Keresés

Részletes keresés

mindentbele Creative Commons License 2001.06.08 0 0 167
most viccelsz ezzel a szocialliberalissal?
olvasd el rendesen a topicot
egyebkent nekem mindegy milyen iranyultsagu emberek szolnak hozza csak ertelemes legyen
keressuk eggyut a valaszt es ez most nem patosz akart lenni de tegnap ota meg mindig nem ertem mi tortent
Előzmény: alfalfa58 (166)
alfalfa58 Creative Commons License 2001.06.08 0 0 166
Kedves szociálliberális T.asztaltársak,

Zavarba hoztatok hozzászólásaitokkal.

Áruljátok már el nekem: most szép az idegen, vag sem?

:-P!

butcher Creative Commons License 2001.06.08 0 0 165
Útépítőket és nővéreket kell importálni, hej!
Előzmény: Probatbicol (152)
Jaccuse Creative Commons License 2001.06.08 0 0 164
Utóljára akkor hallottam Fidesz politikust ilyen őszintén beszélni, amikor Kövér lenácizta Csurkát.
Ettől eltekintve az 5 év alatt többmillió bevándorló, az szerintem is szükségszerűtlen a magyar gazdaság számára. Inkább a munkaerő országon belüli mobilitását kéne valahogy elősegíteni. De azt ne kérdezzétek, hogyan.:)
HitetlenTamaska Creative Commons License 2001.06.08 0 0 163
I.
1. Nyilvánvalóan, elvileg helyes az ország pillanatnyi gazdsági szükségleteinek megfelelő bevándorléspolitikát folytatni, ahol az ebben résztvevők számára a hosszutávu stabilitás és integrálódás lehetőségét is biztosítani illik.
2. Az ilyen bevándorlási politika nem lehet etnocentrista és egyéni érdemeken és kivánatos karakterisztikákon (szaktudés, beilleszkedésre való képesség, alacsony rizikofaktor (büntetlen előélet, lehetőleg fiatal kor)) kell hogy alapuljon.
3 Nem lehet tulságosan kiterjedt, hiszen figyelembe kell vennie azt, hogy
a. A konjunktura időről időre lanyhulhat
b. A technológia fejlődése csökkenti az élő munka iránti igényt.
c. A bevándorlásnak infrastrukturális vonzatai is vannak, amik nagyon szépnek tetszenek, amig ezek az infrastrukturák lötyögösen elégitik ki az igényeket, de rögtön rettenetes bajokat okoznak, ha a trend megfordul.

Mindent összevetve a bevándorlás intézményesítése egy gazdasági társaság részvénykibocsájtásos tőkeemeléséhez hasonlitható:
A pénz azonnal jön, de az osztalékot késöbb több felé kell elosztani.

II.
Sajnálatosan az a gyanum, hogy a mostanra időzített miniszterelnöki lufi, a státusz törvénynek a belföldi lakosság által történő lenyeletését szolgálja.
Még sajnálatosabb, hogy a kormány összevissza kommunikálja magát, amikor egyrészt azt sejteti, hogy ezzel akarja biztositani a csőkkenő létszámu ország hosszutávu munkaerő igényét, másrészt pedig azzal riogat, hogy a statusz törvény nélkül elözönlenék az országot az éhes határon tuli magyarok.

Sheme Creative Commons License 2001.06.08 0 0 162
Nem gondoltam komolyan! Isten őrizz!
Előzmény: mindentbele (160)
Sheme Creative Commons License 2001.06.08 0 0 161
Ez sem rossz ötlet, ugye OVI bácsi? (Remélem akkor Maga fog elsőként pergő tűzben drótakadályt vágni!!!)
Előzmény: Probatbicol (154)
mindentbele Creative Commons License 2001.06.08 0 0 160
Ezt nem hiszem el!! Szerinted meg egy haborut is meger ez az orult otlet. Remelem nem gondolod es nem gondolja senki komolyan, ezen valahogy nem tudok nevetni ha humor lett volna.
Előzmény: Sheme (159)
Sheme Creative Commons License 2001.06.08 0 0 159
Szvsz csatoltassák vissza azon volt országrészeket, ahol a magyarok azt megszavaznák: akkor nem kell építeni lakást, többen is leszünk.

(Tudom, hogy háború nélkül nem megy, de kínomban nem tudtam mást kitalálni.)

Előzmény: barco (156)
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.08 0 0 158
Akkor egyre gondoltunk
Előzmény: Somoza (145)
mindentbele Creative Commons License 2001.06.08 0 0 157
Azert egy ket dolgot megjegyeznek ujra!
FIGYELEM!
1. viatkozhatunk az eloregedesrol stb de szamoljunk csak, ha 5 ev alatt nem tobb milliot csak egyetlen 1-et akkor is evi 200 000 ember.
2. Hova, mibol, kiket, hogyan, mikent stb. Nem lehet olyan kozgazdasagi tetel ami ezt megmagyarazza.
3. Akartak mar ide hollandokat, kinaiakat stb telepiteni. Mindenki meghulyul a hatalomban egy ido utan? OV-nal ez most jott el?
4. KOGNITIV DISSZONANcia: mindenki tudja hogy hulyeseg amit mondott de a kovetkezetes OV hivok nem tudjak ezt feldolgozni hogy a mester egy nagy baromsagot mondott es hibazott es most megprobaljak megmagyarazni. Utoljara az ezt megelozo valasztasoknal volt ilyen amikor az MSZP az elso fordulo utan azt mondta hogy tevedett aki a Fideszre szavazott, na juszt is elment mindenki ujra a Fideszre szavazni meg az is aki nem ertett eggyet mert meggyoztek sajat magukat mindent feltart hiba es visszassag ellenere hogy korabban jol dontottek.
Valaszt a korabbi kerdeseimre nem kaptam. Elmelkedjunk tovabb.
barco Creative Commons License 2001.06.08 0 0 156
Üdv és néhány gondolat:

Tegyük fel, hogy OV komolyan gondolta azt, amit mondott. Ebben az esetben bizonyára végiggondolta/gondoltatta a következőket:

1. melyek a leginkább húzóágazatok Mo-n?
- feldolgozóipar,
- ingatlanügyletek, bérbeadás és gazdasági tevékenységet segítő szolgáltatás,
- szállítás, raktározás, posta és távközlés.
Ezek a GDP 2/3-át adják.

2. Hogyan alakul ezen ágazatok trendje a jövőben?

3. Mennyire munkaerőigényesek ezek az ágazatok, és hogyan alakul várhatóan a munkaerőigényességük trendje?
Talán egyedül a feldolgozóipar az, ahol feltételezhető, hogy nem egyértelműen csökken a munkaerőigényesség.

4. Ma Mo-n kb. 3,8 millió a foglalkoztatottak és 4,1 millió a gazdaságilag aktívak száma.
Ha 5 millió munkaerőt "importálunk", az összesen kb. 10 millió embernövekményt jelent (gyerekekkel együtt).

5. Hol fognak ők lakni? Ki építi fel és mennyi idő alatt a házukat, óvodájukat, iskolájukat, ABC-jüket, kapcsolódó infrastruktúrát stb.?

6. Milyen jogokkal fognak ők rendelkezni, akik az "újlakosság" fele lesznek? Lesz-e parlamenti képviseletük?

7. Marad-e a magyar az egyetlen hivatalos nyelv?

Remélem napokon belül konkrét és átgondolt intézkedéscsomag-tervezetet fog ezekről és hasonló kérdésekről polgári kormányunk nyilvános vitára bocsátani, különben kénytelenek leszünk ezt a miniszterelnöki gondolatkisérletet is egy erőltetett demagóg blöffnek tekinteni.

lcsaba Creative Commons License 2001.06.08 0 0 155
ha a miniszterelnök - tanácsadói - körmönfont gondolatát /látszólag féleszű ötletét / átlátjuk, akkor igen , DE CSURKÁVAL

hajrá MIÉP ...!!!

Előzmény: Somoza (145)
Probatbicol Creative Commons License 2001.06.08 0 0 154
Vagy esetleg foglaljunk el egy szomszédos országot vagy annak egy részét.
Előzmény: Sheme (153)
Sheme Creative Commons License 2001.06.08 0 0 153
Helyes!

Budapestet építsük újjá: a Nagykörút legyen 2*4 sávos, a hungáriakörút 2*5, a házakat romboljuk le, hogy helyettük legyen felhőkarcoló, melyben elférnek! Nemde?

Előzmény: Probatbicol (152)
Probatbicol Creative Commons License 2001.06.08 0 0 152
Ez ráadásul kb. 2 millió lakást követelne, valamint az egészségügy, a közlekedés, az oktatás, a kereskedelem totális megújítását.
Előzmény: Probatbicol (146)
Zalancelot Creative Commons License 2001.06.08 0 0 151
Ne adj, olyan mondatot a számba, ami onnan el nem hangzott!
A gond népesség összetételében van, kevés a szülőképes korban lévő nő, és ahhoz hogy a népesség ne csökkenjen legalább 3-4 gyermeket kellene mindenkinek vállalni, hogy a denográfiai egyensúly helyre álljon. Te ezt reálís alternatívának tartod a jelenlegi folyamatok tükrében?
Előzmény: Barnamedve (150)
Barnamedve Creative Commons License 2001.06.08 0 0 150
Ezt ugye nem mondod komolyan. Miért a magyar srácok, ffiak, impotensek, a lányok meg meddők?
Ezek szerint importáljunk be az országba tökös legényeket, és olyan lányokat, akik házinyúlnak jók?
Előzmény: Zalancelot (143)
Zalancelot Creative Commons License 2001.06.08 0 0 149
"Ez tipikus braindrain lenne: leszívjuk és elcsórjuk azt a pénzt, amit másokba más állam valamikor befektetett."

Az agyelszívás bennünket ugyan úgy súlyt, miért kellene mimózának lennünk?

"akkor én sem értem, hogy miért nem magunk reprodukáljuk saját magunkat"

Én sem, csak hajrá, hajrá!

Előzmény: Probatbicol (146)
csa1 Creative Commons License 2001.06.08 0 0 148
Hi all !
A hir szerintem is hülyeség , de figyeljetek meg , hogy hol mondta ezt :
- jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök a magyarországi Amerikai Kereskedelmi Kamara (AmCham) üzleti ebédjén csütörtökön Budapesten

Valoszinü ezek az üzlet emberek ezt szerették volna hallani, igy latjak biztositottnak az eddigi befektetéseiket, vagy a jövöbenit.

tantris17 Creative Commons License 2001.06.08 0 0 147
Volt azért a beszédnek két másik érdekes mozzanata is:
-Magyarországon nincsenek szélsőjobboldali tendenciák a politikai életben. Ha így látja, nem tudom mit nevez egyáltalán szélsőjobboldalnak.
-a korrupció elsődles forrása a köybesyeryési eljárás. Ha ez így van, akkor már télleg sokat tettek a korrupció ellen.

Probatbicol Creative Commons License 2001.06.08 0 0 146
Igen ám, de ezen logika szerint akkor most 5 millió jól/magasan képzett és legfeljebb 25 éves embert kellene betelepíteni, és persze mindegyiknek legyen szakmája és nyelvtudása.

Ez tipikus braindrain lenne: leszívjuk és elcsórjuk azt a pénzt, amit másokba más állam valamikor befektetett.

Ha viszont nem, akkor én sem értem, hogy miért nem magunk reprodukáljuk saját magunkat.

Előzmény: Zalancelot (143)
Sheme Creative Commons License 2001.06.08 0 0 144
Keféljünk meg minden csajt, hogy legyen minél több csecsemő! (Csak iskolábajáratni, felnevelni, munkát adni nekik ne felejtsünk el!)
Előzmény: Zalancelot (143)
Zalancelot Creative Commons License 2001.06.08 0 0 143
"Elgondolkoztam az egész bevándorlási témán, de semmilyen elfogadható, értelmes magyarázatot nem találtam."

A demográfusok előre jelzései szerint, 30-40 év mulva, a jelenlegi folyamatokat feltételezve 2-3 millióval is csökkenhet az ország népessége, azzal körülménnyel súlyosbítva, hogy ez a népesség is elöregszik.
Persze nagyon érzékeny téma a bevándorlás, csínján kell vele bánni, de nem dughatjuk a fejunket a homokba.

Előzmény: Barnamedve (140)
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.08 0 0 142
Kartárcsak!

Normális ez az Orbán????
Próbáljon valaki meggyőzni, hogy igen.

Hol jó ez akár a magyarságnak, akár az országnak????????

Probatbicol Creative Commons License 2001.06.08 0 0 141
Lehet, hogy át akarja telepíttetni a határon túli összes magyart, és akkor 15 millió magyar miniszterelnöke? Vagy így akar kibaszni az utódjával?

Előzmény: Barnamedve (140)
Barnamedve Creative Commons License 2001.06.08 0 0 140
Elgondolkoztam az egész bevándorlási témán, de semmilyen elfogadható, értelmes magyarázatot nem találtam. Egyszerűen nem értem, hogy miért jó ez a bevándoroltatás nekünk? Az EU tagállamaiban is mindjobban szigorítják a bevándorlási törvényeket.
— Mennyivel lesz jobb a Magyarországon élők gazdasági helyzete?
— Mi alapján kerül meghatározásra, hogy ki jöhet, ki nem? Pl.: könyvelő jöhet, cipőfelsőrész készítő nem? Fehér bőrű jöhet, barna nem? Vagy hogyan?
— Keletről, a balkánról, nem a társadalom tisztességes tagjai igyekeztek idáig is nálunk letelepedni (tisztelet a kivételnek, mert ilyen is volt), hanem a társadalom salakja. Még több salak kell? Nem igaz, hogy mi van ott a Moszkva téren.

A fentieken kívül még nagyon sok kérdés felvetődik, hogy ki jöhetne, ki nem!

Nagyon szépen kérlek benneteket, hogy aki tényleg tudja, hogy ez miért jó nekünk, az magyarázza el, de habratyolásokkal, üres frázisokkal, sablonos demagóg szöveggel.

Köszönöm: Barnamedve

Sheme Creative Commons License 2001.06.08 0 0 139
Kawl!
Előzmény: The White Stratocaster (132)
Sheme Creative Commons License 2001.06.08 0 0 138
Hi!

A pocimat fogom a röhögéstől, mert nagyon coool a hozzászólásod! ;)

Na, tréfaára (f)ordítva: azt mondják, hogy rengeteg állás van betöltetlenül: akkor miért nem előbb a saját honfitársainkat veszik fel előbb dolgozni? (Sejtem: 30eFt-ért ki az a hülye, aki...)

Nem gondolt Ovi bele, hogy mekkora társadalmi ellenkezés van? Mennyi gyűlölködés, gyilkosság lesz emiatt?

Hol fog lakni az a Plus/4 millió manusz? Hm? Mit fog dolgozni? Hiszen az árvízkárosultak lakásait sem tudták rendbehozni!!!

Ha annyi állás van betöltetlenül akkor miért van nálunk még mindig munkanélküliség?

Előzmény: unnamed (134)
HitetlenTamaska Creative Commons License 2001.06.08 0 0 137
A "Németország kinyitja kapuit-Pofon a stát
" topic 159. cikkében ehhez a témához szóltam hozzá.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!