Keresés

Részletes keresés

vandoro Creative Commons License 2018.07.14 0 0 737

Van ez még?

Előzmény: tunterm (713)
Gumped Papó Creative Commons License 2017.01.14 0 0 736

Tunéziába?

 

Pestről repülő. másként nem jutsz el Magyarországról Tunéziába.

Előzmény: Juan935 (735)
istvan195604 Creative Commons License 2016.08.21 0 0 734

Évekkel ezelőtt sokat jártam sousse-ban. Honnan lehet tudni, hogy milyen a helyzet most? Élő webkamerát nem találok.

érdeklődő 49 Creative Commons License 2012.01.16 0 0 733

Kedves Sousse-ben jártak !Mi február 24.-én készülünk menni, milyen az idő akkoriban ?

Mi a véleményetek a Karawán hotelrol,a kedves fórumozók közül vólt-e mostanában ott valaki ??

kovani Creative Commons License 2011.07.28 0 0 732

Szia!

Tunéziába nem kell védőoltás. Ne igyál csapvizet, akkor nem lesz gond. /Bár volt, amikor én is csapvízzel mostam fogat, mégsem lett semmi bajom./ Nem az a baj a vízzel, hogy fertőzött, hanem agyonklórozzák, attól olyan rossz.

Az utcán is ehetsz-ihatsz, ahol sok helyi megfordul. Nem kell különösebb higiénia, csak úgy, mint itthon./Gyakori kézmosás, stb./

Gyere át a "Tunéziai élmények" topikba!!!

Üdv.: Kovani

Előzmény: civciv (730)
klari50 Creative Commons License 2011.07.28 0 0 731

Kedves Zsuzsi!

Először is a legfontosabb: Ha nem itt, hanem a Tunéziai élmények topickban olvasgatsz, nagyon sok információt megtudsz. Ott kéedezgess bátran, sokan vagyonk akik már többször voltak ott, biztosan minden kérdésedre kielégítő válasz fogsz kapni. ( kaja, szálloda, fakultatív pr. stb) A védőoltás teljesen felesleges, szerintem, senki nem oltatja be magát tunéziai nyaralás előtt.

Előzmény: civciv (730)
civciv Creative Commons License 2011.07.28 0 0 730

Kedves Kriszta! (vagy bárki,aki olvassa a kérdésem..:)

 

Először utazom ilyen egzotikus helyre,tudnál segíteni? Olvastam mindenféle védőoltásról,leginkább hepatitis-ről,amire szükség lehet ilyen területen. Te beoltattad magad,mielőtt kimentél? (hotelben fogok megszállni,és ott fogok enni is legnagyobbrészt.) Nem szeretnék felelőtlenül kimenni védelem nélkül,de ha nem túl nagy a veszély,akkor feleslegesen nem is oltatnám be magam..

Köszönöm!

Zsuzsi

Előzmény: Kriszta100 (729)
Kriszta100 Creative Commons License 2011.07.04 0 0 729

Sziasztok!

 

Készítettem egy beszámolót a tunéziai nyaralásunkról, remélem tudtam segíteni vele másoknak.

 

http://nekemizlik.blogspot.com/

Törölt nick Creative Commons License 2010.08.21 0 0 728
Mi tavaly szept végén voltunk Hammametben a Prima Life Imperial Parkban.Akkor AI ellátással volt a szálloda a KT kínálatában.Igaz nem közvetlen tengerparti szálloda,de van saját partszakasza bárral,ahol nagyon szép tiszta volt a tenger,és főleg meleg. A szálloda 4 csillagos,nagyon jó volt az ellátás,tisztaság.Esetleg ezt is megnézheted majd,biztosan megint lesz ilyen akció. Megérte a kicsit hosszabb transzfert!
Tavaly előtt okt.elején voltunk Sousse-ban és az idő,tenger itt is kiváló volt,még jobb,mint tavaly..
Jó pihenést a szüleidnek és nagyon sok szép élményt!
Előzmény: Dénes81 (715)
Dénes81 Creative Commons License 2010.08.16 0 0 727
Köszönöm szépen kovani!
Szétnézek és biztosan lesz még kérdésem!
Köszönöm mégegyszer mindenkinek a gyors válaszokat!
Előzmény: kovani (726)
kovani Creative Commons License 2010.08.16 0 0 726

Szia!

Előttem már sok mindent leírtak. Érdemes szeptemberben menni, én először pont szeptember közepén jártam ott és nagyon jó idő volt, 35 fok, meleg tenger.

Mivel a tenger lassan mélyül és homokos, pont a szüleidnek való.

Voltam Hammametben is, ott a legszebb a tenger. Nézelődj a hammameti hotelek között is. Én a Dar Khayam szállodában voltam, 3 ***-os, de AI volt és nagyon megfelelt. Aztán Sousseban kétszer voltam, ugyanabban a szállodában, a Riadh Palmsban. Merem ajánlani, 4 ****-os, AI.  és nagyon jó az elhelyezkedése is. Bent van a városközpontjában és közvetlen trengerparti ez is. Előtted a tenger, mögötted a város, kiváló közlekedés bárhová busszal, vonattal, tuk-tukkal, taxival.

Dicsérik az El Muradi szállodákat is a Taurus tulajdonában vannak.

Válogass bátran, ha kérdésed van még, szivesen válaszolok.

Üdv.: Kovani

Előzmény: Dénes81 (715)
Dénes81 Creative Commons License 2010.08.16 0 0 725
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat!!!
kvalcsi Creative Commons License 2010.08.16 0 0 724
Nagyon szívesen! Nyugodtan kérdezz, ha tudok válaszolok.
Előzmény: Dénes81 (722)
Chimney Creative Commons License 2010.08.16 0 0 723

Szia!

tavaly a Riadh Palms-ban voltam elötte 2*a Marhabában és még előtte a Jinenne-ben. Szerintem, ha a Marhaba 4*-osát foglaljátok szüleidnek nagyon jól jártok.

Megjegyzem, a Marhaba 3*-osa jobb volt,mint a Riadh 4*-osa még úgy is,hogy a Riadh-ban AI voltunk.

Időjárás: 2 éve és tavaly is szeptember közepén voltam. A víz mindkétszer olyan 26-28 fokos volt, viszont tavaly minden áldott nap esett az eső. Ettől persze meleg volt, de fátyolfelhős így nem volt tűző nap. Minden éjjel hatalmas villámok voltak a tenger felett....gyönyörű volt és egyben félelmetes is, de azért "picit" elrontotta a kedvünket az,hogy nap közben nem volt végig napsütés.

Szeintem Sousse azért jó választás,mert sok látnivaló saját szervezésben is elérhető.

Jó pihit a szüleidnek!

Előzmény: Dénes81 (722)
Dénes81 Creative Commons License 2010.08.16 0 0 722
Köszönöm szépen kedves kvalcsi!!!
Előzmény: kvalcsi (721)
kvalcsi Creative Commons License 2010.08.16 0 0 721

Kedves Dénes!

 

Én júliusban és szeptember elején voltam Tunéziában, így tapasztalat alapján csak arról tudok nyilatkozni. Ezen időszakokban (szeptember elején is) nagyon meleg volt a levegő, a napocska állandóan sütött. A tengervíz legalább 30°C-os volt, így amennyiben fel akartam frissülni akkor zuhanyoztam vagy a medencében úsztam egyet. Szeptemberben azért előfordulhatnak helyi záporok, de ezek gyorsan el is múlnak. A tenger nem tud gyorsan lehülni a nagy tömege miatt, így biztosan fürödhető lesz még szeptember végén is.

Spanyolországban voltam régebben október elején és ott is csodálatos idő volt csak a hanalok voltak kicsit hűvösebbek. A tenger ott is kellemesen langyos volt még ekkor is.  (24-25°C-os lehetett)

 

Egyébként az El Mouradi hotelek és a Marhabák a legmegbízhatóbbak, ezekre nem igen van panasz.

Előzmény: Dénes81 (719)
Dénes81 Creative Commons License 2010.08.16 0 0 720
Kedves gyöngyi 0612!
Van skype-om is, ha neked az megfelelőbb: del.piero818181
Várom jelentkezésed!
Előzmény: gyöngyi0612 (716)
Dénes81 Creative Commons License 2010.08.16 0 0 719
Kedves kvalcsi!
Köszönöm szépen az infókat!
Még annyi, hogy szeptember vége felé az időjárás megfelelő szokott lenni?Gondolok itt arra, hogy a tengerben lehet-e még fürdeni, napozni stb...
Köszi szépen mégegyszer!!
Előzmény: kvalcsi (718)
kvalcsi Creative Commons License 2010.08.16 0 0 718

Kedves Dénes!

 

Tunéziában általában homokos partok vannak. Mi a Sousse belvárosában lévő Karawán hotelben voltunk még 2004-ben. Ez nem egy csili-vili hotel, persze nem is drága. A kaják lehettek volna ízletesebbek is, de a mennyiséggel nem volt gond. A tengerpart itt széles homokos. Annyira nem mélyül gyorsan a víz, hogy ne lehessen benne fürdeni azoknak is akik nem tudnak úszni.

Tavaly az El Mouradi Skanes Beacben voltunk, mely Sousse és Monastír között található. Ez egy nagyon jó szálloda, hatalmas szobákkal, kifogástalanul tiszta és isteniek a kaják is. Itt a tengerpart aránylag keskeny, de homokos és szintén lehet a vízben fürdeni azoknak is akik nem tudnak úszni. Egyébként van a hotelekben nyitott és fedett medence is ahol lehet nyugodtan pancsizni.

Idén Port El Kantaouniba megyünk augusztus 25-től az El Mouradi Palm Marina hotelbe. Ez nem sima all inclusíve szolgáltatást nyújt, hanem ultra all inclusíve ellátásos. Gyakorlatilag 24 órán keresztül ehetsz-ihatsz és sok szolgáltatás benne van az árban. Nem olcsó szálloda, de az a pár ember aki itt volt az nagyon dícsérte. A tengerpartja pedíg állítólag gyönyörű fehérhomokos.

 

Itt a Taurus Reisen honlapja, itt megtalálod az általam említett 2 El Mouradi szállodát is valamint az összes kínálatukat. Az utazási iroda a tulaja a szállodaláncnak is, így a saját útjait árulja.

 

http://www.taurusreisen.hu/

Előzmény: Dénes81 (715)
Dénes81 Creative Commons License 2010.08.16 0 0 717
Szia gyöngyi 0612!
Az msn címem: kokany25@hotmail.com
Ott tudunk beszélgetni!
Előre is köszönöm szépen a segítséget!!!
Üdv.: Dénes
Előzmény: gyöngyi0612 (716)
gyöngyi0612 Creative Commons License 2010.08.16 0 0 716
szia ! én ugyan csak 2 szer voltam de segithetek ha érdekel.jó lenne tudni van e skyped v windows live msn ahol tudnánk telcsizni. mi tavaly hihetelen áron voltunk 16 napot
Előzmény: Dénes81 (715)
Dénes81 Creative Commons License 2010.08.16 0 0 715
Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni, bármi hozzászólást megköszönök!
Szüleimnek szeptemberben lesz a 30. házassági évfordulójuk és szeretnénk őket meglepni egy tunéziai nyaralással!Mit ajánlanátok!Sousse-ba esetleg Monastir-ba, nem nagyon vagyok otthon Tunéziába!A tengerpart nem tudom milyen hirtelen mélyülő vagy lehet benne fürödni, mivel ők nem tudnka úszni!Homokos vagy kavicsis a tengerpart!Minden all inclusive ellátást szeretnénk,esetleg várnék egy két szálloda nevet is, aminek szép tengerpartja van!Jah és hogy szept vége felé milyen idő van ott, vízhőmérséklet stb... Nagyon szépen köszönöm, ha valaki segíteni tud!!!
nyuszi1113 Creative Commons License 2010.08.03 0 0 714

Sziasztok!

Tud vki infót a prima life karavanrol.

köszönöm

tunterm Creative Commons License 2010.07.15 0 0 713
Sziasztok!!

Egy uj etterem nyilt Sousseban, Magyar izekkel, magyar pincerrel.............
nem utolso sorban Gulyas leves es Rantotthussal

Food Hut a neve es a Karawane Hotel es az El Hana Beach kozott van.
A Karawanebol kijottok es jobbra kb. 100 meter - vizeses a bejaratnal, kiirva nagy betukkel hogy RESTAURANT & CAFE, komintaju fal. Ugyanez az El Hanabol kilepve balra kb. 200 m.-re.


Szerintem erdemes kiprobaljatok........ nagyon jo, en kiprobaltam.
Aranyosak a tulajdonosok, Miskolciak.

Udv. Tunterm
cs.gizi21 Creative Commons License 2010.07.06 0 0 712
Szia!

Nézz át a Tunéziai élmények topikra mert mintha úgy emlékeznék rá, hogy valaki írt mostanában a szállodáról!
Használd balra a keresést, írd be a szállodanevét és válaszd ki a gyorskeresés innen legördítése után a Hozzászólások között majd OK.

Gizus
Előzmény: Lívia 31 (711)
Lívia 31 Creative Commons License 2010.07.05 0 0 711
Sziasztok!

Szerdán indulunk a Club Selimába. Aki járt mostanában ott, milyen tapasztalatai vannak? Köszi!
kvalcsi Creative Commons License 2010.06.25 0 0 710

Itt nézz körül! Találsz bőven infókat az orient Palacéról.

 

http://forum.index.hu/Search/showArticleResult?topic_id=9004793&aq_ext=1&aq_text=Orient Palace

Előzmény: Melisch (709)
Melisch Creative Commons License 2010.06.25 0 0 709

Sziasztok!

Mi Port El Kantaoui-Sousse-ban fogunk nyaralni az Orient Palace 5* szállóban.

Van valakinek tapasztalata, hogy milyen a szálloda és a szolgáltatás?

Előre is köszönöm a segítségeket!

Melisch

gabe203 Creative Commons License 2010.05.27 0 0 708
Szevasztok !

Minden utazó társnak ajánlom, hogy a kinézet ellenére lehetőleg

próbálja kikerülni

ezt a boltot ha vásárolni szeretne.
Semmi különös problémám nincs, csak egyszer betértem és körülnézve semmi extra kínálat, de viszont extra árak (minden min. 1/3-dal drágább).
Ez a bolt Sousse-ban a szálloda sortól a város felé úton frekventált helyen van.
Érdemes tovább menni a város felé és minden van olcsóbban is.

Még valami ! A November 7 blvd-on (szállodasor) jár 12 és 12-18 számú csuklós helyi busz.
Ezzel a medináig ill. a Camel piacig, másik irányban PeK-ig (két bevásárló ház) lehet menni.
Fél óránként jár, érdemes figyelni a megálló jelzéses beugró szigeteket (ARRET)
A buszok úgy működnek, hogy még tisztes távolságból határozottan inteni kell, és a hátsó ajtónál felszállni. Általában a megállásnál még jól előrehúz és még egy kicsit szaladni is kell.
Kathy8 Creative Commons License 2010.02.25 0 0 707
Sziasztok!

Én 2004-ben amikor Tunéziában voltam,hallottam többször egy arab számot amit sokszor játszottak a szállodában. (Prima Life Imperial Park,akkori nevén csak Imperial Park) Sajna ott nem kérdeztem meg az animátorokat ki az előadója,meg mi a szám címe,most már nagyon bánom :(
Viszont mobillal felvettem és most feltettem a You Tubra,hátha valaki felismeri:)
Nem jó minőségben sikerült így feltöltenem,de kivehető azért:)

Szóval felteszem ide is a linket és ha valaki meghallgatná és esetleg beugrana neki,hogy mi a zene címe, előadója ,annak nagyon örülnék!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:D

Előre is köszönöm ,annak aki megpróbál segíteni!!!:)

Itt a zene amit keresek

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!