Keresés

Részletes keresés

vélemény Creative Commons License 2010.09.22 0 0 1143
1871-ben szedték kövekre és építették fel újra a jelenlegi helyen. Ez akkor már nem számított különleges megoldásnak, az Esztergomi Bazilikában a Bakócz kápolna esetében is ezt alkalmazták.
Én bent is voltam, szép, de nem annyira különleges, mint kívül.
tavasz21 Creative Commons License 2010.09.22 0 0 1142
Jól emlékeztem akkor. Mi kerestük, de nem találtuk meg, siettünk. Úgy rémlik alátettek valamit és úgy vitték el, nem kövekre szedték szét. Lehet, hogy tévedek. Szép egyébként?
Előzmény: romafun (1141)
romafun Creative Commons License 2010.09.22 0 0 1141

De igen, ez az, amit az Arno szabályozása miatt kövekre szétszedtek és 1 méterrrel

magasabb helyen állítottak fel. Azért írtam imatermet, mert olyan kicsi illetve a szentélyét is lebontották, hogy nem igazán lehet templomnak nevezni.

Előzmény: tavasz21 (1140)
tavasz21 Creative Commons License 2010.09.22 0 0 1140

 "S. Maria ..Spina kis imatermet "

Nem ez az , amit felkaptak és elvittek másik helyre? Mert van egy ilyen templom Pisaban.

Előzmény: romafun (1139)
romafun Creative Commons License 2010.09.22 0 0 1139

 Vasárnap jöttünk meg egy hetes utunkról.

 Pisába Wizz-Airrel, onnan reptéri vonattal Pisa Centrale, átszállással Firense SMN.

 Négy éjszaka Firenze, majd vonattal vissza Pisába, itt három éjszaka.

 1 teljes nap Pisa, majd egy napos kirándulás vonattal Luccába és vissza.

 Nem kis szervezést, utánakeresést igényelt, hogy minden klappoljon, menetrend,

 jegyek , nyitvatartási idő, de semmiről sem maradtunk le. 

 

 Tavaly már voltunk 3 napot Firenzében, így most azt néztük meg, ami akkor

 kimaradt. ( St. Trinita, Ognissanti, Davanzati palota, Brancacci kápolna,

 Santo Spirito, Pitti palota, SS. Anunziata, San Marco, Bargello ) 

 A Pitti palotába szerettünk volna olyan kombinált jegyet, amely 3 napig érvényes,

 ( erről is az interneten olvastam) de közölték, hogy nincs .Rájöttem, hogy azért,       mert most volt külön Caravaggio  és kortársai kiállítás, és ilyenkor nem adják

  a kedvezményes dolgokat.

  

 Pisában az 1 nap elegendő volt úgy, hogy a férjem felment a ferde toronyba,

 kb. 20 perccel későbbi csoportba volt hely, illetve megvettük 10 euróért 5 helyre

 a belépőt. ( dóm, battisterio, temető, 2 múzeum ) A múzeumban eredeti szobrok a

 dómról és a keresztelőkápolnáról illetve olyan másolatok, amelyekről a temető     kerengőjében - egykor volt- freskók rekonstruálhatók. 1944-ben bombatalálattól

 kigyulladtak, csak - bizarr módon - a Halál diadala  c. maradt meg a legépebben.

 Most kezdik őket folyamatosan helyreállítani. Ezen kívül megnéztük a Piazza

 Cavallierit és a S. Maria ..Spina kis imatermet az Arnó partján. Régen itt őriztek

 állítólag Jézus töviskoszorújából tövist, innen a neve.

 Estére sikerült ingyenes jegyet szerezni a dómba egy Monteverdi kórusmű

 előadására - egész héten voltak hangversenyek a dómban és a Campo Santoban -

 az fantasztikus élmény volt.  

 

 Lucca városfallal körülvett, középkori városmagja is nagyon klassz volt, itt lehet,

 hogy 1 napnál többet is eltöltöttünk volna.  

 

 Ha bármilyen kérdésetek van valamilyen aktuális dologról, szívesen válaszolok

szeva2008 Creative Commons License 2010.09.19 0 0 1138
Köszönöm szépen.
A képeidet is megnéztem (nemcsak az ide kapcsolódót), szuperek!
Előzmény: FLaci (1126)
TundeNyuszi Creative Commons License 2010.09.18 0 0 1137
Sziasztok,

egy kissé kósza ötlet, de nem megy véletlenül valaki Pisa/Firenze környékéről Rómába kocsival okt. 6-8 körül?
Catella Creative Commons License 2010.09.18 0 0 1136
Akkor lehet, hogy ez volt a divat, de hogy tavaly a travel chanelen magyar szinkronban is Florensz szerepelt legalább 10x, az már durva. Annyire bosszantott, hogy megnéztem a végén, ki művelte, és írtam nekik:)
Előzmény: anblock_italia (1133)
Zebrina Pendula Heritage Creative Commons License 2010.09.17 0 0 1135
Köszi szépen. :)

Mindenről beszámolok, amiről csak tudok. A kertlátogatás engem is nagyon érdekel, remélem, összejön. Kicsit nehézkes lesz odajutni tömegközlekedéssel, de lehet, hogy csak parázok és könnyebb, mint gondolnám.
Előzmény: Nyergesd (1129)
Catella Creative Commons License 2010.09.17 0 0 1134

"és a vonatjegy 5,10 euro" -> ezt honnan vetted? Írtam, hogy Bologna-Faenza 6,50 volt, Forli-Bologna min 7,50.

Ha még van gondod vele, gyere át a másik olasz topicba, itt már nagyon offolunk.

Előzmény: firkamano (1132)
anblock_italia Creative Commons License 2010.09.17 0 0 1133

Hát ahhoz azért túl nagy az a temető, annak a kisfiúnak a sírját is az apáca mutatta meg, erről  ahölgyről biztos nem tudta, hogy van magyar vonatkozása.

 

Az elsők között volt a neten történt kereséseimben Jókai Mór itáliai utazása, ő is Flórencként emlegeti a várost, ha jól emlékszem. Akkoriban nyílván az volt a divat:-)

Előzmény: vélemény (1127)
firkamano Creative Commons License 2010.09.17 0 0 1132

Szia Catella!

 

Még nem nagyon jártam körül ezt a témát, de mintha úgy láttam volna, hogy a shuttle busz 10 euro.

Ha forliról 1 euro a kisbusz, és a vonatjegy 5,10 euro, akkor így 4 eurót buknánk, viszont lehet hogy mégiscsak megéri, mert akkor szinte egyből mehetünk Bolognába, és nincs az, hogy még véletlenül is lekéssük a vonatot.

 

Lehet hogy Lucca kimarad, kicsit talán sok lenne ennyit vonatozni 4 nap alatt. Bologna-Firenze-Pisa talán ez esetben elég lesz, sőt még sok is! :)

Előzmény: Catella (1122)
tavasz21 Creative Commons License 2010.09.17 0 0 1131

Pisaban a Campo Santo -t is érdemes megnézni, ott van a Csodák terén az is. Értékes ókori görög szarkofágokat ujrahasznosítottak a pisaiak. Szép szobrok,stb.

Hármas jegyet lehet venni: Battistero, Campo Santo és a dóm. Így olcsóbb. A toronynál tömeg van, kiki döntsön vár-e vagy sem.

Előzmény: firkamano (1119)
Nyergesd Creative Commons License 2010.09.17 0 0 1130

Jó sokat fogtok utazgatni, úgyhogy szerintem ha haza jöttél, majd Te adsz mindenkinek tanácsot a vonatozással kapcsolatban!:)

 

Én is booking.com-on foglaltam, és teljesen bejöttek az ottani kommentek, korrekt volt nekünk is a szállás. Ha jó lesz, légyszi, majd írd meg, jó lesz talomba legközelebbre:)

 

Nagyon jó tervezgetést és utazát Nektek!

Előzmény: firkamano (1119)
Nyergesd Creative Commons License 2010.09.17 0 0 1129

Hú de jó Nektek! Nagyon jó utat és sok-sok élményt! Mi múlt vasárnap jöttünk haza, de már mennék újra, annyira szép volt és még olyan sok dolgot lehetne megnézni:)

Jó idő lesz!!! Én is naponta szuggeráltam az időjárásos oldalakat, és mind esőt mondott szerda-csütörtökre... amikor leszállt a gép, tényleg szakadt, de 10 perc múlva elállt, és mire Firenzében már szikrázó napsütés fogadott. Végig szuper idő volt, 1-1 rövid záporral, de az itteni őszhöz képest csodás nyár volt!

A kertlátogatós dologról majd írj légyszi, az engem is érdekelt volna, de nem fért bele sajna 3 napba... majd legközelebb!:)

 

Előzmény: Zebrina Pendula Heritage (1102)
Zebrina Pendula Heritage Creative Commons License 2010.09.17 0 0 1128
Fordítva: az én képeim (és esetleg tapasztalataim)... :))

Megpróbálok mindkettőből sokat begyűjteni.
Előzmény: anblock_italia (1124)
vélemény Creative Commons License 2010.09.17 0 0 1127
Anblock

Könyvporolgatás közben kezembe került Krúdy könyve Kossuth Ferencről. Azt írta, hogy
az angol felesége a firenzei temetőben van eltemetve. Érdekes néven, "Flórenc"-ként emlegeti a várost. Az asszony még azelőtt halt meg, hogy Kossuth Ferenc az édesapja halála után visszatért Magyarországra.
Nem láttad a sírt a temetőben?
FLaci Creative Commons License 2010.09.17 0 0 1126
Igaz, mi Empoliból indulunk, nem Firenzéből. Firkamanó szállása Firenzében lesz, akkor neki egyik irányban jobb ez a közvetlen vonat.

Így már értem. A Firenze-Lucca járat Prato & Pistoia felé megy, nem Empoli felé.

Empoli--Lucca vonattal reggel (Pisa-n keresztül találtam csak vonatot), valamikor délután vonattal Pisa S. Rossore, gyalog a Piazza dei Miracoli, onnan tovább gyalog Pisa Centrale és visszavonatozni Empoliba.

Persze, teljesen OK. Nekünk bőven elég volt egy nap. Pisaban mi se nagyon néztünk meg mást a Campo dei Miracolin kívül. A katedrálisba és a keresztelőkápolnába bementünk, de a ferde tornyot kihagytuk.

Az a "csodavonat" Lucca- Firenze SMN között regionális volt?

Igen, sima regionale, "minden állomáson és megállóhelyen megáll". De tényleg nagyon jó volt, emeletes, kényelmes, légkondis, LCD kijelzős. Hollandiában jártuk ilyen vonatokkal...

Képeim.
Előzmény: szeva2008 (1125)
szeva2008 Creative Commons License 2010.09.17 0 0 1125
Ezek szerint van közvetlen vonat Lucca és Firenze között?

Én nem találtam, csak olyat, ami Pisa érintésével megy, azért írtam firkamanónak, hogy vasúton Lucca még Pisa után következik.

Igaz, mi Empoliból indulunk, nem Firenzéből. Firkamanó szállása Firenzében lesz, akkor neki egyik irányban jobb ez a közvetlen vonat.

Az eredeti tervem azonos volt a tieddel, azzal a különbséggel, hogy visszafelé is Pisa-n keresztül Empoliba. Aztán megfordítottam a sorrendet, mivel Luccát szeretném jobban látni, visszafelé meg reméltem, hogy marad egy kis idő Pisa-ra is.

A mostani tervem:
Empoli--Lucca vonattal reggel (Pisa-n keresztül találtam csak vonatot), valamikor délután vonattal Pisa S. Rossore, gyalog a Piazza dei Miracoli, onnan tovább gyalog Pisa Centrale és visszavonatozni Empoliba.

Erről mi a véleményed?

Jó, hogy mondod, hogy P.S. Rossore állomáson esetleg problémás lehet a jegyvásárlás. Az itt javasoltak szerint akkor emiatt is érdemes előre minden viszonylatban megváltani a jegyeket, aztán már csak érvényesítgetni kell.

Az a "csodavonat" Lucca- Firenze SMN között regionális volt?
Előzmény: FLaci (1123)
anblock_italia Creative Commons License 2010.09.17 0 0 1124

Reméltem:-)

Azt meg akartam még mondani, hogy a Boboli kert témát a blogban nem fejeztem be, de a napokban írtam hozzá valamit.., hátha érdekel:-) Sajnálom, hogy nem sikerült befejeznem az egészet, de hamarosan lesz rá újra időm, és talán jövőre is lesznek, akik haszonnal nézegetik! És majd a te tapasztalaid (esetleg képeid) is gazdagíthatják!

Előzmény: Zebrina Pendula Heritage (1120)
FLaci Creative Commons License 2010.09.17 0 0 1123
Firenze és Pisa között van Lucca, de nem a két város közötti fő vasút vonalán. Mi így mentünk tavaly:
Firenze SMN -> Pisa Centrale; innen gyalog a Campo dei Miracoli-ig. Utána gyalog tovább a San Rossore állomásra. En egy kis állomás, az pénztár zárva volt, két jegy-automatából csak egy működött.
Pisa San Rossore -> Lucca; ennek a vonatnak itt volt a végállomása.
Lucca -> Firenze SMN; ez szebb vonat volt mint a másik kettő, még azt is kiírta hogy milyen sebességgel és milyen magasan repülünk. ;-)))
Előzmény: szeva2008 (1121)
Catella Creative Commons License 2010.09.17 0 0 1122

Este Forliban 20 percenként jár a 2-es busz, talán a 19:48-t eléritek, leszálltok a Vittorian (kb 12 perc), onnan még kb 6-700 m séta az állomás. Sietnetek kell. A buszjegy 1€.

Ha 10€ a shuttle (biztos?), akkor nem is gondolkodnék rajta, mert kb annyi, mint a vonat+busz. Bologna-Faenza volt 6,50€, Faenza-Forli meg 1,80€.

Előzmény: firkamano (1119)
szeva2008 Creative Commons License 2010.09.17 0 0 1121
Firkamano! Ha Firenzéből indulsz vonattal, akkor Lucca még Pisa után következik. Úgy gondolom az itt olvasottak alapján, hogy ott érdemes több időt tölteni.


Többiek, akik már jártatok ott, mit a véleményetek arról, hogy előbb mennénk Luccába, visszafelé leszállnánk a Pisa S. Rossore megállónál, megnéznénk a Csodák terét. Ha szűken is, de beleférne ez egy napba szerintetek?
Zebrina Pendula Heritage Creative Commons License 2010.09.17 0 0 1120
Köszi szépen! Azt tudod, ugye, hogy nagy részed van a mi firenzei kirándulásunkban? :) Viszek gépet, a szálláson állítólag van internet, a blogod elérhető távolságban lesz. Meg az index is.
Ha valami mégis eszedbe jut, írd meg nyugodtan, olvasni fogom a postaládámat. Legalábbis nagy a valószínűsége. :)
Előzmény: anblock_italia (1114)
firkamano Creative Commons License 2010.09.17 0 0 1119

Sziasztok!

 

Köszönöm a segítséget.

 

Úgy olvastam, Forli repülőtérről visz busz a pályaudvarhoz (ez kb 1-3 euro).

A pályaudvarnál gyorsan megvesszük az összes jegyet, ahogy tanácsoltátok.

Este 19 óra 30 körül száll le a gép, és 20.26 körül megy a vonat Bolognába.

 

Arra gondoltam, ha véletlenül lekésnénk a vonatot, akkor a shuttle busszal emnnénk Bolognába. Igaz az 10 euro, ha jól láttam. És a repülőtértől indul.

 

A firenzei szállás nem messze a pályaudvartól, a folyó felé van. 7,8-as átlagot kapott a booking.com-on, és egész jókat írtak róla.

 

Ez a Lucca nem rossz ötlet. Vonattal lehet ide is menni? Ha visszafelé jövünk Pisaból, akkor csak le kéne szállni? Vagy ez márik irányban van?

 

Pisaban csak 3 egymás melletti látványosságot nézünk meg, tovább nem is maradunk.

Előzmény: Nyergesd (1098)
szeva2008 Creative Commons License 2010.09.17 0 0 1118
De jó!
Most olvasom, még nem jutottam el az összeesküvésig.
Megnéztem, ha valakit érdekel, Alexandra online boltban még van.
Előzmény: anblock_italia (1116)
anblock_italia Creative Commons License 2010.09.17 0 0 1117
Most belenéztem a könyvbe, az első tervezett helyszín valóban a Fiesole melletti villa volt, másodjára a Medici palota, ahol ugyancsak nem vett részt a vacsorán Giuliano, és mert féltek már a lebukástól, az utolsó lehetséges helyszín maradt a templom. Amúgy ez elég érdekes hogy a saját házaikban akarták őket megölni...
Előzmény: szeva2008 (1115)
anblock_italia Creative Commons License 2010.09.17 0 0 1116
Tudni....? Hát valaki, valakik írnak valamit, aztán mi elhisszük, tudni véljük:-) De az szinte biztos, hogy nem a templom volt az esemény tervezett fő helyszíne, voltak, akik ki is szálltak a dologból emiatt. Ezért is nem sikerült Lorenzót is megölni, mert kontárokra lett bízva a feladat, más nem vállalta. Valaki említette itt (vagy másik topicban) Christopher Hibbert: A Medici-ház tündölése és bukása könyvet. Talán lehet még kapni a boltokban, de antikváriumban biztos. Nekem pár héttel azután igazolták vissza, hogy megvettem, és talán azóta mégegyszer küldtek értesítőt. Akit érdekel ez a téma, annak nagyon szórakoztató olvasmány! Hogy mennyi a valóságtartalma, azt úgysem fogjuk soha megtudni. Ezzel az összesküvéssel több oldalon keresztül foglalkozik az író.
Előzmény: szeva2008 (1115)
szeva2008 Creative Commons License 2010.09.17 0 0 1115
Azt nem tudtam, hogy nem ment el az összejövetelre, azt igen, hogy a templomba "barátai" rábeszélésére ment csak el.
Előzmény: anblock_italia (1113)
anblock_italia Creative Commons License 2010.09.17 0 0 1114
Helyetted is izgulok:-) Akkor nemsokára indultok..., most jut eszembe megkérhettelek volna néhány tisztázásra váró dologra, de most így hirtelen nem jut eszembe semmi. Mindenesetre biztos fogok "profitálni" az élményeidből!!! Jó időt, kellemes ottlétet kívánok, miközben megesz az irigység:-)))
Előzmény: Zebrina Pendula Heritage (1112)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!