Keresés

Részletes keresés

MIHI Creative Commons License 2003.01.30 0 0 3933
egy ismerősöm nemrég el akarta adni a teljes Harrison CD gyűjteményét, majd megkérdezem tőle mire jutott
a Martinelli Fotexben és a Virginben szoktak lenni régebbi Harrison és Ringo CD-k, a 331/3 tuti volt a kezemben
Előzmény: Törölt nick (3929)
beatlefan Creative Commons License 2003.01.30 0 0 3931
Szerintem a KISS...nem?
Előzmény: Törölt nick (3930)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.30 0 0 3929
http://www.musiccdvideo.com/artist/116.html
Érdekes kiadású CD-k, két 2002-es válogatást is föltüntet, az egyiket állítólag a Warner Bros. adta ki, szerintem hamis.
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.30 0 0 3928
Köszönöm, gratulálok.
Előzmény: beatlefan (3926)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.30 0 0 3927
Köszönöm.
Előzmény: cliftony77 (3925)
beatlefan Creative Commons License 2003.01.30 0 0 3926


Az összes Harrison lemez megjelent CD-n. Sőt Ringo összes lemeze is kapható volt egy ideig az USA-ban. Ma már szinte mindet törölték, mert saját kiadójukhoz kerültek a jogok. Nekem az összes megvan...

Előzmény: Törölt nick (3921)
cliftony77 Creative Commons License 2003.01.30 0 0 3925
"Az első mondatodat nem értem, ne haragudj."

Sorry, kicsit kapkodtam, azért lett olyan érthetetlen.

Szóval azért nem tudok mondani helyet, mert a különböző reklámcetliket eldobom, mert nincs szükségem rá. Ugyanis magam szoktam bedigitalizálni aztán CD-re írni azon lemezeket, amiket szeretnék. Remélem így érthető :-)

De utánakérdezek pár helynek a kedvedért.

Előzmény: Törölt nick (3923)
themanwho Creative Commons License 2003.01.30 0 0 3924
látom szóba került tardos petya. a "Yoko Ono és Tardos Péter rajongók ide !!" fórumban lehet érte rajongani, most hoztam fel.
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.30 0 0 3923
Az első mondatodat nem értem, ne haragudj.
Jó, mondjuk úgy: lehet, hogy van CD, de nem tudom beszerezni, LP-n viszont megvan.
Előzmény: cliftony77 (3922)
cliftony77 Creative Commons License 2003.01.30 0 0 3922
konkréta helyet nem tudok mondani, mert én magam csinálom az efajta dolgokat, ezért nem jegyzem meg a reklámokat.

(Lehet, hogy hülyeséget mondok, de ha jól emlékszem, Somewhere In England CD is van, én asszem csak a 33 1/3-ot nem láttam még CD-n... persze ez nem jelenti azt, hogy ne létezhetne.)

Előzmény: Törölt nick (3921)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.30 0 0 3921
Na ja, de pl. a SOMEWHERE IN ENGLAND esetében eddig nincs CD. Szóval Te hol tudsz ilyen helyet?
Előzmény: cliftony77 (3920)
cliftony77 Creative Commons License 2003.01.30 0 0 3920
A Gone Troppo megjelent CD-n, időnként a hazai lemezboltokban is látható.

Vannak ilyen digitalizáló helyek, de

- drágák, mivel macerás munka bakelitről digizni, aztán megvágni a cuccot
- hangminőség szempontjából is érdemesebb megvenni az eredeti CD-t, persze csak ha van CD változat. Ha nincs, akkor marad a digizés.

Előzmény: Törölt nick (3919)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.30 0 0 3919
Senki nem bántja Tardos Pétert, gyerekek, ne legyetek már ennyire érzékenyek. Nekem állítólag gyilkos iróniám van, bocsánat kérek, ha valakit megbántok az érzéseiben, előre is, utólag is, nem a bántás szándékával teszem, sajna ilyen a természetem.
Más.
Tud valaki olyan helyet, ahol LP-ről CD-re írnak? Egy csomó ex-Beatle-lemezem LP-n van meg, és az sajnos nem fér be a munakhelyi számítógépembe. Úgy tudom, ez legális is, egy biztonsági másolata mindenkinek lehet.
Vannak különben olyan lemezek, pl. Harrison albumai a 33 & 1/3-tól a GONE TROPPO-ig, amelyek ha nem tévedek, CD-n még nem láttak napvilágot.
beatlefan Creative Commons License 2003.01.30 0 0 3918

THE BEATLES SONGBOOK


Feltöltöttem neked

Előzmény: LUXI (3917)
LUXI Creative Commons License 2003.01.29 0 0 3917
Sziasztok!

Segítsetek nekem! Szeretném letölteni valahonnan a Beatles dalok szövegeit, de csak olyan helyeket találok, ahol néhány dalszöveg van. Ha tudnátok segíteni, hogy hol találom meg egyben ezeket, nagyon megköszönném. Előre is kössz: LUXI

bagiorsi Creative Commons License 2003.01.29 0 0 3916
Hálás köszönet!
Bogyónak is
Előzmény: beatlefan (3907)
Mr. Cyber Creative Commons License 2003.01.29 0 0 3915
Szerintem sem kéne bántani. Én is szívesen olvasgatom a régi rocklexikonokat, nemcsak a Tardos-félét, hanem minden egyebet, amit a '80-as években adtak ki. Meg a régi lemezkritikák is érdekesek abból a szempontból, hogy meg lehet tudni belőlük, hogy akkoriban mi számított gagyinak a kritikusok szerint.
Előzmény: thesaint (3914)
thesaint Creative Commons License 2003.01.29 0 0 3914
Isten nyugosztalja Tardos Pétert, több mint másfél évtizede nem él már. Szerintem nem kellene bántani... Nekem is megvan a rocklexikon, szerettem olvasni, mostanában is előveszem néha. Persze antikváriumből sikerült megszerezni. Azért azon mindig elcsodálkoztam, mekkora lemezgyűjteménye lehetett...

üdvözlettel,

thesaint

Előzmény: Mr. Cyber (3912)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.29 0 0 3913
Ha már a Lennonra emlékező dalokról van szó, egy másik, ezúttal a Stones TATOO YOU c. albumáról.

HEAVEN
(M. Jagger/K. Richards)

Smell of you baby, my senses, my senses be praised
Smell of you baby, my senses, my senses be praised

Kissing and running, kissing and running away
Kissing and running, kissing and running away
Senses be praised
Senses be praised

Your my saving grace, saving grace
Nothing will harm you
Nothing will stand in your way
Nothing, Nothing
Nothing will stop you
And nothing will stand in your way
No one will harm you
No one will stand in your way
No one will bar you
Nothing will stand in your way
Nothing
There's nothing

Mr. Cyber Creative Commons License 2003.01.29 0 0 3912

Benedek Szabolcs:
"Az az igazság, sz@rok rá, mit ír egy húsz évvel ezelőtti, vasfüggöny mögötti rocklexikon, sőt arra, is, mit ír az angol sajtó. Szeretem ezt a számot és kész."

Én is szeretem ezt a számot, viszont engem érdekel, hogy mit ír egy húsz évvel ezelőtti, vasfüggöny mögötti rocklexikon, és az is, mit írt az angol sajtó. És talán rajtam kívül talán még mást is érdekelhet, ezért idéztem be. A dalban egyébként szerintem is közreműködött McCartney. A Tardos-lexikonban nem ez az egyetlen tárgyi tévedés.
Előzmény: Törölt nick (3909)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.29 0 0 3911
Olvassátok és a könyvet is vegyétek:
http://www.jamk.hu/ujforras/021005.htm
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.29 0 0 3910
Label: Dark Horse
Catalogue No.: K 17807
Country of Origin: England
Release Date: 15th May 1981
U.K. Chart Detail: Entry Date: 23rd May 1981
Highest Position: 13
Weeks in Chart: 7 Weeks
Detail: George's fourteenth solo single.
This track was George's tribute to John, and was released to promote the forthcoming Album, "Somewhere In England". It became his first top 30 hit for eight years.
George originally wrote this song for Ringo and at that time it had different lyrics, but Ringo decided against using the finished article. After John's murder George re-wrote the words and recorded his own vocal take on top of the original backing track which featured Ringo. Later Paul and Linda dropped into George's studio and recorded additional backing vocals. Therefore, "All Those Years Ago" is the first post-Beatles song to feature Paul, George and Ringo (although they were NOT in the studio at the same time).
The record came in a picture sleeve with the lyrics printed on the rear.
The cover is the same as that used for the album it promotes, being taken by Caroline Irwin. It shows George sitting in front of "Holland Park Avenue Study", which is a three dimensional artwork by Mark Boyle made in 1967. At the time of the shot, the picture was housed in the Tate Gallery in London.
Előzmény: Törölt nick (3909)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.29 0 0 3909
Az az igazság, sz@rok rá, mit ír egy húsz évvel ezelőtti, vasfüggöny mögötti rocklexikon, sőt arra, is, mit ír az angol sajtó. Szeretem ezt a számot és kész.
McCartney háttérvokálozik benne, hallatszik a hangja, sőt azt hiszem, Linda McCartney is belecifráz, de utána kéne néznem.
Előzmény: Mr. Cyber (3905)
themanwho Creative Commons License 2003.01.29 0 0 3908
ha már trükkös dalszövegeknél tartunk, mit szóltok a Kinks bájos kis beatles (és stones) fricskájához, a where have all the good times gone c. dal szövegében (írta Ray Davies, 1965)?

"Well, once we had an easy ride and always felt the same
Time was on our side and I had everything to gain
Let it be like yesterday
Please let me have happy days

Well, yesterday was such an easy game for you to play
But let's face it things are so much easier today
Guess you need some bringing down
And get your feet back on the ground

Won't you tell me
Where have all the good times gone?
Where have all the good times gone?"

beatlefan Creative Commons License 2003.01.29 0 0 3907

Akkor besegítek: All
Those Years Ago


 


MP3Pro
codec Winamphoz
(kell a jó minőséghez)

Előzmény: Bogyó 2 (3906)
Bogyó 2 Creative Commons License 2003.01.28 0 0 3906
Hát bocsi Orsi, de ez nem jött össze. Visszajelzett, hogy túl nagy méretű a fájl, nem tudtad fogadni. Majd utánajárok mit lehet tenni, de az én tudományom most végetért. Ha közben megszereznéd,azért jelezz, hogy ne fárasszam magam.
Előzmény: Bogyó 2 (3904)
Mr. Cyber Creative Commons License 2003.01.28 0 0 3905

Benedek Szabolcs:
"Az este vagy ötször meghallgattam az "All Those Years Ago" c. számot. Harrison 1981-es SOMEWHERE IN ENGLAND c. albumán szerepel, de mivel McCartney és Starr is közreműködik, kislemezként megjelent "George, Paul & Ringo" címkével is. Nagyon kellemes, lüktető melódia, a Banda búcsúja a Vezértől..."

Erről a dalról a Tardos Péter-féle Rock lexikon (1982) a következőket írta a George Harrison munkásságát taglaló fejezetben:
81-ben váratlanul új nagylemezzel jelentkezett: "Somewhere In England" címmel. Ezen egy közös felvétel található, amelyen két ex-Beatle, George és Ringo együtt adja elő az "All Those Years Ago" című dalt, John Lennon emlékének is hódolva. Csak az a probléma – olvassuk az angol szaksajtó kritikájában –, hogy ez a felvétel – idézzük! – "siralmasan gyenge", "kiábrándítóan érdektelen", "háttérzene háziasszonyoknak" és – írják – "leplezi azt, hogy miért is vonakodtak egy évtizeden át újra egyesülni". Szomorú és kemény hangú bírálatok ezek. Vagy éppen John és Paul nélkül nem megy a szekér?...
Szóval, ez olvasható a Tardos-lexikonban. Mindez azért is érdekes, mert a fenti szöveg szerint Paul nem működött közre a dalban.

Előzmény: Törölt nick (3899)
Bogyó 2 Creative Commons License 2003.01.28 0 0 3904
Hát, nem tudom sikerül-e. 3.51 MB, a free-mail címemről biztosan nem megy, mert csak egy megát bír. Most éppen az otthoniról próbálom, de ha tőlem el is megy (ez se biztos, félő, hogy a Te fiókod nem tudja fogadni.
No, majd meglátjuk. Próbáltam Zip fájlként, de akkor is 3.35 mega volt. Ha végképp nem megy, majd próbálok segítséget kérni valakitől, aki járatosabb nálam ebben, de akkor se biztos, hogy menni fog.
Úgyhogy bocsi, de nem tudok ígérni semmit.

Hát az Outlook most próbálkozik, majd meglátjuk.

Egyébként a Best of the Dark Horse c. lemez számai között van ez is.

Előzmény: bagiorsi (3903)
bagiorsi Creative Commons License 2003.01.28 0 0 3903
bagiorsi@freemail.hu

Előre is köszi

Előzmény: Bogyó 2 (3902)
Bogyó 2 Creative Commons License 2003.01.28 0 0 3902
Az All those years ago c. George Harrison szám nekem megvan Mp3-ban.
Milyen címre küldjem?
Előzmény: bagiorsi (3901)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!