Keresés

Részletes keresés

KoRUND Creative Commons License 2013.02.05 0 0 39

Nekem Medicina van. Azért abban ne legyél biztos, hogy mindenhol elfogadják, mert bár nekem eddig 1 kivétellel mindenhol elfogadták, de gyógyszertárban úgy szoktak a kártyára nézni mint a fehér hollóra. 5 alkalomból 3szor megkérdezik: bankkártya? Az egyetlen hely ahol eddig nem tudtam elsütni az a feleségem nőgyógyásza volt. Természetesen minden EP-vel kapcsolatban áll, csak a Medicinával nem...

Előzmény: Laslow (38)
Laslow Creative Commons License 2013.02.05 0 0 38

AXA: a számla beérkezésétől számított 3 napon belül utalják a pénzt. A 20 nap nekem nagyon soknak tűnik. Amúgy, ha most választanék egészségpénztárat, a K&H Medicina lenne a választott. Ennek oka az, hogy egyrészt nagyjából mindenhol elfogadják a kártyájukat (mint ahogy az AXA és az MKB esetében is), és legutóbb náluk tűnt a legmagasabbnak az egyéni befizetésekből ténylegesen jóváírt összeg. A magam részéről már nem a munkáltatóm, hanem csak én fizetek az egészségpénztári számlára, így ez nagyon fontos tényezővé vált. Amúgy teljesen elégedett vagyok az AXA-val, az e-mailben feltett kérdésekre 1-2 nap alatt válaszoltak, a netes felületük tök jó, számtalan cuccot lehet venni a webboltjukból egészségpénztári számlára, negyedévenként mindig produkál valamennyi hozamot (nem tudom arányaiban a többi pénztárhoz képest sokat vagy keveset-e). Panaszom nincs tehát rájuk, csak hogy egy minimális összeggel többet vonnak el a befizetésekből, mint a K&H, amiről egyébként semmit sem tudok.

 

Ja, új dolog az AXA-nál, hogy havi 50Ft-ot levonnak 500.000Ft-os kritikus betegség biztosításra (ha rákod lesz, vagy szívrohamod, vagy akármi ilyen durvább, akkor 500eFt értékben állják a betegséggel kapcsolatos költségeket a biztosítás alapján).

Előzmény: Vadista Szandál (37)
Vadista Szandál Creative Commons License 2013.02.04 0 0 37

MKB-t ismerem, merem ajánlani őket.

Árban talán picit olcsóbbak mint a többi, de nem érdemi.

Kártyájuk jó, ha számlát küldök be kb. 20 nap az elküldéstől a számlára érkezésig standardan. Jók a hozamok is.

Weboldaluk már látszik nem a legfrissebb fejelsztés, de informatív nincs vele gond.

Előzmény: ronaldinhogaucho (32)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.04 0 0 36

Azert a 7ezer forint adokedvezmenyert biztos megeri? Nehany ev alatt ugyis elvisznek ennyit a koltsegek.

Előzmény: ronaldinhogaucho (32)
háj bye Creative Commons License 2013.01.29 0 0 35

Kissé szigorodtak a felhasználási területek az utóbbi években. Egyik-másik ep meg is szűnt, ill. beolvadt egy nagyobba.

europass24 Creative Commons License 2011.04.30 0 0 34

melyik ep-t ajánlátok? pontosan mire lehet az ep számlámon felgyülemlett pénzt elkölteni?A cégnél lehet kérni Ep-től. akarok venni egy oakley napszemüveget ez lehetséges? ha igen hogy kell megvenni?
úgy tudom EP-re lehet venni MBT cipőt olyat nem akarok viszont láttom lélegző geox-ot ami nagyon tetszik, ilyen cipőt vehetek ep-re? egyáltalán milyen cipőt lehet ep-re venni?

ronaldinhogaucho Creative Commons License 2010.05.28 0 0 32

Sziasztok! Vacillálok EP-ba való belépésen (elsősorban az SZJA kedvezmény miatt).

Igazából az adta az öteletet, hogy nyáron az 5 fős családdal Hajdúszoboszlóra megyünk és vagy 35 ezer Ft lesz strandbelépő. Már ezért talán megérné a belépés. Gyógyszerre havi pár ezret költ a család.

Csak saját befizetéseim lennének, a munkáltatóm nem támogatja.

2 EP-t néztem ki, a költségek alapján:

MKB és Aranykor, a költségek hasonlóak, 100 ezer Ft-ig 93% fedezeti arány:

MKB

Aranykor

Az MKB 5 évig nem számít fel a kártyáért pénzt (ez azért fontos lenne a kényelem miatt) és jóval nagyobb pénztár, mint az Aranykor, ennek viszont van egy akciója, miszerint belépési dfj nélkül lehet most csatlakozni (ami viszont 2.000 az MKB-nál).

A tagdíj miatt (MKB: 1.000, Aranykor 2.500) az MKB felé húznék.

Szerintetek? Vagy más EP-t is ajánlanátok?

rover25 Creative Commons License 2009.01.05 0 0 31

Úgy tűnik egységesen 95-96% között tömörül az élmezőny, ezek között már egyéb tényezők alapján érdemes dönteni.

Még 2 aktuális adat:

 

új pillér 95,5%

vitamin 95.2%

Előzmény: rover25 (30)
rover25 Creative Commons License 2009.01.05 0 0 30

Sziasztok.

Megnéztem (elavult pszáf lista alapján szűkítve) 250k befizetésnél aktuálisan mennyi kerülne a fedezeti számlára:

Allianz: 95,8%

Generali 95,5%

Életút 95,42%

 

Egyszeri tagdíjjal nem foglalkoztam.

Van még szerintetek olyan aminek érdemes lenne utánajárni?

 

 

 

Előzmény: Cafeteria fórum (23)
Híd Creative Commons License 2009.01.03 0 0 29

Szerintem az azonosító alapján is jóvá tudják írni a pénzt. Végül is ha Kovács Józsefnek vagy Nagy Istvánnak hívnak, akkor a név alapján valószínűleg nem is lehetne egyértelműen azonosítani. Én amúgy még adóazonosítót szoktam a megjegyzésbe írni, amikor utalok az önkéntes nyugdíjpénztáramba.

Előzmény: Socuka (28)
Socuka Creative Commons License 2009.01.03 0 0 28
 Szerintetek, hogy ha a péztáros összevissza hadovált nekem egy bankban és imígyen a bankjunkban befizetem a pénztárba a pénzt az egészségpénztárszámlámra, de a nevem kimaradt a megjegyzésből csak az egészségpénztári azonosítom van rajta, akkor ezt jóvá fogják írni és kapok róla adóigazolást?
Híd Creative Commons License 2009.01.02 0 0 27

Mondom, ez attól is függ, hol mennyi kedvezményt adnak. Ha 20 ezret spórolok egy évben a kontaktlencsémen, mert az egyiknél vagyok, akkor leszarom, hogy máshol 5 ezret spórolnék a havidíjjal, a kontaktlencsére meg nem ad kedvezményt. Sok szempontot kell mérlegelni.

 

5 munkanap az ünnepek idején 2 hét is lehet amúgy, de nem ez a lényeg, hanem az, hogy nem hagyja szabadon költeni a pénzedet, folyton előre kell fizetni. A kártyás kassza meg hagyja, hogy egyből a számláról költs. Sokkal kényelmesebb.

Előzmény: kisado (26)
kisado Creative Commons License 2009.01.02 0 0 26
Az Életútnál a "hiteleztetés" 5 munkanap. A papucson kívül is van élet, amire nem jó a kártya.

Díjak 157.200 Ft éves munkáltatói hozzájárulásra vetítve. (2007-ben számoltam, akkor ez volt a maximum, s a díjak azóta nem változtal:

Patika Pénztár közel 19.000 a levonás,
Életút Pénztár 8.200 Ft.

NOS?

Minden az egészségpénztárakról www.vbkj.hu/index.php
Előzmény: Híd (25)
Híd Creative Commons License 2009.01.02 0 0 25

Szvsz az azért elég szar, ha nincs kártya. Pl. karácsony van, kevés a pénzed ajándékra, de az ep-számládon sok lóvé van, és úgy gondolod, veszel mindenkinek Scholl papucsot a családból. Ha kártyára veszed, a bankszámlád nem látja kárát, de ha nincs kártya, és hitelezned kell magadnak, amíg az ep tököl a számlával, eheted a küszöböt, amíg nem fizetnek. Nekem nem nagyon tetszik ez a hozzáállás, hogy a kasszataggal hiteleztetnek hetekig a pénztárak.  

Előzmény: Cafeteria fórum (23)
Híd Creative Commons License 2009.01.02 0 0 24

Szerintem az az egyik legfontosabb, hogy melyik milyen kedvezményeket tud kialkudni a szolgáltatóktól. Ezt is érdemes megnézni. (Nekem pl. OTP van, és nagyon sok helyen kapok árkedvezményt a szemüvegre, kontaktlencsére, ami évente 10 ezreket jelent!)

A kártya különben azért jó, mert akkor nem kell számlázni, meg várakozni, egyből arról vonják le a zsét. A kereskedőnek kell legföljebb heteket várni, hogy megérkezzen. Szóval bemégy a Schollba, és nem költöd a fizudat cipőre, hanem egyből az ep-kártyával fizetsz.

Cafeteria fórum Creative Commons License 2008.12.31 0 0 23
Nézd meg az Életút egészségpénztárt:
1. A legolcsóbb,
2. A leghamarabb feldolgozzák a számlákat, így a leghamarabb jön vissza a pénzed.

Hátrány: Nincs pénztári kártya, ami nem biztos hogy hátrány

www.eletut.hu
Előzmény: lac77564 (22)
lac77564 Creative Commons License 2008.11.27 0 0 22

egészségpénztárból melyiket érdemes választani?van különbség?
kp-ra nem lehet váltani (-10%)vagy vkinek nincs ilyen ismerettsége?

Exide Creative Commons License 2008.10.16 0 0 21
Oké, úgy látom az AXA a legjobb :)
Előzmény: Laslow (20)
Laslow Creative Commons License 2008.10.15 0 0 20
2007. nyarán a jegyzeteim szerint ez volt a helyzet:

1. Dimenzió:
min. 5600Ft/hó --> 84% számlára (az 5600Ft feletti összeg 100%-a a számlára kerül!)
belépés: 4000Ft

2. Tempo:
min. 2000Ft/hó --> 87,9% számlára

3. Uniqa:
min. 2000Ft/hó --> 90,5% (60e Ft felett 96%) számlára
belépés: 4000Ft, kártya: 1500Ft/2év

4. AXA (Winterthur):
min. 2000Ft/hó --> 92% számlára
belépés: 4000Ft, kártya/kártyacsere: ingyenes

5. OTP:
min. 3000Ft/hó --> 91,5% (200e Ft felett 95%) számlára
belépés: 2000Ft, kártya: 2000Ft/3év

A többi EP nem fogott meg, mert pl. túl kicsik. Az AXA-ról írt adatok most is aktuálisak, a többi nemtom hogy változott-e tavaly nyár óta.
Előzmény: Exide (19)
Exide Creative Commons License 2008.10.15 0 0 19

Köszi..

 

Milyen pénztárak vannak, melyiknél a legjobb a konstrukció (OTP-felejtős, azt már banknak sem használom mert lehúzósak)

Előzmény: Laslow (18)
Laslow Creative Commons License 2008.10.15 0 0 18
Fizetni 3 módon lehet az EP számládról: 1. Mint egy bankkártyával. 2. Telefonos egyeztetéssel, ahol beolvassák telefonon az ügyintézőnek a kártyaadataidat, bemondják az összeget, majd kezedbe nyomják a telefont, és kérnek még tőled is pár személyes adatot, ellenőrizve, hogy valóban te akarsz költeni az EP számládról. 3. Azt is lehet, hogy simán fizetsz készpénzzel, de kérsz egy számlát, amit utána te magad küldesz be az EP-nak, és ők erre visszautalják neked a teljes összeget (vagy ameddig van fedezet a számládon).

A fizetendő összeg Hévízen/sportszerboltban/magánorvosnál ugyanaz lesz, mintha nem lennél EP tag. A különbség még egyszer: készpénzzel fizetés esetén az a pénz eredetileg jóval több volt (bruttó-->nettó), csak mire készpénzzé vált meg lett adóztatva, és eltűnt szinte a fele összeg. EP számláról fizetve megmarad az eredeti, adózás előtti összeg (a bruttó).

Szerintem tehát mindenképp érdemes belépned valamelyik EP-ba, és havonta pár ezer forintot utalnod nekik, vagy komolyabb eü-i kiadás előtt egy nagyobb összeget, majd a következő évben az így befizetett pénz 30%-át visszaigényelned az adódból.
Előzmény: Exide (17)
Exide Creative Commons License 2008.10.15 0 0 17
Köszi, hát a munkáltatóm nem fizet be oda semmit, lehet januártól magánvállalkozó leszek, és azokra az időkre gondoltam hogy esetleg el lehet menni nyaralni Hévízra vagy szoboszlóra meg ilyenek.  Főleg a nyaralási része meg a sportszervásárlás illetve magánklinikai ellátások érdekelnének belőle, de lényegében akkor ugyanúgy fizetek a magánorvosnál, mintha simán fizetnék, csak valamennyivel kevesebbet nem?
Előzmény: Laslow (16)
Laslow Creative Commons License 2008.10.14 0 0 16
Én az AXA EP-nál vagyok, eddig elégedett vagyok vele. Fizetni mindenütt tudtam (az ajtókra ragasztott AXA/Winterthur embléma a kulcs).
Azt szeretem még az AXA-ban, hogy eddig bármikor is írtam nekik e-mailt, legkésőbb másnap reggel értékelhető választ kaptam - egész európai. :)
Laslow Creative Commons License 2008.10.14 0 0 15
Havi olyan 2000Ft a minimálisan befizetendő tagdíj, ennek kb. a 95%-a kerül a számládra, azaz ennyit költhetsz majd el pl. gyógyszertárban, fogorvosnál, szemüvegre, de még egy rakás egyéb helyen is (pelenka a gyereknek, sport, stb). A számládon lévő pénz kamatozik is egy kicsit. A pontos összegek egészségpénztáronként változnak. Tipikusan minél többet fizetsz be havonta, annál nagyobb részét tudod utána felhasználni (95% helyett 98%, meg ilyenek).

Általában a munkáltató utal havonként x összeget az egészségpénztárnak a számládra. Ebben az a jó, hogy egy bizonyos összegig ezt adómentesen teheti meg. Azaz vagy utal pl. kerek 10.000Ft-ot az EP számládra, vagy adózol ebből a 10e Ft-ból, és olyan 6e Ft-tal magasabb lesz a nettó béred, amit kifizet közvetlenül neked. Ha meg egészségügyi kiadásod van, nyilván jobb a számládról fizetned, mint készpénzzel, hiszen ott 10e Ft van, a pénztárcádban meg csak 6e. (A munkáltatódnak meg ugyanannyiba kerültél.)

Ha a munkáltatód nem utal, te magad is fizethetsz be bármikor bármennyi pénzt. Sőt, ha utal a munkáltatód, akkor is. Ez befektetésnek egész jó, ugyanis az így befizetett összeg 30%-át az adóbevallásodkor visszaigényelheted - az esetleges önkéntes nyugdíjpénztári befizetéseiddel együtt - éves szinten 100.000 Ft-ig (ha idősebb vagy akkor 130.000 Ft-ig).

Érdemes olyan pénztárhoz menni, aminek minél több szolgáltatóval van szerződése, hogy ne legyen az, hogy pl. a Petőfi utcai gyógyszertárban nem tudsz mondjuk az OTP-s EP kártyáddal fizetni, csak a Jókai utcainál, és át kelljen menned oda emiatt... Szóval fontos az elfogadóhelyek száma.

Kilépni/átlépni bármikor lehet, ennek minimális díja szokott lenni (2e Ft). Nem vagyok biztos benne, de úgy logikus, hogy kilépéskor az adómentesen befizetett összeg után adóznod is kell.

Röviden ennyi. :)
Előzmény: Exide (14)
Exide Creative Commons License 2008.10.14 0 0 14
Sajnos nem értek ezekhez, tudna valaki felvilágosítást adni hogy ez mire jó, mennyit kell havonta befizetni, és mit tudok belőle használni, illetve a befizetett összeget mikor hogyan tudom kivenni majd idővel belőle?
gyurcibácsi Creative Commons License 2008.09.05 0 0 12
vigyázat, sportszer, sporteszköz, kerékpár stb kifizethető, de összevonandó egyéb jövedlem az szja-ban...
Előzmény: Sityu13 (9)
teszemazt- Creative Commons License 2008.08.30 0 0 11
Sziasztok,

Tudtok olyan boltokat, ahol esetlegesen cipőt, ruhát és bármi egyebet is lehet kártyával (esetemben otp epénztár kártyával) vásárolni?

Amit már tudok, h ezekben az üzletekben otp ekártya lehúzással lehet vásárolni:
1. Scholl üzletekben papucsok és pár cipő ez biztos
2. www.skiing.hu -őket még nem kérdeztem, h bármit vehetek-e vagy csak pár terméket, de most még biztatónak tűnik.
3. Elvileg a pólusban van egy adidas bolt, ahol is bármit

Tudtok még boltokat ajánlani?

fundhunter Creative Commons License 2008.01.10 0 0 10

Miért nem olvasod el a pénztár alapszabályzatát:

https://www.otpbank.hu/ep2001/file/Alapszabaly_200709.pdf

 

A 15. oldal alján kezdődő 35/A §-tól kezdődően szépen le van írva, ami Téged érdekel.

 

Üdv

Előzmény: Sityu13 (9)
Sityu13 Creative Commons License 2008.01.09 0 0 9

 

Sziasztok.

 

Remélém itt tudtok segíteni, mert igazán pontos válszt nem kaptam a kérdésemre, ami az lenne, hogy egészségkártyára /OTP/ mit lehet vásárolni, az tiszta, hogy gyógyszer szemüveg..... , de ami engem igazán érdekelne, azok a sportszerek. Elég szép összeg gyült össze az egészségkártyámon, és ha van rá lehetőség szeretném használni is. Szerencsére gyógyszerre nem kell költeni, de a sportszerekre milyen korlátozások vannak? 

 

Minden infó érdekelne.

 

Köszönettel

sz332 Creative Commons License 2007.12.13 0 0 8
Szia!

Ne haragudj, csak most láttam a hozzászólásodat.
Tehát, két fajta eset van:

1, A hely kártya elfogadó hely, és van kártyaolvasójuk. Ekkor a kártyával, mint egy bankkártyával tudsz fizetni. Ilyen a gyógyszerek a gyógyszertárban, szemüveg, stb.

2, A hely kártya elfogadó hely, de nincs kártyaolvasójuk. Ekkor te kézpénzzel rendezed az ügyletet, kérsz egy számlát a megfelelő címre, és a pénztár visszafizeti neked a pénzt, az egészségpénztári számlád pedig az adott összeggel csökkenti. Ilyen ha pl. egy matracot akarsz venni az ágyadba, vagy ha edzésre jársz, stb.

Az előnye, hogy a cég járulékmentesen tud pénzt adni neked (tehát bruttó 10 ezer forintból nem 5 ezret kapsz meg, hanem majdnem 10 ezret)

A pénzt "kivenni" kp-ban nem lehet, mert utána meg kellene fizetni a járulékokat, hanem csak egészségvédelem céljából lehet felhasználni, ezért járulékmentes.
Előzmény: Satinette (7)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!