Keresés

Részletes keresés

villa Creative Commons License 2015.03.09 0 0 73473

Időközben kissé kipofozták a szabakőműves pince lejáró felépítményét, bár a beázás nemcsak innen ered, az épület hiánya a fő ok,

nem tudom odalenn a szétmálló támaszokat is cserélték e,

Törölt nick Creative Commons License 2015.03.09 0 0 73472

Több mint 1 hónapja írtam a köztereseknek. Válaszra sem méltattak, írtam újra, hogy több mint 30 napja várom a válaszukat (ami ugye tv.beni kötelezettségük).

Válasz továbbra sincs! Kinek írjak akkor akik legalább annyit válaszolnak, hogy nem az ő hatáskörük, próbálkozzak máshol?

Gondoló Creative Commons License 2015.03.07 0 0 73471

Budafokon olyan helyen jártam, ahol - hogy népmesei fordulattal éljek - még Satu sem járt.

 

Előzmény: villa (73469)
bóz7 Creative Commons License 2015.03.07 0 0 73470

Mikor jártak azon a lépcsőn utoljára?

Előzmény: villa (73469)
villa Creative Commons License 2015.03.07 0 0 73469

Ma délelőtt Pamaccsal elsétáltunk a Borhegyen Benedek György műtermébe, a kinti fedett színt bővítette, nagyobb szobroknak alkalmas, most egy nagy ülő alakon dolgozik, bent is sok érdekesség van, de ezek jó része még nem publikus terv, meglátjuk.

 

A Haggenmacher nagyvilla egyre lehangolóbb, talán most még felújítható egy darabig, majd jön a széttárt kéz, sajnos gazdaságosan már nem újítható fel, és nincs rá befektető sem, reméljük nem így lesz,

 

504LACI Creative Commons License 2015.03.07 0 0 73468

Ne aggódj, nem veszem magamra azt a részt ami nem nekem szól, tudok olvasni a sorok között.

Előzmény: ...slr... (73467)
...slr... Creative Commons License 2015.03.07 0 0 73467

(remélem, 504LACI nem érti félre, és tudja, hogy bár neki válaszoltam, a második résztől nem az ő mentalitásáról beszélek, hanem arról, aminek a nyomát értelmetlen pusztításként láthatjuk az utcán)

Előzmény: ...slr... (73461)
villa Creative Commons License 2015.03.07 0 0 73466

Az ekézés az megy neki.....

Előzmény: Gondoló (73463)
bóz7 Creative Commons License 2015.03.07 0 0 73465

Ez még nem a jövő, csak a szomorú jelen.

Előzmény: mind_the_gap (73464)
mind_the_gap Creative Commons License 2015.03.07 0 0 73464

Eddig azt mondták, hogy legalább sz@rban összefog a magyar. Most már akkor sem.. Szép jövő...

Gondoló Creative Commons License 2015.03.07 0 0 73463

Talán az sincs kizárva, hogy amint az Ökumenikus Segélyszervezet nevét rosszul tudod, ugyanúgy másban is tévedsz? 

Előzmény: sebesjelölt (73462)
sebesjelölt Creative Commons License 2015.03.07 0 0 73462

Amit a KÉSZ nyilatkozatának nevezel, azt te is aláírtad, sőt, te fogalmaztad. A Budafoki vállalkozók klubja Facebook-csoportban leírtad, hogy "Mi a szolgálatnak is javasolni fogjuk, hogy az a térség is részesüljön belőle." Ezzel elismerted, hogy nem egyeztettél idáig a Segélyszolgálattal, és minden alap nélkül tájékoztattad az adományozókat. Az Ökumenikus Segélyszolgálat megkért, hogy rendezzem veled ezt az ügyet. Ismételten és most már nyilvánosan kérlek, tájékoztasd mindazokat, akiknek a levelezőlistádon szétküldted a felhívásodat, ne tartsd őket tévedésben!

Előzmény: villa (73445)
...slr... Creative Commons License 2015.03.07 0 0 73461

Nem az autó a hibás.

Nem is, hanem aki vezeti. Mindegy, ki és hogyan építette meg azt a járdát, az biztos, hogy nem bírja el az autót. Ezek után aki ráhajt autóval, az egy igen nagy értéket tesz tönkre. Nem is a pénzben kifejezett értékre gondolok (az sem kicsi), hanem otthonunk életminőségére. Mert nekem nem mindegy, hogy egy gyenge teherbírású, de gyalogosnak pont elég és tönkre nem tett burkolaton mehetek örömmel, vagy egy pusztuló övezetben. Utóbbitól nekem nagyon rossz érzésem támad. Remélem, másokat nem zavar ennyire az oktalan pusztulás, mert ha mégis, akkor nekik is rossz lehet. 

  • Géza gyenge járdát épített, ez feljogosít engem arra, hogy az autómmal összetörjem azt a vacak járdát. Nem érdekel, hogy sem Géza, sem én nem gyalogolnánk rajta soha, és hogy Ödön meg ezer másik lúzer majd húsz éven át kőtörmelékben fog botladozni ahelyett, hogy ép járdán sétálhatna. Nekem jogom volt az autómmal járdát zúzni, mert szerintem Géza rossz munkát végzett.

Bárcsak ezen a mentalitáson tudnék változtatni, de ebbe már nem foghatok bele. Attól tartok, az elkövetők egyszerűen nincsenek tudatában annak, hogy rosszat tesznek. Vagy ha tudják, akkor azt hiszik, hogy rosszat tenni menő. Nem is biztos, hogy szegény az országunk, csak mindig tönkreteszi, veszni hagyja a már megteremtett értékeket. Elefánt, porcelánbolt.

Előzmény: 504LACI (73439)
504LACI Creative Commons License 2015.03.06 0 0 73460

Te jártad körül a kérdést...

 

Előzmény: villa (73459)
villa Creative Commons License 2015.03.06 0 0 73459

és ezt a magyar segélyszállítók nem tudják....

Előzmény: 504LACI (73458)
504LACI Creative Commons License 2015.03.06 0 0 73458

Van egy olyan, hogy "tradicia". Fejenként tíz EUR. Akkortól akkreditált leszel.

Előzmény: villa (73457)
villa Creative Commons License 2015.03.06 0 0 73457

Aki "akkreditált" az akadály nélkül megy át, ez  mindig is így volt, miközben a körök kívüli magyar autókat alaposan átvizsgálják.

Előzmény: 504LACI (73454)
bóz7 Creative Commons License 2015.03.06 0 0 73456

Jogos kérdések, csak lesz-e aki megválaszolja őket?

Előzmény: mind_the_gap (73455)
mind_the_gap Creative Commons License 2015.03.06 0 0 73455

A Kossuth L., Mária T. és Városház tér rekonstrukciójából végül lesz valami vagy sem? A Balatoni úti körforgalmakból végül lesz valami? A Promontor étteremnél se látszik nagy mozgás.

504LACI Creative Commons License 2015.03.06 0 0 73454

Persze, a sok ukrán autónepper is mind üres járművel megy haza nyugatról...

Biztos az összes használt bútort, TV-t, gumiabroncsokat, bicikliket eladják még itt a kilépés előtt. 

 

Előzmény: villa (73452)
504LACI Creative Commons License 2015.03.06 0 0 73453

Igen, megnéztem és valóban főként az élettani hatásokkal foglalkozik. A hölgy nem volt a helyzet magaslatán ha az autóra fogta a saját korlátait. Lehet olyan gerincütést kapott, hogy nem tudta megnyomni a fékpedált...

De mindegy is, minden olyan hír ami onnan jön minimum a gyanús kategória. Ott sajtóetika? Melyik bevándorló által?

Előzmény: ...slr... (73451)
villa Creative Commons License 2015.03.06 0 0 73452

Ma már nem tudnál kivinni semmit.....

Körüljártuk a kérdést.

Előzmény: Gondoló (73447)
...slr... Creative Commons License 2015.03.06 0 0 73451

"Fekvőrendőrös kérdésben már ne is haragudj de a "brit tudósok megállapították" tétel most is elég nagy marhaság."

 

Bocsánat, megnézted azt a linket, amit betettem? Szó nincs brit tudósokról, egy olyan országról van szó, ahol nyomokban még létezik sajtóetika. Nem tudósok, hanem az érintett lakók szólalnak meg, van ilyen vélemény és van olyan is, én végigolvastam az egészet. És nem unatkozásból szólalnak meg, hanem mert tudják, hogy számít a szavuk, és van lehetőségük dönteni. Az eredeti petíció egyébként a fekvőrendőrök által okozott emberi fájdalomról szól, amit a gerincbetegek szenvednek el a huppanó autóban. Diszkriminációként kezelték a dolgot, az emberek főleg azt írták le, hogy ilyen szempontból hogy érinti az életüket. Többen elmondták, hogy fekvőrendőrök építése miatt már csak hosszabb kerülőúton tudnak hazamenni, mert nem bírják a fájdalmat, amit az ugrató okoz nekik. Az autókban tett károkról csak mellékesen szóltak, a tankcsapdán megsérült autóról például egy hölgy, aki elmondja, hogy kisautóval jár, és a fék sérülése miatt nem tudott megállni. Lehet, hogy ő akart becsapni másokat, lehet, hogy félreértette az autószerelőt, de nem értem, hogy egy normális demokráciában (még ha az királyság is) ilyen dolgokban miért hazudnának az emberek a BBC-nek.

 

Mivel te autókkal foglalkozol, készséggel elfogadom a mondásodat, hogy az autószaggató fekvőrendőrök, amik időnként kiszaggatják az olajteknőt, nem veszélyesek az autó fékrendszerére. De hogy azok a sérülések, amik a betonküszöbökön láthatók nem normálisak, abban biztos vagyok. Az én normáimba nem fér bele, hogy mivel Józsi gyors szokott hajtani, széttépjük Béla autóját. Azt pedig, hogy a fekvőrendőr puszta jelenléte szétcincálja az utat, szerintem fényesen bizonyítják a képeim, ahhoz meg már képzelőerő vagy konkrét ismeret kell, hogy tudjuk: az út alatt futó közművek sem szeretik azokat az ütéseket, amik összetörik a betont és az aszfaltot. 

 

Egyébként őszintén hálás vagyok azért, hogy mindezt elolvastad, és véleményezted. Már ezért megérte 2001 október 19-én új topikot nyitnom (ami aztán több más friss, még kis topikkal együtt belemásoltatott Villáéba, így lett Villa topikjának az alján az én nyitányom :-). És ezzel valószínűleg fel is szabadítottad a társaságot a hasonló felszólalásaimtól: elértem, amit szerettem volna. Ezért mások is hálásak lesznek neked :-)

Előzmény: 504LACI (73439)
zöldmeder Creative Commons License 2015.03.06 0 0 73450

Az általam közzétett -SEGÍTSÜNK KÁRPÁTALJÁNAK- c. felhívást csütörtökön 13:56-kor kaptam drótpostán. Az előterjesztést 16:00 után sem találtam a 2015.03.05-i a képviselő-testületi ülés előterjesztései között. Az ülés meghívója 16:00 órára szólt.

Előzmény: villa (73445)
ax15 Creative Commons License 2015.03.06 0 0 73449

Vannak országok, ahol ilyenről nem szórólapon tájékoztatják a delikvenst,

 

Van ország ahol a kereszteződésben bennragadt kocsihoz odasétál a rendőr és közli a tarifát.

 

Előzmény: ...slr... (73446)
504LACI Creative Commons License 2015.03.06 0 0 73448

Pláne ha rögtön az elkészülés pillanatában tönkreteszik. Egyébként azóta is így van, senkit sem érdekel különösebben.

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=131607574&t=9048586

 

 

Előzmény: Alfred (73444)
Gondoló Creative Commons License 2015.03.06 0 0 73447

Plusz lehet más formában is segíteni, ahogy a kárpátaljai árvíz után egy református lelkésszel ketten vittünk egy mikrobuszra való segélyt. 

 

  

 

Mit mondjak, nem volt egyszerű dolog átjutni a határon.

Előzmény: villa (73445)
...slr... Creative Commons License 2015.03.06 0 0 73446

A beton járdaszegélyen azt láthatod, hogy ahol feljárdáznak az autók, ott törött, ahol meg nem, ott ép. Ezzel persze nem cáfollak, nyilván előbb szétmegy a beton magától is, de speciel azon a helyen még nem ment volna szét, ha nem álltak volna fel autóval. 

 

Nem ragaszkodnék ahhoz, hogy a járdákat autóra méretezzék, csak akkor nem is kellene rámenni. Tudom, hogy ezt nem itt kellene írnom, de abban reménykedek, hogy az itteni olvasók is belátják ezt, és ahol tudnak, hangot is adnak neki, megtanítják néhány olyan embernek, aki még nem hallott erről a megfontolásról.

 

Ami a járdalapok aljzatát illeti, itt az egyik képen látszik, hogy zúzottkőre vannak letéve a lapok. Ez gyalogosok tömegéhez talán épp elég.

 

Színtiszta tájékoztatási-nevelési kérdés. Bőven elég kiépített parkoló van ott, ha oda parkolnának, ép lenne minden járda és szegély. Meg ha az autószaggató brutál-fekvőrendőrt nem a járdán próbálnák elkerülni. Ha azt kérdezné valaki, mit tennék, nos minden rossz helyen parkoló autós ablakára egy tájékoztatót ragasztanék, amin elmagyaráznám, hogy milyen kárt okoz éppen, feleslegesen. Például aki a Campona föld alatti parkoló tűszszakaszhatároló kapuiba áll, annak írásban magyaráznám el, hogy ha tűz ütne ki, akkor miatta nem záródhatna be az automatikus, tűzzáró szakaszoló fal, ami emberéletekbe kerülhetne. Éppúgy, ahogy a forgalom elől elzárt burkolati jelzésű helyekre parkolók éppen az életük megmentésére érkező tűzoltók halálát okozhatják. Vannak országok, ahol ilyenről nem szórólapon tájékoztatják a delikvenst, hanem markolóval teszik odébb a járművét. Azokon a helyeken tisztelik a tűzoltókat. Nálunk a közösségi értékek ilyesfajta tisztelete nincs benne a köztudatban, bele kéne tenni, lehetőleg szelíd, de hatékony módszerekkel.

Előzmény: Alfred (73443)
villa Creative Commons License 2015.03.06 0 0 73445

Ha nem vetted volna észre, a helyi KÉSZ nyilatkozatáról van szó, őket ekézd.

Másfelől a helyi sajtó felelőssel egyeztetett a szöveg, Sükösd Levente, és beszéltünk Szabolcs Attilával is, ez mint a szöveg is jelzi, kapcsolódás az önkormányzati kezdeményezéshez.

A konkrét utalás az aknaszlatinai kapcsolatainkra utal, és igenis van lehetőség az adományok egy részének célzott eljuttatására.

Nem tudsz kibújni a troll mivoltodból soha? Még egy ilyen jó ügynél sem? Őszintén sajnállak, nehéz lehet az életed!

Előzmény: sebesjelölt (73442)
Alfred Creative Commons License 2015.03.06 0 0 73444

Ja, és egyet lefelejtettem. A Délinél nőttem föl, '86 körül a Városmajor utca macskakövét aszfaltozták, ezért az akkor több mint 70 éves, ostromot és '56-ot sérülés nélkül átvészelt hosszú faragott bazalt szegélykövet kicsi beton szegélykőre cserélték. Meg azóta többször is, mert magától szétfagy. És ez látszik a  képeken is, a beton szegélykő nem alkalmas szegélykőnek!

Előzmény: Alfred (73443)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!