Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

kkn Creative Commons License 2009.03.04 0 0 298

Típushiba. Többeknek előfordult, akár a hőfokszabályozó rendellenes működésével együtt.

Mivel ez a sima Fabiával is előfordul, itt több tanácsot kaphatsz.

Előzmény: PITTA (296)
Dulifuli Creative Commons License 2009.03.04 0 0 297
Az enyémen 14-es felnik vannak, és azok is teljesen megfelelnek. Innentől ízlés dolga.
A többi kérdésedre sajnos nem tudok válaszolni.
Előzmény: Tomcyboy (295)
PITTA Creative Commons License 2009.03.04 0 0 296
Üdv.

Van egy olyan gondom, hogy a a légkeringetés gombja önálló életet él.
Nem mindig kapcsolhatom be és néha magától kikapcsolja.
Ez esetleg előjött másnál is?
Ha ez normális akkor mitől függ?

A kocsiban van félautomata klíma is. (BEST felszereltség)

Köszi,
Pitta
Tomcyboy Creative Commons License 2009.03.03 0 0 295
Sziasztok.

Beléptem én is a kombisok közé. Eddig Feliciám volt, most azonban vettem egy Fabia kombit.
A kérdéseim:
15 vagy 16 os kerék?
A kalaptartó hiányzik, de egy octávia kombi eladót tudok. Méretben illeszkedik vajon?
A rádió mellé pohártartót honnan tudnék szerezni?

Előre is köszi
Bratanki53 Creative Commons License 2009.02.22 0 0 294

Helló !

Keresek 2007.évi Skoda Fabia kombihoz tetőcsomagtartót. Sajnos sehol nem tudnak olcsóbb kategóriáju cseh gyártmányut ajánlani. Akinek van kérem jelezze, hogy hol lehet kapni. Az autón nincs tetőléc és nincs hely ahová a lábat lehetne betenni.

köszönettel

bigjohni Creative Commons License 2009.02.13 0 0 293
Megnézheted pl. ITT.

Tudok néhány üzletet ahol megvásárolhatod, és néhány szerelőt aki foglalkozik a cserével.

(természetesen én is elküldöm)

Előzmény: hummer111 (292)
hummer111 Creative Commons License 2009.02.13 0 0 292
Mennyi lenne? Be is tudod esetleg szerelni? Vagy csak posta, és szereltessem be egy szakival?
köszi a válaszokat!
Előzmény: bigjohni (288)
bigjohni Creative Commons License 2009.02.12 0 0 291
Szerintem teljesen normális.
Nekem az 1,4MPI hasonló, az 1,9PD pedig ~10km után mozdul meg.
(tavaly nem volt tél)
Előzmény: PITTA (289)
PITTA Creative Commons License 2009.02.12 0 0 290
Ja ez lemaradt: A vas
Előzmény: PITTA (289)
PITTA Creative Commons License 2009.02.12 0 0 289
Üdv.
A segítségeteket szeretném kérni.
Termosztátcsere után is lassan melexik a vas.
(Fabia Combi 1.4 100Le BBZ motorkód, utólag Duálosítva.)
Kb 1 km után indul meg a hőfokvisszajezző, és 5-6 km után lesz csak függő helyzetben a mutató. Emlékeim szerint a tavalyi télen jóval hamarabb bemelegedett.

Nektek mennyi idő?

Köszi,
Pitta
bigjohni Creative Commons License 2009.02.11 0 0 288
"plussz még ki kéne cseréltetni a vezetőoldali ajtózárat, mert ha azt kinyitom, a csomagtér még nem nyílik ki tőle, de erre most nem fogok költeni 30-40....."

Van más megoldás is. Cserélhető a hibát okozó mikrokapcsoló, ami sokkal hosszabb időre megoldja a problémát mint egy új zár. (a bontott felejtős)
Írj, ha érdekel. (én gyártom)
Előzmény: hummer111 (287)
hummer111 Creative Commons License 2009.02.10 0 0 287
Kipróbáltam, de nem sikerült, viszont a hiba az az volt, amit leírtál. -Közben elvittem szervízbe, ahol 3800 Ft-t megcsinálták plussz még ki kéne cseréltetni a vezetőoldali ajtózárat, mert ha azt kinyitom, a csomagtér még nem nyílik ki tőle, de erre most nem fogok költeni 30-40E-t, ezzel együtt tudok élni.
Köszi a segítséget!
hummer111 Creative Commons License 2009.02.10 0 0 286
köszi, kipróbálom!
Előzmény: kkn (285)
kkn Creative Commons License 2009.02.10 0 0 285

Mivel a zsanérok jó elől vannak, a zár hátrébb, így tekintélyes az erőkar, és az ajtó súlya miatt néha jó nagyot csapódik, ha kicsúszik az ember kezéből, vagy más csukja le, és nem számít erre.

 

Szóval emiatt nekem az volt, hogy idővel néha nem tudtam kinyitni. Azt vettem észre, hogy csak akkor nyílik, ha megnyomom az ajtót befelé.

Tehát a csapódásoktól a zár támasza, a csominyílás küszöbében beljebb nyomódott, és a nyitófül szorult rajta.

 

Így elvittem egy kollégámhoz, aki szerelő, és van szerszáma. Beállítottuk a fület, fel lett lazítva, és kintebb állítva. Így ismét nyílt az ajtó.

 

Próbáld ki, hogyha megnyomod erősen az ajtót, ( én az emblémánál nyomtam le, de vigyázz, azért ne horpaszd be ), akkor nyílik-e az ajtó.

 

Ha igen, akkor keress egy kasztnist, hogy állítsa be az ajtót, mert a szervíz úgyis vastagon számláz. Mert max. 10 perc az egész, a két csavart fellazítani, kintebb hozni kicsit a bakot, lehúzni, próbálni, finomítani.

Előzmény: hummer111 (284)
hummer111 Creative Commons License 2009.02.10 0 0 284
Üdv!
Nekem is fábiám van, 1.4 100 lovas verzió. Most 80E km-nél sajnos úgy tűnik meghalt a csomagtér zár. Eleinte csak azt hittem befagyott, mert néha még kinyílt, de már egyáltalán nem működik. Ilyen elektromos, mágneses vmi kütyü van benne, csak kicsit kell hozzáérni, hogy kinyíljon. Tapasztalt már más is ilyet? Szervize mennyi lehet? Köszi szépen
sziakivagy Creative Commons License 2009.02.09 0 0 283
Hellló!

Nincs rajta erősítő kimetnet.

De sikerült megoldanom, egy ilyennel kellett közbeiktatni.
Előzmény: Csiga50 (282)
Csiga50 Creative Commons License 2009.02.07 0 0 282
SZIA Nekem is az a véleményem mint a Dulifulinak hogy nem szabad egy gyárilag kész cuccba bele nyúlni .Ha n agyon muszáj akkor mindenképpen szakemberrel csináltatnám. Lehet , bár én fiatalnak érzem magamat mégis megöregedtem de ezekkel a mélynyomókkal nem értek eggyet. Azon túl hogy egészségkárosító mégcsak nem is szép .Miért jó az ha az otthoniak már a helységnév táblánál tudják hogy jövök .UGY gondolom hogy az igazi .minőségi zene nem hangerő függő, a gagyit meg minek bönböltetni .ÜDVÖZLETTEL CSIGA.
Előzmény: sziakivagy (281)
sziakivagy Creative Commons License 2009.02.04 0 0 281
Helló!

Egy ismerősömnek raknám át az előző kocsijából megmaradt mélynyomót az új (használt) Fábiájába. Én sem sok értelmét látom, mivel csak rádiózik, ahhoz meg hülyeség mélynyomó, de ha Ő igy szeretné, hát legyen.
Valószínűleg tényleg meg fogok kérdezni egy márkakereskedést, vagy egyszerűen kikapom és megnézem a rádió hátulját. Szerintem sem jó ötlet bekötni a hangszóró ágába egy erősítőt, de vhogy csak meg lehet oldani szerintem.
Előzmény: Dulifuli (280)
Dulifuli Creative Commons License 2009.02.02 0 0 280
Szia, én vagyok! :-)
Bocsi, nem tudom, mert bár az enyémben is gyári rádiósmagnó van, de még soha nem jutott eszembe, hogy rákössek valami mást. Te miért akarod rákötni? Gyengén szól? Vagy csak másik hangszórót akarsz használni? És miért nem kérdezed meg egy szervizben? Szerintem biztos meg lehet kérdezni, akár telefonon is.
Amúgy nem biztos, hogy célszerű a hangszórók helyére kötni, mert meglehet, hogy az impedancia nagyon nem fog stimmelni. Bár ebben nem vagyok profi, de szerintem jobb oda nem rákötni.
Előzmény: sziakivagy (279)
sziakivagy Creative Commons License 2009.02.02 0 0 279
Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy egy 2004 es 1.2 mpi fabia kombi gyári rádióján van erősítő kimenet? Azt tudom, hogy CD tárat lehet kötni rá. Ha nincs akkor hogy tudnám mégis rákötni az erősítőm, egyből a hangszórók vezetékére?
Válaszaitokat köszönöm!
Dulifuli Creative Commons License 2009.02.02 0 0 278
A múlt, az kétségtelen, de a minőségre azért ez nem feltétlenül bizonyíték. Bár a Feliciától kezdve már tényleg kezdenek egész jók lenni a Skodák. Én legalábbis meg vagyok elégedve az ontopic gépemmel, bár azt azért nem bánnám, ha 3 helyett 4 henger lenne a motorban.
Előzmény: Csiga50 (277)
Csiga50 Creative Commons License 2009.01.31 0 0 277
Erröl men is hallottam de ez is azt bizonyitja hogy egy nagy múltal rendelkező jó autónk van .A 70 es 80 as években a " nagy Lada korszakban " méltatlanul lenézett ócsárolt Skoda fenn tudott maradni még az igazi nagyok között is .Hol van már az a nagy Lada Dacia őrület .Végig autóztam a Skoda palettát és kisebb gondoktol eltekintve elégedett vagyok márkával . FOREVER SKODA!!!!! CSIGA.
Előzmény: Csempesz 605 SRTI (276)
Csempesz 605 SRTI Creative Commons License 2009.01.29 0 0 276
Sőt! A Skoda volt az egyetlen márkanév, amit Hitler a harckocsigyártásban megtartott!
Előzmény: Csiga50 (275)
Csiga50 Creative Commons License 2009.01.26 0 0 275
SZIA A Skoda közel száz éve gyárt autót amikor ezek a keleti " ékszerek " még sehol sem voltak. ÉN egy1000 MB vel kezdtem most egy FÁBIA COMBI m van. Biztos vagyok benne hogy mire lejár a kiküldetésed kihoznak egy a számodra megfelelő méretü és tudásu autót.
Előzmény: blazseidr (274)
blazseidr Creative Commons License 2009.01.25 0 0 274
Köszi, jól esik!
Szerintem a hirdetés nyomán figyeltek fel rá, meg volt adva atelefonszámom és nem volt letitkosítva, így a lakcímet kiderítették, frissen volt műszakiztatva, 60.000-es szervízeltetve, tényleg jó állapotban volt.
Azt sajnálom, hogy a skoda nem gyárt olyasmi kocsit, mint a zafira, vagy ez a carens, amit ma ismét megnéztem. Sokszor jó lett volna a skodánál, ha van még 1-2 ülés.

Lehet, hogy 4 év múlva lesz? :-)

Csaó
B
Előzmény: Csiga50 (273)
Csiga50 Creative Commons License 2009.01.25 0 0 273
Ne keseredj el nagyon blazsei doki éltessen az a tudat hogy azért lopták el a gazemberek az autódat mert az egy jó autó volt .Remélem alattuk hamar megadja magát nehogy azok a rohadékok sokáig élvezzék a minőséget .Tőlünk meg ne búcsúzzál nagyon mert egyhamar lejár az a négy év és szerintem újra egy skodában találod magad. Sok sikert a kinti munkádhoz aztán találkozzunk a fórumon .
Előzmény: blazseidr (272)
blazseidr Creative Commons License 2009.01.24 0 0 272
Sziasztok Skodások!

Utoljára dec elején írtam,hogy 4 éves külföldi szolgálat miatt eladnám kis szeretett Fábia kombinkat (206-os hozzászólás), nem volt sok gondom vele, el is lopták pár nap múlva :-(, szerencsére volt rajta casco, úgyhogy majd fizetnek valamit, van valakinek tapasztalata, hogy az allianz hogy viselkedik ilyen ügyekben? Még nem érkezett meg a rendőrségi nyomozás lezárás, de persze nem nagyon reménykedek, semmivel nem biztattak...
Azóta már kiérkeztünk Dohába, de itt alig láttam Skodát, az itteni mindenttudók "eltiltottak" az európai márkáktól. Mivel a Fabia óta bővült a család kénytelen leszek elhagyni a fórumot és áttelepedni a kia carens fórumba, kb: 3.6 milla ha átszámítom, 7 személyes, új, 2.0, automata.

Sziasztok, és köszönöm a sok segítséget az évek alatt!

További jó Skodázást!!!!
Dulifuli Creative Commons License 2009.01.05 0 0 271
Palotán én csak a Skoda Palotát ismerem, az én gépem is onnan van. Ők tényleg viszonylag rendesek voltak, bár az is igaz, hogy jobbára csak a garanciaidő alatt vittem oda a gépet, és így persze minden ingyen volt, kivéve az éves szervizeket és a papírok hosszabbítását. A Mentesnél viszont 85 ruppót kértek egy kisebb generátor-hibáért, mert állítólag a Porsche Hungária tiltja az ilyen alkatrészek javítását, ezért csak cserélik, de azt meg csillagászati áron. Úgyhogy oda nem megyek mostanában, azt hiszem.
Előzmény: Csempesz 605 SRTI (268)
Csempesz 605 SRTI Creative Commons License 2009.01.02 0 0 270

Köszönöm szépen, továbbítom.

Mivel közel van a Porsche Hungária és ott is lett vásárolva az autó, szerintem oda fogja vinni. Köszönöm szépen válaszod!

Előzmény: ctvi (269)
ctvi Creative Commons License 2009.01.02 0 0 269

Üdvözlet!

 

Nem kell mindig a legrosszabbra gondolni, de a az előjelek a világító lámpa miatt nem rúl biztatóak....

Először is érdemes lenne elvinni a szervízbe, egy diagnosztikai vizsgálatra, Skoda szervíz a hibakód olvasást kb 2500 + Áfa csinálta tavaly.

A hibakódok ismeretében lehet tovább gondolkodni...

De az auto M3 kft, http://www.vezerdiagnosztika.hu/index_hu.html is csinál ilyet.

Üdv: Jani

Előzmény: Csempesz 605 SRTI (268)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!