Keresés

Részletes keresés

amber smith Creative Commons License 2003.02.05 0 0 4002
Én mellesleg egy PR cégnél dolgozom, he he...

Segítsetek abban, hogy hol található (leginkább net lenne jó) lyan forrás, ami a hamburgi Beatles-helyeket mutatja be? Március végén ott leszek és körbejárnám a fontosabb "zarándokhelyeket"...

Előzmény: Törölt nick (4001)
bagiorsi Creative Commons License 2003.02.05 0 0 4000
„Azzal egyetértek, hogy népszerűségünk elérte a csúcsát. Tavaly is egyetértettem egy emberrel, aki ezt állitotta. És mindketten tévedtünk.”

Az már más kérdés, hogy szerintem egy bizonyos pont után valami minél jobb, annál rosszabb tud lenni…

Ha már a röviditéseknél tartunk...mi az a PR?

Előzmény: Törölt nick (3998)
cliftony77 Creative Commons License 2003.02.05 0 0 3999
Az az igazsag, hogy én nem nagyon preferálom ezt az SACD dolgot... Ha már valami új hangzás, akkor már inkább a DVD Audio, ahol 5.1-es hangban szólalnak meg a dalok. De szívem szerint audio esetében megmaradnék a jó öreg stereo hangnál.
Előzmény: Törölt nick (3998)
Törölt nick Creative Commons License 2003.02.05 0 0 3998
Aztán ezután megint kitalálnak valamit, hogy az aztán még tökéletesebb hangzás. Hogy kihúzzák a zsebünkből a pénzt.
Lehet a tökéletest is fokozni?
Előzmény: cliftony77 (3997)
cliftony77 Creative Commons License 2003.02.05 0 0 3997
Nem, nem baromság, tényleg Super Audio CD.

Sleeve Notes
Super Audio System
Virgin SACDV 2953

The Compact Disc was a good idea.
This is even better.

Introducing the Super Audio CD.
It looks like a CD. It plays on all your CD players. But this hybrid Syper Audio CD (SACD) is much, much more. Created by Sony and Philips - the people who invented the CD - this is actually a two layer disc. And both layers pack an incredible story.

The next generation in music reproduction

From the earliest digital recordings and 16-bit Compact Discs on up to even the latest 24-bit recordings, digital audio has alreays used multi-bit PCM technology. Until now. now there's Direct Stream Ditial recording, a one-bit system that's fundamentally different. Thanks to an amazing 2,822,400 samples per second, you get audio performance that no other format can deliver. Where CD frequency response extends to 20,000 Hz, DSD technology can theoretically reach 100,000 Hz. Where CD has dynmaic range of 96 dB, DSD recording can achieve 120 dB across the entire audio range. Thanks to DSD technology, the SACD difference is breathtaking. If you care passionately about music, then SACD will inflame that passion as never before.

Not just a CD, a better CD.

Even the SACD's 16-bit CD layer can sound better, if it's based on a Direct Stream Digital studio master. The Super Bit Mapping Direction process can be used to downconvert to the 16-bit format, which enables you to hear more of the original master.

So, by all means , enjoy this disc on a standard CD player. But for an unforgettable audio experience, you've really got to hear it on a new Super Audio CD player.

Ez a leírás egy Simple Minds SACD-ből való, ami még meg lett bonyolítva azzal, hogy nem egyszerű SACD lett, amit csak speciális játszókon lehet lejátszani, hanem hibrid CD, ami normál CD játszón a hagyományos hangot adja, SACD-n meg még annál is jobbat.

Remélem ez segített.

Előzmény: amber smith (3995)
Törölt nick Creative Commons License 2003.02.05 0 0 3996
A Rolling Stones-topikban is emlegettek SA-CD-t, meg nálunk beatlefan.
A reklám végül is a kiadó a dolga és érdeke. De lehet, hogy nem ez a helyes felfogás.
Előzmény: amber smith (3995)
amber smith Creative Commons License 2003.02.05 0 0 3995
Super Audio CD...á nem, ez baromság.

Értem én, azért nyomhattad volna jobban is a dolgot, én pl,. sehol sem olvastam a könyvről, ha nem vagyok itt...

Előzmény: Törölt nick (3994)
Törölt nick Creative Commons License 2003.02.05 0 0 3994
Különben mi a franc az a SA-CD?
Előzmény: Törölt nick (3993)
Törölt nick Creative Commons License 2003.02.05 0 0 3993
Nem a PR-rom rossz, én vagyok balf@sz.
Mindegy, úgyis szerelemből és rajongásból csináltam.
Előzmény: amber smith (3992)
amber smith Creative Commons License 2003.02.05 0 0 3992
Rossz a PR-ed
Előzmény: Törölt nick (3990)
thesaint Creative Commons License 2003.02.05 0 0 3991
Csúszik bizony, és még azt se tudtam meg, hogy megy-e a 2-es régióban. De Jimi Hendrix Wight szogeti koncertjét is "elnapolták".

Előzmény: MIHI (3989)
Törölt nick Creative Commons License 2003.02.05 0 0 3990
Itt nem arról van szó, hogy hány példány kel el belőle. Arról, hogy a két életrajzi könyv után megkerestem kb. a havi minimálbért. Összesen.
Előzmény: lucifaire (3988)
MIHI Creative Commons License 2003.02.04 0 0 3989
EMI források szerint hazánkban március 31-én jelenik meg a Back in the US CD - gondolom közülünk akit izgat, annak már megjött az USÁból

ami sokkal érdekesebb, hogy ausztrál barátaink január 27-re ígérték a Back in the US DVD-t, de csúszik mint az utak

Előzmény: beatlefan (3984)
lucifaire Creative Commons License 2003.02.04 0 0 3988
2 darab már biztosan elfogyott, azokat ugyanis én vettem meg. Az egyik az enyém, a másikat elajándékozom.
Előzmény: Törölt nick (3985)
La Méduse Creative Commons License 2003.02.04 0 0 3987
Tyűha!

Gyilkossággal vádolt poplegenda

http://www.origo.hu/szorakozas/zene/20030204gyilkossaggal.html

thesaint Creative Commons License 2003.02.04 0 0 3986
Szivesen! Egyébként érdemes figyelni őket, mert elég jó áraik vannak. A YS se volt 4eFt-nál több ha jól emlékszem.
Előzmény: csabiman (3983)
Törölt nick Creative Commons License 2003.02.04 0 0 3985
Én panaszkodhatok, egyelőre egy DVD-lejátszó is távoli vágyálom csupán, nemhogy lemezeket vegyek bele.
Egyelőre marad a videjó.
Nem nagy üzlet Beatles-könyveket írni, srácok...
Előzmény: beatlefan (3984)
beatlefan Creative Commons License 2003.02.04 0 0 3984
DVD meg minden...

A 2 lemezes HDN DVD minden problémája ellenére véglegesnek tekinthető.
Érdemes ezt a verziót megvenni, mert bár nincs rajta a bugyuta magyar fordítás
(az VHS-en pont elég) a lemez képminősége és a bőséges extrák megérik az árát.
Ezt is érdemes az EZYDVD-től rendeli!

A Help!-et érdemes megvenni Amerikából amíg van belőle....rohamosan fogy!!!
Nics régiókódja, szép a képminősége és a hangja is rendben van.
Valószínűleg még jó ideig nem fogják kiadni, mert egyrészt a fellelhető legjobb kópiát használták hozzá
másrészt jogi problémák miatt Európában meg sem jelentethették.

Az MMT-nélhasonló a helyzet. Itt is a legjobb minőséget használták fel és jogi problémák miatt Európában nem sikerült kiadni.
Valahogy az aussziknál mégis volt egy kiskapu, így onnan PAL verzióban oltári olcsón beszerzhető...amíg a készlet tart!

A YS úgy lett kiadva ahogy az megillette. Talán a legjobb Beatles DVD kiadás.
Megint EZYDVD ha féláron akarja valaki...

A The First US Visit DVD és a Making Of A Hard Day's Night dokumentumfilm sajnos megint csak Amerikában lett kiadva.
Az előbbi Európában még VHS verzióban sem volt kapható, pedig talán a legobb DVD-k egyike. Sajnos már mindkettőt törölték,
de az ebay-en (www.ebay.com) találhatók még eladó darabok. Szinte 100% hogy nem lesz európai kiadásuk. Aki bármelyiket
látja vetődkjön rá - nem fogja megbánni.

Decemberben megint csak Amrikában de dupla DVD-n jelent meg az összes Ed Sullivan Show vágatlan felvétele.
Korlátozott ideig kapható, hamarosan ritkasággá válik - rendeljen akit érdekel. Európában tutira nem lesz.
Ez a lemez 1 kódolású de PC-n úgyis le lehet játszani, ha asztali nem is tudja ezt a kódot.

Idei megjelenések:

Anthológia 4+1 DVD Box. A díszdobozos VHS verzió DVD változata + 50 percnyi extra. 2003 április
Ez valószínűleg minden verzióban kapható lesz. 100$ körüli a tervezett ára.

LIB. Valami hasonlóra készülnek mint a YS-nél. Film, lemez és tökéletes minőségű kép.
Ha valaki megnézi az Antológiában látható LIB időszakban készült képeket már gondolhatja mire van kilátás.
Véleményem szerint egyébként valószínűleg Glyn Johns második mixe kerül majd a lemezre, Get Back lesz a címe
és az eredetileg tervezett borítóban (EMI house terasz) adják majd ki. Hát majd meglátjuk. Egyébként a project már
2000 óta készül és George is támogatta a lemez kiadását.

Jövőre? Talán végre kijön a Shea Stadium DVD. Már 1992-ben elkészült az anyaga (az Antológiában látható milyen hihetetlenül jó minőségben van meg)
de 'sajnos' az Antológia megjelenése miatt 'csúszik' a megjelentetése. Remélem már nem sokáig.

Az audio fronton is alakulnak a dolgok. Állítólag még az idén megjelentetik az összes sorlemezt SA-CD vagy DVD-Audio-n.
A hírek szerint valamennyi dal letisztításával és keverésével végeztek az Abbey Road Stúdióban.

Márciusban a boltokban Ringo új lemeze a RingoRama és tavasszal Paul Európában turnézik. Valószínűleg ekkor jelenik majd meg itthon is a Back In The US dupla koncertlemez és a DVD is.
Várható a Concert For George DVD megjelenése is.

Hát panaszkodhatunk emberek????

csabiman Creative Commons License 2003.02.04 0 0 3983
Köszi még egyszer, a Magical Mystery Tourt már csomagolják lenn délen ... :))
Előzmény: thesaint (3967)
Törölt nick Creative Commons License 2003.02.04 0 0 3982
Különben nem olyan rossz az a Spector-keverés. Le kéne venni a "Long And Winding Road"-ból a női vokált és a szimfónikusokat, az "Across The Universe"-ből dettó, valamint utóbbinak visszaállítani az eredeti tempóját, a többi megállja a helyét. Martin időnként túl sokat lágyított szerintem a hangzáson, így viszont Spectornál hallható pár kemény riff. (Hallgassátok meg a bootleg "Get Back"-et, én némiképp tompábbnak hallom.)
Spector Lennon haverja volt, ő nyomta a kezébe a szalagokat. McCartney bizonyára tudta, hogy Beatles-lemez készül belőle, de ő se kapálózott ellene, el volt foglalva az első szólóalbumával. Lennon és Harrison valószínűleg meg voltak elégedve Spectorral, az 1970-es évek elején többször dolgoztak együtt vele, Lennon pl. úgy nyilatkozott róla, hogy ő a legjobb producer, akivel valaha "dolga volt".
Előzmény: amber smith (3981)
amber smith Creative Commons License 2003.02.04 0 0 3981
nem akarok McCartney-pártivá válni, DE

az egy csomó helyen kiderül (Antológia, Many years from now, stb.) hogy a Get back McCartney ötlete volt. Ez most nem dicséret, egyszerűen a Magical Mytery Tour óta gyakorlatilag ő vitte a zenekart, az más kérdés, jól-e vagy sem.

Amúgy én egy vagyok azok közül, aki örül a "Spector"-mentes Let it be-nek...mint írtam már, én új fan vagyok, és még nem hallottam egyben a lemezt. Nem tudom, milyen munkát végzett Spector. Lehet, hogy tök jó, de mint szintén zenész meg tudom érteni, hogy McCartney-t azóta basztatja, hogy a háta mögött újrakeverték+tuningolták az anyagot. Pláne, hogy a szellemi gazda ő volt. Ismétlem, ez nem az ő ajnározása, egyszerűen a többiek már annyira szarták le az egészet, hogy őket nem érdekelte, ki keveri a lemezt.
Képzeld mondjuk el, hogy te letárgyalod a könyveid részleteit, előszót ki írja, borító mi lesz, betűtipus, stb. Aztán ha mondjuk tök máshogy adják ki, persze, hogy te is azon leszel, hogy az eredeti is napvilágot lásson - ahogy te szántad eredetileg kiadásra. És neked tök mindegy, hogy így szokták már meg az emberek.

Előzmény: Törölt nick (3978)
cliftony77 Creative Commons License 2003.02.04 0 0 3980
Én úgy tudom, hogy az egészet Paul erőltette - ne kérdezd, hogy honnan tudom, mert már gőzöm nincs róla, szimplán ez van benne a fejemben.
Előzmény: Törölt nick (3978)
thesaint Creative Commons License 2003.02.04 0 0 3979
Glyn Jones akart lenni....
Törölt nick Creative Commons License 2003.02.04 0 0 3978
Azt mi sajnos nem tudjuk, kinek az ötlete volt a Get Back-sessions; miután már kb. fél éve nem dolgoztak együtt, valószínűleg időszerű volt újra stúdióba vonulni, teljesíteni a szerződésben vállaltakat. A visszatérés a gitár+dob felálláshoz pedig lehetett közös elhatározás, lehetett spontán is.
Előzmény: cliftony77 (3976)
cliftony77 Creative Commons License 2003.02.04 0 0 3977
Akkor ebben egyetértünk.
Előzmény: Törölt nick (3975)
cliftony77 Creative Commons License 2003.02.04 0 0 3976
Különben meg tényleg Macca dönt leginkább ezekben a dolgokban... A dalok nagyrlszében benne van a keze, és ugye az egész Get Back sessions az ő ötlete volt...
Előzmény: Törölt nick (3972)
Törölt nick Creative Commons License 2003.02.04 0 0 3975
Arra céloztam, hogy a LET IT BE úgy LET IT BE, ahogy Spector megcsinálta. Ha levesszük belőle a Spector-effekteket, az már nem a LET IT BE album.
Előzmény: cliftony77 (3974)
cliftony77 Creative Commons License 2003.02.04 0 0 3974
"Sokkal célszerűbb lenne az eredetileg tervezett GET BACK-et kiadni."

Szerintem viszont nem kéne kiadni semmi újat, csak a régi dolgokat kéne feltuningolni mai hangzásnak megfelelően, letisztítani a szalagokat, és kész. Számomra a Beatles életműve a Please Please Me lemeztől a Let It Be albumig terjed, és kész.

Előzmény: Törölt nick (3972)
thesaint Creative Commons License 2003.02.04 0 0 3973
Mondjuk nem teljesen értem ezt az átalakítást, hiszen megvan nekeik az eredeti Gly Jones keverés is gondolom, ami bootlegen elérhető. Vagy a WBCN Reference Acetate...Ez is van bootlegen.
Előzmény: Dr. Lecter (3970)
Törölt nick Creative Commons License 2003.02.04 0 0 3972
Mielőtt jól felb@sznám megint az agyam..."Paul McCartney úgy döntött, újra kiadja a még Beatles-viszonylatban is különösen sikeresnek számító Let It Be-t" Ez meg mi? Beatles-ügyekben ezután McCartney dönt? S Ringo, meg az örökösök?
A lemez azért nem lesz olyan nagy meglepetés, hiszen az eredeti keverések több helyen napvilágot láttak. Ráadásul ha tartják magukat a LET IT BE tracklistájához, afféle hibridet hoznak létre, ami se a Beatlesé, se Spectoré. Sokkal célszerűbb lenne az eredetileg tervezett GET BACK-et kiadni.
Előzmény: Dr. Lecter (3970)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!