Keresés

Részletes keresés

Bogyó 2 Creative Commons License 2003.01.23 0 0 3871
Az előttem szóló illetékes igazán, de én az ő műsorából tudom, hogy Lennon emlékére íródott.
Igaz, beatlefan?

A többi,a műsorban elhangzott, Lennon emlékére írt számot zömében ismertem, s nagy öröm volt számomra, hogy pont az egyéb kedvenceim tartották ezt szükségesnek.(Pl.U2,Queen,The Cranberries)stb.
De Mike Oldfield-ról nem tudtam. Pedig milyen nagy sláger volt anno, és ma is sokat hallani.

Előzmény: Törölt nick (3867)
bagiorsi Creative Commons License 2003.01.23 0 0 3870
Köszi

Egy kérdés még mindig függőben maradt: Mi köze van Lennonnak a Moonlight Shadow-hoz?

Előzmény: beatlefan (3869)
beatlefan Creative Commons License 2003.01.23 0 0 3869
Mint tudjátok a nyolcvanas években Ringo elég keményen küzdött az alkoholizmussal.
Lemezei nem fogytak, a Beatles története végérvényesen lezárult és a filmszakmában is csak röpke
reklámfilmekben szerepelhetett. A Thomas the Tank Engine narrátoraként tengette napjait és nem csoda,
hogy az üveg után nyúlt. Mintegy öt éves önmarcangolás után mégis rájött, hogy a legjobb dolog az életében a zenélés volt és
egy elvonókúra után zenésztársak után nézett. David Fishoffal egy legendás hatvanas évekbeli producerrel látott a zenekar összeállításához.
Nagy megdöbbenésére pillanatok alatt rengeteg régi haver és legenda jelentkezett és Richie alig tudta kiválogatni azokat, akikkel dolgozni szeretne.
Kitalálták a Ringo and His All-Starr Band zengzetes nevet és 1989 óta zenekarában már megfordult a hatvanas-hetvenes évek legnagyobb zenészeinek a krémje.
A koncertekre a jegyek pillanatok alatt elkelnek és a banda már szinte az egész világot bejárta (Ringo volt az első Beatle, aki az oroszoknál is fellépett már.)
Sajnos hozzánk még nem jött el, de azért reménykedjünk. A turnékról eddig 3 koncert CD és egy gyűjteményes tripla album is megjelent. A második DVD kiadás pedig nem rég került a boltokba.
Az egész koncert az örömzenélésről szól és mindenki eljátszhatja legnagyobb dalait. Ringo eddig ezeket nyomta:
Yellow Submarine, It Don't Come Easy, No No Song, Act Naturally, Boys, I Wanna Be Your Man, You're 16, Back Off Boogaloo, Photograph, The Weight of the world, I'm The Greatest, Don't Go Where The Road Don't Go, Honey Don't, Love Me Do

Néhány név és jól ismert játszott dal csak hogy kellőképpen értsétek miről maradunk le :0(

The Weight - Levon Helm (The Band)
Get Back - Billy Preston
American Woman - Burton Cummings
Boris The Spider - John entwisle (The Who)
You Ain't Seen Nothing Yet - Randy Bachman (BTO)
Norwegian Wood - Peter Frampton
Sunshine Of Your Love - Jack Bruce (Cream)
Whiter Shade Of Pale - Gary Brooker
All Right Now - Simon Kirke (Free)
Life In The Fast Lane - Eagles
Logical Song - Roger Hodgson (Supertramp)
all The Young Dudes - Ian Hunter (Mott The Hopple)

Előzmény: Bogyó 2 (3868)
Bogyó 2 Creative Commons License 2003.01.23 0 0 3868
Köszi, de egy kicsit bővebben? Mondjuk ennyit nagyjából én is tudtam. Azt hiszem, beszéltetek is már itt róla.
De valami jó kis történet, milyen sikerük van, fogynak-e a lemezeik,mi a véleményetek róluk ha hallottátok, mit tud nyújtani egy Beatles-rajongónak azon túl, hogy az a fickó ott a dobok mögött Ringó, Nyugaton ismertebbek-e mint itthon, stb.
Szóval, hogy megéri-e nekünk, hogy így szavazzunk? Még ha nem is vagyunk elfogultak.
Persze én is elmennék, ha csak tehetném, csak hogy lássam az öreg Ringót. Idáig a Beatles-hez legközelebb álló koncertek közül csupán egy Yokó Ono koncertet tudhatok magaménak, ami sokak szemében inkább csak részvétet vált ki.
Ringó biztos jobb lehet, ha csak a With a little help..-et énekli is el, de egyébként is?

Előzmény: Törölt nick (3865)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.23 0 0 3867
És mi köze volt Lennonnak a Moonlight Shadow-hoz?
Polihisztor Creative Commons License 2003.01.23 0 0 3866
Nyomtam rá egyet. Hátha nálunk is kér egy kis segítséget a barátoktól.
Előzmény: Törölt nick (3858)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.23 0 0 3865
Tulajdonképp egy haknizenekar. Ringo és barátai, rokonai, üzletfelei, a műsoruk amerikai country- és egyéb slágerekből áll, valamint 2-3, egykor Ringo által énekelt Beatles-számból. Évek óta ebben a formációban járják a világot.
Előzmény: Bogyó 2 (3864)
Bogyó 2 Creative Commons License 2003.01.23 0 0 3864
Na ez az.
Erről meséljetek már valamit, mert eléggé hézagosak az ismereteim erről is.
Előzmény: Törölt nick (3862)
Bogyó 2 Creative Commons License 2003.01.23 0 0 3863
Mondtam én mást?
Ezért vegye elő bárki vagy ezt vagy azt. Vagy ne tegyen semmit. A világért sem kell. Csak lehet.

Mellesleg a történethez hozzátartoznak az ostobaságok is, ahogyan Paul cigarettája szintén.
Nem elfogadni kell, de jó tudni, hogy volt egy ilyen is.

Egyébként mindenki lehet "újszülött". Én például eléggé el nem ítélhető módon nem tudtam, hogy Mike Oldfield Moonlight shadow c. számának volt köze John Lennonhoz. Most, jó harmincasként tudtam meg beatlefan jóvoltából.

Előzmény: Csülök (3852)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.23 0 0 3862
Olyat is lehet, hogy RINGO STARR AND HIS ALL-STAR BAND.
Előzmény: bagiorsi (3860)
Bogyó 2 Creative Commons License 2003.01.23 0 0 3861
Ezért volt ott a ""
Előzmény: bagiorsi (3851)
bagiorsi Creative Commons License 2003.01.23 0 0 3860
Vagy a változatosság kedvéért egy Ringo Starr-egy Richard Starkey
Előzmény: bagiorsi (3859)
bagiorsi Creative Commons License 2003.01.23 0 0 3859
Olyat lehet, hogy mind a tiz helyre egy nevet irni?;-)
Előzmény: Törölt nick (3858)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.23 0 0 3858
Még nem tettem le a mániámról...
Mivel McCartney esélytelen, kéretik ide beírni: RINGO STARR.
http://www.sziget.hu/fesztival/legyen
Előzmény: Törölt nick (3857)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.23 0 0 3857
Szomorú hír, de számunkra off.
A Boney M.-ről valami?
Előzmény: cliftony77 (3856)
cliftony77 Creative Commons License 2003.01.23 0 0 3856
A Bee Gees is meghalt
NSZ • 2003. január 23. • Szerző: R. Hahn Veronika

Szerdán váratlan bejelentést tett a két Gibb fivér a brit televízióban. A napokban egy miami kórházban tragikus gyorsasággal elhunyt Maurice ikertestvére, Robin és bátyjuk, Barry közölte: soha többé nem lépnek fel a Bee Gees név alatt, mert Maurice nélkül nem nevezhetik magukat Bee Geesnek, a Brothers Gibb sajátos rövidítésének. A Bee Geesnek a három fiú sikertörténeteként kell bevonulnia a történelembe – hangoztatta Robin. A két Gibb fiútestvér azonban folytatja közös zenei pályafutását.

A fivérek nehezen dolgozzák fel a mindössze 53 évesen elhunyt Maurice távozását. A korábban szenvedélybetegségekkel küzdő, de állítólag kigyógyult muzsikust két hete szállították alhasi panaszokkal a Mount Sinai kórházba, ahol a bélelzáródás megszüntetését szolgáló műtét előtt szívrohamot szenvedett. Ennek ellenére megoperálták, de kómába zuhant, és csak pillanatokra tért magához január 12-i halála előtt. A gyászoló család most minden követ megmozgat Maurice utolsó óráinak feltárására, a kórház felelősségének bizonyítására.

A Bee Gees a világ egyik legkedveltebb együttese volt. A brit származású Gibb fivérek fülbemászó dallamait tartalmazó lemezek, köztük a Szombat esti láz (Saturday Night Fever) több mint 110 millió példányban keltek el.


joe86 Creative Commons License 2003.01.23 0 0 3855
Én amikor Angliában voltam láttam egy nagy arany kötésű könyvet és rá volt írva hogy az összes beatles dal kottája, szövege, gitártabja..... És egy szájharmónikát vettem nem azt.... most már bánom! ;-)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.23 0 0 3854
Több változat kapható pl. a Rózsavölgyiben.
Előzmény: MaRabU (3853)
MaRabU Creative Commons License 2003.01.23 0 0 3853
Hello!

Tud valaki Beatles kottát? Köszi!

Csülök Creative Commons License 2003.01.23 0 0 3852
Kedves Bogyó 2,
egy újszülöttnek sem kell minden ostobaságot meghallgatnia.
Előzmény: Bogyó 2 (3846)
bagiorsi Creative Commons License 2003.01.23 0 0 3851
Azért újszülött már sajna én sem vagyok:-)
Előzmény: Bogyó 2 (3846)
Bogyó 2 Creative Commons License 2003.01.23 0 0 3850
Meg Beatles-en. (On)
Előzmény: themanwho (3849)
themanwho Creative Commons License 2003.01.23 0 0 3849
....egy hétig kenyéren és vizen...helyett... guiness-en és benson&hedges-en
Előzmény: Bogyó 2 (3848)
Bogyó 2 Creative Commons License 2003.01.23 0 0 3848
Akkor éljen themanwho is!

Előzmény: themanwho (3847)
themanwho Creative Commons License 2003.01.23 0 0 3847
hát igen, bár én is az lennék!
Előzmény: Bogyó 2 (3846)
Bogyó 2 Creative Commons License 2003.01.23 0 0 3846
Ja.
Kivéve, aki még nem hallotta.
Márpedig mindig vannak "újszülöttek", akiknek némelyik "vicc" egészen újnak tűnik.
Azok meg előveszik ezt vagy azt és okosodnak.

Éljenek az újszülöttek!

Előzmény: themanwho (3845)
themanwho Creative Commons License 2003.01.22 0 0 3845
halálosan unja is mindenki.
Előzmény: Bogyó 2 (3844)
Bogyó 2 Creative Commons License 2003.01.22 0 0 3844
A dolog egyébként szinte minden, a Beatles-szel kicsit részletesebben foglalkozó könyvben benne van, az itt sokat szapult Halhatatlan Beatles is eléggé részletesen megtárgyalja a "Paul meghalt" esetet. Az Abbey Road-os fényképen túl sok mást is megemlítve, köztük a Sergeant Pepper's lonely.. c.lemez borítóját is.
Előzmény: bagiorsi (3834)
Bogyó 2 Creative Commons License 2003.01.22 0 0 3843
Én is!
Meg az előző kettőhöz is.
A történelemhamisításnak nemes célokból sincs helye, és tényleg jó kis oldal a norwegian.
Előzmény: Tutenko (3842)
Tutenko Creative Commons License 2003.01.22 0 0 3842
Csatlakozom.
Előzmény: thesaint (3836)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!