Keresés

Részletes keresés

galaxi46 Creative Commons License 2014.10.25 0 0 4962

Köszi! Ez is segítség, hogy van részleges OEP finanszírozás. Az ünnepek előtt jött ki a sérvem és azóta itt vagyok betojva:(

Előzmény: K.Zoli9 (4960)
K.Zoli9 Creative Commons License 2014.10.25 0 0 4961

Én a 6.héten kezdtem el a terhelést,és egyben a hasizom gyakorlatokat is,de ha jól emlékszem a doki azt mondta hogy a negyedik héten célszerű elkezdeni.Nem kell erőltetni az elején kb.1 perces hasizom torna naponta kétszer!

Előzmény: golgemáj (4959)
K.Zoli9 Creative Commons License 2014.10.25 0 0 4960

Üdv.

Privit nem szívesen adok ki,mert csak munkahelyi van!Az árakról a honlapon tudsz tájékozódni,de a műtét ára az mindenkinek személyre szabott,tehát attól függ,hogy milyen a sérved állapota.A felét egyébként az OEP állja.(www.miniplasztika.hu )itt megtalálod az orvos elérhetőségét,és majd ő pontosan tájékoztat mindenről.Ez a legbiztosabb!!

Előzmény: galaxi46 (4958)
golgemáj Creative Commons License 2014.10.25 0 0 4959

Zoli valóban 3.- ik héten ellehet kezdeni a hasizom tornát? Napi 2-3 alkalommal mindössze 1 percbe ahány felülés belefér ? Vagy van jobb gyakorlati megoldás ?

Előzmény: K.Zoli9 (4922)
galaxi46 Creative Commons License 2014.10.24 0 0 4958

Kedves K.Zoli9

 

Priviben tudnál valami közelebbit az árakról? Lágyéksérv műtét előtt állok és az eddig olvasottak közül Csiki dr-tól mindenki csak jókat írt.

Előre is köszi.

 

Attila

redpit kukac citromail.hu

 

Előzmény: K.Zoli9 (4794)
tristen Creative Commons License 2014.10.22 0 0 4957

valójában azt szerettem volna írni, hogy , ..

 

Isten ments, .. :)

tristen Creative Commons License 2014.10.22 0 0 4956

Szia!

 

Van még időd, ..

 

Kocogni? Istent ments, .. :)

 

Kitartás!

Előzmény: krumpleeeee (4954)
Nyzso Creative Commons License 2014.10.22 0 0 4955

Szia!

 

Nálam így ment:

Az első öt napban nagyon fájt,ülni egyáltalán nem tudtam,majd szépen fokozatosan enyhült a fájdalom és a második hét vége felé már le tudtam ülni.

Néha egy-egy váratlan köhintés vagy tüsszentés komoly fájdalmat tudott okozni.

Már három hete,hogy műtöttek de még mindíg nem 100%-os,autót már vezetgetek de beszállni még fájdalmas néha,sokat javult a dolog de már én is unom!

Kitartás!

Előzmény: krumpleeeee (4954)
krumpleeeee Creative Commons License 2014.10.21 0 0 4954

Sziasztok!

 

2 hete műtöttek (1 napos sebészeten,hagyományos varrással nem folttal,és fölszívódó varrattal).A kontroll 1 hét múlva lenne de elmarad.Kétszer kellet kötést cserélni mert kicsit átvérzett de azt mondták nem gáz.

Lenne pár kérdésem :a kötést mikor vettétek le végleg?gond nélkül ülni?simán menni meg felülni?hason feküdni?én még most is az ágyat nyomom de sétálni felkelek.Nem lesz gond a sok fekvéstől?És naponta többször áramcsapás szerűen összerándul a varrásnál az izom.Ti mikor mehettetek  úszni először vagy kocogni?

Kezdem kicsit unni a dolgot :)

tristen Creative Commons License 2014.10.21 0 0 4953

Szia!

 

Teljesen normális.

 

Kitartás!

Előzmény: Namostatuti (4951)
Landsmann_ Creative Commons License 2014.10.20 0 0 4952

Nekem a csípőm fájt sokáig a műtét után. 

Előzmény: Namostatuti (4951)
Namostatuti Creative Commons License 2014.10.20 0 0 4951

Túl vagyok a kapocskiszedésen, így a műtét után 4 nappal, ez normális, nem merek nagyon mozogni, mert félek, megnyílik.. :( Normális, ha az ember járkál, és megfájdul a dereka, onnan meg lesugárzik a combba?? Én a farba szúrt injekció utóhatásának vélem, lehetséges? kb 10 perc, negyed óra fent lét, csoszogás után kezdi.. Lehet, csontig tolták azt a szurit?

viziló79 Creative Commons License 2014.10.18 0 0 4950

Szia! Én a C-vitamint napi 1000-2000 mg-os adagban szedtem, valamint magnéziumot és B6 vitamint is szedtem és szedem még ma is a műtét után 3 héttel. Hogy használt-e valamit, azt nem tudom, de szedtem. Elvileg gyorsítja a sebgyógyulást a nagy dózisú C-vitamin, a magnézium meg az izomzat regenerálásában segít.

Előzmény: golgemáj (4947)
tristen Creative Commons License 2014.10.18 0 0 4949

Kezdeményezem a közösségtől, hogy a továbbiakban

 

vagdalthús

 

legyen itt a beceneved, ..

 

:)))))))))))))

Előzmény: Landsmann_ (4948)
Landsmann_ Creative Commons License 2014.10.18 0 0 4948

20 centis vágás? Úristen, sütőlapát keze volt annak a sebésznek? :) Mielőtt mág a műtét előtt álltam, valaki azt mondta, a vágás mérete attól függ, mekkora a sebész keze. Hát nem tudom, rajtam 10,5 cm-es mindkét vágás. Szép szimmetrikusak, mert ugye mindkét oldalon műtöttek. Szabályosabban nem is vagdalhattak volna. :)

Előzmény: Namostatuti (4945)
golgemáj Creative Commons License 2014.10.18 0 0 4947

De az ödéma és vizenyő duzzanattal járna nem ? Tehát többlet folyadék lenne ott, nekem meg semmi duzzanatom nincs, csak az érzékenység és a fájdalom. Tehát nem tudom mitől fáj, mi az oka, a műtét után mikor felébredtem kezdtem el érezni, ahogyan a combtőnél is ezt az érzéketlenség félét is, de a here mégse érzéketlen, hanem fájdalmas. Mennyi idő mire elmúlik? Mert azt találtam a neten, hogy ha beleszurkál a herébe valakinél az több hónap is lehet, de ez nem szurkálás nálam. Amúgy a C- vitamint mennyi ideig kell szedni? Kitartás a frissen műtött kollégáknak.

Előzmény: viziló79 (4920)
tristen Creative Commons License 2014.10.18 0 0 4946

Szia!

 

Köszi a gyors beszámolót, ... Szerintem minden rendben van, ..

 

Pihenj sokat, de járkálni is kell, mert ilyenkor nem szabad csak feküdni, ..

 

Minden nappal egyre jobb és jobb lesz, ..

 

Kitartás! :)

Előzmény: Namostatuti (4945)
Namostatuti Creative Commons License 2014.10.18 0 0 4945

Sziasztok! Túl vagyok a műtéten, hát nem volt a legjobb érzés, de túléltem. Helyi érzéstelenítés volt, de majdnem mindent éreztem, amit ténykedtek odabent. Kb 20cm-es vágásom van, amit végig kapcsoztak, szerdán műtöttek, tegnap reggel elengedtek haza, holnap reggel mehetek kapocskiszedésre. fájdalomcsillapítót csak este veszek be elalváshoz, napközben nemigen kell, sétálni csak keveset tudok, mert ami "bátorító" szurit kaptam a hátsómba, annak a helye fáj rendesen, és kisugárzik a derekamba, és le a combomba is egészen a térdemig. Ez majd remélem idővel elmúlik, a seb húzódik rendesen, picit csipked is néha, ez gondolom normális ebben az esetben, így pár nappal a műtét után. Enni műtét elötti nap délben kaptam utoljára, műtét napján semmit, majd másnap reggel csak nagy unszolásra, mert majdnem éhen haltam már.. :) Minden sorstársamnak gyors gyógyulást, illetve fájdalommentes műtétet, aki még elötte áll. 

Nyzso Creative Commons License 2014.10.18 0 0 4944

Szia!

 

Sajnos fizikai munkát végzek már kb. húsz éve,talán ezért is alakult ki a sérv+genetika nyilván.Szerintem még az irodai munka is necces lehet mert például fél-egy óránál többet nem jó még ülni mert utána jobban fáj.

Előzmény: tristen (4943)
tristen Creative Commons License 2014.10.17 0 0 4943

Szia!

 

Attól függ, mit dolgozol?

 

Irodai munkában nem akadály ez az idő, ..

 

Fizikaiban igen, legalább 6 hét, ..

 

Kitartás!

Előzmény: Nyzso (4941)
vismajor1 Creative Commons License 2014.10.17 0 0 4942

ráadásul vigyaztam is magamra de kiujult,hálo oide vagy oda,,, hidd el én szeretném alegjobban tudni,ha a  halo alatt akkor talán orrára koppintok a hálos dokimat,de csak legyek tul ujra a  dolgokon,

Nyzso Creative Commons License 2014.10.16 0 0 4941

Kedden voltam a második egyben utólsó kötözésen,tizenkét napos voltam akkor és azt mondta az orvos,hogy mehetek dolgozni,ezt írásba is adja.

Azért az meleg nem!

Nyzso Creative Commons License 2014.10.16 0 0 4940

Nekem műtét előtt sem dudorodott ki semmi csak ha köhögtem,de akkor is csak a doki tudta kitapintani.Sajnos a jobb oldalon is megvan a sérv ugyhogy előbb utóbb azt is meg kell csináltatni,de ott sem látok dudorodást,nyilván kezdődő sérvek ezek.

 

Előzmény: viziló79 (4938)
gurabli Creative Commons License 2014.10.16 0 0 4939

Nagyon korrektek. És a doktornő is az. Ráadásul rengeteg ilyen műtétet csinál és ebben pont a gyakorlat és a rutin számít leginkább. Nem örültem, hogy 200km-t kell utaznom a műtét miatt, de vállaltam és utólag sem bántam meg. Biztos, hogy van még jó hely, talán más is tud segíteni, persze ez mindig relatív, hogy mi számít jónak, de ketten már vagyunk itt a fórumon, akit a doktornő műtött és elégedettek vagyunk (kopp-kopp).

Tudtommal egyáltalán nem kizáró ok a kiújulás, de erről a doktornőt kérdezd. Felhívod a sebészetet, kéred a doktornőt és elmondod, hogy miért keresed. 

 

Jobbulást mindenkinek!

 

Előzmény: vismajor1 (4932)
viziló79 Creative Commons License 2014.10.16 0 0 4938

A sérv kiújulás első jele a korábbi sérv helyén időnként megjelenő duzzanat. Erre mindenkinek érdemes figyelni.

viziló79 Creative Commons License 2014.10.16 0 0 4937

Szia! Nem igazán értem, hogyan újult ki, ráadásul hálót is ültettek be. Elég kicsi az esélye a kiújulásnak.

Előzmény: vismajor1 (4935)
tristen Creative Commons License 2014.10.16 0 0 4936

Sziasztok!

 

Akiket mostanában műtenek, nagyon sok sikert nekik, és gyors felépülést kívánok! :)

 

Kitartás!

vismajor1 Creative Commons License 2014.10.15 0 0 4935

hát ennek nem orulok,de majd lesz valami,,,,koszi kitartást mindenkinek,

Landsmann_ Creative Commons License 2014.10.14 0 0 4934

Én úgy tudom, kiújult sérvet laparoszkópos technikával nem csinálnak. Marad  a hagyományos késelés.

Előzmény: vismajor1 (4932)
Nyzso Creative Commons License 2014.10.14 0 0 4933

Szia!

 

Hogy történt,hogy csak hat hónapot bírt a háló,rosszul csinálták meg vagy más oka volt?Mik ennek a tünetei,eléggé félek én is a hasonló dolgoktól,engem tizenkét napja operáltak hagyományos módszerrel,hálóval.Sajnálom,hogy ez történt veled,kitartás!

Előzmény: vismajor1 (4932)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!