Keresés

Részletes keresés

dalmata13 Creative Commons License 2014.10.13 0 0 4925

8-án volt 4 éve ,hogy műtöttek.Nincs semmi mondanivalóm.....talán így a jó...

vismajor1 Creative Commons License 2014.10.12 0 0 4924

kosz boroka de az az oldal elég gyenge nem? van rajta 6 nogyogyasz meg 3 sebesz,,héááát

nem tud valaki jo dolgot ajáénlani a kiujult lágyéksérvemet nem szeretnem ott mutetni ahol mutotték a regit,,(fene tudja miért,talán még egy per sem lenne hulyeség,ha ugyanott ujult ki) szoval van tippetek?:) megkoszonném..mert igy nem tudok melozni sem :( es az gáz

 

Előzmény: Boróka 333 (4923)
Boróka 333 Creative Commons License 2014.10.12 -1 0 4923

Sziasztok!

 

Alább többen említettétek, hogy milyen intézményben voltatok, ki műtött, mi a véleményetek róla (általában elég negatív:(). Elsősorban azokhoz szeretnék szólni, akik laparoszkópos módon szeretnék a bajt megoldani. Ez a módszer igazán nagyon kis nyomot hagy maga után, és nagyon hatékony. A http://www.docplanner.hu/laparoszkopia oldalon pedig szabadon választhatsza a környékeden élő szakemberek közül. Választásodat kommentek segítik.

K.Zoli9 Creative Commons License 2014.10.11 0 0 4922

Szépen el fog múlni,én már a 12.hétben vagyok,már kondizni is visszamentem,persze azért óvatosan.Hasizom gyakorlatokat végzek,hisz az orvos tanácsolta,és már észre sem veszem a műtét helyét,max.akkor amikor fürdök,de már alig látszik valami.Igaza volt  dokinak hogy a seb majdnem teljesen láthatatlan lesz egy idő után. 

Kitartás!!!!!!

Előzmény: golgemáj (4919)
K.Zoli9 Creative Commons License 2014.10.11 0 0 4921

Üdv.

De  volt,bár ez teljesen normális hogy egy kicsit duzzadt  a seb.Nekem nem volt gond a herémmel,nem emlékszem ilyen tünetre,de az igaz,hogy az orvos említette hogy lehetnek ilyen tünetek.

10. napon még érzékeny volt,kb.ekkor vettem le a kötést,és még azért a seb környéke érzéketlen duzzadt volt.De ahogy már mondtam ez normális.

Előzmény: golgemáj (4919)
viziló79 Creative Commons License 2014.10.11 0 0 4920

Szia! A herefájdalom előfordul, ott ödéma, vizenyő keletkezhet és duzzanat is, hiszen beavatkozás történik azokon a részeken. Kicsit át is vizsgálják ilyenkor az adott oldalhoz tartozó herét. Megnézik nem alakult-e ki heresérv. Heresérv az, amikor a lágyéksérvet elhanyagolja valaki és kitölti a herezacskót. Azt hiszem ezt mindig megnézik, akkor is , ha valaki nem hanyagolja el a lágyéksérvét, óhatatlanul is előfordul. Alaposan megvizsgálják, megnyomkodják stb..., ettől megduzzadhat kicsit. Aggodalomra nincs ok. Jobbulást és gyógyulást kívánok.

Előzmény: golgemáj (4919)
golgemáj Creative Commons License 2014.10.11 0 0 4919

Na közben én is túl vagyok a műtéten, a műtét utáni 10.-ik napomat töltöm, nekem a herém érezhetően se, láthatóan sem nem lett nagyobb dagadás ügyileg, viszont a műtött oldalhoz tartozó herém érzékeny, alapállapotban semmi,  de ha hozzányúlok kézzel vagy véletlenül a combomhoz ér, akkor fáj. Ez is normális dolog vagy mik a tapasztalatok ? Nem emlékszem, hogy műtét előtt közben vagy után beütöttem volna, mert kb. ahhoz hasonló, mikor az ember beveri, aztán 2 hétig érzékeny ha hozzáér bármi.Igen Zoli amúgy a Istenhegyen voltam, csak keveset vagyok gépközelbe.Neked volt bármi említésre méltó vagy te kb. így 10-edik napon, hogy álltál gyógyulásilag a miniplasztikával ? Te mekkora hálót kaptál, nem mondta a Doktor úr ? Olyan érzésed nem volt hogy a háló helyén olyan merev vagy kemény vagy érzéketlen ?

zekkkk Creative Commons License 2014.10.10 0 0 4918

üdv.

 

Ha jó helyre és jól adják be a Lidocaint, akkor tökéletesen elérzésteleníti az adott részt. Nem csak a bőrfelületet, hanem az alatta lévő szöveteket is. Nekem 1,5-2 órás lágyéksérv műtétem volt helyi érzéstelenítésben 2 Lidocain egyszeri beadásával és semmi gond nem volt. Amikor elkezdték a "kitapadást" visszafejteni, akkor kaptam ráadásnak egy kis Marcaint a biztonság kedvéért, de nyugodj meg túlélhető a helyi érzéstelenítés. Ha nem tökéletes, tessék szólni menet közben és az orvos tudni fogja a dolgát.

Előzmény: Namostatuti (4916)
tristen Creative Commons License 2014.10.09 0 0 4917

Szia!

Az az igazság megértem a félelmedet, mert nekem egyszer volt egy hegkorrekcióm, műtéti heget korrigáltak hegkimetszéssel, és nyomták belém a Lidocain injekciót, de elég hamar elment a hatása. Ez is helyi érzéstelenítés volt, ..

 

Ennek ellenére hidd el, túl fogod élni, majd meglátod, ..

 

Kitartás!

Előzmény: Namostatuti (4916)
Namostatuti Creative Commons License 2014.10.09 0 0 4916

Nos, megtudtam, hogy mivel előző műtétem során sikertelenül alkalmazták a spinális (gerincközeli) érzéstelenítést, ezért most helyi érzéstelenítést fognak alkalmazni, amitől ódzkodom, mert az szerintem csak a felszíni dolgokat érzésteleníti, ami "odabent van" azt nemigen hiszem. Altatás csak akkor, ha ez sem hat tökéletesen.. :(

tristen Creative Commons License 2014.10.07 0 0 4915

Szia!

 

Jó neked, hogy nem fájt, ...

 

Gyógyulgass, épülj fel minél előbb!

 

Kitartás!

Előzmény: viziló79 (4914)
viziló79 Creative Commons License 2014.10.07 0 0 4914

Nekem szerencsém volt abban az értelemben, hogy alig fájt. A műtét előtti utolsó hetekben már egy 5 kg-os krumplis zsák megemelése is gondot okozott. Pár napig az emelés után fájt, azután elmúlt, de már nagyon idegesített, hogy az asszonynak kell cipekednie egy nagyobb bevásárlás során. Kicsit közhelyes és sokszor ismételgetjük itt a fórumon, de jobb, ha megszabadul az ember a sérvtől!

tristen Creative Commons License 2014.10.06 0 0 4913

Szia!

 

Ötmillió százalék, hogy jobb lesz, csak ne mindig erre gondolj!

 

Kitartás! :)

Előzmény: Namostatuti (4912)
Namostatuti Creative Commons License 2014.10.06 0 0 4912

1 hét műtétig, már várom, mert elég kellemetlen... :(

Remélem utána jobb lesz.

Teextinna Creative Commons License 2014.10.06 0 0 4911

Szia!

 

Köszönöm szépen!:)

Előzmény: tristen (4903)
Nyzso Creative Commons License 2014.10.06 0 0 4910

Sziasztok!

 

Köszönöm a bíztatást,már én is érzek kb.10%-nyi javulást.

Jobbulást nektek!

 

viziló79 Creative Commons License 2014.10.06 0 0 4909

Szia!

 

 

Kitartást és mielőbbi gyógyulást! Minden nappal egyre jobb lesz! Ma adtam be magamnak az utolsó Clexane injekciót!

Előzmény: Nyzso (4907)
tristen Creative Commons License 2014.10.05 0 0 4908

Szia!

 

Én 20 darabos algoflex forte tablettát szedtem be, és nekem is fájt legalább egy hétig.

 

Szerintem minden rendben van..

 

Kitartás!

Előzmény: Nyzso (4907)
Nyzso Creative Commons License 2014.10.05 0 0 4907

Sziasztok,üdv mindenkinek!

 

Sajnos érintett lettem ebben a dologban és szeretnék tanácsot,véleményt kérni tőletek.

2.-án azaz csütörtökön operáltak baloldali lágyéksérvvel,hagyományos,hálóbeültetéses módszerrel,altatásban.Másnap reggel már jöhettem is haza (egynapos sebészet)bent a kórházban még minden rendben volt leszámítva,hogy háromszor is hánytam az altatás miatt,de itthon már nem tudtam leülni sem mert egy nagyon éles fájdalom hasított a sebembe szinte elviselhetetlen,azóta sem javult semmit a dolog lefeküdni is csak nagy kínok árán ügyeskedve tudok,ha hanyatt fekszem és ellazul a hasam akkor múlik csak el,de tényleg durva van,hogy ordítok pedig nem vagyok egy nyápic.A felkelés ugyanígy megy,ha már sikerült felkelnem valamivel jobb,de nem múlik el teljesen.A kötésem nem vérzett át úgyhogy lehet ,hogy belül van a baj,bár az akkor is fájna ha fekszem,már vasárnap van tehát negyedik napja változatlan minden,kedden megyek kötözésre.

Mik a tapasztalatok járt már így valaki?Pár oldalt visszaolvastam de ilyet nem írtatok.

Köszi!

tristen Creative Commons License 2014.10.03 0 0 4906

Szia!

 

Persze, el fog múlni, .. de még most fog fájogatni egy picit, de tényleg elmúlik, majd meglátod. 

 

Kitartás!

Előzmény: viziló79 (4905)
viziló79 Creative Commons License 2014.10.03 0 0 4905

Köszönöm tristen! Túl vagyok a varratszedésen, szépen gyógyul a seb. Bizonyos mozdulatokra szúr rendesen, remélem ez is elmúlik majd idővel. Üdvözlök mindenkit!

Előzmény: tristen (4904)
tristen Creative Commons License 2014.10.01 0 0 4904

Szia!

 

Fájdalommentes varratszedést kívánok!

 

Kitartás! :)

Előzmény: viziló79 (4902)
tristen Creative Commons License 2014.10.01 0 0 4903

Szia!

 

Remélem hamar túl leszel a műtéten, és elenyésző fájdalommal.

 

Drukkolok nagyon! :)

 

Kitartás!

Előzmény: Teextinna (4900)
viziló79 Creative Commons License 2014.10.01 0 0 4902

Kitartást mindenkinek, aki műtét előtt áll, aki gyógyulgat, annak jobbulást. Holnap megyek varratszedésre, minden nappal egyre jobb.

K.Zoli9 Creative Commons License 2014.09.30 0 0 4901

Az orvos nem hívott fel előtte?Én kaptam papucsot,aztán egy köpenyt amiben bemész a műtőbe.Direkt kihangsúlyozta az orvos,hogy nem kell vinni semmit.max:a fogkefédet.Kapsz mindent.Kitartás meglátod gyorsan gyógyulsz ezzel a módszerrel.Szerintem a Csiky doktor úr mindent el fog mondani!

Előzmény: golgemáj (4896)
Teextinna Creative Commons License 2014.09.30 0 0 4900

Sziasztok!

 

Beszéltem a dokival, Október 17.-én lesz a műtét.:(

Nemsokára Én is túl leszek rajta (megint)

 

Legyen szép a napocskátok!:)

tristen Creative Commons License 2014.09.30 0 0 4899

Sok sikert, ...

 

Kitartás! Drukkolunk, ..

Előzmény: golgemáj (4896)
gurabli Creative Commons License 2014.09.30 0 0 4898

Ja, és kitartást, mindjárt túl leszel rajta és sokkal jobb lesz:) Majd megírod, hogy milyen volt!

Előzmény: golgemáj (4896)
gurabli Creative Commons License 2014.09.30 0 0 4897

Ha Zoli nem válaszolna: tegyél be papucsot, pizsamát, piperéket (pl. én kórházba mindig vittem ezt a folyékony víz nélküli kézmosót, pl. DM-ben tudsz venni). A szűkebb alsógatya ajánlott elvileg az elején, ahogy a többiek is már írták. Ha nem kell, mert adnak pl. pizsamát, akkor max nem használod, de jobb, ha van nálad, mint ha nincs. Meg jobb a saját, mint egy kórházi:) De elvileg egy napot leszel bent, ha jól tudom, vagy még talán annyit sem, délután hazaengednek...

Előzmény: golgemáj (4896)
golgemáj Creative Commons License 2014.09.30 0 0 4896

Holnap lesz a műtét. Se papucs, se pizsama se semmit nem kell vinni a leleteken kívül?

Előzmény: K.Zoli9 (4895)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!