Keresés

Részletes keresés

japipapi Creative Commons License 2014.08.04 0 0 11417

Saját kreálmányom, nekem ez bevált.

Előzmény: Törölt nick (11416)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.04 0 0 11416

Nád oldalfal belüllre került. Esö védelem kipipálva. Rossz tepsi kiszemelve fürdönek :)
Etetö kiszemelve. Már csak itatót kéne választanom. De milyent lenne célszerü ?
A dobozukba ha rakok száritott szénát, nyúl alom amire gondoltam, az jó nekik vagy szalma kell, vagy mindegy ? Abba is belepiszkitanak ?

Törölt nick Creative Commons License 2014.08.04 0 0 11415

Köszönöm a válaszokat ! Akkor jó...mert én csak 1 családot akartam eredetileg is. 

Törölt nick Creative Commons License 2014.08.04 0 0 11414

Köszönöm az infót és helpet. Akkor leszedem és átrakom belüllre a nádat :)
Ez a fürj terrárium jól néz ki. Ez valami fürj wellnes ? :)
A mindenben megbotlást nem kell bemutatni. Nekem a feleségem olyan, elképesztö dolgokban képen el esni. Bár mondjuk velem is elöfordult hogy megbotlttam a zebrában. Ne kérdezzétek hogyan, lényeg hogy olyan vastagitott festéssel készült a gyalog átkelö hely. Tán fél centi ha volt, vagy még annyi se. Hát én majdnem pofára estem a felfestett zebrán, megbotlottam benne :) Ez már kb 5 éve volt, vagy talán több is. De aki látta még ma is emlékszik rá és vigyorognak. van ilyen :)

etilalkohol Creative Commons License 2014.08.04 0 0 11413

Pár kép a legújabb (tavalyi:) pincei 'fürjáriumról':)

 

 

 

Előzmény: etilalkohol (11411)
japipapi Creative Commons License 2014.08.04 0 0 11412

Szia!

- Nem muszáj teljes magasságban fedni náddal. Az uralkodó szél irányában teljes magasság + egyik oldal. a másik két oldalt elég 50 cm magasságban szélárnyékólnyi. Fény is elegendő télen, mert úgy sem nagyon fognak tojni.  Téliesítve is jó, mert kevésbé hordja be a havat.

- 15 -20 cm bőben elég, nem kaparnak mélyen.

- Nem fogod rávenni őket, hogy egy helyre tojjanak, ahol rájön, ott tojik, éppen ezért nagyon óvatosan mozogj a  ketrecükbe, mert nehéz észrevenni tojásaikat, ők az álcázás mesterei! :-))))

- Ez a deszka akadály jó ötlet, de csak azért nem írtam még soha, mert már estem pofára miatta! :-) Tudod, ilyen vénülő fazonnak, mint nekem, már minél kisebb akadály is meggondolandó, a kavicsot is inkább kikerülöm. :-)))))))

- Szegény blöki, akkor had szaladgáljon, talán fürjek is megszokják. 

 

Előzmény: Törölt nick (11404)
etilalkohol Creative Commons License 2014.08.04 0 0 11411

Üdv, nem lesz zavaros tőle, de kellemesen megszínezi és ízesíti is. Mielőbb szerezz be pár tojót és próbáld ki a receptet, hűtve a legjobb és limonádéra emlékeztet az íze.

Ismerem a linkelt fórumot, mert szoktam sört is főzni (még anno tás segített benne, remélem csak az ideje (unoka) nem engedi fórumozni és nincs komolyabb baja)...

A helyedben egy pincei ketrecet készítenék nekik elszívóval, így a tyúktetű elkerülné őket és meglenne a tojáshozam....

Előzmény: japipapi (11409)
japipapi Creative Commons License 2014.08.04 0 0 11410

Maximum 3-4 család. 1 család= 1 kakas és 3 tojó.

 

Előzmény: Törölt nick (11403)
japipapi Creative Commons License 2014.08.04 0 0 11409

Szia!

Kedves Barátom! Dehogy érted! :-) Semmi élc nem volt, csak szélesíteni szerettem volna szesztestvéri hajlamaid! :-)))))))))))))))))))) 

....... és komolyból: tényleg bele kell pakolni a fürjtojásokat? Valami zavaros lötty lesz az eredménye, nem? A fürjtojáslikőr jó volt (hogy eltűnt szegedi topiklakó társnők!)

Sajnos, mint gondolom tudod, leálltam a fürjezéssel. Van egy kakasom, mert sajna, drágám "jánya", addig szeretgette, hogy a tojó lelépett, gondolom nem bírta a túl szeretet. :-))))) Tervezem, elszaladunk Monorra, aug. 10-én , majd veszek egy két tojót és egy tojó galambot. Röhej, hogy itt van a "szomszédba", de soha nincs rá idő! Na, talán most.

Tudom, lehet élni fürjek nélkül is, de nem érdemes. :-))))))))))

 

Előzmény: etilalkohol (11407)
etilalkohol Creative Commons License 2014.08.04 0 0 11408

Én 20 centi mélyre tettem az alsó hálót, de szerintem 10 cm-re is elég, bár nálam kemény a föld. Mindenképp csatlakozzon az oldalhálókhoz azaz felhajtva tedd le. Ami gond lehet még, hogy ha megriadnak valamitől, akkor fel fognak repkedni és összetörik magukat, ezért mindenképp ajánlom a nádszövet borítást oldalakra, ez elég kb. fél méter magasságig, így a fény bejut...

Előzmény: Törölt nick (11404)
etilalkohol Creative Commons License 2014.08.04 0 0 11407

Értem, ezért tettem ide : "15-20 fürjtojássárgáját" ...

Előzmény: japipapi (11396)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.03 0 0 11406

Nekem ez a voiler 2,70x1,50x1,50-es. 3 méteres akart lenni csak elszabtam :)
4méteres bramac tetö lécet vettem. Az valamivel vastagabb és erösebb mint a sima.
Ennek 280ft/db volt az ára. A tyúk ketrec drót szintén 280ft/m.

Most ha azt mondom veszel 10 szál lécet, ami böségesen elegendö, az 2800 ft.

Ehhez kb 20 méter ketrec drót, 5600ft.

Sarok pántok, kb 30 db, aminek 20ft/db, + facsavar+u szög, = 10.-12.000 ft.

És ez 4 m2-es amiben kb 70-80 db fürj férne el, amiben én 50 et szándékozom rakni.
Igaz ebben nincsen benne az esö és szél elleni védelem anyaga,de az sem eget rengetö. Ha van udvarod én javasolnák valami hasonlót. Egy saját tervezésü és készitésü voiler. Kicsit szabadabban élhetnek, és nem madár kalitkában élnek.
https://www.youtube.com/watch?v=Vz34RiZhFag

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.08.03 0 0 11405

Vannak oldalak ahol azt olvastam 1 m2 -en kb 20-25 db tartható. Mint állat barát én 15-20 at javasolnák / m2. És nem taposó rácson.

Előzmény: Törölt nick (11403)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.03 0 0 11404

Köszönöm a választ.
Ha náddal be boritom az oldalát és lefedem. Nem lesz nekik fény szegény a helyük ?
A nád az jó nekik téliesitésre is ? Még van ilyen tyúk ketrec hálóm az is jó ?
Milyen mélyre tegyem a hálót ? A fürjek mennyire szoktak leásni, vagy csak a felszint kapirgálják ?
Meg még azon törengek,hogyan tudnám rávenni öket hogy egy adott helyre tojják mindig a tojásokat. Arra gondoltam az odújukba raknák valami tojó láda félét, bele fa forgácsot vagy szalmát. Vagy nekik mindegy ? Ott tojnak ahol rájuk jön vagy elbújnak? Szökés ellen jó ha a küszöb fölé, keresztbe felcsavarozok egy 20 cm-es deszkát ?
Kipróbáltam, 10 percre bezártam a kutyámat a ketrecbe. Szegény, egy világ tört össze benne, még kajával se tudom oda csalni már :)

Előzmény: japipapi (11399)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.03 0 0 11403

Egy 100x40 cm-es ketrecben hány fürj fér el ? 

Törölt nick Creative Commons License 2014.08.03 0 0 11402

Lehet nevetni fogsz, de nekem is kb 1 hete viszket a szemem. Ami azzal kezdödött,hogy a szemgolyómon volt egy vizhólyag szerü valami. Ez reggelre eltünt,de már kb 1 hete viszket a szemem sarka és szinte folyamatosan csipásodik, meg könnyezik. Akik értenek hozzá azt mondták a huzat miatt. A gépen amin dolgozok van szellözö ventilátor, az ajtó is állandóan nyitva van, vagyis huzat.

Előzmény: Fürjpapi(Barni) (11401)
Fürjpapi(Barni) Creative Commons License 2014.08.03 0 0 11401

Sziasztok! Van egy aprocska gondom...

Egyik kakaskámnak levezik mindkét szeme, volt nap, hogy egyiket sem tudta kinyitni, máskor jobban van, de folyamatosan problémája van...szerintetek mit jelent? Mi okozhatja?

Mi szokott lenni a jele, ha huzatot kapnak?

 

Köszi elöre is a válaszokat!

japipapi Creative Commons License 2014.08.03 0 0 11400

"Tök idegesitö nem tudom szerkeszteni a saját irásom." Igen, engem is zavar. Tájékozódtam  a  Fórum guruktól, de azt a válasz kaptam, hogy nem tervezik. http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=131007078&t=9111525 :-(

Lehetne egy dupla ajtót (előteres), de nem fontos, megszokod, meg fognak téged is ismerni, oda fognak rohanni és nem a lelépésre gondolnak.

Előzmény: Törölt nick (11398)
japipapi Creative Commons License 2014.08.03 0 0 11399

Szia!

Gratula az építményedhez. Javasolnám, ha teheted tegyél tetőt, ne ázzanak.  Helyi ismered szerint az főszéljárás felől mindenképpen védd őket, a huzatra nagyon érzékenyek. Az oldal falak jó lenne nádszövettel takarni, talán szebb és természetesebb a fólia. A "padozat" megfelel a föld, homok, de az alulról jövő támadások (patkány, menyét, nyest, akár róka) ellen, javasolt a föld alá terített kerítésdrót. Tehetsz be akár egy kis kúszófenyőt, növelheted a természetességet, a fürjek alá szoktak vackolni. Szokták bevetni gyorsan növekedő növényekkel, pl.: búza, árpa, szeretik csipegetni.

Hol tudod nevét, zeolit, jó anyag, érdemes beszórni nekik.

További jó barkácsolást.

Előzmény: Törölt nick (11397)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.03 0 0 11398

Tök idegesitö nem tudom szerkeszteni a saját irásom.
Azt lefelejtettem a kérdésböl,hogy ha bemegyek hozzájuk, hogy ne szökjenek ki ugyan belüllröl is belehet zárni de gondolom valahogy ki tudnak slisszanni ha nyilik az ajtó. Valahol olvastam le kell lógatni valami függönyfélét , az müködne, vagy mi javasoltok szökés ellen ?

Törölt nick Creative Commons License 2014.08.03 0 0 11397

Sziasztok.
Elkészült a fürj voiler és azt hiszem sikerült végleges helyet találni nekik.
Szeretném a véleményeteket kérni. Kell e valamit változtatni rajta, megfelel-e majd a fürjeknek. Még arra gondoltam talán az egész tetejét lezárnám ne essen be az esö, és esetleg az oldalán neylon fóliábal boritanám a huzat ellen. A jobb szélén nem látszik,de ott beton lapok vannak mellette amin kövek vannak, a másik szélén deszka amin kivülról kövek vannak.A hátulján ott nincs semmi, csak rózsa bokor. Ott viszont a laza földön megtoltam az egészet igy feltolta a földet. Van kutyánk, elvileg a ragadozókat mint menyét, macska, és egyebeket elüldözi. Itt szerintem max a vakodn ha feltúr. Kérdésem még az lenne ez a föld jó nekik fürdönek vagy mindenképpen rakjak be nekik valami tálcát amiben éles homok van és zeolit ?
(Bocsi nem tudom hogy kell helyesen irni a zeolit nevét)
Felvettem videóra, talán igy jobban látszik. Szerintetek ekkora területen hány darab fürj ami még kényelmesen elfér ?
Elöre is köszi szépen.
https://www.youtube.com/watch?v=Vz34RiZhFag

japipapi Creative Commons License 2014.08.03 0 0 11396
Előzmény: etilalkohol (11388)
japipapi Creative Commons License 2014.08.03 0 0 11395

Szia!

Ne komolykodj! Az már "rőff"! :-))))))))))

 

Előzmény: Törölt nick (11389)
etilalkohol Creative Commons License 2014.08.03 0 0 11394

99%, hogy igen... az étrendjük is változott?

Előzmény: K Norbert98 (11393)
K Norbert98 Creative Commons License 2014.08.02 0 0 11393

Sziasztok:)

Kb 1 hete vásároltam 5 db tojo fürjet.Ahogy elhoztam elso 2 nap tojtak és azota szünet:)csak egy tojo tojik.Szerintetek ez a helyváltoztatás miatt van?.

etilalkohol Creative Commons License 2014.08.02 0 0 11392

A fórum azért jó mert nem egy tőről fakad... egy (web)oldal a nevében hordozza az egyoldalúságot is:( Ha kell még fokozom, de szerintem ennyi a lényeg...

Előzmény: Törölt nick (11390)
etilalkohol Creative Commons License 2014.08.02 0 0 11391

MOFF: Fog az menni, nem tanulni kell, hanem gyakorolni :)

Előzmény: Törölt nick (11389)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.02 0 0 11390

Bocsi a dupla posztért. Eszembe jutott talán hasznossá is tehetném magam. :)
Az jutott eszembe,hogy a fürjekröl információt, leirásokat mindenfelé szétszórva a neten lehet találni, és az jutott eszembe talán jó lenne ha valamilyen formában lenne valamiféle "hivatalos" honlap, vagy egy hely ahol ha nem is minden de sok mindent meg lehetne találni ebben a témában. Okulva ezen a forumon, ugyan itt is megvan minden de már több ezer oldallá duzzadt a kommentek miatt.

Szóval nekem van egy bérelt tárhelyen és saját domainen egy honlap. Ez ugyan egy ingyenes online játékról szól,de elvben csak. Régebben sokat foglalkoztam ezzel de mára a honlapomon én vagyok egyedül regisztrált tag.

Szeretném felajánlani,ha valaki érez rá energiát és szándékot én szivesen létre hozok akár forumot akár egy oldalt ami a fürjekröl szól. Aki ezt felvállalná az jelezze, megadom a honlap cimet, ott regisztrál, én admin jogot adok neki és szerkesztheti belátása szerint. Illetve nem tudom nektek mi a véleményetek erröl, hogy egyáltalában kell-e ilyen, de ha igen akkor szóljatok.
és köszi. off :)

Törölt nick Creative Commons License 2014.08.02 0 0 11389

"Muff"

Értek én a szép szóból. Teljesen igazatok van. Gyakran gyorsabban jár a kezem mint az eszem.
De ez tetszik, most mindenki indián lett ? Mindenki "off" -ogat ? :) Mert ha igy van, jobban járok ha szót fogadok mert lehet ugy járok mint a fürj. megleszek skalpolva :)
Annak is örülök,hogy itt nem ugy van mint sok helyen. Ilyenért elszokták küldeni az illetöt a náthás .... . , szóval oda :)
Igérem megpróbálok meg komolyodni :)

Előzmény: japipapi (11382)
etilalkohol Creative Commons License 2014.08.02 0 0 11388

MOFF:

Íme, a gyömbérsöröm receptje:
Vegyünk 1 kg cukrot (vagy 1 kg méz) és hozzáadunk 1 db. hámozott és összenyomott citromot, 15 dkg reszelt gyömbért és 1 dl borecetet (nálam ez almaecet). Ezután hozzáöntünk 3-4 liter forró vizet, majd ha kihűlt hozzákeverünk 15-20 fürjtojássárgáját és 3 dkg élesztőt (nálam 2g borászati fajélesztő). Majd az egészet 3-5 napig mérsékelt meleg helyen állni (erjedni) hagyjuk, és tiszta üvegbe töltjük.

A cukrot/mézet lehet csökkenteni, a 3-5 nap is kitolódhat: minél előbb palackozzuk, annál inkább lesz szénsavas. Vigyázni kell, mert könnyen robbanhat (veszélyes) a dolog azaz valamilyen ládában érdemes 'érlelni'...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!