Keresés

Részletes keresés

Remember Guiseppe Conlon Creative Commons License 2006.01.23 0 0 374

Sziasztok!

1 hétre megyünk Sousse-ba és a programok "összeállításához" kérném segítségeteket. Ami biztos: a 2 napos szaharai túra, 1 nap Tunisz (saját szervezésben), 1 nap lazítás, tengerpart, stb..Ez 4 nap. A 8 napból a peremnapokat és az előbbi négy napot beleszámítva marad 2. Mit éremes ebben a 2 napban megnézni, milyen programokat ajánlatok? (Kartagóra egy nap valószínüleg sok, a fakultatívban meghírdetett viszont, mint olvastam, túlzsúfolt)

Franci` Creative Commons License 2006.01.22 0 0 373
Köszi a kulturált választ, a leirásodat látva tényleg ökörségeket kérdeztem : )
De nem merültem el azországban,a szokásaiban stb.
Irtam emailt Neked !
Előzmény: Dydand (371)
Franci` Creative Commons License 2006.01.22 0 0 372
Najo félre a tréfával.Ennyire elmaradottak akkor hogy netet sehol se találok majd? NetCafe azé csak van?:)

Lehet mégis jól mondta keresztapám (én eléggé sovány vagyok):
"Vigyázz, mert a végén még csontlevest fognak főzni belőled!"
Persze röhögve:)
Előzmény: Franci` (370)
Dydand Creative Commons License 2006.01.22 0 0 371
Akkor olvass picit utána :)
Olvasd el a 10225, 10241, 10242, 10384-es hozzászólásaimt a Tunéziai élmények topikban, abból többet is megtudhatsz, ha pedig további kérdésed lenne, csak jelezd:)
Pizza Hut (se meki se más) nincs, ez egy iszlám ország, itt tilos a sonkás, vagy olaszkolbászos pizza, a húsimádóról nem is beszéve. Sőt: a PH-ban mexokott sört sem kapod, lévén nem fogyasztanak alkoholt (ami nem jelenti azt, hogy nem is lehet kapni:)
WIFI-t felejtsd el, örülj, ha ráakadsz 1-2 helyen netcafe-ra.
Ahogy írtam is: ha bármi kérdésed van (miután elolvastad a jelzett hozzászólásaimat) nyugodtan jelezd, akár priviben is.
Üdv: dy
Előzmény: Franci` (370)
Franci` Creative Commons License 2006.01.22 0 0 370
kábé annyit tudok az országrol hogy BP-röl 2 óra repülövel.... meg hogy nem EU mert utlevelet kellett csináltatnom... :)
Előzmény: Dydand (369)
Dydand Creative Commons License 2006.01.22 0 0 369
Ezeket a kérdéseket ugye te sem gondoltad komolyan......
Előzmény: Franci` (368)
Franci` Creative Commons License 2006.01.22 0 0 368
Mi most megyünk Sousse városába , EL HANA BEACH szálloda.
Azt kérdezném hogy lehet vhol WiFi-vel netezni? Legalább emailt küldeni/fogani tudjak.
Pizza Hut van arra? Ott van általában Free Wireless. (Lehet most nagy hüjeséget irtam :))
aspasya Creative Commons License 2006.01.16 0 0 366
Zárójelben jegyezném meg, hogy ennyi részeg arabot még soha egyik arab országban sem láttam összesen, mint egyedül Sousseban! :)
Előzmény: bajorbarack (364)
agica12 Creative Commons License 2006.01.14 0 0 365

Szia BB!

Alkoholt lehet fogyasztani, az esti mulatókban, diszkókban kapható sör (helyi), rövid is (vodka, whisky...).  A Magazin Generálban tudsz venni is. Általában helyi borok, sörök vannak, rövidből vodka, whisky, ha jól emlékszem.

A sör diszkóban 3 helyi egység, az áruházban olcsóbb, a rövid a diszkóban 4-6 helyi egység. Bor az áruházban 6 helyi egységtől van. Szóval nem vészes. Jómagam nem vagyok sörös, de a barátaimnak bejött a sörük.

Már 2x voltam Tunéziában, de 1x sem volt komoly baja a gyomromnak, pedig ettünk helyi kajáldákban is.  A duty free-ben, Ferihegyen  tudtok venni piát, mi vittünk is magunkkal egy keveset. :)

Április elején voltunk először, akkor nagyon változó volt az idő. Napközben elég volt sokszor 1 póló, de délután már kellett egy pulcsi is, mert a parton erősen fújt a szél. Vigyetek meleg holmit. A tenger ilyenkor még hideg, max. a szálloda uszodájában tudtok majd pancsolni.

Arra ne számítsatok, hogy sokan lesznek, ilyenkor még kevés a turista, minden fél üzemmel működik. DE jókat lehet kirándulni, nagyokat sétálni a környéken, a tengerparton...

Biztosan jól fogjátok érezni magatokat!

Ágica

 

Előzmény: bajorbarack (364)
bajorbarack Creative Commons License 2006.01.13 0 0 364

Sziasztok!
Néhány praktikus kérdésem lenne Tunéziával kapcsolatban.
Azt olvastam, hogy arab ország lévén tilos az alkohol fogyasztás. Tudom, hogy ez természetesen nem vonatkozik a turistákra, de vajon az árakban mennyire érezhető. Van-e egyáltalán normális italuk (sör, valami normális rövid stb.), és ezeket boltban is meg lehet venni, vagy csak vendéglátó helyeken méregdrágáért? Azért is érdekes, mert azt is olvastam, hogy kaja előtt célszerű benyomni egy felest, nehogy valami afrikai vírus galibát okozzon.

Más:
Volt már valaki február tájékán Tunéziában. Milyen az idő ott ekkortájt? Van ott egyáltalán valami ilyenkor, vagy még a telepített idegenvezetők is hazajönnek? Fakultatív programok vannak ilyenkor is, vagy csak nyáron?

Köszi
B

pepe960 Creative Commons License 2005.12.22 0 0 362
hello! Az EXPERIENCE TOURS honlapján van
Előzmény: rendjel (361)
rendjel Creative Commons License 2005.12.22 0 0 361
Légy szíves írd meg, hogy hol van ez az út! Kösz!
Előzmény: pepe960 (360)
pepe960 Creative Commons License 2005.12.22 0 0 360
Sziasztok!
Érdeklődnék,hogy a márciusi időszak milyen sousse-én.Akcióban kinálnak 2hét áráért 3hét tartózkodást.54900-tól fp-ban.Ilyen rossz lenne még az időjárás március elején? Előre is köszi a segitséget. Péter
nagymate Creative Commons License 2005.12.20 0 0 359
Akkor te már ott vagy. Ha ránézel a fórumra véletlenül valami Publinet-ben, érdekelne, milyen most az idő. Az internetes időjárásjelentések szerint úgy 13 fok lehet napközben, alig lengedező (2km/h) széllel. Érdekelne még az is, hogy milyen meleg mostanában a tenger. Azért ez az élénk érdeklődés, mert mi meg 23-tól megyünk egy hétre. Majd feldíszítünk egy kisebb pálmafát a tengerparton. Remélem szép karácsonyunk lesz.
Előzmény: Cobedy (358)
Cobedy Creative Commons License 2005.12.13 0 0 358
Sziasztok!

Pénteken megyük a Hotel Samarába.. remélem h jo lesz..:))) nem bánám ha még napozni is lehetne..:))
jön esetleg vki 16-tol?
agica12 Creative Commons License 2005.12.03 0 0 357

Sziasztok!

Lerágott csont ugyan, már párszor felhoztam egy-egy topikon, de azért most újra megteszem, bocs ha valakit untatnék vele: "Szilveszter Tunéziában?" Van valakinek személyes élménye? Annyit sikerült megtudnom, hogy kint nem akkor ünneplik, mint mi (dec. 31-én), ezért ne számítsak itthonihoz hasonló csinnadrattára stb. stb.

Mi a barátaimmal egy kis bulizós, pihizős hetet szeretnénk kint eltölteni.

Ha kicsit melegebb lesz, mint itthon és nem fog esni az eső már jó lenne.

Légy szíves segítsetek a döntésben... lécci, lécci...

Előre is köszönöm:

Ágica

FOKA Creative Commons License 2005.12.01 0 0 356

Egyszer elég volt ott.

Előzmény: gyurika71 (355)
gyurika71 Creative Commons License 2005.11.27 0 0 355
sziasztok jőn valaki sousseba dec 6 tol?
GYURMÓKA Creative Commons License 2005.11.26 0 0 354

Szia !

 

Hát a tengerben megmártózni elég húzós ilyenkor, 16-17 fok körül lehet a viz, de napközben kellemes az idő, lehet napozni a parton. A Pluto travelt nem ismerem, de

biztos, hogy viszonteladó. A Dar Selma szálloda elég egyszerü, de ha dec-januárban szeretnél utazni, tudok egy sokkal  jobb szállodát . A Hotel Marabout 3*-os rendkivül

kellemes hely, fantasztikus az ellátás és  fedett medencéje is van. Ha jól néztem,

most 26.900.-Ft+illeték félpanzióval. A Kartago Tours értékesiti (szerintem a Dar Selma is az ő utjuk.) A szállodáról több infót is olvashatsz a Tunéziai élmények topikban-mindenki dicsérte ! Bár a Kartago Tours sem "problémamentes" utazási iroda-főleg a szállodacserék miatt, de december -januárban nyugodtan utazhatsz velük, mert sehol nincs teltház. Ha van kérdésed, szivesen válaszolok!

Üdv:

Gy

Előzmény: nagy_erzsi (351)
blumpen Creative Commons License 2005.11.26 0 0 353

Sziasztok!

Mi szeptember elején voltunk a Riadh Palmsban! Nekünk bejött. Jól éreztük magunkat.

FOKA Creative Commons License 2005.11.15 0 0 352
Ilyenkor már hideg a tenger. Legközelebb nem Tunéziába megyek.
nagy_erzsi Creative Commons License 2005.10.12 0 0 351
Jelenleg fürdésileg mi a helyzet? Nagyon hideg a tenger?
nagy_erzsi Creative Commons License 2005.10.12 0 0 350
Mit tudtok a Dar Selma *** hotelről és a Pluto Travelről?
ScanDisc Creative Commons License 2005.09.14 0 0 349
Ja és van valakinek tapasztalata a Hannibal Palace hotellel kapcsolatban? Ugyanis oda megyünk. Előre is köszi.
ScanDisc Creative Commons License 2005.09.14 0 0 348
Sziasztok, Jön esetleg valaki a Debrecenből induló gépen szeptember 20-án PORT EL KANTAOUI-ba (ez lényegében Sousse)?
marczipán Creative Commons License 2005.09.09 0 0 347
Szia Kóbor Lovag ! Mi is okt.28-án utazunk, de - reményeink szerint - a Tour Khalefben fogunk megszállni. Négyen megyünk, Kartago Tours szervezésében. Az időjárással még én sem vagyok tisztában, csak jordániai és egyiptomi tapasztalataim vannak. Lenti címen találsz egy térképet a Sousse-ban lévő szállodákról. Megnéztem, a Panoráma nem tengerparti, de attól még lehet, nagyon jó :-))) Valószínűleg csak emiatt háromcsillagos. http://members.chello.hu/augusztin/terkep-sousse.html Üdv Marczipán
Marianna-22 Creative Commons License 2005.09.09 0 0 346

Szia!

 

Igazából nem nagyon vagyok képbe a Tunéziába utaztató irodákkal, úgyanis pár nappal ez elöttig úgy volt, hogy Egyiptomba megyünk a BS-el, de túl drágának bizonyult.

Igazából valami rémlik, hogy volt balhé nyáron, de már nem emlékszem mi.

Amelyik ismerősömmel eddig beszéltem, mindenki azt mondta, hogy nem volt gondja az experinecel, köztünk a szüleimnek sem.

De az is igaz, hogy nemtudok olyan irodát mondani akivel nem volt még gond! Tavaly a Best is átpakolta a fél repülőt másik szállodákba, idén nyáron is volt rá példa, a Kartagoval is folyamatossan gondok vannak, szóval szerintem nincs olyan iroda aki makulátlan lenne.

Bízom benne, hogy nem lesz semmi gond.

Előzmény: FOKA (345)
FOKA Creative Commons License 2005.09.08 0 0 345
Nagyon bátor vagy! Én nem mernék elindulni az Experince Toursal! Miután jűliusban egy csomó embert átvert.
Előzmény: Marianna-22 (344)
Marianna-22 Creative Commons License 2005.09.08 0 0 344

Sziasztok!

 

Jön valaki 13-án az Experience Toursal? Igaz mi Hammametbe megyünk és nem Sousse-ba, de legalább lenne ismerős forumos a gépen.

 

Marcsa

Törölt nick Creative Commons License 2005.08.26 0 0 343
Sziasztok!

Október 28-án indulnánk Tunéziába, Sousse városába, ahol a Panoráma Hotelt néztem ki. Vajon van valakinek infója, milyen lehet a szállás és október végén milyen időre számíthatunk? Az már hab lenne a torán, ha lenne itt olyan, aki pont ugyanakkor jönne:))

Üdv!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!