Keresés

Részletes keresés

Lacivill Creative Commons License 2008.01.03 0 0 822

Amennyi pénzt egy vállalkozó elkér tőled az nem a keresete!!!

Hanem a bevétele, ebből lejön olyan nagy részt amit el sem tudsz gondolni, független attól, hogy éppen adott-e arról a munkáról számlát, vagy sem!

Ha nem SOS a munka akkor próbálj meg a fórumról találni szakembert. Elképzelhető, hogy mégis áthuzható a lakás( már irtam, hogy te is megnézheted).

Előzmény: swift85 (821)
swift85 Creative Commons License 2008.01.03 0 0 821

A legnagyobb baj az, hogy kevés a becsületes, lelkiismeretes ember (szakemberről nem is beszélve). Ha meg mégis van, akkor vagy be van havazva vagy pedig nagyon megkéri az árát.

Persze tudom mindenki pénzből él, de azért mégis csak abszurd, hogy ilyenkor még számlát sem kap az ember. A multkor kiment egy vizes anyukámhoz (ott lakik 2 utcasarokra tőle) megcsinált 2 csapot és elkért egy 10-est (ebből minimális volt az anyagköltség) érte és még számlát sem adott. És ez a vizes, gázos szakmában elfogadott összeg. Én egy nap 8 óra munkával nem keresek ennyit.

 

Ez most nem a Tisztelt fórumozó közösség azon tagjainak szól akik szakmabeliek. Csak nem értem.

 

Előzmény: Lacivill (820)
Lacivill Creative Commons License 2008.01.03 0 0 820

Lehet, hogy mivel a horonyvágót is kézzel kell tolni/húzni arra gondolt.

Ha rákérdezel, és nem horonyvágóval gondolta akkor el kell felejteni az embert.

Szerintem.......................

Előzmény: swift85 (819)
swift85 Creative Commons License 2008.01.03 0 0 819

Az új konnektorhelyeket úgy kell érteni, hogy 1-2 plussz konnektorra volna szükségem.  A meglévőket felhasználná értelemszerűen. (Egyékbként összesen van fürdő: 3 - ebből egymás mellett 20 cm távolságban 2; konyha 2+ tűzhely; szoba: 3 , ide kéne még +2)

 

Amúgy azt mondta, hogy igen. Illetve valahogy úgy szólt a megfogalmazás, hogy "...akkor nincs más hátra mint nekiesni és kézzel kivésni a vezetékek helyét" - ez a választ azután kaptam amikor megemlítettem, hogyha már ráköltök a lakásra cirka 1-1,25M forintot akkor már ne lássak kábelcsatornákat. (Előtte a kábelcsatornás verziót javasolta)

 

 

Előzmény: Lacivill (818)
Lacivill Creative Commons License 2008.01.03 0 0 818

Ebben benne van, hogy KÉZZEL az egészet kivési neked, és új konektorhelyeket létesít?

Előzmény: swift85 (816)
swift85 Creative Commons License 2008.01.03 0 0 817
Ha úgy nézzük, hogy 7-8 napot mondott rá napi 8 órában nem olyan sok. Ha pedig úgy, hogy + anyag és 31 négyzetméteres 1 szobás lakásról beszélünk aminek az értéke 7M akkor azért már elgondolkodtató.
Előzmény: swift85 (816)
swift85 Creative Commons License 2008.01.03 0 0 816
A munkára 200eFt-ot mondott. (+anyag)
Előzmény: Lacivill (815)
Lacivill Creative Commons License 2008.01.03 0 0 815

Szerintem kézzel kivésni az egész lakást szinte lehetetlen!

De ha mégis valaki jelentkező lenne azt én nem fogadnám fel az biztos.....

Előzmény: swift85 (814)
swift85 Creative Commons License 2008.01.03 0 0 814

Kompletten az egész lakás.

Megkérdezte, hogy hol van a lakás (melyik lakótelep, annak melyik része, hány emeletes a ház). Körüliratta, hogy hogy néz ki. És azt mondta, hogy az egyik rokona ott lakik és ugyanolyan lakása van, mint nekem. Erre mondta, az időt valamint az árat.

Előzmény: Lacivill (813)
Lacivill Creative Commons License 2008.01.03 0 0 813
Hány méter vésésről beszéltetek?
Előzmény: swift85 (811)
swift85 Creative Commons License 2008.01.03 0 0 812
Ez cityba hozzászólása alapján is gondolhatnám akár.
swift85 Creative Commons License 2008.01.03 0 0 811
Ezekszerint az a villanyszerelő aki miután megmondtam, hogy mekkora a lakás azt mondta, hogy kb 1 hét alatt megoldja hagyományos véséssel az nem mondott igazat...
Előzmény: Lacivill (810)
Lacivill Creative Commons License 2008.01.03 0 0 810

Értem, csakhogy panelban hornyvágó, vésőgép nélkül meg van lőve az ember.

Egy téglafalban még el lehet vésegetni ha találsz olyat aki utána csövezik.

Előzmény: swift85 (809)
swift85 Creative Commons License 2008.01.03 0 0 809
Én a költségeket szeretném minimalizálni. Ezért gondoltam, hogy a fizikai munka azon részét amihez "nem kell ész" bevállalom ha kell annak érdekében, hogy pénzt takarítsak meg.  A villanyszereléshez olyan szinten nem értek, hogy egy elektromos hálózatotot megtervezzek méretezzek és beépítsem a szükséges eszközöket.
Előzmény: Lacivill (808)
Lacivill Creative Commons License 2008.01.03 0 0 808

Ha magad szeretnéd megoldani mért nem úgy kérdezel?!

Akkor is válaszolnánk.

Csak kézzel lehetetlennek tünő feladat a hornyvésés, és dobozvésés panelban!

Előzmény: swift85 (805)
cityba Creative Commons License 2008.01.03 0 0 807
A beton minősége c-20as vagy c-25-ös, ami nagyon kemény.
Előzmény: cityba (806)
cityba Creative Commons License 2008.01.03 0 0 806
A kézi vésés elég brutál panel lakásban. Sajnos lepattan a beton és nagyobb kárt csinálsz vele.
Előzmény: swift85 (805)
swift85 Creative Commons License 2008.01.03 0 0 805

Köszönöm. Ki fogom próbálni. Bár azt nem tudom, hogy az említett panelillesztések pontatlanságából adódó "átvezetésképtelenségeket", hogy tudom kideríteni  ily' módon ezzel a módszerrel.

 

Abban az esetben, ha olyan helyre szeretnék tenni konnektort ahol korábban nem volt gondolom a vésés elkerülhetetlen. 1,5-2,5 méteres szakasz kimarása miatt valószínűleg nem érdemes gépet kölcsönözni. Véleményetek szerint kézzel, vésővel megoldható ilyen szakaszon a szükséges horony kialakítása?

Előzmény: Lacivill (804)
Lacivill Creative Commons License 2008.01.03 0 0 804

Szerintem 1 óra alatt fel lehet mérni a helyzetet, hogy mi várható, mozognak-e e vezetékek a konektor/kapcsoló, és a kötödobozok között.

Áramtalanitás után akár te is meg tudsz erről gyözödni.

Előzmény: swift85 (803)
swift85 Creative Commons License 2008.01.03 0 0 803

Nem szeretném, hogyha a villanyvezetékek külső kábelcsatornába kerülnének. Hisz az elrondítaná a felújított lakás összképét (A valóban szép kábelcsatornák pedig ahogy hallottam nagyon drágák.)

Az alábbi összeg nem kevés, és már látom, hogy a minimum ráfordítást takarja. :(

Mit tudnátok javasolni, hogy a költségek további jelentős növekedésnek kizárása érdekében?

 

Van más megoldás is, hogy kultúráltan láthatatlanná tegyem az új vezetékeket? (És nem jár 40-50... vagy ki tudja hány ezer forintos plussz kiadással?)

 

Milyen megoldások léteznek még?

 

Teljes felújítással számolok, a végleges verzió nem tartalmaz majd tapétázást; új lamminált padló kerül az ajzatra. Ki szeretném cserélni a nyilászárókat is. Ezek azok a változtatások amik mindenképpen szeretnék elvégezni, a gépészeti felújításon felül.

 

Bálint

Előzmény: Lacivill (802)
Lacivill Creative Commons License 2008.01.03 0 0 802

Ez anyaggal együtt ennyi kb., ha áthuzható a vezeték.

Újracsövezéssel több lenne.

A paneleket úgy gyártják, hogy csövek vannak benne, amikor az elemeket beállitják akkor a sarkokon lévő egyenes csöveket összekötik "valahogy". Ha ez okés akkor örülnek a villanyszerelők, ha nem akkor meg véshetnek.......

 

Előzmény: swift85 (799)
cityba Creative Commons License 2008.01.03 0 0 801
Ebbe az árba természetesen tömör réz vezeték van benne, és szerelvény, lámpák nélkül. A kivitelezés+árat nagyban befolyásolja a vezetékek újrahúzása!
Előzmény: swift85 (799)
swift85 Creative Commons License 2008.01.03 0 0 800

..ami még megakadt a szemem, hogy az áthúzás esetleg azért nem lehetséges mert törések vannak a fal csövezésében. Én azt gondoltam azért csövezenek - és legfőképp ha már csöveznek úgy teszik, hogy újra lehessen "drótozni". De ezek szerint nem ilyen rózsás a helyzet  :(

swift85 Creative Commons License 2008.01.03 0 0 799

Szép jó reggelt!

 

Köszönöm a válaszokat!

Szeretném megkérdezni, hogy ez az ár mit tartalmaz pontosan? (Pl.: anyaggal együtt értendő-e, az esetleges újracsövezés költségét fedezi-e...?) Hánynapos meló egy ilyen villamoshálózat átalakítás? 

 

Egyébként egyik ismerősöm tömör réz vezetéket javasolt nekem a kábelezéshez. Valóban célszerűbb inkább azt alkalmazni?

 

Bocs, a sok kérdésért csak próbálok képbe kerülni. Ez az első lakásom és szeretném rendesen körbejárni a dolgokat. Remélem megértitek.

 

 

Bálint

 

 

Előzmény: DkGrinder (798)
DkGrinder Creative Commons License 2008.01.02 0 0 798
Az áthúzásra az esély: 25-30 %, mivel új áramköröket is akarsz . Ha az áthúzás mégis sikeres lenne, Laci ára teljesen korrekt. 
Lacivill Creative Commons License 2008.01.02 0 0 797
Vagyis 150-200 bruttó!
Előzmény: Lacivill (796)
Lacivill Creative Commons License 2008.01.02 0 0 796

A gond az lehet, hogy hiába van csőben, nem lehet az új vezetéket áthuzni, mert be van betonozva néhol, vagy olyan törések vannak a csőben ami lehetetlenné teszi.

Egyszer csepelen simán át tudtam huzni az egész lakást............

Nagyságrendi tipp egy ekkora munkára 150-200 nettó..........

Előzmény: swift85 (795)
swift85 Creative Commons License 2008.01.02 0 0 795

Mármint nem értem mi akadálya lehet a cserének?

A nem mindegy, hogy milyen csőbe megy az új vezeték, vagy mi lehet a probléma?

Előzmény: Lacivill (793)
swift85 Creative Commons License 2008.01.02 0 0 794

2: A lakás üres. Teljes (nyílászárók, gépészet, villany...stb ) felújítás előtt állok.

A válasz első részét nem igazán értem.

Leírom hátha az alábbiak segítenek

Kiszedtem pár konnektort a helyéről és benéztem annak helyére:  A szomszéd lakással közös falakban mintha valami cső szerűség futna. A padlószint fölött mintegy 20-25cm-el elhelyezett konnektor üregébe benézve annak tetején, merőlegesen az üregre,  a nyílástól mintegy 5-10 cm távolságban valami csőszerű anyag (fekete gumiperem szeruséggel)  van amibe belemennek a vezetékek.

 

Nem tudom ezzel segítettem-e valamit.

 

Bálint

 

 

 

Előzmény: Lacivill (793)
Lacivill Creative Commons License 2008.01.02 0 0 793

1: Panellakásban elég necces, ha csövek/gégecső is van, hogy cserélhető-e a vezeték.

2: Üres-e a lakás?

Előzmény: swift85 (792)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!