Keresés

Részletes keresés

B_foki Creative Commons License 2015.03.05 0 0 73410

Kb. egy hete kóborol a környékünkön (Gádor-Háros) ez a barátságos, kistestű kutya. Nem ismerős valakinek?

 

Alfred Creative Commons License 2015.03.05 0 0 73409

Egy ismerősöm vidéken földmunkázik és aszfaltozik. Órákig tud mesélni a kalandjairól, tőle tudom, hogy azok az emberek, akik ezeket a fizikai munkákat vállalják, gyakorlatilag egy 7-8 éves gyerek szellemi szintjén állnak, akár lapátosok, akár gépkezelők, akár sofőrök. És akkor is, ha a gazdájuk tisztességes, és megfizeti őket. Ezektől elvárhatatlan, hogy a munkájuk eredménye esztétikai szempontból is értékelhető legyen.

Előzmény: Alfred (73408)
Alfred Creative Commons License 2015.03.05 0 0 73408

Meg tegyük hozzá, hogy már a pályáztatásnál szívja a fogát a megrendelő önkormi, mert a pénz igazán az apparátus és a mélyszegények jóllakatására kell, majd a fővállalkozó lecsípi a pénz nagyobbik részét, a kivitelező alvállalkozó is élni akar valamiből, ezért minimál költségen, filléres anyagból rendes fizetést nem igénylő félbolond kubikusokkal, maximális igénytelenséggel próbálja úgy összecsapni a munkát, hogy legalább részben kifizessék.

Na, ezért néz ki minden közműépítés úgy, ahogy.

 

Előzmény: M. a deák (73405)
zöldmeder Creative Commons License 2015.03.05 0 0 73407

Budafok belvárosában

 

   Leányka utca minimum 2 éve

 

 

 Anna utca hónapok óta

 

A dokumentálás ezennel megtörtént, a táblát intézze Gondoló!

 

 

 

 

 

Előzmény: Gondoló (73401)
zöldmeder Creative Commons License 2015.03.05 0 0 73406

......útkaparó

Előzmény: M. a deák (73405)
M. a deák Creative Commons License 2015.03.05 0 0 73405

Ez a gondolatsorod nagyon tetszik! Az úttestre visszatérve, igen, elsősorban a funkcióra kell koncentrálni, a hagyományos, régi térburkolatokat legfeljebb zárt műemléki, védett városképi körzetekben tudom én is elképzelni, mert a forgalmi terhelés úgyis tönkre teszi azokat, illetve a járműveknek sem megfelelőek. Tetszetősek a fakocka, a macskakő, a kis- és nagykocka, a keramit, de ezeket ma már nehezen lehetne elképzelni egy lakótelepen, sztrádán, főútvonalon, stb. Már csak azért sem, mert szakemberek sincsenek, akik ezeket szakszerűen, kiváló minőségben, a hagyományos módon lerakják. Elfeledett szakma lett ez is, mint a jeges... 

Előzmény: ...slr... (73403)
M. a deák Creative Commons License 2015.03.05 0 0 73404

Annak idején eleink kitalálták a gyepmester - GYEK: sintér - foglalkozást, illetve hivatalt. Miért kell megalázni a rendőröket ezzel a munkakörrel is, amikor azt hiszem, az alapfeladataikra kellene inkább koncentrálniuk, hogy eredményesek is lehessenek... 

Előzmény: ...slr... (73400)
...slr... Creative Commons License 2015.03.05 0 0 73403

Tudod, hogy néha fotós szemmel nézem a világot, és nagyon tetszenek a tagolt, texturált felületek, mint a macskakő, vagy éppen az apróra töredezett aszfalt. Gyűjtök is használati tárgyakat, amiket többé nem használok, csak látványnak, emléknek, egyfajta múzeumi tárgynak tekintem. Vannak olyan dolgok is, amik még mindig használhatók, csak nem a mai kor igényeinek megfelelően. Szeretem, ha megőrizzük ezeket a régi dolgokat, de...

 

a járda és az úttest alapvetően nem múzeum, hanem szigorúan funkcionális konstrukció. Jó, ha megőrzünk macskakövet, szép, ha egy tér vagy egy járda rusztikusan kövezett, de a funkciót akkor is biztosítani kell, és az az első. Ha egy autómentes övezetben laknék, ahol párszáz méterre van a legközelebbi parkoló, ott elvárnám, hogy legyen jól gurulható gyalogos felület. Szerintem a kettő nem zárja ki egymást. Út esetében a funkció a minimum, a múltőrzés és az esztétikum a bónusz, ami elérhető, de az alapok biztosítása után.

Előzmény: Gondoló (73401)
Alfred Creative Commons License 2015.03.05 0 0 73402

Visszavettek a célokból, alacsonyabbra teszik a lécet, a bűnözőkkel nem boldogultak, maradnak a kóbor kutyák. Új nevük is lesz: Sebességmérési és ebrendészeti hatóság.

Előzmény: Nyafkamacska (73399)
Gondoló Creative Commons License 2015.03.05 0 0 73401

Más országokban, városokban őrzik, javítgatják, kiírják, hogy mikor készült, dokumentálják az olyan úttest-felületet, mint ami az Alsó Sas utcában volt. 

Félve írom le: Budafokon a legszebb járda a most felújított park körül látható a volt pénzügyőr laktanya mellett. Nem tíz-húsz éves, hanem még régebbi. Apróra töredezett aszfalt. Érték.

Előzmény: ...slr... (73398)
...slr... Creative Commons License 2015.03.05 0 0 73400

Van, akinek a kóbor kutya egy megmentésre váró lélek, másnak meg közbiztonsági fenyegetés. Gondolom, ők az utóbbi aspektussal foglalkoznak.

Előzmény: Nyafkamacska (73399)
Nyafkamacska Creative Commons License 2015.03.05 0 0 73399

Ez mióta rendőrségi feladatkör?

Előzmény: Borkostolóóó (73395)
...slr... Creative Commons License 2015.03.05 0 0 73398

504LACI legalább reagál, abban nincs sértő, ha más a véleménye, vagy nem szereti az írásaimat. Ha volna szíves és vitatná az utakról és burkolatokról írtakat, az nagy nap lenne, mert ilyen tárgyú írásaimat eddig nem volt kivel megbeszélni :-)

 

Ma reggel megint vonatoztam, közben jól megnéztem az említett területet. Rádöbbentem, hogy az ott elkövetett útpusztításoknak csak egy töredékét soroltam fel. Nem vagyok egy látnok, de elég jól el tudom képzelni, hogy ezek az úttestek, járdák és egyéb műtárgyak hogy fognak kinézni tíz-húsz év múlva, ha nem kapnak egy jelentős felújítást, és akkor kérdés, hogy az a felújítás felületi, vagy mélységi lesz-e. 

Előzmény: B-T2 (73396)
villa Creative Commons License 2015.03.05 0 0 73397

na ne.... inkább foglalkozzanak a kóbor bűnözőkkel,

Előzmény: Borkostolóóó (73395)
B-T2 Creative Commons License 2015.03.05 0 0 73396

Ha nem tetszik akkor ignoráld,  de ne minősítsd.

Előzmény: 504LACI (73392)
Borkostolóóó Creative Commons License 2015.03.05 0 0 73395

"A kóbor kutyákkal kapcsolatban  XXII. kerületi Rendőrkapitányság 01220-1359/2015 várja a bejelentéseket, az ügy előadója Digner István r. ftőrm. "

...slr... Creative Commons License 2015.03.04 0 0 73394

Melyik részben kételkedsz?

Előzmény: 504LACI (73392)
villa Creative Commons License 2015.03.04 0 0 73393

Tartok tőle slr cipőjének talpszélét sem pucolhatod ki, atekintetben amit ő itt az elmúlt bő tíz évben letett az asztalra.....

Előzmény: 504LACI (73392)
504LACI Creative Commons License 2015.03.04 0 0 73392

Azért ebben a litániában van néhány erős túlzás. Ennyire kell komolyan venni a többi hozzászólásod is vagy azok reálisak? Lehet ezért váltanak ki csak unott ásítást...

Előzmény: ...slr... (73374)
ax15 Creative Commons License 2015.03.04 0 0 73391

A jövő héten fogsz csodát látni.

Akkor hozzák és helyezik ki a köcsögöket

 

 

A kerületrész új nevezetessége lesz

 

Előzmény: zöldmeder (73385)
ax15 Creative Commons License 2015.03.04 0 0 73390

OK, akkor az érintett.

Előzmény: Törölt nick (73387)
M. a deák Creative Commons License 2015.03.04 0 0 73389

Zöldmeder pedig majd csatolja a nemlétező károkozók, nem létező kártétele miatt nem pusztuló fák, halotti tetemeiről készült fotóit...

Előzmény: ...slr... (73388)
...slr... Creative Commons License 2015.03.04 0 0 73388

A kártevőim nem léteznek, nem károsak, papírom van róla. A probléma csak az én fejemben létezett, de már megoldottam. Visszavonok minden félrevezető állítást, és elnézést kérek.

Előzmény: M. a deák (73386)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.04 0 0 73387

Nem vagyok érintett!

Előzmény: ax15 (73375)
M. a deák Creative Commons License 2015.03.04 0 0 73386

Nem, de vélhetőleg ezt is szakemberek metszették, mert a felületeket nem kezelték le. Nemsokára mehetsz fotózni a kártevőket is, amiről Slr beszélt...

Előzmény: zöldmeder (73385)
zöldmeder Creative Commons License 2015.03.04 0 0 73385

Mióta „bajban vannak az erdők” ez történt a környezetemben. Itt nem károsított az ónos eső.

 

XI.ker Kapolcs utca

 

       

 

 

Ady Endre út

 

 

 

       

 

 

Ti értitek ezt? ...............

...slr... Creative Commons License 2015.03.04 0 0 73384

Köszönöm szépen a válaszodat. Mindenesetre az a megoldás nagyon tetszik, aki még nem látta, mindenképpen nézze meg egy napos délutánon. Ahol a fényaknák nyílása van, az már rég árnyékban van, de a tükörfáról még mindig árad lefelé az irányított napfény. Nem hittem, hogy Budapestnek egyszer ilyenje is lesz, remélem befogadja és szeretni tudja a város.

Előzmény: Törölt nick (73382)
Béketűrő Creative Commons License 2015.03.04 0 0 73383

 

Bajuszkánál álmodott a nyomor.

 

Előzmény: Alfred (73367)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.04 0 0 73382

Belső címről, közvetlenül az érintettnek küldve hátha lesz valami hatása. Majdcsak lesz valami.

 

Az M4-es metró állomásairól nem sokat tudok építészeti értelemben. Az (új) aluljárókat a BKK-Közút üzemelteti, a metró üzemi területei és az infrastrukturális eszközök pedig a BKV kezelésében vannak. A tippem az lehet, hogy üzemeltetői figyelmetlenség miatt nem tartják karban, de ez nem a BKK feladata (arról nem is beszélve, hogy én csak grafikus utastájékoztatással foglalkozom, úgyhogy nem is látom át annyira a helyzetet, amennyire a kérdésed miatt kellene).

Előzmény: ...slr... (73381)
...slr... Creative Commons License 2015.03.04 0 0 73381

Az üzemetetésnek már hetekkel ezelőtt jelentettem, úgyhogy nem információhiány akadályozza a javítást. Viszont ha lehet visszajelzést kérni, kíváncsi lennék, hogy ezek az oszlopok lefényképezik-e a vandált, és van-e bennük riasztó üvegtörésre, rugdosásra. 

 

Kérdezhetek kerületen kívüli BKK-s dolgot is? Nagyon kedvelem a 4-es metrót, és különösen lenyűgöznek a természetes fényre alapozó megoldásai, élükön a Rákóczi téri tükrökkel. Akinek még nem volt hozzá szerencséje: a korábbi metrókhoz képest a négyesnél nagy belső terek vannak, az utasok nem szűk csövekben mozognak, amikor még nincsenek a kocsiban. Ahol lehet, levezettek természetes fényt, a Rákóczi téren például úgy, hogy két nagy, különleges üveg aknát építettek a belső tér közepébe. A csöveknek üvegezett tetejük van a szabadban, és egy-egy tükör vetíti le a fényt. A tér északi oldalán, ahová legtöbbet süt a nap, felállítottak egy tükörfát, amin motorok mozgatnak négy tükröt úgy, hogy a nap fényét a másik két tükörrel mandinerből pont bevetítsék a fényaknába. Ahol aztán a napfény szivárványos spirálokban spriccel szét a tágas föld alatti térben. 

 

A kérdésem az, hogy vajon ennek a briliáns megoldásnak az üzemeltetésére is van mód, vagy csak a megépítésére volt? Az egyik mozgatható tükör lekonyult, nem mozgatja a motor, így már kevesebb napfény jut a föld alá. Pedig nagyon szép megoldás volt.

Előzmény: Törölt nick (73379)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!