Keresés

Részletes keresés

diósmetélt Creative Commons License 2018.08.22 0 1 3262

Kedves Fórumozók!

 

Nem ismerem ezt a fórumot, nem is igazából tudom, hogy mit hol kéne, hogy keressek. Segítséget szeretnék kérni, avagy választ a kérdésemre.

Egy 12 lakásos, 3 szintes társasházban lakom a magasföldszinten. Telente rendkívül hidegek a falak, alig van 20 fok, a radiátorok forrók.. ismerős probléma. A felettem lakóknak természetesen nincs gondjuk a hőmérséklettel. Kértem ajánlatokat homlokzati hőszigetelésre, ám a többi lakó nem óhajtja és nem is tudja kifizetni a lakásonként 800e forintos kiadást. A többi földszinti lakóval arra az elhatározásra jutottunk, hogy a fsz. hőszigetelését házilag megoldjuk (bérlünk állványzatot, a többit mi oldjuk meg (van felújítós tapasztalat és egy mesterember is beszáll). A fentiek aggódnak, hogy a szigetelt és a szigeteletlen szintek között hőhíd/ázás stb. alakulhat ki, ezzel pedig későbbi gondokat idéznénk elő. Mik a tapasztalatok? A szomszéd épületnél pont ezt csinálták múlt télen, a végeredmény igényes lett (kívülről). Bele merjünk állni, vagy tényleg vannak aggályok?

 

Előre is köszönöm a válaszokat!

Lacikák870 Creative Commons License 2018.08.20 0 0 3261

És csak a márkanév miatt jobb a baumit a többitől, vagy miben más a bachl-tól?

feri812 Creative Commons License 2018.08.20 -1 0 3260

Austrotherm,Baumit.

Előzmény: Lacikák870 (3259)
Lacikák870 Creative Commons License 2018.08.19 0 0 3259

Sziasztok! Melyik a legjobb márkájú eps?? Baumit, caparol, bachl vagy esetleg más?

Fremen72 Creative Commons License 2018.08.16 0 1 3258
Előzmény: Norbbika (3255)
Fremen72 Creative Commons License 2018.08.15 0 0 3257

Kedves fórumozók!

Szigetelés előtt állok, tűzfalas hidegpadlásos házról van szó. A hideg padlás előtti homlokzatot nem szigetelném le, mert elég nagy felület, és nem érek el vele semmit (nem fűtött, nem szigetelt belül sem). Hogyan oldható meg esztétikusan a tervezett 10 cm-es EPS és a tűzfal "találkozása"? És persze tartósan, hiszen víz, kosz szb minden megállhat rajta... 

 

Előre is köszi ha van ötletetek

groover- Creative Commons License 2018.08.13 0 0 3256

Sziasztok!

Le kell bontanom a már felrakott hőszigetelést és sehol nem találok infót arról, miképpen lehet a dübeleket eltávolítani.

Ilyenekről lenne szó:

Köszönöm

 

Norbbika Creative Commons License 2018.08.09 0 0 3255

Sziasztok!

 

Dryvitozzuk a házunkat. A probléma az vele, hogy nem sima "kockakaház", hanem egy csomó kiugró van rajta. Értem ezen, hogy az étkező is meg a konyha is kiugrik a homlokzatból, és olyan 45 fokos szögek vannak rajta. Na most ezt leélvédőzni az én elképzelésem szerint úgy tudnám, hogy a sima hálós élvédőt ami derékszög hosszában elvágnám, két oldalról az élnek neki raknám, majd még egy hálóval telibe húzom. Tudomásom szerint csak derékszögű élvédő van. Szerintetek? Valami más ötlet?

 

Havilaci Creative Commons License 2018.08.09 0 0 3254

Sziasztok

 

Baumit open rendszerrel szigetelek, 1.5mm kapart vakolat lesz, elég az Open top vakolat vagy a Nanopor megéri a felárat dupla annyi, öntisztuló Valakinek esetleg tapasztalata van vele?

köszönöm

kisp113 Creative Commons License 2018.08.09 0 0 3253

Üdvözlet,

 

Tetőteres házunknál körbeszaladtam infrás hőmérővel és azt tapasztaltam, hogy a ferde tető sarokélei illetve a ferdetető és a vízszintes padlás találkozásánál a belső felület ilyen meleg napsütéses időben 30+ fokig melegszik. (lejjebb a ferde tető közepe táján ugyanekkor csak 27 fok körüli, kivéve két foltot ahol az is 30+, az mitől lehet?)

A rétegrendről ennyit tudok: https://photos.app.goo.gl/gdLcrESmY6d2fVs87

 

A padlástérben körülnézve azt látom, hogy a talpszelemen "kívül van" a szigetelésen, két szarufa között lekukucskálva jó fél méterre lent látom kezdődni a gyapotot ami a szarufaközt kitölti a külső fóliáig. Képek itt: https://photos.app.goo.gl/pta3aQMsXBKMQ6QR8

 

Ez így normális? A tetőt nem szeretném még levenni pár évig, addig érdemes ezeket pl valamelyik fújható technológiával foltozni? Plusz a vízszintes részre is dobnék még 10-15 centit de azt én is meg tudom csinálni akár.

 

Köszönöm!

 

 

zöldeskékek Creative Commons License 2018.08.08 0 0 3252

Szépen kirajzolódnál a vasbeton vázszerkeze  kontúrjai.

 Valószínűleg túlvékony a vakolat , előfordulhat hogy a vb. szerkezeten nincs semmi hőszigetelése, sőt az egészfalon megspórolták.  A különféle hőmérsékletek miatt lecsapódás  és az arra való porlerakódás jelei mutatkoznak.

 Semmi probléma. Többet kell fűteni, bent is lehetnek a hőhidak miatt penészsávok.

 Ha lesz majd pénz kaphat a ház egy  plusz  bundát, azaz hőszigetelést.

 Vagy megszokni a helyzetet.

 Mennyi lehet ?

 Kb. 10  -15 eft /nm

Előzmény: Zsofkat (3251)
Zsofkat Creative Commons License 2018.08.06 0 0 3251

Üdvözlök Mindenkit!

 

Szakértők véleményét kérném ki az alábbi társasházzal kapcsolatban. A 2000 után épült háznál a csatolt képen látható nyomok találhatóak, melyek kialakulására pontos választ még nem kaptunk, illetve arra se, hogy ennek milyen következményei lehetnek rövid és hosszú távon. Továbbá érdekelne, hogy erre milyen megoldási lehetőségek vannak és milyen árazásban.

Válaszukat előre is köszönöm!

 

Csaby27 Creative Commons License 2018.07.15 0 0 3250

Sziasztok!

 

Új házról lenne szó, érdekelne, hogy milyen külső hőszigetelést ajánlotok.

Belül van kb. 2 cm sima (normális) vakolat.

A téglát szerintem nem ismeritek, mert Erdélyben vásároltam, inkább leírom:

Hővezetés: 0,234 W/m*K 10 fokon.

Hőellenállás 1,24 m2 * K/W.

Belinkelem az adatlapját is:

http://siceram.ro/wp/wp-content/uploads/2017/05/Catalog-Termobloc-X3-nou.pdf

A T30-as típusról van szó, 29 cm vastag.

 

Köszi!

Ali-bá Creative Commons License 2018.07.09 0 0 3249
Előzmény: nagycet (3248)
nagycet Creative Commons License 2018.07.09 0 0 3248

Üdvözlök Mindenkit!

 

Padló szigeteléssel kapcsolatban kérnék tanácsot!

Ház felújítás kellős közepén az étkező és konyha területen fel lett verve a járólap és a kb. 3cm vastag misung.

Kérdésem az lenne hogy lehet-e csemperagasztóba beültetni 1cm vastag lépésálló nikecellt, azt műanyag hálóval és csemperagasztóval eldolgozni és után aljzatkiegyenlítővel felönteni majd legvégül a járólapot rátenni?

Kivitelezhető-e ez így vagy sem?

Köszönettel Németh Gábor.

Jennon Creative Commons License 2018.06.29 0 0 3247

Üdvözletem mindenkinek!

 

Ablakszigeteléssel kapcsolatban lenne szükségem hozzáértők tanácsára. 

A házam egy 20 év körüli ház, régi termo üvegezésű SOFA jellegű faablakokkal. Rendesen elvannak vetemedve, többségében 150x150-es ablakokról van szó, amik említésre méltók. Felül, oldalt zárnak szerencsére, alul viszont igencsak nagy a hézag, szinte befér az ujjam, kintről látszik a szigetelő gumi, annyira nem záródik rá az alsó részük. Megfigyeltem, hogy alul egyik ablaknál sincs vasalatrendszer, nincs mi rázárja az ablak alsó részét a tokra, ez gondolom probléma. Hallottam, hogy más sziloplaszttal, vagy akrillal körbenyomta a tokot, nejlont rátett, s becsukta az ablakot, a hézag formáját felvette az ablak, másnap lehúzta a nejlont. Ám. sokak szerint ez a megoldás nem jó, mert tovább ronthat a helyzeten a dolog, mivel a sziloplaszt megkeményedik, s még jobban elvetemedik az ablak.

groover- Creative Commons License 2018.06.25 0 0 3246

groover- Creative Commons License 2018.06.25 0 0 3245

Sziasztok fórumtársak!

 

Édesanyám házánál a hálózás+színezés kezdi elhagyni magát, ahogyan az a képeken is látszik.

Kb 20 éve volt dryvitozva az épület.

A kérdésem az volna, hogy milyen módon érdemes hozzányúlni a szigeteléshez?

tanca1 Creative Commons License 2018.06.04 0 0 3244

Véleményeteket szeretném kérni.

Bazalt falazatot szeretnék EPS-es szigetelni, 5cm (igazából csak felületképző szerepe lesz.).

Hogyan rögzítsem fel? Ragasztás ok, de dübelezni tudok bazaltot vagy elég a ragasztás.

A baj, hogy belülről több előtét falat is kell csinálnom (gk. lapokkal), ott meg mindenképpen kell dübelezni. Tehát, tudtok javasolni valamit?

 

Üdv, Gábor

Tomi1982111111111 Creative Commons License 2018.05.28 0 0 3243

Sziasztok! 

 

Az lenne a kérdésem hogy milyen márkájú grafitos homlokzati hőszigetelést kerüljek. 

Van valakinek valamelyikkel rossz tapasztalata? 

Austrotherm, kingstone, hiracj amikre essig árajánlatokat kaptam. .

Előre is köszönöm.. 

 

Sos a dolog

tipego Creative Commons License 2018.05.18 0 0 3242

Tisztelt fórumtársak!

 

Az alábbi aljzatszigetelési móddal kapcsolatosan szeretnék szakemberektől véleményt kérni. Van egy a hetvenes években épített hagyományos kockaházam. Beton lábazat, talajszinten és a lábazat tetején bitumenes vízszigetelés, és téglafal. Az aljzat a szokáson beton, mindenféle vízszigetelés nélkül. A víz persze szép lassan megeszi az akkor lerakott keményfa parkettát. Szeretnék egy olcsó, egyszerű vízszigetelési módot találni. Egy pár házzal arrébb lakó szomszédnak említettem ezt. Neki ugyanilyen háza van. Azt mesélte, hogy ő úgy oldotta meg a problémát, hogy felszedte a parkettát, aljzat kiegyenlítővel szépen rendbe tette az betont, és arra nehézlemez szigetelést fektetett le. Mondta, hogy ha egy szintbe lett volna a lábazati szigeteléssel, akkor még össze is lehetett volna olvasztani, de neki erre nem volt lehetősége. Aztán erre a nehézlemezre rögtön rátette a laminált padló alá való vékony puha szivacsot, és már ment rá a laminált padló. Azt mondja kiválóan működik a dolog, és a falra sem kúszik fel a víz. Ez nagyon megtetszett nekem is, pláne, hogy olcsó, gyors, és egyszerű. Nos ezzel kapcsolatosan érdekelne a véleményetek.

Köszönöm szépen.

Üdv.

VaZoLa Creative Commons License 2018.04.25 0 0 3241

ha jól tudom:

1. első sorban akusztika miatt,

2. másod sorban páraáteresztés miatt,

3. illetve annak a megrendelőnek, aki "írtózik" a műanyagoktól, így a polisztíroltól is, mivel a kőzetgyapot "természetes" anyag.

4. annak a megrendelőnek, aki szerint az EPS éghető (természetesen rendszerben alkalmazva ennek semmi alapja, de a "megrendelő az isten".....

 

A felrakása kicsit komplikáltabb, de nem ördöngősség, viszont a szakinak "képben kell lennie", mert kicsit eltér az eps-étől.

 

 

Előzmény: Prézlivagány (3232)
VaZoLa Creative Commons License 2018.04.25 0 0 3240

vágás.

bevált technológia, sokan csinálják is.

Aki kienevetett, azt cseréld le sürgősen....

Előzmény: Cross80 (3237)
VaZoLa Creative Commons License 2018.04.25 0 0 3239

sziasztok!

construmán azt a tippet kaptam, hogy a pth profi rendszerű falaknál a külső oldalon szükséges legalább egy kis vékony habarcsos "kitöltés"/ "elhúzás"/"behúzás" a függöleges résekbe a téglák között.

(Vagy a drágább megoldás egy teljes vékony külső vakolat.)

Ezután jöhet csak a hőszigetelés.

 

Kérdésem, hogy ez mennyire "gyakorlat", mi az elvárható a szakitól?

 

Most építkezünk, és nem akarok túl nagy elvárásokat támasztani, de fércmunkát sem akarnék teljes áron beszopni....

Efkarell Creative Commons License 2018.04.16 0 0 3238

Sziasztok!

Homlokzati vakolható kőzetgyapottal kapcsolatban lenne kérdésem.

Azt tudom, hogy a munkafolyamat során az esetleges esőtől fóliával kell védeni.

Csak azt nem, hogy meddig? Ha már a glettelés megtörtént, vagy csak akkor tekinthető vízállónak, ha a  szemcsés vakolat rákerült?

Cross80 Creative Commons License 2018.04.10 -1 0 3237

Sziasztok
Mi a véleményetek ezekről a falszigetelésről?
Tégla alapon vertfalazatú 50cm
1.injektálás
2. Saválló lemez beütéses technológia
3. Fekete PVC lemez berakása?
Valaki mondta az injektálás az semmire nem jó !
Lemezesnél  meg elvágni vályogfalat és beütni a lemezt?
És kinevetett! Bátor ember aki elvág egy vályogfalat mondta!
Mi a véleményetek??

Mr.Szpartakusz Creative Commons License 2018.04.09 0 0 3236

Üdv .Kérdésem,hogy lehet a hungerocel szigetelést a legkönnyebben eltàvolítani a legkönnyebben.Àtépítésnél a mostani kültéri fal beltérbe kerül és ezért szeretném leszedni.Péter

Stahlhelm79 Creative Commons License 2018.03.29 0 0 3235

köszi, kérdezem odaát!

Előzmény: Ali-bá (3234)
Ali-bá Creative Commons License 2018.03.29 0 0 3234

Legjobb tudomásom szerint   i g e n !   A módszert kérdezd meg itt:  http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9084059

Előzmény: Stahlhelm79 (3233)
Stahlhelm79 Creative Commons License 2018.03.29 0 0 3233

sziasztok!

 

30-as porotherm téglából épült házomon jelenleg 5cm nikecell homkolzat szigetelés van, ami nem elégséges jelenleg. a szigetelés vastagságát 15cm-re szeretném növelni. a jelenlegi szigetelés nem dübelezett csak ragasztott. az a kérdés, hogy a következp rétegeket rá lehet a meglévő rétegre ragszatni és dübelezni?

köszönöm a tanácsokat

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!