Keresés

Részletes keresés

thesaint Creative Commons License 2003.01.14 0 0 3750
Miért lenne? Szíved joga. Én se szoktam hallgatni, csak tegnap este belebotlottam.

Előzmény: Törölt nick (3748)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.14 0 0 3749
A SHAVED FISH afféle Best Of John Lennon akart lenni 1975-ben, illetőleg az addig megjelent kislemezeinek az A-oldala szerepel rajta.
Némileg teljesebb best of Lennontól a nyolcvanas években kiadott THE JOHN LENNON COLLECTION, illetve az 1997-es LENNON LEGEND. Persze, ez a kettő is kereskedelmi szempontok szerint mazsoláz, hogy kinek mi a best of Lennontól, az természetesen szubjektív. Én pl. más dalokat tennék egy ilyen lemezre, olyanokat, hogy "John Sinclair" és "Old Dirt Road", de hát ez - ismétlem - szubjektív.
Előzmény: Bogyó 2 (3742)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.14 0 0 3748
Most megint fölhördülés lesz, de nekem borsódzik a hátam a Bee Gees-től.
thesaint Creative Commons License 2003.01.14 0 0 3747
Hm, tudnék neki helyet csinálni itt a falon:-)

Tegnap este én is belefutottam a Bee Gees műsorba a VH1-en. Mostanában láttam többször is a The Last Years of John Lennon c.összeállítást a Behind the Music sorozatban, elég megrázó volt a korabeli szemtanúk visszaemlékezése.

thesaint

Előzmény: MIHI (3741)
beatlefan Creative Commons License 2003.01.14 0 0 3746
In the 2001 Billboard interview that celebrated their career in music, the Bee Gees remembered their connection to The Beatles. Maurice Gibb remembered the birthday presents The Beatles gave to him in the 1960s: A movie camera from Ringo Starr and a guitar from John Lennon. Maurice Gibb still had the guitar John Lennon gave him and played it on the last Bee Gees album, THIS IS WHERE WE CAME IN in 2001. Interestingly, The Bee Gees revealed that The Beatles gave them their touring equipment and guitars. Barry Gibb said that John Lennon gave him his old Vox amps which the Beatles had used while they toured. They also said that George Harrison gave them one of his Rickenbacker 12 string guitars which he used on Beatles tours.

The Bee Gees were part of the same management company as The Beatles in 1967, NEMS, headed by Brian Epstein. Robert Stigwood, who worked for Epstein at that time, signed them to NEMS after a recommendation from Paul McCartney who was played a Bee Gees demo tape. McCartney advised Stigwood to immediately sign the group. Subsequently, The Bee Gees exploded in 1967 in America and internationally. McCartney went to see them in concert when the Bee Gees played the UK. They were originally from the UK but moved to Australia. The Bee Gees recorded several Beatles songs on studio albums and performed Beatles songs on TV. The Bee Gees recorded PAPERBACK WRITER and FROM ME TO YOU.

In 1978, they were in the SGT. PEPPER movie. Ringo Starr lived next door to Maurice Gibb in the UK and Maurice helped on the first Starr solo album, SENTIMENTAL JOURNEY in 1970 by arranging one of the standard songs for the album. The Bee Gees are in the top five of the most successful musical performers in history. Their history is inextricably entwined with that of The Beatles.

Bogyó 2 Creative Commons License 2003.01.14 0 0 3745
Emil.
Előzmény: Törölt nick (3744)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.13 0 0 3744
Honnan töltötted le?
Előzmény: Bogyó 2 (3742)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.13 0 0 3743
Értem. Köszi.
Előzmény: Bogyó 2 (3742)
Bogyó 2 Creative Commons License 2003.01.13 0 0 3742
Tök jó !
A régi, sajnos már szinte hallgathatatlan bakelit Shaved fish című lemezem helyett sikerült leszednem a netről a teljes albumot, hál' Istennek ingyért letölthető. Ezt kb egy hónapja tettem meg, s mostanában ezt, meg McCartney 76-os lemezét hallgatgattam, s nekem is ez járogatott a fejemben a múlt héten. Poussé, poussé. Hm.. ez olyan franciás. Az a bawakawa vagy mi, meg igazán egzotikusan hangzik.

Na, gyorsan előkaptam a Bánosi-Tihanyi könyvet, ők azt írják," a dal refrénjében az álombeli szellemek nemlétező nyelven szólalnak meg"
Szóval valószínűleg halandzsa.

Ja, és hogy "ez John egyik legszebb melódiája."
Mindenesetre nekem ez a válogatás volt az első szólólemeze Lennonnak, amit először csak magnón megszereztem. Nagyon jó kis lemez.
Csodálkoztam is, hogy letölthető, amikor sokkal kevésbé fontos és jó lemezek nem.

Előzmény: Törölt nick (3740)
MIHI Creative Commons License 2003.01.13 0 0 3741
ez csak McCartney aláírás, de nem egyedül és nagyon csinos
Oratorio
Előzmény: beatlefan (3726)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.13 0 0 3740
Lennon #9 Dream című dalának a refrénje.
bagiorsi Creative Commons License 2003.01.13 0 0 3739
Ezt honnan vetted?!
Előzmény: Törölt nick (3733)
joe86 Creative Commons License 2003.01.13 0 0 3738
VH1: Storytellers - Bee Gees
themanwho Creative Commons License 2003.01.13 0 0 3737
kérlek szépen, bármikor.
Előzmény: Törölt nick (3736)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.13 0 0 3736
Hótt rendes vagy. köszi :)
Előzmény: themanwho (3734)
themanwho Creative Commons License 2003.01.13 0 0 3735
nahát, megint ellopták őket ?!
Előzmény: Tutenko (3732)
themanwho Creative Commons License 2003.01.13 0 0 3734
igen, azt, hogy "mondja, kérem, merre van a méhészeti szeminárium?" (néger-palesztín nyelvjárásban)
Előzmény: Törölt nick (3733)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.13 0 0 3733
Az jelent valamit, hogy "Ah, böwakawa poussé, poussé"?
Tutenko Creative Commons License 2003.01.13 0 0 3732
"Új" Beatles-dalokat találtak a rendôrök

ZENE Több mint harmincéves, elveszettnek hitt Beatles-hangszalagokra bukkant a londoni rendôrség az illegális zeneforgalmazók elleni kampánya során.
Anglia délkeleti részén és Hollandiában több száz, 1969-ben felvett Beatles-dalokat tartalmazó orsós magnetofonszalagot találtak a nyomozók. Az akció során letartóztattak hat személyt.
A felvételeket a Get Back című tervezett nagylemez készítése közben rögzítették (amely azonban soha nem jelent meg), és feltehetôleg a 70-es években lopták el. A felbecsülhetetlen értékű anyag jelentôs részét soha nem adták ki lemezen.
(MTI)



Yogi Creative Commons License 2003.01.13 0 0 3731
Nekem is volt valaha egy szp gyűjteményem, nem túl nagy, tán nyolcvan lemez, de volt benne pár érdekes dolog. Aztán egyszercsak eladtam. Úgyhogy me tudom érteni azt, aki ilyet tesz.
thesaint Creative Commons License 2003.01.13 0 0 3730
Köszönöm! Az Imagine-t viszont kimaradt, de abból is van remaster.

A Milk And Honey-t még be kellene cserkészni valahol.

Előzmény: Törölt nick (3729)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.13 0 0 3729
A Lennon-sorozat folyamatosan megy, eddig megjelent a PLASTIC ONO BAND, a MIND GAMES, a DOUBLE FANTASY és a MILK AND HONEY.
Harrison az ALL THING MUST PASS remastere után említette, hogy a LIVING IN THE MATERIAL WORLD következik, csakhát...
Előzmény: thesaint (3728)
thesaint Creative Commons License 2003.01.13 0 0 3728
Az azért elég sok pénz.
Ilyenem se lesz :-(

Ha már lemezek: lesznek újra kiadott Harrison lemezek? A Lennon sorozatot folytatják?

Az említett Tardos Péter könyvben egyébként van egy kép, ahol a rádió akkori zenei műsoránál Komjáthy György cserélgeti a lemezeket, elég jó kivehető egy Help! is a pulton.

további jó munkát mindenkinek!

thesaint

Előzmény: beatlefan (3726)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.13 0 0 3727
Ha kiadná a "megtalált" anyagokat, az EMI vszítene az üzleten, ezek a felvételek ugyanis a gyűjtőknek nagyrészt megvannak, az átlagemberek pedig nem harapnak az ilyesmire. Az Antológiából is csupán az első volt igazán sikeres, a második még viszonylag szép számban fogyott, a harmadik azonban lényegesen kevésbé.
Előzmény: beatlefan (3726)
beatlefan Creative Commons License 2003.01.13 0 0 3726
Aki ismeri a Get Back sessions anyagát az tudja, hogy ezek a felvételek a legtöbb Beatles rajongó számára is élvezhetetlenek. Szerintem hivatalos lemezen biztosan nem fognak megjelenni.

A HDN DVD és VHS szerintem agyon lett csapva a rossz felírattal. Éppen ezért készítettük el a film új képanyagát és a régi magyar szinkront tartalmazó DVD-t saját használatra. Így már tényleg a lehető legjobb a film.

Aki Beatles aláírást akar venni az interneten keresztül megteheti. Elég sok helyen lehet találni teljes, bevizsgált, mind a négy fiú által aláírt dolgokat. Az átlag ár másfél millió forint körül van.

Előzmény: thesaint (3725)
thesaint Creative Commons License 2003.01.13 0 0 3725
Beat kislexikon, ha jól emlékszem-nekem is megvan.

Nem tudom, hogy az EMI mit kezd ezekkel a szalagokkal, ha akarták volna, már eddig is foglalkozhattak volna vele. Sajnos az Anthology III-ra sem a legérdekesebb felvételek kerültek szerintem.

Megnéztem a felújított Hard Day's Night kiadványt (DVD), szép lett a kép, jó a hang, de egy angol felirat esetleg a magyar szinkron is elfért volna. Állítólag a Sárga tengeralattjáróból is készült szinkronizált változat, vajon fellelhető ez még valahol?

Olvasgatva a korábbi hozzászólásokat, Beatlefan kollégával eléggé összecseng a zenei ízléünk, már ami a Beatlesen kívüli zenéket illeti.

Némi késéssel végre megvettem a Wingspan-t, a hétvége ennek jegyében telt:-)

Ha már így a gyűjtemények szóba kerültek: nekem nincs ugyan hatalmas készletem, de egy eredeti, aláírt Beatles poszter vagy fénykép, esetleg lemez gazdagíthatná... A B mint Beatles könyvben van egy kép, amikor Lennon aláírja az akkor megjelent Magical Mystery Tour EP-t, valami ilyesmire godoltam:-)De hát sajnos...

Rémlik ifjúkoromból, hogy olvastam egy magyar tanáremberről, akik még gyermekként írt a gombafejűeknek és kapott is egy aláírt képet. Tud erről valaki valamit? Vagy csak legenda?

Üdvözlettel mindenkinek: thesaint

beatlefan Creative Commons License 2003.01.13 0 0 3723
http://personales.ciudad.com.ar/porsiemprebeatles/Video/Paul%20McCartney%20-%20Secret%20Show%20DVD%20Site.zip

PAUL MCCARTNEY SECRET DVD SITE ANYAGA!!!!

A lefoglalt Beatles hanganyag megvan, de kétlem hogy valaha hivatalosan kiadják. A teljes Get BAck sessions anyaga körülbelül 75 óra A kamera és 50 óra B kamera felvétel. Ez öszesen mintegy
500 nagra szalagot jelent...ezeket 'találták' meg most. Gyűjtők között már rég elterjedtek...

Csülök Creative Commons License 2003.01.13 0 0 3722
Érdekes hír: Az USA-ban, a tavalyi évben a koncertjegyekből származó legnagyobb bevételt bizonyos Paul McCartney érte el (nem a legdrágább helyárakkal!), megelőzve többek között a Rolling Stonest, Bruce Springsteent, Elton Johnt (meg mindenki mást). Ki érti ezt? :) (Én igen!!!)
Más.
Nagyon sajnálom Maurice-t! Kevesen tudják, de a hatvanas években a lemezeiken volt pár igen jó szám (amiket szinte sosem játszottak), nem csak azt tudták, amit ismertek tőlük! Megjegyzem jó kis házibulikon sokszor nagyon bejött a közismert Bee Gees hangzás... :)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.13 0 0 3721
Szerintem ezek a felvételek már megjelentek kalózlemezeken. Ha az 1970-es években lopták őket el, akkor nem hiszem, hogy 30 évig csak üldögéltek rajtuk. Valószínűleg nem a saját örömükre lopták el, hanem mert piacra akarták dobni őket a kalózpiacon.
Előzmény: Bogyó 2 (3700)
MIHI Creative Commons License 2003.01.12 0 0 3720
igen, ez igaz, csak pont a Beatles példa arra, hogy az emberek annyi féle memorabiliát képesek gyűjteni, hogy nincs az a Record Collector kiadvány, ami mindnek megbecsüli az árát. a végletektől a végletekig nagyon sok olyan dolog van, ami lehet csak egy kis újságkivágás akkoriból, de ma már pótolhatatlan, nem beszélve azokról a milliókról, amit emberek aukciókon kifizetnek a tárgyaikért. a Beatles ebben is csúcsot döntött, hiszen ők a most collectible artist a világon. nagyon sokan gyűjtik őket, vagy a szóló éveket, de mivel a mindenki a saját izlése, lehetőségei, és elképzelései szerint építi a gyűjteményét az eredmény egyre színesebb és gazdagabb lesz.
én úgy vettem észre, hogy a lemezkiadványok tekintetében még vannak standard ajánlások, amik szerint a gyűjtők dolgoznak (ezek felállításában sokat tesz az RC), de amikor valakinek már megvan a kislemezek, EP-k és LP-k összes országból származó variánsa, után jönnek az érdekesebb kérdések, hogy az illető a jegyek, könyvek, ruhadarabok, újságok, fotók, aranylemezek, ... (végtelen lista) gyűjtésével folytatja-e
és mivel ez utóbbiban nincsenek vagy nem ismerek fix szabályokat, maximálisan egyetértek veled, a dolog a Beatles szeretetéről szól
Előzmény: Makács Dezső (3719)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!