Keresés

Részletes keresés

JeeEm Creative Commons License 2022.07.23 0 0 373

PL. a prémium ep éven belüli állampapírba rakja a tőkét (DKJ), tehát elvileg elég szép hozam várható.

 

https://premiumegeszsegpenztar.hu/download-document/357/intra

 

Előzmény: kapasz (372)
kapasz Creative Commons License 2022.07.23 0 0 372

10% és afölötti inflációnál van még értelme az EP-nek? A befizetett összeg 20%-a az adóvisszatérítés, amiből 6% körül von le magának a pénztár, tehát az ügyfél 14%-ot kap vissza. De ha éven túl is bent marad a pénz, akkor ennek a 14%-nak a nagyrészét megeszi az infláció. A hozam néha negatív, néha egy nem jelentős százalék.

 

Tehát megéri még a macerát? (töltögetés, kártyadíj, számlák begyűjtése, adóbevallásban foglalkozni vele)

JeeEm Creative Commons License 2022.06.28 0 1 371

Valszeg el tudod számolni a számlát, különben nem ajánlanák fel a saját csomagjukat sem. De inkább kérdezd meg az biztosítódat akit kinéztél, hogy tud-e olyan számlát kiállítani ami elszámolható ep egyenlegre.

Előzmény: andras87 (370)
andras87 Creative Commons License 2022.06.28 0 0 370

Egészségpénztári számláról lehet fizetni magán egészségbiztosítást? Tudom, hogy egyes egészségpénztári számlákhoz tartozik is ilyen, de arra gondolok hogy pl. egy otp egészségpénztári számláról fizetek magamnak egy bármilyen egészségbiztosítást.

Laslow Creative Commons License 2021.07.14 0 0 369

Ha valaki kellően sok SZJA-t fizet, ki tudja használni párhuzamosan az önkéntes nyugdíjpénztár és az egészségpénztár adójóváírását is.

A Prémium valóban macerás, mert a törvény minden betűjét betartatják. Én lakáshitelt fizetnék a náluk lévő pénzemből, de nem tudok, mert a bank, amitől a hitelt felvettem, nem képes egy olyan számlakivonatot vagy igazolást adni, amin nem csak a törlesztőrészlet megfizetése látszik, hanem a hitel azonosítója is.

A többi egészségpénztár kevésbé merev, azoknál tudom érvényesíteni a jelzáloghitel törlesztőrészlet szolgáltatást.

Előzmény: helloeverybody! (368)
helloeverybody! Creative Commons License 2021.06.12 0 0 368

A Prémiumnál semmiképpen sem, mert amibe csak lehet, belekötnek, kekeckednek, direkt bonyolítják a dolgokat, nem szólva pl. a kötelező kártyadíjról. Nem fogadják el az e-számlát elektronikus aláírás nélkül, miközben jogszabály mondja ki, hogy a számlázó programokkal készített számlák aláírás és pecsét nélkül is érvényesek, sőt arra sem veszik a fáradtságot, hogy ha elutasítják a számla kifizetését, legalább jelezzék ennek okát. Az ember rájuk ír, s nem egyszer válaszra se méltatják. Úgy hogy az a meglátásom az egész egészségpénztári rendszerről, hogy igazából csak azért fenntartani, hogy az ember alkalmanként orvosi számlákat kifizettessen, teljesen felesleges akkor, ha van Önkéntes nyugdíjpénztári tagsága is, mert az adójóváírás limitált, több pénzt nem lehet nyerni vele, miközben ugyanakkor meg költsége ugyanúgy van mint az önkéntes nyugdíjpénztári tagságnak. Egyetlen előnye lehet legfeljebb, hogy az ember az adójóváírást azonnal fel tudja használni újabb egészségügyi szolgáltatásra, illetve jó lehet még azoknak, akik olyan szolgáltatást akarnak igénybe venni, ami egyébként drágább lenne vagy sorban állással járna tagság nélkül. Ugyanakkor ez utóbbinak is megvan a maga ára.

Előzmény: skomaster (367)
skomaster Creative Commons License 2019.03.18 0 0 367

Melyik pénztárnál  éri meg manapság számlát nyitni? 

Gondolok itt a legkisebb működési költség levonásra, és az elfogadóhelyi hálózatra.

 

Lucilius Creative Commons License 2019.03.15 0 1 366

a jelenlegi feltetelek mellett kitudod hasznalni. Ugyanakkor 2-4-6M forintot nem igazan eri meg parkoltatni oep-ben, hirtelen csak ket kiveteles esetet tudnek mondani amikor megerheti:

 

1) ha vissza tudsz igenyelni szja-t, akkor megerheti 3M tartani oep-ben - mert 2eves lekotes eseten 10% szja-t vissza tudsz igenyelni (max 150 ezret per ev).

 

Elso evben lekotsz 1.5M-ot ket evre, adobevallas utan bejon a 150 ezer szja

Masodik evben lekotod a masik 1.5M-ot ket evre, adobevallas utan bejon a 150 ezer szja

Harmadik evben az elso evi lekotes felszabadul, ujra lekotod es igy tovabb...

 

2) ha gyereket vartok, akkor erdemes ugyesen feltuningolni az oep-eket. Miota egybeolvadtak az onsegelyezokkel, penztartol fuggoen 1-2M-ot kitudsz venni szules utan. Ha tobb penztarban van szetteritve, illetve ferj-felesegnek kulon penztarja van, akkor eleg sok szjat vissza tudtok igenyleni panztar feltoltes kozben.

 

Ahogy latod, csak akkor eri meg ha van visszaigenyelheto szja. Jellemzoen van mukodesi koltseguk ami le-le csipeget a befizetesekbol es a penztarakat az OBA sem vedi. Ha becsodol egy penztar, futhatsz a penzed utan. Szoval lehet es erdemes velul szamolni, de hosszutavon ott parkoltatni milliokat rizikos. Raadasul minimalis nyereseget hoznak maguktol, az elmult evekben szo szerint fillereket. Csak az szja visszaterites miatt buli az egesz.

Előzmény: lozsaa (364)
lozsaa Creative Commons License 2019.03.12 0 0 365

kiegészíteném a saját hozzászólásomat: konkrétan fel tudnátok sorolni dolgokat, amiket öegpt-ból fizettetek a felsorolt "egyebek" szerint?

Előzmény: lozsaa (364)
lozsaa Creative Commons License 2019.03.12 0 0 364

Sziasztok!

 

Én most szeretnék majd önkéntes egpt számlát nyitni. Nagyjából végigküzdöttem  :-) magam a hozzászólásokon, lehet hogy kimaradt valami.. Lenne egy kérdésem, ami inkább megerősítésre vár, hogy jól értelmeztem-e.
Azt értem, hogy érdemes öept-ba gyűjteni pénzt, mivel itt is egy nagy összeg halmozható fel. Pl. 2-4-6 M Ft akár, mire meg és elérjük a nyugdíjkort, amikor is már viszont csak kivenne az ember. (Hisz ezért spórolt) Ezt ugyebár szintén csak egészségpénztári szolgáltatásokra lehet majd adómenetesen felhasználni.

 

Van itt egy felsorolás Petya79-től, ami egyéb lehetőségeket említ:

- lakáshitel törlesztésének támogatása
- gyermek születéséhez kapcsolódó ellátások
- közüzemi díjak finanszírozásának támogatása
- munkanélküliségi ellátások
- tűz- és elemi károkhoz kapcsolódó segélyek
- betegséghez, egészségi állapothoz kapcsolódó segélyek
- hátramaradottak segélyezése halál esetén
- tanévkezdési (beiskolázási) támogatás
- otthoni gondozás, idősgondozás támogatás

 

Kérdés, hogy ki tudom-e használni azt amit összegyűjtöttem? (Remélhetőleg ennyit nem kell gyógyszerre költeni :-)) Ezeket így elsőre inkább családtagoknak lehetne igénybe venni.  Van valakinek tapasztalata ebben?

 

Ha „csak úgy” kivenném a pénzt és megszüntetném  a tagságot, az egész összeget keményen megadóztatják ahogy olvasom. Az nem igazán érné meg.

szocske_ Creative Commons License 2019.02.23 0 1 363

Izys, dimenzió, OTP és MKB biztosan fizet

Előzmény: tibi2626 (359)
mzsombi Creative Commons License 2019.02.22 0 1 362

Arra tudtommal nem szokott korlátozás lenni, így azt több helyről is igénybe lehet venni. Gondolj bele, te a pénztárhoz csak egy születési anyakönyvit viszel, semelyik sem fogja tudni, hogy másik pénztárnál is igényelted. 

Előzmény: tibi2626 (361)
tibi2626 Creative Commons License 2019.02.22 0 0 361
De akkor pl gyerek szuletesnel mind a kettőre le tudom adni az igénylést?
Mindkét helyről jön 1 milla?
Előzmény: mephisto6 (360)
mephisto6 Creative Commons License 2019.02.21 0 0 360

szia, inkább itt válaszolok mert másoknak is hasznos lehet.

 

pénztáranként eltérhet a szabályzat.

 

pl Patika: a kieső jövedelem pótlást csak úgy lehet tőlük igényelni, ha nyilatkozol, hogy máshonnan nem kérted.

 

gyerekszületésre tudtommal nincs ilyen - idén kiderül nálunk is.

Előzmény: tibi2626 (359)
tibi2626 Creative Commons License 2019.02.21 0 0 359

tudja valaki, hogy igénybe lehet-e venni több pénztári tagság esetén az önsegélyező szolgáltatásokat mindegyikben?

csakszólok Creative Commons License 2019.01.02 0 0 358

Való igaz, az MKB Egészségpénztára (sem) a legolcsóbbak közül való....

Előzmény: kürtöstart (349)
czll Creative Commons License 2017.12.17 0 0 357

A topic cím elméleti kérdés ugye? Már ott tartunk, hogy az atombiztos egészségpénztár kamatok negatív hozamot fizetnek. Nem kellene a bankoknak a tao költés helyett, az alulfizetett brókereinek képzésére költeniük?

mephisto6 Creative Commons License 2017.11.04 0 0 356

Ha több pénztárban is van tagságom, az önsegélyező szolgáltatásokat mindegyikben igénybe vehetem? Pl. a betegség miatt kiesett jövedelmet több helyről is igényelhetem?

kridli Creative Commons License 2017.10.04 0 0 355

Az MKB-nál tudtommal nem volt ilyen, más pénztáraknál olvastam ilyet.

Előzmény: mzsombi (354)
mzsombi Creative Commons License 2017.10.04 0 0 354

És van még olyan, hogy max az ellátás 100%-át utalják? Régebben volt.

Előzmény: kridli (353)
kridli Creative Commons License 2017.10.04 0 0 353

Ha esetleg valaki mást is érint, nálunk most lett aktuális a GYED kiegészítés, megkérdeztem az MKB-Pannoniát, hogy hogy számlják a maximum összeget (mert az ő nyomtatványukra be kell írni az igényelt összeget), és nem nettósítanak, maximum a bruttó fizetés és a bruttó GYED különbségét utalják.

szocske_ Creative Commons License 2017.05.22 0 1 352

"nem néztem utána"

itt a lényeg... előbb érdemes utánanézni a részleteknek, és csak utána választani pénztárt.

Előzmény: kürtöstart (349)
FOMA Creative Commons License 2017.05.19 0 0 351

Köszönjük az aggódásod, de pont azért használjuk sokan, mert bőven megéri.:-)

Előzmény: kürtöstart (349)
kridli Creative Commons License 2017.05.19 0 0 350

Nem értem a felháborodásod, költség mindenhol van. Általában sávos, minnel többet fizetsz be annál kevesebbet vonnak le. Ha 7% levonásod volt, akkor gondolom elég keveset fizettél be, akkor meg az a kérdés érdemes-e egyáltalán az egésszel foglalkozni...

Előzmény: kürtöstart (349)
kürtöstart Creative Commons License 2017.05.19 -1 1 349

MKB egészségpénztárral személyes véleményem, lehúznak borzasztóan, az ember számol 20% adó-visszatérítéssel, befizeti a pénztárba a pénzt, ezek meg levonnak 7%-ot működési költség címen, tehát a 20 % ból már csak 13 %, amit visszakapsz, a többi költségről még nem is beszéltem. Biztosan a többi pénztár is hasonló költségeket számol, nem néztem utána, de óvva intek mindenkit, hogy nagyon gondolja át érdemes e kockáztatni.

Petya79 Creative Commons License 2017.05.06 0 0 348

Én is az E-bevallást választottam. Mindent megcsinált helyettem a NAV, az adóvisszatérítést pedig a jóváhagyás után kb. 2 héttel már utalták is.

Előzmény: ndx (347)
ndx Creative Commons License 2017.05.06 0 0 347

OFF

 

Adóbevallásnál van külön teendő az ep. befizetések után járó adóvisszatérítéssel?

 

A NAV által elkészített bevallás tervezetben a 137. soron szerepel az összeg és hogy visszautalják az adóvisszatérítést az ep. számlájára.

Gondolom akkor semmi teendő?

 

 

Petya79 Creative Commons License 2017.04.27 0 0 346

Itt a kérdés tulajdonképpen csak az, hogy mennyi idő alatt dolgozza fel a pénztár a befizetést. Ha jóváírták az összeget, onnantól kezdve már el is költheted.

Előzmény: JKGKG (345)
JKGKG Creative Commons License 2017.04.27 0 0 345

Sziasztok!

Melyik egészségbiztosítási pénztár (EP) engedi felhasználni azonnal a befizetett összeget új tagság esetén?

Pl.: Tag szeretnék lenni valahol, ahol belépéskor befizetnék kb 30 000Ft-ot. Ezután havi 4000Ft-ot fizetnék.

Az adó visszatérítésben szeretném elszámolni az előre látható költségeimet.

Petya79 Creative Commons License 2017.04.24 0 0 344

Azt nem tudom, hogy mi a helyzet, ha épp azt a NYESZ-t akarod megszüntetni, ahová az adójóváírás megy.

Az adójóváírás ugye csak NYESZ számlára írható jóvá? Nekem az lenne a nyerő, ha az önsegélyező pénztárba is mehetne.

Előzmény: szocske_ (343)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!