Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2003.01.10 0 0 3688
Hogy állt a szólódolgokkal? Engem mostanság az izgat, legfőképp azt is hallgatok, de úgy rémlik, ő azt nem gyűjtötte.
Előzmény: cliftony77 (3687)
cliftony77 Creative Commons License 2003.01.10 0 0 3687
Én ennek a Frakas Jánosbak láttam a gyűjteménye egy részét... Hát lebabáztam. Az ürge egész egyszerűen mindent gyűjtött. És most nem a szokásos kiadványokról beszélek. Olyan dolgokat láttam nála, hihetetlen dolgokat. Eredeti EMI acetát korongok az Abbey Road stúdióból, ahova először rögzítettek egy-egy dalt. Vagy ritka klubkiadványok, mondjuk az ausztrál Beatles Klub 10. évfordulójára kiadott dupla válogatáslemez, amiből 200 db készült. Egész egyszerűen én olyat nem tudtam a szerény Beatles tudásomból mondani, ami ne lett volna meg neki. És megszállott is volt, pl. egy lemez indiai kiadása több példányban is megvolt, mert ugye nem mindegy, hogy azt melyik városban nyomták ki, mert aszerint más árnyalatú a cimke.

Ez már jópár éve volt, még mielőtt eladta volna a cuccost, és sajnos már nem emlékszem mindenre, amit mutatott.

Előzmény: beatlefan (3684)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.10 0 0 3686
Jut eszembe, pár éve volt egy Tom Petty-szám, (I Won't Back Down), amiben játszik George és Ringo is, a klipjében is szerepelnek.
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.10 0 0 3685
Mikor én 2 és fél éve beszéltem vele, nem tudta megmondani, hogy hány lemeze van, de azt mondta, csak bakelitjei vannak, a CD-t nem szereti. Próbáltam mondogatni, hogy nekem mi van meg, hátha akkor többet ki tudok szedni belőle, kérdezgettem: "Nekem ez és ez van meg, ez neked megvan?", mindig azt mondta: "Lehet".
Előzmény: beatlefan (3684)
beatlefan Creative Commons License 2003.01.10 0 0 3684
Szerintem a Saltwater-re gondolsz. Abban George játszotta a gitárszólót.

Azt hogy kinek van legnagyobb gyűjteménye különben butaság felmérni. Mi a 'nagyobb' száz kislemez a világ minden tájáról vagy egy dedikált Bors őrmester lemez? Én nem tudom eldönteni...
Sajnos nekem egyik sincs...

Azt azért jó lenne látni - ha van egy listája -hogy mik is vannak a legnagyobb gyűjtő birtokában...

Előzmény: Beatgirl (3683)
Beatgirl Creative Commons License 2003.01.09 0 0 3683
Közkérdésem van. Úgy 4-5 évvel ezelőtt futott a zenei csatornákon egy Julian Lennon lassú szám. A klipjében vmi katonát alakított-erre emlékszem-, és tök szép szám volt. Egy ideig sláger is volt akkor. Nem tudja vki, mi ez? Köszi
cliftony77 Creative Commons License 2003.01.09 0 0 3682
Én a Farkas János nevezetűről írtam, hogy eladta a cuccosait, őt ismerem személyesen, a másik ürgéről nem tudok.
Előzmény: Makács Dezső (3680)
Makács Dezső Creative Commons License 2003.01.09 0 0 3681
Látod, ez jó kérdés? Lehet, hogy visszavásárolta a német mókustól:-)

Szerintem nincs igazán abszolút mérce ennek eldöntésére. Farkas úr is "bemondásra" lett a "legnagyobb magyar Beatles-gyüjtő". Tényleg óriási gyüjteménye volt, szinte csak ez éltette, de nem volt senki, akivel össze lehetett volna mérni a gyüjteményét. Volt gyüjteménye, jelentkezett, és elhitték, hogy ez a legnagyobb.

Előzmény: Törölt nick (3676)
Makács Dezső Creative Commons License 2003.01.09 0 0 3680
Én Farkas Istvánra emlékszem. Tudom, van egy nagy gyűjtő, Farkas János néven is, még a Lemezbörze újságban is szerepelt, de szerintem két különböző úrról van szó.
Előzmény: cliftony77 (3675)
bagiorsi Creative Commons License 2003.01.09 0 0 3679
Az én Beatles-bibliámra az van irva, hogy először 1969-ben adták ki és remélik, hogy ez a második bővitett újrakiadás is olyan sikeres lesz mint az előző 13 évvel ezelőtt. Tehát, ha tudok számolni akkor ez '82-es kiadás. Szerintem a tied az első szériából van.
Előzmény: joe86 (3678)
joe86 Creative Commons License 2003.01.09 0 0 3678
Hi! Képzeljétek, hogy ma az egyik szünetben beállít a terembe a latintanárnő és elhozta nekem a beatles bibliáját.... tök rendes azta... ;-)) Mondjuk azt is bejelentette, hogy ne hétvégén olvasgassam mert hétfőn dogát írunk ;-)))Évszámot nem fedeztem fel benne hogy mikori kiadás (húúú nagyon réginek tűnik) a hátuljába az van írva, hogy kiadja a Gondolat, a TIT kiadója, meg hogy 41000 példányban jelent meg.
bagiorsi Creative Commons License 2003.01.09 0 0 3677
Ezt nem igazán értem, hogy volt képes kiadni a kezéből a gyűjteményét...még ha utána össze is gyűjti megint, azért fennáll a veszélye, hogy van amit nem talál meg újra.
Előzmény: cliftony77 (3675)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.09 0 0 3676
S ezt hogy mérik le, hogy övé a legnagyobb (mármint gyűjtemény...)? Összeülnek páran, mondjuk Farkas úr, beatlefan, Molnár Gábor stb., számolnak, aztán Farkas úr jön ki győztesen? Ráadásul pár év alatt így feltornázta magát?
Előzmény: cliftony77 (3675)
cliftony77 Creative Commons License 2003.01.09 0 0 3675
Pár éve baromi jó áron eladta a gyűjteményét, valami kezdő, de gazdag német (?) gyűjtőnek. Aztán az egészet újrakezdte, és már megint az övé a legnagyobb magyar gyűjtemény. Amúgy Farkas János.
Előzmény: Törölt nick (3670)
themanwho Creative Commons License 2003.01.09 0 0 3674
hát igen. de mondjuk a slágerlisták nem sokat jelentenek. sok mindentől függ, lehet hogy kurva jó a szám, de épp rossz időben jön ki, mert valaki pont akkor adott ki egy még jobbat, vagy valamelyik más lemezcég épp többet vásárolt fel azon a héten a futtattottja kislemezéből.
a Who például sosem volt number 1. a my generation is csak második lett. VAGY A SeX pIStols ill. Bob Marley sem.
Előzmény: Törölt nick (3672)
themanwho Creative Commons License 2003.01.09 0 0 3673
ja, az király arc volt. én valami olyasmire is emlékszem a műsorból, hogy mutogatta a gyűjteményét és közben magyarázta, hogy ebből mennyi mindent vehetett volna, meg a felesége is elhagyta szenvedélye miatt.
Előzmény: Makács Dezső (3669)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.09 0 0 3672
Érdekes, hogy valamennyi Beatle jobb helyezeseket ért el a szólódolgaival az Egyesült Államokban, mint Angliában.
Előzmény: themanwho (3671)
themanwho Creative Commons License 2003.01.09 0 0 3671
McCartney utolsó brit number 1-ja a Pipes of peace volt, 1983-ban. A say say say csak 2. volt angliában, USA-ban viszont 1. azóta a once upon a long ago az egyedüli eredmény, az 10. lett angliában.

ha még érdekel valakit, akkor még brit 1. hely:
- Mull of Kintyre (1977)
- Ebony and Ivory (1982)

Us 1. helyek:
- Uncle Albert/ Admiral Halsey (1971)
- My love (1973)
- Band on the run (1974)
- Silly love songs (1976)
- Coming up (1980)
- Ebony and Ivory (1982)

usaban sikeresebb volt, angliában csak 2. lett az another day, silly love songs, let 'em in, coming up, say say say, no more lonely nights

Előzmény: Törölt nick (3647)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.09 0 0 3670
Engem fölhívott, amikor megjelent a McCartney-könyvem, azt mondta, ő a legnagyobb magyar Beatles-rajongó, látogassam meg. Végül nem mentem le Dabasra. Telefonban kérdezgettem a gyűjteményéről, de eléggé kitérően beszélt.
A tévében egyébként a Szédülős Erzsikét Leiber-Stoller szerzeménynek mondta.
Előzmény: Makács Dezső (3669)
Makács Dezső Creative Commons License 2003.01.09 0 0 3669
Óh, szédülős Erzsike...
1987-ben, a Rózsa Gyuri Leg.. leg... leg... című műsorában bemutattak egy fazont, mint a haza legnagyobb Beatles-gyüjtőjét. Farkas Istvánnak hívták azt hiszem. Behívták a műsorba, és a nézők tesztelték. Melyik nóta melyik lemezen van? - volt a kérdés. Ott kérdezte így egy néző a pasastól, hogy melyik lemezen van a szédülős Erzsike? apropó, vajon mi lehet Farkas úrral? Tud valaki róla valamit?
Előzmény: Törölt nick (3657)
cliftony77 Creative Commons License 2003.01.08 0 0 3668
Én is láttam ezt a CNN-en, azaz csak az utolsó 3-4 percét... Egész jó volt.
Előzmény: Beatgirl (3667)
Beatgirl Creative Commons License 2003.01.08 0 0 3667
Szédülős Erzsikén betegre röhögtem magam.:)))
Vmelyik nap láttam a CNN-en egy dok. filmet Paulról( nemtom, volt e már erről szó). Na szóval a szokásos forgatókönyv: Linda, Heather, gyerekek, apuka, ló, Yesterday, sikoltozó rajongók, stb. A riporter megkérdezte Paultól, hogy mi lesz a jövőben vele. Erre az volt a válasza, hogy ő még 90 évesen is a Yesterdayt szeretné énekelni (reszketeg, fogatlan hangon be is mutatta), amikor valszeg (szerinte) már csak 1 ember ül a közönségben, de neki az is elég, ha az az egy tapsol. Azér' csak nem ily sötét a jövő...:)
Előzmény: Törölt nick (3657)
mud Creative Commons License 2003.01.08 0 0 3666
Kösz, ma akkor már jobban alszom, feltéve, ha haza tudom ásni magam a hóban. Igaz, hogy az úttól csak 1,5 km-re van a gunyhó....:-))
Előzmény: Törölt nick (3617)
bagiorsi Creative Commons License 2003.01.08 0 0 3665
Nem...nem esküszöm nem én voltam...ártatlan vagyok.
Azért nekem se volt ez a havazás annyira szerencsés dolog, mert egész délelőtt azom görcsöltem, hogy hogy megyek haza, ha lezárják az utat...úgyhogy ellógtam az utolsó óráról, nem volt kedven a hid alatt aludni:-)
Előzmény: Csülök (3663)
Bogyó-2 Creative Commons License 2003.01.08 0 0 3664
Szerintem tudjuk tartani a hangot. Én eddig így látom. Maradjon is így.

Bagiorsi! Akkor a holnapi a Te napod!

Üdv minden topclakónak!

Előzmény: Törölt nick (3647)
Csülök Creative Commons License 2003.01.08 0 0 3663
Aháááá! Meg vagy! Szóval te intézted holnapra a havazást! :)
Előzmény: bagiorsi (3662)
bagiorsi Creative Commons License 2003.01.08 0 0 3662
Ez nem éri!
Én egész délelőtt az iskolapadban görnyedezek, Ti meg addig teleirkáljátok az oldalt nélkülem. Délutánra meg mindenki hazahúz ebédelni:-)
No sebaj, holnap az útakadályok miatt nem megyek suliba...
Polihisztor Creative Commons License 2003.01.08 0 0 3661
Bocs, a szmájlit lehagytam, de azt hittem, hogy alapértelmezésben hozzágondoltátok.
Előzmény: Törölt nick (3660)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.08 0 0 3660
S gondolod, hogy akkoriban be lehetett szerezni nálunk LSD-t? Néhány embernek biztosan, de hogy tindédzserek ezreinek...
Előzmény: Polihisztor (3659)
Polihisztor Creative Commons License 2003.01.08 0 0 3659
Tényleg MK 25 volt, nekem gyönyörű Wartburg színben tündökölt.
A "Ha elbuknék" valóban játszott.

Ha már rádió: Kamaszkorom egyik legnagyobb öröme volt, mikor kb. a 70-es, 80-as évek fordulóján megláttam a műsorban, hogy a következő héttől - azt hiszem 1 éven át - leadják a Beatles összes felvételét.
Nem tudom jól emlékszem-e, de azt hiszem a sorozatból - nyilván nem véletlenül - kihagyták a Lucy in the Sky-t.
Gondolom, ha lement volna, tinédzserek ezrei kaptak volna rá itthon az LSD-re.

Előzmény: Törölt nick (3657)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!