Keresés

Részletes keresés

geck0 Creative Commons License 2008.06.04 0 0 577
Szervusz!

Nagyon köszönöm a válaszod! Eddig még, sajnos nem találtam típusleírást az alábbi linken, de azért még tovább keresgetek. Egy ROBI kertigéppekkel foglalkozó áruházban azt mondák, hogy a 260-as gyertya a megfelelő. Lehet, hogy megveszem, mert már furdal a kíváncsiság, hogy hogyan megy, ugyanis kapott egy alapos generált.
Előzmény: misikt (576)
misikt Creative Commons License 2008.06.04 0 0 576

Üdv!

Reggel óta nem járt erre szagértő, ezért javasolnék egy pörgősebb topikot:

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9001655

Előzmény: geck0 (575)
geck0 Creative Commons License 2008.06.04 0 0 575
Kedves mindenki!

Segítséget szeretnék kérni a Robi55-ös kapagépemhez. Használtan kaptam a gépet, de nem volt benne gyújtógyertya, és a boltokban nem tudják megmondani, hogy pontosan milyen hőértékű kellene bele.
Természetesen egy gyertya-típusszám is megfelelne.

A segítségeteket előre is köszönöm!
Sky222 Creative Commons License 2008.05.28 0 0 574
Jah meg nektek a robiba lehet full gázig húzni mert nekem a benzincsap miatt csak kb 3/4éig engedi(nem mintha szükségem lenne rá).
Sky222 Creative Commons License 2008.05.28 0 0 573

Hello ha rossz a tömítés akkor egyértelműen látszik hogy folyik az olaj de szerintem neked vagy a légszűrő vagy a kipuff lesz a hibás. Ha már nem nyomatékos a gép és naon pörgetni kell inkább fúrasd meg mert ha pörgeted az alsó tűgörgő meg a főtengely csapágy se bírja örökké. A 3 liter plusz olajat arra értettem hogy három liter benzin és olaj bele(mivel 2t). A mi ducatinkon is van pl reed szelep de még se megy levegővel, nekem a stihl fs 86om meg 1-1,5 óra alatt kitankolja magát, nem tudom neked milyen géped van vagy mire használod de szerintem irreális. Igaz hogy ez a gép már nem mai de erős és megbízható bár ha igaz amit írsz akkor kicsit sokat eszik.

 

Előzmény: milkricemaster (571)
Pityorka Creative Commons License 2008.05.26 0 0 572
Szia!
Sztem kicsit olvass vissza, nem régen volt tárgyalva a robi55.
Előzmény: milkricemaster (571)
milkricemaster Creative Commons License 2008.05.26 0 0 571
 

Hello Guruk!

 

Robi 55-höz kérek szakmai tapasztalatra támaszkodó tanácsot.

 

Amíg végleg ki nem ment a forgattyúház tömítés, addig a motor bár falsot is szívott és pörgött, de nem ment. Aztán tisztességesen tömítést cseréltem, plusz henger alap (?), és hengerfej tömítést is a motor nyomatéka érezhetően nőtt, VISZONT most full gázon nem pörög úgy, olyan mintha le lenne szabályozva. Kompressziót nem mértem, szerintem az OK. Tehát ha terhelt állapotban növelem a keverék mennyiségét egy ideig nő a teljesítmény is majd egy bizonyos gázkar állás után a teljesítmény csökken, gyengül és öblösebb "torok" hangja lesz. Alapjárat OK, ha hirtelen adok gázt akkor nem ugrik föl a fordulatszám, hanem egy pillanatig úgy csinál mintha le akarna fulladni aztán kel életre. Henger nem volt fúrva, gyűrű nem volt cserélve. Mi lehet az ok? Egy bizonyos keverék mennyiség fölött akkora a robbanás/légnyomás intenzitása, hogy a gyűrűk nem szigetelnek és a tűztérből átfúj a dugattyú mögé?

 

Lehet a gyújtásbeállítás az oka?

 

tudtok ajánlani bevált tömítőanyagot? pl. loctite 5972-t próbálta valaki? jó az ár/minőség aránya?

 

Kérlek segítsetek! előre is köszi.

Üdv,

Zoli

misikt Creative Commons License 2008.05.26 0 0 570
Ja, és szerintem kihagytad a számításból a fogásszélességet. Ha fajlagos üzemanyagfogyasztást számolnánk (liter/m2), szebb lenne az eredmény. Ehhez ismerni kellene  fogásszélességet és a haladási sebességet, ami viszont nincs megadva.
Előzmény: Sky222 (568)
misikt Creative Commons License 2008.05.26 0 0 569

Ezt a 3 liter plussz olaj kérdést nem értem. Igaz az egészet nem. Egy két űtemű trabicsek sem fogyaszt jelentősen több üzemanyagot, mint egy ugyanolyan teljesítményű hagyományos négyütemű autó.

Egy korszerű kétütemű viszonylag kicsi (fs80) motoros fűkaszát ha megtöltök (gyári adat 0,44 liter, de sosem néztem), és nekiállok kaszálni, én előbb kidőlök mint ahogy kifogy a benzinz. Hogy kicsit konkrétabb legyek: szerintem 3 órát lehet vele dikicselni.

Előzmény: Sky222 (568)
Sky222 Creative Commons License 2008.05.24 0 0 568

Én is néztem ezt a 150 ccmes 2t rotakapát amihez ugye az van írva hogy cirka 500g/kw/h az üzemanyagfogyasztás. Nem értek hozzá de gondolom hogy 4000es fordulaton is lead 2-3 kw teljesítményt. Maxon meg 5kw ami 2.5kg benzin ami több mint 3 liter plusz olaj. A mai benzinárakat figyelembevéve nincs értelme 2tvel dolgozni hobbi szinten se SZERINTEM!!!

 

 

4125 Creative Commons License 2008.05.23 0 0 567

mi legyen olcsó, motoros kapa?

budakalászi hermesnél lehet kapni mindenféle kapa adaptert stb.

Ficium Creative Commons License 2008.05.23 0 0 566
Jó, olcsó boltot Bp. környékén?
Előzmény: Ficium (565)
Ficium Creative Commons License 2008.05.23 0 0 565

Gépdoki,

 

Te itt dolgozol?

http://www.kerttechnika.hu/index.php?page=termekek&page2=termekek2&kat=34

Miért van az, hogy a Dragon 45-nek nagyobb a munkaszélessége, mint az 55-nek?

A munkamélység miatt?

 

Tud valaki egy jó, olcsó Bp. környékén?

 

Köszönöm.

Előzmény: gépdoki (556)
misikt Creative Commons License 2008.05.23 0 0 564
Nem tartom jó ötletnek, igaz én az elektronyos fűnyírót sem szeretem. Nekem első a szabadság, de a biztonság sem utolsó. Ezekkel egy elektromos rotátor nem büszkélkedhet. A hajtóművet meg kicsit sokallom annyiért, (persze lehet, hogy nem az). Akkor már inkább egy használt.
Előzmény: Ficium (563)
Ficium Creative Commons License 2008.05.23 0 0 563

Sziasztok,

 

És ha ebbe raknék egy bika villanymotort (2-2,5kw)?

http://www.kertikisgepek.hu/index.php?ter=Marci

 

 

Ficium Creative Commons License 2008.05.23 0 0 562

MARCI-t hol lehet venni akciósan? :)

A kapálási mélység mindegyiknél ua. vagy a nagyobbaknál mélyebb?

 

Köszönöm. 

Előzmény: gépdoki (556)
4125 Creative Commons License 2008.05.22 0 0 561

meg kell tanulni a berántás technikáját, én is így voltam  a honda Cr500-al, amin persze nincs önindító :-)

na az egy durva gép :-)

http://www.youtube.com/watch?v=_ztRiKEavHI

bohrer Creative Commons License 2008.05.22 0 0 560
Régi MPM 10-el kapáltam kezes jószág , 250ccm kétütemű 10Le,
mindenen átgázol. Sok a kapatag és 30 vagy45 fokonként nannak nem 90 fokonként egyenletesen megy nem ráz mint a 4le briggs motorosak, súlya végett nem dobálja a rögös föld. Két újjal lehet vezetni de ha félrekap pl szőlőben felmászik a karóra, és feltekeri a drótot, nem tudod lefogni.
4m-es pallón lehet feltolni a dobozos ducato 40cm magas platójára dögnehéz.
Berántani sem leányálom, két kézzel kell húzni a zsinórt.
misikt Creative Commons License 2008.05.22 0 0 559

Egyel nagyobb testvérét láttam egy Csongrád megyei kisvárosban, de nem szeretnék neki reklámot csinálni, ezért nem írom ide. Ha véletlen a közelben laksz, egy mail-ban megmondom hol van. Ára: 376 eFt

 

Egyébként ez a márka az egykori híres MPM Ducati utódja. Szerintem Gépdoki is megerősíti, hogy jó gép - volt valamikor. Van benne 3 sebesség előre, egy hátra.

 

Nagyobb tesó:

http://www.agris.it/simplexb9.htm

Előzmény: earthlings (558)
earthlings Creative Commons License 2008.05.22 0 0 558

misikt

 

a belinkelt 2-ütemű gépet lehet kapni magyarországon?

 

MISINA kapáról mi a véleményetek?

honda motor van rajta, hasonló felépításű mint a dragon.

Előzmény: misikt (557)
misikt Creative Commons License 2008.05.22 0 0 557

Az én gépem is négy ütemű, de ettől eltekintve a belikelt gép szerintem nem a komolytalan kategóriába tartozik.

A nagy tömeg meg futóhomokon, idős ember és szállítás esetén,  nem előny. 

Előzmény: gépdoki (556)
gépdoki Creative Commons License 2008.05.22 0 0 556

Csakis HONDA motorosat vegyél!

A DRAGON 55 hajtóműve valóban egy kicsit gyengébb, de az utóbbi időben nem sok gond volt velük.

A MARCI 55 H Honda 5,5 LE motorral és erős hajtóművel rendelkezik, és árban is elfogadható. (Én magam is ezzel kapálok.) Ugyan a csoroszlyatartóját itt-ott már hegeszteni kellett, de ennek ellenére nagyon jó, kezes kapáló gép.

 

A kétütemű motoroknak ma már csak a kézben tartott gépek esetében van létjogosultsága, főleg a könnyebb súly miatt. Kapáló gép esetében jobb a négyütemű motor, hisz a súly nem különösebben számít, illetve a nagyobb súly kemény talaj esetében kifejezetten előnyös.

 

 

Előzmény: Ficium (554)
misikt Creative Commons License 2008.05.22 0 0 555

Mi a baj a két ütemmel? Ugyanazt a teljesítményt könnyebb mociból ki lehet hozni, nem felejted el az olajcserét (vagyis elfelejtheted), domboldalon is rotálhatsz. Esetleg a környezetszennyezésre gondolsz?

Egyébként a baj inkább az árával van :-(

Előzmény: Ficium (553)
Ficium Creative Commons License 2008.05.21 0 0 554
Ennek a mikrobi is megfelel. Akkor az is megvehető?
Mindegyik Robi ugyanolyan mélyen kapál, vagy a nagyobbak mélyebben?
Nekem a munka szélesség mindegy.
Előzmény: alfi13 (552)
Ficium Creative Commons License 2008.05.21 0 0 553
Nem jó, kétütemű. :(
Előzmény: misikt (551)
alfi13 Creative Commons License 2008.05.21 0 0 552
Én a Robit ajánlanám néked Briggs vagy Honda motorral és legyen minél erősebb a motor 5,5-6 LE. Nékem is ez van 12 éve nyúzom egy Briggs motorral de semmi hiba nem volt vele. Pontosabban levegőszűrő és olajcsere kivételével. A rendszeres karbantartást meghálálja.
Előzmény: Ficium (550)
misikt Creative Commons License 2008.05.21 0 0 551

Elolvastad a topikot az elejétől, és nem lettél okosabb? Azért egy picit csak igen - nem?

Lehet, hogy jobb lenne, ha szétnéznél árban, és ami tetszik arra kérdezel rá itt.

 

Esetleg vegyél ilyet:

http://www.agris.it/universal7.htm

Előzmény: Ficium (550)
Ficium Creative Commons License 2008.05.21 0 0 550

Sziasztok,

 

Elolvastam a topikot az elejétől és nem lettem okosabb. :(

Kérlek segítesettek abban, hogy milyen kapáló gépet vegyek kötött, 1000 nm kötött, agyagos talajra. Jó lenne, ha minél mélyebben tudna kapálni.

(Olvastam, hogy a Honda dragon jó lenne, de annak a hajtóműve rossz. Illetve a Robinak jó a hajtóműje, de gondok vannak a motornál; bár, ha ugyanazokból a motorokból építkezik, akkor ez irreleváns.)

 

Nos, mit ajánlotok?

 

mööööhály Creative Commons License 2008.05.13 0 0 549
Hy all! Valakinek van tapasztalata a robi 250-essel kapcsolatban? Könnyű vele rotálni? Megbízható masina vagy sem?
gabesz961 Creative Commons License 2008.05.12 0 0 548
A robi 151 kapatengelye 25mm a 250-esé 30mm.
A tartozékokat Veszprémben az Agrobix kft-nél kérdezd meg, a telefonszámukat a tudakozó megmondja. Csomagküldéssel is foglalkoznak.
Előzmény: mööööhály (547)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!