Keresés

Részletes keresés

etilalkohol Creative Commons License 2014.08.02 0 0 11387

OFF: Köszönik szépen és viszont kívánják/juk!!!

Előzmény: japipapi (11386)
japipapi Creative Commons License 2014.08.02 0 0 11386

off ! :-))) Hatalmas egészséget kívánok Nekik és Nektek is! off!:-)))))

 

Előzmény: etilalkohol (11385)
etilalkohol Creative Commons License 2014.08.02 0 0 11385

moff: köszönik szépen, egy lánnyal többen és nyomják a fürjtojást nyersen... :)

Előzmény: japipapi (11383)
etilalkohol Creative Commons License 2014.08.02 0 0 11384

"moff" Alázatosan jelentem: megpróbáltam.

Előzmény: Törölt nick (11381)
japipapi Creative Commons License 2014.08.02 0 0 11383

off! :-))))) Szevasz Barátom! Végre, hallom hangod! Skacok hogy vannak? off! :-)))))

 

 

Előzmény: etilalkohol (11380)
japipapi Creative Commons License 2014.08.02 0 0 11382

Szia!

Tudod valahol igazat adok neked, de azért legyünk egy kicsit koncentráltabb. Jó, ha beszélünk egyéni nyavalyáinkkal, örömünkkel, de, ha  ez túlsúlyba kerül, nem tetszik, arra ott a FB, vagy magánlevél. Márpedig, szerintem, Te egy kicsit túl liheged. Ha, vissza nézel, én is szoktam személyes élményeket posztolni, (gyermek születés, név-, és születés nap, betegség és akármi más, de van határ, hidd el. Többségbe a fürjekről szóljon a téma, hisz, a topkinyitónak is ez volt a szándéka. Ne haragudj, ez a véleményem. 

Előzmény: Törölt nick (11370)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.02 0 0 11381

Az alázattal van egy kis gond. Számomra még maga a szó is ellenszenvet vált ki.
Az nem én vagyok, nem tudom hogyan kell és nem is áll szándékomban megtanulni.
Már csak azért sem mert már olyan okos vagyok nekem felejtenem kell tanulni tudjak.
"Off" Én beszéltem.

Előzmény: etilalkohol (11380)
etilalkohol Creative Commons License 2014.08.02 0 0 11380

Egyetértek... ellenben egy kis alázat hiányzik és az odatehető "off" jelző. Bár lehet a sima "off" helyett ki lehetne találni egy 'majdnem off' pl. "moff" jelzőt és akkor a ganézó'-k (velem egyetemben) is értenék az átugrás lehetőségét :) Ha a leütött karakterek számát nézem, ez százalékosan elhanyagolható plusz... lehetne...

Tisztelettel, etil...

Előzmény: Törölt nick (11370)
efraim77 Creative Commons License 2014.08.02 0 0 11379

persze én ezt a gyakorlatból számoltam:)

Előzmény: efraim77 (11377)
efraim77 Creative Commons License 2014.08.02 0 0 11378

...persze amíg ezer vagy a fölötti számban gondolkodnak és ettől elrettennek, anélkül hogy kipróbálná addig nem lesz nekünk továbbra sem tojás konkurencia a környéken:D mert ez mos így nagyon jó:)

efraim77 Creative Commons License 2014.08.02 0 0 11377

az én számításaim szerint már 250-300-től lehet belőle egy minimálbéres jövedelmet kiszedni csak a tojásból...(persze nem úgy hogy egy vagyonért vesszük az állatokat:))

Előzmény: nemfruska (11374)
Laszlo Levente Biro Creative Commons License 2014.08.01 0 0 11376

Sziasztok ma volt az első nap hogy a 12 tojobol mind tojt sott az egyik tojas kétszer akkora volt mint a tobbi csak tojotap es jolomax es hetente 2 -3 napon keresztul kapnak ecetes vizet 10 ml/l es miota megvannak mar haromszor lettek koltoztetve ketreccel egyut vagy ep nagyobb ketrecbe de nem hagytak abba a tojast

nemfruska Creative Commons License 2014.08.01 0 0 11375

Jaj! Isten őrizzen néhány kiscsibével bíbelődni. Elég volt az első és egy darabig utolsó

keltetés. Én nagy, hogy ihaj. Az ablakon nem is nagyon mertem szellőztetni, csak az ajtón, hogy meg ne fázzanak. Három hétig ez ment. Legközelebb csak tavasszal akarunk keltetni de csak úgy,

hogy előre lezsírozzuk, kinek kellenek a picik naposan. Aztán vigyék a 3-4 napos bébiket és szívják a szagukat is.

Előzmény: Törölt nick (11372)
nemfruska Creative Commons License 2014.08.01 0 0 11374

A férjem nagy statisztikus. Kiszámolta, hogy kb. ezer fürj kell ahhoz, hogy egy fizetést

kitermeljen, vagyis meg lehessen élni belőle.

 

Sok helyen láttam már nevelni fürjeket. Nálunk a garázs két részből áll. Elsőbe beáll az

autó, majd balra van egy ugyanakkora helyiség, ahol van víz, villany is. Két ablaka van; egyik magasan, a másik alacsonyan. Itt vannak a ketrecek. A magas nyugatra néz, a másik keletre. Természetes fényt is kapnak ezáltal. Néha este még 9-ig égve hagyjuk nekik a villanyt, télen pedig egy szabályzóval oldjuk meg a

világítást. Kéménye is van a garázsnak, bár úgy néz ki, inkább palackos gázzal fűtünk majd valamennyire.

Az én fürjecskéim tojnak mint az angyalok. Nagyon sok zöldet kapnak /saláta, zöldhagyma szára, káposzta, tök/bél, cukkini, görögdinnye, uborka, stb./ Ma még összevágtam nekik

egy csomó halálra ítélt parlagfüvet is. Ha nekem hasznos, nyilván nekik is. Lágy eleségként főtt tojást, túrót, de reszelt sajtot is adtam már nekik. Csak fantázia kérdése,

mivel kényezteted őket az élelmezés terén.

Nem győzzük behordani a tojásokat.

Előzmény: Törölt nick (11373)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.01 0 0 11373

Bocsi lemaradt az elözö üzenetböl ez.

Még jó nem álltam neki tojást fözni. Abbol indultam ki tyúk tojás 13 perc alatt lesz kemény, 5 percre tippeletem.

 

Sajnos mindig mire összejönne a pénzem fürjekre és ami kell hozzá valami közbe jön.
Bizonyos értelemben talán jó is, igy még elötte tudok informálodni. Azt hiszem elég sokat olvastam róluk, mégis van egy két dolog amiben bizonytalan vagyok. Például az nem baj a fürjeknek ha olyan zárt helyen vannak ami mesterséges hely és soha nem kerülnek napfényre ? Mert láttam vannak olyan nagy épületek, bocsi nem tudom mi a neve, olyan istálló féle, amiben bent vannak teljes életükben. Itt-ott ugyan besüt a nap de az mégsem ugyanaz minta szabadban kapirgálni. Én azt hiszem túl nagy lendülettel szaladtam neki a dolognak és utolag merültek fel problémák a kivitelezésben :)
Elöször voilert akartam,de ha abban vannak akkor télen vagy téliesitem öket vagy levágom mind, meg költöztetem a voilert mindig friss területre. Vagy fix zárt hely akkor viszont nincs szabadban kapirgálás. Amióta ebbe a kertes házba költöztünk folyamatosan azzal szembesülök kicsi a hely, vagy éppen alkalmatlan ilyes fajta dolgokra, pedig annyira szeretnék már foglalkozni velük. Talán belém van kódolva vagy nem tudom miért :)
De lehet csak én bonyolitom túl a dolgokat. Pedig ugy terveztem keltetnék is kis fürjeket.
Ugyanakkor szeretnék csirkéket is meg kacsákat. Csak aztán amikor számolásra kerül a sor, elég hangulat romboló az eredmény :)
Van itt olyan a forumban, aki a fürjekböl megél, mondjuk mint östermelö ?

Törölt nick Creative Commons License 2014.08.01 0 0 11372

Lehet hülyeséget mondok, de a madarak én ugy tudom azért csipkedik ki a tollukat mert kotlani akarnak. A toll hőszigetelő, viszont a csupasz hasukon a börön át jobban át tudják adni a höt. Ha igy van, érdemes lenne talán alá tenni pár db termékenyitett tojást, lehet ki kelti

 

Előzmény: nemfruska (11371)
nemfruska Creative Commons License 2014.08.01 0 0 11371

Szia Mindenki!

 

  Én részben igazat adok Rae Apofisznek. Valóban lehet és kell is kicsit elkalandozni. Úgy tudom, hogy a topik gazda japipapi. Ha ez így van, kritizálhat hozzászólásokat. Én nem tenném, mert ezektől még nem döglik

  meg a topik és nem árt vele senkinek.

 

A fürjtojást én EGY percig főzöm, mert nem tudom nyersen elfogyasztani. Ez azt jelenti, hogy amint elkezd főni, szinte azonnal leveszem a lángról. Kiszedem őket és azonnal egy hideg vizes edénybe rakom, hogy könnyebben lejöjjön a héja.

 

  Nekem is van egy kérdésem: mitől és ki vérezheti meg egy fürj hasikáját? Szerintem a tollazat kicsipkedésével vérezhetett valamennyire. De fogalmam sincs, mit csinál addig a fürj, amíg valaki a hasát csipkedi?!

Előzmény: Törölt nick (11370)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.01 0 0 11370

Hát, az úgy volt,hogy ... :)
Hol vannak a fürjek ? nemfruska sajnálatát fejezte ki, és felvetette mi lenne a fürjekkel ha azok potyognának igy egy futó szallagon.

Röviden céloztam arra,hogy se a fürjek, se a csirkék, söt még egy ember csecsemö sem tudná abban a helyzetben hogy neki most milyen rossz sorsa van. Mert nem ismeri azt ami számunkra természetes. Azzal sincs tisztában, mondjuk egy fürj, hogy ö miért van ott. A csirkék, vagy akár a sertések, ha tudatában lennének annak hogy ha meghiznak, megölik öket és megeszik, és pont azért van ott, vajon enne hogy hizzon ? Ellentétben az emberekkel. mi tisztában vagyunk pár dologgal,hogy az mi a rossz, mégsem teszünk ellene sok esetben.

Ahogy én is tudom hogy ez fürjes topik mégis beszélek más témákról.Hogy miért ? Mert emberek vagyunk és komunikálunk. Én nem fogadom el azt hogy valaki nem beszélhet más témáról és csak kizárolag egy dologról. A munkahelyemen nagyon sok a vidéki kolléga. Na ök azok akik másrol nem is tudnak beszélni, csak arrol hogy megetette a disznókat, hogy elültette a borsót, hogy megszántották a földen... Ha például hallják hogy valakivel arrol beszélek, miként kell windows 7 ben belsö hálozaton média szervert csinálni, rosszul vannak mert számukra ez kinai és ennek nem tetszésüknek hangot is adnak. De ha én szólok közbe, na mi van már megint ganéztok ?! na akkor aztán háború van :)
Ugye nem akarjátok ugyanezt ? :) Ezt a topikot, akik látogatják, én egy közösségnek tekintem, és nem lexikonnak. Ennek ellenére elfogadom és el ismerem kellenek bizonyos keretek. De hogy legyen fürj is, a fürj tojást mennyi ideig kell fözni ? :D

Előzmény: japipapi (11369)
japipapi Creative Commons License 2014.07.31 0 0 11369

Oké, és hol vannak a fürjek? Mint, ha ez a topik erről szólna, vagy tévedek? :-)

 

 

Előzmény: Törölt nick (11368)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.31 0 0 11368

Nekem ilyenröl az szok az eszembe jutni,hogy pár évvel ezelött, volt a hirekben hogy egy család annyira nem törödött a gyerekkel,hogy az az udvaron lakott és a kutya nevelte.
A gyerek négykézláb járt és azt mondták pcihologusok, valoszinüleg soha nem lesz teljes értékü ember. Történelemben is tanultuk a romulus és remus, akiket farkas nevelt. A madaraknál állitolag akit elöször meglátnak azt fogják követni, mint szülöt. Néha elfilozofálok magamban, ha tegyük fel, megy a világ ürben egy ürhajó, és a fedélzetén senki nincs csak lombikban magzat. Mondjuk meg is születik. Soha nem lát magán kivül más embert, és a világ számára az ürhajó belseje. Vajon mivé fejlödne egy emberi csecsemö ha egy közel 100% os elszigeteltségben ? Hiszen tulajdonképpen mindent ugy tanulunk. Megtanuljuk hogy fiú vagy lány vagyok, megtanulok füllenteni, beszélni, söt, megtanulok szoba tisztának lenni, megtanulom hogy amit érzek az éhség és számba kell tömni amit kajának vélek. Ugyanakkor felvetödik ennek az ellentéte is. Egy csecsemö szinte bármit megtanul. mi van ha inteziven tanitják, a világ az összes nyelvén beszélni, az univerzummal kapcsolatos számitásokat, atom fizikát, ...
Vissza térve a kis csirkékre. Egy filmben hallottam egy érdekes megállapitást.
Ehhez egy párbeszéd ami elgondolkodtató a tudásról.
https://www.youtube.com/watch?v=3y2v5NC3SA4

 

Előzmény: nemfruska (11367)
nemfruska Creative Commons License 2014.07.30 0 0 11367

Szia!

 

  Nekem elég hátborzongató, ahogy a gépről potyogtatják őket kétszer is. Szegény

fürjek nem tudom, mit szólnának ehhez a kissé stresszes természetükkel. A csibék

  már itt, a nagyüzemben megkapják az első frászt. Lehet, hogy később még többet is.

Előzmény: Törölt nick (11363)
K Norbert98 Creative Commons License 2014.07.30 0 0 11366

Sziasztok:)

Kb 1 hete vásároltam 5 db tojo fürjet.Ahogy elhoztam elso 2 nap tojtak és azota szünet:)csak egy tojo tojik.Szerintetek ez a helyváltoztatás miatt van?

japipapi Creative Commons License 2014.07.30 0 0 11365

De, bőven!

 

Előzmény: Zretyi (11364)
Zretyi Creative Commons License 2014.07.29 0 0 11364

Nálam 2,5 négyzetméteren tartok 13 fürjet! Volierben vannak homok mindenhol friss zöld... Ez nem lenne nekik elég?

Előzmény: Biovadász (11362)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.29 0 0 11363

Csak az érdekesség kedvéért egy videó. Emlitést tesz arrol hogyan külömböztetik meg a tojókat és a kakasokat. Igaz nem fürj hanem csirke.
https://www.youtube.com/watch?v=Y4E0ngRUkPc

Biovadász Creative Commons License 2014.07.29 0 0 11362

"az a fürj amelyiket megskalpolták és bántják a többiek, valmi nagyon súlyos szabályt vétett amiért a többi ki közösiti ?"

 

Szegénynek annyi a bűne, hogy az ember gazdaságossági megfontolásból kis helyen tartja őket, ketrecekben.

Nagy helyen tartva tök mindegy a szín, korcsoport, satöbbi. 

Egy éves felnőttek mellé nagy helyen simán be lehet tenni szoktatás nélkül a 7 hetes fiatalokat, semmi bunyó, semmi verekedés.

Két fehér kakasom is van, az egyik több mint egy éves, a másik két és fél hónapos, plusz egy fehér tojó, egyiket se bántják, pedig 40+ van most egy helyen.

 

Előzmény: Törölt nick (11349)
K Norbert98 Creative Commons License 2014.07.29 0 0 11361

Köszi  a válaszokat:)

japipapi Creative Commons License 2014.07.29 0 0 11360

Nekem legjobban vált be a 0-4 mosott homok (sóder) és zeolit keveréke. 40 kg homok, 5 kg zeolit, kb 1000,-Ft.

 

Előzmény: eloper (11353)
japipapi Creative Commons License 2014.07.29 0 0 11359

Szia!

Én is nagyon pontosan adagoltam, kúra szerűen. Azután jött a rutin, löttyintettem, így hol kevesebb, hol több "csoda" került beléjük. Azután kifelejtettem, nem lett változás. Máskor szándékkal jó bőven mértem, nem lett változás. Ezek után inkább helyette vettem 2 sört és jóízűen megittam. Nem lett változás. Adtam nekik bor ecet. Se jobb, se rosszabb. Akkor meg mi a fenének? Édesanyám régen azt mondta: " a tyúkoknak ne adj savanyút, mert elfossák a tojást". Talán ennek az lehetett az oka, hogy megfigyelték, a savanyú, ecet, (sav) lágyítja a tojást, hisz a sav és a lúg egymást közömbösítik. 

Lehet, hogy nagy üzemben mérhetően jobb a takarmány kihasználás, de pár, (akár 2-300 db) fürjnél nem lehet érzékelni.

Előzmény: nemfruska (11358)
nemfruska Creative Commons License 2014.07.28 0 0 11358

Szia!

 

  Egy liter vízhez 8 ml. almaecetet kell adni. Én egy orvosi fecskendővel szívom fel. Minden héten van egy almaecetes napjuk. Aznap másféle italt nem kapnak.

Előzmény: K Norbert98 (11355)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!