akkor kell hatósági állatorvosi engedély a keltetésre is.

 

A fürj nevére kicsit visszatérve : Szerintem a gazdasági elnevezés onan adódik, hogy van egy könyv a "gazdaságos fürj tenyésztésről"

Előzmény: japipapi (11216)
efraim77 Creative Commons License 2014.07.04 0 0 11223

úgy hogy szerintem én maradok a  falugazdásznál aki a gyakorlatot és a jogszabályt kapcsolja össze mint hivatali személy:)

efraim77 Creative Commons License 2014.07.04 0 0 11222

itt a másik:

 

...

J16D Egyéb baromfi darab pl. fürj, fácán, gyöngyös, galamb, strucc

...

 

ez is egy eu-s támogatási magyar jogszabályból van...

efraim77 Creative Commons License 2014.07.04 0 0 11221

ez meg egy másik jogszabály:

...

J16D  Egyéb baromfi

...

persze előtti ott a tobbinek is a kódja..(tyúk, gyöngytyúk, lúd, liba, kacsa, pulyka)...szerintm egyéb baromfinak veszik és kész.

Előzmény: japipapi (11219)
efraim77 Creative Commons License 2014.07.04 0 0 11220

elhsizem neked, de nekünk (és sokaknak) az etalon a falugazdász meg a kamara..ha kiadja erre az engedély és kész..ő hivatal...még bele is írja az igazolványba ennyi. szerintem nem kell ezt túl bonyolítani....(persze nem vagyunk egyformák:)). Azért a listából még sokkal több álat hiányzik amit őstermelőivel árulnak...biztos hatályos ez...

A fiatal falugazdászok értik a dolgukat nekem elég ennyi...ha ő kiadja akkor nekem elég:)

(Nekem a listán az a furcsa hogy strucc benne van....én azt úgy tudtam vadálat.)

Előzmény: japipapi (11219)
japipapi Creative Commons License 2014.07.04 0 0 11219

Kifelejtettem egy élő jogszabály "darabját"

 

„g) Gazdasági haszonállat:

ga) Nagy gazdasági haszonállat: szarvasmarha, ló, póniló, szamár, öszvér, bivaly; 
gb) Kis gazdasági haszonállat: sertés, juh, kecske, strucc(emu);
gc) Kisállat: házinyúl, prémes állat;
gd) Baromfi: tyúk, gyöngytyúk, lúd, liba, kacsa, pulyka; 
ge) Galamb; 
gf) Méh.”

 

Ez vonatkozik az őstermelői tevékenységre (jogszabályban). Hol van itt a fürj? Ha érdekel, megkeresheted, a Gazdasági fürj, vad kategóriába van még mindig.

Előzmény: efraim77 (11217)
japipapi Creative Commons License 2014.07.04 0 0 11218

Nem vitatom, és elhiszem, de látod ez is igazol, hogy a jogszabály hiányos, ellentmondásos, a falugazdászok is másképpen értelmezik. Én inkább a NAV gyakorlatát követném, hisz Ők küldik a csekket.

Előzmény: efraim77 (11217)
efraim77 Creative Commons License 2014.07.04 0 0 11217

"A fürj nem tartozik az őstermelői kategóriába..."

 

bocs hogy ellentmondok:) ....ezzel nem értek egyet igenis őstermelő kategória...hiszen akor térségünk 5 falugazdásza nem tudja jól...a feleségem őstermelői igzolványát már mégsem scanelem ide..de hidd el bele van írva hogy a tevékenyésge amire engedélye van: fürj tenyésztés, fűrj tojás...

Előzmény: japipapi (11216)
japipapi Creative Commons License 2014.07.04 0 0 11216

Szia, Pista

"Nem kéne bejelenteni sehová, hogy én keltetek másnak is." De igen, ha üzletszerűen teszed.

A fürj, őstermelői tevékenység kapcsán nagyon sok a vita, a törvény nem egyértelmű, sőt nagy a kuszaság, nem tartozik e kategóriába a törvény szerint. A felvetett téma is több rétű. Nem csak bérkeltetésről van szó, hanem nevelésről is. Az illető adja a tojást és a kikelt madarakért, -két hetes tartás, nevelés után-, fizet. A fürj nem tartozik az őstermelői kategóriába, nem gazdasági, -hiába az a neve-, hanem vad, tehát vállalkozói engedély szükséges, mert miden tevékenység adóköteles, ha étkesítem, legyen az szellemi, vagy fizikai tevékenység egyaránt. A vállalkozási tevékenység nagyon megdrágítja a termelést, éppen ezért mondtam többször, hogy szerintem nem éri meg. Sok a macera a kötelező kamarai tagságtól kezdve egészen a NAV áldásos "segítségéig". Nem véletlen, hogy aki tájékozódik az Úr ajánlata kapcsán, az üzlettől eláll. Romániában nem tudom mi a helyzet e téren, nem ismerem az ottan jogszabályokat.

Kaptam rendesen, rosszindulatúnak, borúlátónak stb. titulált. A maga módján tiszta akar lenni, de, hogy ha valaki jogszerűtlenül értékesít neki, nem nagyon zavarja a termék származása, Ő tiszta. -látszólag. 

Ez valahol olyasmi, mint a régi szerződéses hízó tartás, csincsilla nyúl tartás, na de akkor nem voltak adó, jogszabály vonzatok. 

Bocs az off-ság miatt. :-)

Az egy szem fürjkakaskám nagyon jól van, haverok vagyunk. Most többnyire kis liba, kacsa, csibe és egy pár gyöngyös csibe rosszalkodása vidít. 

Előzmény: fürj999 (11205)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.03 0 0 11215

Kint lesznek erkélyen egész évben, szóval szerintem is így jobb, csak egy kicsit megijedtem hogy biztos az ammónia vagy a jobb szellőzés biztosítására így kell. De  akkor jó így.

Előzmény: japipapi (11214)
japipapi Creative Commons License 2014.07.03 0 0 11214

Legalább nem éri őket a huzat.

 

Előzmény: Törölt nick (11213)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.03 0 0 11213

Igen :)

Előzmény: japipapi (11212)
japipapi Creative Commons License 2014.07.03 0 0 11212

Szia!

Nem, de remélem az elején "nyitott"! :-)

 

Előzmény: Törölt nick (11211)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.03 0 0 11211

Sziasztok!

Majdnem kész a fürjketrec :)  100x40 -es és 40 cm magas. Most néztem a neten a ketreceket, és azt láttam hogy mind 4, vagy 3 oldalról nyitott. Az enyém csak egy oldalról nyitott... ez baj ?

Fürjpapi(Barni) Creative Commons License 2014.07.02 0 0 11210

Szóval beszélhetünk rola, ki tudja, még összejöhet valami....

Előzmény: Fürjpapi(Barni) (11209)
Fürjpapi(Barni) Creative Commons License 2014.07.02 0 0 11209

Kedves bubecka !

 

Maros megyei vagyok. (Nyárádszereda) Marosvásárhelytöl 2O km.

Előzmény: bubecka (11194)
bubecka Creative Commons License 2014.07.01 0 0 11208

Kedves Fürj999!

 

Nos úgy látom valaki kezdi érteni a dolgot. Persze szerződés nélkül nem is tehetünk semmit, mert cégként működünk.

Én is elhoznám napos korban, de nagyon érzékenyek ezek a picurkák, így inkább jobb megerősödve elhozni őket. Jobban hangzik 5 napos korra a 100 Ft/db?

Tudom most jönnek a többiek, hogy a mai piaci ár legalább 150 Ft. De én azt mondom, 100 Ft napos korban nem olyan jó összeg, mit később a 250 Ft.

Igen a szállítás megoldható ráadásul hűtős kocsival tudjuk szállítani a fürjeket, külső szellőztetéssel és az egész tetőn eloszlatott klíma befúvással.

A tojásokat kis autó szállítja ki, a fürjekért nagy hűtős kocsival megyünk.

 

Köszönöm a biztatást, megyek a keltetős fórumra, ott is közzé teszem a "hasfájásom".

 

Előzmény: fürj999 (11205)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!