Keresés

Részletes keresés

...slr... Creative Commons License 2018.09.03 0 1 76512

Baromi jók a képeid, de a filenevek se semmi! (Ígyjárások minisztériuma - hogy csak egyet említsek)

Amiről Hamster azt mondja, nem volt jellemző a környékre, szerintem meg de, én emlékszem gyerekkoromból, Albertfalván például az egykocsis 9-es ilyen volt.

Előzmény: gxy_gfx (76511)
gxy_gfx Creative Commons License 2018.08.27 0 1 76511
gxy_gfx Creative Commons License 2018.08.27 0 1 76510

Budafok, Városház tér. Külön érdekesség a 43-as villamos.

gxy_gfx Creative Commons License 2018.08.26 0 1 76509

Terv utca, este

 

Nagy kár egyébként, hogy elprojektelik a Bíbic utcai kilátást, volt ott azér' pár szép naplemente.

...slr... Creative Commons License 2018.08.23 0 0 76508

Közelmúltban volt dolgom a vizesemberrel, aki Csőszaki néven található Halásztelken. Pontos volt, rendes volt, az öreg vaskádat egyedül kitépte, kitalálta az új beépítésének módját, és azonmód meg is csinálta. Elfoglalt, gyakran szól a telefonja, de ha valamit elvállal, azt megcsinálja. Ráadásul nagy lokálpatrióta, azon fáradozik, hogy a túloldali Duna-part ne olyan legyen, mint a miénk és a XI. kerületi.

Előzmény: AarPoe (76507)
AarPoe Creative Commons License 2018.08.23 0 0 76507

Sziasztok,

 

Leendő XXII. kerületi házunk teljeskörű felújítás előtt áll. Tudna valaki esetleg olyan céget mondani, amelyik korrekt áron, megbízható munkásokkal, időpontokat betartva, rugalmas fizetési ütemezéssel dolgozik és hajlandó kötbéres szerződést kötni?

Nem kérem senkitől, hogy ilyen cégek után guglizzon, ellenkezőleg: hús/vér tapasztalatok érdekelnének olyanoktól, akik a közelmúltban átestek hasonlón. :)

 

Nagyon köszönöm előre is!

...slr... Creative Commons License 2018.07.30 0 1 76506

Mint mindig, nagyon jók a képeid. De az a borvonatos különösen megérintett. Önmagában is eszméletlen jó kép, de nekem ráadásul felidézi a gyerekkoromat, mikor a dzsungelünkben volt egy ilyesféle saját mozdonyunk.

Előzmény: gxy_gfx (76505)
gxy_gfx Creative Commons License 2018.07.29 0 2 76505
ppapa Creative Commons License 2018.06.29 0 0 76504

És elérkezett a találkozó napja, estve lehet indulni a Lics Pincészetbe!

 

15. Díszpolgártalálkozó

Június 29-én, este 6 órától

a Lics-pincében!

(Budafok, Kossuth Lajos ucca 44.)

 

 

 

Jönnek természetesen a díszpolgárok (hozzátartozóikkal), illetve plusz nemtopikoló klauzálosok és egyéb olyan személyek -főként a korábbi találkozókon részt vettek- akik valamely okból nem itt a topikban jelentkeztek.

(Előzetes összegzésként kb. 60 főre számíthatunk.)

 

Jöhet még olyan egyén, olyan topiktag, aki meggondolta magát, csak eddig nem iratkozott föl a listára!!! Az elmúlt 15 év gyakorlata szerint már 1, azaz egy hozzászólás e topikon belépésre jogosít.

És reményeink szerint ambiciózus leánkák hoznak sajátkezűleg sütött süteményt is.

 

Érezzétek jól magatokat!

          

ppapa Creative Commons License 2018.06.20 0 0 76503

A váratlanul lenyűgözően nagy érdeklődésre való különös tekintettel –és a további jelentkezéseket motiválni igyekvőleg– fogadjátok szeretettel a 15. Díszpolgártalálkozó minden topiktagra vonatkozó meghívóját:

 

Előzmény: ppapa (76502)
ppapa Creative Commons License 2018.06.17 0 0 76502

Szolgálati közlemény!

 

Szervusztok! Idén is hirdetem –hagyományaink szerint- itt is, most már tizenötödik alkalommal:

 

15. Díszpolgártalálkozó

Június 29-én, pénteken este 6 órától

a Lics-pincében!

(Budafok, Kossuth Lajos ucca 44.)

 

 

A résztvevők listája:

 

1. villa
2. Titkár urunk
3. ... 

4-5. ppapa + 1 fő

6. … itt lehet folytatni!

 

Továbbá a díszpolgárok és hozzátartozóik

Azon kívül a Klauzál Gábor Társaság tagjai.

És egyes különleges státusú egyének. :)

 

Nyilván még idén is okoz meglepetést egyeseknek, hogy a korábbi évektől eltérően nem március 15-én hirdetik ki a kerület jeleseinek díjazását, de erre már az alábbi –tavalyi- híradás szolgál magyarázatul:

 

http://budafokteteny.hu/hir/eloszor-rendezik-meg-a-kerulet-napjat

 

Először rendezik meg a Kerület napját

 

A képviselő-testület tavaly májusi ülésén döntött arról, hogy 2017-ben első alkalommal – hagyományteremtő jelleggel – megtartjuk a Kerület napját. A rendezvényt ezentúl minden év június 21-én, Záborszky Nándor születésének napján rendezi meg az önkormányzat. – Ez is egy olyan alkalom lesz, amikor évről évre együtt tekintjük át, mit sikerült megvalósítanunk, mik a további közös terveink, és a különféle kerületi díjak ünnepélyes átadásával köszönjük meg a közösség érdekében kiemelkedő munkát végző polgáraink teljesítményét – közölte a Kerület napjáról a Budafokteteny.hu-n Karsay Ferenc polgármester.

 

 

A június végi időpont és több tényező együttállása adta a 29-ei időpontot a találkozó napjául, ezért idén most már másodjára nem tudunk két napot ajánlani az új díszpolgárnak, de igyekszünk megoldani a feladatot.

 

És már tudva az időpontot, kéretik minél előbb megejteni a jelentkezéseket akár itt, akár levélben!

Azért mondom ezeket mindig újból és újból, mert nem mindegy, hogy hány főre lészen az elemózsia. A borral nincs gond ugyebár, az helyben van.:)

 

Amint írtam is, minden tudnivaló részletesen egy korábbi, a 64805-ös hozzászólásomban olvasható!

Ha valami netán nem világos, tessék kérdezni!

Szeretettel várjuk a jelentkezéseiteket.

*Steve Creative Commons License 2018.06.13 0 0 76501

Köszönöm

Előzmény: ...slr... (76500)
...slr... Creative Commons License 2018.06.12 0 2 76500

Szia, nagyon sajnálom, hogy ilyen szörnyűség ért. Annak viszont örülök, hogy jó volt a tűzoltók-mentők hozzáállása.

 

https://22.kerulet.ittlakunk.hu/holmi/legfontosabbak/omsz-budafok-mentoallomas

 

https://22.kerulet.ittlakunk.hu/holmi/tuzoltosag-katasztrofa-vedelem-polgari-vedelem

 

Talán mindkét örs közvetlenebb elérésében segít polgármesterünk, ha őt közvetlenül keresed meg: 

http://budafokteteny.hu/onkormanyzat/polgarmester

 

Saját tapasztalatokon alapuló mély átérzéssel kívánok neked gyors felépülést és a bajok mielőbbi elfeledését!

Előzmény: *Steve (76499)
*Steve Creative Commons License 2018.05.30 0 2 76499

Elnèzèst a zavaràsèrt a budafoki mentősökhőz ,tűzoltókhoz  tud valaki elèrhetősèget? Feb 26-n balesetet szenvedtem a 6 os úton ès szeretnèm megköszönni a szakszerű segitsèget.

mind_the_gap Creative Commons License 2018.05.27 0 0 76498

Nekem is eszembe szokott jutni amikor az utcája előtt autózok el..

Előzmény: ...slr... (76497)
...slr... Creative Commons License 2018.05.27 0 0 76497

Ma ezzel a késsel ebédeltem, és eszembe jutott róla Sarnóczay Gyuri, a bryndzák tudója és hozója. Nagyszerű ember volt.

Előzmény: Törölt nick (18431)
villa Creative Commons License 2018.05.26 0 0 76496

Majecsko tényleg csodálatos, és üdítő, hogy lengyelül is beszélgethetek vele... :-)

Előzmény: Zitka (76495)
Zitka Creative Commons License 2018.05.23 0 0 76495
504LACI Creative Commons License 2018.05.19 0 0 76494
linfury Creative Commons License 2018.04.26 0 1 76493

2018. április 26 ... Rózsakert utca 29/a előtti vízakna. 

Október óta kerülgetjük az oszloppal jelzett, az iskola előtti tereprendezéshez járó nagygépek által betört fedőt ... eleinte 2 oszlop jelezte, mára egy maradt ... A hétfői vihar azt az egyet is elvitte, de szerencsére meglett, de ma látom, hogy már nem betörve van a fedél, hanem nincs ... utólag visszgondolva, már kedden is csak egy pozdorja lemez volt rajta, ami csak a felét fedte. Tehát most, a bölcsőde közvetlen közelében, az út közepén tátong egy kb 50*50 cm-es, több méter mély lyuk ... hónapok óta levelezik a ház az ügyben, most én ois eleresztettem már egy telefont ... kíváncsi vagyok, hogy a közvetlen balesetveszély meghozza-e az intézkedési hajlandóságot a megfelelő helyen. 

Annak illusztrálására, hogy nem a levegőbe beszélek ... íme a lyuk ... a 39-es topánom, csak a viszonyítás miatt van ott

...slr... Creative Commons License 2018.04.23 0 0 76492

https://youtu.be/E7ZtXcTkEp0 ez például képes ezt a mennydörgés-szerű hangot produkálni, a négy hajtómű fordulatszámai közti különbség megadja azt a vibrato-t a mély hangok tartományában.

Előzmény: ...slr... (76491)
...slr... Creative Commons License 2018.04.23 0 0 76491

A legtöbb polgári repülőgép sugárhajtóműves, utazásaim során csak kisebb repülőgépek voltak légcsavar hajtásúak. A kis sportrepülőgépek hangja magas, és azok sötétedés után ritkán járnak. A jetek hangereje az elmúlt évtizedek során sokat csökkent, a légcsavart viszont nem nagyon lehet lehalkítani. Szerintem ezt az észlelt hangot nagy méretű, légcsavar hajtású (jellemzően katonai) szállító gépek okozzák - szerintem.

Előzmény: intu (76486)
gxy_gfx Creative Commons License 2018.04.17 0 1 76490

Vasárnap ennyire futotta a Kerületből.

 

Viszont van Árkász utca és Alsó Sas utca.

gxy_gfx Creative Commons License 2018.04.10 0 0 76489

Máshol is szoktak kellemetlenül alacsonyan szállni a gépek, a Svábhegy környékén is tapasztaltam már húzósabb napokat. Egyrészt valóban jellegzetes a Doppler-hatás, másrészt van, amikor éppen ilyenkor állítják a fékszárnyat leszálláshoz, és ilyenkor nem csak a szárny geometriája változik meg, hanem a hang is, amit kiad.

 

Ugyanakkor ha repülő okozza az emlegetett hangot, akkor elég valószínű, hogy nem csak naponta egyszer hallani, hanem huzamosabb ideig többször is, amíg meg nem változik a szélirány, és máshonnan közelítik meg a gépek a leszállópályát.

Előzmény: mind_the_gap (76488)
mind_the_gap Creative Commons License 2018.04.10 0 0 76488

Szia,

Egy lehetőség:

Amikor jönnek be Ferihegyre a gépek és ezt felettünk teszik, akkor szokott ilyesmi hang jönni belőlük. Állítólag a doppler effektus miatt van. Ezt könnyen ellenőrizheted, mert előtte és utána is hallatszik még a gép zúgása.

Előzmény: intu (76486)
zöld küllő Creative Commons License 2018.04.09 0 0 76487

Ejj, a nagy öreg a Kő utcából még romjaiban is milyen szép!

Előzmény: gxy_gfx (76485)
intu Creative Commons License 2018.04.09 0 0 76486

Sziasztok!

 

Pár napja már, egy érdekes zajra figyelek fel. Megpróbálom leírni, hogy milyen jellegű.

 

Általában esténként hallani, kb. 8 után szoktam észrevenni.

Ez a zaj valamiféle dörgés, mint amikor dörög az ég, öblös hangja van, nagyon mély zúgással kísérve. Ezt egy nap csak egyszer hallom. Van hogy minden nap. Remélhetőleg nyáron jobban kivehető lesz, nyitott ablaknál. Én a Rózsakerti lakótelepen lakom. Fényjelenséget nem tapasztaltam mikor ezt a hangot hallom. Valaki esetleg hallotta már?   

gxy_gfx Creative Commons License 2018.04.09 0 0 76485

Kő utca, Aszály utca, Nyél utca: 180408

 

A használható fénynek kb. az utolsó 20–30 percét értem el, de lehet, hogy az idén összesen ennyi fért bele nekem a virágzós szezonba a kerületben; eléggé tele van már a naptár.

villa Creative Commons License 2018.04.03 0 0 76484

Sajnos elképzelhető, a felszabaduló vasúti területeken, azok amúgy is nehezen hasznosíthatóak. Háros tudtommal marad teherpályaudvari funkciókkal, és az iparvágányi ellátások. Sajna amúgy a  kommunikáció a beruházásról szinte nulla, anno a 30a vonalnál külön honlapja volt a projektnek, bejárásokat tartottunk rendre, a NIF és a kivitelező képviselőivel, most a NIF elzárkózott mindenfajta kommunikációtól.

Előzmény: mind_the_gap (76483)
mind_the_gap Creative Commons License 2018.04.02 0 0 76483

ma olyan pletykát hallottam, hogy a József Attila utca aljánál egy Lidl fog épülni... Én nem hallottam ilyenről.. Igaz lehet?

 

Ha már ez a környék.. A 40-es felújítása kapcsán jó nagy mennyiségű sínpárt pucoltak el a környékén (Háros állomás). Ezek vajon vissza fognak épülni? Ha nem, akkor mi lesz a felszabadult hellyel? (gondolom Máv tulajdon).

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!