Keresés

Részletes keresés

tristen Creative Commons License 2015.02.11 0 0 5142

Sziasztok!

 

Nos, én tényleg nem szívesen mennék megint műtétre, egyelőre halasztanám, bár tudom, hogy ez sem megoldása az ügynek. Már megérdeklődtem, mikor rendel a doki, mert engem államilag műtöttek, így a dokinak egyszer van rendelési ideje a héten, .. El kellene indulnom, ..

 

És hamarosan meg is teszem az első lépést, :))

Bombyna Creative Commons License 2015.02.10 0 0 5141

Jo neked. Mi nem akrunk tobb mutetet mert szar emlekeink vannak. Pedig sajnos muszaly lesz. Tristennek is kiujulhatott. 

Előzmény: dalmata13 (5140)
dalmata13 Creative Commons License 2015.02.10 0 0 5140

ha engem a mútét után pár nappal kérdeztek volna ,hogy mit szólnék egy újabb mütéthez, habozás nélkül bevállaltam volna.Ahogy telik az idő űgy megy a bátorságom az inamba.......legalábbis nekem ......

Előzmény: tristen (5139)
tristen Creative Commons License 2015.02.10 0 0 5139

okéééééééééééééééé :)))))))))))

 

Nos, igen, muszáj lesz elmennem nekem is, megpróbálom egyelőre gondolatban "ízlelgetni" a dolgot! :)

Előzmény: Bombyna (5138)
Bombyna Creative Commons License 2015.02.09 0 0 5138

Felsz egyedul elmenni csak azert))))) Fogj egy csajt aki elvisz;)

Előzmény: tristen (5137)
tristen Creative Commons License 2015.02.09 0 0 5137

nemmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm. mert félek a megrázkódtatástól! :)

Előzmény: Bombyna (5131)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.09 0 0 5136

Hát ja, sajnos ez egy nehéz ügy. A tanácsadás is olyan, hogy valakinek bejön valakinek nem. Mondjuk nekem

még annyi ötletem lenne, hogy kérdezd meg a házi- vagy üzemorvosodat kit javasolna. Hátha ismer egy nagyon tapasztalt, jó orvost.

Ha meg a piszkos anyagiak engedik, akkor magánklinikára is el lehet nézni. Nem reklámozni akarom őket, de szerintem

abban érdekeltek, hogy tuti jóra sikeredjen a dolog. Mert ha a szájmarketing negatív dolgokat terjeszt róluk,

akkor nem lesz annyi betegük. Nem olyan mint az állami kórház, mert nekik mindig lesz betegük az ingyenesség miatt.

 

Előzmény: Bombyna (5135)
Bombyna Creative Commons License 2015.02.09 0 0 5135

Nem ott voltam egy masik helyen. Aki mutott az kiment kulfoldre. Meg par drnak  megmutatom. Nem tudom kivel muttessem az a baj. Itt kaptam a tippet hat neki sikerult nekem meg nem. Ez Van

Előzmény: Törölt nick (5134)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.09 0 0 5134

Nekem akkor is raktak volna be hálót a másik háló mellé, ha csak simán kiújult volna.

Ezt a műtét előtt már megbeszéltük az orvossal, vagyis ő javasolta. Aztán mint

írtam lett egy teljes motor generál.  Egyébként oda mentél vissza, ahol előtte műtöttek?

Mert arra gondoltam, hogy lehet más intézményben is meg kellene nézetned. Ha már

olyan jól dolgoznak, hogy írtad soha nem is volt jó teljesen.

 

Előzmény: Bombyna (5133)
Bombyna Creative Commons License 2015.02.09 0 0 5133

Ok de nekem latatlanba mondta hogy minek halo. Csak osszevarjak :D

Előzmény: galaxi46 (5132)
galaxi46 Creative Commons License 2015.02.09 0 0 5132

Mint már írtam, nekem nem mondták előre, hogy lesz-e háló, hanem - mint a többieknek is a szobában -  a vágás után látottaktól tették függővé azt. Nekem pl. nem raktak be hálót mert állítólag nem volt rá szükség.

Előzmény: Bombyna (5131)
Bombyna Creative Commons License 2015.02.09 0 0 5131

Az van amit gondoltam. Kiujult mutet kell. Ezek siman csak osszevarrnak halo nelkul. Szerintem az nem.sokat er. Na majd elmegyek massal is megnezetem. Azt mondta addig jo ameg vissza tudom rakni. Most o visszarakta ahogy en is szoktam. Ilyen ez a popszakma:) tristennek s meg kene mar nezetni azt mondom)))

Előzmény: Törölt nick (5129)
Bombyna Creative Commons License 2015.02.08 0 0 5130

Igen tudom milyen ez sajna sokaig tart a dolog a mutet utan. Igazabol nekem nem is volt jo soha utana se. Igen holnap megyek de legalabb 3dral meg akarom majd nezetni. Ha mindegyik kb ugyanazt mondja az ok de ha mindegyik mast akkor baj van. Na majd holnap valami kiderul. :D

Előzmény: Törölt nick (5129)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.08 0 0 5129

Azért optimistának kell lenni. Tudom könnyű mondani. Én konkrétan lelkileg teljesen tönkrementem, mivel

a két műtét 11 hónap alatt történt. Gondold el világ életemben sportoltam, most meg már több, mint

egy éve szinte csak felépülés van. És hát az én esetem eléggé extrém sajnos.

 

A lényeg,  ne engedd hogy a doki fájdalomcsillapítókkal és B vitaminnal kiszúrja a szemed.

Ha nem áll hozzá pozitívan, magyarul nem akar segíteni, akkor kérd ki egy másik sebész véleményét.

Mivel akkor egy független sebész véleménye biztos nem ártana a helyzet tisztázásában.

Meg ha tényleg műteni kéne ne adj Isten, akkor nem telne feleslegesen az idő.

 

Sok sikert a holnapi naphoz, ugye azt írtad hétfőn mész dokihoz! Meg azért kívánom, hogy

műtét nélkül rendbe jöjjön a dolog! Kitartás!

Előzmény: Bombyna (5128)
Bombyna Creative Commons License 2015.02.08 0 0 5128

Ezek nem jo hirek.

golgemáj Creative Commons License 2015.02.08 0 0 5127

Igen én is úgy tudom, hogy kb. 2-3 hónap kell mire megfelelő mértékben betapad a háló és a szövetek is benövik a nagyját úgymond. Még utána is alakul valamennyit a dolog ,de már csak kisebb értékben, azért az első 2 hónap a legfontosabb, ezért ebben az időszakban nem szabad spórolni a C vitaminnal, aki teheti minél többet szedjen, ez segít. Így is úgy is a háló fogja a nyomást és a defektust elsősorban befedni és a belső nyomást, feszültséget haspréskor, emeléskor ellátni.

Előzmény: kredjen (5119)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.08 0 0 5126

Ez igaz, csak vágással csinálják, ha már kiújult. Egyébként az én laparoszkóppal

beültetett hálómat ki kellett szedni, és hagyományos módszerrel kaptam egy új hálót.

Most ennek a felépülését nyögöm. Lassan 4 hónapja volt a műtét, de azért már elvagyok.

Részleteket nem akarok a műtétről írni, hogy miért kellett kivenni, de annyi hogy nem

terheltem túl magam. Állami kórházban volt a laparoszkópos műtét.

 

Egyébként nagyon utánaolvastam a témának az elmúlt időszakban. Mind magyar és angol

irodalmakban, amit neten találtam. Azt írták, hogy a laparoszkópos műtéteknél többször beszámoltak hóló elmozdulásról,

így a sérv kiújult. Ilyenkor egy újabb sérvhálóval lehet orvosolni a dolgot. Azt is írták, hogy hagyományos

módszerrel történő műtéteknél nem számoltak be háló elmozdulásról.

 

Mondjuk ha megnézitek, az összes privát klinika a hagyományos műtétet javasolja nagyobb- vagy

kiújult sérvek esetén. De nem azért, mert nem értenek hozzá, mivel laparoszkóposan is műtenek.

 

 

tristen Creative Commons License 2015.02.07 0 0 5125

Sziasztok!

 

Mindenkinek jó egészséget kívánok!

 

KITARTÁS!!!!!!!!!!!!!! :)

Bombyna Creative Commons License 2015.02.07 0 0 5124

Mutet ota egyre jobban kidudorodik. Es egyre hamarabb megfajdul. Kohogeskor ugral. Azt hallottam hogy akit laparoszkoppal mutottek annak ha kiujul mar nem tudjak csak vagassal megcsinalni. Nem tudom ez igaz e de valaki beirhatna ide a tutit. Meg olyat is hallottam hogy van akinek a halo kiszedeset javasoltak. De hogy? Akkor maR benovi minden. 

Előzmény: Törölt nick (5123)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.07 0 0 5123

Még nem műtötték meg a rokont. Nálad mi a gond?

 

 

Bombyna Creative Commons License 2015.02.07 0 0 5122

Es megmutottek azota megint? Lehet nekem is ez van vagy elrontottak.Hetfon megyek megnezetni.

Előzmény: Törölt nick (5121)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.07 0 0 5121

Én úgy tudom, hogy 2-3 hónap mire teljesen beszövi. Doki azt mondta, hogy ezután is van

még szövögetés csak nem olyan nagy mértékben, hogy ez meddig tart nem tudom.

 

Ha pedig beszőtte a kötőszövet a hálót, akkor együttesen tartanak, ez a lényege az egésznek.

Mivel ott a háló, a kötőszövet nem tud átszakadni. Ezért kell a fizikai megterheléssel 2-3

hónapot várni. Tudom van, aki azt írja, hogy négy hét után már lehet bringázni, de egyik rokon

ráfázott a terheléssel. Kiújult neki a laparoszkóppal műtött sérv. Egyébként neki műtét

után alig voltak fájdalmai, és úgy néz ki túl korán kezdte a terhelést.

 

 

kredjen Creative Commons License 2015.02.07 0 0 5120

Kedves TamásD nagyon örülnék ha megtisztelne a válaszával,persze mások hozzászólásának is örülök.Nagyon nagyszerü dolog hogy szakértelmével sokat segit nekünk.

kredjen Creative Commons License 2015.02.07 0 0 5119

Sérvmütét elött állok.Többek között az érdekel hogy a hálót mennyi idő alatt szövi be a kötőszövet?Amig ez nem történik meg addig a háló tartja meg a nyomást ami ránehezedik?

tristen Creative Commons License 2015.02.06 0 0 5118

Szia!

 

A szex most tabu, de majd amikor a kedvesed meztelenül elrohan előtted, és érzed a feszülést, no, akkor rendben lesz minden, hidd el, ..

 

Most a test pihen, ..

 

Bár hozzátenném, hogy voltak itt olyan személyek is, akik már 3 nap után lepedőakrobaták voltak, ..

 

Hát no, nem vagyunk egyformák.

 

KITARTÁS! :)

Előzmény: cannonball (5114)
Landsmann_ Creative Commons License 2015.02.06 0 0 5117

A házi szilvalekvár segít a szoruláson.

Előzmény: cannonball (5116)
cannonball Creative Commons License 2015.02.06 0 0 5116

És az egész hetet influenzában, lázban töltve, köhögést elkerülendő gyógyszer szedés után (coderit) székrekedésem lett reggelre :-) Vajon mi lesz még?

Előzmény: Landsmann_ (5115)
Landsmann_ Creative Commons License 2015.02.05 0 0 5115

Jót nevettem ezen a varrott plüssnyulas hasonlaton. :) A varratnál lévő duzzanat lassan, de biztosan el fog tűnni. 

Előzmény: cannonball (5114)
cannonball Creative Commons License 2015.02.05 0 0 5114

Nekem 2 hetesen szinte semmi fájdalmam nincs. Sajnos megfáztam, és a köhögés azért néha beszúr. Ma kivették a cérnát is. Lezuhanyozni isteni élmény volt, bár utóbb kiderült, végig zuhanyozhattam volna....

Az a baj, hogy szexuálisan kissé inaktív lettem, mentális gátat képez a tudat, hogy összevarrtak ott lent, mint egy plüssnyulat.

A varrat alatt kemény duzzanat van, az is zavaró, kellemetlen érzés, ha a páromra fekszem.

Előzmény: Törölt nick (5113)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.05 0 0 5113

Sziasztok!

 

Nektek a hajolgatás mennyire megy? Nekem 4 hónap után is többször érzékeny, meg húzódik

egy nehezebb nap után. Azt vettem észre, hogy azoknál a munkáknál ahol előre vagy le kell hajolni,

vagy "ágaskodni" nem nagyon tolerálja. Munka közben általában nem érzem, csak utána jön az áldás.

 

A válaszokat előre is köszönöm!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!