Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2018.10.07 0 0 165320

Akkor meggyőztél! Ez tényleg egy hamisítvány. Lett egy 10£-ért vásárolt papír nehezékem.  :-/      Köszönöm a segítséget!  

Előzmény: APT (165319)
APT Creative Commons License 2018.10.07 0 0 165319

Sajnos biztos. Ennek a szerkezetnek soha semmi köze nem volt sem az Omegához, sem Svájchoz. Pici sem.

Az ilyen órák egyébként valódi üveg gömbben vannak, ami elég ellenálló, a súlya is jelentős - ergo komolynak tűnnek, de nem azok.

 

A te órád egy efféle hamisítvány: https://forum.replica-watch.info/forum/replica-watch-general-discussion/229818-have-you-checked-these-fake-brass-glass-ball-clock-sold-on-ebay

 

És értéket sajnos tényleg nem képvisel. Eleve jogilag gyakorlatilag forgalomképtelen (elvileg el is kobozhatják, ha megpróbálnád neten árulni, hiszen hamisítványként tiltott termék - BTK296), de a gyakorlatban is filléreket ér, az Ecserin legutóbb árusnál egy ilyen 2eFt környékén láttam, és ha érdekelt volna egy picit is, szerintem egy ezresért is odaadta volna...

Előzmény: Törölt nick (165318)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.07 0 0 165318

Biztos? Láttam a neten több ilyen óra fotóját. Igaz ebből 2db volt magyar hirdetésés a többi külföldi. Ami megfogott benne az az üveg. Maga az óra és a külső réz karika elég réginek tűnik és az üveg ahhoz képest karcmentes tehát minőségi.

Előzmény: APT (165317)
APT Creative Commons License 2018.10.07 0 0 165317

Ad1: Az Omega soha nem gyártott ilyen kivitelű órát, de zsebóra szerkezetekből kisiparilag készültek később efféle üveggömbös asztali órák, a XX. század közepén népszerűek voltak.

 

Ad2: A rossz hír az, hogy ez egy olcsó, egyszerű, filléres kínai szerkezetre épült, közelmúltbeli közönséges hamisítvány, értéke kb: zérus.

Előzmény: Törölt nick (165316)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.07 0 0 165316

Sziasztok . Szeretnék egy kis segítséget kérni a képeken látható asztali Omega gömbóráról.

- pontos tipusa?

-mikori gyártású lehet? 

- legyártott darabszám?

-üveg tipusa? Zafir? Karcmentes az biztos.

-mennyit érhet? 

 

Próbáltam a neten keresgélni de szinte semmit nem találtam. Az Omega gyár története is elég felületesen van leírva tehát abból sem lettem okosabb. 

Ha tudtok valami linket akkor azt is megköszönném.

Aszpirin Creative Commons License 2018.10.04 0 0 165315

Kickstarteres márka. https://www.kickstarter.com/projects/maenwatches/vintage-inspired-dive-watch-with-eta-2824-2-swiss/description

A honlapjukon nem találtam semmilyen konkrét földrajzi címet, de holland-svéd véállalatnak mondják magukat, és állítólag svájcban szereltetik az órákat - a kikcstarteres oldaluk szerint, Luganoban van az összeszerelés helye. ETA-2824-2 Elaboré-t tesznek az órákba.

Mellesleg szerintem tetszetős design és kivitel, a képek alapján. 

Előzmény: Szivarvágó (165314)
Szivarvágó Creative Commons License 2018.10.04 0 0 165314
satzowlee Creative Commons License 2018.10.04 0 0 165313

-akkor ez is OFF:

-kövezzetek meg, de eléggé kiábrándultam az Orient-ekből, egyre több bug-os darab kerül hozzám, szerintem a Seiko-Citizen mellett nincs mit keresnie.

Előzmény: slumber (165309)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.03 0 0 165312

Igen,Igen. Ebből is látszik, hogy már rendesen keverem a dolgokat. Nincs mentségem a profiknál, csak gyenge védekezés, hogy laikusként száznál több különböző órát, számtalan magyar és külföldi cikket, fórumot , véleményt olvastam el. Mindenkitől elnézést és akkor most én egyenlőre el.

Előzmény: slumber (165309)
Aszpirin Creative Commons License 2018.10.03 0 0 165311

Nabakker, ezért kell frissíteni az oldalt, mielőtt válaszolna az ember :-)

Amíg elolvastam mindent, és választ írtam a legfelsőre, addig már Te is válaszoltál...

Előzmény: slumber (165309)
Aszpirin Creative Commons License 2018.10.03 0 0 165310

Az Roient is japán, nem svájci.

Előzmény: Törölt nick (165308)
slumber Creative Commons License 2018.10.03 0 1 165309

Szia! Az Orienttel is maradhatsz Japánban. :-)

Előzmény: Törölt nick (165308)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.03 0 0 165308

Köszönöm, már át is megyek. Az a helyzet, hogy svajciakkal kezdtem (Orient, Steinhart) aztán nagy buzgalmamban itt maradtam. Elnézést. (Lehet, hogy még visszajövök egy Orient Bravóval.)

Ui.:

Van valami jelentős következtetés levonására alkalmas oka annak, hogy az Orient döntő többségénél csak 1 év a garancia, a Seikónál több?

Előzmény: nickback38 (165307)
nickback38 Creative Commons License 2018.10.03 0 0 165307

Szerintem én írtam, de most sem gondolom másképp :-) Azért mertem ajánlani egy Kinetic-et, mivel magad is beválasztottál egyet a potenciális befutók közé. Ha a megbízhatóságot olyan tulajdonságnak tartod, ami a

mérleg nyelve lehet, akkor a solar a befutó.

Mindenesetre ha meglesz a döntés, akkor inkább a japán órás fórumon publikáld, a törzsközönség oda is "átjár", egy Seiko ott jobb helyen van : http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9198082

Előzmény: Törölt nick (165306)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.03 0 0 165306

Tényleg sikerült nehezíteni, ugyanis eddig is a solar vs. kinetic volt a problémám. Ezért is fordultam a fórumhoz, mert azért ez egy picit szakmaibb mint szubjektív kérdés. Egyetlen topik társunk válaszába próbálok kapaszkodni,aki azt írta, hogy talán a solárban kevesebb a hibalehetőség.

 

Előzmény: nickback38 (165305)
nickback38 Creative Commons License 2018.10.03 0 0 165305

Bármelyik jó, nézzd meg eredetiben és dönts. Ha sokat vagy szabadban és az nem vitorlázáshoz kötödik, akkor az "iránytűs" solar modell talán testhezállóbb.

Nehezítés képpen itt egy Kinetic - de nem direct drive - hasonló stílusban, ezt is meg tudod venni a Seiko-nál :

 

http://seikoboutique.hu/seiko-prospex-ferfi-sun049p1.html

 

A GMT funkciót nem feltétlenül tudja mindenki kihasználni, de jól mutat :-)

Előzmény: Törölt nick (165302)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.03 0 0 165304

 Valóban kompromisszumot kell kötni és kell egy fontos szempont ami alapján eldönti az ember és kész. Egyébként így is indul az egész, laikusként.

Tönkre ment az óra, ok kell egy másik. Elmegyek az üzletbe, veszek egyet ami tetszik. Hát igen, de megkönnyítem a dolgom, előbb szétnézek egy kicsit a neten.

Nna, itt kezdődik a baj. Én,pld. már a második hete lógok rajta és azt vettem észre, hogy már nem is az órát keresem, hanem megakarom érteni a szakmát. Minél mélyebben megyek bele, annál inkább mutat fel ujabb és ujabb problémákat és tár fel, egy minden tekintetben bonyolult de nagyon érdekes világot. Minden elismerésem az órás szakmának. Nagyon igazad van abban, hogy nincs egyetlen. Melyik a legjobb óra, melyik a legjobb mobil,melyik a legjobb autó, a legjobb mosógép,stb. ezekre tényleg nem lehet válaszolni.

Köszönöm a véleményedet.

Előzmény: nickback38 (165300)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.03 0 0 165303

Köszönöm a választ. Így már értem és megnyugtató. Én a "kitettséget" értettem félre és ijedtem meg, hogy nem jó nap hatásának kitenni, mikor pontosan azért szándékozom venni, mert sokat tartózkodom a szabadban.

Előzmény: x20fan (165301)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.03 0 0 165302

https://www.tutuora.hu/img/products/sne421p1.jpg

 

http://seikoboutique.hu/media/catalog/product/cache/1/image/600x/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/S/N/SNP117P1_1.png

 

Végül ez a kettő maradt, ezekből fogok a hétvégén választani. Megköszönném a véleményeket bármelyik óráról. 

x20fan Creative Commons License 2018.10.03 0 0 165301

Bírják a napot, nem lehet túltölteni. Viszont ha a napon 60-70 fokot is elérhet egy tárgy, az óra ráadásul fekete, akkor az nem tesz jót neki. A CTL920-as akku meg nem olcsó bele. Ha az óra karon van, akkor már nem lesz ilyen meleg, akkor mehet egész nap fullban a napfény. De kitenni és otthagyni nem jó.

Volt kérdés a visszajelzés nélküli órán az akku töltöttségi szintjével mi van, hát nem tudom. Ezen a Casion pl. ha a low szintet eléri, akkor nincs hangjelzés, se óránkénti csipogás, se ébresztő, ezt könnyű ellenőrizni. Ha ilyen sincs az órán, akkor felnyitás után az akku feszültségét kell megmérni, biztos lehet találni táblázatot, amivel megállapítható ebből a töltöttségi szint.

Az enyémhez adott kézikönyvben volt hozzávetőleges adat a töltésre is, hány lux a napsütés, hány óra alatt lép át az egyes szintekre. Megmértem a kis ledes lámpát luxmérővel, és a közepes szinten 0 távolságról elérte a napsütés erejét, tehát egy éjszaka a lámpa alatt megfelel kb. egy napi napoztatásnak, de 0 melegedéssel felügyelet nélkül. Ha ezt ismételgetem pár havonta, akkor sose fog lemerülni akkor se, ha két töltés között teljes sötétségben lenne.

Előzmény: Törölt nick (165293)
nickback38 Creative Commons License 2018.10.03 0 0 165300

:-))))))))))))

 

Te - ahogy áltlában mindenki - az ideális/tökéletes órát keresed, ami meg nem létezik. Ha meg tudsz barátkozni pl. egy Casio, Citizen, Seiko, Steinhart "négyszöggel", akkor szerintem vedd meg bármelyiknek azt a modelljét, ami a legjobban teszik. Az egyik valamiben jobb/rosszabb, a másik meg másban. Mindegyiknek legalább annyi előnye van a többivel szemben, amennyi hátránya. A lényeg az, hogy tudd, mire számíts a hétköznapokban/hosszútávon a kiválasztott óránál.

Előzmény: Törölt nick (165296)
nickback38 Creative Commons License 2018.10.03 0 0 165299

OFF:

 

Milyen világítótest van a lámpádban? A japán órás fórumon már futottunk ezzel egy kört, azután én is próbáltam utánanézni az "igazságnak". Egyrészről a  gyártók mesterséges fényforrásnál következetesen megkülönböztetik a mezei izzót és tsait a természetes fényhez közeli paraméterekkel dolgozó világítótestektől. Illetve újabban már nem is nagyon említik a hagyományos izzót. Másrészről nem megerősített források szerint a Seiko legalább kétféle solar technológiát használ, ami pariban van Eco Drive-val, az csak a magasabb árfekvésű modellekbe kerül bele - a cellát elviekben mindenki a Panasonic-tól veszi, az elektronika körül van/lehet eltérés. A tapasztalatok affelé tendálnak, hogy az Eco Drive kevésbé érzékeny a fény "minőségére", ideálishoz közelítő körülmények között viszont a Seiko technológia hatékonyabbnak tűnik a töltésben. Saját tapasztalatom az, hogy az elviekben top-on lévő Astron elég gyengén muzsikál, ha nem direkt napfény éri.

Előzmény: Hattori Hanzo2015 (165291)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.03 0 0 165298

Köszönöm, nem.

Előzmény: djeperto (165297)
djeperto Creative Commons License 2018.10.03 0 0 165297

Üdv.

Esetleg Luminox AIR The Lockheed Martin Collection F-16 Fighting Falcon Chronograph A.9123 vadiúj érdekelne?

Előzmény: Törölt nick (165274)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.03 0 0 165296

 Én a viselés szempontjából univerzálisabb solárt néztem ki, a Seiko Prospex Solárt.

Nem mintha nem volna mindegy, de nem a szerényebb ár miatt, hanem  annyira megtetszett ez az "iránytűs" lünetta (N,E,S,W) , úgy éreztem, hogy pont ilyen természet fanoknak találták ki. Nem tud sokat, sőt semmit,de nagyon jól néz ki. Ez a nap dolog kicsit megzavart, mert én meg pont azért választottam ezt a kinetic szerkezettel szemben, mert egyre több napsütés, klímaváltozás stb. ()Így nincs sok értelme . Újra megnézem a felhúzható automata kínálatot.) Egyébként van benne túltöltés elleni "megelőzés"- ahogy fogalmaznak- talán ez segít. Lehet, hogy a durvább hegyekhez egy G-sock Casio Solárt kell beszereznem.Vagy mégis a kineticet. Vagy azt a  Seiko5 felhúzható automatát. Nem inkább a Steinhart Tritont.

Ok, de az nem fémszíjas. Á, ott van az a problémamentes Luminox a jó tríciummal. Á, qvára túl van árazva, a Traserben meg már T100 van.

Ez már így megy hetek óta. Köszönöm a választ.

 

 

Előzmény: Aszpirin (165294)
Aszpirin Creative Commons License 2018.10.02 0 0 165295

Egyébként 590 euróért egész korrekt áron adják
alul-felül zafírral, és ilyen nagy vízállósággal.”


Így igaz, szerintem is elég korrekt az az ár. Még azt is hozzáteszem, hogy ha jól láttam ez az egyetlen modelljük, amelynél nemcsak a számlapon, hanem a ”ceramic” lünettán is minden jelzést, beleértve a számokat is, Supeluminova BGW9-cel festettek fel. És még ott a titán tokozás és szíj, ami gondolom az esztétikai megjelenésen túl ahhoz is hozzájárul, hogy kb 5 dekával könnyebb, mint a nemesacél testvérei.

 

Ami a klasszikus Submariner-dizájntól való eltérést illeti... aki ennél is markánsabb eltérést akar, annak ott az Ocean Two (vagy ez is másolja valamelyik klasszikus Rolex-modellt?)

Előzmény: Wreck Diver (165287)
Aszpirin Creative Commons License 2018.10.02 0 0 165294

Nem tudom, hogy lehet-e így általánosítani, vaószínűleg van solar és solar technológia között is valamennyi különbség. De leírom az én tapasztalatomat, ami sajnos offtopik itt, de talán a többiek elnézőek lesznek.

Természetjáráshoz (ami nálam igen gyakran magashegyi trekkinget jelent, nagyon zord körülmények között) én egy Casio Protrek PRW-5000-est használok, kb 7 éve. Na, az számtalanszor volt tűző napon, sőt, ami talán még “rosszabb”, tűző napon magashegyi, havas környezetben (ahol bizony a szemet is komoly szemüvegel kell védeni a “hóvakság” ellen). 

Mindezek után a mai napig semmi jelét nem mutatja annak, hogy a - számlapba épített, láthatatlan - napeleme károsodott volna. Nagyon kevés fénnyel is beéri, és ez lehet mesterséges is. A kb hét év alatt egyszer sem történt meg, hogy annyira lemerült volna, hogy újra be kellett volna állítani rajta az időt. Ha teljes sötétségben és mozdulatlanságban hagyod, akkor egy (hosszabb) idő után átvált valami nagyon minimál-energiaigényű üzemmódba: minden mutatója beáll 12 órás pozícióba, kikapcsolja a kis LCD kijelzőt is, de az időmérő “magja” így is működik. 

Egyszer már jóval 5 éves kora után, kb 6-7 hónapot “vészelt át” egy becsukott fa órásdobozban, tehát totál koromsötétben. Amikor kinyitotam a dobozt, láttam a “total alvó állapotot”. Kivettem, kézbe vettem, és kb fél perc telt el, mire feléledt: a mutatói beforogtak a pontos aktuális időre, elkezdett járni a másodpercmutató, és a kis LCD kijelzőt is bekapcsolta. Ezen ugyan “L” jelent meg, ami alacsony töltést jelez, de normál szobai nappali fényben is kb félóra után már “M”-re váltott (közepes töltöttség). Nem kellett ujra beállítani, stb.

Azért elképesztő, hogy energiagazdálkodásban egy ilyen óra már mire képes.

Hozzátenném, hogy hétköznapi viseletben csak elvétve használom, mert ahhoz túl nagy bumszli. De évek óta nem állt meg, és amint írtam, rengetegszer volt már közvetlen napfényen is. 

Az árát már rég megszolgálta. Nem várom el tőle, hogy az idők végezetéig ilyen jó lesz, de egyelőre még hibátlan.

HA minden solar óra így működik, akkor én nem aggódnék.

Előzmény: Törölt nick (165293)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.02 0 0 165293

"Napközben kevés fényt kap, éjszaka még kevesebbet, napra nem szívesen tenném ki."

 

Bocsáss meg tudatlanságomért, a jövő héten veszem meg első solár órámat és csak kérdezem, hogy ez a helyes eljárás a solár órákkal ? Nem bírják a napot ? (Akkor természetjáróként bajban leszek.)

 

És ha már itt tartunk, honnan lehet tudni a töltöttség szintjét ? (Ha nincs az órán állapot jelzés.)

Előzmény: x20fan (165292)
x20fan Creative Commons License 2018.10.02 0 0 165292

Nálam hozzáért az óra a lámpához, de mint írtam ledek, és kb. 0.5 W-on ment a lámpa, semmit nem melegít így.

Előzmény: Hattori Hanzo2015 (165291)
Hattori Hanzo2015 Creative Commons License 2018.10.02 0 0 165291

Én sem tapasztalom, hogy nem komálná a mesterséges fényt. Most is az íróasztali lámpám tölti. A felmelegedésre viszont figyelni kell, mert egészen távolról (30-35 cm) megvilágítva is meglepően "forró" lesz.

Előzmény: x20fan (165290)
x20fan Creative Commons License 2018.10.02 0 0 165290

a Seiko solar technológiája nem igazán abszolválja a mesterséges fényt

Na akkor jó, hogy Casio Tough Solart vettem, mert a kis ledes-usb-s lámpa alá betettem egy éjszakára, mindjárt felugrott HI-ra a MID-ről. Napközben kevés fényt kap, éjszaka még kevesebbet, napra nem szívesen tenném ki.

Előzmény: nickback38 (165288)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.02 0 0 165289

Köszönöm.

Előzmény: nickback38 (165288)
nickback38 Creative Commons License 2018.10.02 0 0 165288

Ezt így nem lehet megközelíteni - szerintem.

Tkp. egyik sem "jó", mivel a bennük lévő LiIon akku  - analóg kijelző esetén - tovább bírja, mint egy hagyományos - jó minőségű - gombelem, de a cseréje drágább lesz. Fórumokon fellelhető információk alapján az akku teljes életciklusára vetítve még mindig jobban megéri gyakrabban cseréltetni a gombelemet. Teljesen lemerítani nem ajánlott, mivel a Li nem szereti. Viszont ritkábban kell óráshoz járni, tokot nyittatni és "zöldebbnek" tartják. Mind a solar, mint a Kinetic  tartalmaz olyan technológiai "többleletet" a mezei quartz-hoz képest, ami el tud romlani és nem gazdaságos/lehetséges a cseréje. Bizonyos funkciók - pl. rádiós, vagy GPS időszinkron - viszont nem oldhatók meg gombelemmel, aminek ugye csak csökkenni tud a kapacitása. Amit még jó tudni, hogy a Seiko solar technológiája nem igazán abszolválja a mesterséges fényt.

A Kinetic-ről a Seiko lemondott egy időben, de állítólag a német piac visszahozta, mivel a napsütéses órák mennyisége miatt bizonyos országokban életképesebb, mint a solar. Közelít áll a mechanikus világhoz - van akinek ez számít.

Szerintem ezek afféle "alternatív megoldások", amik azért elég jól belesimulnak a mechanikus/quartz világba.

Nekem jó ideje van mindkettőből és eddig nem bántam meg. A jövőben sem tartana vissza a vásárlástól, hogy az említett technológiák bármelyike van a nekem tetsző órában.

Nagyon szigorúan véve talán a solar potenciálisan kevesebb hibalehetőséget rejt a mozgó részek hiánya miatt és ugyanezért kisebb/laposabb órákban is használható. Ritkán hordva, az akku élettartamának vége felé a gyakoribb töltési igényt is egyszerűbb abszolválni a solar-nál.

Előzmény: Törölt nick (165284)
Wreck Diver Creative Commons License 2018.10.02 0 0 165287

Egyébként 590 euróért egész korrekt áron adják
alul-felül zafírral, és ilyen nagy vízállósággal.

És még - persze a veszélytelen kereteken belül
- a klasszikus Rolex dizájntól is el mertek térni
a mutatószettel, a belső skálával stb.

Aszpirin Creative Commons License 2018.10.02 0 0 165286

Ezek után pereze előbb kérnék egy megerősítést a jelenlegi werk típusáról, ha a Steinhart webshopból rendelnék Titanium-ot. 

Előzmény: Aszpirin (165285)
Aszpirin Creative Commons License 2018.10.02 0 0 165285

Ja, hogy arra a sarokba montázsolt kis képre gondolsz... semmo gond, nem kell elnézést kérned, tényleg fura, csak nézd meg az ugyanezen az oldalon a fotók között található nagyított közeli képet a hátlapról.

(egyébként valószínűleg az okozza a félreértést és kavarodást, hogy jól láthatóan gyártották SOPROD-dal is az Ocean Titanium-ot, es a montázson még a régi látszik... vagy épp fordítva ☺ )

De a kép alatt lehet görgetni jobbra, további képeket behozni, és nan ott egy közeli kép is a werkről... az meg 2892-A2.

Előzmény: Törölt nick (165282)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.02 0 0 165284

A kinetic vagy a szolár a jobb megoldás?

Igaz, hogy a Seiko is "feladja" a kineticet?

Törölt nick Creative Commons License 2018.10.02 0 0 165282

Én kérek elnézést!  😲

 

Előzmény: Aszpirin (165279)
macssessz Creative Commons License 2018.10.01 0 0 165281

Üdv Guruk!

Örökségből került elő egy ilyen repülő? óra. Az 5 cm-es számlapon csak a  8 Jours felirat van és alul a Swiss Made felirat van. Hátul semmi nincs rajta. Belül a rugót tartalmazó teljes átmérős nagy fogaskeréken sincs felirat. A korona forgatásával lehet felhúzni és az oldalán a pöcköt lehúzva lehet állítani az órát.

Hátha Ti tudtok valamit róla?

Néha megállogat, gondolom egy tisztítás kellene neki, kérdés mennyibe kerülhet az és megér-e ennyit ez az óra?

Köszi a válaszotokat.

Józsi

pobeda Creative Commons License 2018.09.28 0 0 165280

Nem figyeltem.

Előzmény: Törölt nick (165278)
Aszpirin Creative Commons License 2018.09.28 0 0 165279

Azon a képen a tokozáson is látszik a felirat, hogy SOPROD. Ne egy magyar webshop téves vagy félrevezető információiból induljunk ki.

 

Én inkább a Steinhart saját webshopját nézném, ime a Steinhart Ocean Titanium-500 Premium modell:

https://www.steinhartwatches.de/de/taucheruhren/ocean-titanium-500-premium.html

 

Előzmény: Törölt nick (165278)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.28 0 0 165278

Inkább Soprod. 

Előzmény: Törölt nick (165277)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.28 0 0 165277

Szvsz. ez sosem volt ETA. 

 

Előzmény: pobeda (165276)
pobeda Creative Commons License 2018.09.28 0 0 165276

Talán ezt
 dekorált szerkezet, kékített csavarok, aranyozott jelzett rotor, automata 

https://riosshop.hu/Steinhart-OCEAN-Titanium-500-Premium-SwissMade

 

Előzmény: Aszpirin (165275)
Aszpirin Creative Commons License 2018.09.28 0 0 165275

Ha már itt tartunk, nekem is lenne egy kérdésem a szakértők felé...

A Steinhart több órájánál azt írja, hogy a werk ETA 2892-A2 Elaboré Premium

Az Elaboré-ig értem a dolgot, de mit takar ez a "Premium"? 

Törölt nick Creative Commons License 2018.09.28 0 0 165274

Steinhart Triton 30 vs. Luminox Atacama 1924 M. (A fémszíjas).

Segítene valaki a véleményével?

50Fathoms Creative Commons License 2018.09.28 0 0 165273

köszönöm szépen

H_G Creative Commons License 2018.09.27 0 0 165272

Ha a sötétben világítás ennyire fontos, megnézhetnél egy pár tríciumcsöveset is, na azok aztán fényesek... És előzetes megvilágítás nélkül is.

 

Előzmény: Törölt nick (165271)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.27 0 0 165271

Köszönöm, már meg is tettem és láttam, hogy a monster, de a többi lumibrites seiko is

baromi jól világít. Még nem vettem semmit, azért köszönöm sokat segítettél , vsz. lemondok  az

Orient Bravóról.

 

Előzmény: nickback38 (165268)
Otoyrop Creative Commons License 2018.09.27 0 1 165270

Hantos Laci.

Előzmény: 50Fathoms (165269)
50Fathoms Creative Commons License 2018.09.27 0 0 165269

hello

volna egy kérésem. vettem egy régi omega karórát és ki szeretném tisztitani és beolajozni hogy napi hasznalatban legyen. tudnátok ajánlani egy megbizható órásmstert aki jol dolgozik.( nev cim telefonszám)bp és környéke estleg debrecen és környéke érdekelne

válaszotokat elöre is köszönöm

Szép napot

nickback38 Creative Commons License 2018.09.27 0 0 165268

Az angol nyelvű fórumokon fellelhetők olyan bejegyzések, miszerint a Seiko csak a felső kategóriás Orinet-eknél (pl. Saturn Diver, hogy a témánál maradjunk) engedi a saját lumibrite-juk használatát. Nekem az Orange Monster nagyjából zseblámpaként működik :-)

Ha teheted menj be Tutu-ékhoz, ott szerintem össze tudsz hasonlítani M-Force számlapot Monster számlappal - már ha a döntés nem azt jelenti, hogy meg is vetted.

Előzmény: Törölt nick (165267)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.27 0 0 165267

Köszönöm a választ. Rendkívül szakszerűen,  érthetően, tömören foglalta össze a 

lényegét a történetnek. Azt hiszem a folyamat visszafordíthatatlan, a világ lett ilyen.

 

Lehet,hogy néhány gondolatot a kereskedelem is érdemelne (ezzel kapcsolatban) de ez most nem az a hely.

 

Az élet viszont megy tovább, ( mondhatnám a "szerencséseken" kívül is van élet), ezért egy Orient M-Force Bravo óra mellett döntöttem, bizonyos indokok alapján.

 

Mivel nekem fontos az éjszakai láthatóság is, szerettem volna tudni, hogy milyen anyagot használ az Orient

erre a célra.

 

Betelefonáltam a fél országot, azonban senki nem tudja megmondani, hogy LumiBrite, C akármmennyi, Bgw9.

Jó lenne, ha valaki tudna segíteni.

Előzmény: APT (165264)
Aszpirin Creative Commons License 2018.09.27 0 0 165266

(Ezt még tegnap délután írtam meg, de most látom, hogy nem posztoltam el...)

 

"A Steinhartnál a Rolex homage nekem annyira nem jött be, túl erős az érzésem, hogy azért vesz ilyet az ember, mert Rolexre nem tellett (mondjuk valóban nem telik :)), valamint túl sok a piacon és az emberek karján az ilyen olyan Rolex hamisítvány vagy hasonmás ahhoz, hogy a Steinhart minden műszaki tartalom ellenére eltűnjön a 100-200$-os kvarc Rolex hasonmások között."

 

A Steinhart One-tól engem is az tartott eddig vissza, hogy pofátlanul Rolex-másolatnak tartottam. De rá kellett jöjjek, hogy ha tényleg azzal áltatom magam, hogy magamnak veszem az órát, akkor kinemsz...ja le, hogy mit gondol a többi, akár óraismerő legyen, akár nem. 

 

Ha pedig zavar az ordító Submariner-hasonlóság, akkor ott az Ocean Two, az nem annyira közismert forma (legalábbis ami a számlapot és mutatókat illeti)

 

"Pár napja írta valaki, hogy ebben a kategóriában található kvázi svájciak helyett jobb választás egy japán óra, a magam részéről teljes mértékben egyet értek vele"

 

Ezt pont én írtam :-) De a 70-80 ezer forintos "kvázi svájciak" és az itt javasolt Steinhart ára között kétszeres a kül9önbség, szóval a Steinhart "kvázisága" talán kissé kevesebb... Egy ETA 2896 Elaboré szerkezet azért nem ugyanaz, mint egy ISA kvarc, és a kidolgozásbeli különbség is ég és föld. 

Előzmény: windproof (165258)
Robici Creative Commons License 2018.09.27 0 0 165265

"Nem mellesleg az ezekben lévő szerkezetek is csupa műanyag, tömeggyártásra optimalizált, első ránézésre sem az örökkévalóságnak készülő, nem nagyon javítható konstrukció. "

És ez még csak nem is egyedül az óraipar sajátossága.

Előzmény: APT (165264)
APT Creative Commons License 2018.09.27 0 0 165264

Nehéz kérdés a mai óraiparban tisztán látni - de az a helyzet, hogy ma már a Seiko esetében is kizárólag a drágább modelljeikre igaz, hogy japán gyártmányok lennének. Ahol a drága alatt érts tényleg viszonylag drágát - egy ma már 200 ezres árfekvésű Kinetic vagy Perpetual Calendar is "Movement in Japan, Cased in China" vagy hasonló hátterű. Nem mellesleg az ezekben lévő szerkezetek is csupa műanyag, tömeggyártásra optimalizált, első ránézésre sem az örökkévalóságnak készülő, nem nagyon javítható konstrukció. A most futó automata szerkezeteik többsége a végtelenségig tömeggyártásra és automatizálható összeszerelésre optimalizált, igazándiból nem valami kiemelkedő minőségű óramű - 6R15-ből például igazán jól beszabályozhatóval még nem is futottam össze, és a teljesen új, esetleg ennek ellenére frissen leszervizelt mechanikáknál is ahány darab, annyiféle volt a ráadásul mindig elég szerény (140-220 fok között valami) maximális lengésszög, ami bizony viszonylag nagy tűréssel és nem a legnagyobb finomsággal gyártott alkatrészekre utal. 

Az 1960/70-es évek legendás, elpusztíthatatlan (és akkor nem is olyan olcsó, hiszen 70-100 dollár körüli árakon voltak ezek az órák - miközben egy Rolex került 300-ba) Seiko 5-ös modelljeinek anyagminőségét, szerkezeti kidolgozottságát manapság egy ezer dolláros Brightz-ben sem igen kapod meg, valami Anantát kell venni hozzá...

 

Ez van, tudomásul kell venni, hogy az óraipar átcsúszott a luxus-szegmensbe, elérhető áron csak tömegtermék van.

Előzmény: Törölt nick (165259)
Robici Creative Commons License 2018.09.26 0 0 165263

"abban is biztosak lehetünk (?) hogy a Seiko Japán gyártmány."

Egy bizonyos árkategória fölött igen. :-)

Előzmény: Törölt nick (165259)
Aszpirin Creative Commons License 2018.09.26 0 0 165262

Megkockáztatom, hogy az általad megcelzott árkategóriában minden gyártó “jóban van a kínaiakkal” többé-kevésbé. Ez alól a Seiko sem kivétel ☺ 

A Seikóval is jól jársz, szóval ha az jön be jobban, hajrá ☺ 

Előzmény: Törölt nick (165259)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.26 0 0 165261

köszi.

Előzmény: APT (165256)
Szivarvágó Creative Commons License 2018.09.26 0 0 165260

Ez offtopik de én inkább egy kis német családi manufaktúrának adnám a pénzem mint a Swatch konglomerátumnak:

https://www.muehle-glashuette.de/armbanduhren/funktionale-armbanduhren/

Törölt nick Creative Commons License 2018.09.26 0 0 165259

Üdv. Hát ez az. Ez az egyik óra a Seiko Prospex Sumo a másik ez amit mutatsz.

Rendkívül szép, mondhatni "tiszta Rolex". Jónak is tűnik, de ... Most csak pletykálok, az zavar, állítólag a steinhart a kínaiakkal dolgozik együtt, jó a kapcsolat, érted.

A másik - számomra fontos részlet -, nem tudom milyen a Bgw9 lumi . A seiko lumibrite bevonata jó, abban is

biztosak lehetünk (?) hogy a Seiko Japán gyártmány.

Köszönöm a választ.

Előzmény: Aszpirin (165255)
windproof Creative Commons License 2018.09.26 0 0 165258

Sok a Steinhart tanács, így egye ellenvélemény.

 

A Steinharton sokat töprengtem, én a végén egy Seikot vettem, és nem bántam meg.


A Steinhartnál a Rolex homage nekem annyira nem jött be, túl erős az érzésem, hogy azért vesz ilyet az ember, mert Rolexre nem tellett (mondjuk valóban nem telik :)), valamint túl sok a piacon és az emberek karján az ilyen olyan Rolex hamisítvány vagy hasonmás ahhoz, hogy a Steinhart minden műszaki tartalom ellenére eltűnjön a 100-200$-os kvarc Rolex hasonmások között. Egy Seiko az ami, nem akar másnak látszani, jó órák, műszakilag, minőségileg, az első után már vettem még 2-t :D

 

 

Pár napja írta valaki, hogy ebben a kategóriában található kvázi svájciak helyett jobb választás egy japán óra, a magam részéről teljes mértékben egyet értek vele.  

 

Svájciból majd ha úgy alakul veszek valamit, ami kicsit egyértelműbben made in swiss (a múltkor láttam egy használt ETA-s Omega Seamastert, azt azért bántam egy kicsit, hogy nem csaptam le rá időben :))

Előzmény: Törölt nick (165248)
Aszpirin Creative Commons License 2018.09.26 0 0 165257

Remek, színvonalas magyarázat! Köszi és gratula.

Előzmény: APT (165256)
APT Creative Commons License 2018.09.26 0 1 165256

Így van. Kívülálló fel sem tudja mérni, milyen nagy probléma picike darabszámokban, sorozat-széria-gyártásnak még nem nevezhető mennyiségekben akár egy tokot-számlapot is megfelelő, jó, ráadásul egyenletes minőségben elkészíteni. 

Az olcsó (tömeg)gyártásra képes szerszámgépek százmilliós nagyságrendű befektetéssel indulnak egyáltalán - egy olyan gyártásnál, ahol eleve pár tízmilliós bevételnél többel számolni már nem reális, ezek nem jöhetnek szóba. Bérmunkát végeztetni ilyenekkel rendelkezőkkel sem egyszerű, mert pár tucatos, legfeljebb százas szériák esetén az egyszeri költségek olyan magasak, hogy ilyenkor még alig lesz a dolog olcsóbb, mint "kézzel farigcsálni" - legfeljebb a minőség lesz egyenletesebb.

Nem véletlen, hogy pl: zsebóra-beépítéshez, ha az adott szerkezetet nem lehet a neten 50-120 dollár között fellelhető valamelyik kínai-ukrán típus-tokba befaragni, akkor 100-150 ezres tételről indul az egyedi tok készítése - akárkinél (aki egyáltalán foglalkozik ezzel). És nem lesz olcsóbb (vagy csak alig) akkor sem, ha hármat kérsz - mert úgyis mind egyedileg fog készülni...

 

De hihetetlenül nehezen megoldható probléma a jó minőségű mutatók egyedi készítése is (ezzel restaurálásoknál saját magam is sokat kínlódom). Egész egyszerűen nincsenek elérhető áron erre alkalmas lézervágó berendezések, az 1.5-2 millióról induló vágó-gravírozó gépek nem megfelelők erre, amelyek már igen, azok ennek az összegnek a többszörösébe kerülnek. Ráadásul egy sima, fólia vékonyságú réz-ezüst-arany-acéllemezből kivágott, szép, precíz formázású mutató még nem kész mutató, formázást, mutatócsövet-karimát igényel, azt is le kell gyártan-gyártatni... Szériagyártásban ezeket préselik, de az ehhez szükséges célszerszámok ára olyan magas, hogy 5-10 ezres darabszám alatt szóba sem áll veled senki...

 

A végét látjuk - a megfizethető árú "design-órák" valójában mindenféle készen kapható, nagy szériás, ezért nyilván ezerféle más divatórában is előforduló elemekből legózottak, így persze az egyediségük-eredetiségük is erősen korlátozott. Ha meg valaki tényleg nekiáll, és egy kis szériás óránál valóban saját, egyedi tokot, számlapot, mutatókat rittyent - akkor csak ezekre elmegy olyan tétel, hogy az az óra olcsó már akkor sem tud lenni, ha egyébként esetleg a műszaki tartalom nem is túl magas.

 

Sajnos ez egy ilyen sportág. Olyan, mint a divatban a haute couture - ha egyedileg neked varrott öltöny-estélyi az elvárás, akkor az még akkor is a többszörösébe fog kerülni a konfekciónak - ha egyébként sem a felhasznált anyagok, sem az elkészítés minőségében nincs számottevő különbség, sőt, akkor is, ha egyenesen rosszabb, mint egyik-másik jól sikerült konfekció-darab... Ugyanez van az autóiparban is, az egyedileg készített-kalapált kis szériás sport- és luxuskocsik a többszörösébe kerülnek a tömeg-gyártott, hasonló képességű-kategóriájú modellekhez képest, cserébe minden esetben lényegesen rosszabb a minőségük-megbízhatóságuk is - ez az ára annak, hogy "nem jön szembe az utcán"...

Előzmény: Wreck Diver (165247)
Aszpirin Creative Commons License 2018.09.26 0 0 165255

Én is a Steinhartot választanám.

De nem vagyok elfogulatlan, én ezzel a 30 ATM vízállóságú Steinhart Ocean One-nal már régebb óta szemegetek, és nagy valószínűséggel meg is veszem:

https://www.steinhartwatches.de/de/ocean-one-premium-blau.html

 

Előzmény: Törölt nick (165248)
Robici Creative Commons License 2018.09.26 0 0 165254

Én voltam, ez volt nekem az első ilyen. Alapjában véve nekem nagyon tetszett. Én csak kíváncsiskodni, nézelődni mentem, de ezt az elvárásomat maximálisan kielégítette. :-)

Eddig a Rolex márka engem teljesen hidegen hagyott, de ebben nagy változás volt, hogy most végre élőben is láttam ilyen órákat, az egyik zöld számlapos arany volt az amelyiket legtöbbször visszamentem megnézni, abba beleszerettem, annak valóban olyan stílusa van, ami nekem nagyon bejött. Szóval számomra a Rolex az nagy felismerés volt, persze az árkategória messze van tőlem, de mindegy, nem is ez volt a lényeg.

Több olyan órát is láttam végre élőben amiket eddig csak chrono24-en nézegettem, pl az engem egyre inkább érdeklő Omega Constellation "C" típust. Illetve megtetszettek az "elektronikus" órák, egy régi Omegát meg Bulovát láttam, valószínű egyszer fogok ilyet venni ha olcsón hozzájutok, csak érdekességből. Mondjuk nálam a Seiko Spring Drive lenne a vágy, de az is az eléhetetlen kategória. Ez meg töredék áron már van használtan.

Láttam a két magyar gyártót, de az egyiknek olyan volt az órája mintha zsebóra lett volna karórának átalakítva, nem az én stílusom (a nevüket már nem tudom), az Evolvens érdekes volt, ötletes dobozokkal meg ezzel a divat-katonai stílussal de nagyon nem az én világom. Fiatal srácok persze bőszen nézegették, én pedig őszintén sok sikert kívántam a kedves hosztesz hölgyüknek (aki az egyetlen volt a kiállítók közül aki megszólított. :-)

Tetszett, hogy sokféle kategória látható vot az olcsó szovjet óráktól az AP-ig meg Rolexekig. Az viszont nem, hogy 3-kor már a kiállítók 1/3 része kezdett összepakolni, én 1-kor mentem, de ha legközelebb lesz, délelőtt fogok menni. A töméntelen sok régi Doxa meg szovjet óra nem érdekelt, azokat átfutottam. Sajnos Seiko szinte alig volt, az én kezemen lévő Presage volt messze a legkomolyabb Seiko a teremben, még ócska műanyag Casio is több volt. Habár most ugrik be, volt két Seiko automata kronográf, azok érdekesek voltak, olyanokat is nézegettem régebben a neten, de most élőben láttam, hogy akkora batár nagyok, ami nem nekem való.

Elég nagy tömeg volt, de kis türelemmel mindenhez hozzá lehetett férni, mindent meg lehetett nézni, csak idő kell hozzá. A rengeteg kirakott Orient pedig kifejezetten tetszett, abból mikor én ott voltam is többen vásároltak.

Előzmény: Szepy2884 (165231)
Szivarvágó Creative Commons License 2018.09.26 0 0 165253

A Hamiltonnál is nézz körül, kábé ugyan  az mint a Tissot Seastar, kicsit más a fazon.

 

A Mühle Glashütte csak vízálló órákat csinál Sellita szerkezettel, érdemes azt is.

Előzmény: Törölt nick (165248)
nickback38 Creative Commons License 2018.09.26 0 1 165252

"Hogy miért pont 200eFt ennek a noname tucatórának az árazása."

 

Azért, amiért az adott szezonban épp annyi amennyi a lángos ára a Balaton körül :-)

Egy általunk ismeretlen, de azért jól körülhatárolható üzleti terv alapján ennyi kell, hogy forogni tudjon a kerék és legyen is vmi értelme foglalkozni vele. Nem mindenki Tesla, hogy évről-évre tovább tudjon működni gyakorlatilag veszteségesen - ergo addig kell ütni a vasat, amíg meleg. Túl kockázatos lenne hosszabb megtérüléssel/jövedelmezőséggel kalkulálni, ez viszont az általad említett végfelhasználói árat eredményezi, ami meg vmilyen valószínűséggel pontosan a siker ellen dolgozik.

Ahogy az Wreck Diver fórumtárs már leírta, nem habostorta a hasonló vállalkozások élete...

Előzmény: Törölt nick (165249)
Szivarvágó Creative Commons License 2018.09.26 0 0 165251

Magamnak 38-as Steinhartot vennék mert vékony a karom és ritkábban jön szembe mint egy Seiko vagy Tissot.

Előzmény: Törölt nick (165248)
nickback38 Creative Commons License 2018.09.26 0 0 165250

Ha valóban vizes használat is lesz, én az 1-re szavaznék.

Előzmény: Törölt nick (165248)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.26 0 0 165249

Most nem általában az óraárazásra kérdeztem volna rá, hanem konkrétan erre. Hogy miért pont 200eFt ennek a noname tucatórának az árazása.

Valami olyasmiért, nyilván, amit az utánunk következő bejegyzés magyaráz, csak hátha egy kicsit részletesebben :) De, persze, annyira nem fontos.

Én biztos nem veszek ilyet, pláne, h nem is tetszik.

Előzmény: Aszpirin (165245)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.26 0 0 165248

Az Armorite Isobrite auto. órámnak 5 év után vége. ( Netes rendelés USA)

Javíthatatlan és egyébként sincs hozzá tömítés. Az elvileg 200 m vízállóságú óra 

vizet kapott 2 méteren, rozsdás leállt....kuka. Na, de ezzel nem dicsekedtem volna.

 

Szeretnék véleményeket kérni- mivel óravásárlás előtt állok - mily meglepő. Most már itthon üzletben, garanciával. Keretem 150- 250 között. A következőket néztem ki.

 

1. Seiko Prospex ( SBDC031J)

2. Tissot T-sport Seastar 1000

3. Steinhart valamelyik ocean.

 

 

 

Wreck Diver Creative Commons License 2018.09.26 0 0 165247

Ez a mikrobrandek egyik rákfenéje szerintem.

Relatív kis tőkével ( pár tíz millió ), kis-, modellenként több ezer

alatti darabszámban az óragyártás hatványozottan drága játék.

Ezért sok a 200+ ezres modell, ami Miyotát, Seiko-t kínál beltartalomként.
A részben marketing téveszmékbe ringatott vásárlók pedig ezt nem értékelik.

Pláne, amikor fészbukon, itt-ott reneszánszát éli a használt óra "kereskedelem",
és bejáratott Svájci márkanevek egész jó pár éves modelljeiből kettőt kapni ilyen áron.

A másik, hogy amikor visszakerülnek a használt piacra, brutális értékromlást mutatnak.
Ez pedig az új órát keresőket is riasztja. Mint pl. a Christopher Ward. Jópofa órák,
normális műszaki tartalommal, de használtan vicc áron.

Előzmény: Aszpirin (165245)
Aszpirin Creative Commons License 2018.09.26 0 0 165246

Hozzáteszem, hogy nekem személyesen nem igazán tetszenek ezek az órák. De ez egyéni ízlés kérdése.

Előzmény: Aszpirin (165245)
Aszpirin Creative Commons License 2018.09.26 0 0 165245

Ez válasz akart lenni a kérdésemre? 

 

Egy óra árát boncolgatni szerintem parttalan, erről a nagy-nagy klasszikus "mi kerül ezen a fotelon 7200 forintba" jut eszembe.

Tehát nem a "miért ennyi" a kérdés, hanem azt akartam megtudni, szerintetek mitől "rendes" egy óra, amit ez a magyar kezdeményezésű, friss márka nem teljesít. A kijelentésben benne van ugyanis, hogy ez az óra "nem rendes".

 

Rendes = svájci? tradíció? minőség (ha igen, mit értünk ezalatt)? stb. Jó lenne definiálni, mielőtt lekicsinylő jelzőket alkalmazunk, nagyjából látatlanban, egy háromsoros speckó és egy internetes kép alapján. 

 

Bocs, ha provokatív ez így, annak szántam :D :D

Előzmény: Törölt nick (165244)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.26 0 0 165244

Szerinted miért kerül ennyibe ez az óra?

Tök új szereplő a piacon, nulla tradíció (ami egy óránál nem utolsó szempont), műszaki tartalom átlagos. Design - hát, az ízlés kérdése. Szóval?

Előzmény: Aszpirin (165243)
Aszpirin Creative Commons License 2018.09.26 0 0 165243

Milyen a rendes óra?

Előzmény: Otoyrop (165242)
Otoyrop Creative Commons License 2018.09.26 -1 0 165242

Ennyi pénzért ár rendes órát is lehet venni:-)

Előzmény: Törölt nick (165241)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.26 0 0 165241

Ahol látszik a szerkezet ott a Miyota 9015-öst vélem felismerni, ami partiban van az ETA és a Sellita szerkezeteivel.  :-O

Előzmény: hitman (165239)
APT Creative Commons License 2018.09.25 0 0 165240

Lehetséges, mert korábban ETA volt (most azt már nagyon nehéz beszerezni - drága) - ennél a modellnél lehet, de drágább is lesz. Sokkal.

Előzmény: hitman (165239)
hitman Creative Commons License 2018.09.25 0 0 165239

az új Tactical-1 modelljüknél konkrétan Sellita SW200-at írnak.

a többinél valóban nem írják, milyen szerkezet, csak lengésszámot meg járástartalékot... és a rotor a részletfotókon tényleg kísértetiesen hasonlít arra, ami a miyotás órámban van... =}

Előzmény: APT (165238)
APT Creative Commons License 2018.09.25 0 0 165238

Az a Sellita az Miyota. Amúgy jó werk, csak, hát, ennyiért... Nagy sóhaj...

 

Pedig szurkolok a sikerükért.

Előzmény: hitman (165235)
bosijani Creative Commons License 2018.09.25 0 0 165237

https://www.facebook.com/evolvenswatch/

 

sokminden le van írva

Előzmény: hitman (165235)
nickback38 Creative Commons License 2018.09.25 0 0 165236

Inkább tették volna oda a görbét, vagy egy fogaskereket logo-nak ehelyett a "Transformer-es" Budapest helyett :-)

A 24 kő kevés a Sellita-hoz, a 42 óra járástartalék meg sok - inkább ETA 2824-2, vagy vmilyen clone-ja lesz bennük.

Egyébként nem rossz, bár a mérete és a "világítástechnikája" nem az én világom. Tetszik, hogy volt bátorságuk belevágni.

Előzmény: hitman (165235)
hitman Creative Commons License 2018.09.25 0 0 165235

erről a márkáról hallottatok már?

https://www.evolvens.com/karorak

állítólag Sellita werk van bennük.

picit rákívántam...

nickback38 Creative Commons License 2018.09.25 0 0 165234

És még az offtopic Seiko búváróráját is rendbe hoztad :-) Az előzmények/történet ismeretében kicsit csodálkoztam rajta, hogy miért nem visz tartalékként valami pontosabbat - ha beüt a krach, az a caliber még akkor sem igazán alternatíva, ha naponta hozzáállítja a hajókronométerhez. Bár ha tudja, hogy nagyjából milyen járáseltéréssel kell kalkulálnia...

Előzmény: APT (165228)
Wreck Diver Creative Commons License 2018.09.25 0 0 165233

Sajnos a Swiss Made kritériumok arrafelé tendálnak,

hogy szinte elég a szerkezet csavarjait le esztergáltatni Svájcban,

 

a szokott órabérrel-költségekkel, és az összes többi alkatrész
Kínából még mindig olcsóbb lesz annyival, hogy meglegyen az előírt érték-arány. :)

Előzmény: Aszpirin (165232)
Aszpirin Creative Commons License 2018.09.24 0 1 165232

@toriko: Swiss Military Hanowa: ez egy nagyon széles körben árult, alsókategóriás “Swiss made” óramárka.

 

 

A “Swiss Made” felirat jogilag kötelezi a gyártót bizonyos dolgokra, pl. az alkatrészek bizonyos mértékben svájci eredetűek kel legyenek, és Svájcban kell történjen az összeszerelés. Ami a Hanowát illeti: nekem van egy kék lünettás és kék számlapos Flagship Chrono-m, abban egy “filléres” svájci kvarcszerkezet van (ISA 8171/202), a tok és a fémszíj tuti kínai, a számlapot nem tudom, csk sejtem, hogy az is...

 

A fémszíj kifejezetten gagyi, az óra egészének kidolgozása és minősége pedig úgy viszonyul a többi svájci órához, ahogyan az ára... Pl. A nyomógombok nem adnak semmilyen érzékelhető visszajelzést (nincs érezhető kattanás), nekem pl. a stoppr start gombja 3 alkalomból egyszer nem indítja el a stoppert... talán nem nyomom meg eléggé... A korona teljesen normáris használat közben hajlamos kihúzódni annyira, hogy az egész óra leáll... szóval ne várj tőle magas funkcionális minőséget se. 

Jó pont viszont a zafírüveg (lapos, persze), ami ugye nem karcolódik.

 

Maga az óra azért nem néz ki rosszul...

 

SZERINTEM: ez az a(z ár-) kategória, amiben nem érdemes ”Swiss Made”-et venni, egy Seiko vagy Orient, vagy akár Citizen ebben az árkategóriában sokkal jobb ár-érték arányt képvisel, mint egy “svájci” Swiss Military Hanowa. Mondom:szerintem. 

Előzmény: toriko (165213)
Szepy2884 Creative Commons License 2018.09.24 0 0 165231

Sziasztok,

 

A tegnapi Kronómeetingen volt valaki innen? Terveztem, hogy kinézek, de aztán mégsem voltam kint. Ez lett volna az első.

pobeda Creative Commons License 2018.09.23 0 0 165230

Nagyon tartalmas írás.
A versenytársak helyzete is a hivatalos oldalon. Nagyon sok minden beállítható a térképen az ínyenceknek, pl a szélhelyzet, felhők stb)

https://yb.tl/ggr2018

Előzmény: APT (165228)
dui1985 Creative Commons License 2018.09.23 0 0 165229

Érdekes, tartalmas poszt, köszi! :)

Előzmény: APT (165228)
APT Creative Commons License 2018.09.23 0 2 165228

A műszeres beszabályozás önmagában nagyon pontos - csak maga a mechanikus óra nem az. Egy normális vibrográfon tényleg elvileg 0/0 pontosságig is beszabályozható egy olyan werk, ami amúgy nagyon precíz - de a gyakorlatban ez egy pillanatnyi állapot, és idővel úgyis "elmászik".

Itt jegyezném meg, hogy az óraszerkezetek 9x%-a eleve, már a műszeren nézve sem "betonstabil", "szőrös", kicsit kóválygó, pár percig figyelve erre-arra "elindul" a vonal, és ez alól még az akár milliós meg COSC minősített órák sem kivételek (eleve a COSC ugyebár napi +6/-4mp-en belüli szórást vár el), havi pár másodperces pontosságot kiváló állapotú, frissen szervizelt és egyébként rendkívül gondosan beszabályozott hajókronométertől vagy csillagászati ingaórától lehet esetlegesen elvárni (de inkább csak az utóbbitól).

 

Ettől függetlenül, ha valaki nagyon odafigyel a saját, amúgy kronométer pontosságú, és egyedileg jól beszabályozott karórájára, kiismeri a rigolyáit, vagy simán csak "ráérez arra", milyen pozícióban, hogyan kell letenni este, hogy reggelre nagyjából pont kompenzálja a napközben összeszedett eltéréseket - akkor akár heteken keresztül is másodperceken belüli pontossággal járhat az órája - de azért ez valamilyen szinten akkor is önbecsapás - a valóságban, simán csak hordva, ezzel nem foglalkozva az bizony nem ilyen eredményt produkálna. Tartósan legalábbis nem, mert azért egy Rolex minőségű mechanikát előfordul, hogy véletlenül sikerül úgy "belőni", hogy napokon, akár egy-két héten át is látszólag teljesen pontos, de végül teljesen biztos, hogy "elindul valamerre", ez egyszerűen inherens tulajdonsága a mechanikus órának.

 

Adalék, ha valakit érdekel - most zajlik egy tengeri világ-kerülő "veterán" hajós verseny (Golden Globe Race), Kopár István kiváló hajósunk részvételével (https://koparsailing.com/ - itt a pillanatnyi helyzete is látható). Mivel a versenyen csak hagyományos eszközöket lehet használni, vitorlás hajó, 1950 előtt készül navigációs eszközök, így a hagyományos hajókronométer-szextáns a használható műszer csak. Istvánnak az amúgy egyetlen hazai hajózási múzeum, a zebegényi adott kölcsönbe szponzorációként egy hajókronométert - amit úgy válogattunk össze, hogy a legjobb állapotú-minőségű három órájukat felújítottam, beszabályoztam, és a legjobb lett a "nyerő". Amúgy ez a legjobb nagyjából azt hozta, amit a hajókronóktól általában elvárnak (a másik kettő picit rosszabbat, azok már elhasználódottabbak, de valójában hajózásra még mindig alkalmas pontosságúak voltak).

Ha érdekel valakit, egy hosszabb (102 napos !!) beszabályozás eredménye az alábbi két táblázat - hozzátéve, hogy az órák természetesen először vibrón, műszerrel kerültek beszabályozásra - és ott simán hozták a 0/0 pontosságot mindhárman. A gyakorlatban is nagyon pontosak voltak az órák, különösen a tesztgyőztes Russels, ami képes volt két hetes időtartamokat eljárni bármiféle látható eltérés nélkül - de végül változott a hőmérséklet, a légnyomás, több külső tényező, és finoman elkezdett eltérni. A tengeren, valós körülmények között ehhez még hozzájön a hajó mozgása, a sokkal gyakoribb hőmérséklet-ingadozások is - ott a gyakorlati eltérés is nagyobb, de ugyebár az egyenlítőn a navigációban 1mp (emberi, szextánsos mérésnél igazándiból nem is nagyon kezelhető...) eltérés cca. 460 métert jelent, és azért egy hajózásban pár 10km eltérés még nem probléma, valójában nagyjából ilyen pontosan tud legfeljebb mérni a szextánssal egy igen gyakorlott navigátor is - ez már "látótávolság" a kikötőtől, ez megfelelő, tehát ha az óra egy hajóúton pár 10mp eltérést produkál, az teljesen megfelelő.

 

De ha ennél több kell - akkor tessék szépen GPS-t használni. :-))) 

 

Szóval a táblázatok, meg egy kis grafikon statisztikának - a tendenciák láthatók róla nagyon szépen - újra hozzátéve, hogy valódi, ténylegesen hajózott, jó állapotú, frissen felújított-beszabályozott, minőségi hajókronométerekről van szó:

 

 

 

 

 

W Wempe Hamburg kronométer R Russels London TM  Thomas Mercer London Napok: Eltérés: Eltérés: Eltérés: Megjegyzés: W R TM 1 0 0 0 felhúzva, Wempe szabályozva 2 1 1 -2 3 2 3 -4 felhúzva, mindhárom szabályozva 4 2 0 -4 felhúzva, Mercer, Wempe szabályozva 1 -2 1 1   2 -2 1 1 felhúzva 3 -3 1 2 4 -2 1 2 felhúzva 5 -3 1 3 6 -3 1 4 felhúzva 7 -5 1 5 8 -4 0 5 felhúzva 9 -5 0 5 10 -4 0 5 felhúzva 11 -4 -1 6 felhúzva 12 -4 -1 8 13 -4 -1 8 felhúzva 14 -5 -1 9 15 -5 0 9 felhúzva 16 -5 0 11 17 -3 0 12 felhúzva 18 -4 0 13 19 -4 0 14 felhúzva, Mercer szabályozva 20 -6 0 -2 21 -7 0 -5 felhúzva, Mercer, Wempe szabályozva 22 0 0 -1 23 0 0 -3 felhúzva 24 -1 0 -5 Mercer szabályozva 25 -2 0 0 felhúzva 26 -5 0 0 27 -6 0 0 felhúzva, Wempe szabályozva 28 0 0 0 29 3 0 0 felhúzva, Wempe szabályozva 30 0 0 0 31 1 1 0 felhúzva 32 0 2 1 33 2 3 -1 felhúzva 34 1 3 1 35 2 3 1 felhúzva 36 3 4 2 felhúzva 37 1 3 2 38 1 3 3 felhúzva 39 1 3 3 40 1 3 -1 felhúzva 41 1 3 -1 42 2 3 -2 felhúzva 43 1 4 -1 44 2 4 0 felhúzva 45 1 4 0 46 3 4 1 felhúzva 47 2 5 2 48 4 5 2 felhúzva 49 4 5 2 50 6 5 3 felhúzva 51 6 5 3 52 7 5 4 felhúzva 53 7 5 4 54 8 5 5 felhúzva 55 8 5 6 56 10 5 7 felhúzva 57 10 6 8 58 12 6 9 felhúzva 59 13 6 9 60 15 6 9 felhúzva 61 0 6 0 felhúzva, Mercer, Wempe szabályozva 62 0 7 0 63 1 7 0 felhúzva 64 0 7 -4 Mercer szabályozva 65 0 8 0 felhúzva 66 -1 8 -1 67 1 9 -1 felhúzva 68 0 9 0 69 1 9 0 felhúzva 70 0 10 -1 71 2 10 1 felhúzva 72 1 11 1 73 2 11 1 felhúzva 74 2 12 1 75 1 12 2 felhúzva 76 1 14 2 77 2 15 4 felhúzva 78 1 14 3 79 1 15 3 felhúzva 80 1 16 2 81 2 17 2 felhúzva, mindhárom nullázva 82 0 0 1 83 1 0 2 felhúzva 84 -1 0 2 85 -1 0 3 felhúzva 86 -2 0 3 87 -3 1 4 felhúzva 88 -4 1 5 89 -3 1 6 felhúzva 90 -2 2 7 91 0 2 10 felhúzva, Mercer szabályozva 92 -1 3 0 93 0 3 0 felhúzva 94 0 3 0 95 0 4 -1 felhúzva 96 0 5 -1 97 1 7 -2 felhúzva 98 1 8 -1 99 2 8 -1 felhúzva, Russels nullázva 100 1 0 -1 101 1 0 -1 felhúzva 102 1 1 -2

Előzmény: dui1985 (165226)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.23 0 0 165227

Volt már olyan eset, mikor az órás beszabályozott gépen egy órát, szinte nullára. 

Hordva bizony napi 4" sietés jött ki, ami engem zavart. 

Addig piszkáltam a szerkezetet, amíg napi pluszmínusz 1-2" lett az eltérése (hordva icipicit késett, lerakva visszasietett ugyanannyit).

volt olyan fél év (óraátállítások között), ami alatt csak a naptárat állítottam, de a legnagyobb eltérés a pontos időtől 4" volt. 

Előzmény: dui1985 (165226)
dui1985 Creative Commons License 2018.09.23 0 0 165226

APT, köszi a választ. Azt sajnos nem tudtam, hogy a gépi beszabályozás ilyen korlátokkal rendelkezik, kisebb hibahatárra gondoltam. Nem feltétlen zavaró a-14 mp eltérés, mert a szerviz előtti -30 mp-el is el tudtam lenni. Több órám van, 2-3 hetente cserélem őket csak, mert nincs forgatóm, és inkább egyben hordom, hogy nem kelljen őket folyton állítgatni, a korona ki-be húzkodása sem hiszem, hogy jót tenne a szerkezetnek.

 

Más órákat iterációval, tapasztalati úton én is beállítgattam már közel nullára, csak most a szerviz garancia miatt gondoltam, hogy első körben a mesternél próbálkozom. Valószínűleg ki tudnám nyitni toknyitó labdával, mert az van itthon.

 

Azzal egyetértek, hogy a mechanikus óra nem erről szól, de ettől függetlenül azért motoszkál bennem, hogy lehetőség szerint minél közelebb legyen a pontoshoz, de emiatt nem járnék egy órás nyakára sem. :)

 

Üdv.

D

Előzmény: APT (165219)
Aszpirin Creative Commons License 2018.09.23 0 0 165225

Az én 7750-es szerkezetű órám (egész pontosan L674 a szerkezet, ami dettó uganaz), jelenleg kb 3 éves, és újkora óta stabilan késik napi 20 másodpercet.

Mivel eleg gyakran hordom akár egyszerre egy hétig is, nem a napi eltérés zavar, hanem az, hogy ez egy hét után már több mint két perc...

No persze ez sem zavar annyira, hogy elvittem volna óráshoz (pontosabban: úgy egy hónapja beugrottam vele és még két órával, amelyből egyikre full szerviz kellett, a Hantoshoz; és volt olyan pechem, hogy bár nxitvatartás szerint nyitva kellett volna legyen, mégis zárva volt - felhívtam, elnézést kért, be kellett zárnia, spéci helyzet volt, megértettem... pechem volt. Úgy látszik, nem akarja a sors, hogy be legyen vegre szabályozva az az óra).

 

Hosszúra sikerült ugyan, de annyit akartam mondani: ha 6 másodperc lenne az eltérés, eszembe sem jutna bántani. Igy 20 másodperccel is csak néha jut eszembe, és tetté még nem fejlődött a gondolat ☺ 

Előzmény: hitman (165220)
APT Creative Commons License 2018.09.22 0 0 165224

Leírtam már - akinek ez számít, vegyen kvarcórát.

Előzmény: Smíró (165223)
Smíró Creative Commons License 2018.09.22 0 0 165223

Na, a copyból a lényeg lemaradt, a "soha sehol". Szóval? :)

 

Előzmény: Smíró (165222)
Smíró Creative Commons License 2018.09.22 0 0 165222

"... és mondjuk 1 perc valójában nem oszt, nem szoroz semmit..."

 

NA EZ AZ! Hiába magyarázom én ezt az asszonynak, szerinte rengeteget számít! (A fene a szerkezetét!)

Előzmény: APT (165221)
APT Creative Commons License 2018.09.22 0 0 165221

Én nem tenném a helyedben.. És nem arról van szó, hogy egy valóban minőségi órából ne lehetne akár ennél jobbat is kihozni - hanem arról, hogy ezt már nem nagyon lehet elvárni "másoktól", órástól-szerviztől - ha partnerek benne, akkor jó, de ha nem, nem reális ezt számon kérni rajtuk...

 

Már nekem magamnak is sikerült úgy belőnöm órámat (nyilván eleve kronométer minőségű és kifogástalan állapotú mechanikákat), hogy akár napokon át sem mutatott látható eltérést, egy hét után is csak 1-2mp eltérés volt - de aztán pár hónap alatt már öregedett az olaj, "helyezkedett" a mechanika, és elkezdett ez az eltérés nőni, egy évvel később már napi 3-4mp volt. Ami még mindig kiváló - de akkor sem az a pontosság, amit egy rövid ideig véletlenül tudott korábban produkálni. A mechanikus óra ilyen - és kész.

 

Mindenki gondolja végig: a korrekt, jó minőségű kvarcóráktól is havi 20mp körüli eltérésnél kisebb a gyári elvárás, ha ennél jobbat tud, már nincs jogalap reklamálni. Nyilván egy VHP kvarcóra már egy év alatt tudja ezt - de annak meg is kérik az árát, és ez még mindig havi 1-2mp eltérés - miközben vannak, akik tényleg komolyan ezt várnák el egy mechanikus órától is, mondván, hogy "ennyiért legyen már pontos"...

 

Nem tud, ha tudna, eleve nem öltek volna annyi erőfeszítést a kvarcórák kifejlesztésébe, és ha a kvarcórák olcsó, egyszerű kivitelben is képesek lennének a kompenzált és hitelesített kvarc laboratóriumi időalapok évi pár mp eltérésére, akkor nem görcsölt volna senki a DCF órák fejlesztésével sem...

 

Ha valakit 5-10mp napi eltérés komolyan zavar - akkor az nem, hogy mechanikus órát ne vegyen - de még kvarcórából is kizárólag DCF, vagy, mint írtam, más külső (GPS, netes-bluetoothos időalapú okosóra) nagy precizitású időalaphoz szinkronizáló órában gondolkodjon - vagy, csak bosszankodni fog úgyis mindig mindenen...

 

Én a saját gyűjteményemben azokkal a mechanikus órákkal, amelyek képesen napi 1-2 percen belül biztosan járni - nem foglalkozom, mert nem látom értelmét. Úgyis, amikor hordásban éppen rájuk kerül a sor, akkor mindennap kézbe veszem, babusgatom, felhúzom őket, hát majd beállítom az időt is, és mondjuk 1 perc valójában nem oszt, nem szoroz semmit, soha sehol. Legalábbis nem az órán fog múlni már a dolog...

Előzmény: hitman (165220)
hitman Creative Commons License 2018.09.22 0 0 165220

Akkor én egy 6 másodperces sietésű óra miatt ne is pezsegjek? 

Előzmény: APT (165219)
APT Creative Commons License 2018.09.22 0 0 165219

Ez egy stabil, jó minőségű szerkezet, pár másodpercnél többet nem fog változni a járása a hőmérséklet és pozíció függvényében sem. Ennyit - 14mp - semmiképpen sem. Ugyanakkor ez nem egy nagy eltérés, és órás nagyon nem szívesen szöszmötöl ilyenekkel, nem azért, mert barátságtalan vagy inkompetens, hanem mert a tapasztalat egyértelműen az, hogy ekkora eltérések már a műszeres mérés-beállítás hibahatára környékén vannak, magyarán egy műszeren teljesen pontosnak tűnőre beszabályozott mechanikus óra a gyakorlatban simán hozhat ehhez közeli, de akár ennél nagyobb gyakorlati eltérést is - és akkor jön a reklamáció, és lehet kezdeni a vég nélküli pepecselést...

 

A hajókronométerek tényleges beállítása is több hetes, napi megfigyelésen-jegyzetelésen alapuló folyamat, a műszeres mérés már nem vezet sehová, a vibró szerint tökéletesen pontos, aztán persze idővel elmászik mégis valamerre...

 

Ha ki tudod nyitni az órát, akkor óvatosan próbálhatod a finomszabályozót a + irányába tolni, és utána figyelni a hatást, természetesen beviheted óráshoz is, az esetleg műszeren beszabályozza ott és akkor látszólag akár 0/0 eltérésűre is, de az hétszentség, hogy a gyakorlatban végül ez nem ennyi lesz.

 

A mechanikus óra nem erről szól, aki másodpercekre pontos órát akar, az ma már ne ilyenben, de még ne is kvarcórában, hanem valami DCF vagy netes szinkronizálású okosórában gondolkodjon...

Előzmény: dui1985 (165215)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.22 0 0 165218

Próbálkozz éjszakára más pozíciókkal! 

Amúgy lehet még állítani rajta, van még lehetőség + irányban is. 

De várj egy kicsit, most hűl a levegő, akár még változhat a járása is! 

Előzmény: dui1985 (165217)
dui1985 Creative Commons License 2018.09.22 0 0 165217

Napközben hordásközben hozott kb. 7-et, 8-9 óra alatt, a többi 7-et letéve, hátlappal lefele.

Előzmény: bosijani (165216)
bosijani Creative Commons License 2018.09.22 0 0 165216

mást fog mutatni hordáskor,mást letéve. ha többféle pozícióba teszed le,akkor is más lesz.

Előzmény: dui1985 (165215)
dui1985 Creative Commons License 2018.09.22 0 0 165215

Sziasztok,

 

Valjoux 7750-es Junghans chronomat most szervizeltettem, mert már 7 éves volt. Jelenleg a szerviz után kb. -14 mp a napi eltérés. A finomszabályzó ebben a helyzetben áll:

Szeretném, ha ennél azért pontosabb lenne, érdemes még várnom vele, mielőtt visszaviszem, vagy itt már nincs az, hogy kell egy kis idő, amíg a szerkezet 'beáll'?

 

D.

Levendula125 Creative Commons License 2018.09.20 0 1 165214

Szia! Nekem van egy Swiss military hanowa órám ,Már 2 éves de ugyanolyan mint új korában.

Előzmény: toriko (165213)
toriko Creative Commons License 2018.09.20 0 0 165213

Swiss Military Hanowa miben másabb, látom, ennek a számlapján van swiss made felírat,de gondolom ez sem svájcban készül..

toriko Creative Commons License 2018.09.20 0 0 165212

Swiss Legend óráról tud valaki infót adni, az adatok elég jó, zafír üveg svájci szerkezet stb, de mégis milyen összességében? Tudom, visszalapozok pár ezer oldalt és van róla infó.., csak ne lenne 5 ezer oldal..

Törölt nick Creative Commons License 2018.09.17 0 0 165211

Köszönöm, megpróbálom.

Előzmény: Otoyrop (165210)
Otoyrop Creative Commons License 2018.09.13 0 0 165210

Vidd be a Watch de Luxe-ba!

Előzmény: Törölt nick (165209)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.13 0 0 165209

ArmourLite Isobrite automata óránál kellene egy teljes szerviz (és javítás).

 

Kérem, ha tud valaki ajánlani szakembert, megköszönöm.

Otoyrop Creative Commons License 2018.09.12 0 0 165208

ABSZOLÚT!!

Előzmény: Szivarvágó (165207)
Szivarvágó Creative Commons License 2018.09.12 0 0 165207

A Jaeger-LeCoultre Calibre : 898E/1 használható darab? Végre van egy nem túl nagy, dátum nélküli órájuk: https://www.jaeger-lecoultre.com/eu/fr/watches/jaeger-lecoultre-plrs/jaeger-lecoultre-plrs-automatic/9008480.html

erchegyia Creative Commons License 2018.09.12 0 0 165206

köszi mindenkinek a válaszokat, meglátjuk mit kezdenek vele.

Előzmény: boxer-gs (165204)
hitman Creative Commons License 2018.09.12 0 0 165205

Nekem is van Zeppelinem, (100 Jahre, ETA2826-2) néha bent hagyom a munkahelyi szekrényemben, és másnap reggel még megy. Ez az üzemszerű működés. =}

Előzmény: erchegyia (165203)
boxer-gs Creative Commons License 2018.09.12 0 0 165204

Szimplán az automatikára hagyatkozva még akár elő is fordulhat, hogy lejár az óra, ha egész egyszerűen olyan inaktívak a napjaid, hogy alig mozdulsz. Pl fekszel a tv előtt napokon át és még a kaját, piát is az ágyba hozzák neked.

 

Viszont onnan kezdve, hogy kézzel is ráhúztál bőven, mindenképpen karbantartási hiányosságot, vagy műszaki hibát jelez a leállás, ahogy más is megfogalmazta.

 

Szóval vidd vissza, amennyiben garis az óra és reménykedj, hogy rendesen foglalkozzanak vele! Vagy kérd a cseréjét, ha hajlanak rá!

Előzmény: erchegyia (165203)
erchegyia Creative Commons License 2018.09.12 0 0 165203

igen garis, múlt héten hoztam el a boltból. Ezek szerint ez nem üzemszerű működés? Kezdtem kiborulni, hogy nem nekem való az automata ha minden reggel be kell állítanom :)))

Előzmény: hitman (165202)
hitman Creative Commons License 2018.09.12 0 0 165202

az LZ 120 Rome idei (vagy talán tavalyi) modell, úgyhogy még biztos garis.

Előzmény: rtivi (165201)
rtivi Creative Commons License 2018.09.12 0 0 165201

Nem írtad, hogy mennyi idős az óra. Vagy garis-e még.

Előzmény: erchegyia (165199)
APT Creative Commons License 2018.09.12 0 0 165200

Semmit, az az óra bizonyosan szervizelésre, meglehet, valamilyen javításra szorul.

A szerkezet kézzel húzható, ha látszólag felhúztad, és nyugalmi helyzetben mégis rövid időn belül megáll, akkor vagy erősen szennyezett/beszáradt (nem kizárt, hogy eladás előtt éveket állt az óra, és valójában szervizeléssel kellett volna indítani), vagy valami más gond van - de le kellene rendben járnia.

Előzmény: erchegyia (165199)
erchegyia Creative Commons License 2018.09.12 0 0 165199

Sziasztok! Kezdő automatás vagyok, sose volt még ilyenem korábban, most ajándékba kaptam egyet (Zeppelin LZ 120 Rome - ETA 2824-2).

Elvileg a járástartaléka 38-40 óra, gyakorlatilag ha leteszem 30-90 percen belül megáll annak ellenére, hogy előtte egész nap hordtam. Amíg rajtam van hibátlanul jár, pontos is. Próbáltam kézzel felhúzni (30-40 fordulat), nem segít a helyzeten. Mit csinálok rosszul?

Kovla80 Creative Commons License 2018.09.05 0 0 165198

Köszi,igen,vám,ÁFA nélkül gondoltam.

Előzmény: Szivarvágó (165185)
Otoyrop Creative Commons License 2018.09.04 0 0 165197

Mindenféleképpeeeennnn!!!

 

https://www.iwc.com/en/company/museum.html

Előzmény: Szivarvágó (165196)
Szivarvágó Creative Commons License 2018.09.04 0 0 165196

Köszönöm a válaszokat!

 

Az IWC múzeumban volt már valaki? Érdemes megnézni?

Otoyrop Creative Commons License 2018.09.04 0 0 165195

Az angolul tudóknak:

 

"I have been using the Sellita movement for some of my watches for a few years already and have very good experiences with the movements. 

The SW200.1 is not compatible with the 2824, some parts could be mated but I had bad experiences with it. The winding shaft is different, the change wheel will only work for a few days before it eats hard, automatic bridge does not fit either, anchor, restlessness....etc.
I buy the spare parts directly from Sellita and they are much cheaper than ETA components. It depends where you order. After all, Sellita can't help it if individual middlemen beat 100%".

 

Előzmény: Franek-52 (165193)
Otoyrop Creative Commons License 2018.09.04 0 0 165194

Persze az Eterna is használja öket, meg 1-2 olcsóbb újabb Safiban is találhatóak.

 

Csak németül találtam:

 

https://herrenuhren24.net/glossar/sellita/

 

 

Előzmény: Franek-52 (165193)
Franek-52 Creative Commons License 2018.09.04 0 0 165193

 

....hát nekem sajnos nem sikerült az ETA-t a Sellitával össze házasítani. A többszöri próbálkozás ellenére sem. Mostanság a TAG-okban nyomulnak.

 

Feri'bá.

APT Creative Commons License 2018.09.03 0 0 165192

Legfőképpen az, hogy az egyiket az ETA, a másikat a Sellita gyártja.. :-)))

De tréfán kívül - a Sellita utángyártásoknál előfordulnak egészen minimális változtatások, de ezzel együtt alapvetően még az alkatrészkészlet is csereszabatos az ETA eredetiekkel, és bár az első években voltak kisebb minőségi anomáliák, mostanra minden jel szerint ezen a téren is egyenértékűek.

Előzmény: Szivarvágó (165191)
Szivarvágó Creative Commons License 2018.09.03 0 0 165191

Tudja valaki mi a különbség a Sellita és az Eta szerkezetek között vagy egyik kutya másik eb?

Pl. SW200 vagy ETA2824.

Otoyrop Creative Commons License 2018.09.02 0 0 165190

Jogos a 2 pont:-D

Előzmény: altimus (165189)
altimus Creative Commons License 2018.09.01 0 0 165189

akkor elnezest a hozzaszolasomert.

Előzmény: Szivarvágó (165188)
Szivarvágó Creative Commons License 2018.09.01 0 0 165188

Egy online boltban találta az ajánlatot, nem írta, hogy kimenne érte. Sokan rendelnek USAból órát mert gyakran még sarc után is megéri. 

Előzmény: altimus (165187)
altimus Creative Commons License 2018.09.01 0 0 165187

vicces az amikor valaki ezt a "vámmal áfával" dolgot valaszolja. itt a svajci ora topicon is megtortenik ez neha-neha. a kerdezo meglehetosen ostoba lenne ha kifizetne a vamot es az afa-t. az usa-ban epp azert erdemes vasarolni, mert a legtobb dolog joval olcsobb mint europaban.

 

egy kezen hordott orat nincs olyan hataror aki szova tenne es megvamolna. ha meg a posztolo abszolut biztosra szeretne menni akkor az ora szamlajat es csomagolasat, dobozat egyszeruen adja fel postan az otthoni lakcimere, ne vigye magaval a hazautazaskor.

Előzmény: Szivarvágó (165185)
weirdo Creative Commons License 2018.09.01 0 0 165186

A kérdező nevében köszönöm...

Előzmény: leehtne01 (165184)
Szivarvágó Creative Commons License 2018.09.01 0 0 165185

Némertországban 2152 eur. Ha meg tudod venni az USA ban akkor jó, vámmal áfával a német ár körül leszel.

Előzmény: Kovla80 (165183)
leehtne01 Creative Commons License 2018.08.31 -1 0 165184

Ezt neked kéne tudni, hiszen te fogod kifizetni:-D

Előzmény: Kovla80 (165183)
Kovla80 Creative Commons License 2018.08.30 0 0 165183

Sziasztok, mit gondoltok ez az óra ezért az 1500 dollárért jó vétel? Ár-érték arányra vonatkozó véleményekre lennék kíváncsi. Köszi

 

https://www.jomashop.com/raymond-weil-watch-7731-sc2-65655.html

APT Creative Commons License 2018.08.29 0 0 165182

Erre nem tudok mit mondani - mint írtam, ha az üveg speciális, az adott modellhez készült és valami típus-üveggel nem helyettesíthető, akkor vagy sikerül véletlenül az ebayon lelni egy hozzávalót, vagy én mindezek ellenére a márkaszervizbe vinném...

 

Egy órás egyébként egy darab, "beszerezhetetlen" óraüveggel nem fog foglalkozni, simán nem fogja elvállalni a dolgot - és nem is várható más. 

Mint írtam, ha kerek, a "szokásos" mérettartományokba-paraméterekbe beleférő síküvegről van szó, akkor nem lehet probléma.

Előzmény: Törölt nick (165180)
Szivarvágó Creative Commons License 2018.08.29 0 0 165181

Hamilton Khaki Navy vagy Steihart.

Előzmény: sharan_2007 (165159)
Törölt nick Creative Commons License 2018.08.29 0 0 165180

A márkaszervizbe én nem vinném, mert méregdrágán, de legalább szarul dolgoznak.  ☹

Előzmény: APT (165178)
toriko Creative Commons License 2018.08.29 0 0 165179

Nagyon szépen köszönöm !

Előzmény: APT (165178)
APT Creative Commons License 2018.08.29 0 1 165178

A kiindulási kérdés az, hogy kerek, sík (nem domború-homorú), és 2mm-nél nem vastagabb, és nem extrém átmérőjű (praktikusan 40-42mm feletti) üvegről van-e szó.

Ha beleférünk ezekbe a paraméterekbe, akkor méretsorban kaphatók olcsón sima üvegek, illetőleg szerezhető alkalmas zafír is (azért azok drágábbak, sima üveg 1eFt alatti tétel, a zafír mérettől-vastagságtól függően a 4-15 ezres árkategória).

A cseréhez az órát teljesen szét kell szedni, akkor már biztos, hogy a tokot ki is kell tisztítani (MINDIG piszkosak legalább egy picit a zugokban, tömítéseknél), préssel ki kell tolni a sérült üveget és szintén préssel helyretenni - a látszólagos egyszerűsége ellenére rendesen, korrekt módon elvégezve (a koszra visszazárt hátlap, koszos falcba visszapréselt üveg nem fog tömíteni, előbb-utóbb beázhat az óra) nem öt perces művelet, és nem, nem fogják "ötszázért kicserélni". Mivel sajnos az ügyfelek elvárása rendre ez, ezért nagyon kevés órás hajlandó csak ilyesmivel pepecselni (és azok nem az olcsók..).

 

Ha az üveg formaüveg, speciális alakú (akár csak picit is ovális), szögletes, domború, nem egyenletes vastagságú - akkor ilyen olcsó "típusüveg" nem lesz hozzá semmiképpen, kizárólag a gyári cserealkatrész használható - ha beszerezhető. Ebben az esetben (tehát nem kerek-sík üveg) legjobb, ha azonnal a gyári márkaszerviz irányába orientálódsz, a végén úgyis oda fogsz kilyukadni (és még az is előfordulhat ilyen márkánál sajnos, hogy ők sem tudnak segíteni, de azért remélhetőleg megoldják) - http://festina.hu/munkatarsak/

Előzmény: toriko (165174)
Törölt nick Creative Commons License 2018.08.29 0 0 165177

Először keress egy órást, aki elvállalja!

A részleteket pedig vele kell megbeszélned! 

Előzmény: toriko (165176)
toriko Creative Commons License 2018.08.29 0 0 165176

üveget ő ad vagy nekem kell venni, zafír vagy edzett üveget akarok betetetni.

Előzmény: spyder999 (165175)
spyder999 Creative Commons License 2018.08.28 0 1 165175

Bármelyik órás megcsinálja neked,aki nem csak elemcserére van berendezkedve!

Pár ezer Forintos tétel...

Előzmény: toriko (165174)
toriko Creative Commons License 2018.08.28 0 0 165174

Sziasztok, van egy festinám, kis repedés van az üvegén, lehet ezt valahol cseréltetni, kb mennyibe kerül?

leehtne01 Creative Commons License 2018.08.24 0 0 165173

Van itt valakinek tapasztalat erröl a márkáról?

 

https://www.marcandsons.de/en/

 

 

leehtne01 Creative Commons License 2018.08.23 0 0 165172

Ezen (is) mulik a jo hir.....

Előzmény: Smíró (165171)
Smíró Creative Commons License 2018.08.23 0 0 165171

Hehehe:) Jó szlogen.

Előzmény: leehtne01 (165170)
leehtne01 Creative Commons License 2018.08.23 0 0 165170

A Patek Philippe never belongs to you all alone. One enjoys it all one's life, but in fact it is already being preserved for the next generation. 

Előzmény: windproof (165169)
windproof Creative Commons License 2018.08.22 0 0 165169

Pont ezaz!!

Hogy vajon hány %-a a patekeknek az, amit a tulaj kivesz a dobozból, beállítja, elmegy a színházba, majd pár órával később leveszi, és elteszi a dobozba a következő jelesebb alkalomig (tippre, elég sok ilyen példány lehet). 

 

Az alatt a 4-6 óra alatt meg még a 30$-os orosz felhúzós órám sem mutat túl nagy eltérést, pedig pár nap alatt már elég tetemes késést szokott összehozni.

Előzmény: öccse (165163)
phranxinatra Creative Commons License 2018.08.22 0 1 165168

Szerintem hülyeség, hogy egy Patek tulajnak mindegy, hogy pontos e az órája. Mondjuk nem is kell aggódni miatta; a Patek pecsét szigorúbban tolerálja a járáseltérést, mint a COSC.  

Előzmény: öccse (165163)
innovations Creative Commons License 2018.08.22 0 0 165167

Longines Legend Diver

Listaár: 600.000. huf

C24-en amennyiben ügyes vagy 1.400. Eur környéken meg tudod venni.

Ami ugyan több mint a kereted viszont ebben a kategóriában a Best Buy!

Előzmény: sharan_2007 (165159)
Smíró Creative Commons License 2018.08.22 0 0 165166

Na ja, hordanak is olyat, ami nem is müxik, a lényeg csak az, hogy a legnagyobb márka legyen a csuklón nyilván eredetiben:) A minap volt erről cikk valahol.

Előzmény: windproof (165162)
o+a_SM_BA Creative Commons License 2018.08.22 0 0 165165

A Mido, Tissot, Longiness mind Swatch Group, hasonló beltartalommal. A Mido Tissot hasonlóan is van pozicionálva Longines kicsit drágábbra.

Használtan mind jelentősen veszít az értékéből, ez Rolex szintig minden órára igaz...

Előzmény: sharan_2007 (165159)
Smíró Creative Commons License 2018.08.22 0 0 165164

A sárga jobban tetszik:) Egyébként szinte pont olyan, mint a 852.cal Schaffim, csak más felirattal. Na meg az IWC-m ezüst színű.

Előzmény: öccse (165163)
öccse Creative Commons License 2018.08.22 0 0 165163

Nem biztos :) Vennék egy Calatrava-t az öltönyömhöz és bizony nem szeretnék lekésni a színházi előadásról, úgyhogy legyen azért pontos azaz óra ! :)

 

Pl. egy ilyen:

https://global.rakuten.com/en/store/chuukotokei/item/r514/

vagy ilyen:

http://robertmaron.com/product.php?productid=16614

Előzmény: windproof (165162)
windproof Creative Commons License 2018.08.21 0 0 165162

szerintem pont egy átlag patek vásárló nem dől a kardjába, ha nem olyan pontos a ketyegő, ott az idő mutatása már tényleg másodlagos :)

Előzmény: Smíró (165160)
vizimi Creative Commons License 2018.08.21 0 0 165161

A gyári adat +25/-15 sec ami azért messze van a COSC értéktől.

A kérdés az, hogy vajon a 6R15 szerkezetet egy ügyes órás be tudja e szabályozni erre az értékre.

A -4/+6 s eltéréssel viszont bőven boldog kennék.

Előzmény: Smíró (165160)
Smíró Creative Commons License 2018.08.20 0 0 165160

Kérdés: Pár perc eltérés hetente/havonta milyen bajt okoz? Engem is zavar egyébként, ha nem pontos az órám, emiatt vettem is anno egy radio controllos Casiot. Aztán feltettem magamnak a kérdést - amikor meguntam -, hogy miért volt ez fontos nekem? Oké, fényre is töltődik, évente kétszer automatikusan átáll a pontos időre, de ma már csak néha veszem fel és ahhoz állítom a többit hordás előtt. Szerintem a pontosság sem egyedi dolog, nagyban függ attól, hogyan hordod. Leteszed-e meló után, hétvégéken, vagy állandóan hordod, mint például én. Egy Patek vásárlás előtt jobban érdekelne ez a dolog:))

Előzmény: vizimi (165158)
sharan_2007 Creative Commons License 2018.08.20 0 0 165159

Sziasztok!

 

Előre is elnézést a kérdésért, ha végigolvasnám a fórumot, biztos választ kapnék a kérdésemre.

 

2-400e forint környékén milyen új svájci automata "búvár" órát javasolnátok, ami nem csak jól néz ki, de megbízható is, hosszú távon társam lehetne?

 

Néztem Tissot Seastar-t (Tissot-m van quartz, 17-18éve használom), Mido Ocean Star-t, Longines Hydroconquest, ...

Még a Seiko Prospex is tetszik, de nem svájci...

 

Persze ha tehetném Omega Seamaster lenne a választott, de nem az lesz :)

 

Köszönöm, ha valaki válaszol!

vizimi Creative Commons License 2018.08.20 0 0 165158

Sziasztok!

Bár ez a svájci órák fóruma, de azt is tudom, hogy többen szakértőként tudtok esetleg segíteni.

Egy Seiko órát néztem ki magamnak a SARX033 típust amiben a 6R15 szerkezet ketyeg.

Az lenne a kérdésem, hogy beszabályozás után mi az a pontosság amit ki lehet hozni ebből a szerkezetből, gyár megad egy értéket, de mi az ami valóban kihozható belőle.

Köszönöm

phranxinatra Creative Commons License 2018.08.19 0 0 165156

Ez katedrális mutató. ;)

Előzmény: bosijani (165150)
bosijani Creative Commons License 2018.08.19 0 0 165155

végülis mindegy,az a baj,hogy nem nálam ketyeg...  :-)

Előzmény: leehtne01 (165154)
leehtne01 Creative Commons License 2018.08.19 0 0 165154

Persze lehet Zenith is. De felsö kategóriás volt anno.

Előzmény: leehtne01 (165152)
bosijani Creative Commons License 2018.08.19 0 0 165153

zenith-nek volt írva,csak a képet másoltam be.

Előzmény: leehtne01 (165151)
leehtne01 Creative Commons License 2018.08.19 0 0 165151

1920-30 közötti darab, Longines.

Előzmény: bosijani (165150)
bosijani Creative Commons License 2018.08.19 0 0 165150

ez mikori lehet?

 

Előzmény: phranxinatra (165149)
phranxinatra Creative Commons License 2018.08.19 0 0 165149

Pedig Merci-mutató Rolexen volt először.

 

Előzmény: windproof (165147)
Törölt nick Creative Commons License 2018.08.18 0 0 165148

Rossz a kérdés, rossz a gondolkodásmód.

 

Mindegyik vállalható, egyik sem ciki, csak tudni a kell a helyét, értékét, funkcióját mindegyiknek. Akár autó, akár óra, akár bármi.

Előzmény: KORTOMI (165144)
windproof Creative Commons License 2018.08.18 0 0 165147

A homage nem próbál meg egy percig sem eredeti lenni.

 

Nincs ráírva, hogy Rolex, meg az sem, hogy Rollex vagy Rolexe, ellenben a hamisítvánnya, ami valahogy megpróbálja magát az eredetinek álcázni. 

 

 

Mivel azt elég nehéz megmondani, hogy 1-1 stílusjegyet ki használt elsőként (pl valahol olvastam, hogy a mercedes hands sem a rolexen tűnt fel elsőként, így azok az órák, amik hasonítanak a másikra, de egyértelműen megkülönböztethetőek is attól, azok nem hamisítványok. 

 

 

ps: szerintem

Előzmény: KORTOMI (165144)
öccse Creative Commons License 2018.08.18 0 0 165146

Pontosabban: hamisítvány akkor, ha az eredeti nevet is használja, egyébként csak utánzat.

Előzmény: öccse (165145)
öccse Creative Commons License 2018.08.18 0 0 165145

Szerintem csak ez nevezhető "homage"-nak, a többi hamisítvány.

 

https://www.omegawatches.com/watches/baselworld-2018/seamaster-1948-limited-editions

KORTOMI Creative Commons License 2018.08.18 0 0 165144

Üdv!

HOMAGE

Érdekelne, hogy a fórum tagjai szerint, mi a határ a homage határa, szintje? És miért?

Azaz, csak hogy tipikus példát írjak: Rolex Submariner - Steinhart O1 vagy IWC pilóta - Steinhart pilóta.

Mi az, ami alapján az egyik márka homage míg a másik gagyi másolat? Mitől lesz elfogadható valami?
Nemrég láttam a Youtube-on egy videót, amiben a homage ellen szóltak, mondván az is csak másolat, bármilyen márka vagy minőség jellemzi is.

Ez különösen érdekes olyan speciális esetekben, mint a búvár órák, ahol ugye nemzetközi szabvány is köti a dolgokat.

Szóval autós példa:

Tűzpiros, 2 ajtós sportkocsi = FERRARI...na,de...tűzpiros, 2 ajtós sportkocsi = Lamborghini...tűzpiros, 2 ajtós sportkocsi = P. 911...tűzpiros, 2 ajtós sportkocsi = Audi TT...tűzpiros, 2 ajtós sportkocsi = Mazda MX5.

Akkor melyik a másolat és melyik a homage? Melyik a vállalható és melyik a ciki? És miért? Jó, nyilván más az ár és a minőség a Ferrari és a Mazda között, de Bently VS RR ? Ferrari VS Lamborghini?

Nem értem. :(

spapda Creative Commons License 2018.08.14 0 0 165143

Köszönöm a hozzászólásokat, ezek alapján biztosan nem állok neki a felújíttatásnak, megmarad egy érdekes sztorinak.

glashuette Creative Commons License 2018.08.14 0 0 165142

Hacsak nem önmagad szórakoztatása a cél, el kell felejteni az egészet. Ez a biztos gazdasági totálkár. Tedd be a fiókba, vagy add el így, ahogy van.

Előzmény: spapda (165136)
windproof Creative Commons License 2018.08.13 0 0 165141

Úgy tűnik, minden családban van egy tengerész dédnagypapa omega zsebórával :)


Nekem is van egy hasonló, csak hiánytalan (igaz, felhúzni nem merem, mert szerintem ezer éve nem járt órásnál, de az a kisebbik gond).

 

 

 

Előzmény: spapda (165136)
APT Creative Commons License 2018.08.13 0 0 165140

Helyrehozható (végül is minden az), de ha nem kimondottan ezt az órát akarod szentimentális okokból megmenteni - akkor anyagilag nem éri meg, többet fogsz rákölteni, mit amit utána érni fog.

Előzmény: spapda (165136)
satzowlee Creative Commons License 2018.08.13 0 0 165139

elbátortalanítana...

Előzmény: satzowlee (165138)
satzowlee Creative Commons License 2018.08.13 0 1 165138

Saját vélemény:-nagy márka, nagyon sok herce-hurcával...

Ha valaki imádja az órákat, hát itt vagyok én, de ennyi hiányosság elbátorítana. Becslésem szerint annak, amit ráköltesz, a 60-70%-áért egészen pofás ehhez hasonló vekkert vásárolnál. Természetesen a kötődés az más tészta.

Előzmény: spapda (165136)
Ugly Bob Creative Commons License 2018.08.12 0 1 165137

Elemcsere "haladó" módon :)

 

https://www.youtube.com/watch?v=1umpb67VCs8

spapda Creative Commons License 2018.08.12 0 1 165136

Sziasztok!

 

Családból (tudják rólam, hogy szeretem az órákat) a napokban hozzám került egy régi, hiányos Omega zsebóra, ami az elmondás alapján a nyolcvan év fölötti nagymama I. világháború után matrózként világot megjárt valamelyik felmenőjétől származik, kb. a 20-as évekből:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A kaliber alapján a fenti eredet hihető: 18SP8 van beütve, amit az egyik adatlap szerint a századfordulótól a harmincas évek elejéig gyártottak. Hiányzik az üveg, a percmutató, valamint sérült a számlap és a korona, állítani nem lehet, felhúzni viszont igen, szépen ketyeg, jelenlegi állapotában 1 óra alatt 5 percet késik. A teljes tok átmérője kb. 5 centi, a számlapé kb. 42-43 mm, a szerkezeté kb. 37-38 mm.

 

Lenne néhány teljesen amatőr kérdésem:

 

1. Az eBay-en találtam eredetinek hirdetett, méretben jónak tűnő porcelán számlapot vállalható áron (Svájcból). Ezek tényleg eredetiek? Vagy szerintetek érdemes meghagyni a "történelem nyomát" rajta?

 

2. Milyen anyagból van a tok? Az Omega feliratos hátlapban 0.900-as, ezüst fémjelnek tűnő beütés van (4. kép). Ebben az esetben a ház többi része is ezüst? A peremen, ahová a fedél csukódik, szintén van valami nagyon pici beütés, de nehéz kivenni a számot, elsőre 818-nak olvasnám (9. kép). Ez mi akar lenni?

 

3. A tok hiányos, sem az üveg, sem a fedlap nincs meg. Érdemes ehhez alkatrészt vadászni, vagy inkább egy komplett üres tokot szerezni? Az eBay-en láttam 20-40 dollár körül komplettet.

 

4. A témában keresgetve láttam, hogy virágzik a zsebórák karórává alakítása. Ezen még a korona is jó helyen lenne hozzá, de az 50 mm-es tok brutál nagy, már a 40 mm is határeset. Ez nem szokta zavarni az embereket?

 

5. Mutatót, illetve a szerkezet javításához majd feltétlenül szükséges alkatrészeket honnét érdemes beszerezni? Vagy ezt is bízzam majd a jó öreg órásmesterre, talán megvan ehhez is a forrása?

 

6. Mit lehet/érdemes tudni ezekről a 100 év körüli órákról, mire kell figyelni? Szerintetek érdemes belevágni egy ilyen darab javíttatásába?

toriko Creative Commons License 2018.08.12 0 0 165135

Köszönöm, de most összegyűltek a vekkerek.

Előzmény: Szivarvágó (165134)
Szivarvágó Creative Commons License 2018.08.10 0 0 165134

Megveheted az enyémet is. Az króm, szürke számlappal.

Előzmény: toriko (165133)
toriko Creative Commons License 2018.08.10 0 0 165133

Igen az, de nem lett az enyém..

Előzmény: Szivarvágó (165131)
rtivi Creative Commons License 2018.08.10 0 1 165132

Ez egy eredeti mechanikus (aranyozott) Certina. A számlapról nem derül ki semmi.

Előzmény: Szivarvágó (165131)
Szivarvágó Creative Commons License 2018.08.10 0 1 165131

Ez kvarc ugye? Nekem is van egy ilyen csak ezüst színben. Az enyém biztos nem hamis, ez sem tűnik annak, nem érné meg hamisítani.

Előzmény: toriko (165117)
nappapi Creative Commons License 2018.08.08 0 1 165130

Gyönyörű.

Előzmény: toriko (165117)
hitman Creative Commons License 2018.08.08 0 0 165129

elkelt, köszönöm. =}

Előzmény: hitman (165127)
windproof Creative Commons License 2018.08.03 0 0 165128
hitman Creative Commons License 2018.08.03 0 0 165127

urak, azt hiszem eljött az idő.

megválnék 4 db-os Chronoss óraforgatómtól, mert kinőttem.

kívül zongoralakk-fekete, belül karbonmintás fekete. kék színű ledes hangulatfénye van. (kikapcsolható)

4 db óra fér bele, ezeket kettesével forgatja.

hálózatról vagy elemről is (3 db góliát) működik.

képek:

még nincs két éves.

63e forint volt az új ára,

30-ért odaadom.

toriko Creative Commons License 2018.08.01 -1 0 165126

De pörög a totyik

satzowlee Creative Commons License 2018.07.29 0 2 165125

Én aSZondom, hogy ahhoz, hogy kondiban maradj, le kŐŐŐ járnod edzésre :)

Előzmény: toriko (165124)
toriko Creative Commons License 2018.07.29 0 0 165124

Értem, az élettartalmuk nem fogy ilyenkor?

Előzmény: satzowlee (165123)
satzowlee Creative Commons License 2018.07.29 0 1 165123

Szia, én hagyom, hogy meNNYenek :)

Előzmény: toriko (165122)
toriko Creative Commons License 2018.07.28 0 0 165122

gyűjtőktől kérdezném, azokat az órákat amit nem hordtok, azok attól még járnak, vagy le vannak állítva, az elemet is érdemes kiszedni ilyenkor? Vagy ki hogy szokta, ez érdekelne!

toriko Creative Commons License 2018.07.28 0 0 165121

Köszönöm a segítséget, még élőben én sem láttam, ráadásul nem is vagyok annyira hozzáértő mint itt sokan. De én is ezen gondolkodtam, hogy ez nem az a kategória amit hamisítani.

Előzmény: APT (165120)
APT Creative Commons License 2018.07.28 0 1 165120

Nem ártana egy szerkezeti kép - de ezzel együtt ez az óra szerintem nem hamisítvány. Igazándiból túl egyszerűcske ahhoz, nem ezt a kategóriát hamisították...

Előzmény: toriko (165117)
Smíró Creative Commons License 2018.07.28 0 1 165119

:))

Ha nem tudod megállapítani, hogy mi a hamis, akkor hogy nem bírod a hamis cuccokat? :))) Csak viccccc vót. Mondjuk kutyában engem is zavar... Ez nem hamis. De a szerkezetet is látni kellene - ez lesz a hozzáértők következő kérdése.

Előzmény: toriko (165118)
toriko Creative Commons License 2018.07.28 0 0 165118

Köszi a segítséget előre is,!! nem egy drága darab, nem is az összeg miatt érdekel a dolog, hanem egyszerűen nem bírom a hamis cuccokat.

Előzmény: APT (165116)
toriko Creative Commons License 2018.07.28 0 0 165117

APT Creative Commons License 2018.07.28 0 1 165116

A képeket ide is nyugodtan felteheted, ne várd, hogy segítségnyújtás címszó alatt más próbálja veled felvenni a kapcsolatot...

A Certinákat általában ritkán hamisítják/hamisították, ahhoz nem voltak elég ritka-különleges órák, ha viszont valóban egy 20-30 éves óráról van szó (az sem derült ki, hogy kvarc vagy mechanikus), akkor az voltaképpen már egy modern darab, feltehetően valamilyen ETA szerkezettel - a G10-es kvarcokból például már láttam hamisítványt.

Előzmény: toriko (165113)
toriko Creative Commons License 2018.07.27 0 0 165115

Vagy itt elérhető vagyok:toriko78@citromail.hu

macssessz Creative Commons License 2018.07.27 0 0 165114

Üdv Guruk!

A Bp. VI. kerületi Vörösmarty utcában az Andrássy u. saroknál lévő volt Orex helyén lévő óra szervizről mi a véleményetek?

Jól, megbízhatóan dolgoznak? Mennyire drágák?

 

toriko Creative Commons License 2018.07.27 0 0 165113

Sziasztok, üdv mindenkinek.

 

Szeretnék kis segítséget kérni tőlem rutinosabb óragyűjtőtől.

Lenne egy régebbi certina óra amit szeretnék megvenni magánszemélytől, kb 20 30 éves lehet ránézésre...

Honnét lehet tudni, hogy hamis vagy eredeti, (egyáltalán akkor már hamisítottak?)sajnos annyi rosszat lehet hallani, a hamisításról, ezért gondolkodóba estem, ha  kapok egy mail címet elküldeném a képet az óráról.

Előre is köszönöm.

Üdv, 

Ricsi.

bosijani Creative Commons License 2018.07.24 0 0 165112

eladja occóbban...

Előzmény: eterna71 (165111)
eterna71 Creative Commons License 2018.07.24 0 0 165111

Üdv ! Csak egy kérdés. Majdnem 3 éve nem jártam egy általam anno többször látogatott óra- ékszer boltba. Múltkor bementem körül nézni, mi a helyzet. Hát meglepödve láttam, hogy nem egy-két olyan modell van a vitrinben, ami már akkor sem volt új darab. Ilyenkor mi van, ha egy 6-7 éves, vagy még régebbi modell a nyakukon marad akkor azt bebukták ??

Törölt nick Creative Commons License 2018.07.20 0 0 165110

info@mvltrade.hu

Előzmény: földlakó_ (165108)
satzowlee Creative Commons License 2018.07.20 0 0 165109

Köszi szépen.

Előzmény: bosijani (165107)
földlakó_ Creative Commons License 2018.07.20 0 0 165108

Régi svájci zsebórát, ami nem működik, hová érdemes vinnem, ahol foglalkoznak ilyesmivel és jó eséllyel megjavítják? Köszi!

bosijani Creative Commons License 2018.07.20 0 0 165107

a facén,ha fenn vagy,keresd Pubi urat!

Előzmény: satzowlee (165106)
satzowlee Creative Commons License 2018.07.20 0 0 165106

Sziaszok, bocsi az OFF-ért...

Szigetujfaluhoz legközelebb(gondolom BP) hol találnék óraplexit(több is érdekelne) eladót??

 

gu01 Creative Commons License 2018.07.19 0 0 165105

Szia, küldök fotot ha gondolod, de lehet személyesen is(ha elérhető távolságban vagyunk)

Előzmény: leehtne01 (165104)
leehtne01 Creative Commons License 2018.07.19 0 0 165104

Igy latatlanban, allapottol fuggoen max. 200e!!!

Előzmény: gu01 (165102)
öccse Creative Commons License 2018.07.18 0 0 165103
Előzmény: H_G (165092)
gu01 Creative Commons License 2018.07.18 0 0 165102

Képet valamiért nem tudok feltölteni, akit érdekel, az küldjön email címet és arra küldök fotókat.

Üdv

Előzmény: gu01 (165101)
gu01 Creative Commons License 2018.07.18 0 0 165101

Longines Master Collection Automatic L2 .669.4

Előzmény: gu01 (165100)
gu01 Creative Commons License 2018.07.18 0 0 165100

Sziasztok, ha érdekes lehet valakinek.

Irányár: 500.000huf

Üdv

Előzmény: oimuka (165095)
H_G Creative Commons License 2018.07.17 0 0 165099

Az ilyen dátummutató, mint az Orienté, szerintem elegánsabb megoldás a dátumablaknál -- mondjuk a leolvasása lassabb.

 

Előzmény: oimuka (165093)
r.barbi Creative Commons License 2018.07.17 0 0 165098

És ha már benne vagyok a kérdésekben, nem hagynám ki -bár nem ide tarozik-, de tudtok esetleg olyan helyet/üzletet, ahol Cartier ékszer eredetiségét meg tudják határozni? 

bosijani Creative Commons License 2018.07.17 0 0 165097
Előzmény: oimuka (165095)
r.barbi Creative Commons License 2018.07.17 0 0 165096

Köszi a tanácsot. Meg nyitvatartási időben a WDL szervizt hívtam fel. Holnap benézek hozzájuk. Mit gondolsz, megfelelő háttérrel bírnak? Egyáltalán érdemes oda bemenni akar szerviz kérdésben?

Előzmény: windproof (165087)
oimuka Creative Commons License 2018.07.17 0 0 165095

És ha már a kedvencek bemutatása zajlik, akkor íme. Az első közel 2 ezer eurós árát még ki lehetne köhögni valahogy, de a második már fél vagyon a maga 32 ezer dolláros árával:D

Előzmény: oimuka (165094)
oimuka Creative Commons License 2018.07.17 0 1 165094

Most látom a linket, megnézem és átgondolom, és köszi. Az ára picit borsos, de ez már automata valóban. Ám tetszetős.

Előzmény: oimuka (165093)
oimuka Creative Commons License 2018.07.17 0 0 165093

Valóban van, de az legalább IWC és pár ezer euró az ára:D Az  típusú óra kell, mint az Adriatica, picit hosszabb mutatókkal, és ne legyen aranyozott. Ja és a dátumablakot kihagytam.  Az ára, max. 40 rugó.

Ez az óra is bejönne, de nem tetszenek a mutatók:( Olyasmi kellene, mint, amit mutattál.

Előzmény: H_G (165092)
H_G Creative Commons License 2018.07.17 0 0 165092

A segédszámlapok nélküliséggel pedig ellentmondasz önmagadnak, mert az IWC Portugieseren is vannak.

 

Előzmény: oimuka (165090)
H_G Creative Commons License 2018.07.17 0 0 165091

Ez zafír, és a legfelső az automatáknál hasznos járástartalék-kijelző.

 

https://tutuora.hu/orient/ez09005w.html

Előzmény: oimuka (165090)
oimuka Creative Commons License 2018.07.17 0 0 165090

És azt kifelejtettem, hogy  kvarc legyen:)  Kb. ez az óratípus a zsánerem, de mint mondtam, kvarcban és segédfunkciók nélkül, a legfelsőt nem is tudom, mire való:D Ám egy típusszámot küldhetnél, hogy utánanézzek. A japán óráknál viszont ritka a zafír üveg.

Előzmény: H_G (165089)
H_G Creative Commons License 2018.07.17 0 2 165089

Előzmény: oimuka (165088)
oimuka Creative Commons License 2018.07.17 0 0 165088

Visszatérve az Adriatica órához... Az a fajta ember vagyok, akinek azért kell az óra, hogy az időt mutassa. Soha nem fogtak meg engem az órák dizájnjai. Egyetlen prémium minőségi óra van, ami elnyerte a tetszésemet, éspedig IWC Shaffhausen Portuguese, kék szíjjal és mutatókkal. Ha megnyerném a lottó 5-öst ez volna a legelső, amit megvennék. 

Milyen az az a óra, ami bejön nekem? Fehér számlap, fekete vagy kék színű arab számok,  fekete vagy kék mutatók, de ezekből sem bármilyen, hanem azok a stílusos kihegyesedők, mint az Adriaticanál, kék vagy fekete bőrszíj, zafír üveg, és ne legyen aranyozott. Az Adriatica óránál viszont túl rövidek a mutatók, lehetnének hosszabbak  annyira, hogy percmutató majdnem elérje a rovátkákat. Csak ennyi az óraigényem, és nem találok egy normális órát, ami bejönne. 

Előzmény: rtivi (165082)
windproof Creative Commons License 2018.07.17 0 0 165087

nem tudom, hogy raktárról lesz ilyen bárhol, de az Andrássy-n van Tag Heuer Boutique, és az Astorián az ungaro swiss is árul Tag-et, fel kell őket hívogatni, hogy van e. 

Előzmény: r.barbi (165086)
r.barbi Creative Commons License 2018.07.17 0 0 165086

Sziasztok! Tudja valaki, hogy hol tudnék eredeti Tag Heuer kaucsukszíjak venni ehhez a típushoz: carrera wv3010? Sajnos az eredeti már elöregedett kicsit és a szélei berepedeztek. Holnap mennék fel Budapestre Debrecenből, és szeretnek találni hozzá valamit. A csat természetesen nem kell, csak a kaucsuk. Előre is köszönöm, ha tudtok segíteni benne! 

H_G Creative Commons License 2018.07.16 0 0 165085

Ennek tetszene a dizájnja, ha a swiss made sokkal kisebb betűkkel lenne és Sapphire felirat meg egyáltalán nem.

 

http://www.adriaticawatches.ch/photos/75118282-1526288198-aa65ec4c995448e714a8180ac4b2846e.jpg

 

Előzmény: leehtne01 (165084)
leehtne01 Creative Commons License 2018.07.16 0 0 165084
Előzmény: oimuka (165078)
rtivi Creative Commons License 2018.07.15 0 0 165083

-1 viszont :-)

Előzmény: rtivi (165082)
rtivi Creative Commons License 2018.07.15 0 0 165082

Nyilvánvalóan nem befektetési tárgy. Ettől viszont függetlenül viszont kellemes látvány lehet kézen is, no meg a viselőjének. 

Előzmény: oimuka (165078)
Smíró Creative Commons License 2018.07.13 0 0 165081

+1

Előzmény: H_G (165080)
H_G Creative Commons License 2018.07.13 0 0 165080

Nyilván nem működik rosszul, a kinézetéről meg neked kell tudni, hogy megfelel-e.... Nekem biztosan nem kellene, szerintem a mindössze 3 színből és betűtípusból nagy káoszt teremtettek harmónia helyett (a 3-as különösen szembántó), de ez nem kell, h. befolyásoljon.

 

Előzmény: oimuka (165078)
almorav Creative Commons License 2018.07.13 0 0 165079

Megpróbáltam a beállítást, ahogyan tanácsoltad. Igen van egy kisebb holtjáték. Az  óra egy hetes átlag alapján +7 másodpercet siet naponta.

 

Előzmény: Törölt nick (165052)
oimuka Creative Commons License 2018.07.13 0 0 165078

Erről az óráról vélemények? Eta F06 szerkezet, zafír üveg. Nagyon gagyi egy felnőtt férfinek? Kb. 21.000 forint az ára leárazva.

Szivarvágó Creative Commons License 2018.07.12 0 0 165077

Hamilton akart lenni

Előzmény: Szivarvágó (165076)
Szivarvágó Creative Commons License 2018.07.12 0 0 165076

Hamolton és Steinhart márkákat kézted? 400 euró alattról indulnak.

Előzmény: Tyabi (165065)
nickback38 Creative Commons License 2018.07.11 0 0 165075

Certina - SW Group-os, mint Tissot, abban is Powermatic van

Zeno - használtan lehet párat találni a Sas utcában, de a stílusuk más és az áruk is

Candino - van 1db szóba jöhető a Roger's-nél Debrecenben

Alpina - nem találtam a net-en boltot, csak webshop-ot, de Tissot árban ott se nagyon van választék

Davosa - van 4db szóba jöhető a Roger's-nél Debrecenben

Swiss Military - más stílusban vannak óráik

 

Vagy engedni kell valahol az igényekből, vagy szerintem marad a Doxa.

Előzmény: leehtne01 (165074)
leehtne01 Creative Commons License 2018.07.11 0 0 165074

Mondjuk ott vannak a Certina, Zeno, Candino, Alpina, Davosa, Swiss Military orak is.

Előzmény: nickback38 (165073)
nickback38 Creative Commons License 2018.07.10 0 0 165073

Nem gondolnám, hogy sajnos, viszont nem is csodálkozom rajta. Becsülettel elkészített, hagyományos ETA automata caliber-rel szerelt, könnyen szervizelhető/akár márkaszervizzel rendelkező óramárka Tissot árban, a felsorolt órák stílusához közel, felpróbálhatóan nem igazán van swiss made felirattal.

Előzmény: leehtne01 (165072)
leehtne01 Creative Commons License 2018.07.07 0 0 165072

Sajnos az itthoni vilag valahogy megallt a Doxanal:-D

Előzmény: Tyabi (165069)
Törölt nick Creative Commons License 2018.07.06 0 0 165071

Tisszó.

Én úgy mondom, hogy Tisszot.  :-)

 

https://www.youtube.com/watch?v=0nFxmEXnnQc

Előzmény: H_G (165070)
H_G Creative Commons License 2018.07.06 0 0 165070

"Tisszó", tehát Tissot-kat, Tissot-val! (Már bocs')

 

Tyabi Creative Commons License 2018.07.06 0 0 165069

Köszi, Doxákat még nem néztem de meglesem őket akkor. Nem vagyok az a villantós fajta, nálam ez sosem cél.

Seikom van, csak nem automata (Solar), és teljesen megvagyok vele elégedve. Tissotnak a klasszikus stílusa

tetszett meg, ezért néztem őket első körben, de szétnézek többfele. Köszi a segítséget!

Előzmény: nickback38 (165068)
nickback38 Creative Commons License 2018.07.06 0 0 165068

Pont az általad is leírt technikai jellemzők miatt én inkább keresnék ebben az árban vmit a Doxa-tól - gond nélkül lehet találni. Semmivel sincsenek rosszabbul elkészítve, viszont egyszerűen szervizelhető ETA 2824 caliber van bennük, ugyanúgy van hazai márkaszervíz is. Mert villantani ugye egy Tissot-tal sem lehet...

Ha meg el tudsz szakadni a svájci vonaltól, az offtopic Seiko, Orient sokkal nagyobb választékot kínál ugyanolyan minőségben és gyakran lényegesen olcsóbban.

Előzmény: Tyabi (165065)
Robici Creative Commons License 2018.07.05 0 0 165067

Ja hát nekem se tetszett valahogy ez az egész. Eleve ki az az idióta akinek eszébe jut összefüggést keresni a tesztoszteron meg a luxustárgyak között?

Előzmény: spyder999 (165066)
spyder999 Creative Commons License 2018.07.05 0 0 165066

Ekkora baromságot.

Sztem. pont a tesztoszteron hiánya(vagy megcsappanása) miatt akarnak a férfiak luxustárgyakat.

A tesztoszterontól egy dolgot akarnak a férfiak.P*ncit!

Emlékszem tizen/huszon évesen csak azon járt a fejem,mindig és mindenhol.

40 felett már pont hogy az értéktárgyak megszerzése lett a nagyobb vágy.

Ráadásul nem pont a fiatal korosztály privilégiuma a drága luxusdolgok megszerzése.

Szóval én eléggé fordítva látom a helyzetet...

Előzmény: innovations (165063)
Tyabi Creative Commons License 2018.07.05 0 0 165065

Üdvözletem!

Hozzáértők segítségét szeretném kérni. Szeretnék egy automata órát, de nem vagyok nagy szakértő.

Megbízható, klasszikus kinézetűre gondoltam, ami az adott árkategóriában elég pontos is. Főleg

Tissotokat néztem:

CHEMIN DES TOURELLES POWERMATIC 80

LE LOCLE POWERMATIC 80

TRADITION AUTOMATIC SMALL SECOND

A p80-ról többek között azt olvastam, hogy a gyári lézeres beállítás miatt nem lehet a későbbiekben

finom beállítást végezni rajtuk, vagy hogy a "pallet fork" (nem tudom a magyar nevét) műanyag. Nem

mellesleg kevésbé pontos mint az előző modell. Ha jól  gondolom ez a szerkezet van a Le Locleban és 

a Cheminben is (ha igen, miért ekkora az árkülönbség köztük?)

Minden javaslat érdekel, nem csak Tissot és nem csak új órák, megbízhatóság és pontosság a lényeg.

Előre is köszönöm a segítségeket!

 

...slr... Creative Commons License 2018.07.04 0 0 165064

Köszönöm, előjöttek az emlékeim. Tudom, egyszer már javasoltatok szervizt, most eszembe jutott. 

Előzmény: ...slr... (165054)
innovations Creative Commons License 2018.07.04 0 0 165063
Smíró Creative Commons License 2018.07.03 0 0 165062

:))) háááát, még 4kézláb mászol.)

Előzmény: Fanico (165060)
bosijani Creative Commons License 2018.07.02 0 0 165061

jamesonny@gmail.com     told át,majd felrakom.(remélem)

Előzmény: Fanico (165060)
Fanico Creative Commons License 2018.07.02 0 0 165060

:-D abból már jócskán kinőttem,de nagyon 'jópofi' volt :-D

Előzmény: Smíró (165056)
Fanico Creative Commons License 2018.07.02 0 0 165059

Már azt sem! :-(

Esetleg küldhetném a hozzáértő emailcímére?

Előzmény: Fanico (165058)
Fanico Creative Commons License 2018.07.02 0 0 165058

Nos, csak reménykedni tudok. :-I

Fanico Creative Commons License 2018.07.02 0 0 165057

Nem tudom miért nem ment át a fotó?

Lehet nagy a terjedelme?!

Próbálkozom. :-(

Smíró Creative Commons License 2018.07.02 0 1 165056

Én csak egy babakocsit látok...:)

Előzmény: Fanico (165055)
Fanico Creative Commons License 2018.07.02 0 0 165055

Szép napot Mindenkinek!

Érdekelne, a képen látható óra az e, ami?

Gondoltam elviszem egy óráshoz, de nem szeretném magam kinevettetni, ezért előzetesen tapogatóznék kicsit. Várom a választ, és előre is köszönöm.

...slr... Creative Commons License 2018.07.02 0 0 165054

Sziasztok, tanácsot szeretnék kérni. Van egy Doxa kvarc vezérlésű analóg órám, amiben elemet szeretnék cseréltetni. Melyik szervizbe vigyem, ahol tisztán dolgoznak, van tömítésük és nyomáspróbát is készítenek? Mekkora összegre lehet számítani egy ilyen munkáért?

almorav Creative Commons License 2018.06.30 0 0 165053

Köszönöm a segítőszándékú tanácsot. Az ismételt beállításnál, a percmutatónál tényleg észleltem úgy jó fél perc holtjátékot. Most, ahogyan tanácsoltad egy fél percnyit túltekerve, majd onnan visszafele állítottam be az indítási állapotot. Most majd futtatom 2-3 napot és majd meglátom mi fog történni. Még egyszer köszönöm.

Előzmény: Törölt nick (165052)
Törölt nick Creative Commons License 2018.06.29 0 0 165052

A percmutatónak van egy bizonyos holtjátéka.

Azt szokták javasolni, hogy tekerd a beállítandó index után, majd állítsd visszafelé.

És ott még lehet vele egy kicsit játszani, hogy minél jobban az indexre mutasson. 

 

Előzmény: almorav (165051)
almorav Creative Commons License 2018.06.29 0 0 165051

Közelmúltban vásároltam egy új, automata, ismert nevű márkájú karórát, úgy 200 e alatt volt az ára csak ,hogy a várható minőséget becsülni lehessen.A gyári honlap szerint a várható pontosság, ennél a típusnál -10/+30 másodperc per naponta. Beállítottam másodperc pontosa a rádióvezérelt órához. Megnéztem 24 óra múlva. A perc mutató ca. 3/4 percet sietett, a másodperc mutató meg 4 másodpercet.

Most akkor mennyit siet? A perc mutató szerint 3/4 percet azaz 45 másodpercet, de akkor mit mutat a másodpercmutató ??? Azt hittem egy ilyen "kényszerkapcsolatos" mechanikus szerkezetben arányos kapcsolatok vannak.

Ha valaki egy szakszerű magyarázattal tud szolgálni szívesen megismerném és megköszönném Neki .

Z.L Creative Commons License 2018.06.25 0 0 165050

Nagyon Köszönöm az infót!

Mi a használtpiaci értéke az órának?

Full set, hirsch szíj, doboza, vásárlást igazoló certi, minden megvan hozzá.Képek alapján, gyönyörű állapotban van.

Előzmény: APT (165046)
pendleton Creative Commons License 2018.06.24 0 0 165049

Valójában apám emléke miatt vettem meg a Cortebertet , mert  egy Doxája  meg egy Co rtebertetje volt, de azt állította hogy az utóbbi jobb. Amúgy  Hétköznapokon  seiko -s vagyok , de mivel ez egy svájci fórum FORTIS-os va gyok.

Előzmény: APT (165047)
pendleton Creative Commons License 2018.06.24 0 0 165048

Köszönöm  az információt.

Előzmény: APT (165047)
APT Creative Commons License 2018.06.24 0 0 165047

Korrekt óra, 60/70-es évek, a felirat alapján "wehrmachstwerk", úgyhogy valószínűleg AS1130, vagy Unitas werkes, nem saját. Semmiféle meglepetésre sem kell számítanod, tartós, jó, megbízható óra - de rád törni nem fogják miatta az ajtót, nem egy unikális különlegesség. :-))

Előzmény: pendleton (165045)
APT Creative Commons License 2018.06.24 0 0 165046

Modern, mindent tudó, multifunkcionális ana-digi szerkezet. Mint az ÖSSZES ma futó korszerű ETA, igazándiból nem megbízhatóság-bajnok, ha nem is nagyon sűrűn, de megesik, hogy megmakkannak. Semmiféle alkatrész sem kapható hozzájuk külön, a világon semmi - bármilyen probléma esetén szerkezetcsere az egyetlen megoldás. Kapható is amúgy, bár elég drágán, 100 dollár körüli árakon.

Ennek megfelelően nem tudsz mire odafigyelni - ha nem újonnan veszed, legyen az óra szép/jó állapotban, működjön rendesen minden funkciója - aztán lesz, ahogy lesz. Új óránál meg úgyis van garanciád.

Előzmény: Z.L (165044)
pendleton Creative Commons License 2018.06.24 0 0 165045

Sziasztok. Szeretnék  véleményeket kérni legújabb szerzemenyemről, egy Cortebertről .

 

Z.L Creative Commons License 2018.06.21 0 0 165044

Sziasztok!

Szeretnék vásárolni egy használt Certina Ds Multi8 c020.419.16.037.00 órát!

Elemes, kvarc szerkezet: ETA E49.351

Mennyire megbízható szerkezet ill. mire figyeljek oda vásárláskor!

 

Köszönöm!

H_G Creative Commons License 2018.06.20 0 0 165043

trollradar.gif

 

Előzmény: Lódoktor76 (165040)
pobeda Creative Commons License 2018.06.20 0 0 165042

Igaz hogy német, de...
Leica L1 / L2 – luxusóra fotósoknak
http://www.pto.hu/leica-l1-l2-karora/

innovations Creative Commons License 2018.06.20 0 2 165041

Amennyiben rákeresel a fórumok között, minden kérdésedre választ fogsz kapni! 

Sok sikert és persze jó olvasást! 

😉

Előzmény: Lódoktor76 (165040)
Lódoktor76 Creative Commons License 2018.06.20 0 0 165040

Üdvözlöm a társaságot!

Nemrég egy baráti társaságban, órás beszélgetésben felvetődött egy téma, de mivel ott mindenki csupán műkedvelő, lelkes amatőr, így gondoltam itt is rákérdezek/felvetem a dolgot.

Nos, miért van az, hogy ha valahol felvetődik a búváróra téma, és értelemszerűen előjön a Rolex Submariner és a Sea-Dweller, majd valaki bedob más márkájút, ami hasonlít rá, akkor többnyire azt a hasonló órát lefikázzák és hamis, másodrendű tárgynak bélyegzik. De ez miért csak a búváróráknál, főleg a Submarinernél van? Pedig ugye a Rolex összelegózta a subot, és ugye ott a Blancpain Fifty Fathoms.

De mi van a világháborús pilóta óráknál? Ott melyik az EREDETI? És miért? Vagy a klasszikus katonai modelleknél? Ezekkel kapcsolatban miért nincsenek ekkora késhegyre menő viták?

földlakó_ Creative Commons License 2018.06.19 0 0 165039

Elnézést, ilyesmi, csak Revue márka alatt, és a "számlap" bordó színű.

https://www.classicwatch.com/asp/buyitnow.asp?Where=(Ref=%27ew0061%27)&ManCode=110&Model=Skeleton&Step=1

 

földlakó_ Creative Commons License 2018.06.19 0 0 165038

Üdv, nem írtam még erre a fórumra, de szoktam olvasgatni a szakértő hozzászólásokat, mint laikus (nagyon laikus) órakedvelő. Nem tudom mennyire szokás értékbecslést itt megvitatni, de van egy Revue skeleton órám a 70-es évekből, MSR T44 kaliber, aranyozott tok, karcmentes plexik, van egy kis lila elszíneződés az aranyozáson, egyébként mint NOS óra került hozzám. A mellékelt kép, ha feltöltődött, kissé rossz minőségü, elnézést. Szép és érdekes darab, de azon merengek, hogy mégis megválnék tőle. Köszi a segítséget!

oys... Creative Commons License 2018.06.17 0 0 165037
kucum Creative Commons License 2018.06.17 0 0 165036
innovations Creative Commons License 2018.06.17 0 0 165035

Tudorból egyelőre csak a green BB várólistás, bár elkezdett esni az ár a GMT iránti nagy érdeklődés  miatt. A többi simán megvásárilható. 

Előzmény: windproof (165034)
windproof Creative Commons License 2018.06.16 0 0 165034

szép. ezek szerint nem csak rolexem nem lesz sohasem (oké, azt nem is tudnék venni), de tudorom sem, pedig ez utóbbiak nagyon bejönnek, és az áruk is elfogadhatóbb (Egy burgundy BB-ért azért megérné spórolni 🙂)

 

Tudorból nem csak az új modellek hiányoznak? Ahogy olvastam a két új BB elég meleg fogadtatásra talált a baselwordön, rengeteg hangadótól lehetett olvasgatni, hogy instant buy legalább az egyik 

 

Mondjuk ha a Rolex megint beindítja a licitet, akkor abból a többiek sem fognak kimaradni, megy utána az omega azonnal...

Előzmény: innovations (165030)
Törölt nick Creative Commons License 2018.06.16 0 0 165033

köszi.

Előzmény: Törölt nick (165032)
Törölt nick Creative Commons License 2018.06.16 0 0 165032

Chrono24.com

Előzmény: Törölt nick (165031)
Törölt nick Creative Commons License 2018.06.16 0 0 165031

Bocs, de mi az a C24?

Előzmény: innovations (165030)
innovations Creative Commons License 2018.06.16 0 0 165030

Én pont az ellenkezőjét látom. Sőt ez már a Tudor esetében is működik. A Harrods féle Black Bay SE 7.000. Euro felett megy, ami már konkrétan eléri Rolex acél sport modellek lista árát. Amennyiben figyeled C24-et látni fogod, hogy ez az üzleti modell működik és nem csak szórványosan hanem jellemzően  is. 

Ugyanazt tudom mondani, simán árat emelnék. Teljesen kizárt, hogy szürke kereskedők zsebébe lapátolnám a pénzt, sőt talán az egész értékesítési hálózatot saját kézbe venném a gyár helyében.

Abban sem vagyok biztos, hogy dupla áron nem vennének Rolexet. Mert, hogy az utóbbi 8 évben közel duplázódtak az árak. És még így sem érnék el az AP, JLC, VC árszintjét.

Ráadásul aki Rolexet akar venni az nem fogja vásárolni az említett márkák egyikét sem. Egyrészről mert nem is nagyon ismeri másrészről nem tetszik neki, harmadrészről hivalkodásra alkalmatlan, negyedrészről pedig befektetésnek sem jó.

 

Őszinte leszek tulajdonképpen ezek közül a Reversot, 15202ST Jumbot, és az Overseast kivéve engem sem érdekelne semmi amennyiben ennyi pénzt kívánnék elkölteni. 

Az összes többi modelljük kis túlzással élve kuka! ;-)

Előzmény: windproof (165029)
windproof Creative Commons License 2018.06.15 0 0 165029

Az szerintem nem működne, hogy az árat ugyanoda emeli, ahol a szürke áras óra van, mert pont ezért van várólista, és van szürke kínálat egyszerre. 

Bizonyára el-elkelnek a szürke modellek is arany árban, de a többség vár, nem az történik, hogy előkerül a sufni mélyéről egy acél darab, akkor azt azonnal viszik bármi áron. Ekkora őrület még nincs. 

 

Szerintem ez egy szimpla keresleti válság, a Rolex azt nem akarja megengedni, hogy túl sok karra kerüljön Rolex, mert úgy járhat mint azok a márkák, akik beleestek a csapdába, és a rövidtávú eladás felfutást hosszútávú presztizs vesztes követte (a Gucci és az LV is megszívta ha jól tudom ezt), viszont arat sem emelhet, mert akkor meg abba a csapdába fok esni, hogy azon az áron már nem biztos, hogy rolexet veszel (gyk a Ferrari áru Merci problémája), így marad a kínálat visszafogása (ezt a trükköt használják az autógyártók is, mikor tartósan nem lennének versenyképesek egy felsőbb szegmensben, de a limitált darabszám miatt mégis izgalmasak tudnak maradni)

Előzmény: innovations (165025)
innovations Creative Commons License 2018.06.15 0 0 165028

Valamivel 20.000. Eur fölött elkelt az első.

Teljesen elképesztő.

Valszeg ez lesz minden idők legjobban hypolt órája!

Előzmény: innovations (165020)
innovations Creative Commons License 2018.06.14 0 0 165027

Egyébként a C24-en figyelem a 116610LV adásvételeket. Nagy darabszámban működik. Tehát az emberek simán kifizetik érte a cirka 15% felárat.

Előzmény: windproof (165023)
innovations Creative Commons License 2018.06.14 0 1 165026

Teljesen másról beszélünk!

No, de se baj.

;-)

Előzmény: leehtne01 (165024)
innovations Creative Commons License 2018.06.14 0 0 165025

Ezek tények, viszont az üzletpolitika enyhén szólva is kétséges ill visszatetsző. Egyelőre működik, de nem vagyok róla meggyőződve, hogy nem fog a visszájára fordulni. Valamint az ebben lévő logika is megkérdőjelezhető.

A szürke kereskedelemben újonnan eladott nagy darab számú órák jelentős haszna semmilyen formában nem jelenik meg a gyárnál. Egy része lecsapódik az AD-nél másik, nagyobb része a szürke kereskedőknél. Magyarán a gyár önként és dalolva kaparja ki nekik a gesztenyét.

Viszont amennyiben nagyobb lenne a darabszám nagyobb lenne a profit is bár kétségtelen, hogy egy bizonyos darabszán felett a termék veszítene az exkluzivitásából.

A ráció akkor lenne az egészben amennyiben a gyár ugyanarra  szintre emelné a várólistás modellek árát mint amennyi a szürke kereskedelemben, mert hát ha ennyiért is van rá kereslet akkor miért is ne? Bár valószínűleg ez sem aratna valami osztatlan nagy sikert a vásárlók körében és egy lépésben nem is lehetne megtenni.

Szóval kíváncsian várom meddig tudják fújni a lufit? 

 

Előzmény: windproof (165023)
leehtne01 Creative Commons License 2018.06.14 0 0 165024

Ez mar leragott csont, reges-reg igy van ez mar Nyugaton! Csak itthon olyan butak az emberek, hogy arany ora a meno, pedig nem! 

 

Raadasul arany-acel orak alig kelnek el tolunkl nyugatabbra:-D 

Előzmény: innovations (165020)
windproof Creative Commons License 2018.06.14 0 0 165023

Nemrég futottam bele egy cikkbe, hogy a Rolex mesterségesen hiányt tart az acél modellekből, kicsit turkálva van olyan fórum ahol 4 éves várakozási listáról írnak, és arról, hogy a kereskedő teljesen véletlenszerűen kap kis mennyiségű acél modellt, utána ő dönti el, hogy melyik vevője olyan fontos, hogy megkaphatja. 

 

A fura az, hogy működik a taktika, és többen írják fel magukat, mint amennyien megunják, gondolom ezt a tömeget próbálják meg élelmes szerencsések lehúzni, kérdés, hogy mekkora kereslet lesz ilyen áron, pár ember biztos ki fogja fizetni, de talán nem lesz tömeges (gyk, aki acél modellt akart, az nem csak azért nem vett aranyat, mert az acélnak szebb a színe). 

Előzmény: innovations (165020)
öccse Creative Commons License 2018.06.13 0 0 165022

Illetve a cég nem is nyer rajta.

Előzmény: öccse (165021)
öccse Creative Commons License 2018.06.13 0 0 165021

Ez várható volt szerintem. Ha eddig nem vették a régit drágán, most vegyék az újat. A cég nyer, mi veszítünk - sok pénzt :)

Előzmény: innovations (165020)
innovations Creative Commons License 2018.06.13 0 0 165020
rtivi Creative Commons License 2018.06.12 0 0 165019

APT és Wreck!

Köszi a válaszokat, akkor ennek mefelelően indulok neki a dolognak.

 

Wreck Diver Creative Commons License 2018.06.12 0 0 165018

Mindenképp nézesd meg, mi is a gond valójában.
Mert bár a legsanszosabb a billegő tengelytörése,

lehet még párféle baj.

Maga a komplett billegő beszerezhető gyári új változatban 160 ezer körül,
ebayen pedig most is van 48 - 62 ezer között, igaz Incabloc-os.
De ezek szerint kerül elő, hátha lesz sima is.

Billegőtengely pedig 5-10 ezer között van sok. Lehet, hogy bőven elég.

És ha netán törte a fedőkövet, még az is kapható ezekhez.

Előzmény: rtivi (165016)
APT Creative Commons License 2018.06.12 0 0 165017

Javítható.

Előzmény: rtivi (165016)
rtivi Creative Commons License 2018.06.12 0 0 165016

Ha már régebbi IWC (ez egy c 89), akkor ezt a példányt sajnos elejtettem (nagyon ritkán történt ilyen), megszűnt működni, a hajszálrugó a képen látható formát öltötte, meg még mintha lifegne is rajta valami. Egy korábbi alkalommal azt a tanácsot kaptam, hogy szerezzek egy  komplett billegőt, ami ugyebár lehetetlen volt. Mi a véleményetek, javítható még ez a példány, esetleg csak méregdrágán? 

 

öccse Creative Commons License 2018.06.12 0 0 165015

Szia!

Keresd Uránvárosban Sellei Sándort. Esztergár utca talán.

Előzmény: Vintidzs (164999)
Vintidzs Creative Commons License 2018.06.12 0 0 165014

Még a megbízható órásmesterre vonatkozó kérdésemre sajnos nem kaptam választ:-( Ezek szerint csak Budapesten van valaki?

 

Erröl a óráról lenne szó, melyet nemrégen örököltem. Ki kellene tisztítani és be kéne szabályozni.

 

nickback38 Creative Commons License 2018.06.11 0 0 165013

Szvsz a független órásmesterek azért külön kategóriát képviselnek a luxuspiacon. Ha nem hobbiból bütykölnek, akkor ugye kénytelenek megkérni az árát az éves szinten elkészített 2-5 órának, és ezért komoly minőséget kell mellé tenniük - az unikalitás magában azért kevés lenne, hogy elkeljen a portéka.

Nekem pl. egy Bexei a luxus luxusa - Calatrava-ja bárkinek lehet, aki megfelelő anyagi kondíciókkal besétál egy PP szalonba.

Létezik ilyesmi - pár darabos egyedi széria - luxusóra gyáraknál is, de náluk nem ez a napi gyakorlat.

És természetesen lehet olyan is, amikor egy független órásmester egy kisebb manufaktúra keretein belül

tevékenykedik és így már nagyobb mennyiséget is piacra tud dobni.

Van amikor nem cél, hogy egyből a luxuspiacra törjön be vki, csak másképp nem tudna megélni - ettől függetlenül őket sem írígylem...

Előzmény: Wreck Diver (165012)
Wreck Diver Creative Commons License 2018.06.10 0 0 165012

Olyasmi lehet jelen lenni a luxuspiacon, mint Hollywood-ban színésznek lenni.
Amíg megy a szekér, buli; de két munka / szép időszak között égetik a pénzt...

Peter Speake-Marin interjúban olvastam arról, hogy ő pl. mennyit

kínlódott a csodás cukormázas felszín alatt - saját szerkezetekkel

ráadásul ugye - míg végül csak feladta, és kiszállt a boltból.

Mostanra a honlapon a neve sincs fent:

"Speake-Marin is a Swiss watchmaking brand created in 2002.
Since this date, the brand presents its creations which are a
combination of know-how and excellence of Swiss watchmaking.
Furthermore the Swiss brand possesses something unique:
an English touch. There is found the quintessence of Speake-Marin."



Előzmény: nickback38 (164998)
Törölt nick Creative Commons License 2018.06.10 0 0 165011

sok pénz egy hazánkban luxusnak mondott óra pl a rolex. ahhoz túl sok pénz hogy egy ketyegőért ennyit adjon az ember. ugyanakkor az igazi pénz nem itt kezdődik. ma egy rolex árának többszöröse egy havanna utcai panellakás is, pedig az még nem számít jelentős vagyonnak sehol se.

tehát az embreknek az órája az alapvetően hozáállás kérdése és nem vagyoni helyzet függvénye. aki igazán fontosnak tartja hogy x márka fityegjen a kezén, az meg tudja tenni (jó, nem mindenki, de átlagjózsi meg tudja).

persza ha kirí a környezetből felfelé, akkor azt mondják hogy hamis, ha lefelé az jobban belefér, csak azért van egy szint amit fontos tartani.

:) valami fórumon vettem valakitől óraszíjat, a közelben lakott, egy panelban adta át. a kezén volt valami, nem tartottam illendőnek rákérdezni sem, mert tutira hamisnak gondoltam. otthon megnéztem a profilt, és nem volt hamis. csak a környezetbe nem beleillő.

10-9,5 ember hamisnak gondolja ott azt.

a másik véglet: chronoswiss aranyóra valakin. nem sokan gondolják/tudják hogy az mi. oké, látszik hogy szép óra, meg öltönyban van az ember, de ha egy tissot kvarc van rajta hasonló színben 10-9,5 ember nem látja a panellakásnyi különbséget.

 

 

Előzmény: APT (165010)
APT Creative Commons License 2018.06.10 0 1 165010

Láttam én már mindenféle sznobot életemben. Olyat is, amilyet te említesz, meg olyat is, aki meg tudta azért engedni magának, hogy sznobizmusának megfelelően viselkedjen.

Egyébként is, valamilyen szintű sznobizmus mindenkiben van (nagyon egyszerűen fogalmazva a drágábbnak, értékesebbnek tartott-mondott dolgokat mindenki legalább egy picit jobban becsüli). Valódi, "hardcore sznobbá" az én véleményem szerint az tesz valakit, ha számára ezen az értéken túl más nem is nagyon számít. Amit ő visel/használ, az legyen nagyon drága, ez látszódjon is rajta, "mindenki lássa" - az ilyen sznob tulajdonképpen nem is magának, hanem a külvilágnak vásárol.

 

Egyértelműen ítélni azért nehéz, mert a drága/drágább dolgok azért az esetek elég jelentős hányadában jó/jobb minőségűek is. Egy Rolex Submariner azért messze nem csak az árában több egy Vosztok Subnál... Viszont e mögé elbújni is el tud sokszor a sznob, és mondhatja, hogy ő nem azért vett Mercedest, mert villantani akar vele, hanem mert nem szereti a hitvány dolgokat - pedig akkor is ezt vette volna, ha ez lenne a hitványabb...

 

Felületesen nem lehet ezt megítélni, de azért egy "asztaltársaságban", hosszabb idő után, legalább valamennyire megismerve egymást bizony kibújik a szög a zsákból. Az óraipar pedig a luxusipar nagyon fontos szegmense (legalábbis azzá lett mára), és tudomásul kell venni, hogy már nincs igazán összefüggés az árak és a minőség között, vagy ha van is, az már rég nem lineáris, százszor annyiba kerülő dolgoknak sem feltétlenül jobb műszaki értelemben ténylegesen a minősége. Ezt viszont megítélni már csak némi szakértelemmel, tapasztalattal lehet.

 

Még egy gondolat: a 70-es évek után (amelyben szerintem a nagy válságot valójában nem is a kvarcóra, hanem az annak megjelenését is lehetővé tevő informatikai-mikroelektronikai robbanás okozta, ami általánosan elterjedté tette azokat a CNC szerszámgépeket, amelyekkel a valóban jó minőségű finommechanikai elemek filléresen tömeg-gyárthatóvá váltak - ne feledjük már el, hogy a 30-as években még többe került egy finoman megmunkált, jó rozsdamentes acél tok, mint egy arany !!) egyszerűen megsemmisült az a korábban jellemző ökölszabály, miszerint jó minőségű, pontos és tartós órát olcsón senki sem tudott készíteni. A jó minőségű óra szükségszerűen drága is volt, viszont ennek megfelelően az óraipar sem úgy működött, mint ma, sokkal inkább úgy, mint ma az autóipar - VOLT ARÁNYOSSÁG és nem volt állandó áremelés sem. Egy Rolex akkor is drága volt, no de érdemes megnézni a történelmi árakat - egy "sima acél" Datejust listaára 1954 és 1970 között mindvégig 250 dollár körül volt (15 évig gyakorlatilag nem emeltek árakat !), érdekesség, hogy a nem dátumos Submariner olcsóbb volt a DateJustnál, és bizony akkoriban 200 dollár körül volt egy Grand Seiko is, és ezt a pontosságot-minőséget más is e körüli áron mérte. Viszont ugyanekkor egy olcsó kisautó ára 2-3000 dollár körül indult, egy alap VW bogár áráért lehetett kapni 10db Submarinert. 

Ma?? Ma az új Submarinerek simán a legolcsóbb kisautók árának közel a duplája környékéről indulnak - miközben, lássuk be, az autóipar összehasonlíthatatlanul többet fejlődött, mint a mechanikus órák világa - csak közben ez utóbbi simán átcsúszott a hétköznapi használati tárgyak-eszközök helyett luxustermékeket gyártó kategóriába, ahol mindent megpróbálnak eladni annyiért, amennyiért csak "tudnak rá madarat fogni". 

 

Most itt válik el a sznob a gyűjtőtől, mert egy olyan órakedvelő, aki azért valamennyire konyít is a dologhoz, az bizony hajlamos elfordulni rajongása tárgyaitól is, ha már úgy érzi, hogy tényleg nincs semmi, de a világon semmi korreláció a kapott belbecs, minőség, műszaki tartalom - és a kért ár között. Nincs hajlandósága például akár milliókkal többet is kifizetni - akár ugyanazért a szerkezetért, egy más megjelenésű, de minőségben sem feltétlenül jobb-több tokba téve - csak azért, mert más márkanév van ráírva. A sznobot csak a ráírt név érdekli, ő kifejezetten örül annak, hogy nagyon drága a termék, pont ezt keresi - feltéve, hogy közismert annak drágasága, és messziről azonosítható. Ő pont azért veszi az adott órát/autót/ruhát, hogy mindenki messziről lássa, neki olyan van, neki telik rá, "ő menő és nagy ember", nem úgy, mint a közönséges cipőben-kocsiban-órában flangáló proletárok... Akik egyébként nem is biztos, hogy proletárok, meglehet, kilóra megvehetnék bármikor emberünket - csak nem sznobok, alkalmasint a kérdés nem is érdekli őket, akik esetleg nem látványosan drága, hanem simán csak kényelmes és praktikus cipőben akarnak járni... ;-))

Előzmény: windproof (165009)
windproof Creative Commons License 2018.06.10 0 0 165009

Az ilyen egy márkás rajongással, minden más lenézésének minősített esete az online térben az, mikor az illetőnek valójaban nincs is meg a vágyak tárgya, csak ő azt venne. 

 

Autős fórumon ismertem ilyen rajongót aki beleállt minden ilyen vitába (a 230Le-s BMW a legkirályabb az Audi egy gyenge vacak a maga 215Le-vel tipusú vélemények), aztán egy nap valahogy véletlen kiderült, hogy önálló keresettel nem rendelkező egyetemista a srác, életében egy suzuki után nem kellet/tudott kifizetni, nem hogy egy BMW-t

Előzmény: APT (165001)
molyos1 Creative Commons License 2018.06.10 0 0 165008

Vajon érti-e az illetékes, hogy egy bekezdés róla szól?

Üdv.

Előzmény: APT (165001)
bosijani Creative Commons License 2018.06.09 0 0 165007

átlagos szerkezet,pár ezres lehet az értéke...olyan 5-10 max.

Előzmény: M4r3c1 (165006)
M4r3c1 Creative Commons License 2018.06.09 0 0 165006

Sziasztok!

 

Több óráról szeretnék megtudni ezt azt.

Ez lenne az első.

 

https://prohardver.hu/dl/upc/2018-06/254462_dsc05104.jpg

https://prohardver.hu/dl/upc/2018-06/254462_dsc05110.jpg

https://prohardver.hu/dl/upc/2018-06/254462_dsc05108.jpg

 

Értéke, minősége ilyenek érdekelnének

Törölt nick Creative Commons License 2018.06.09 0 0 165005

mworkstore@gmail.com

 

csodás szíjakat készít

Előzmény: Szivarvágó (165004)
Szivarvágó Creative Commons License 2018.06.09 0 0 165004

Jól néz ki és 39mm-es is van ami nekem jobb. Hol tudnék egy ilyenhez bőrszíjat csináltatni, a készen kapható sajnos túl hosszú.

Előzmény: Törölt nick (165002)
Smíró Creative Commons License 2018.06.09 0 0 165003

Like!!!!!!!

Előzmény: APT (165001)
Törölt nick Creative Commons License 2018.06.09 0 0 165002

Kiváló minőségű órákat gyártanak. 

 

https://riosshop.hu/sct/610455/Steinhart-SWISS-MADE-orak

Előzmény: geriud10 (165000)
APT Creative Commons License 2018.06.09 0 5 165001

Bár szerencsére kicsit lecsengett már ez a vita, annyit tennék hozzá, hogy aligha képezheti vita tárgyát, hogy mint a luxusipar többi ágazatát is, az óraipar legfelsőbb kategóriáit is alapvetően a valamilyen mértékben sznob vásárlói magatartás tartja egyáltalán életben. Eleve a luxus klasszikus definíciója ugyebár az, hogy "a luxus az, ami már felesleges"...

 

De ez önmagában nem gond, a jobbra-többre vágyás teljesen természetes emberi törekvés. A gondja ebben a topicban is azzal van szerintem sokaknak, ha ezt valaki azzal a merev és kulturálatlan attitűddel űzi, amivel például kijelenti, hogy ami nem Rolex, az nem is óra, aki nem tud Rolexet venni magának, az nem is ember, meg az inkább ne is viseljen semmit, azt sem érdemli meg, hogy egyáltalán létezzen... Márpedig van ilyen hozzáállás, és ez igenis sértő-bántó sokaknak. Az ilyet általában kiveti magából a közösség.

Egy valódi órarajongó - az nem sznob. Ahogy egy vérbeli veterános sem, az lelkesen tud elmélyülni egy vénséges vén Trabant P50 részleteiben is. A pökhendi sznob meg csípőre tett kézzel, nagy arccal kijelenti, hogy ami nem Rolls Royce, arra ránézni sem érdemes. Miközben az ostobája azt hiszi magáról, hogy ő is "veterános" - holott az egy frászt. Csak egy buta sznob.

 

Kétségtelen, hogy a gyáraknak fontos az ő vásárlóereje is. Sőt, talán a legfontosabb. De az igazi hobbista körökben az ilyen embereknek nincs helyük.

Előzmény: Ebihalász (164990)
geriud10 Creative Commons License 2018.06.08 0 0 165000

Sziasztok!

 

Szeretnék érdeklődni, hogy kinek milyen tapasztalata/véleménye van a Steinhart órákról.

Továbbá az is érdekelne, hogy Magyarországon hol tudom beszerezni.

 

Előre is köszönöm a válaszaitokat!

Vintidzs Creative Commons License 2018.06.08 0 0 164999

Sziasztok!

 

Ismer valaki Pécsett egy megbízható órást?

 

Köszi elöre is!

nickback38 Creative Commons License 2018.06.08 0 0 164998

Igen, volt ilyen az LV-nél : http://www.businessinsider.com/louis-vuitton-losing-sales-in-china-2015-2

Anno a nejem hívta fel rá a figyelmet, én meg sajnálkoztam, hogy pedig hétvégén el akartam vinni az Andrássy útra, ne de ez után :-)A Rolex meg az USA ingatlanügynökeinek, meg a Wall Street és a City brókereinek "egyenórája".

Nehéz az élet a luxuspiacon...

Előzmény: Wreck Diver (164997)
Wreck Diver Creative Commons License 2018.06.08 0 0 164997

Ami egy mondatban a "de" előtt hangzik el, az nem igazán számít. :D

A viccet félretéve a millió dolláros De Grisogono-k,

és Ferrarik világában egy ilyen Rolex semmi mást nem

jelent valószínűleg, mint ami: Sok színes ékkővel díszített női órát.

Ennek a kedvelői talán még túl visszafogottnak is találják:

De visszakanyarodva melyik az a Rolex modell, amit cikivé vált, és miért?

Az LV-nél olvastam ilyesmiről, hogy a kínai titkárnők eredeti LV mániája miatt
a tehetősebbek elkezdték nem elég exkluzívnak találni az LV termékeket...

 

Előzmény: Szivarvágó (164996)
Szivarvágó Creative Commons License 2018.06.07 0 1 164996

Nem vok rasszista de ez nem fehér embernek való óra.

Előzmény: Wreck Diver (164993)
windproof Creative Commons License 2018.06.07 0 0 164994

Pont erre gondoltam. 

 

De ilyen órát valami hip-hop sztár vesz fel, esetükben meg mérsékelten értelmezhető az egyenesen ciki fogalom, a saját szubkultúrájukban menő. 

Előzmény: Wreck Diver (164993)
Wreck Diver Creative Commons License 2018.06.07 0 0 164993

Azért megnéznék egy videót arról, ahogyan foglalják.
Egyébként ennek pl. szépek a színei. Női óraként talán viselhető.

Előzmény: windproof (164992)
windproof Creative Commons License 2018.06.07 0 0 164992

melyik a ciki Rolex? 

 

Csak, hogy nehogy véletlen azt vegyem meg 😛

 

ha tippelni akarnék akkor a szivárvány szinű ezer brilliánssal díszített órák lehetnek azok, de ezek ugye nem éppen tömeg modellek, amik mindenfelé szembe jönnek, és cikk lennének. 

Előzmény: innovations (164981)
Tamáska6900 Creative Commons License 2018.06.07 -1 1 164991

Ezek sajnos irrelevans kerdesek az orakkal kapcsolatban......But it was a nice try, Andris!

Előzmény: Ebihalász (164990)
Ebihalász Creative Commons License 2018.06.06 -1 1 164990

Csak 1 utolsó kérdéssor, és soha többé nem írok!

Hol tartana ma az óraipar, ha nem lenne "villantás" és "sznob faktor"?
Hány cég lenne a kukában? 10-100-1000? Létezne a Panerai? Hány darabot adna el évente a Patek?
Lenne Steinhart? Élne újra a Doxa?
Lenne még órás, és ha igen mennyi? Vagy a Mr Minit cserélne elemet, oszt' csókolom?

Előzmény: H_G (164988)
Ebihalász Creative Commons License 2018.06.06 -1 1 164989

Na igen, erről beszéltem.

Ha annyira szakmai a fórum, hogy kizárólag szakmai beszélgetés fér bele, akkor tényleg jobb ha zárt, szakmai fórummá teszik és kizárnak mindenkit, akit a lengésszámon és a spirálrugón kívül mást is kérdez a témában!

Bocs, hogy élek! Viszont látásra, és elnézést, hogy az érme minden oldalát nézem.

Előzmény: H_G (164988)
H_G Creative Commons License 2018.06.06 -1 0 164988

Hogy visszajöhet-e trollkodni.

 

Előzmény: innovations (164979)
nickback38 Creative Commons License 2018.06.06 0 2 164987

Off:

 

- Apám, én meleg vagyok.

- Hmm...mond csak fiam van neked luxusautód, luxuslakásod, eget verő bankszámlád?

- Nincs.

- Hát akkor fiam, Te nem meleg vagy, hanem egy kis.....

 

On:

 

Érdemes szem előtt tartani, hogy pl. a 10 emeletes panelek közti parkolóban az X5/Q7 stb. nem igazán ad presztizst a 20 méterrel felette lakó gazdájának.

Miért lenne bűn/ciki/kínos a presztizstermékek iránti igény? A műmájerség, sznobság viszont már egy másik kategória.

Egy új "alap" Rolex ára egy havi nyugati mérnök fizetésből kijön, csak magában ez nem lesz presztizsteremtő. Villantani lehet vele, de ennyi. Magam részéről osztom azt a véleményt, hogy az Oyster-t eléggé lejáratták a sznobok, ha "tutira" szeretnék menni, inkább Cellini-t választanék, ha nekem egy Rolex képviselné a presztizsórát.

satzowlee Creative Commons License 2018.06.06 0 1 164986

Talán MERT ez egy órákkal foglalkozó fórum.

Ha magával a werkkel akar az ember fiJa villantani-nem villantani, akkor jó helyen teszi fel az erre vonatkozó kérdését, ha pedig egy csodálatosan szép 1-dolláros spiáter Geneva-ügyben érdeklődne, azt inkább egy mittomén "szépség és divat" fórumon tegye meg...

...És itt nem az 1-dollárba kell belekötni, hiszen alig több mint 1-dollárért PUW-werkes Roamer-t is vásároltam már...

Amúgy ilyenek vagyunk mi, akik emberből vagyunk, időnként könnyen le tudunk hurrogni bárkit-én ezuttal próbáltam tárgyilagos maradni.

Előzmény: Ebihalász (164980)
Wreck Diver Creative Commons License 2018.06.06 0 0 164985

OFF: Ramones póló.

Én időtlen idők óta hallgatom, és minden telefonon ott
az All the stuff and more vol 1-2, meg a Rocket to Russia.

De a fekete Ramones pólómat csak pár éve vettem. 
Isten tudja, hogy H&M vagy tesco volt a bűnös. Mert 2-3 ezerért
jó áron volt, szemben a metálboltok elszigetelt kínálatával.

Páromnak is van ugyanilyen fekete Ramones pólója nőiben. Az H&M-es.
Szereti hordani, mert jó a minta. Pedig nem hallgatja őket. Idézem:
"egy hét garázs zenélés után ezt bárki lejátssza", amivel valljuk be,

nem lőtt nagyon mellé zenei értelemben. :DD

A lényeg: én nem vettem észre, hogy lenne cool faktora. Kb. leszarja mindenki. 
Nem dícsérik meg, nem kérdik a kedvenc számom, semmi. Baseball sapka forma.
Mindenki hordja, senki nem baseball-ozik. 

Converse-hez nem tudok hozzászólni. Egyszer próbáltam,
és mintha papucsban lettem volna, de pánt nélkül. Horror.
Pedig a Jim Lee féle Batmanesük szép. Többek között.

ON: melyik Rolex modell ciki, és miért?


Gondolom, a sima acél sport modellek nem, mert két Európai fővárosban
is csak a helyüket láttam a kirakatokban. Nem tudom, hogy az árban
pont közép vonulat, vagy a dizájn teszi...

Előzmény: innovations (164981)
Tamáska6900 Creative Commons License 2018.06.06 0 0 164984

Sztem nagy tevedesben vagy! Mert Magyarorszagon kivul is letezik meg a vilag.

 

Itthon sajnos sok a bunko, meg Hofi mondta vala meg, hogy Magyaroszagon az 1 fore juto bunkok szama 2 1/2, es azota ez az ertek kb. 5 lett;-(( 

Előzmény: Ebihalász (164978)
python 357 Creative Commons License 2018.06.06 0 0 164983

😂😂😂.........👍👍👍

 

Előzmény: innovations (164982)
innovations Creative Commons License 2018.06.06 0 1 164982

Ja!

És ezért a kérdésért regisztráltál be?

;-)

Előzmény: Ebihalász (164980)
innovations Creative Commons License 2018.06.06 0 1 164981

Egy Ramones póló annyira már nem is olyan cool mióta már a HM-ben is kapható és boldog boldogtalan azt húzza magára, annak ellenére, hogy fogalma lenne bármiről is ami ehhez kapcsolódik. 

Mint ahogyan egy Converse tornacipő sem az már.

És már némely Rolex sem annyira cool, sőt kifejezetten ciki.

Pont az általad említett okok miatt.

;-)

 

Előzmény: Ebihalász (164980)
Ebihalász Creative Commons License 2018.06.06 0 0 164980

Az, hogy miért éri támadás azokat, akik nem technológiai és műszaki, hanem presztízs oldalról közelít a vásárláshoz?
Azaz lex@rja, hogy quatz, meg ETA, sőt, azt sem tudja, hogy mi az, csak Szvisz méd és drága legyen, mert muszáj. Muszáj a munkatársak, ügyfelek, befektetők, csajok,...miatt.

Hublot? Minőség vagy márka? Csak, mert itt is olvastam, hogy a Panerai sem elég pedigrés, főleg a korai ETA verkes. Vagy pl. a Steinhart leverné-e a Rolexet, ha egy komoly befektető beletenne X+ százmillió dollárt, és holnaptól azt viselné James Bond, meg vagy 20, A kategóriás hollywoodi sztár, meg NBA kosaras?

 

Előzmény: innovations (164979)
innovations Creative Commons License 2018.06.06 0 0 164979

Üdv!

Mi a kérdés?

Előzmény: Ebihalász (164978)
Ebihalász Creative Commons License 2018.06.06 0 0 164978

Tiszteletem uraim!

4 éve, hogy elkezdtek érdekelni az órák, és azóta több fórumot és topicot olvasok a témában, és sok videót nézek, mind magyar, mind pedig angol nyelven.
Ami szemet szúrt, hogy sok helyen, úgy támadnak a kérdezőre, mintha a 12 éves lányod szüzességét hozná szóba, ha felmerül a "sznob faktor", azaz, ha valaki nem technikai, hanem presztizs és a vele járó csajozási és villantási oldalról közelít a témához. Ez miért van így?
Elvégre legyünk realisták, egy férfi a kocsijával, ruhájával, otthonával, órájával, nőjével is üzen a környezetének, sugallva a társadalmi hierarchiában betöltött szerepét.
Ez az, amikor valaki Rolexet vesz, míg a Steinhartot lenézi. BMW-t vesz, és nem Suzukit. Armanit visel, nem H&M zakót.
Itt is olvasom a "Rolex a király!" "Az csak ETA tokozás." Japán???? Max. sushiban!" szövegeket. Viszont ha valaki rákérdez, hogy első komolyabb munkahelyre mit vegyen X összegért, vagy melyik márka a divatos X és Y összeg között, akkor támadás éri, és a több fórumos közhely, hogy azt vedd, ami neked tetszik. Pedig mindenki tudja, hogy ez bullshit! Igen, van aki a kocsiban a motor típusát, és a nyomatékot nézi, meg azokat a 3-4 betűs rövidítéseket. De a vásárlók JELENTŐS része a márkát és a logót. A Subaru Impreza hiába kiváló autó, sportos, erős, gyors, össz kerekes, attól még a legtöbben német kocsit vesznek helyette, pl.: BMW M3.

 

Tévednék?

 

 

H_G Creative Commons License 2018.06.06 0 1 164977

Ezt meg hogy érted? Rá van írva, mit kellett volna még tenniük?

 

http://glycine-watch.ch/

Előzmény: ipse. (164976)
ipse. Creative Commons License 2018.06.05 0 0 164976

Sziasztok!

 

A képeken szereplő óra típusára vagyok kíváncsi. Ha valaki segít, annak nagyon örülnék. Semmi más nincs feltüntetve rajta. Köszi!

expert1 Creative Commons License 2018.06.04 0 0 164975

Tisztelt tagtársak!

 

Vennék Omega seamaster quartz órát, kék számlapost. Nem lenne hátrány ha meglennének a kártyái és a doboza. Piros feliratos érdekel, ami 2007-től gyártottak.

 

Email: seipai6x3@gmail.com

 

glashuette Creative Commons License 2018.06.04 0 0 164974

Hiába böngészed a netet...

 

Ez az órán nem segít. A hasonló az itt kevés.

Előzmény: macssessz (164973)
macssessz Creative Commons License 2018.06.04 0 0 164973
Előzmény: glashuette (164972)
glashuette Creative Commons License 2018.06.03 0 0 164972

Breitling kb. 250-300 ezer Ft 

Az IWC-nek nem jó a tokja, valószínűleg eredetileg aranytokban volt, később tették a képen is látható fémtokba. Ebben az esetben szerkezet  plusz számlap ár.

Előzmény: macssessz (164969)
APT Creative Commons License 2018.06.03 0 0 164971

Ha gondolod, keress meg levélben, tudok segíteni.

Előzmény: macssessz (164969)
Smíró Creative Commons License 2018.06.03 0 0 164970

Igazi ínyenc lehetett a Nagyapád... Drága órák voltak régen is.

Előzmény: macssessz (164969)
macssessz Creative Commons License 2018.06.03 0 0 164969

Üdv Guruk!

Kaptam 2 órát nagyapai örökségből. Az egyik Breitling Premier 760, ez jár rendesen bár a ketyegése egyik fel ütemben nagyon más hangú mint a másikban.

A másik Schaffhausen International Wach Co. Ez először megálogatott pár másodperc után de azután belejött a dolgába és egyenletes nagyon halk hangja van.

Kérdés 1 mennyit érhetnek ezek ?

Kérdés 2 mivel tudom hogy 10-20-30 éve nem voltak kitisztítva, szervizelve hol lehetne ezt megcsináltatni és kb. mekkora összegre kell számítani?

Próbálok képeket feltenni. 

Köszi előre is a segítségeteket.

1234

Törölt nick Creative Commons License 2018.06.03 0 0 164968

Ne add el! 

Meg fogod bánni később.

Még az is lehet, hogy idősebb korodban hordani fogod, és jó érzéssel tölt el, hogy nagyapádé volt. 

Előzmény: cuppo (164963)
Smíró Creative Commons License 2018.06.03 0 0 164967

Pedig büszkén hordhatnád... nekem nagyon bejön.

Előzmény: cuppo (164961)
Tamáska6900 Creative Commons License 2018.06.02 0 0 164966

Ez a forum is latott mar jobb napokat:-((((

Előzmény: APT (164965)
APT Creative Commons License 2018.05.29 -1 0 164965

Jól van glas, akkor majd legközelebb alázatosan engedélyt kérek tőled, hogy megszólalhassak.

Előzmény: glashuette (164964)
glashuette Creative Commons License 2018.05.29 -1 1 164964

Hogy lehet egy összehasonlítani egy retek krómtokos felújított számlapos SZUTYKOT egy eredeti számlapos katonai acél stopperrel???? Kb mintha egy guminőt hasonlítanál a fiatalkori Marylin Monroe-hoz.

 

Persze hogy nem kell senkinek még annyiért sem, hiszen értéket csak a szerkezet képvisel. Amit az úr mutatott az egy óra. Ami te mutattál az ebayről az pedig egy vicc.

Előzmény: APT (164958)
cuppo Creative Commons License 2018.05.29 0 0 164963

Köszönöm, hol érdemes ilyesmit eladni/hirdetni, mert nálam csak porosodik,

sajnálom szegényt, nekem túl régimódi viselni.

 

Üdv.:László

 

Előzmény: Tamáska6900 (164962)
Tamáska6900 Creative Commons License 2018.05.29 0 0 164962

Ugy 50e max.

Előzmény: cuppo (164961)
cuppo Creative Commons License 2018.05.28 0 0 164961

Szervusztok hozzáértők!

 

Nagyapám után maradt rám egy aranyozott automata Logines.

Érdeklődnék, hogy milyen értéke lehet egy ilyen órának.

Van-e valakinek valami véleménye ez ügyben,

kérem ne fukarkodjon a szavakkal és ossza meg velem.

 

Köszönettel: Behán László

radkri Creative Commons License 2018.05.28 0 0 164960

Nem akarom eladni, mivel nagyapámtól örököltem és érdekelt, hogy mit lehet róla tudni és kb mennyit érhet. 

Köszönöm a választ mégegyszer. 

Előzmény: APT (164958)
Tamáska6900 Creative Commons License 2018.05.27 0 0 164959

Ez mind igaz!

Előzmény: APT (164958)
APT Creative Commons License 2018.05.27 -1 1 164958

Ez egy elég komolynak mondható régi Eterna, valamelyik jobb Valjoux werkkel, ugyanakkor értéket azért nehéz rá adni, mert a márka sajnálatos módon a nem túl könnyen eladhatók közé tartozik. Lehet találni az ebayon efféle kivitelű, hasonló szerkezettel szerelt Eternát 3-4 ezer dolláros áron kínálva is, de lehet találni 1 ezer körül is - és ha jobban utána nézel, hát licit azon sem nagyon van...

Itt van például ez: https://www.ebay.com/itm/Eterna-chronograph-mens-wristwatch-cal-Valjoux-22-load-manual-refinished-dial/232618285772?hash=item3629215acc:g:uCYAAOSwnNBXWH4F

 

Ezt már futtatják egy ideje, és 1450 dollárért "nem repült rá senki" - az ebayon sem. Idehaza ezek után azért én azt mondanám, hogy reálisan valahol 2-300e között lehet talán eladni, ha amúgy működik, nincs rossz állapotban (amit a képekről azért megítélni nem nagyon lehet). És tartok tőle, hogy azért ez sem fog túl gyorsan menni...

Előzmény: radkri (164948)
APT Creative Commons License 2018.05.27 0 0 164957

Ez nem arany óra, a jelzések nem fémjelzések, a 20 nem a karátszámot, hanem a vékony aranyozás vastagságát jelölik mikronban (az is csak új korában volt ennyi, mára jóformán teljesen lekopott), és a jelenlegi nem működő állapotában pedig egy gyakorlatilag teljesen értéktelen tucat-vacak.

Előzmény: chivoh (164953)
bosijani Creative Commons License 2018.05.27 0 0 164956

a kopásoknál tisztán látszik,hogy csak aranyozott. ráadásul aki árulja,egy simlis. ismerjük a légfegyós csoportból(onnan ki lett bakva)

Előzmény: Törölt nick (164955)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.27 0 0 164955
Tamáska6900 Creative Commons License 2018.05.27 0 0 164954

Fenykep??

Előzmény: chivoh (164953)
chivoh Creative Commons License 2018.05.26 0 0 164953

találtam egy órát a neten,aminek  "horgony meg más motívumok is vannak a tokjába beütve.

idézem a leírást:

"..a tok jobb oldalán a felhúzógomb előtt a "20-as"-ez a karát  szám beütve meg egy ívelt négyzetbe egy horgony,aminek a szára jobb és bal oldalán két betű:R,W"

a lánc része fújt cső arany vagy aranyozott a levelmotivumok tömörek

a csatrészben a következő beütőket találtam(A)"MERIC" majd egy háromszögben a horgony jelzés az "R,W" beütőkkel

ill. alattuk a "Lorallo" vagy "Loralla" a két "L" lábazatánál még van valami írás,de azt már a leitz spec nagyitóval sem tudtam kinagyitani

Állítólag svájci arany próbajel.Lehetslges ez?

radkri Creative Commons License 2018.05.26 0 0 164952

Köszönöm szépen a válaszokat. s A hátlapot nem tudom, hogy kell leszedni és nem akarok benne kárt tenni, de ha sikerül akkor csinálok a szerkezetrők is képet. Azt tudom, hogy jól jár és működik.

Tamáska6900 Creative Commons License 2018.05.25 0 0 164951

Akkor ez a Valjoux22-re epult szerkezet. Ha szep a szerkezet, akkor ugy 500-750e-et is erhet, ha akad ra vevo.

Előzmény: bosijani (164950)
bosijani Creative Commons License 2018.05.25 0 0 164950
Előzmény: radkri (164948)
Tamáska6900 Creative Commons License 2018.05.25 0 0 164949

Szerkezetrol kepek?

Előzmény: radkri (164948)
radkri Creative Commons License 2018.05.25 0 0 164948

Erről az óráról valaki tud mondani pár információt? Illetve, hogy mennyit érhet?

bosijani Creative Commons License 2018.05.24 0 0 164947
Előzmény: dagattos (164946)
dagattos Creative Commons License 2018.05.24 0 0 164946

Köszi, de ezért szerepelt a kérdésben az "itthon", hátha. A Strapcode-ról vennék egyébként, de ott nincs épp a méretemben. 

Előzmény: Tamáska6900 (164945)
Tamáska6900 Creative Commons License 2018.05.24 0 0 164945

ebayen vehetsz.

Előzmény: dagattos (164944)
dagattos Creative Commons License 2018.05.24 0 0 164944

Sziasztok, nagyon régen írtam már ide. Tudna valaki segíteni esetleg, hogy lehet-e itthon kapni valahol minőségi shark mesh fémszíjakat? Seiko Turtle-höz kéne, tehát 22-es, de általában véve is érdekel. Köszönöm!

r.barbi Creative Commons License 2018.05.24 0 0 164943

Köszönöm! Megnéztem a Facebook oldalát és rengeteg elégedett kuncsaftja van. eddig ha felmerült beszélgetés során a szerviz kérdés, akkor mindig az Edison utcát vagy esetleg a sas utcát említettek. Nem voltam meg egyikben sem, ezért kérdeztem meg itt a fórum résztvevőit. Akkor ezek szerint Hantos Úrhoz nyugodtan vihetem ezeket az orakat, mert nem fogok csalódni benne? 

udv: Laci 

Előzmény: Törölt nick (164941)
Aszpirin Creative Commons License 2018.05.24 0 0 164942

Kiköltözött a XI. kerületbe? ez nekem új... és nagyon jó, mert ott dolgozom viszonylag közel... 

Előzmény: Törölt nick (164941)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.24 0 0 164941

Előzmény: r.barbi (164940)
r.barbi Creative Commons License 2018.05.24 0 0 164940

Köszönöm a valaszt! Nem írtam bele a szövegbe, de eredetiek. Hantos Lászlórol kaphatnék meg plusz infót? Ki Ő, és hol erem utol? Előre is köszönöm!

 

Előzmény: Törölt nick (164939)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.24 0 0 164939

Ha eredetiek az óráid, akkor javaslom Hantos Lászlót.

Ha másolatok, akkor passz. 

 

A második esetben talán itt lelsz segítséget:

 

https://prohardver.hu/tema/kinai_es_egyeb_olcso_orak/friss.html

Előzmény: r.barbi (164938)
r.barbi Creative Commons License 2018.05.23 0 0 164938

Sziasztok! 

Olvasgatva a fórumot látom, hogy több hozzáértő is aktív tagja a társaságnak. tanacsot szeretnek kérni tőletek. Óra kedvelő vagyok, de pl szerviz terén eddig nem szereztem semmilyen tapasztalatot. (Szerencsére ha lehet így mondanom). Van azonban két órám, ahol szükség lenne a szakszerű beavatkozásra. Az egyik egy IWC Pilot,aminek ugyan nincs baja, de az elmúlt 4-5 évben nem járt szervizben, én pedig szinte napi szinten hordom. Ott egy általános szervizt gondolnek elvégezni rajta, valamibt egy polirozas is elkelne. A másik egy kezifelhuzos TagHeuer carrera, ahol a kaucsuk szíj érett meg a cserére, valamint egy szerviz ott is aktuális lehet. A kérdésem, hogy hóva térheték be laikusként,ahol biztosan rendesen elvégzik a szervizt, és lehetőség szerint korrekt áron is dolgoznak. Esetleg a szíj cserét is ott érdemes megoldani? Debrecenben lakom, ezért aztán a budapesti szervizeket csak hallomásból ismerem. Nagyon köszönöm, ha valaki a segítségemre tud lenni! Udv: Laci (a felesegem neve alatt garazdalkodom)

H_G Creative Commons License 2018.05.17 0 0 164931

Bizony, az a komoly ember egyik lehetséges jele.

 

Előzmény: Parázstipró (164929)
satzowlee Creative Commons License 2018.05.17 0 1 164930

Figyu, majdnem 40-karórát hordok, amik között sok van olyan, amiért talán meXólnám magam. Csupán egy divat-quartz-om van ezek között, egy MyXkronoz...

Lassan már a saját véleményemre sem adok, hát még a máséra??? :D

Szóval lehet hordani bármit, az a fontos, hogy TE érezz némi melegséget, amikor a karodra nézel.

Előzmény: Parázstipró (164929)
Parázstipró Creative Commons License 2018.05.17 0 0 164929

"Amikor valakin meglátok egy 3000 Ft-os műanyag Casiot, még mindig többre becsülöm, mint bármelyik drágább divatórát."

+1

Előzmény: Wicked Belzebub (164928)
Wicked Belzebub Creative Commons License 2018.05.17 0 0 164928

Nagyon szép Casiok, Seikok, Orientek vannak 10-20-30 ezer forintos sávban. Senki nem fogja lenézni ezeket.

Amikor valakin meglátok egy 3000 Ft-os műanyag Casiot, még mindig többre becsülöm, mint bármelyik drágább divatórát.

Előzmény: Parázstipró (164925)
Parázstipró Creative Commons License 2018.05.17 0 0 164927

Miért?

Még itt, és más órás szakfórumokon is leszólnak márkákat és típusokat. Még akkor is, ha svájci és nem a "gagyidivatóra" kategória. Lásd ádámocska és társai.

 

Előzmény: Tamáska6900 (164926)
Parázstipró Creative Commons License 2018.05.17 0 0 164925

Tiszteletem!

Komolyan érdekel, hogy ha valakinek nem telik minőségi órára, az inkább ne viseljen semmit?
Úgy nem fut bele minőségi problémákba, nem kerül kellemetlen, lesajnáló pillantások kereszttüzébe a nem létező márkapresztízs miatt, és nem veszít feleslegesen pénzt. Ugye? Elvégre manapság a telefon mindenkinél ott van. Ráadásul az emberek többsége nem is ért az órákhoz vagy divatórát hord, mint a nők a bizsu ékszereket.

Tévedek?

Franek-52 Creative Commons License 2018.05.17 0 0 164922

Sziasztok.

 

...kérés: a COMPU-TIC PS-MP -hez keresnék a gépre letölthető programot / vagy linket.

 

Feri'bá.

windproof Creative Commons License 2018.05.14 0 0 164921

Figyelj, úgysem akarod eladni, akkor nem tök mindegy, hogy mit ér?

Nekem is van olyan holmim, aminek az eszmei értékét messze magasabbra teszem, mint amennyit a piacon ér, na és? 

Előzmény: wantedbear (164920)
wantedbear Creative Commons License 2018.05.14 -1 0 164920

Köszönöm az értékes eszmecserét. és a linket is,De attól még hogy valaki nem tudja mi van a kezében és elkotyavetyéli pár ezer fprintért az az ő dolga de szerintem nincs igazuk ez meg az én véleményem .De azért köszönöm mindenkinek

Előzmény: APT (164919)
APT Creative Commons License 2018.05.14 0 4 164919

Sajnos elég gyakori dolog, hogy egy előkerülő régi tárgyról sokan azt hiszik, hogy pusztán a kora, feltételezett ritkasága ("nem is láttam belőle másikat a neten") okán kiemelkedő értéket képvisel. Holott ez még a tényleg egyedi dolgokra is csak nagyon ritkán igaz - egy régi festmény például biztosan egyedi példány - az elsöprő többségük mégsem képvisel komolyabb értéket, nota bene többségük teljesen értéktelen...

Ez az óra pedig bizony egy tömeg-gyártott ipari termék, amelyet meglehet, valamilyen alkalomra egyedileg feliratozottan rendeltek, de ez kb: pont ugyanazt jelentette már anno is, mint amikor ma valamelyik nagyobb cég a dolgozói premizálására rendel egy sorozat egyedi feliratos karórát - ezek mögött általában pár ezres értékű olcsó kínai órák állnak, és később, használtan az sem ritka, hogy még annyira sem becsüli őket a piac, mint ha felirat nélküliek lennének (mondván, hogy így "ciki őket hordani").

 

Tartom amit leírtam - ez egy olcsó és egyszerű tisztviselőóra, minimálisan kövezett szerkezet, Roskopf-jellegű a kilincs is - a maga korában egy bizony egy kimondottan olcsó munkásóra volt. Az ezüst már akkor sem volt rendkívüli érték, ebben a tokban lehet 12-15g legfeljebb, ez ma 1500-2000Ft ezüstérték önmagában - és nem volt sokkal több arányosan száz éve sem (a 2 koronás pénzérme volt 10 grammos, nagyjából hasonló ezüst-súlyú lehet ez a tok - a századelőn egy munkás havi átlagbére 80-120 korona körül volt) - és az óra állapota sem kiemelkedő.

Igen, úgy gondolom, hogy ha kapna érte 20 ezret, az már egészen jó ajánlat lenne, komoly a valószínűsége, hogy ezt sem kapja meg érte. Teljesen megértem, ha ez most nem esik jól, mást várt - de szerintem ez a realitás. 

Előzmény: wantedbear (164914)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.14 0 1 164917

Ha ennyire jól informált vagy, akkor minek kérdezel egyáltalán? 

APT eléggé tisztában van a piaci árakkal, és komoly gyűjteménnyel is rendelkezik. 

Őt igazán nem kéne "kiosztanod"! 

Tarthatod te az órádat bármennyire is értékesnek, de nem biztos, hogy az említett összegnél többet kapnál érte. 

Előzmény: wantedbear (164914)
bosijani Creative Commons License 2018.05.13 0 0 164916
Előzmény: wantedbear (164914)
bosijani Creative Commons License 2018.05.13 0 1 164915

egy kőnélküli szerkezet,olyan occó volt,mégcsak nem is csapágyazták. lehet eszmei értéke van,de eladás szempontjából APT leírta a tutit,higyj neki.

Előzmény: wantedbear (164914)
wantedbear Creative Commons License 2018.05.13 -2 0 164914

Ez azért egy kicsit érdekes lenne.Mivel egy ideje nállam van,és se az interneten sem a piacokon nem találtam még ilyen órát!De ha ön tud ilyeneket 20000ft ért igen csak csodálkoznék rajta mivel ez az óra közelében sincs a tisztviselő orákhoz,és csak összesen 800 db készült belőlle. Egy királyi rendezvényen adta személyesen a király ennek a bizonyos 800 embernek kituntetés helyett- két kollekció készült tudásom szerint és ez az első kollekcióból valló az az,az első világháború elötről származik és csak külföldi oldalon lehet rolla leirás találni nekem is onnan linkelték be csak sajnos az elveszett, és egyébként is ezüst zsebórát nem szoktak 20000 ft ért eladni De azért köszönöm.

Előzmény: APT (164913)
APT Creative Commons License 2018.05.13 0 2 164913

A sorozatszám igazándiból ez esetben praktikusan nem jelent semmit - az óra pedig egyszerű, a XX. század első pár évtizedére jellemző, közepesnél kicsit egyszerűbb kivitelű, elég tipikus "tisztviselőóra", sajnos számottevő értéket nem képvisel, lévén nem ritkaság és nem "neves" darab, ilyen órákat piacokon 5-20 ezer közötti összegekért lehet adni-venni.

Előzmény: wantedbear (164912)
wantedbear Creative Commons License 2018.05.13 0 0 164912

Sziasztok kedves tagok remélem ti tudtok segiteni van egy Speciosa 800-AS Ezüst Zsebórám most volt szervizben megcsinálták megtakaritották. Kérdeésem az órával kapcsolatban az lenne!Mit jelent ha ezt a sorozat számot találtam benne 496 és kb menyi lehetne az értéke nem szeretném eladni csak tudni szeretném mi lehet az értéke válaszotokat előre is köszönöm képeket sajnos nem tudtam felrakni mert nem értek hozzá de ha valaki elküldi hogy kell vagy milyen formátumban lehet feltőlteni akkor teszek fel képeket is nygyon gyönyörű gazdagon diszitet tokkal és nagyon szép gravirozot számlappal ami arany szinben pompázik.köszönöm a segitségeteket :)

wantedbear Creative Commons License 2018.05.13 0 0 164911

Köszönöm a segitséget.

Előzmény: Törölt nick (164910)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.13 0 0 164910

Átméretezed a képeidet mondjuk 800X600 pixel méretűre, utána a hozzászólás bal alsó sarkánál kiválasztod a gépen, feltöltöd, és utána beilleszted. 

Nem egy ördöngösség.  :-)

Előzmény: wantedbear (164909)
wantedbear Creative Commons License 2018.05.13 0 0 164909

Sziasztok kedves tagok remélem ti tudtok segiteni van egy Speciosa 800-AS Ezüst Zsebórám most volt szervizben megcsinálták megtakaritották. Kérdeésem az órával kapcsolatban az lenne!Mit jelent ha ezt a sorozat számot találtam benne 496 és kb menyi lehetne az értéke nem szeretném eladni csak tudni szeretném mi lehet az értéke válaszotokat előre is köszönöm képeket sajnos nem tudtam felrakni mert nem értek hozzá de ha valaki elküldi hogy kell vagy milyen formátumban lehet feltőlteni akkor teszek fel képeket is nygyon gyönyörű gazdagon diszitet tokkal és nagyon szép gravirozot számlappal ami arany szinben pompázik.köszönöm a segitségeteket :)

gy53 Creative Commons License 2018.05.12 0 0 164908

Nem tudom, amit írt, hogy a csuklója 58mm, én megmértem az enyém is annyi, óraméret egyezik, amint szíjat cseréltem meg szűnt a gond.

Előzmény: windproof (164907)
windproof Creative Commons License 2018.05.12 0 0 164907

szerintem nem feltétlen akkor nagy egy tok, ha nem tudod jól rögzíteni, műszakilag minden megoldható, de az előző képen az az óra nekem is nagynak tűnik. 

Persze, ízlések és pofonok, van az invictának vannak levesestányér méretű órái, és mégis elég népszerűek :)

Előzmény: gy53 (164905)
gy53 Creative Commons License 2018.05.12 0 0 164906

Ez természetesen a 164897-es hozzászóláshoz is tartozik.

Előzmény: gy53 (164905)
gy53 Creative Commons License 2018.05.12 0 0 164905

Nem biztos, vettem egy órát, az eddigi legnagyobbat, ( 42mm) az eredeti szíjjal amit az utolsó lukba kellet csatolnom, állandóan elfordult a kezemen, én is a nagy méretre gyanakodtam, de nem az volt. Vettem az órára egy másik szíjat, eredetileg azzal az elgondolással, hogy a gyárit kíméljem, ( tüskecsatos volt az eléggé igénybe veszi a szíjat a befűzéskor, bármennyire is vigyázol). Tehát vettem egy szíjat pillangó csattal, ezzel teljesen normálisan áll, szerintem az a gond, hogy mivel a csat nem középre esik a túlságos behúzás miatt, elfordítja az órát a kezeden (ami látszik is), mert a csatnál nem úgy hajlik a szíj mint máshol.

Előzmény: H_G (164904)
H_G Creative Commons License 2018.05.10 0 0 164904

A túl nagy óratokkal van itt elsősorben hiba, a szíj ahhoz képest semmiség.

 

Előzmény: oimuka (164897)
spyder999 Creative Commons License 2018.05.10 0 0 164903

...baba lett!

Előzmény: APT (164902)
APT Creative Commons License 2018.05.09 0 2 164902

Nem olyan vészes, nem fognak kinézni miatta... Az én csuklóm sem vastagabb, sőt, valószínűleg még vékonyabb, ma, miután elkészültem vele, az alábbi beépítést hordtam (kb: 55mm, és mivel a stopperes-ütős szerkezet bizony vaskos, így jó vastag is, úgy 16-17mm) - nem nagyon foglalkozott vele senki, aki mégis, annak annyi tűnt fel, hogy "ez valami különlegesség ugyebár".

Nőkön látok 40+ méretű órákat, vagy éppen nagy darab férfiakon mostanság icipicit, lévén terjednek a fitness-órák, nem rágódik ezen szerintem már senki, a világ túljutott ezen, gondolj arra, mekkora ciki volt 30-40 éve kopasznak lenni, a gyerekek az utcán mutogattak rád, ma meg... Minden negyedik-ötödik pasi kopasz, no és, kit érdekel...

 

Előzmény: oimuka (164897)
APT Creative Commons License 2018.05.09 0 0 164901

Attól függ, milyen óráról van szó. Egy high-beat 36 ezres óránál illik erősen komolyan venni a szervizintervallumokat, sőt, ezeknél az sem ritka, hogy ki sem bírják az öt évet, legalábbis az elvárható pontossággal nem. Egy robusztusabb, lassabb járású szerkezet meg esetleg még 3-4 évtized után sem mutat látható kopásokat annak ellenére sem, hogy mondjuk csak 10-15 évente szervizelték. Igazodási alapnak mondanám, hogy nem egy olyan 60/70-es évekbeli masszívabb Seiko vagy akár orosz óra került már a kezembe, amit biztosan nem szervizeltek le egyszer sem 40/50 éven keresztül, úgy is néztek ki, úsztak a retekben is, de így sem volt rajtuk súlyosabb kopás, és rendesen kitisztítva, beállítva normálisan jártak. Az is igaz, hogy vélhetően nem is voltak folyamatos használatban - ami mellett viszont nem egy egyébként igen drága és jó minőségű órát láttam akár 1-2 évtized után is elég csúnyán legatyásodva...

Előzmény: Walter-Mute (164900)
Walter-Mute Creative Commons License 2018.05.09 0 0 164900

Viszont egy kicsit tovább csavarom a dolgot: kinéztem magamnak egy órát. A problémám az, hogy valószínűleg minimum 3 éve áll a kirakatban. Ez esetben hány évvel számoljak az első szervizelésig? Merjem 5-6 évig használni, ha megveszem? 

Előzmény: APT (164895)
windproof Creative Commons License 2018.05.09 0 0 164899

inkább vennék rá egy másik szíjat a helyedben ahelyett, hogy egy csomó pénzért ezt barkácsoltatod, aztán vagy jó lesz vagy nem. 

Előzmény: oimuka (164897)
Smíró Creative Commons License 2018.05.09 0 0 164898

Ahogy te is érzed... szerintem nagy. Nekem is vékony a csuklóm, ezért ekkorával be sem próbálkozom.

Előzmény: oimuka (164897)
oimuka Creative Commons License 2018.05.09 0 0 164897

Végre megérkezett a hőn áhított Atlantic órám.  A kérdésem a következő: a csuklóm szélessége kb. 5,8 centiméter felülről mérve (széltől szélig), az óra pedig 42 mm-es, nem túl nagy nekem? Kellett egy plusz lyukat csinálnom a szíjra s még így is elég laza. Nem áll idétlenül a csuklómon? Az óraszíjat nem lehet valamilyen módszerrel megrövidíteni? Azt a végét természetesen, ami a teleszkóphoz csatlakozik, bőrdíszműves nem tudná megoldani? Vagy ilyen és kész?

APT Creative Commons License 2018.05.09 0 0 164896

Pedig annak az ETA-nak bizony mindkét irányba kellene húznia... A Miyotáknál viszont ismerni kell a pontos típust, mert van egy irányba és két irányba húzó mechanikájuk egyaránt.

Előzmény: hitman (164890)
APT Creative Commons License 2018.05.09 0 0 164895

Nyilván nem tesz jót neki, de ez használat függő, és a dolgok lefolyása sem állandó. Ha a kenőanyag besűrűsödik, fékezi a járatot, az vezethet megbízhatatlan, rendszertelen járáshoz - de amúgy az óra azért közbe különösebben nem kopik, hiszen kenés még így is van, és az igénybevételek amúgy is nagyon kicsik. Ha viszont a kenőanyag elillant, a csapágyak porszárazak - akkor az óra sokszor teljesen hibátlanul, pontosan, lendületesen jár - csak éppen közben elég jelentősen kopik.

Előzmény: Walter-Mute (164888)
Franek-52 Creative Commons License 2018.05.09 0 0 164894

Szia.

 

Az ETA 28xx automatának mind a két irányba húznia kell. Ha nem akkor a két automata kerék cserés.

 

Feri'bá.

Előzmény: hitman (164893)
hitman Creative Commons License 2018.05.08 0 0 164893

Bocsánat, javítom magam: most megnéztem az óraforgatót, és jobbra forgatásra van állítva, tehát az ETA azt szereti.

Előzmény: hitman (164890)
hitman Creative Commons License 2018.05.08 0 0 164892

valóban nem, ez ránézésre 8-as szériának tűnik.

az enyém ilyen:

Előzmény: Törölt nick (164891)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.08 0 0 164891

Akkor nem ilyen van az órádban. 

 

Előzmény: hitman (164890)
hitman Creative Commons License 2018.05.08 0 0 164890

ez erősen szerkezetfüggő. nekem pl az ETA 2826-2-es óráim jobbra forgatva nem húzzák fel magukat, balra igen.

a Miyota werkes óráim bármelyik irányba forgatva felhúzzák magukat.

Előzmény: BúvÁron (164889)
BúvÁron Creative Commons License 2018.05.08 0 0 164889

Végül megvettem a Certina karórát. Nézegettem a Seikokat is, de a kinézete a Certinának jobban bejött. Víz alá pedig úgysem fogom vinni, ahogy az előző búvárórámat sem, mert merülés közben úgyis egy computer van a kezemen. Viszont lenne egy olyan kérdésem, hogy ha óraforgatót használok akkor számít a forgatás iránya? Vagy pedig mind a két irányba forgatva töltődik a szerkezet?

Előzmény: nickback38 (164882)
Walter-Mute Creative Commons License 2018.05.08 0 0 164888

Viszont amikor már tolerálhatatlanul össze-vissza jár, vagy épp meg-megáll, akkor már eléggé kritikus lehet az állapota. Az nem árt neki? 

Előzmény: APT (164887)
APT Creative Commons License 2018.05.07 0 0 164887

Ha napi szinten hordod, azért ennek a 2824 rugócsapágyánál csúnya kopás lehet a vége - és nem igazán korrigálható jól, lévén a híd anyagából van...

 

Én inkább azt mondanám, hogy alkalmilag használt, az idő zömében álló órát teljesen nyugodtan lehet egészen addig használni, ameddig hajlandó felhúzás után elindulni, és a pontossága nem válik tolerálhatatlanná, vagy nem kezd megállogatni. Alkalmi használat mellett a kopás nem lesz érdemi probléma.

Ha viszont folyamatos, napi használatú óráról van szó, akkor számolni kell azzal, hogy a legjobb Moebius olajokra is csak maximálisan 6 év használati időt mer ígérni a gyártó, és ez még a természetesen nyugodtan hozzá adható biztonsági ráhagyással is azt jelenti, hogy 7-8 évente egy rendszeresen használt mechanikus órát bizony ki kell pucolni. Feltéve, hogy egyáltalán elmegy addig hibátlanul - ha elkezd előbb megállogatni, vagy jelentős eltéréssel járni (ami elég gyakran előfordul), akkor nyilván előbb.

Előzmény: Smíró (164886)
Smíró Creative Commons License 2018.05.07 0 0 164886

A tisztíttatás is eltérő véleményű: ismert órás barátom szerint elég csak akkor, ha elkezd eltérés mutatkozni. Pont a 2824-2-esem kb. 10 éves, és fél percen belüli az eltérés hónapok óta. Néha egy-egy napra lekerül a csuklómról, amikor járatás miatt másikat veszek fel, de alapjában ezt hordom. Emiatt is kérdeztem a barátomat, hogy érdemes-e tisztítani, megbontani a gyári összeszerelést - szerinte amíg ennyire pontos, semmi esetre sem.

Előzmény: Törölt nick (164885)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.07 0 0 164885

Érdemes havonta egyszer megjáratni, és 5-6 évente tisztíttatni!

Előzmény: Walter-Mute (164883)
windproof Creative Commons License 2018.05.07 0 0 164884

Minden kenőanyagra azt mondják, hogy az állás ugyanúgy öregíti, szóval sokat tuti nem sporolsz azzal, hogy nem járatod.

Előzmény: Walter-Mute (164883)
Walter-Mute Creative Commons License 2018.05.07 0 0 164883

Milyen időközönként javasolt egy automatát óráshoz vinni "nagy szervizre" ? Ezt a sokat látott-hallott 5 évet mindig be kell tartani? Azért kérdezem, mert van egy régebbi ETA 2824 szerkezetű órám, amit csak szezonálisan használok. Most 4 éves, de körülbelül 2 évet járhatott eddig. Általában fél évig használom, fél évig pihen.

nickback38 Creative Commons License 2018.05.06 0 1 164882

Ha már "komolyabb" és "búvár", akkor én inkább az offtopic Seiko óráit nézegetném, amik diver's 200-asok.

A caliber-rel sem lesz gond egyiknél sem.

Előzmény: BúvÁron (164879)
öccse Creative Commons License 2018.05.04 0 0 164881

Mindenképpen javasolt a rendszeres karbantartás a mechanikus óráknál. És igen, így nagyon sokáig fogják bírni az olcsóbb kategóriában is. Bár ebben van műanyag alkatrész, lásd alant, de ott nincs nagy igénybevételnek kitéve, valószínű bírja majd a strapát.

Előzmény: BúvÁron (164879)
fastrobi Creative Commons License 2018.05.03 0 0 164880

Ezt még nem tudni. A powermatic viszonylag új szerkezet egy erősen átalakított eta2824-es aminek erősen csökkentették a féllengés számát 28800ról 21600ra és surlódáscsökkentésként több műanyag alkatrészt alkalmaztak. Hogy ezek miatt mit bír a szerkezet és lehet e majd alkatrészt szerezni hozzá a márkaszervízeken kívül az még kétséges.

Előzmény: BúvÁron (164879)
BúvÁron Creative Commons License 2018.05.03 0 0 164879

Sziasztok!

 

Tervezem megvenni az első "komolyabb" órámat. Egy búvárórát választottam mégpedig a Certina ds action diver-t. Ebben az órában a leírások szerint powermatic 80 automata szerkezet van. Link:

https://www.certina.com/watch/ds-action-diver-powermatic-80/C0324071104100

 

Érdekelne, hogy ebben az alacsonyabb automata kategóriában is igaz-e az az állítás, hogy ha megfelelően karban van tartva akkor körülbelül egy örök élet egy ilyen óra? Vagy pedig ez ijnkább csak a felső kategóriára jellemző?

 

Köszi!

Walter-Mute Creative Commons License 2018.05.02 0 0 164878

Mi a helyzet ezzel a Powermatic 80 szerkezettel? Mi az igazság? Sok helyen olvasom, hogy tele van műanyaggal, van aki esküszik, hogy full műanyag az egész, mások szerint meg csak itt-ott műanyag, mégpedig azért, hogy meglegyen a 80 órás járástartalék. Megbízhatóak hosszútávon ezek a szerkezetek?

leehtne01 Creative Commons License 2018.05.01 0 0 164877

A Breitling szervíz nem ad?

Előzmény: rabi75 (164876)
rabi75 Creative Commons License 2018.04.28 0 0 164876

Sziasztok , kérésem lenne . Tud valaki infóval szolgálni , hogy honnan tudok mutatót rendelni ? Breitling Navitimer 01 stopper mutató kellene .Korábban a neten tudtam rendelni. Elmentettem az oldalt ,de újra lett rakva a gép és az összes könyvjelzőm elveszett .Nem találom azt az oldalt. sajnos a felrekáskor megnyomorgatták a hüvelyét és nem marad fent a helyén. 

Köszi a segítséget előre is 

H_G Creative Commons License 2018.04.22 0 0 164875

Az illető belső ember, menjen inkább ő is Hantoshoz!

 

Előzmény: leehtne01 (164874)
leehtne01 Creative Commons License 2018.04.22 0 0 164874

Lattam, hogy valaki itt mar javasolta tobbszor is a Sas utcai szervizt, marmint ha budapesti vagy.

Előzmény: leone (164871)
öccse Creative Commons License 2018.04.21 0 0 164873

Szia, írtam.

 

Előzmény: Saliko (164872)
Saliko Creative Commons License 2018.04.19 0 0 164872

Sziasztok, egy ismerősöm eladna egy automata Zenith-et, acéltokost. Az árat még nem tudja pontosan, de nem érdeke, hogy sokáig árulja. a karoltam kukac freemail. hu-n lehet érdeklődni.

leone Creative Commons License 2018.04.19 0 0 164871

Sziasztok!

 

Van egy Oris BC-3 órám.

Sajnos elromlott, hol érdemes mostanság javíttatni?

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2018.04.19 0 1 164870

Hantos Laci.

Előzmény: PearliePianos (164869)
PearliePianos Creative Commons License 2018.04.19 0 0 164869

Sziasztok,

 

  Megérkezett első automata órám, egy Edox, 7750-es szerkezettel. Viselem kb. egy hónapja, konstans napi +8-10 szekundummal siet. Budapesten hova érdemes fordulnom ahol tudnak picit igazítani rajta?

 

Köszönöm!

Franek-52 Creative Commons License 2018.04.18 0 0 164868

Szia.

 

next-time = It's time. Teréz krt. 31.

 

Feri'bá

Előzmény: palln (164867)
palln Creative Commons License 2018.04.17 0 0 164867

Szia! A next time tudtommal csak szerviz. Egyébként a legjobb azok közül,ahol idáig megfordultam.

És ott az eBay. En most talaltam berlinben sokat keresett alkatreszt.

 

Bocsi az offért,de nem tud valaki eredeti porcelán Omega számlapot antik zsebórához? Elég speciális méretet keresek egy 1925-ben gyartott darabhoz. A perc mutato centrumja 9,5mm-re helyezkedik a másodperc mutató centrumától és 42mm maga a számlap átmérője,ami két lábbal illeszkedik a “szerkezetbe”. Tudom..reménytelen de hátha... köszi,hogy végigolvastad! Üdv,Norbi

 

Lakker Creative Commons License 2018.04.17 0 0 164866

Sziasztok!

Ha jól láttam, van itt több Roamer-fan is. Tudnátok abban segíteni, hogy Superior Business Multifunction-hoz fémszíjat hol tudok beszerezni? NextTime egyelőre nem válaszol levelemre, őket javasolták eddig.

öccse Creative Commons License 2018.04.14 0 0 164865

Megáll az ember esze ! WatchTime áprilisi száma: belépő kategóriájú órák a különböző márkáknál.

Rolex : OP 39 5700 USD Saját werk, COSC stb.

Hublot : Classic Fusion Titanium 7200 USD Sellita SW300 werk és ennyi.

 

És még mondja azt valaki, hogy a R. drága.

.

ZésZoli Creative Commons License 2018.04.14 0 0 164864

Szia APT!

 

Biztos, hogy ezek filigrán szerkezetek? Mindkettő szekezet 5mm magas, a tok pedig 10mm. Inkább csak az Ultra Thin család tagjai, de nem montanám őket valóban ultravékonynak. Ennél még az ETA 289x család is vékonyabb. 

 

Üdv. 

Előzmény: APT (164795)
adamocska1 Creative Commons License 2018.04.10 -1 0 164863

Ezt már nem lehet überelni!

Előzmény: bosijani (164862)
bosijani Creative Commons License 2018.04.10 0 0 164862

https://www.youtube.com/watch?v=ISLqe4Dae9U

 

ne B+. (a kutyának meg tessék) 

 

fehér ember nem felejt,jössz egy százassal.

Előzmény: adamocska1 (164857)
molyos1 Creative Commons License 2018.04.10 0 0 164861

Ez annyira, de annyira szellemes...

Előzmény: adamocska1 (164857)
csoszgabor Creative Commons License 2018.04.10 0 0 164860

Tényleg egy elíráson kell lovagolni?

Elemcsere, csak elgépeltem!

Előzmény: Törölt nick (164858)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.10 0 0 164859

Oké, már látom.  :-)

Előzmény: Törölt nick (164858)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.10 0 0 164858

Órát minek cserélnének benne?   :-O

 

 

Elemet viszont egyszerű cserélni. 

 

Előzmény: adamocska1 (164857)
adamocska1 Creative Commons License 2018.04.10 -1 0 164857

Kiváncsi vagyok hogyan is néz ki egy óracsere egy Swatch Irony órában:-DDDD

 

Nincs véletlenül valakinek egy Youtube videója erröl?? 

Előzmény: csoszgabor (164855)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.10 0 0 164856
Előzmény: csoszgabor (164855)
csoszgabor Creative Commons License 2018.04.10 0 0 164855

Sziasztok!

Egy kis technikai segítséget szeretnék kérni.

Most volt óracsere a Swatch Irony órámban. Itthon vettem észre, hogy az összes mutató (mp, század mp és a stopper perc mutatója) nem pont középütt áll, hanem egy értékkel visszább. És az elemcsere előtt pontosan a helyén állt az összes mutató.
Van erre megoldás, vagy vigyem vissza az óráshoz?

 

Köszönöm a választ!

Törölt nick Creative Commons License 2018.04.08 0 0 164854

találtam még egy olyasmi korút. ez már nagyon sokat állt. felelemeztem, beindult (elsőre egy 5sec-eset ugrott, aztán szépen másodpercenkéntre váltott). aztán reggelre megállt, éjjel fél2-t mutatva. dupla naptáras, ez volt a gyanusított rögtön. áttekerve a naptárváltási időn szépen jár ismét. itt egyértelmű hogy tisztítani kellene.

Előzmény: Törölt nick (164847)
MortalWombat Creative Commons License 2018.04.07 0 0 164853

Vékony a csuklóm, ezért kn 40 mm, vagy az alatti órát keresek. Amit linkeltél, az nagy.

(Mondom ezt úgy, hogy nemrég vettem egy off Seiko sne107p2-est, de az bakancslistás óra, muszáj volt megvenni)

Ez az óra kedvező áron lenne, ezért gondolkodom rajta.

A gazdája is leírta, hogy Miyota van benne, ami nekem nem gond, mert egy ugyanilyen werk-ű órám is van, amivel meg vagyok elégedve.

(Nem veszek Rolex-et!)

 

Előzmény: adamocska1 (164851)
MortalWombat Creative Commons License 2018.04.07 0 0 164852

Javaslom újból elolvasni az utolsó mondatot:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=147450197&t=9002169

Előzmény: satzowlee (164845)
adamocska1 Creative Commons License 2018.04.07 0 0 164851
Előzmény: MortalWombat (164838)
adamocska1 Creative Commons License 2018.04.07 -1 0 164850

Mért ne???;-D

Előzmény: satzowlee (164845)
adamocska1 Creative Commons License 2018.04.07 -1 0 164849

Kongóban szerelik össze öket:-DDD

Előzmény: MortalWombat (164843)
adamocska1 Creative Commons License 2018.04.07 0 0 164848

Sztem a Zenóban nincs Miyota szerkezet, csak ETA vagy Sellita. 

Előzmény: MortalWombat (164838)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.07 0 0 164847

az valahol zajlik, azaz az árlistán rajta van hogy kvarcóra mechanikus szervíz? 

ezt az előbb említett 30 éves certinát olyan 20 éve egyszer amikor a tömítéseivel volt gond (és még hordtam), akkor javasolták a szervízbe hogy szétszedni mint a mechanikusat és kitisztítani. iylent ma csinálnak szerinted valahol?

Előzmény: APT (164834)
satzowlee Creative Commons License 2018.04.07 0 0 164846

Mein Gott, hun van iJenkor az Adamocska?? :)

Előzmény: satzowlee (164845)
satzowlee Creative Commons License 2018.04.07 0 0 164845

Vegyél Rolexeeeet! :D:D

Előzmény: MortalWombat (164838)
Pascal_blog Creative Commons License 2018.04.06 0 0 164844

Nincs mit köszönnöd, főképp hogy ide sem tartozom ma délután jöttem erre a fórumra egy buta kérdéssel :-) ((nagyon zárójelben az órám seiko de maradjon kérlek köztünk)).

 

Amit kérdezel nem tudom megmondani, Ha én olyan svájci cég lennék, amely citizen szerkezettel pilóta-design quartz kronográfot gyárt, amely így nem eleve kaphatja meg a swiss made varázsigét; már nem fordítanék arra túl sok energiát, hogy a tok svájcban készüljön, sem arra, hogy svájci szakemberek rakják össze. Egyszerűen semmi hozzáadott értéke nem lenne csak költsége. Nincs benne üzleti ráció.

 

A jó hír azonban az, hogy a minőségbiztosítás svájci, a távol-keleti szerelésnek messze nincs olyan rossz minősége mint a híre. Az óra használati értékében egyáltalán nincs akkora csökkenés, mint amennyivel többet fizetnél érte akkor, ha eredeti svájci gyártaná le neked lényegében tökugyanezt.

 

Megnéztem az órát a neten, jól néz ki, én azt mondom ha tetszik vedd meg. Nem lesz örök darab de nem is arra készült. Még akkor is, ha egyébként tőlem a quartz kronográf, ez a műszaki tartalom messzebb áll (én személy szerint többre értékelem a szükséges minimális alkatrészből álló, elem nélkül működő, robosztus, hibátlanul tervezett, szépen kidolgozott, könnyen javítható konstrukciókat).

 

Előzmény: MortalWombat (164843)
MortalWombat Creative Commons License 2018.04.06 0 0 164843

Értem, köszönöm.

Már csak egy kérdés: lehetséges az, hogy magát az órát Svájcban szerelik össze, és a szerkezetet egy ott gyártott tokba rakják bele, vagy valószínűleg kínai/sanghaji/taiwani gyártású a tok, és az összeszerelés is ott történik?

  

Előzmény: Pascal_blog (164842)
Pascal_blog Creative Commons License 2018.04.06 0 0 164842

Nem, ez jobb annál, a Miyota szerkezetek egyáltalán nem rosszak sőt. Arra akartam utalni, hogy a Zeno bár lehet svájci cég, ha Miyota (Citizen) szerkezettel szereli az óráját, az óra sosem lesz svájci gyártmány.

Előzmény: MortalWombat (164840)
MortalWombat Creative Commons License 2018.04.06 0 0 164841

Még annyit: ez az óra sokkal olcsóbb, mint a klasszikus ZWB órák, de gondolom, ez a benne lévő werk miatt van.

 

Előzmény: MortalWombat (164840)
MortalWombat Creative Commons License 2018.04.06 -1 0 164840

Nincs, se az elején, se a hátulján.

Egy Zeno-Watch-Basel-es tok+ egy német, ZWB-s garancialevél van hozzá.

Van egy olyan teóriám, hogy ez valami távolkeleti összeszerelésű óra lenne. 

Vagy tévednék?

Előzmény: Pascal_blog (164839)
Pascal_blog Creative Commons License 2018.04.06 0 0 164839

Miyota más néven citizen.

 

made in japan felirat sincs rajta ?

Előzmény: MortalWombat (164838)
MortalWombat Creative Commons License 2018.04.06 0 0 164838

Szeretnék kérni egy kis infót.

A látókörömbe került egy ZENO Z7873-as típusú óra.

Ha jól tudom, Miyota werk van benne. 

Tudomásom szerint ez egy svájci gyártmány lenne, de sehol nincs rajta feltüntetve, hogy "swiss made".


Szerintetek érdemes ezzel az órával foglalkozni? Mit illik tudni róla?

(megelőzés végett: Nem veszek Rolexet.)

adamocska1 Creative Commons License 2018.04.06 0 0 164837

Méd in Csájna, ennyit zséért:-DDDD

Előzmény: Pascal_blog (164836)
Pascal_blog Creative Commons License 2018.04.06 0 0 164836

Köszönöm a választ :-)

 

Azért kérdeztem, mert az e-bay-en pont láttam egy ETA VALJOUX 7750-et 133 dollárért, "NEW NEVER USED" Singapore-ból. És felmerült bennem, hogy vajon ennyi pénzért vajon mit kapok, eredeti-e, egyáltalán az e-bay megfelelő beszerzési forrás-e ilyesmihez. Őszintén szólva a hús egész jó áron van - meglepően, picit gyanúsan jó - de milyen lehet a leve ?

 

Ha itthon veszem, lehet drágább, de nincs ilyen kockázat. És eladnak-e itthon ilyesmit olyasvalakinek egyáltalán, aki nem szakember, nem órás.

 

(egyébként meg tudod mondani kábé mennyi a nem olcsó ?)

 

Előzmény: APT (164835)
APT Creative Commons License 2018.04.06 0 0 164835

Legolcsóbban az ebayról jutsz hozzá, de rendelhetsz új werket pl: a Kronónál. Nem lesz olcsó...

Előzmény: Pascal_blog (164833)
APT Creative Commons License 2018.04.06 0 0 164834

Az, hogy a kenés már nem létezőnek tekinthető benne... Nálad történetesen nem beszáradt, hanem elillant a kenés, tehát nem fogta meg az órát, járásképes (a besülés is előfordul azért, nem is olyan ritkán - kvarcóránál is). Nyilván így jelentősebb a kopás. Viszont az igénybevétel olyan kicsi, hogy ténylegesen szétkopni talán sosem fog az óra - de ez kiszámíthatatlan.

 

A 70-es évek korai, amúgy igen jó minőségű, gazdagon kövezett (akkor nagyon drága) kvarc szerkezetei között azért találkoztam már eléggé, már működési zavarokat okozóan kopottal is - a karbantartás teljes hiányának okán. És sok olyannal, ami a koszba, elfáradt kenésbe végül besült, működésképtelenné vált - ezeken általában segített egy tisztítás. Legutóbb pont egy ilyen 70-es évek közepi Seiko Grand Quartzról írtam ÓM cikket is - azért azok korrekt mechanikák voltak, a mai kvarcok nem lesznek ennyire állóképesek (általában).

 

Ha nem is nagy-szervizeltetni, de alaposan leellenőrizni, rendes "csápos" műszerrel ( ami az indulási feszültséget és áramot is méri) bemérni kb: 10 évente illene egy kvarcwerket is, és ha már nem az igaziak az értékei, akkor nem árt kipucoltatni - persze, ez döntés kérdése. Egy olcsóbb kvarcóránál elismerem, nem sok értelme van.

Előzmény: Törölt nick (164832)
Pascal_blog Creative Commons License 2018.04.06 0 0 164833

Lehet, hogy buta kérdés tehát ki ne röhögjetek - de lehet nálunk vásárolni akárhol például ETA 2824-2 vagy Sellita 200 kalibert ?

Törölt nick Creative Commons License 2018.04.06 0 0 164832

30 éves kvarcom megy. pár évet állt, mondjuk 5-öt, de a többit járt. akkor mi van azzal a kenőanyag-kérdéssel ez esetben?

Előzmény: APT (164831)
APT Creative Commons License 2018.04.06 0 0 164831

A kvarcóra mechanikus igénybevétele végtelenül kicsi. Nincs rugó, nincs rugónyomaték, kopott kvarcórát még senki sem látott... Besültet már igen - kenőanyag ott is van, 8-10 éven túl az sem húzza - járasd nyugodtan az órát, már csak azért is, mert így észreveszed, ha az elem lemerült, és nem hagyod benne esetleg utána még évekig kimerülten - nem fog kifolyni, kárt tenni.

Előzmény: koroland79 (164822)
koroland79 Creative Commons License 2018.04.06 0 0 164830

ok! Köszi,

 

Én az gondolom, hogy ha jár, akkor azért van benne minimális olaj, ami biztosítja a folyamatos kenést és nem " ülepedik" le. És jobban védi az alkatrészeket.

Vagy rosszul gondolom?

Előzmény: satzowlee (164829)
satzowlee Creative Commons License 2018.04.06 0 0 164829

Én mindegyiket "járatom".

Előzmény: koroland79 (164820)
satzowlee Creative Commons License 2018.04.06 0 0 164828

Nem.

Kevesebb fogaskerék,lassabb mozgás, elég 10-12-évente.

 

Előzmény: koroland79 (164826)
windproof Creative Commons License 2018.04.05 0 0 164827

ezt megértem. 

es az autós példa is nagyon jó volt. 

 

A legtöbb embernek még csak egy Ferrari sem kell, már azon lesápad, hogy az Opel után egy Merci karbantartása mibe kerül, és azt hiszi, hogy a 4x drágább kocsi 4x kevesebbet lesz szervizben, a valóság meg könnyen lehet a fordítottja, hiszen méteres listát lehet azokról a megoldásokról irni, amik egy kommersz kocsiban tönkre sem mehetnek, mert nincsenek is benne 🙂. És ugye itt még egy mindennapi használatra szánt autóról van szó, nem egy szuper sportkocsiról. 

 

 

Mondjuk a JLC meglepett, nem gondoltam, hogy az már a napi használatra szinte alkalmatlan kategória, inkább egy drága, de használható luxus terméknek gondoltam (gyk Merci vs Lambo). 

Előzmény: APT (164819)
koroland79 Creative Commons License 2018.04.05 0 0 164826

Ezeket az orakat 2-3 evente erdemes szetszedetni es kitakaritani?

Előzmény: koroland79 (164825)
koroland79 Creative Commons License 2018.04.05 0 0 164825

Ok akkor nem hatrany ha kihuzom...

Előzmény: Törölt nick (164824)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.05 0 0 164824

Ha elem van benne, akkor kvarc. akár digitális, akár mutatós az időjelző.

Előzmény: koroland79 (164823)
koroland79 Creative Commons License 2018.04.05 0 0 164823

mutatos orarol van szo. Koszi

Előzmény: koroland79 (164822)
koroland79 Creative Commons License 2018.04.05 0 0 164822

Azzal akkor nem okozok problemat, ha mondjuk 1 evig nem is jar. Koszi. R

Előzmény: adamocska1 (164821)
adamocska1 Creative Commons License 2018.04.05 0 0 164821

Ezek szerint kvark óráról van szó. Legjobb ha kihuzod a koronát ées slussz!:-) 

Előzmény: koroland79 (164820)
koroland79 Creative Commons License 2018.04.05 0 0 164820

Sziasztok, Velemenyetek szerint egy ritkan hasznalt minosegi orat leallitva vagy folymatosan jarva kell tarolni. Nem talaltam ra infot a neten. En a folyamatos jarast mondanam, hogy az olajozas folyamatosa legyen, de igy az elem hamarabb lemerul. Mit gondoltok? kosz a valaszokat.

APT Creative Commons License 2018.04.05 0 0 164819

Nem fogunk ebből hitvitát csinálni, mindenki járjon el a neki leginkább tetsző, legcélszerűbbnek gondolt módon. :-)))

 

A gondolatébresztő posztommal pusztán arra próbáltam reflektálni, hogy bizony elég sokszor láttam olyat, hogy valaki vett egy nagyon komolynak mondott, nem is olcsó órát, amiről utána - nem kis részben a hozzá körített marketing sugallatára - komolyan azt gondolta, hogy most valami rendkívül megbízható, tartós, bár itt és most egyszer sokba kerülő, de utána őt "élete végéig" problémamentesen kiszolgáló és rendkívül precíz műszert kapott - és, hogy is mondjam - nem teljesültek ezen reményei maradéktalanul...

Előzmény: windproof (164816)
APT Creative Commons License 2018.04.05 0 0 164818

Én viszont mindkettőre láttam számos példát... A karc sem rendkívüli - a betörés még annál is gyakoribb (a zafír konkrétan jóval könnyebben törik, mint az üveg - és összehasonlíthatatlanul könnyebben, mint a hasonló vastagságú plexi).

Más kérdés, hogy kerek, sima, tükrözésmentesítéssel sem "megbolondított" sík üvegnél semmi gondot sem okoz a pótlás.

Előzmény: Törölt nick (164815)
windproof Creative Commons License 2018.04.05 0 0 164817

Nincs zafíros órám, de egy ismerősnek sikerült újonnan megkarcolni, innen (meg forumok alapján) gondolom, hogy azt sem lehetetlen. 

Előzmény: Törölt nick (164815)
windproof Creative Commons License 2018.04.05 0 0 164816

Szerintem ezt senki nem mondta 🙂

 

btw, a 200m-re hitelesített ISO diverem talán még sosem kapott annyi vizet, ami egy 3bar-os órának gondot okozott volna. 

 

A Garminos példával csak arra akartam ravilágitani, hogy azért azon a vonalon is van élet a mezei órákon kívül. 

Előzmény: APT (164812)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.05 0 0 164815

Zafírt még se betörnöm, se megkarcolnom nem sikerült.  😑 

Előzmény: windproof (164807)
satzowlee Creative Commons License 2018.04.05 0 0 164814

OFF:

Számomra az "amatőr"-terminus valahogyan egész mást jelent, mint azt, hogy "kezdő"-gondoljunk csak a rádió-amatőrökre, vagy maradjak az én példámnál:-műholdazok, nehezen elkapható, akár napszak-függő tévécsatornák után kutatok, nagyobbacska antennákat forgatok(kb 14e csatornánál tartok) és jóleső érzéssel tölt el, amikor amatőrnek neveznek.

Meggyőződésem az, hogy egy amatőr a legtöbb esetben profibb a profinál, előző hobbyból, nagy vonzódással műveli azt, amit utóbbi talán pusztán megélhetésért, és ha már munka szaga van, ugye hát...

 

Előzmény: APT (164812)
satzowlee Creative Commons License 2018.04.05 0 0 164813

Lehet, hogy meg fog viselni Téged az amit mondok, de jelen esetben valahogy több vonzódást érzek egy 564-es Constellation iránt, még az sem zavarna, ha történetesen nem acél, hanem 18k-s rosééé :)

Előzmény: adamocska1 (164811)
APT Creative Commons License 2018.04.05 0 0 164812

Ugyan már kérlek, csak nem fogunk ezen összeveszni...

 

Ugyebár így kezdtem: "Persze, ha profi hegymászó vagy.."

 

Márpedig aki külhonban karabinerrel-beülővel-jégcsákánnyal olyan körülmények között mászik, ahol valós szüksége van magassági és egyéb adatokra - az már nem amatőr. Akkor sem amatőr, ha "nem ebből él" (egy hobbit is lehet profi szinten, módon és eszközökkel űzni - az órázást is...).

És természetesen semmi baj nincs azzal sem, ha valaki egy abszolút hétköznapi életvitel-munka mellett is mondjuk profi búvár/mászó/stb.. órát - avagy éppen platina Patekot hord - ha ez a szíve vágya, ebben érzi jól magát.

 

Csak ne mondjuk azt, hogy Suunto nélkül nem lehet lemenni a metróba, hogy Rolex Submariner nélkül nem lehet kocsit mosni. Mert azért végeredményben mégiscsak lehet...  :-)))

 

 

Előzmény: Aszpirin (164809)
adamocska1 Creative Commons License 2018.04.05 -1 0 164811

Miért is??'

Talan nem teccik a Rolex??

Akkor vegyél inkább magadnak Lolexet!;-DDD

Előzmény: satzowlee (164810)
satzowlee Creative Commons License 2018.04.05 0 0 164810

Nah, kezdődik...:D

 

Előzmény: adamocska1 (164797)
Aszpirin Creative Commons License 2018.04.05 0 0 164809

Na most nem egészen értek veled egyet. Nem akarom windproof kolléga által leírt dolgokat ismételni, azokkal ugyanis egytől egyig egyetértek.

Néhány plusz részemről: én itt élek Magyarországon, nem vagyok profi hegymászó, de gyakran túrázom külföldön magashegyi körülmények között (olykor felszereléssel, ha olyan a terep: hágóvas, jégcsákány, sisak, kötél, beülő, karabinerek, stb, vagy éppen ferrata-cucc). A legtöbb ilyen túrán nem a megtett távolság, hanem a megtett szintkülönbség a lényeges. Az, hogy mennyi van még a csúcsig vagy a völgyig (szintben), sok esetben nagyon is szükséges információ.

Ezért ezeken a túrákon az egyik leghasznosabb ”társam” immár sok éve  egy légnyomás- és magasságmérős, iránytűs, napelemes Casio Protrek PRW-5000. Újan 150ezer körül volt anno az ára, még forgalmazzák itt-ott, de ez már nem egy mai modell, és a technológiai fejlődés és konkurencia ezeknek lefelé viszi az új arát is, szóval most már 110 körül is megkapható. Hogy ez olcsó vagy sem, az attól függ presze, hogy kit kérdezel, de nálunk egy átlagembernek ez talán már nem a “filléres” kategória. 

A hétköznapokban nem hordom, persze... bár arra is alkalmas lenne a dizájnja miatt.

 

A Suunto-kat is erre találták ki (csak én háklis vagyok a dizájnra is, és szerintem a Suunto-k rémrondák egytől egyig), és sok nem-profin láttam már őket, mert nem kell profi legyél hozzá, csak szeresd a magashegyi túrázást, és akkor máris nagyon hasznossá válik, még akkor is, ha magyar vagy...

(megjegyzem ilyenekről beszélünk egy topikban, ahol gyaníthatóan jónéhány kollega 30ATM-es vagy vízhatlanabb búvárórát visel, sokszor öltönnyel - csak így nézve a kérdés ezesetben valószínűleg sokkal jogosabb lenne lenne, hogy minek...)

 

Előzmény: APT (164806)
windproof Creative Commons License 2018.04.05 0 0 164808

Eltérőek az igenyeink. 

 

Addig rendben, hogy óra nélkül sem téved el az ember a Börzsönyben, de a távolság ismerete sokszor jól jön, de én legjobban az utólagos elemzést szeretem benne, főleg, ha nem csak sétalsz egyet. A sima órát ereztem inkább feleslegesnek mindig a hegyen (bár most toprengek egy casion egy másik hobbihoz, az is hasonló, mint a siklóernyő, hogy kellene az ellenállóság es a telefon sehogysem játszik). 

 

Az meg relatív, hogy mi az elég. Hillaryék nevetséges felszerelésben maszták meg az Everestet, én mégsem vetnék el egy manapság pár ezer forintért kapható víz vagy szélálló ruhadarabot csak azért, mert korábban bizonyították, hogy az everestre a tizede is elég, én meg csak a Börzsönybe vagy az Alpokba megyek. 

 

 

A rhodiumot köszi! 🙂

Előzmény: APT (164806)
windproof Creative Commons License 2018.04.05 0 0 164807

Jogos, de ez szerintem a zafírra is igaz. 

Ha olyan helyekre nyúlkálsz, vagy csak peches vagy, akkor bármiben lehet kárt tenni 2 mozdulattal. 

 

(Irodai munkám van, nem éri semmi extra behatás az órát). 

Előzmény: Törölt nick (164804)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!