Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.07.28 0 0 11357
Előzmény: K Norbert98 (11355)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.28 0 0 11356

Köszönöm a választ.

Előzmény: japipapi (11352)
K Norbert98 Creative Commons License 2014.07.28 0 0 11355

Már mint ugy értem,hogy egy dl vizhez hány ml almaecet?:D

K Norbert98 Creative Commons License 2014.07.28 0 0 11354

Sziasztok:)

Hogy adjatok az almaecetes vizet a fürjeknek?Milyen arányban?1 dl hány ml almaecet?

eloper Creative Commons License 2014.07.28 0 0 11353

Akkor milyen almot tegyünk alá?

japipapi Creative Commons License 2014.07.28 0 0 11352

Nem ül magasra a fürj. Szinte kivétel nélkül földszinten lakó madár, nem használja a ülő rudat a természetben sem, talaj lakó, rejtőzködő, a terepszínű "ruházata" is erre utal. Tojásai terepszínűek, szalma almon alig lehet megtalálni. fürj999 topiklak társunk nagy madarász, fürj és galamb a specialitása, ha rákeresel, -itt-, találsz jó megoldásokat, képpel együtt, javaslom.

Előzmény: Törölt nick (11347)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.28 0 0 11351

Rasszisták lennének ? :)
Egyébként érdekes kérdés az, honnan tudja a madár milyen mintájú és szinü lesz a tojás amit tojni fog, hiszen ahhoz mérten keres neki rejtek helyet.

Előzmény: Zretyi (11350)
Zretyi Creative Commons License 2014.07.28 0 0 11350

Hát szegénynek egy nagy bűne biztos van: ő az egyedüli fehér! Éppen ezért még jobban sajnálom!

Előzmény: Törölt nick (11349)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.28 0 0 11349

Az ember hajlamos azt gondolni,hogy csak mi emberek vagyunk képesek társasági életre, csoportos kulturára, szabályok létrehozására.
Lehet badarság, de nekem az jutott eszembe, lehetséges hogy az a fürj amelyiket megskalpolták és bántják a többiek, valmi nagyon súlyos szabályt vétett amiért a többi ki közösiti ? Ehhez mit kell tennie vajon egy fürjnek ?
Aztán eszembe jutott egy dokumentum film ami arrol szólt hogy valahol afrikában egymást kezdték ölni az oroszlánok és már-már a kihalás fenyegette öket. Mindenféle kutatók oda utaztak és éveken át vizsgálták öket hogy vajon miért ölik egymást. mi okozhatja azt hogy jól elvannak de egyszer csak megöli az egyik a másikat.
A hosszas kutatás eredményeként rájöttek,hogy az oroszlánok elkaptak egy betegséget ami hatására idönként epilepszia szerü rohamaik voltak. Amikor egy egészséges oroszlán látta a másikat ahogy vonaglik, rángatozik, ez megtámadta és megölte. Egyik magyarázat hogy a természet ellenes viselkedés váltotta ki a másikból a támadást, a másik magyarázat az hogy a természet igy oldja meg hogy a beteg, a többi oroszlánra veszélyes egyedet igy iktatják ki. Ez egy fajta társadalmi önvédelmi mehanizmus az oroszlánok ösztönében. Elgondolkodtató,hogy a fürjek esetében is létezhet valami ilyesmi ?

Előzmény: Zretyi (11348)
Zretyi Creative Commons License 2014.07.28 0 0 11348

Köszönöm! A megskalpoltat vissza sem lehet engedni mert nagyon bántja mind! Az agresszív tojóból meg úgytünik kettő van. Gondoltam, hogy sütő csak reménykedtem. Köszönöm a segítséget!

További szép napot!

Előzmény: japipapi (11345)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.28 0 0 11347

Hát igen nem lenne olcsó, viszont az a trágya gyüjtö láda ötlete nem lenne egy utolsó dolog ha müködne. Én arra gondoltam hogy a tyúk is és a fürj is kapirgáló természetü madár. Talán a fürj is szeret rúdon ücsörögni ? Ha készitenék a ketrecbe valami hasonló kis valami fiók féle részt, vajon a fürjek is igy használnák mint atyúkok ? Az emlitett irásban, egy kommentelö kérdezte hogy használják e a tyúkok. A cikk iró azt irta hogy igen. Söt gyakorlatilag csak oda üritenek és az ól többi része szinte tiszta, trágya mentes. A másik az,hogy nem tudom azt ha nem teljesen vizszintes a ketrec alja hanem lejt szembe ahol már viszont rácsos, ez esetben milyen dölés szög ami még nem kényelmetlen a fürjeknek. Mert hogy a tojás elöre gurul az még ok, de hogy az ürülék is elfolyjon ahhoz szerintem nagyon meredek dölés szög kéne. legalábbis a fürj ürülék halmazállapotát viszonylag sürünek és tapadósnak képzelem.

Előzmény: japipapi (11346)
japipapi Creative Commons License 2014.07.28 0 0 11346

Szia! 

Ismertem én is e cikket, de akkora költség, hogy nem is álmodok róla! :-)

 

Előzmény: Törölt nick (11344)
japipapi Creative Commons License 2014.07.28 0 0 11345

Szia!

A tojók is ütik egymást, esetenként. Az a megoldás, hogy figyeld meg, melyik az agresszív, különítsd el, vagy sütő. Ha egyszer skalpol, máskor is fog, ő az erős, de Te legyél még erősebb, sütő!

 

Előzmény: Zretyi (11342)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.27 0 0 11344

Nem áll szándékomban közvetlenül rácson tartani semmiféle állatot, max a grill sütöben a csirkét. :)
Bocs ha nem jól irtam le mire gondoltam. Az ötle innen jött.
http://m.cdn.blog.hu/ty/tyukudvar/image/baromfiol_%2807%29.jpg

Ez pedig a teljes cikk. Nekem nagyon tetszik ez a cikk. Egyból az jutott eszembe vajon a fürjek is igy használnák ezt a láda megoldást ?

Tyúkól - így tervez és épít egy informatikus

2012-ben megvásároltunk egy régi parasztházat egy meglehetősen viharvert állapotban lévő pajtával és egy nagy kerttel. Már régóta játszottam az állattartás gondolatával és így végre a körülmények is adottak lettek egy baromfiól megépítésére. Egyébként[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

Előzmény: nemfruska (11336)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.27 0 0 11343

Nekem még nincsenek meg a fürjeim, még csak olvasgatok róluk. Amit irtál abból nekem az tünt fel, 1 kakas van 12 tojó mellett. Ez szerintem nem igazán jó. Mindenhol azt irják 1 kakas mellé 3-4 max 5 tojó legyen. Olvastam olyan is, ha ki tudod figyelni hogy melyik az agressziv vedd ki, tedd be egy dobozba 1 éjszakára teljesen sötétbe. utána rakd vissza a többi köz. Ez állitolag nagyon letöri a harci kedvét. Gondolom homok fürdöjük is van, mert az is fontos nekik.
Nem tudom van-e ilyen csak feltételezem, hogy mivel túl sok a tojó, igy a tojók harcolnak az 1 db kakas kegyeiért. Én a helyedben a kakast elkülöniteném 4 db tojóval. 
De olvastam valahol olyant is,hogy idönként kell nekik almaecetes viz mert nekik az a vitamin.
De lehet pusztán csak arrol van szó, mint az embereknél. Vannak emberek akik nem tudnak harmoniában élni. Egy ideig elvannak ha minden rendben van, ha nincs semmire gondjuk, de egy idő után, elunják a jó létet, a harmoniát és elkezdenk mindenféle rossz dologba fogni.  Lehet a fürjeid túl jól élnek, nincs gondjuk semmire és ez ilyen problémát okoz :)

Előzmény: Zretyi (11342)
Zretyi Creative Commons License 2014.07.27 0 0 11342

Üdvözlök mindenkit!

Segítséget szeretnék kérni! Van 13 fürjem amiből egy kakas. Volierben vannak vitamint kapnak valamint kukorica búza napraforgó borsó keveréket darálva, ehhez keverve köles és tojótáp. Sok zöldet kapnak valamint főtt tojást porrá őrölt tojáshéjat. Tavasszal vettem őket és eddig minden rendben volt. Nyugodtak és elégedettek voltak. Nagyjából egy hete lettem rá figyelmes hogy nagyon idegesek.  Ahol vannak nem igazán tud bemenni ragadozó. Elkezdtem őket figyelni és a kakas kiszemelt magának egy tyúkot(ez kotlott el régebben) és nagyon agresszíven hajtja és bántja. Megyek ki 3 napja és egy másik tyúk teljesen le van skalpolva. Vérben úszott a feje. Ő most külön van de mégis velük. Azóta nagyon sokat figyelem őket és most kettő tyúk van aki folyamatosan menekül mert nagyon bántják a többiek.  Nem tudom mi válthatja ki náluk ezt a viselkedést? Pénteken megyünk nyaralni és nagyon aggódom mi lesz ha nem vagyok itthon. Van valakinek tippje mi lehet a baj? Mit tegyek hogy ne legyen baj amíg nem vagyok itthon? Eddig olyan jól el voltak és nem is tudom elképzelni mi bajuk lehet?

Mindenkitől elnézést kérek amiért ilyen hosszan írok de nagyon tanácstalan vagyok. Szép estét kívánok mindenkinek! Akinek van ötlete kérem írjon!

nemfruska Creative Commons License 2014.07.27 0 0 11341

Nem hímes tojások, ne félj! Nálunk a belső garázsban vannak. A külsőben indítja a kocsi motorját a férjem, ott van a munkaasztala is, ahol kopácsok, fúr-farag, dübörög, stb. A madarak megszokták. Ha bemegyek hozzájuk, énekelgetek kicsit, jó napot kívánok nem túl halkan, stb. Gyakran kiveszem őket a ketrecből egy kis simogatásra. Ma lábmosás volt folyóvíz alatt. Láthatóan élvezték. Ma 28 tojást hoztunk be. Eddig egyszer volt 27, most eggyel több. Szóval a kicsik is beindultak.

Előzmény: eloper (11337)
nemfruska Creative Commons License 2014.07.27 0 0 11340

Rosszul írtam az imént. Az 5 hetesen 800.-ft-ért vett állományomból a tojók nem a 8., hanem a 71. napon kezdtek el tojni.

Viszont a ma öt hetes saját keltetésű állományból ma tojt először két tojócska. Pedig tegnap kaptak először felesben befejező és tojótápot. Annak még nem lehet ilyen hamar hatása.  Szerintem a szuper tartás miatt van. Rendszeresen kapnak túrót, főtt tojást,

hetente almaecetes vizet egy napig, tojásport a saját tojásaik héjából készítve és rengeteg

zöldet. Utóbbit minden nap. Ráadásul egyik akkorát tojt, hogy csak néztem.

Előfordulhat, hogy Nálad is elkezdenek tojni.

Előzmény: eloper (11337)
fürj999 Creative Commons License 2014.07.27 0 0 11339

Szia

Egy egyszerű megoldással ! Az önetető a ketrec egyik végében van. Mellette homokozó. ez kb a ketrec 1/4-1/5 része a többi részt egy picit megemelve, hogy egy tálca alá férjen, mint a rácsosnál. Ez a résznek 1/3 része rácsos az eleje felöl a többi osb (ck)lap és természetesen előre lejtsen. Az osb lapról lefolyik a kosz a rácsra és onnan a tálcába és a tojás is előre gurul. A rácsos részre kell tenni a vízes itatót. Ami kosz rárakódik a lábukra Víz ivás közben a rács lekotorja. 

Előzmény: Törölt nick (11334)
fürj999 Creative Commons License 2014.07.27 0 0 11338

Ha Te a kakasokat éa  tyúkokat is 800- ért vetted, szerintem jó drágán :-) akkor, ha tőled, csak tojó korban vinné el akkor kérj mégtöbbet érte. De, ha új helyre kerülnek,nem biztos, hogy ott ismét tojnak ! Mert a helyváltoztatás megviseli őket. (aztán téged szid, mert nem tojnak azonnal) Azt Te döntöd el, hogy mennyit kérsz értük és a vevő, hogy azért megveszi-e. Felénk a fürjek ára sokkal alacsonyabb, igaz mégsem kell senkinek. A tojó 4-5 hetesen 5-600 ft a kakas 250-300 ft.

Előzmény: nemfruska (11335)
eloper Creative Commons License 2014.07.27 0 0 11337

Sziasztok!

 

Akkor ezek is olyanok , mint a "hímes tojások":) Még jó , hogy vettem 15 db-ot most lesznek 5 hetesek. Szerintetek egy körbe rácsos homokos aljú, osb lapból van egy kisház benne az jó lesz nekik? A hideg beálltáig utána melléképület és nyúlketrec fémből 120-as méret. Vélemények? Ja, ls akiktöl hoztam jolovit és dolovit -et kell nekik adni.

Előzmény: japipapi (11331)
nemfruska Creative Commons License 2014.07.27 0 0 11336

Szia!

 

  Én tényleg nagyon kezdő vagyok, de nagyon nem értek egyet a rácson tartással, mert

  - rettentően kényelmetlen.

    Próbálj te mezitláb egy trepnin sétálgatni, ahova bármikor beakadhat a lábujjad.

    Belegondolni is rossz;

  - a rácson nevelt fürjek egy-kettőre megpuposodnak azon oknál fogva, hogy teljes

    testsúlyukat nem helyezik a lábukra /az előbbi kényelmetlenség miatt/;

  - a lábaik a sérülésektől fekélyessé válhatnak;

  - pihenni igazán a rácsokon nem is tudnak /te tudnák egy trepnin?/

 

Végső konklúzió: állatkínzás! Ne tedd ezt velük!!!

Előzmény: Törölt nick (11334)
nemfruska Creative Commons License 2014.07.27 0 0 11335

Én azt gondolom, van és kell, is hogy legyen különbség árban is egy már tojást termelő tojó és egy még tojást nem termelő tojó között.

Öt hetesen vettem a családokat /3 tojó, 1 kakas 800.-ft-ért darabonként. Ők a 86. napon kezdtek el tojni.

Viszont a konyhakész kakasokat 500-ért adtam el.

A vevőm azt kérte, hogy amíg el nem kezdenek tojni, maradjanak nálam. Ő már tojós

állapotban szeretné elvinni őket. Akkor pedig új helyre kerülnek náluk/. Jó lesz ez így?

Most akkor hogyan lenne jobb?

Előzmény: japipapi (11331)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.27 0 0 11334

Ja, és nem rácson akarnám tartani öket. Azt már olvastam nekik az szenvedés. Hanem csak valahogy megkönnyiteni a magam dolgát takaritások alkalmával.
Például valahogy megkérni öket egy adott helyre üritsenek :)
Ti hogy oldjátok meg a takaritást és ki milyen praktikát használ a takaritás könnyitésére ?

Törölt nick Creative Commons License 2014.07.27 0 0 11333

Köszönöm a kimeritö választ. Az a pálinkás dolog nekem is eszembe jutott, csak azt gondoltam azzal elrontom, meghát munkába menet elött nem igazán kéne innom alkoholt, de azért majd kiprobálom :)
A garázs nekem is célszerübbnek tünik. Az udvarunk télen nagyon huzatos és az udvaron helyeként méter magasra is felkupacolja a havat a szél. Másik probléma pont a folyékony ivó viz. Arrol nem beszélve, ugyan nem tudom télen tojnak-e de ha igen akkor szerintem pár perc alatt megfagy a tojás. Télen minusz 5 fok alatt, föképpen éjjel, még a kutyám se hagyom az udvaron pedig hosszú szörü udvaron tartott. kibirná csak sajnálom öt. A garázs megoldásnál másik gondom az egerek. Számitásba kell vennem hogy megcélozzák a garázst.  Maga a ház amerikai fa szerkezet. Egyszer már költözött be egér a falba,de szerencsére sikerült ki irtani. pontosabban rákényszeriteni ne lakjott ott. Nem volt mit ennie, és elég volt ahhoz odébb áljon.
A garázsban tartásnál még van egy elképzelésem ami nem tudom müködne-e.
A garázs az egész ház alatt van. Van egy helység a pincében ahol van egy ablak kb fej magasságban. Ez az ablaktol kb 1 méterre az udvar talaj szintje van ahol egy kisebb füves placc van. Arra gondoltam olyan ketrecet épitenék ahol egy kisebb alagút szerü folyóson, ezen az ablakon át kitudnának menni erre a füves placra épitett kifutóra. Ehhez a ketrecbe épitenem kéne valamilyen feljárót, mint például a tyúk ólaknál használt lépcsö szerü szerkezet. Ezt ugy kell elképzelni mintha két ketrec közt egy kb másfél méter hosszú kb 30x30 as átjáró lenne. Csak nem tudom a fürjek vannak-e annyira okosak erre rájöjenek, kint kapirgálhatnak, fürödhetnek, bent meg jó idö van nekik és biztonság. Télen meleg, nyáron hüvös. Mert oké hogy ez télre jó nekik,de akkor nyáron is itt lesznek a garázsban.  Ez a helység kb 3x3 méter alap területü, jelenleg laminált padló van ben. Üveg ajtó az udvar felé és egy kis buko ablak is van. Természetes fény jut be, maga a nap közvetlenül nem süt be.
Olyan helyet szeretnék nekik ami min a 4 évszakban megfelel és jól éreznék ott maguk. Egyenlőre csak pár db-ot, 20-30 db ot a tojás végett, de idövel szeretném öket böviteni a hús miatt. Ugyan már épitettem a voliert. Egy 2,5x1,4x1,4 es tyúkhálóval boritott volier aminek nincsen alja. Mozgathatóra terveztem, mindig odébb raknám a füves udvaron. De ez a volier nem téliesithetö. Nem akarom évszakonként költöztetni öket és ahhoz sem sok kedvem van télen derékig érő hóban kelljen kimenni hozzájuk. Ez tökéletes lenne a pincéböl ide tudnának kimenni az emlitett kis folyosón. Persze akkor nem raknám odébb hanem fixen ott állna.

Előzmény: japipapi (11332)
japipapi Creative Commons License 2014.07.27 0 0 11332

Szia!

Örülök, hogy ide keveredtél, jól jársz, hidd el. Sorjában:

  • én is hasonló vagyok, pár kilóval kevesebb, (voltam már 115 kg is), de egy férfi legyen súlyos, különben csak karácsonyfa dísz.
  • érrendszeri gondom volt (stroke), és jelentős érszűkület (30 éve), és itt vagyok
  • igaz a fürjtojás hatása, napi 5 db nyersen, kiváltható a gyógyszer magas vérnyomásnál
  • minden, amit írsz igaz, nem hit kérdése, tény

Tartottam sok fürjet, naponta 70-80 db tojást termeltek. Reggel azzal kezdtem a napot, hogy bedobtam 5-10 tojást, nyersen, tisztán. Kezdetben  pálinkával hígítottam, később külön, külön ittam. Szinte minden levesbe volt főt fürj tojás, rántotta, száraz tészta és mindenbe, amibe tojás kell. Pácoltam és füstöltem  a főtt fürj tojást, isteni, különösen főtt sonkával, tormával. Az öreg tojók és a felesleges kakasok mentek a levesbe, sütőbe, csodálatos az íze. Hamar nőnek, 5 hét alatt vágható, 6-7 hétre tojik. Tartása azért igényes.

  • hallón, rácson nem célszerű tartani, könnyen kialakul a talpfekély, degenerált lábtartás, javasolt a tele padló, homok terítéssel, hogy tudjanak fürödni. Igen, fürödni a homokba, imádják.
  • tojástermeléshez intenzív, fehérjedús, vitamindús takarmány kell (fürj táp, fácán táp, tyúk tojótáp), minimum 18-21 °C meleg és 12-14 óra nappali világosság. (led-es világítással olcsón biztosítható)
  • szabadba tartható, elviselik az akár -20 °C hideget is, de biztosítani kell a vizet folyós állapotban
  • garázsod jó helyük lenne, világítás megoldásával.
  • könnyen betelepülnek a tyúktetvek, irtani nehéz, inkább meg kell előzni, rendszeres, szükség szerinti almozás, fertőtlenítés.
  • csak akkor büdös, ha nincs kellőképpen takarítva, na de, ha lakásunk nem takarítjuk, akkor ott is büdös van! :-)

Nos, remélem minden kérdésedre válaszoltam, ha maradt kérdés, tudásom szerin igyekszek segíteni, de itt mások is megteszik, jó a csapat.

üdv.

Előzmény: Törölt nick (11330)
japipapi Creative Commons License 2014.07.27 0 0 11331

Itt, egy fiú! :-)

Utolsó információm szerint, (tavaly) a jól beindult tojó, 6-700,-Ft, a kakas is. Konyhakészen is ennyi. :-) :-)

De, ......... javasolnám inkább az 5-6 hetes tojót keresd, mire megszokja új helyét, takarmányát, tartási stílusod, úgy is elkezd tojni, -ha minden optimális. Ha, pedig idősebb, a helyváltoztatás miatt úgy sem fog tojni, nagyon érzékenyek.

Előzmény: nemfruska (11328)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.26 0 0 11330

Utolag eszembe jutott egy kérdés. Olvastam egy honlapon egy illetö irását,aki tyúk ólat épitett. Ö leirja, készitett egy ládát aminek a teteje drót hálós, és rajta keresztben ülő fák. Azt irja a tyúkok ebbe a ládába üritik a mellék terméket.

Eszembe jutott, mi lenne ha a készülö fürj ketrecem alja drótos lenne ugyan de sürün berácsoznám ilyen ülő rudakkal ? Persze fürj méretü rudakkal és mondjuk 2 cm-erenként lenne egy rúd. Ez mennyire lenne jó vagy rossz a fürjeknek ?
Olyan ketrecet szeretnék épiteni az udvaron állna, a terasz mellett, fedett és huzat védett lenne. Azért igy terveztem mert a télen hogy etetni, itatni tudjam öket ne kelljen túl sok havat el lapátolni az udvaron, hogy megtudjam közeliteni öket. Mert garázsom ugyan van és ott télen kb +10, +15 fok van,viszont sötét. Erröl szeretnék véleményt kérni. Miben gondolkodjak, udvaron megfelelöt épiteni vagy garázsban ahol világitani és szellöztetni kéne. Vagyis nem tudom a 30 db fürj mennyire büdös zárt helyen.
köszi elöre is a választ

Törölt nick Creative Commons License 2014.07.26 0 0 11329

Szeretnék egy kis infót megosztani.
Én kb 110kg pasi vagyok. Van némi ér rendszeri és egy kisebb cukor problémám.
Az orvosom (akitől még egy állat orvos is jobb) amiket felirt, vérnyomás csökkentö, koszorú ér tágitó és koleszterin csökkentö, mivel ugy vélem félre kezelt, abba hagytam már ugy január óta. Igazam lett , mert gyógyszerek nélkül jobban érzem magam. Aztán találtam egy videót a fürje tartásról és jobban belemélyedve, a fürj tojás jótékony hatásáról is olvastam.
Nem szalmonellásodik, akár 1 hónapig is eláll, rendbe tartja vércukrot, ereket stb.
Elöször elmosolyodtam ezen, egy ujjabb átverés, gondoltam, méghogy egy cseresznye méretü madár tojás ennyi mindenre jó. Aztán eszembe jutott a növényeknél is vannak ilyen kiemelkedö teljesitményüek. Aztán rábukkantam arra az irásra ami a kinai császárról ir. Lehet furcsa ez másnak, de nekem ez keltette fel a figyelmem. A kinai császár ? Mit tudni róla ? Olyan kardja volt ami a földön nem létezi vas fajtából készült. Meteoritból. Csillagkapú sorozatban egy goauld a kinai császár.
Aztán egy hétvégi családi program keretében elmentünk egy kisállat vásárra. itt árusiottak fürj tojást. 20 db volt össz-vissz a néninek. 400ft, ... há mondom, üsse kavics, megvettem. Naponta 4 db ot ittam meg, csak ugy nyersen. és nem akartam elhinni. Valoban müködik. Segitett az emésztésben, jobban éreztem magam mint általában. Ezért gondoltam,megosztom az eredményt, ha esetleg még lenne más is szkeptikus mint én voltam.Szóval mindenkinek csak ajánlani tudom. Az 5 db fél kávés pohárnyi. Én raktam bele egy nagyon kevés, pici, szinte csak pár szem sót, és frissen örölt bors. (borsmalom). Elöször tök fura volt a szaga. kicsit müanyagra emlékeztetett engem, de csak frissen felnyitva, a pohárban már nem. Meglepett milyen erös héjja van. Ahogy a tyúk tojást szokták leütni, ennél nem müködik. Recés élü kés, óvatosan majdnem félbe vágni, és pohárba. Kicsit össze lötyikülni, és slutty. :)

nemfruska Creative Commons License 2014.07.26 0 0 11328

Helló Fiúk, helló Lányok!

 

Ki tudja mennyiért lehet kapni olyan tojókat, akik már aktívan tojnak? És mennyi az ára

az őket "kiszolgáló" kakaskáknak?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!