Keresés

Részletes keresés

marosz Creative Commons License 2010.07.26 0 0 1956

Mit merre és hogyan!! Hogyan tudom még az elején bebiztosítani magam hogy több csalódás ne érjen!!"

először is,már jól indítottál,letiltottad a számládról

másodszor:NEM TUDOD BEBIZTOSÍTANI MAGADAT SENKI ELLEN!

egyet tehetsz,megtanulsz sakkozni!és mindig TE léped a jobb lépést

csak ennyit tehetsz

és ezt is úgy,hogy gondolkodsz,és kérdezel okos embereket

én ezt tettem,és nem bántam meg,naggyon nem

Előzmény: xxxentúl (1955)
xxxentúl Creative Commons License 2010.07.26 0 0 1955

na igen !! pont erre lett volna szükségem !!! :)

 

Mit merre és hogyan!! Hogyan tudom még az elején bebiztosítani magam hogy több csalódás ne érjen!!

Gyorsan le akarom zárni !! ez a kés annyira mélyen hatolt belém akkorát csalódtam hogy csak úgy tudom feldolgozni ha a legtöbb közös dolgot elvágom !!

Mielőtt valaki félreérti a gyermek közös tehát ha a gyerek el akar menni hozzá egy hétvégére nyugodtan mehet !!

 

És kösz a jogi fórumot már kaptam is választ !! ráadásul megnyugtatót :)

 

 

Előzmény: marosz (1954)
marosz Creative Commons License 2010.07.26 0 0 1954

az emberek különbözők,és más-más szemszögből látnak dolgokat

ennek ellenére nem baj ha kérdezel,ugyis Te döntöd el hogyan tovább,de azt tudom,érdemes meghallgatni a másikat,mert lehet nem mond rosszat,sőt,lehet hogy még okosat is,olyat amire nem is gondoltál volna

ez az én tapasztalatom

 

Előzmény: xxxentúl (1952)
marosz Creative Commons License 2010.07.26 0 0 1953
ez a beszéd
Előzmény: xxxentúl (1952)
xxxentúl Creative Commons License 2010.07.26 0 0 1952
Egy biztos !! a fiamért harcolok !! bár érte nem igazán kell !! hisz nem véletlen hogy velem van !!

 

Változni nem fogok és nem is akarok !!! Nem érzem rossznak amit csináltam !! igazából nem is tudom a pontos okát

A szakításunknak !!

Ő élni akar szórakozni !! tegye !! nekem mindig ő és a gyermekem volt a legfontosabb!!

Mint anyagi mint erkölcsi biztonságot megadtam !! ja hogy válság van !! és a törlesztő részletek a duplája !!

Bocsánat de igen ez a szórakozás rovására ment !! Viszont ezen kívül semmiben nem kelet hiányt szenvednünk !!

Így nem érzem szükségét a változásnak !! hacsak a bizalom terén nem !! na ott igen !!! ott tényleg változnom kell !!!

Valoszinü ez olyan leckét adott ami ki fog hatni a jövőbeni énemre :)

Élje nyugodtan az életét !! csak ne akarjon még jobban összetörni !!!! és akkor mindenki megnyugodhat !!

Előzmény: marosz (1951)
marosz Creative Commons License 2010.07.26 0 0 1951
HARCOLJ!VÉDD MEG MAGADAT!ÉS A GYEREKEDET!
Előzmény: xxxentúl (1949)
marosz Creative Commons License 2010.07.26 0 0 1950

már bánom hogy megpróbáltam tanácsot kérni !! "

sértődősködj csak!az előre visz!hajrá!

ÉBRESZTŐ!

ez itt az élet! a VALÓ ÉLET!

vagy változol,és majd az exed nem tud lesöpörni!vagy maradsz ilyen amilyen,amiért talán elhagytak,és akkor Neked annyi!

üdv

marossz

Előzmény: xxxentúl (1949)
xxxentúl Creative Commons License 2010.07.26 0 0 1949
köszönöm marosz !

 

megpróbálom ott is bár már nem igazán számitok tanácsra csak „hidegre és melegre” :)

 

már bánom hogy megpróbáltam tanácsot kérni !!

itt úgy néz ki meg kell várnom hogy hátba szúrjanak és csak akkor szabad szólni

megelőzésért nem szabad tanácsot kérni mert azt hiszik alaptalanul „sírok „

Előzmény: marosz (1948)
marosz Creative Commons License 2010.07.26 0 0 1948
Előzmény: xxxentúl (1946)
marosz Creative Commons License 2010.07.26 0 0 1947

mivel tegnap este felhívott hogy miért tiltattam le a saját szálámról !!! érdekes volt !!
Ja és közölte hogy a örökségemre is igényt tart !
"

hát ez csúcs!

Előzmény: xxxentúl (1946)
xxxentúl Creative Commons License 2010.07.26 0 0 1946
”ha 1 nő írna hasonlókat kapna itt hideget meleget.

HA HA MINT MOST ÉN TÖLED :)

 

Így van lehet hogy fog de kétlem !!! mivel tegnap este felhívott hogy miért tiltattam le a saját szálámról !!! érdekes volt !!
Ja és közölte hogy a örökségemre is igényt tart !

 

Na de félre az ellentéteket nők és férfiak !! A válásnál egyik kutya a másik eb !!!

 

Viszont most ez megint érdekelne, hogy igényt tarthat az örökségemre!!

3 éve örököltem 1 házat 1/3 arányban !! a testvéreimmel ! 1 évig ki volt adva, amit mindig szépen el is elosztottunk

Most 2 éve üresen áll. És el szeretnék adni de nem igazán van kereslet :(

Eddig a terheket ugyan 1/3 részben fizettük a testvéreimmel így persze a rám eső részt közösen !
na most kérdezem mivel ö azt alítja hogy a hazaságunk alatt szereztem ezért az 1/3 rész fele az övé !!

Ez tényleg így van ??

 

Egyre jobban érzem a félelmem nem alaptalan :(

Előzmény: Törölt nick (1945)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.26 0 0 1945
1 hete mnet el a felesége ,de már tudja,hogy el fogja venni a családi pótlékot és majd soha nem fog gyerektartást fizetni. Nah ne:) ha 1 nő írna hasonlókat kapna itt hideget meleget.
Síni panaszkodni sztem csak annak van joga ki tényleg megszívta ez még nem szívás ez még csak fricska.Viszont joga van neki is panaszkodni nem a panasz jogát vitattam el.
Előzmény: SZTP (1944)
SZTP Creative Commons License 2010.07.25 0 0 1944
Attól, hogy te szívtál, attól még lehet másnak is problémája. És abban teljesen igaza van, hogy fordított esetben minden nő szidta volna a férfi, hogy milyen szemét. Most nem szabad?
Előzmény: Törölt nick (1942)
xxxentúl Creative Commons License 2010.07.25 0 0 1943
bocs nem akartalak megbántani !!
de dühös vagyok és pont a női nemre !! most !!
és nem hiszem hogy egyedi eset vagyok !! :)))

Igazad van nem tudom, csak érzem !! de pár nap és kiderül !!
csak reményt nem fűzök hozzá !! hisz pont azért lépet le hogy éljen és szórakozzon!
:(

na majd kiderül !! csak fel akarok készülni!! ne érjen megint minden váratlanul !!

Előzmény: Törölt nick (1942)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.25 0 0 1942
Igen évekig és mikor kértem én kapjam a 2 gyerek után járó adókedvezményt igazságtalannak tartotta,hogy ezt is elvettem tőle,és ismerek itt még olyat mást is akitől évekig eltette a volt férj a beteg gyerekre járó emelt családi pótlékot!!. S MIVEL AZ az általános a nő marad a gyerekkel és az anyagi gondokkal, nem szép 1 egyedi eset után általánosítani, s javíts ki ha tévedek eddig együtt éltetek, honnan tudod a jövőben is elrakja a családi pótlékot? vagy a jövőben nem fizet majd gyerek tartást...erre írtam majd ha 14 évig nem akkor mondhatod és akkor sem áltlánosítva, csak hogy a te nejed ilyen.
Előzmény: xxxentúl (1941)
xxxentúl Creative Commons License 2010.07.25 0 0 1941
nézd azt írtam hogy a nők se különbek !!
És ehhez tartom magam !!!

ehhez nem kell 14 év negatív tapasztalat !! nekem elég volt ennyi is hogy megalapítsam !!
undorító ami ilyenkor történik !!


lehet hogy megbántad hogy korrekt voltál !! és én még csak az előszelet érzem a dolgoknak !!
DE Én nem is tartok igényt a gyerektartásra !! ha békén hagy !!!
eladom a közös házunk 50-50 és vége !! de azért a családi pótlékot joggal elvárhatom addig is míg el nem válunk törvényesen vagy nem ??? !! vagy tőled a volt férjed azt is eltette ???
Előzmény: Törölt nick (1940)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.25 0 0 1940
"Olvasva itt a hozászolásokat nevetek mert 99% a nők höbölögnek hogy milyenek a férfiak nem akarnak gyerektartást fizetni !!
mintha ők különbek lennének !!:))"

Ilyen minősítgetésre majd akkor szerzel jogot, ha 14 éven át 0 azaz nulla gyerektartást kapsz 2 gyerek után ,addig légyszi tartózkodj az ilyen megjegyzésektől, nem csak azért mert nincs is rá jogalapod...hiszen most kaptad csak az első apró pofonkát és már hogy kiakadtál.Addig míg nem tudsz 14 évnyi küzdelmet felmutani "csak" panaszkodni és tanácsot kérni van jogod.
Az anyagi ellehetetlenítésről neked még fogalmaid sincsenek milyen igazán, de ugye mennyire fáj már az előszele is? Védekezz, ne hagyd magad ,mert megbánod én megszívtam, hogy korrekt voltam a volt férjemmel.
Előzmény: xxxentúl (1939)
xxxentúl Creative Commons License 2010.07.25 0 0 1939
Sejtettem hogy nem egyedi eset vagyok :)) de akkor se értem !! és most már megértem miért van ennyi elkeseredett ember !!

annyi szerencsém van nekem hogy a gyerek itt van velem :)))) azért ez nagyon jó !!!!!

az bánt hogy nem csak érzelmileg de még anyagilag is el akar lehetetleníteni !!
és nem tudom az okát :( nem ilyen volt :(
bekattant de mitől !! gyanítom 3. személy áll a dolog mögött de már nem érdekel !!
legyen boldog !!!
csak az bánt hogy semmibe vesz elfelejti menyit többet kapót mind adót :(

Olvasva itt a hozászolásokat nevetek mert 99% a nők höbölögnek hogy milyenek a férfiak nem akarnak gyerektartást fizetni !!
mintha ők különbek lennének !!:))
a válás kihozza az emberekből az igazi énjüket lehet az férfi vagy nő :))

megkeresek 1 ügyvédet a tanácsadás csak nem kerül annyiba ??
Előzmény: marosz (1938)
marosz Creative Commons License 2010.07.25 0 0 1938

na ja fizetem mondjuk 4-5 évig addig törlesztek szépen jó pár millát majd hirtelen el akarja adni és majd követeli a felét !!"

szia!

nem úgy van az!ügyvédet kérdezz meg mindenről

addig is van itt az indexen  jogász fórum,ott is kérdezhetsz

sajnálom hogy ez történt veled,sajnos van ilyen,hogy a másik bekattan

lehet nem ilyen volt 17 évig,de most bekattant

én ismerem ezt,az exem is bekattant,de én rosszabbul jártam

namind1


 

Előzmény: xxxentúl (1937)
xxxentúl Creative Commons License 2010.07.25 0 0 1937
Beszélni !!
amikor mondta hogy lép megpróbáltam Beszélni vele!! de csak az mondta hogy nincs miről beszélgetnünk !! mikor elment azt se mondta hogy helló !!
azóta nem beszeltünk! Ugy viselkedett mintha én volnék az oka !!
tudom most sok hölgy azt hiheti azt írok ide amit akarok !!!
mind1 én tudom !! sese ártottam neki mindig mindemben támogatam !!
17 év lat még egy pofon se kapót ( úgy látom kellet volna ) nem jártam kocsmákba !! Kb 2 havonta 1 x eljártam horgászni !!

na de mind1 abban hibás vagyok hogy mióta meg van a ház kicsit ellaposodott a házasságunk !!


ÉS igen első dolgom lesz holnap a bank !!
de fogalmam sincs hogy meg e tudom szüntetni a közöst egyedül !! na mind1 az tuti hogy nyitok egy új bankszámlát :(
Most az ügyvéddel csak 1 gondom van a pénz !
nem keresek rosszul de hú de jól se !! mivel a számlám most üres és a gyerek most megy középiskolába nem lesz olcsó!! nem hiszem hogy 1-2 hónapon belül valamit is félre tudnék most rakni !! :(
ezért is kérdeztem itt ! hátha valaki volt már ilyen helyzetben és addig is tud valami okosat mondani !! de kezdek ráébredni ügyvéd nélkül nem fog menni !!
Sajnos az érzelmi megrázkódtatás után rá kell jöjjek nem csak szívemet de az életemet is tönkre tette :(
mikor elment azt mondta marjunk nyugodtan a házba ! csak fizessem a részleteket :))

na ja fizetem mondjuk 4-5 évig addig törlesztek szépen jó pár millát majd hirtelen el akarja adni és majd követeli a felét !!
ha most adom el se vagyok mondjuk sokkal jobban hisz nincs most ára a házaknak
és ugye mivel 3 éve vettük még adózhatok is belőle :( nem marad semmim !!
Na de ez van biztos ezt érdemeltem !! 17 év év alatt álmomban se gondoltam hogy ilyen !!
Előzmény: marosz (1936)
marosz Creative Commons License 2010.07.24 0 0 1936

az összes írat a házról  !! "

megkérdezhetnéd tőle,miért vitte el

az ügyvédtől kérdezd meg mit tehet a hátad mögött ami a károdra van,ha a ház iratai nála vannak?

tanulj meg sakkozni,nehogy a feleséged lépjen mindig előbb

légy résen,és HARCOLJ MAGADÉRT+GYEREKÉRT!NE HAGYD MAGADAT!

Előzmény: xxxentúl (1932)
marosz Creative Commons License 2010.07.24 0 0 1935

Se gyerektartást semmit nem akar fizetni sőt a szálámat lehúzta a mínusz végső határáig !! "

szia!

ébresztő!

na az első sokk után azonnal

-irány a bank,közös számla megszüntet!

-irány egy ügyvéd,és kérdezni,kérdezni,kérdezni

Előzmény: xxxentúl (1932)
xxxentúl Creative Commons License 2010.07.24 0 0 1934
17 év alatt csak észrevettem volna :( bár 17 évig szerelmes voltam és az vak mint mondják
3 éve elvégezte a főiskolát azóta kezdődtek a változások :( de álmomban sem gondoltam hogy ilyen előfordulhat :(
Előzmény: Törölt nick (1933)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.24 0 0 1933
döbbenet számomra hogy miylen nők vannak.......

az még okés hogy téged elhagy, de hogy a gyerekét is, az már nagyon durva.........

tudod nem hiszem el hogy valaki 180 fokos fordulatot vegyen, ez a nő ilyen volt korábban is csak vak voltál hogy nem vetted észre..........
Előzmény: xxxentúl (1932)
xxxentúl Creative Commons License 2010.07.23 0 0 1932
Tanácsra volna szükségem !!

 

17 évnyi házasság ment tönkre !

A párom 1 hete bejelentette hogy válunk !! tegnap mire hazaértem már el is költözött !!

Azt mondta elege van ő élni akar szórakozni stb . !!

3 éve pont az ö unszolására vettünk 1 nagy házat !! persze szép nagy  adóság van rajta !!

Azt mondta én maradjak nyugodtan a házba a gyerekkel !! ö lép!!

Ő 1 éve örökölt és ha eladja a szülei házát akkor meg lesz !

Én fizessem a törlesztőket és maradjak itt

Na de tegnap mire hazaértem csak pár dolog hiányzót néhány ruha és az összes írat a házról  !!

A gyerek nálam maradt !

 

Persze ö fizetni semmit nem akar !!

Na most kérdem én ha el akarja majd adni a házat és én fizetem a törlesztőt akkor is fele fele az arány osztozkodáskor !!

És ha később ragaszkodik majd a gyerekhez egy 15 éves gyereket kényszeríthet a birokság hogy az anyjával éljen !!

Mert én úgy vettem észre a birokságok sajnos nő pártiak !!

Se gyerektartást semmit nem akar fizetni sőt a szálámat lehúzta a mínusz végső határáig !!

Hozzáteszem nem is kértem nem is ragaszkodom ha ő is fer maradna

De a történtek után kételyeim vannak !!

 

17 évég volt a feleségem, minden amit módomban ált magkapott !! nem ilyenek ismertem meg nem is volt ilyen !

Egy nagyon nagyot családot összetört embert hagyott maga után !!

 

A válásért én is biztos hibás vagyok mert igen keveset mozdultunk ki

Apró mentségem hogy a házon dolgoztam mindent én csináltam ne kelljen iparosokat fogadni !!

Hogy maradjon a kasszába ruházkodásra is pénz !! na a vásárlási mániájáról úgyse mondót volna le :)

kaktuszka67 Creative Commons License 2010.07.23 0 0 1931
Az mit jelent, hogy folyamatban van a válóper? Volt már tárgyalás?
Előzmény: Tavaszi Encián (1929)
Tavaszi Encián Creative Commons License 2010.07.23 0 0 1930
És persze én vagyok a hibás a mai napért mert kiprovokáltam. Én hülye meg el is hiszem. Pedig már két és fél éve dolgozom magamon.
Előzmény: Tavaszi Encián (1929)
Tavaszi Encián Creative Commons License 2010.07.23 0 0 1929
Én még mindig ott tartok, hogy válóper folyamatban, férj nullát lépett előre és százat hátra. Három hónapja együtt lakunk úgy, hogy nem tartja tiszteletben a döntésem. Reménykedik, ,manipulál, sír, melodrámázik, színészkedik, bizonygatja, hogy ő semmit nem változott, hozzuk helyre. A gyerekeken keresztül is csinálja.
És közben már négyszer megfenyegetett, ma pedig hajszál választott el attól, hogy megverjen. Még itthon vagyok, de nem tudok aludni. Azt hiszem holnap elköltözöm a szüleimhez. Beteg, végletekig elkeseredett, kiszámíthatatlan ember. Eddig nem akartam otthagyni a közös lakást, de most megteszem mert félek. A gyerekeknek szüksége van egy egészséges lelkű szülőre. Ha van sapka rajtam az a baj, ha nincs, akkor meg az.
Előzmény: Dormir2 (1923)
Dormir2 Creative Commons License 2010.07.21 0 0 1928
Neked is nagyon köszönöm, kedves Motosca, fel fogom hívni az ügyvédnőt.
Előzmény: motosca (1926)
Dormir2 Creative Commons License 2010.07.21 0 0 1927
Köszi, mail ment.
Előzmény: Daphne1 (1924)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!